Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιος λειπει περισσοτερο απο περσι?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Arkadios
.
Air Kef
Χμ..Πολύ καλο τόπικ.

Δν έχω τον ΠΑΟ πολλές φορες φέτος αλλά θα τολμήσω το κανένας!

Αν δν είχες τις 2 τελευταίες επιλογές πραγματικά θα είχα πρόβλημα,μιας και ο Διαμαντίδης παίζει για όλους.
Pierce
και εγω προς το κανενας τεινω... ο παναθηναικος δειχνει να παιζει καλα απο την αρχη της σεζον θεωρω οτι ο μπετσιροβιτς ειναι καλυτερος παιχτης συνολικα απο τον λακοβιτς και επισης ο ντελκ δεν εχει δειξει ουτε το 10% απο αυτα που ξερει και μπορει να κανει. και αν προσθεσουμε και τον βουγιανιτς ο παο δειχνει να ειναι καλυτερος, απο πλευρας ονοματων αλλα και δυνατοτητων, απο περσι!
Igor
O Λακοβιτς για το θανατηφορο τριποντο και την τρελα που κουβαλουσε πανω του. Παρολ 'αυτα ο ΔΔ13 δειχνει ελευθερωμενος τωρα που εφυγαν αυτοι οι δυο.....
Air Kef
Ιγκορ αν μπορείς εξήγησε τι εννοεις με το "απελευθερομένος" και γιατί..


Τώρα που το σκέφτομαι,ρόλο στον επιθετικο τομεα του Μήτσου πρέπει να έχουν παίξει και οι εκπληκτικές επιθετικές εμφανίσεις του στην Ιαπωνία οι οποίες του έχουν δώσει πολύ αυτοπεποίθηση.
dizzy_fingers
...αλλά και ο αυξημένος χρόνος που παίρνει φέτος αντί του Λάκοβιτς.
Αυτό πιστεύω πως εννοεί και ο Igor. Ο Ομπράντοβιτς είχε μία εμμονή με τον Λάκοβιτς και ειδικά πρόπερσι, ο χρόνος συμμετοχής του ήταν μεγαλύτερος του ΔΔ13 (μου αρέσει αυτό biggrin.gif).

Από την άλλη, ασφαλώς και έχει βελτιωθεί ο Μήτσος φέτος και δεν ξέρω αν ακόμη και με Λάκοβιτς θα έπαιρνε περισσότερο χρόνο συμμετοχής...αυτό όμως είναι υποθετική κουβέντα...
Anaz
Οπως κ να'χει απουσιας του Λακοβιτς κυριως,και του Σπανούλη,ο Διαμαντιδης εχει περισσοτερες αρμοδιοτητες κ ειναι το βασικοτερο γραναζι στο παιχνιδι του Παο!ιδιαιτερα οσο οι Μπετσι,Ντελκ δεν εχουν κερδισει ακομα 100% την εμπιστοσυνη του Ζοτς!
Antonisid
Καλησπέρα...γνώμη μου ότι λείπει ο Σπανούλης και οι Standar πόντοι που είχε σε κάθε παιχνίδι,όσο για τον Σλοβένο μεγάλη η προσφορά του τόσα χρόνια αλλά δε φάνηκε σε κανένα απ τα κρίσιμα παιχνίδια της φάσης των 16 και μετά.Αν μάλιστα ο Βούγιανιτς γίνει ο παλιός καλός εαυτός του τότε ίσως να αποδειχτεί κέρδος που αποχώρησε απ την ομάδα. blove.gif
Billubs
Ας πω και 'γω τη γνωμη μου...

Σιγουρα η φυγη δυο σημαντικων παιχτων, ιδιαιτερα με τον καπως απροσδοκητο τροπο που εγινε, προβληματιζει, γεννα συζητησεις και πανω απ' ολα δημιουργει ερωτημα κατα ποσο το κενο τους καλυφθηκε. Προφανως για να ανοιγει Δεκεμβρη μηνα ενα τετοιο τοπικ, σημαινει οτι σε πολλους λειπουν ακομα και οτι μαλλον οι <<αντικαταστατες>> δεν εχουν πεισει απολυτα.

Ομως δεν βλεπω το λογο να τους νοσταλγουμε. Ιδιαιτερα τον Λακοβιτς για τον οποιο θεωρω οτι ηταν στρατηγικο λαθος να χρηστει ηγετης ολα αυτα τα χρονια και να βασιζεται ολοκληρος ο Παναθηναικος στα κεφια του. Ενας παιχτης που μεσα στην <<τρελλα>> του, οσο κι αν φαινομενικα εδειχνε απροβλεπτος, στην ουσια ηταν απολυτα προβλεψιμος! Δυο-τρεις συγκεκριμενες κινησεις στην επιθεση, που διαβαζονταν και εξουδετερωνονταν οταν ζοριζαν τα πραγματα. Αφηστε την ευαλωτη ψυχολογια του στα πολυ κρισιμα. Με λιγα λογια οι πλατες του Γιακα ηταν αφορητα μικρες για να σηκωσουν το βαρος που ,πολυ κακως, του αναθεσε ο Ομπραντοβιτς ολα αυτα τα χρονια. (Για επιπεδο Ευρωλικα μιλαω.)
Και τωρα που ο Διαμαντιδης ελεγει απολυτα τα ηνια φαινεται η διαφορα στην ποιοτητα της καθοδηγησης. Μπορει ο Μητσος να κανει ολα κι ολα 2 σουτ σε ενα ματς κι ομως στο τελος να ειναι αυτος που κανει τη διαφορα με το πληθωρικο του παιχνιδι. Ευτυχως λοιπον που παιζει 30+ λεπτα κι αφου αντεχει δεν νοσταλγω κανεναν Λακοβιτς.

Σε οτι αφορα τον Σπανουλη, ΟΚ ηρθε, επαιξε μια σεζον αρκετα καλη και εφυγε. Λειπει απ΄την ομαδα αλλα δε θα πεσω και σε καταθλιψη που εφυγε. Περισσοτερο νομιζω, στενοχωριομαστε, οχι για αυτα που χασαμε απ΄τον Σπανουλη, αλλα αυτα που θεωρουμε και πιθανολογουμε οτι θα προσεφερε. Αντικειμενικα δεν ειναι δα και το τελος του κοσμου.Καλος,χρυσος ο Σπανουλης αλλα νομιζω οτι στο μυαλο μας μυθοποιηθηκε λιγουλακι εξαιτιας της φυγης του στο ΝΒΑ και της εμφανισης του στο παγκοσμιο με την Αμερικη.
Υλικο για να αναπληρωθει ο Σπανουλης υπαρχει και με το παραπανω. Αλλωστε, θεωρω οτι ο υγιης Βουγιανιτς δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο κανεναν Ευρωπαιο γκαρντ. Για να γινω και λιγο εμπαθης, οταν ο Βουγιανιτς ηταν πρωτος σκορερ της Ευρωλιγκα, ο Σπανουλης επαιζε στο Μαρουσι! 19.gif
Alexmei
ωραίο τόπικ.... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος... ο Λάκοβιτς να πω την αλήθεια δν μου αρέσει σαν παίχτης... έκανε πράγματα αλλά όχι δν θα τον ψήφιζα με τίποτα... ο Σπανούλης και βέβαια μου έχει λείψει.... δεν ξέρω θα έκανα τρομερά πράγματα με τον Διαμαντίδη στα guard φέτος... θα του δώσω την ψήφο μου wub.gif blush.gif
thrylos7
QUOTE
Για να γινω και λιγο εμπαθης, οταν ο Βουγιανιτς ηταν πρωτος σκορερ της Ευρωλιγκα, ο Σπανουλης επαιζε στο Μαρουσι!


... κι έκανε όργια... Ειδικά εκείνη την περίοδο, το Μαρούσι ήταν καλύτερη ομάδα από την Παρτιζάν... rolleyes.gif
trefoil 13
Μέχρι στιγμής δεν έχει λείψει κανένας από τους δύο και ελπίζω αυτό να μην συμβεί. Ωστόσο η απουσία του Σπανούλη θεωρώ ότι θα στοίχιζε περισσότερο στον Παναθηναικό στην περίπτωση που δεν είχε δυνατή ομάδα και φέτος. Από Λάκοβιτς τι να μας λείψει; Τα αψυχολόγητα τριποντά του;
qspock
Μεχρι στιγμης λειπουν και οι 2 πολυ. Και οι 2 ηταν βασικοτατες μοναδες στη θεση τους και βασικοι αξονες οργανωσης αλλα και εκτελεσης στο παιχνιδι του ΠΑΟ .
Το κενο τους ακομα δεν εχει αναπληρωθει.
amanolar
Θα συμφωνήσω με Billubs και trefoil 13.
Δεν νομίζω ότι λειπει κανείς απο του 2 προς το παρόν.

Το Λάκοβιτς τον θεωρούσα τελείως αψυχολόγητο που κατά καιρούς έδινε ένα άναρχο ρυθμό και έσπερνε τον πανικό την ομάδα. Ήταν δεινός σουτέρ, αλλα τι να λέει? Ήταν ασταθής και ή που σε ανέβαζε στα ουράνια ή σου έδινε μια και σε έχωνε στα ταρταρα...

Για τον Σπανούλη παρότι τον θεωρούσα καλό παίχτη δεν μπορούσα να ανεχτώ το ατομικό του παιχνίδι που κάποιες φορές μου θύμιζε εκείνη την απελπισία τον Λιαδέλη.
Τη χρονιά του στον παναθηναικό αναθεώρησα την άποψή μου επειδή έμαθε να πασάρει (ή πιθανόν τον είδα να παίζει περισσότερο) και βοηθούσε πολύ την ομάδα όταν κολούσε με τις διειδήσεις του. Παρόλο που ήταν πολύτιμη μονάδα, νομίζω οτι και φέτος ο ΠΑΟ έχει παίχτες που θα τράβήξουν κουπί τις δύσκολες ώρες.

blove.gif
Jimar
Λακοβιτς σιγουρα.

εκεινα τα τριποντα και γενικα ολο το στυλ ,

μου λειπουν πολυ περισσοτερο απο

σπανουλη
Aristofanis
Spanoulis

Lakovic dn iparxei pia...me Vujanic & Becirovic eimaste kalimenoi
losers can win
μου έλειπε ο σπανούλης αλλά πιστεύω ότι αν προσαρμοστεί ο βουγιανιτς θα καλύψει το κενό
V@Roxe##13
Σπανουλης χαλαρα.Οσο για τον Διαμαντιδη,και περυσι ηταν ο καλυτερος παικτης και φετος ειναι!Απλως ειναι τετοιο το στυλ του που παιρνει πολλες προσπαθειες μονο οταν καταλαβει οτι η ομαδα τον χρειαζεται.Διαφορετικα περιοριζεται στο γνωστο all around παιχνιδι του
Green Warrior
Σπανούλης ... Πιστεύω ότι ο Λάκοβιτς έδωσε ότι είχε να δώσει και μα΄λιστα πέρσι δεν έκανε και την καλύτερή του χρονιά σε αντίθεση με τον Σπανούλη που είναι μικρότερος σε ηλικία και περισσότερο εξελίξιμος
mikri prasini ollandeza
Σπανούλης γιατί όταν μαθαίνεις ότι εκεί πέρα που πήγε του φέρονται σαν να ήταν ο χειρότερος που πέρασε από το ΝΒΑ, τότε λες...Αχ γιατί να έφυγε!
enypnio
αν και ήταν μυστήριο πως τον εμπιστεύτικε τόσο γρήγορα ο Ζοτς ?

νομίζω ότι ο Σπανούλης λείπει κάπως

από την άλλη όμως ο Μητσάρας καθαρίζει... και για τον Βλάχο...

είναι καλό πάντως που ο Μητσάρας πλέον έχει τόσο ηγετικό ρόλο ... καλό γενικά για το ελληνικό μπάσκετ
kop-13
Σπανούλης σίγουρα αλλα νομίζω οτι η απουσία του έχει ήδη καλυφθεί...
genius13
Ο Σπανουλης πιστευω οτι λειπει περισσοτερο.Ο Λακοβιτς ειχε πολυ τρελα και αυτο καποιες φορες δεν ηταν καλο.
Green Warrior
QUOTE(kop-13 @ Feb 11 2007, 12:22 PM) *
Σπανούλης σίγουρα αλλα νομίζω οτι η απουσία του έχει ήδη καλυφθεί...


Πράγματι ο Σάνι έχει ανέβει πολύ τελευταία και μακάρι να συνεχίσει έτσι, ελπίζω να γίνει το ίδιο με τον Βούγιανιτς αν και δύσκολο το βλέπω, τουλάχιστιν φέτος...
Achilleas13
Νομίζω πως ο Σπανούλης λείπει περισσότερο.Δεν ξερω γιατί αλλα οι παίκτες που έχουμε στο 2 φέτος δε μου γεμίζουν και πολυ το μάτι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.