Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δικαίωση Ηρακλή για Σόφο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
emperor
Ένα από τα θέματα κόντρας Άρη – Ηρακλή το τελευταίο χρονικό διάστημα, είχε να κάνει και με την μετακίνηση Σχορτσιανίτη. Ο Άρης πριν λίγο χρονικό διάστημα είχε καταθέσει ασφαλιστικά μέτρα για να σταματήσει η διαδικασία πληρωμής στην ΚΑΕ Ηρακλής που είχε σφραγίσει ήδη τις πρώτες επιταγές. Σήμερα το μονομελές πρωτοδικείο απέρριψε τα ασφαλιστικά μέτρα και έτσι η κίτρινη ΚΑΕ πρέπει να συνεχίσει τις πληρωμές, αφού ήδη έχει συγκεντρωθεί ένα ποσό της τάξης των 70 χιλιάδων ευρώ περίπου.


Από sportime.gr
dizzy_fingers
Επειδή δεν είχα παρακολουθήσει το σήριαλ από την αρχή του, ο Άρης πήρε τον Σχορτσιανίτη από τον Ηρακλή αλλά αρνούταν να πληρώσει τα λεφτά της μεταγραφής? Αν ναι, με τι σκεπτικό?
MZ13
blink.gif

Εγώ ήξερα ότι τον Σόφο ο Αρης τον πήρε άπο μια Ιταλική ομάδα.... bball.gif

Ρε τι μαθαίνει κανείς.... icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Α ναι...την Καντού 40.gif έτσι?

Τότε τι γίνεται με την όλη ιστορία? 7.gif
emperor
Αν και δεν είμαι σίγουρος νομίζω ότι ο Σόφο είχε φύγει από τον Ηρακλή χάρις σε έναν όρο στο συμβόλαιο του ότι μπορεί να φύγει στην Ευρώπη όποτε θέλει αλλά ο Ηρακλής έχει κάποια δικαιώματα πάνω του.Όταν ήρθε στον Άρη ο Ηρακλής έπρεπε να πάρει 280.000 Ευρώ σε τρεις δόσεις.Ο Άρης πλήρωσε τα πρώτα 70000 αλλά μετά δεν ξέρω που πάτησαν οι δικοί μας είπαν ότι ο Ηρακλής δεν δικαιούται χρήματα ενώ είχαν είδη πληρώσει την πρώτη δόση blink.gif
Ο Ηρακλής πήγε στα δικαστήρια και τα υπόλοιπα τα ξέρετε
Δυστυχώς ο Άρης βγαίνει από αυτήν την ιστορία με το προφίλ του στραπατσαρισμένο λόγω της διοίκησης
dizzy_fingers
Αν είναι έτσι όπως τα λες, τότε ο Άρης κακώς δεν πλήρωσε τον Ηρακλή και αυτός δικαίως κέρδισε τη δικαστική μάχη...

Αλλά επειδή είμαι σίγουρος ότι και ο Άρης θα έχει τα επιχειρήματά του κι επειδή δεν είναι σωστό να κρίνεις ένα νόμισμα από τη μία του όψη, θα ήθελα να ακούσω τους λόγους που κρίνανε ότι ο Ηρακλής δεν άξιζε τα υπόλοιπα λεφτά...
emperor
Αυτό αναρωτιόμαστε και εμείς.Πάντως μέσα στις επόμενες μέρες η ΚΑΕ θα κάνει τις κινήσεις της γιατί ήδη σήμερα σφραγίστηκαν από τον Ηρακλή οι άλλες δύο επιταγές
IraTmac
το θέμα έχει ως εξής, όπως το βλέπω εγώ και σύμφωνα με όσα ξέρω: ο γεματούλης πίστεψε ξαφνικά οτι έγινε Χακίμ Ολάζουον και έφυγε από τον Ήρα για να πάει στην Καντού, το σκαλοπάτι του για ΝΒΑ (ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ). είχε όμως 2 χρόνια ακόμα συμβόλαιο με τον Ηρακλή. έκανε το ένα στην Καντού και μετά έφυγε από την Ιταλία αλλά δεν ήθελε να γυρίσει στον Ηρακλή (ας ερχόταν... 19.gif). οπότε τον δώσαμε στον αρη, ο οποίος ξαφνικά μετά από μισό χρόνο μετάνιωσε που φορτώθηκε τα ...κιλά του Σοφοκλή, κάνει τον Κινέζο και δεν ξέρω τί προσπαθεί να πετύχει... πιθανολογώ οτι θέλει να μειώσει το ποσό ή να καθυστερήσει την καταβολή του.
emperor
Η νομική υπηρεσία του Άρη πέτυχε αναστολή εκτέλεσης πληρωμής ύψους 30000 Ευρώ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.