Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιαννακης Reloaded
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Basketomania
Με τον ''Δρακο'' στο τιμονι της θα συνεχισει να πορευεται για μια ακομα χρονια η Εθνικη οπως αποφασιστηκε σημερα απο το Δ.Σ. της ΕΟΚ...Βοηθος του οπως και περσι θα ειναι ο Λευτερης Κακιουσης ενω για τη θεση του β' βοηθου ακουγονται τα ονοματα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, Φώτη Κατσικάρη και Βαγγέλη Αγγέλου.
hagi
Αν και μάλλον αναμενόμενω ήταν..

Άντε να δούμε τις επιλογές του και πως θα τα πάμε..

Μακάρι να πάρουμε και το Ευρωπαϊκό γιατί πολύ ρέντα έχουμε τελευταία η ΕΛΛΑΔΑ..

Άντε να χαρούμε και οι μπασκετικοί...


Βιάζομαι λίγο εεεε..... biggrin.gif tongue.gif
fatboy
Νομίζω πως λίγο πολύ όλοι το περιμέναμε.

Άλλωστε δε νομίζω πως υπάρχουν και πολλές διαφωνίες. Φτάνει να είναι λίγο περισσότερο σόφρων στις επιλογές των παικτών. Περιμένω να δω παίκτες που έκαναν καλό πρωτάθλημα να καλούνται.
Warrior
Απολυτα αναμενομενο...

Αντε να δουμε τωρα το ροστερ με το που θα ληξει το πρωταθλημα.
dizzy_fingers
Αφού όλος ο κόσμος, including Γιαννάκη και ομοσπονδία, ήξεραν το όνομα του προπονητή εδώ και καιρό, γιατί δεν υπήρχε εθνική?
Στις άλλες χώρες η εθνική είναι μία ομάδα για την οποία γίνονται κινήσεις, βγαίνουν νέα, έχουμε εξελίξεις κατά τη διάρκεια όλης της σεζόν (κάτι σαν τη δική μας εθνική ποδοσφαίρου που ο προπονητής ασχολείται αποκλειστικά με αυτήν όλη τη σεζόν)...εμείς εδώ μόνο 1 μήνα πριν το κάθε τουρνουά και 1 μήνα μετά έχουμε εθνική ομάδα (εντάξει, και στα προκριματικά).
Όλο τον υπόλοιπο χρόνο δεν ακούμε τίποτα, καμία ενέργεια να γίνεται από τους ανθρώπους που την απαρτίζουν, παρά μόνο φήμες.
Εντάξει, μπορεί για αυτόν τον λόγο να φταίει και το γεγονός ότι η FIBA δεν κανονίζει φιλικά μεταξύ των εθνικών εν μέσω της σεζόν, αλλά εθνική δεν είναι μόνο αγώνες και τα τουρνουά...
fatboy
Στην Ελλάδα είσαι φίλε μου... για τη Eurovision μπορεί να προετοιμαζόμαστε από πέρισυ αλλά για το Eurobasket μια βδομαδούλα είναι αρκετή. Μη μου πεις ότι ο Χατζηβρέττας έχει καλύτερα πόδια από την Παπαρρίζου.... 45.gif
dizzy_fingers
...ο Σχορτσιανίτης έχει μεγαλύτερα β***ά από την Παπαρίζου πάντως biggrin.gif.
greece4
xexe! kalo....
harris
QUOTE (dizzy_fingers @ May 27 2005, 04:43 PM)
...ο Σχορτσιανίτης έχει μεγαλύτερα β***ά από την Παπαρίζου πάντως biggrin.gif.

ρε ζαλισμενε εισαι τρελος τελικα ε??? laugh.gif laugh.gif

Ο Σοφο εχεο μεγαλυτερα βυζια και απο την Μπαρμπα...και μεγαλυτερο κωλο απο τον ΖΟΝΚ...!!! laugh.gif
harris
παντως εγω εχω και καποιες αμφιβολιες.........

Δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος........

Εκτος αν ο Πετζα παιξει με την εθνικη μας........ biggrin.gif
dizzy_fingers
Μη λες βλακείες Χάρη...ο Πέτζα θα έρθει να παίξει για τον Παναθηναϊκό και οχι για την Εθνική!

40.gif hammer.gif ugly8.gif 24.gif


Είναι αλήθεια πως δεν είσαι ο μόνος που ανησυχεί για την παραμονή του Γιαννάκη στον πάγκο της εθνικής, αλλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τώρα είναι να περιμένουμε και να δούμε αν τελικά μας διαψεύσει ο Δράκος (ποιός είναι ρε, ο Shrek?) και δούμε μία άσπρη μέρα στην εθνική μας ομάδα, ή αν θα είμαστε θεατές στο ίδιο έργο πάλι...
emperor
Ας δούμε ποιους θα καλέσει πρώτα.Πάντως ελπίζω σε καλύτερη διαχείριση υλικού από ότι στους Ολυμπιακούς.Α και κανένα σύστημα αν και δύσκολο.Πάντως αε πάμε με σκυμένο το κεφάλι γιατί άλλη φάπα δεν λέει
IraTmac
Λάθος κίνηση.
harris
Πες μας γιατί όμως ρε.........
IraTmac
Τα χω γράψει πολλές φορές ρε συ... Δες στα άλλα τόπικ, δεν έχω πολύ χρόνο.
IraTmac
Λοιπόν, έψαξα εγώ και είδα οτι κάτι τόπικ από την Ολυμπιάδα λείπουν. Εκέι ανέλυα γιατί δεν θέλω Γιαννάκη.

Πιστεύω οτι δεν έχει πολλές γνώσεις από προπονητική και οτι κάνει σοβαρά λάθη στους αγώνες. Ένα από αυτά ήταν η επιλογή Αλβέρτη για το τελευταίο σουτ, που μας στέρησε την πρόκριση. Η πορεία του στο Μαρούσι είναι καλή, αλλά δεν νομίζω οτι οφείλεται σε εκείνον. Ο Βωβός αγοράζει οτι θέλει και το επίπεδο του ελληνικού πρωταθλήματος είναι χαμηλό, οπότε μπορεί να πρωταγωνιστήσει όποιος έχει ένα λογικό μπάτζετ.
dizzy_fingers
Τα τόπικ για την Ολυμπιάδα βρίσκονται ακόμα στο παλιό overplay.
Εδώ θα τα βρείτε όλα. wink.gif
http://s3.invisionfree.com/overplay/index.php?showforum=42/index.php?showforum=42[/url]
miltos
Να ρωτήσω. Ξέρουμε πότε θα γίνει η πρώτη συνάντηση της Εθνικής ανδρών, ποιοί κλήθηκαν κλπ.;
qspock
Οχι ακομα, επου να ναι θα μαθουμε ομως, μαλλον εντος της εβδομαδας 42.gif
greece4
h prwth sunanthsh prepei na einai gusw stis 29 iouliou - 1 augoustou... kapou ekei...

gia 17ada akougetai gia mesa sthn evdomada...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.