Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Εισιτήρια Final-4!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
drakonikolis
Παιδιά μήπως ξέρετε πότε περίπου θα κυκλοφορήσει το επόμενο πακέτο εισιτηρίων του Final-4 κάτι ακούστηκε για μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Εσείς ξέρετε κάτι? wink.gif
Air Kef
Επιτέλους να και κατι καινουριο..

Οπως εχει ειπωθει,ο μονος που ξερει την ακριβη ημερομηνια ειναι η Ουλεμπ..Υπάρχουν πολλοι εδώ μέσα που περιμενουμε πως και πως την μερα για να κλείσουμε..Stay in touch!
drakonikolis
Εγώ άκουσα για μέσα στην επόμενη εβδομάδα από τον Γιώργο Συρίγο,πάντως και αυτός είπε ότι δεν είναι σίγουρο.
ee4649
Κανένα νέο ρε παιδιά με τα εισητήρια?ακόμα?μήπως μας κοροϊδεύουνε?
Air Kef
Ολοι περιμενουμε..

Kαι μολις παρατηρησα διαφημηση στο σαιτ της..Final 4 tickets......coming soon! 38.gif
dizzy_fingers
Κάπου είχα ακούσει ότι το δεύτερο πακέτο εισιτηρίων θα δωθεί μόλις μάθουμε τις 4 ομάδες που θα πάνε Αθήνα.
Air Kef
Eχει μια λογικη..Αν ισχυει αυτο εχουμε ακομα καιρο.
losers can win
blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif
έχω ήδη πάρει εισητήρια για όλο το Φ-4 smiley.gif
dizzy_fingers
Μα δεν πουλάνε εισιτήρια για το μισό Final4 tongue.gif.

Σε ζηλεύω φίλτατε smile.gif. Ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη next time.
losers can win
χωρίς να είμαι σιγουρος νομίζω ότι τα εισητήρια ου δίνουν οι ομάδες για το φ-4 αφορύν μόνο τα δικά τους παιχνίδια
dizzy_fingers
Έχουν αρχίσει να δίνουν οι ομάδες? (πού? να τρέξω! fast.gif)

Εγώ γνώριζα μόνο για το πρώτο πακέτο που έφυγε, το οποίο είχε μόνο εισιτήρια για όλο το 3ήμερο.
Που εδώ που τα λέμε, μιας και θα πας που θα πας στο final4 ας παρακολουθήσεις όλα τα events.

Αχ, μια φορά μόνο έρχεται το final4 στην πόλη σου.....sad.gif
HOULIGAN76
Ρε παίδες μπορείτε να κλείσετε και για μένα ρε γμτ μου.

Θα δώσω και κανα δωράκι επιπλέον συν την ευγνωμοσύνη μου.
sihainas
Βλέποντας όλη τη φασαρία που γίνεται και ότι μείνανε πολλοί απ'έξω...με κάνει να ανυπομονώ ακόμα περισσότερο την ημέρα (περί τα μέσα Απρίλη όπως έλεγε στο site) που θα μου το στείλουνε και θα το πιάσω στα χέρια μου χαχα... ugly1.gif blech.gif
Igor
Ποσα εισητηρια θα βγουν γιοα το 2ο πακετο ??
Air Kef
Σχετικα με την ζητηση που υπαρχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ.
dizzy_fingers
ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!

Ξεκίνησε σήμερα στη 13:00 η διάθεση του δεύτερου πακέτου.
Papaloukas 4 ever
yes, yes!!! εχω ηδη 4 στην κατοχή μου (??).
dizzy_fingers
Κι εγώ έκλεισα δύο:
Τμήμα: 407 Σειρά: 13 Θέση: 21+22

Απλά έχω μία απορία προς όσους είχαν προμηθευτεί την προηγούμενη φορά:
Μετά την οθόνη πληρωμής (εκεί όπου βάζεις τα στοιχεία της πιστωτικής) με έβγαλε σε μία οθόνη, την "Επιβεβαίωση Αγοράς".

Είχε ένα κουμπί κάτω δεξιά (νομίζω "Εκτύπωση" έλεγε) το οποίο όμως δεν πάτησα γιατί κατα λάθος έκλεισα στον browser.
Επομένως ήταν αδύνατο να επανέλθω σε εκείνη την οθόνη χωρίς να πρέπει να ξαναδιαλέξω από την αρχή.

Confirmation mail μου ήρθε όμως.
Το τελευταίο βήμα που παράλειψα ήταν υποχρεωτικό ή δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν πάτησα το κουμπί?
thrylos7
Πάλι μόνο με πιστωτική γίνεται;
dizzy_fingers
Ναι. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος αγοράς απ'ότι φαίνεται.
thrylos7
Τώρα βρήκε να κοιμάται ο Kef... τα χάπια μου...
dizzy_fingers
Ναι, τον παίρνω τηλέφωνο εδώ και μισή ώρα και το έχει κλειστό.

Όχι ότι έχει σημασία όμως sad.gif
QUOTE(euroleague.net)
Monday's sale of the last tickets available for the 2007 Final Four was over soon after it started, as the remaining seats for the Euroleague's signature event were sold out in a matter of minutes due to unprecedented demand.


Μιλάμε ήταν κυριολεκτικά θέμα λεπτών.... ohmy.gif
thrylos7
Εγώ γιατί όμως μπορώ ν' αγοράσω ακόμα; Μου βγάζει κανονικά το μενού δηλαδή, μέχρι τη συμπλήρωση στοιχείων...

Τζάμπα κόπος βέβαια, ούτως ή άλλως...

...ήρθε η ώρα να προβώ σ' ένα απονενοημένο διάβημα...
Anaz
oxi ρε πουστη μου!!Βρηκα 2 εισιτηρια τμημα 407 και πανω που ηθελε τον αριθμο πιστωτικης κοιμοταν ο ξαδερφος μου που εχει την πιστωτικη..Οταν βρηκα ηταν πλεον αργα.... Σειρα 15..2 θεσεις πανω απ'τον Σπυρο θα'μουνα..Δεν μπορω να το χωνεψω... sad.gif
sihainas
dizzy ούτε εγώ το είχα εκτυπώσει...
dizzy_fingers
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif
Όχι ρε Γιώργο.... sad.gif


QUOTE(thrylos7 @ Mar 12 2007, 11:50 AM) *
Εγώ γιατί όμως μπορώ ν' αγοράσω ακόμα; Μου βγάζει κανονικά το μενού δηλαδή, μέχρι τη συμπλήρωση στοιχείων...

Ωχ ναι? Αν ισχύει άκυρο το προηγούμενο ποστ μου...
Αλλά αυτό που έγραψα ήταν ανακοίνωση της uleb στην κεντρική σελίδα.
Πλέον έχει χαθεί και το λινκ για την οθόνη προμήθευσης εισιτηρίων...



Σχετικά με το θέμα της έγκαιρης ειδοποίησης, να αναφέρω πως μία ώρα πριν από τη 13:00 το contra.gr είχε ανεβάσει άρθρο, ενώ ακόμη και τώρα δε βλέπω να γράφεται τίποτα στα υπόλοιπα site.
Το λέω γιατί έχουμε σύρει αρκετά στο συγκεκριμένο site για τις ανακρίβειες και την ποδοσφαιρομάνια που το διακατέχει αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση, οφείλω να τους βγάλω το καπέλο καθώς από εκεί ενημερώθηκα για τη διάθεση των εισιτηρίων.


EDΙΤ: Οπότε, sihainas, δεν υπάρχει πρόβλημα, έτσι? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ smile.gif.
sihainas
δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα... θα μάθουμε όταν τα στείλουν tongue.gif
Air Kef
Κάθε μερα της εβδομάδας,12 ειμαι στον υπολογιστη μου και βλεπω νεα,ποσταρω εδω κτλ,εκτος απο μια.Καθε Δευτερα που εχω 12 συνελευση στην σχολη μου,ειμαι εκει.Και στο αμφιθεατρο της σχολης μου,το γαμοκινητο δν πιανει.Αυτα.

Συγχαρητηρια στους υπεύθυνους για την φοβερη διοργάνωση της πώλησης των εισητηριων.Επρεπε να λεγεται "Όποιος ειναι στο ιντερνετ εκεινη την ωρα θα παρει".

Να πατε στο διαολο.
grigoris
ΠΕΣ ΤΑ KEF !!!!!!!!!!

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά να μην υπάρχει ένας στοιχειώδης προγραμματισμός για κάτι τόσο σπουδαίο!Δηλαδή έπρεπε να έχουμε εσωτερική πληροφόρηση για να έχουμε έστω μια ευκαιρία για να πάρουμε κανένα εισητήριο?Δεν είπα ότι σίγουρα θα έβρισκα μιας και η ζήτηση ήταν τεράστια αλλά άλλο αυτό και άλλο να αντιμετωπίζεται η όλη φάση σαν διακίνηση ναρκωτικών ή αλκοόλ στην ποταπαγόρευση (από στόμα σε στόμα και στα μουγκά μη μας πάρει κανείς χαμπάρι).

%&%$^&* ΤΗΝ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ ΣΑΣ ΡΕ $%#%^#&^[/size]
Warrior
Στον "υπνο" πιαστηκα και γω. angry_red.gif angry_red.gif

Απλα τραγικο αυτο που εγινε. 68.gif
geosider
QUOTE(Air Kef @ Mar 12 2007, 01:30 PM) *
Κάθε μερα της εβδομάδας,12 ειμαι στον υπολογιστη μου και βλεπω νεα,ποσταρω εδω κτλ,εκτος απο μια.Καθε Δευτερα που εχω 12 συνελευση στην σχολη μου,ειμαι εκει.Και στο αμφιθεατρο της σχολης μου,το γαμοκινητο δν πιανει.Αυτα.

Συγχαρητηρια στους υπεύθυνους για την φοβερη διοργάνωση της πώλησης των εισητηριων.Επρεπε να λεγεται "Όποιος ειναι στο ιντερνετ εκεινη την ωρα θα παρει".

Να πατε στο διαολο.

μεγάλη π***ιά να έχεις το νου σου όλο τον καιρό και να την φέρνουν έτσι

αυτό το πακέτο ήταν το τελευταίο σίγουρα;
ίσως να υπάρχει άλλη μια ευκαιρία για όποιον θέλει
Pierce
χλωμο να υπαρχει και αλλο αφου 4000 εισιτήρια θα κρατηθουν για τις ομαδες και ηδη εχουν διατεθει πανω απο 10-12 χιλιαδες. περιττο να σας πω οτι εμεινα και εγω με το πουλι στο χερι... 68.gif
Anaz
Oντως μεγαλη παπαρια αυτο που εκαναν!!
Εγω κοιμομουν και με ξυπνησε 1 η ωρα το επιμονο χτυπημα του τηλεφωνου ενος φιλου μου που το ακουσε τυχαια στο ραδιο.Αλλα δεν ξαναμπαινω στο τοπικ ειλικρινα,δεν μπορω να το ξανασκεφτομαι πως τα εχασα ετσι.. sad.gif Μπαινω στις 1.00, 1.15 καταφερνω και τα βρισκω και 1.30 ηταν ηδη αργα..
Air Kef
Απο την μερα που ανακοινωθηκε περιμενα την μερα που θα παω..Στον πρωτο γύρο πωλησης ημουν 2 μερες πανω απο τον υπολογιστη αλλα τιποτα..
Αυτο που μου την σπαει ειναι οτι θα πανε ατομα που δν τους καιει και παρα πολυ.

Ευχομαι να αποκλειστουν και οι 2 Ελληνικες ομαδες,για να πουλησουν τα εισητηρια τους αυτοι που θα πηγαιναν να δουν την ομαδα τους και οχι το μπασκετ.

Και τελικα κακως ηταν οι τιμες σχετικα χαμηλες.Ας εβαζαν 300 ευρω το φθηνοτερο να εβλεπα ποιοι θα πηγαιναν.
dizzy_fingers
QUOTE(Air_Kef)
Και τελικα κακως ηταν οι τιμες σχετικα χαμηλες.Ας εβαζαν 300 ευρω το φθηνοτερο να εβλεπα ποιοι θα πηγαιναν.

Συγνώμη κιόλας, αλλά τί μ$$$$ίες λες τώρα ρε Γιάννη? Χάνουμε τη μπάλα εδώ...

Η Uleb θα έπρεπε:
1) Να είχε ανακοινώσει από πολύ νωρίτερα τη διάθεση των εισιτηρίων. Αν δεν κάνω λάθος, η ανακοίνωση βγήκε μόλις στις 12 ενώ στη 13:00 ξεκίνησε η διάθεση.
Δηλαδή τί φοβόταν και δεν την έκανε νωρίτερα την ανακοίνωση? Τον μεγάλο όγκο επισκεπτών? Είμαστε σοβαροί τώρα? Λεφτά να πληρώσει σέρβερ δεν έχει?
2) Να έχει κι άλλους τρόπους αγοράς όπως μέσω τηλεφώνου ή από...ταμείο?
3) Να έχει άλλους τρόπους πληρωμής πέρα από την πιστωτική.
4) Να είναι πιο φειδωλή στα εισιτήρια που μοίρασε στα ταξιδιωτικά πρακτορεία...αλλά αυτό είναι ίσως το πιο δύσκολο που μπορεί να γίνει 68.gif.


Ας ελπίσουμε ότι το φετινό μπάχαλο θα γίνει μάθημα για του χρόνου...
grigoris
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 12 2007, 11:00 PM) *
Ας ελπίσουμε ότι το φετινό μπάχαλο θα γίνει μάθημα για του χρόνου...


Ναι αλλά του χρόνου δε θα έχουμε το φάιναλ-φορ μέσα στα πόδια μας ρε dizzy και δεν ξέρω πόσοι έχουν τη δυνατότητα να πληρώνουν εισητήρια,ταξίδια και διαμονές..........
dizzy_fingers
Κι επειδή δε θα πάμε εμείς του χρόνου, ας συνεχίζει να κάνει τα ίδια λάθη η Uleb, δε μας νοιάζει?
Σε αυτήν αναφερόμουν για το "πάθημα που πρέπει να γίνει μάθημα"...
Air Kef
To λεω με το αιτιολογικο που ανεφερα και μονο γιαυτο..Δν τα εχω στην τσεπη τα λεφτα οπως ξερεις.smile.gif
Απο την ωρα που μιλησαμε στο τηλ το μεσημερι ξαναμιλησα το απογευμα σε ανθρωπο απο την ηττα που έφαγα..Καταλαβαινεις.. sad.gif
kostas112
Παιδιά τι γίνετε τώρα?δεν πρόκετε να ξαναβρούμε εισιτήρια??
Απο τη euroleague δηλαδή δεν προκειτε να ξαναβρούμε...
από αλλού?
Πχ. δεν θα δοθούν σε εκδοτήρια στο ΟΑΚΑ?
δεν θα δοθούν σε club των ομάδων ή θα πάνε όλα
σε εγγεγραμμένους ή διαρκείας??
Σε ένα φίλο που έλεγε ότι θα έδινε για 300 ευρώ το φθηνότερο..
λήση υπάρχει πιστεύω αν έχεις χρήματα...
στο sport-tickets.gr 500 ευρώ δίνει το φθινότερο...
είναι όμως παρα πολλά..
thrylos7
Καλώς ήρθες Κώστα...

Τί να πω κι εγώ που δεν πήρα εισιτήριο επειδή δεν έχω (ή οποιοσδήποτε συγγενής μου) πιστωτική..

Είναι υπερβολικό, το' χα ξαναπεί...
Η μόνη ελπίδα να βρούμε εισιτήρια είναι ν' αποκλειστεί ο ΠΑΟ...

Λογικά θα υπάρχει αρκετός κόσμος του που θα έχει αγοράσει εισιτήριο (και ίσως δε θα θέλει να πάει μετά, σε μια τέτοια περίπτωση)..

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω αυτή την κίνηση της Ούλεμπ.. και να πεις ότι θα περάσει η Μακάμπι για να υποψιαστείς κάποια συνωμοσία...
dimitrisp
QUOTE(kostas112 @ Mar 13 2007, 01:37 AM) *
Παιδιά τι γίνετε τώρα?δεν πρόκετε να ξαναβρούμε εισιτήρια??
Απο τη euroleague δηλαδή δεν προκειτε να ξαναβρούμε...
από αλλού?
Πχ. δεν θα δοθούν σε εκδοτήρια στο ΟΑΚΑ?
δεν θα δοθούν σε club των ομάδων ή θα πάνε όλα
σε εγγεγραμμένους ή διαρκείας??


welcome kostas wink.gif

Σου αναφερω οτι γνωριζω με καθε επιφυλαξη αλλα λογικα ετσι θα γινει :

α) Θα δωθουν στα διαρκειας του ΠΑΟ τα ακριβα πανω απο 700 ευρω το διαρκειας οπου μπορουνε αυτοι να αγορασουνε εισητηριο του F4.

β) Επισης θα δωθουν και σε συνδεσμους / οργανωμενους αλλα εκει πρεπει να ειναι κανεις δικτυωμενος αφου θα εχει μεγαλη ζητηση και θα εχει λιγα εισητηρια...........Αν εχεις κανα γνωστο μπορει και να βρεις μεσω αυτης της επιλογης.......

γ) Οσα περισεψουν απο καποιες ομαδες ισως δωθουν και αυτα.............μιας π.χ. η ΤΣΣΚΑ δεν ειχε ουτε περσυ κοσμο. Η ΤΣΣΚΑ ειχε 400 με 500 ατομα περσυ.
grigoris
QUOTE
Κι επειδή δε θα πάμε εμείς του χρόνου, ας συνεχίζει να κάνει τα ίδια λάθη η Uleb, δε μας νοιάζει?
Σε αυτήν αναφερόμουν για το "πάθημα που πρέπει να γίνει μάθημα"...


Σαφώς και μας νοιάζει αλλά όπως και να το κάνουμε για φέτος μας καίει πιό πολύ
kostas112
παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,
για το φίλο thrylos7, θα ήθελα να του πω ότι
μπορεί να βγάλει visa προπληρωμένη μέσα σε 10
λεπτά και χωρίς πρόβλημα κλοπής μέσω net λόγω
προπληρωμής....
Υ.Σ. Θέλω εισιτήριο με το παναθηναικό μέσα sad.gif .......
thrylos7
Ο Κώστας άργησε μια μέρα.... (σαν την αγάπη ένα πράγμα)... tongue.gif
Αν το πόσταρες μια μέρα (και λίγα λεπτά) πριν, θα είχα πάρει τώρα... biggrin.gif
kostas112
Κρίμα...
έπρεπε να ψάξεις λίγο...
αν και τα εισιτήρια και πάλι δεν τα
προλαβαίναμε...
η μόνη λύση που βλέπω εγώ είναι
να τη στήσουμε όλο το βράδυ έξω από τα
εκδοτήρια όταν θα επιστραφούν
τα μαγικά χαρτάκια...
sarounas
αυτό που με εξοργίζει περισσότερο είναι ότι θα πάνε κάτι άσχετοι πολιτικοί και κοσμικοί μόνο και μόνο για το γκλάμουρ και τις photo γιατί τους παρέχονται εισιτήρια πλαγίως (είναι και πάρα πολλοί τέτοιοι εδώ στην Ελλάδα που να πάρει η ευχή..)
και μένουν απ’ έξω παιδιά που γουστάρουν πραγματικά το μπάσκετ (τί να πω ρε keaf)

πάντως το πρόβλημα διανομής των εισιτηρίων στα final four πάντα είναι τεράστιο όταν διοργανώνεται σε χώρες που το μπάσκετ πουλάει, τα ίδια δεν έγιναν και το 2000 στην Θεσ/νίκη;

η μεγάλη κωμωδία όμως είναι όταν δεν περνά το φαβορί στο τελικό και αυτός γίνεται μπροστά σε μισοάδειες εξέδρες
λογικό όμως αφού παίρνουν πολλά οπαδοί και άσχετοι και όχι μπασκετικοί
122001
Πάντως ακούστηκε ότι ίσως υπάρξουν αρκετές ακύρωσεις από Τουρκία μετά τον αποκλεισμό της Εφές, καθώς επίσης είναι σίγουρο ότι θα υπάρξούν πάαααρα πολλές ακυρώσεις από Ισραήλ αν αποκλειστεί η Μακάμπι. Και όλοι ξέρουμε πόσο κόσμο μαζεύουν παντού οι εβραίοι. Οπότε να εύχεστε να αποκλειστεί η Μακάμπι από τη ΤΣΣΚΑ, που είναι και το πιθανότερο.
thrylos7
QUOTE
αυτό που με εξοργίζει περισσότερο είναι ότι θα πάνε κάτι άσχετοι πολιτικοί και κοσμικοί μόνο και μόνο για το γκλάμουρ και τις photo γιατί τους παρέχονται εισιτήρια πλαγίως (είναι και πάρα πολλοί τέτοιοι εδώ στην Ελλάδα που να πάρει η ευχή..)
και μένουν απ’ έξω παιδιά που γουστάρουν πραγματικά το μπάσκετ (τί να πω ρε keaf)


Πες το ψέμματα... Σαν basketforum.gr έπρεπε να μας δώσουν 100 εισιτήρια... Αλλά πού τέτοιες κινήσεις η πρωτοποριακή κατά τ' άλλα ULEB (δες που εξακολουθώ να διατηρώ το χιούμορ μου, πάνω στο θέμα)

Το κουλό βέβαια είναι, ότι ίσως να έχω την ευκαιρία να προμηθευτώ εισιτήριο πλαγίως...

Σιγά μην τα δώσουν έτσι οι Εβραίοι... θα μας "πιουν το αίμα" πρώτα...
grigoris
QUOTE
Σιγά μην τα δώσουν έτσι οι Εβραίοι... θα μας "πιουν το αίμα" πρώτα...


Με το καλαμάκι..............

Και θα είναι και λεπτό-λεπτό...............
hagi
Ρε παιδιά τί έγινε..Χαμπάρι δεν πήρα..Και θα ήθελα να πάω να το δω..αν βρω ευκαιρία από ακυρώσεις θα το κοιτάξω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.