Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Xaroumenos loukoumas
Καλά, βαριέμαι να ασχοληθώ περαιτέρω, πρεπει να ετοιμαστω και για το διδακτορικο μου, οποτε αποχωρώ
Pierce
και εγω ειδωλο;μη με πληγωνεις και εσυ, ποσες πικρες να αντεξει η καρδουλα μου
Xaroumenos loukoumas
Φίλτατε Άρη, το παιρνω πισω, εσένα σε είχα ξεχάσει.
Η χάρη σου γλιτώνει και τους άλλους tongue.gif
NBAer
Αναμενοντας τον αγωνα (στην προσιτη ωρα ) τι μπορει να κανει κανεις?

Να μιλησει στο ΜΣΝ(το οποιο μου ζηταει αναβαθμιση για να μπορεσει να τρεξει() ή να διαβασει τιποτα απο τα παλια που εχει σωσει.
Αναμοχλευοντας λοιπον τα παλια βρηκα ενα γελοιο αρθρο(αυτα που λεει ειναι αληθινα i guess):

- Στην Ινδονησία η ποινή για τον αυνανισμό είναι ο αποκεφαλισμός.

- Στη Γκουάμ υπάρχουν άνδρες, οι οποίοι έχουν ως εργασία πλήρους απασχόλησης να ταξιδεύουν από χωριό σε χωριό και να κάνουν σεξ με νεαρές παρθένες, οι οποίες τους πληρώνουν για να έχουν το προνόμιο να κάνουν σεξ για πρώτη φορά. Η αιτία είναι ότι, σύμφωνα με το νόμο των Γκουάμ, είναι παράνομο να παντρεύονται οι παρθένες.

- Στο Λίβανο είναι νόμιμο οι άντρες να έχουν σεξουαλικές επαφές με ζώα με την προϋπόθεση να πρόκειται για θηλυκά ζώα. Το σεξ με αρσενικά ζώα τιμωρείται με θάνατο!

- Στο Μπαχρέιν ένας γιατρός επιτρέπεται να εξετάζει τα γεννητικά όργανα μίας γυναίκας αλλά απαγορεύεται να κοιτάει απ' ευθείας την εξεταζόμενη περιοχή. Μπορεί να κοιτάζει την αντανάκλασή στον καθρέφτη κι έτσι να εξετάζει.

- Οι Μουσουλμάνοι απαγορεύεται να κοιτάξουν τα γεννητικά όργανα ενός νεκρού. Αυτό ισχύσει και για τους νεκροθάφτες, οι οποίοι υποχρεούνται να καλύπτουν την επίμαχη περιοχή με ένα τούβλο ή ένα κομμάτι ξύλο.

- Στο Χονγκ Κονγκ μία απατημένη σύζυγος έχει το νομικό δικαίωμα να σκοτώσει τον μοίχο άνδρα της αλλά μόνο εάν το κάνει με τα ίδια της τα χέρια. Η ερωμένη του μοίχου, από την άλλη, επιτρέπεται να θανατωθεί με οποιοδήποτε τρόπο.

- Στο Λίβερπουλ οι γυμνόστηθες πωλήτριες είναι νόμιμες αλλά μόνο σε μαγαζιά με τροπικά ψάρια.

- Στο Κάλι, στην Κολομβία, μία γυναίκα μπορεί να κάνει σεξ μόνο με τον άνδρα της και την πρώτη φορά πρέπει να βρίσκεται παρούσα και η μητέρα της ώστε να πιστοποιήσει το γεγονός!

- Στο Σάντα Κρουζ, στη Βολιβία, είναι παράνομο για έναν άνδρα να έχει σεξουαλικές σχέσεις με μία γυναίκα και την κόρη της ταυτόχρονα.

- Στο Μαίρηλαντ, είναι παράνομο να πωλούνται προφυλακτικά από αυτόματα μηχανήματα εκτός εάν αυτά βρίσκονται σε μέρη όπου πωλείται και καταναλώνεται αλκοόλ.
captain charisma
απορια
τι ειναι ολα αυτα τα κινηματα ρε παιδια?? blink.gif

σε λιγο θα μιλαμε για κινημα κονστρουκτιβισμου νεορεαλισμου σουρεαλισμου και παει λεγοντας tongue.gif

peace.gif
nikolas12
Το κινημα μας παντως το εχουμε για να υπαρχει ενδιαφερον.Στηριξε μας και σε λιγο καιρο θα εισαι mod(αν καταλαβεις βεβαια σαφη θεση στο κινημα)
captain charisma
να στηριξω εναν παιδακι 13 χρονων με υψος 1.60 και εμο μαλλακι? wacko.gif ugly_tocktock.gif 24.gif

(πλακα κανω) tongue.gif
captain charisma
ρε παιδια το youtube τα βιντεο με μοζιλα στο 2 δευτερολεπτο κολαει
ενω με explorer παιζουν κανονικα
τις δν ξερω αλλα ο μοζιλα σημερα μου κανει κολπα
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Jun 13 2008, 16:00 ) *
ρε παιδια το youtube τα βιντεο με μοζιλα στο 2 δευτερολεπτο κολαει
ενω με explorer παιζουν κανονικα
τις δν ξερω αλλα ο μοζιλα σημερα μου κανει κολπα

Εχεις ανοιξει πολλα tab στο mozilla???
Κλειστα η ανοιξε νεο παραθυρο του mozilla...
Το προβλημα ειναι γενικο...κ εγω το εχω....
captain charisma
δεν εχω ανοιξει πολλα tab.τωρα δοκιμασα να δω ενα βιντεο στο youtube και κατα ενα περιεργο τροπο παιζει κανονικα χωρις διακοπες. blink.gif
B for Basketball
Βρεθηκαν νεκρα τα 2 παιδια που ειχαν χαθει στην Ορεστιαδα...
Πραγματικα δεν εχω λογια να εκφραστω.....
Μονο να συλλυπηθω στην οικογενεια των παιδιων και μια ευχη
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ.
red pyramid88
QUOTE(NBAer @ Jun 10 2008, 11:58 ) *
Τα λεφτα μας ειναι σε καλα χερια!
Τα λεφτα μας πιανουν τοπο!!!!
...
[/b] Ποια ψηφιακη ΕΡΤ και ποια HD εικονα ρε? Εδω μιλαμε κανανε το ουσιαστικο: Αλλαξανε λογοτυπα.....
Τι μας νοιαζει αν βλεπουμε το EURO σε ποιοτητα προιστορικη, τι μας νοιαζει αν δεν το βλεπουμε σε high definition και ψηφιακα? Σημασια εχει οτι το βλεπουμε απολαμβανοντας τα νεα λογοτυπα της ΕΡΤ. icon_drunk.gif


Κοίτα κάτι κακοί άνθρωποι. Μα, δεν καταλαβαίνεις το σκεπτικό πίσω απο όλη αυτή τη κίνηση? Ο μέσος γραφίστας για σχεδιασμό λογοτύπου πληρώνετε κάπου 180 ευρώ. Ειλικρινά, αντέχεις η συνειδησή σου στη σκέψη να έβλεπες τα λογότυπα και να ήξερες ότι είχες πληρώσει μόνο 180 ευρώ? δεν θα ένιωθες σαν ένα τίποτα, σαν να μειώναν την αξία σου ως έλληνα? για αυτό λοιπόν, οι υπεύθυνοι της ΕΡΤ σκέφτηκαν για εσένα και εμένα και τους γείτονες μας και όλη τη χώρα πριν απ' όλους και είπαν να δώσουν ότι καλύτερο. Αν τώρα δεν το εκτιμάνε κάποιοι, τι να κάνουμε, η αχαριστία είναι χαρακτηριστικό των ανθρώπων 68.gif

υ.γ. πλάκα κάνω βέβαια έτσι? tongue.gif

Πρώτη μέρα στη δουλειά σήμερα και αφού ξεκίνησε καλά, δεν μπορώ να περιμένω την ώρα που θα πληρωθώ. Για να δούμε.
nikolas12
Ρε παιδια που ειναι ο Rondo(το μελος)και εχει να μπει τοσο καιρο;Που χαθηκε;Γιατι εχει μεινει στο ιδιο reply τοσο καιρο;Καλα εσυ ντιρκ που τα ξεριες ολα αυτα για μενα;
captain charisma
ειμαι μαντης βρε χιπ χοπ tongue.gif
nikolas12
Λεγε τωρα αλλιως θα μιλησεις με το δικηγορο μου!!!
captain charisma
προσεξε γιατι και γω εχω καλω δικηγορο....
τον κουγια w00t.gif tongue.gif
nikolas12
Tον ανικανο;Καλα αστα τωρα και λεγε που τα ξερεις ολα αυτα για μενα.
captain charisma
facebook is your friend....
Alexmei
QUOTE(hip-hop @ Jun 14 2008, 09:21 ) *
Ρε παιδια που ειναι ο Rondo(το μελος)και εχει να μπει τοσο καιρο;Που χαθηκε;Γιατι εχει μεινει στο ιδιο reply τοσο καιρο;Καλα εσυ ντιρκ που τα ξεριες ολα αυτα για μενα;



Έχει πάει διακοπές για να εξερευνήση τους τροπικούς ελέφαντες της Αρκτικής.Επίσης μου είπε να σου πω ότι σε αγαπάει πολύ και ήσουν η μεγάλη του συμπάθεια, ειλικρινά θα του λείψεις. Σου στέλνει πολλά φιλάκια.



Υ.Γ. Γιατί απάντησα σε αυτό το ποστ;
nikolas12
Αστο δεν προλαβες μου τα ειπε αλλος.Ωραιο αβαταρ.
Alexmei
QUOTE(hip-hop @ Jun 14 2008, 21:55 ) *
Αστο δεν προλαβες μου τα ειπε αλλος.


Γαμώτο ποιος είναι να τον δείρω.
Xaroumenos loukoumas
Ειρήνη υμίν!
dizzy_fingers
Αυτό το 22% που επισκέπτεται το φόρουμ και χρησιμοποιεί ie6....να τον αλλάξει!

Άντε μη σας φορτώσω κανέναν ιό μπας και αποφασίσετε να προχωρήσετε επιτέλους tongue.gif.
Flash
Με περηφανια μπορω να πω ότι δεν ανήκω σε αυτό το 22%. Είμαι ένας firefoxας. cool.gif

Και αυτό είναι δήλωση.
apkat
QUOTE(Flash @ Jun 18 2008, 17:18 ) *
Με περηφανια μπορω να πω ότι δεν ανήκω σε αυτό το 22%. Είμαι ένας firefoxας. cool.gif

Και αυτό είναι δήλωση.



Me too..Eχω απεγκαταστησει και τον explorer.Παντως πλακα στην πλακα ειναι γαματος ο Opera.
Mamuwalde
εγώ πέρασα από firefox σε opera εδώ και 2 μήνες φανατικά .

τον explorer τον έχω ακόμα στο pc , γιατί όλο και κάποιο απίθανο βρίσκεται στο δίκτυο που δεε θα ανοίγει με τίποτα 68.gif


μπορούν οι administrators να βλέπουν με τι πρόγραμμα μπαίνουμε, ε ??


φακέλωμα , ε ? ??? αλήτες της ΕΥΠ-ΚΥΠ-CIA shot.gif
dizzy_fingers
Στη google να τα πεις αυτά που μου δίνει αυτά τα στατιστικά tongue.gif.

Ε, μα πρέπει να ξέρω τί ανώμαλοι κυκλοφορούν στο φόρουμ κάθε φορά που ετοιμάζω ανασχεδίαση γιατί με αυτόν τον τραγικό ie6 πολλές φορές άλλο σχεδιάζεις κι άλλο σου προκύπτει....

Πριν μερικούς μήνες αυτό το ποσοστό ήταν κοντά στο 60%, ευτυχώς έπεσε τώρα στο 22%.

Το σκέφτομαι σοβαρά πάντως να τους αγνοήσω όλους αυτούς και να κάνω κάτι που δεν υποστηρίζεται από τους browser τους 39.gif...δεν είναι πράγματα αυτά, ας βάλουν επιτέλους μυαλό.
rchos
QUOTE
Αυτό το 22% που επισκέπτεται το φόρουμ και χρησιμοποιεί ie6....να τον αλλάξει!

Άντε μη σας φορτώσω κανέναν ιό μπας και αποφασίσετε να προχωρήσετε επιτέλους


το προβλημα σου ειναι ο 6 η γενικα ο ie?γιατι εγω χρησιμοποιω τον 7.
dizzy_fingers
O 6.

Με τον 7 διορθώθηκαν πολλά bug που είχε και μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλός.
Αλλά αυτός ο 6 είναι ότι χειρότερο έχει βγει ποτέ... 68.gif
Mamuwalde
όλοι οι μοχθηροί σπιούνοι , τις ίδιες δικαιολογίες λένε "δε φταίμε εμείς, μας τις δώσαν τιπ πληροφορίες" guns.gif


το ποσοστό που λες είναι φοβερό κατά την άποψή μου . το 60% να γινει 22% ???

μπορούμε να συμπεράνουμε λοιπόν ότι στο φόρουμ κυκλοφορούν πολλοί σκεπτόμενοι άνθρωποι , που ψάχνονται . ανύσηχα μυαλά , κλπ , κλπ ...







38.gif

για όποιον δεν κατάλαβε , γλύφω τους administrators ... tongue.gif
rchos
QUOTE
O 6.

Με τον 7 διορθώθηκαν πολλά bug που είχε και μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλός.
Αλλά αυτός ο 6 είναι ότι χειρότερο έχει βγει ποτέ...


συμφωνω μαζι σου.οσο υπηρχε ο 6 χρησιμοποιουσα μοζιλα και εγω.με τον 7 ξαναγυρισα στον ιε.αν και μολις κατεβασα το μοζιλα το 3 κα θα δουμε που θα καταληξω τωρα.

παντως αυτη η αποτομη πτωση κυριως θα οφειλετε στην αναβαθμιση των περισσοτερων του 6 σε 7 και οχι την μεταφορα τους σε αλλους οπως μοζιλα η οπερα.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rchos @ Jun 18 2008, 15:00 ) *
παντως αυτη η αποτομη πτωση κυριως θα οφειλετε στην αναβαθμιση των περισσοτερων του 6 σε 7 και οχι την μεταφορα τους σε αλλους οπως μοζιλα η οπερα.


Ακριβώς έτσι! wink.gif

Ο 7 ειναι πραγματι αρκετά καλός (αν και τρίαργος).
Ο Mozilla εξακολουθεί να ειναι ένα σπαστικό πράγμα,
και ο Opera εξακολουθεί να ειναι φανταστικός, αλλά και με το μικρότερο μερίδιο.
Τι σου ειναι το marketing όμως..
Στην πράξη τώρα ο opera πληρώνει το γεγονός ότι την εποχή εμφάνισης του Firefox δεν ήταν free (είχε διαφημίσεις).
dizzy_fingers
QUOTE(rchos @ Jun 18 2008, 18:00 ) *
παντως αυτη η αποτομη πτωση κυριως θα οφειλετε στην αναβαθμιση των περισσοτερων του 6 σε 7 και οχι την μεταφορα τους σε αλλους οπως μοζιλα η οπερα.

Και τα στατιστικά αυτό δείχνουν.

Μία εποχή χρησιμοποιούσα κι εγώ opera αλλά δε θυμάμαι γιατί σταμάτησα, παρόλο που δεν είχα βρει ούτε ένα ψεγάδι (μάλιστα χρησιμοποιούσα και τον mail client που είχε).
Ίσως να είχε να κάνει με το ότι φαινόταν χάλια το φόρουμ κάποτε σε όπερα.

Ρε λέτε να το ξανακατεβάσω? biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Πρόσφατα ξαναχρησιμοποίησα και τον mail client που λες, και μου φάνηκε αρκετά βελτιωμένος.
Γενικά, για να μπορέσει ο firefox να κάνει αυτά που ο opera κάνει by default, πρέπει να του βάλεις ένα κάρο extensions.
Φυσικά, όλοι θυμούνται τα extensions του firefox, αλλά κανένας τα widgets του opera..

Και τέλος, ένα feat που έχει μόνο ο opera: Speed Dial 77.gif 77.gif 77.gif

Edit: όχι δεν παίρνω ποσοστά tongue.gif
Das Kapital
Εγω εμπαινα με ΙΕ ωσπου μια μερα καθε φορα που τον ανοιξα μου γεμισε διαφορες σελιδες ακυρες τελειως και εκανα αγωνα για τις σβησω(ιος προφανως),υστερα κατεβασα τον Οπερα,ο καλυτερος για μενα broswer που υπαρχει αλλα δυστυχως μου βγαζει ενα προβλημα και αυτος κοινο και σε αλλους browsers,δεν μπορω να γκουγκλαρω και δε μπαινει σε μερικα sites(στο basketforum μπαινει)!

Μια μερα που συζηταγα με ενα φιλο μου,που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα,ιδιος ιος; tongue.gif Μου ειπε για το Safari Browser,τον κατεβασα και μπορω να μπω οπουδηποτε τωρα αν και δε μου αρεσει τοσο η εμφανιση του αναγκαζομαι να χρησιμοποιω αυτον για την εξυπηρετηση μου μεχρι τη στιγμη που θα μου ερθει να ριξω format να φυγουν ολες οι λαμακιες απο το pc!
Mamuwalde
εγώ είχα κατεβάει πρόσφατα το safari για δοκιμή αλλά ενώ έκανε κανονικά το installation , δε μου έβγαινε πουθενά το πρόγραμμα . τι browsing έκανα σε όλους τους φακέλους , τα εικονίδια που του είχα δηλώσει δεν τα έβγαλε πουθενά . κοινώς : άφαντος ο safari blink.gif


επίσης μια απορία : ο mail client του opera , τι είναι ακριβώς ?
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 18 2008, 17:42 ) *
Στη google να τα πεις αυτά που μου δίνει αυτά τα στατιστικά tongue.gif.

Ε, μα πρέπει να ξέρω τί ανώμαλοι κυκλοφορούν στο φόρουμ κάθε φορά που ετοιμάζω ανασχεδίαση γιατί με αυτόν τον τραγικό ie6 πολλές φορές άλλο σχεδιάζεις κι άλλο σου προκύπτει....

Ναι ο ΙΕ6 ηταν χαλια μαυρα.
Ο ΙΕ 7 ομως εχει ενα φοβερο πραγμα που δεν το εχουν ουτε η νεωτερη εκδοση του Opera 9.50 ουτε ο Firefox 3.0. Εχει φανταστικη αναλυση/ευκρινεια! Μιλαμε ειναι το κατι αλλο.
Αλλά παρολα αυτα προτιμω Opera(20%) και Firefox(80%) στο 99% των περιπτωσεων.....

Ενα αλλο προβλημα που συμβαινει κυριως στο basketforum ειναι το εξης:
Damn,damn.....
Ξερεις γιατι γινεται αυτο και αν διορθωνεται? sad.gif


QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 18 2008, 18:06 ) *
Ο Mozilla εξακολουθεί να ειναι ένα σπαστικό πράγμα,

Γιατι? blink.gif


QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 18 2008, 18:52 ) *
Και τέλος, ένα feat που έχει μόνο ο opera: Speed Dial 77.gif 77.gif 77.gif

Μπαααα, υπαρχει extension για τον Firefox για αυτο..... smile.gif
captain charisma
σπαστικο προγραμμα ο mozilla?γιατι?εγω παντως μονο με μοζιλα μπαινω και ειναι μια χαρα
lakersdynasty
QUOTE(NBAer @ Jun 18 2008, 19:43 ) *
Μπαααα, υπαρχει extension για τον Firefox για αυτο..... smile.gif


Θα μπορουσες να μου πεις που να το βρω και να το ενεργοποιησω?
NBAer
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 18 2008, 19:56 ) *
Θα μπορουσες να μου πεις που να το βρω και να το ενεργοποιησω?

Υπαρχουν 2. Δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο καθως δεν τα χρησιμοποιω (καθως ολα αυτα σχετικα με το SpeedDial καθιστανται αχρηστα αν εχεις εγκαταστησει το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ extension Thinger!! Δυστυχως δεν εχει βγει ακομα εκδοση του Thinger για τον καινουριο Firefox 3 και αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που δεν εχω ακομη αρχισει να χρησιμοποιω τον F3.):
Speed-Dial Extension
Fast-Dial Extension
Xaroumenos loukoumas
Ναι, αλλά ο firefox με πολλά extensions είναι βαρύς wink.gif
Και για να γίνει opera, θέλει πολλά extensions..

(Περίεργο προβληματάκι έχεις πάντως smile.gif
Μάλλον πρέπει να φτιάξεις τα specific fonts)
NBAer
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 18 2008, 20:07 ) *
Ναι, αλλά ο firefox με πολλά extensions είναι βαρύς wink.gif

Σιγα τον βαρυ. Την πρωτη φορα μονο κανει 3-4 δευτερολεπτα να ανοιξει, μετα πεταει. Και μιας και Firefox 3 ειναι απειρως καλυτερος σε αυτον τον τομεα απο τον F2, τοτε ολα μια χαρα....

QUOTE
(Περίεργο προβληματάκι έχεις πάντως smile.gif
Μάλλον πρέπει να φτιάξεις τα specific fonts)

Δηλαδη εσυ βλεπεις με τον ακριβως ιδιο τροπο στον Firefox και στον Opera τις εικονες απο το εξης λινκ:
Λινκ-1
Και βλεπεις με τον ακριβως ιδιο τροπο στον Firefox και στον Opera τον πινακα μεσα σε code tags απο το εξης λινκ:
Λινκ-2

??
Αν ναι, τοτε πως μπορω να φτιαξω και εγω τα specific fonts που αναφερθηκες?

Επισης το "προβλημα" στο λινκ-1 δεν νομιζω να οφειλεται σε fonts, απλα ειναι ο διαφορετικος τροπος που κανουν render η Opera και ο Firefox τα διαφορα γραφικα....
dizzy_fingers
QUOTE(NBAer @ Jun 18 2008, 20:17 ) *
απλα ειναι ο διαφορετικος τροπος που κανουν render η Opera και ο Firefox τα διαφορα γραφικα....

Αφού το απάντησες μόνος σου, γιατί ρωτάς? biggrin.gif

Αυτό το θέμα είναι κάτι με το οποίο πρέπει να ζήσουμε για καιρό ακόμα, αν μάλιστα ποτέ αξιωθούν να κάτσουν σε ένα τραπέζι όλοι μαζί και να βγάλουν κάποια στάνταρ...standards biggrin.gif.


Το speed dial είναι φοβερό λουκουμά, τώρα που θυμάμαι αυτό ήταν που μου άρεσε πάρα πολύ στον όπερα.
jois21
ΝΒΑερ στις προβληματικες σελιδες πηγαινε view-encoding- και διαλεξε κατι αλλο μεχρι να βγουν σωστα, θυμαμαι το εκαναν σε ελληνικα και παλιοτερες εκδοσεις οπερα. Tι εννοεις με το αναλυση και ευκρινεια;

Απο θεμα "βαρους" εγω βλεπω οτι ο νεος οπερα λεει καπου 60ΜΒ+ στο σεταπ και ο φαιρφοξ 6ΜΒ (σκετος)...
Επισης επειδη συνηθιζω να τους αφηνω ανοιχτους για βδομαδες με πολλα ταμπς, παρατηρω οτι αυτο που κολλησε πολυ πιο γρηγορα απο ολους ηταν ο οπερα...
Ο φαιρφοξ 1 δεν ειχε προβλημα ιδιαιτερο αλλα ο 2 σταδιακα γινοταν πιο αργος και εφαγε ντιλιτ.
Λουκουμα αν ο οπερα θεωρειται πληρης και παραμετροποιησιμος δοκιμασε μαξθον, απλα δε θα ξαναχρειαστει να ακουμπησεις το πληκτρολογιο... Ειναι και ΙΕ based.
jois21
-κωλοεντιτ- 68.gif

Mερικα τρικ που θυμαμαι:
-Φτιαχνεις οτι συνδιασμο θες και οχι μονο www.+.com(κοντρολ+εντερ), οπως www.+.gr (το εχω σιφτ+εντερ)
-Κανεις ενα λογαριασμο χρηστη και οτιδηποτε σωσεις σε μπουκμαρκ ή ρυθμιση το κραταει σε ονλαιν βαση, οταν τον εγκαταστησεις σε αλλο πισι απλα συνδεεσαι την 1η φορα και εχεις παλι τα παντα.
-Εχει undo σε οτιδηποτε κανατε λαθος να κλεισετε/διαγραψετε.
-Ολες οι πιθανες ενεργεις που μπορει να κανει ενας μπροουσερ γινονται με το ποντικι πανω στη σελιδα, πχ. ανοιγμα κεντρικης, πισω/μπροστα, undo, κλεισιμο, κλεισιμο επομενου ταμπ, μεταβαση σε αλλο κτλ.
-Εχει γκρουπς, δλδ αν εχετε ορισμενα ταμπ που αφορουν κατι συγκεκριμενο τα σωζετε σε γκρουπ με 2 κλικ και τα επαναφερετε ολα μαζι ή καθε ενα ξεχωρισα οποτε θελετε.
-Το καλυτερο αντ-μπλοκ.
-Capture μιας περιοχης και σωσιμο αυτοματα.
-Το καλυτερο find, δλδ σαν του φαιρφοξ αλλα πιο βελτιωμενο και οχι με εξτρα παραθυρα στη μεση.
-Δυνατοτητα να μπει οποιαδηποτε εντολη ή προγραμμα σε εικονιδιο οπουδηποτε πανω στο παραθυρο πχ. ζωγραφικη, ο υ/η μου, κομπιουτερακι κτλ.
-Δε θυμαμαι αλλα βραδιατικα...
apkat
Δεν μπορω αλλο εξεταστικη.Θελω να φυγω απο Αθηνα που η ζεστη δεν παλευεται να παω χανια και να πινω μπυρες ολη μερα.2 εβδομαδες ομως ακομα και αντε γεια..!!!!

Με κατετρεψε και ο sihainas με τον Μανου Τσαο που εβαλε στο τοπικ της μουσικης..Αντε να παω να διαβασω εγω τωρα. sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
sihainas
Σiγά ρε αφεντικό...τι είναι δυο βδομάδες...καιρός είναι να μπαίνουμε στο κλίμα σιγά σιγά biggrin.gif
Alexmei
παιδιά στο youtube όποιος έχει account όταν πηγαίνει στο youtube αντί να τον πάει στην κανονική σελίδα τον πάει σε "custom home page"; Εμένα αυτό μου κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν έχει πουθενά να σε πάει στην κανονική home page angry_red.gif
Xaroumenos loukoumas
Δηλώνω ευθαρσώς ότι βαριέμαι να παω να παρακολουθησω νιάρχο.
Όχι κύριε!!
Δεν έχεις το δικαίωμα να μας κάνεις να σκυλοβαριόμαστε σε τετοιο βαθμό! 68.gif
rchos
καλα ετοιμασου και πηγαινε τωρα μην φας την απουσιουλα σου!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.