Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιοι παικτες θα εχουν Break Out χρονια(2009-10)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Ποιοι παικτες θα κανουν Break Out χρονια στη σεζον 2009-10?
Τοποθετησα 20 επιλογες παικτων..10 απ την ανατολη & 10 απ τη δυση..στις παρενθεσεις υπαρχουν οι περσινοι μ.ο. τους..
Ειναι ψηφος ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..εχετε δηλαδη τη δυνατοτητα,να επιλεξετε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.. smiley.gif
Περαν των ψηφων σας,καταθεστε και τις αποψεις σας...
aegeansheed
Anthony Randolph και Loy Williams από Δύση και Ανατολή Αντίστοιχα. Για τον πρώτο έχω γράψει σε προηγούμενο Post, για τον δεύτερο στο thread των 76ers.
Gravedigger
QUOTE (aegeansheed @ Sep 17 2009, 11:17 ) *
Anthony Randolph και Loy Williams από Δύση και Ανατολή Αντίστοιχα. Για τον πρώτο έχω γράψει σε προηγούμενο Post, για τον δεύτερο στο thread των 76ers.

Έριξα ακριβώς τις ίδιες ψήφους πριν διαβάσω το ποστ σου!Τον Randolph τον εμπιστεύονται,ταλέντο έχει,φέτος θα έχει και χρόνο,οπότε είναι η ευκαιρία του να κάνει το μπαμ.Ο Lou από την άλλη θα έχει αυξημένες αρμοδιότητες μετά την φυγή του Miller οπότε περιμένω και από αυτόν καλή χρονιά.
Kaez
Ψήφισα μια τεράδα:Lou Williams,Anthony Randolph,JR Smith & Scola.

Για τους 2 πρώτους λίγο πολύ τα είπατε και παραπάνω.Ο JR φέτος θα δει περισσότερα λεπτά στο παρκέ και έχει δείξει ότι το έχει πολύ το scoring.Ο Scola χωρίς Υao αλλά με Andersen θα έχει τον πρώτο λόγο στην ρακέτα των Rockets.
a bullet for your head
Τσιγγουνιες βλεπω στις ψηφους... ohmy.gif ..2πλες..αντε 4πλες..τι ειναι αυτα?? biggrin.gif ..Τελος παντων..
Η δικη μου ηταν 8απλη.. rolleyes.gif
Απο ανατολη:
-Λου Ουιλιαμς.Μεγαλος γυμνασιακος αστερας και σκορερ,που δυσκολευτηκε αρκετα στις αρχες του στο ΝΒΑ.
Πλεον,μετα και τη φυγη του Μιλλερ,του διδεται η δυνατοτητα να καθιερωθει ως βασικος.
Βεβαια,σαν παικτες δεν μοιαζουν καθολου..ο Μιλλερ ηταν ο παικτης-μαεστρος,που οργανωνε υποδειγματικα,ενω ο Λου ειναι πιο επιθετικογενης παικτης και υπαρχει ενα ερωτηματικο στο κατα ποσο,μπορει να κουμανταρει μια ομαδα των περσινων πλει-οφς απ τη θεση του βασικου PG..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 16π,5.5ασ,1.5κλ σαν μ.ο.

-Χοσε Καλντερον.Εγω τονισει επανειλλημενως τη συμπαθεια μου στον Ισπανο.Νομιζω πως το ΝΒΑ δεν το ''χει'' απλα,αλλα μπορει να τα παει και πολυ καλα(καλυτερα απ τις προηγουμενες σεζον..)..
Το πλασαρισμα του στους κορυφαιους ασσιστ-μεν της λιγκα,τα φοβερα ποσοστα του στις βολες κυριως,εχουν αρχισει και τον καθιερωνουν.
Πιστευω πως οι Ραπτορς θα κανουν πολυ καλη ρεγκιουλαρ σιζον & ο Καλντερον θα ειναι ενας απ τους βασικους λογους..εμπειροτερος,ξεκουραστος,υγιης και με καλυτερους συμπαικτες..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 15π,10ασ,1.5κλ σαν μ.ο.

Αλ Χορφορντ.Μεγαλο ταλεντο και πολυ καλος παικτης,που κατα τη γνωμη μου δεν εχει αξιοποιηθει επιθετικα οσο θα επρεπε..καλος ρημπαουντερ,κοφτης και ασσιστ-μαν για το υψος,που σιγουρα μπορει να σκοραρει και περισσοτερο..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 15π-16π,10ρ-11ρ,2κοψ,3ασ..ως μ.ο.

-Μαικλ Μπισλει.Μεγαλο επιθετικο ταλεντο.Δεν με ''τρομαζουν'' αυτες του οι ''ψυχολογικες αναταραξεις''..
Αρκει να του δοθει η απαραιτητη εμπιστοσυνη,να καθιερωθει ως βασικος και να του δοθει το ελευθερο, να παιρνει επιθετικες προσπαθειες..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 19π,8ρ σαν μ.ο.

Απο Δυση:

-Αντονυ Ραντολφ.Ενα Combo F που φαινεται οτι ταιριαζει πολυ στη φιλοσοφια του κοουτς Νελσον..Εχοντας 1 χρονο εμπειρια στις πλατες του,φαινεται ικανος να αυξησει κατα πολυ τους αριθμους του..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 14π,8ρ,2κοψ..

-Ρασελ Ουεστμπροουκ.Εχω αναφερθει αρκετες φορες για τον πιτσιρικα των Θαντερ..Νομιζω οτι θα αρχισει το ονομα του να ακουγεται περισσοτερο απ του χρονου..ενω δεν αποκλειω και τις συγκρισεις με τον Ροουζ..οπως εκεινες των Πολ & Ντερον..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 18π-19π,8ασ,6ρ,2κλ σαν μ.ο.

-Γκρεγκ Οντεν.Εχω αναφερθει επανειλλημενως νομιζω... rolleyes.gif
Υπολογιζω να εχει 33'-35' λεπτα συμμετοχης,15π,10ρ-11ρ,2.5κοψ σαν μ.ο.

-Λουις Σκολα.Ο Αργεντινος,μετα απο μια πολυ καλη ρουκι-σιζον,νομιζω οτι εχει ολα τα φοντα για να παει ενα βημα παραπερα,''εκμεταλευομενος'' & την απουσια του Γιαο στη φροντ-λαιν των Ροκετς..
Εκτιμω πως θα πιασει περιπου τους 16π,10ρ σαν μ.ο.
Kaez
Βullet,έχω μερικές διαφωνίες/απορίες.
1ον ο Calderon για μένα τον break out χρόνο του τον έχει κάνει ήδη.
2ον Πόσο παραπάνω,γίνεται να πάει ο Horford,απ'τη στιγμή που είναι εγκλωβισμένος στο 5 που προφανώς δεν είναι η θέση του?
3oν Είμαι μεγάλος φαν του Westbrook,αλλά και αυτός δεν ξέρω πόσο πιο πάνω γίνεται να πάει φέτος.Προφανώς θα βελτιώσει 2-3 πράγματα στο παιχνίδι του αλλά και ως rookie έκανε μεγάλα νούμερα.Το μονό μελανό του σημείο ήταν τα λάθη που λίγο πολύ όλοι οι νέοι pg στο ΝΒΑ το αντιμετωπίζουν.Επίσης πιο πολύ πιστεύω ότι δε θα έχει μεγάλη διαφορά στα νούμερα του,λόγω και της προσθήκης του Harden.Άλλο ένα young-gun στο παρεάκι της Oklahoma.
a bullet for your head
QUOTE(Belinelli @ Sep 18 2009, 03:19 ) *
Βullet,έχω μερικές διαφωνίες/απορίες.
1ον ο Calderon για μένα τον break out χρόνο του τον έχει κάνει ήδη.
2ον Πόσο παραπάνω,γίνεται να πάει ο Horford,απ'τη στιγμή που είναι εγκλωβισμένος στο 5 που προφανώς δεν είναι η θέση του?
3oν Είμαι μεγάλος φαν του Westbrook,αλλά και αυτός δεν ξέρω πόσο πιο πάνω γίνεται να πάει φέτος.Προφανώς θα βελτιώσει 2-3 πράγματα στο παιχνίδι του αλλά και ως rookie έκανε μεγάλα νούμερα.Το μονό μελανό του σημείο ήταν τα λάθη που λίγο πολύ όλοι οι νέοι pg στο ΝΒΑ το αντιμετωπίζουν.Επίσης πιο πολύ πιστεύω ότι δε θα έχει μεγάλη διαφορά στα νούμερα του,λόγω και της προσθήκης του Harden.Άλλο ένα young-gun στο παρεάκι της Oklahoma.

Για μενα ο Καλντερον εχει ακομα περιθωρια για να τα παει καλυτερα..και οπως ειπα στο ποστ μου θα τα παει..(η εκτιμηση μου ειναι αυτη..)..
Ο Χορφορντ οντως δεν ειναι ενα καθαρο C..Ειναι ενα F-C για την ακριβεια..μπορει να σκοραρει περισσοτερο..ομως δεν τροφοδοτειται οσο θα επρεπε..οι Μπιμπι,Τζονσον,Σμιθ,κατα τη γνωμη μου,''παρα-παιρνουν'' προσπαθειες..
Πιστευω πως μετα απο 2 σεζον στο ΝΒΑ,ο Χορφορντ θα μπορεσει να κανει και το δικο του επιθετικο ''ξεπεταγμα''.
Τελος,τα νουμερα του ο Ουεστμπροουκ θα τα αυξησει..ο Χαρντεν ερχεται για να δημιουργηθει μια πολυ ελπιδοφορα περιφερειακη 3πλετα..ειναι πολυδιαστατος παικτης αλλα δεν θα εχει τοσο αισθητο επιθετικο ιμπακτ στη ρουκι σιζον του.
Φιλε belinelli τις εκτιμησεις μας καταθετουμε..εγω καπως ετσι τα βλεπω τα πραγματα..
Εκανα μια αναφορα σε 8 παικτες,οι οποιοι,καποιοι σε μικροτερο και καποιοι σε μεγαλυτερο βαθμο,θα αυξησουν τους αριθμους τους..
Kaez
Ναι μην με παρεξηγείς,δεν είχα επιθετικό ύφος,κουβέντα να γίνεται smile.gif
a bullet for your head
QUOTE(Belinelli @ Sep 18 2009, 04:09 ) *
Ναι μην με παρεξηγείς,δεν είχα επιθετικό ύφος,κουβέντα να γίνεται smile.gif

Τι ειπες ΡΕΕΕΕΕ!!!! ugly1.gif ugly_tocktock.gif torture.gif shot.gif kill.gif ............... tongue.gif
Δεν σε παρεξηγησα..κουβεντα θελω και γω να γινεται..

ΥΓ:Βλεπω πως προηγειται ο Σκολα με 5 ψηφους...
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Sep 18 2009, 03:36 ) *
Για μενα ο Καλντερον εχει ακομα περιθωρια για να τα παει καλυτερα..και οπως ειπα στο ποστ μου θα τα παει..(η εκτιμηση μου ειναι αυτη..)..
Ο Χορφορντ οντως δεν ειναι ενα καθαρο C..Ειναι ενα F-C για την ακριβεια..μπορει να σκοραρει περισσοτερο..ομως δεν τροφοδοτειται οσο θα επρεπε..οι Μπιμπι,Τζονσον,Σμιθ,κατα τη γνωμη μου,''παρα-παιρνουν'' προσπαθειες..
Πιστευω πως μετα απο 2 σεζον στο ΝΒΑ,ο Χορφορντ θα μπορεσει να κανει και το δικο του επιθετικο ''ξεπεταγμα''.

Συμφωνώ γενικά για τον Al,και μένα μ'αρέσει πολύ αλλά αν θεωρείς ότι Bibby,Johnson,Smith παίρνουν πολλές προσπάθειες (που όντως παίρνουν) πως θα γίνει να ανέβει ο Horford με την προσθήκη άλλου ενός επιθετικού όπλου (Jamal Crawford)?Πιο πιθανό θεωρώ να ρίξει τον ΜΟ στο σκοράρισμα.Όχι γιατί δεν είναι ικανός,αλλά δεν θα βρίσκει σουτ.
il postino
εγω τις εχωσα στα ταυρακια τομας-ροουζ! πιστευω η αποδυναμωση η φετινη θα οδηγησει αυτους τους 2 να το παρουν πανω τους το παιχνιδι! ο τομας εκανε καλη χρονια περυσι, ενω και ο ροουζ εδειξε εξ αρχης οτι μπορει να γινει το αφεντικο!

φετος ο ροουζ πιστευω θα ναι πανω απο 21-22 π και 10 ασ. αν φτιαξει και το σουτακι του ο τυπος θα αλλαξει επιπεδο και θα παει για μεγαλα πραγματα στην καριερα του! σα ρουκι και χωρις σουτ , σε ομαδα play offs εκανε αυτα που εκανε, οποτε εχει μεγαλα περιθωρια βελτιωσης!
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Sep 18 2009, 17:27 ) *
Συμφωνώ γενικά για τον Al,και μένα μ'αρέσει πολύ αλλά αν θεωρείς ότι Bibby,Johnson,Smith παίρνουν πολλές προσπάθειες (που όντως παίρνουν) πως θα γίνει να ανέβει ο Horford με την προσθήκη άλλου ενός επιθετικού όπλου (Jamal Crawford)?Πιο πιθανό θεωρώ να ρίξει τον ΜΟ στο σκοράρισμα.Όχι γιατί δεν είναι ικανός,αλλά δεν θα βρίσκει σουτ.

Ελπιζω να αντιληφθει καποτε ο Μαικ Γουντσον...οτι για να πανε ενα βημα παραπερα οι Χωκς,θα πρεπει να βαλει περισσοτερο inside game threat στο οπλοστασιο..
Ο Χορφορντ το χει το σκοραρισμα..οχι μονο απο καταστασεις αιφνιδιασμου η' μετα απο επιθετικο ρημπαουντ..
Ευελπιστω πως θα το κανει το επιθετικο του ξεπεταγμα..

QUOTE(ilpostino @ Sep 18 2009, 17:32 ) *
εγω τις εχωσα στα ταυρακια τομας-ροουζ! πιστευω η αποδυναμωση η φετινη θα οδηγησει αυτους τους 2 να το παρουν πανω τους το παιχνιδι! ο τομας εκανε καλη χρονια περυσι, ενω και ο ροουζ εδειξε εξ αρχης οτι μπορει να γινει το αφεντικο!

φετος ο ροουζ πιστευω θα ναι πανω απο 21-22 π και 10 ασ. αν φτιαξει και το σουτακι του ο τυπος θα αλλαξει επιπεδο και θα παει για μεγαλα πραγματα στην καριερα του! σα ρουκι και χωρις σουτ , σε ομαδα play offs εκανε αυτα που εκανε, οποτε εχει μεγαλα περιθωρια βελτιωσης!

Ο Ροουζ ελλειψει Γκορντον πλεον,μπορει να ηγηθει του μπακ-κορτ της ομαδας του και να αυξησει τη παραγωγικοτητα του..
Το διδυμο Σαλμονς-Ντενγκ δεν θα σκοραρει οπως αυτο των Γκορντον-Σαλμονς..
+20π & 10ασ..ε?Ειναι εφικτο νομιζω..
il postino
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 18 2009, 18:09 ) *
Ελπιζω να αντιληφθει καποτε ο Μαικ Γουντσον...οτι για να πανε ενα βημα παραπερα οι Χωκς,θα πρεπει να βαλει περισσοτερο inside game threat στο οπλοστασιο..
Ο Χορφορντ το χει το σκοραρισμα..οχι μονο απο καταστασεις αιφνιδιασμου η' μετα απο επιθετικο ρημπαουντ..
Ευελπιστω πως θα το κανει το επιθετικο του ξεπεταγμα..


Ο Ροουζ ελλειψει Γκορντον πλεον,μπορει να ηγηθει του μπακ-κορτ της ομαδας του και να αυξησει τη παραγωγικοτητα του..
Το διδυμο Σαλμονς-Ντενγκ δεν θα σκοραρει οπως αυτο των Γκορντον-Σαλμονς..
+20π & 10ασ..ε?Ειναι εφικτο νομιζω..

και αυτα χωρις καμια ιδιαιτερη βελτιωση του σουτ! αν βαλθει να φτιαξει και σουτ της προκοπης εχουμε βρει τον επομενο ηγετη μας!
T.W.Is.M.
Η ψηφος ηταν 5πλη:
Lou Williams-η φυγη του Miller τον φερνει πιο μπροστα και με αυξημενες αρμοδιοτητες και οντας scoring PG μαλλον θα ανεβασει νουμερα(δεν ξερω για πραγματικη ανοδο στην αποδοση)
Al Horford-σοβαρος παιχτης, με διαθεση για δουλεια απ οτι δειχνει
Russell Westbrook-εδω δεν περιμενω τοσο τη στατιστικη ανοδο, οσο την ουσιαστικη. Λιγοτερα λαθη, καλυτερα ποσοστα και λιγο αυξημενα νουμερα. Νομιζω θα ειναι το Νο2 της Οκλαχομα
Luis Scola-η απαντηση στο "No Yao, no party". Δεν ξερω αν θα ανταποκριθει πραγματικα σαν σεντερ, αλλα ο ιδιος θα φανει περισσοτερο
Aaron Brooks-αλλος ενας ωφελημενος ατομικα απο την απουσια του Μινγκ, ακομα περισσοτερο οταν τη θεση του Αρτεστ παιρνει ο Αριζα, ενας παιχτης που δε δημιουργει, αρα μεγαλυτερο μερος της δημιουργιας περναει πια απο τα χερια του Μπρουκς

Με προβληματισε επισης ο Οντεν, αλλα με φοβιζει η ευπαθεια του, ο Wilson Chandler(κι ας μην εχει παρει καμια ψηφο), γιατι οι Νικς του Ντ'Αντονι ειναι οτι πρεπει για να φτιαχνει κανεις νουμερα και ο Kevin Love, που μετα τη μετρια ρουκι σεζον ειναι στο σημειο που ειτε κανει το ξεπεταγμα που περιμεναν οι Timberwolves ειτε μενει ρολιστας για ολη του την καριερα.
Το Ροουζ δεν τον ψηφισα παρολο που θα εχει καλυτερα νουμερα και σημαντικοτερη παρουσια απο περσι, γιατι θεωρω οτι ξεχωρισε απο την πρωτη του σεζον(ειδικα στα πλει οφ) και νομιζω οτι ειναι ηδη ανωτερος απο τους υπολοιπους αυτης της ψηφοφοριας.
a bullet for your head
Σκεφτηκα να παραθεσω εδω αυτο το αρθρο..
Αναφερει και τον C των Πεισερς,τον Ροι Χιμπερτ..Ψηλο παιδι,δυνατο κορμι,καλος αμυντικος παικτης..λιγο ''αγουρος'' ακομη..
http://www.nba.com/2009/news/features/fran...g.up/index.html
aegeansheed
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 26 2009, 00:26 ) *
Αναφερει και τον C των Πεισερς,τον Ροι Χιμπερτ..Ψηλο παιδι,δυνατο κορμι,καλος αμυντικος παικτης..λιγο ''αγουρος'' ακομη..


offtopic.gif Όπως τα λες είναι. Το σημαντικότερο μειονέκτημά του βέβαια είναι ότι έχει αργά πόδια και στρίβει πολύ δύσκολα. Σε κάποια σημεία μου θύμησε τον Priest Lauderdale που είχε φέρει το Περιστέρι για μια χρονιά. offtopic.gif

Σε on-topic θέμα θα ήθελα να προσθέσω τον Jason Thompson του Sacramento, που περιμένω να φανεί περισσότερο φέτος. Είχε 11 πόντους και 7.4 ριμπάουντ στη rooky του χρονιά και δεδομένου ότι οι Kings θα τον ξεκινούν στο 4, αλλά και ότι θα τρέχουν σε κάθε ευκαιρία στο ανοιχτό γήπεδο (βλ. Udrih-Evans) περιμένω να ανεβάσει κατά 1-1.5 και 4 ριμπάουντ και πόντους αντίστοιχα τα στατιστικά του.
Πολύ αθλητικός παίκτης που μου θυμίζει αρκετά τον Tyrus Thomas.
polympoumpounas
Ωραιο θεμα!Πραγματικα εχει πολυ ψωμι γαι συζητηση αν και καλυτερα να λεγοταν "ποιος θα βελτιωθει πιο πολυ" ή "ποιος θα ανεβει επιπεδο" η κατι τετοιο γιατι την break out season τους πολλοι απο αυτους την εχουν ηδη κανει(Stuckey π.χ. περυσι) και στην καριερα του καποιος μπορει να εχει μονο μια.Λοιπον ψηφισα:

-Λουις Σκολα που φαινεται αρκετα σιγουρακι με δεδομενο την κατασταση του Χιουστον.Το ερωτημα σε αυτον ειναι το ποσο θα βελτιωθει και αν θα μπορεσει να διεκδικησει θεση στο all-star game

-Κεβιν Λοβ.Πολυ κακο ξεκινημα περυσι αλλα στο μεσο της χρονιας εδειξε να βρισκει τα πατηματα του.Αν συνεχισει σε αυτη τη φορμα και βελτιωσει και λιγο το fg% του που ειναι λιγο χαμηλο για παιχτη του ειδους θα κανει εκπληκτικη χρονια.Να δουμε και σε τι κατασταση θα επιστρεψει ο Τζεφερσον.Αν αργησει να ανεβει στα στανταρ αποδοσης του δεν θα παραξενευτω αν ο Λοβ γινει ο νεος ηγετης της ομαδας

-Λου Ουιλιαμς.Με τον Μιλλερ πλεον στο Πορτλαντ κανενας αλλος παιχτης των Σιξερς δεν θα ακουμπαει την μπαλα στην επιθεση tongue.gif .Περιμενω τα στατιστικα του να ανεβουν κατα πολυ αλλα αμφιβαλλω για το κατα ποσο θα βοηθησουν την ομαδα του

-Ντανιλο Γκαλιναρι ο οποιος αν καταφερει να μεινει υγιης θα κανει σπουδαια σεζον.Θα βοηθησει και ο Ντ΄Αντονι βεβαια σε αυτο.Περιμενω διπασιασμο των αριθμων του σε ολες τις κατηγοριες

Θα ψηφιζα επισης αν ηταν στο poll τον Μπραντον Μπας και τον Τρεβορ Αριζα.Για τον πρωτο απλως εχω καλο προαισθημα,τον παω πολυ σαν παιχτη και θα πιασει στο Ορλαντο νομιζω.Για τον Αριζα θα βρει περισσοτερο χρονο στο Χιουστον και θα δειξει τι μπορει να κανει


Κατι παρατηρησεις
-Γουσταρω απιστευτα Καλντερον και νομιζω οτι θα ανεβασει τα στατιστικα του αλλα με 16π,10ασ που νομιζω οτι θα πιασει(και ειμαι αισιοδοξος, κανεις δεν ξερει πως θα επηρεασει την αποδοση του η αφιξη του Χεντο, τα νουμερα του μπορουν καλλιστα κια να πεσουν) δεν μπορω να τον ψηφισω σαν παιχτη που ανεβαινει επιπεδο

-Ο Στακει οχι απλως δεν θα βελτιωθει αλλα θα ειναι τυχερος αν κρατησει και τα νουμερα του.Ο Γκορντον εγγυαται οτι δεν θα τα ανεβασει.

-Ο Οντεν ολα δειχνουν οτι θα κανει επιτελους την break out σεζον του αλλα για καποιο λογο ειμαι απαιδιοδοξος.Στην αρχη τον ειχα τικαρει αλλα τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη...
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Sep 29 2009, 15:27 ) *
Σε on-topic θέμα θα ήθελα να προσθέσω τον Jason Thompson του Sacramento, που περιμένω να φανεί περισσότερο φέτος. Είχε 11 πόντους και 7.4 ριμπάουντ στη rooky του χρονιά και δεδομένου ότι οι Kings θα τον ξεκινούν στο 4, αλλά και ότι θα τρέχουν σε κάθε ευκαιρία στο ανοιχτό γήπεδο (βλ. Udrih-Evans) περιμένω να ανεβάσει κατά 1-1.5 και 4 ριμπάουντ και πόντους αντίστοιχα τα στατιστικά του.
Πολύ αθλητικός παίκτης που μου θυμίζει αρκετά τον Tyrus Thomas.

Εχει μια λογικη αυτο που αναφερεις..νομιζω οτι ο Ουεστφαλ θα επιδιωξει να τρεξουν λιγο παραπανω οι Κινγκς..
Αν θυμασαι,τον ειχα αναφερει σε αλλο τοπικ,οταν ειχα παραθεσει και ενα αρθρο,για το συγκεκριμμενο θεμα..
Προτιμησα να επιλεξω τον συμπαικτη του στους Κινγκς τον Χειγουεις..ισχυει και γι'αυτον,οτι ισχυει για τον Τομπσον..και εχει και μια χρονια παραπανω εμπειρια..
Εκτιμω πως και οι 2 θα αυξησουν τη παραγωγικοτητα τους,σε ποντους,ρημπαουντ.
a bullet for your head
QUOTE(polympoumpounas @ Sep 29 2009, 18:28 ) *
-Κεβιν Λοβ.Πολυ κακο ξεκινημα περυσι αλλα στο μεσο της χρονιας εδειξε να βρισκει τα πατηματα του.Αν συνεχισει σε αυτη τη φορμα και βελτιωσει και λιγο το fg% του που ειναι λιγο χαμηλο για παιχτη του ειδους θα κανει εκπληκτικη χρονια.Να δουμε και σε τι κατασταση θα επιστρεψει ο Τζεφερσον.Αν αργησει να ανεβει στα στανταρ αποδοσης του δεν θα παραξενευτω αν ο Λοβ γινει ο νεος ηγετης της ομαδας


-Ντανιλο Γκαλιναρι ο οποιος αν καταφερει να μεινει υγιης θα κανει σπουδαια σεζον.Θα βοηθησει και ο Ντ΄Αντονι βεβαια σε αυτο.Περιμενω διπασιασμο των αριθμων του σε ολες τις κατηγοριες

Θα ψηφιζα επισης αν ηταν στο poll τον Μπραντον Μπας και τον Τρεβορ Αριζα.Για τον πρωτο απλως εχω καλο προαισθημα,τον παω πολυ σαν παιχτη και θα πιασει στο Ορλαντο νομιζω.Για τον Αριζα θα βρει περισσοτερο χρονο στο Χιουστον και θα δειξει τι μπορει να κανει

Για τον Λοβ..ο Τζεφερσον ειναι Τζεφερσον..που σημαινει πως δυσκολα ο Λοβ να γινει ο νεος ηγετης των Γουλφς..Αξιος συμπαραστατης του,ναι..μπορει να γινει..
Για τον Γκαλιναρι..ο Ιταλος διαθετει πολυ μεγαλο ταλεντο..ηταν ομως και πολυ ατυχος περσι..το up-tempo του ΝτανΤονι,μπορει να τον ευνοησει κατα καποιο τροπο και ελπιζω αν ειναι υγιης,ο ΝτανΤονι να τον εμπιστευθει..
Μπορει να γινει ενας νεος,μεγαλος point F..
Για τους Μπας και Αριζα..δεν νομιζω ο Μπας να βρει πολυ μεγαλο χρονο συμμετοχης..θα βοηθησει,στα πλαισια ομως ενος καλου ρολλιστα.
Ο Αριζα δεν νομιζω να παρει περισσοτερο χρονο,απ'αυτον που ειχε στο Λ.Α.
Ισως του ζητηθει να κανει περισσοτερα πραγματα..να του δοθουν περισσοτερες αρμοδιοτητες στο επιθετικο παιχνιδι..
Ωστοσο πιστευω,πως ειναι ενας καλα ''εξοικειωμενος'' παικτης σε βοηθητικο ρολο και πως εχει ''ταβανι'' στην επιθεση..
Αν επιστρεψει υγιης ο ΜακΓρειντι,συν οτι τις προαλλες υπεγραψαν(με μη εγγυημενο συμβολαιο),τον ΜακΚαντς,συν τον Μπατιερ,νομιζω οτι δυσκολα θα βρει περισσοτερο χρονο..
polympoumpounas
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 29 2009, 18:46 ) *
Για τον Λοβ..ο Τζεφερσον ειναι Τζεφερσον..που σημαινει πως δυσκολα ο Λοβ να γινει ο νεος ηγετης των Γουλφς..Αξιος συμπαραστατης του,ναι..μπορει να γινει..
Για τον Γκαλιναρι..ο Ιταλος διαθετει πολυ μεγαλο ταλεντο..ηταν ομως και πολυ ατυχος περσι..το up-tempo του ΝτανΤονι,μπορει να τον ευνοησει κατα καποιο τροπο και ελπιζω αν ειναι υγιης,ο ΝτανΤονι να τον εμπιστευθει..
Μπορει να γινει ενας νεος,μεγαλος point F..
Για τους Μπας και Αριζα..δεν νομιζω ο Μπας να βρει πολυ μεγαλο χρονο συμμετοχης..θα βοηθησει,στα πλαισια ομως ενος καλου ρολλιστα.
Ο Αριζα δεν νομιζω να παρει περισσοτερο χρονο,απ'αυτον που ειχε στο Λ.Α.
Ισως του ζητηθει να κανει περισσοτερα πραγματα..να του δοθουν περισσοτερες αρμοδιοτητες στο επιθετικο παιχνιδι..
Ωστοσο πιστευω,πως ειναι ενας καλα ''εξοικειωμενος'' παικτης σε βοηθητικο ρολο και πως εχει ''ταβανι'' στην επιθεση..
Αν επιστρεψει υγιης ο ΜακΓρειντι,συν οτι τις προαλλες υπεγραψαν(με μη εγγυημενο συμβολαιο),τον ΜακΚαντς,συν τον Μπατιερ,νομιζω οτι δυσκολα θα βρει περισσοτερο χρονο..


Για τον Λοβ συμφωνουμε απολυτα.Και γω νομιζω οτι σε αυτο μπορει να εξελιχθει.Εννοουσα ο ηγετης μεχρι να επιστρεψει σε καλα επιπεδα ο Τζεφερσον.Ο τραυματισμος του ηταν πολυ σοβαρος και δεν ξερω οταν πρωτομπει να παιξει σε τι κατασταση θα ειναι
Για τον Αριζα ολα θα παιχτουν απ τον Μακγκρειντι.Αν αφησει πισω τους τραυματισμους τοτε και με δεδομενο και την παρουσια του Μπατιερ στο ροστερ ναι, παλι δεν θα βρει χρονο.Αλλιως ομως τον βρισκει, παει για 30+.Για τον ΜακΚαντς τωρα που το γραψες εμαθα οτι το Χιουστον τον πηρε αλλα ετσι κι αλλιως αυτος νομιζω θα δει το χρονο του να μειωνεται παρα πολυ και οχι ο Αριζα
a bullet for your head
QUOTE(polympoumpounas @ Sep 29 2009, 19:28 ) *
Για τον Αριζα ολα θα παιχτουν απ τον Μακγκρειντι.Αν αφησει πισω τους τραυματισμους τοτε και με δεδομενο και την παρουσια του Μπατιερ στο ροστερ ναι, παλι δεν θα βρει χρονο.Αλλιως ομως τον βρισκει, παει για 30+.Για τον ΜακΚαντς τωρα που το γραψες εμαθα οτι το Χιουστον τον πηρε αλλα ετσι κι αλλιως αυτος νομιζω θα δει το χρονο του να μειωνεται παρα πολυ και οχι ο Αριζα

Αν ο ΜακΓκρειντι παραμεινει υγιης,τοτε θα πρεπει να βγει ενα mix στις θεσεις 2 & 3,με τους ΜακΚαντς,Τρεισι,Μπατιερ,Αριζα..
Σε καθε περιπτωση παντως,δεν βλεπω τον ΜακΚαντς,εστω ερχομενο απ τον παγκο,να μην παιζει τουλαχιστον 20'..
il postino
αν και δεν τον ψηφισα , πιστευω σιγουρα οτι θα κανει μεγαλη χρονια ο μπρουκς των ροκετς.

γυρισει δε γυρισει ο τ- μακ, ο μικρος εχει παρει φορα απο τα play offs και δυσκολα σταματιεται. μη φανει περιεργο σε κανεναν αν διπλασιασει τους μεσους ορους του!!!!!!!
aegeansheed
Κάτι μου λέει ότι φέτος δεν θα είναι ο Anthony Randolph η έκπληξη από τους Warriors...Ένας συμπαίκτης του φαίνεται ότι είναι πιο πιθανό να έχει break out χρονιά...

Gravedigger
QUOTE (aegeansheed @ Oct 9 2009, 00:33 ) *
Ένας συμπαίκτης του φαίνεται ότι είναι πιο πιθανό να έχει break out χρονιά...

Πολυβόλο ο Morrow...
red pyramid88
QUOTE(Gravedigger @ Oct 9 2009, 01:19 ) *
Πολυβόλο ο Morrow...


Αν θυμάμαι σωστά δεν είχε σκοράρει 37 πόντους στο πρώτο επίσημο αγώνα του?
aegeansheed
QUOTE(red pyramid88 @ Oct 8 2009, 22:30 ) *
Αν θυμάμαι σωστά δεν είχε σκοράρει 37 πόντους στο πρώτο επίσημο αγώνα του?


http://www.basketball-reference.com/player...1/gamelog/2009/
aggnba89
Βλεπω οτι δεν τον εχεις βαλει αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα κανει πολυ καλη χρονια ο brook lopez των nets.ειχε περυσι 13πτς 8ρεμπ 1μπλοκ.απιστευτος παιχτης!οι αμερικανοι λενε οτι μπορει να γινει Tim Duncan των φτωχων.μεγαλο κορμι 7ft.τεραστιο ανοιγμα χεριων που των βοηθαει στις ταπες.εμεινε 2 χρονια στο κολεγιο κ εχει πολυ καλες κινησεις στο ποστ.εχει πολυ καλο σουτ με προσωπο.πολυ καλος στο pick and roll.αν και δεν ειναι ο πιο αθλητικος λογω υψους τελειωνει με καρφωματα μεσα στην ρακετα.επισης πολυ σημαντικο ειναι πολυ καλος στις βολες.νομιζς ειναι ο πρωτος μετα τον yao που στην rookie χρονια του σουταρει πανω απο 80% στις βολες.επισης πολυ καλος στην αμυνα με εφεση στις ταπες.πρεπει να ανεβασει λιγο τα ρεμπουντ του κ να δυναμωσει.αξιζει να τον δειτε γτ παιζει με μυαλο κ επειδη εμεινε 2 χρονια κολλεγιο εχει πολυ καλη τεχνικη.Μιας που εφυγε κ ο καρτερ διαβαζω οτι θα βασιστουν πολυ πανω του οι νετς.Προβλεπω χρονια 18πτς 10ρεμπ 3ασ 2ταπες.αν δεν ηταν ο σακ θα ελεγα κ για all star.
Run-N-Gun
Μερικές πολύ ωραίες απόψεις guys, φαίνεται ότι το παρακολουθείτε το πράγμα, μπράβο!

Όσον αφορά τις δικές μου, μερικά πραγματάκια:

- Ο Brook Lopez όντως πέρσι έδειξε σημάδια μεγάλου ταλέντου, έχει ήδη καλύτερα post moves από τον Howard π.χ. και αξιόπιστο faceup midrange game, περιμένω πολλά πράματα φέτος καθώς θα έχει σημαντικότατο ρόλο στην γενικότερα πολύ μέτρια frontline των Nets

- Ο Galinari φαίνεται υγιής μέχρι τώρα στην preseason, αν μείνει έτσι θα έχει πολύ ενδιαφέροντα stats (inflated βέβαια ελέω προτίμησης του D'Antoni στο πρόσωπό του και επίσης ελέω run-n-fun Knicks)

- Για το Lou Williams θα πρέπει να δούμε πώς θα ανταποκριθεί στο ρόλο του PG

- Calderon καλό θα ήταν να δούμε και λίγη άμυνα φέτος από αυτόν και λίγο περισσότερη τόλμη στις πάσες

- D-Rose είναι ίσως ο πιο αγαπημένος μου b-baller στον κόσμο αυτή τη στιγμή, τον περιμένω πολύ δυνατό, ο ίδιος λέει ότι το καλοκαίρι δούλεψε πολύ σκληρά στο perimeter σουτ του

- Stuckey εξακολουθεί να μη με πείθει, δεν είναι ιδιαίτερα καλός στις πάσες, δεν έχει αξιόπιστο σουτ, κινδυνεύει ήδη να χάσει τη θέση του από το Willie Bynum

- Σωστότατο αυτό που ειπώθηκε για το Mike Woodson, που επιμένει να μη θέλει να βοηθήσει τον Horford, τουλάχιστον πήρε τον έμπειρο Joe Smith

- Για τον Beasley είναι όλα ανοικτά μετά τα γεγονότα του καλοκαιριού

- Anthony Randolph είναι beast, ας ελπίσουμε να το καταλάβει κι ο Don Nelson

- Ο Hibbert είναι όντως άγουρος ακόμα αλλά έχει δείξει ότι έχει τα physical tools για μια πολύ καλή καριέρα

- Ο Westbrook είναι μία μικρογραφία του Rose, κι αυτός έχει ανάγκη περισσότερη αυτοσυγκράτηση και καλύτερο σουτ

- Ο Oden φαίνεται κι αυτός βελτιωμένος στην preseason, κρατάω επιφυλάξεις όμως για τη regular

- Ένας άλλος παίκτης που θα ήθελα να προσθέσω είναι ο Speights των 76ers, αρκετά ταλαντούχος big man

Αυτά προς το παρόν, πολύ όμορφη συζήτηση! 41.gif
a bullet for your head
QUOTE(Run-N-Gun @ Oct 9 2009, 17:51 ) *
- Ο Brook Lopez όντως πέρσι έδειξε σημάδια μεγάλου ταλέντου, έχει ήδη καλύτερα post moves από τον Howard π.χ. και αξιόπιστο faceup midrange game, περιμένω πολλά πράματα φέτος καθώς θα έχει σημαντικότατο ρόλο στην γενικότερα πολύ μέτρια frontline των Nets

- Ο Hibbert είναι όντως άγουρος ακόμα αλλά έχει δείξει ότι έχει τα physical tools για μια πολύ καλή καριέρα

- Ο Oden φαίνεται κι αυτός βελτιωμένος στην preseason, κρατάω επιφυλάξεις όμως για τη regular

- Ένας άλλος παίκτης που θα ήθελα να προσθέσω είναι ο Speights των 76ers, αρκετά ταλαντούχος big man

Ο Λοπεζ ειναι physical & σκληροτραχηλος παικτης..εχει πολλα στοιχεια ακομη να βελτιωσει η' και να ενταξει στο επιθετικο του παιχνιδι.Δεν θα ελεγα οτι εχει και τοσο διευρυμενο επιθετικο ρεπερτοριο.
Περσι ειχε 30.5' μ.ο. συμμετοχης..δεν βλεπω ''δραματικη'' αυξηση για φετος..(ταβανι τα 35').Τοσο ο Μπουν,οσο και ο Μπατι,θα χρησιμοποιουνται στο ροτεισον της θεσης του C..Επισης ηταν αρκετα αποτελεσματικος στα FG(53%) & στις ελευθερες βολες(περιπου 80%).
Για να πουμε πως θα κανει Break out year,θα πρεπει να φτασει στους -20π,10ρ ως μ.ο.(τον μ.ο. στα ρημπαουντ μπορει να τον πιασει)
Για να συμβει κατι τετοιο,θα πρεπει να αυξηθει κατα πολυ και ο αριθμος των προσπαθειων που θα παιρνει..δηλαδη,να ακουμπαει περισσοτερο η μπαλα σ'αυτον..πραγμα που εκτιμω πως δυσκολα θα γινει.
Αν βγαλει τη σεζον χωρις προβληματα(υγειας),μια αυξηση 2π με 3π στην επιθετικη του παραγωγικοτητα θα την χαρακτηριζα λογικη και πιο ρεαλιστικη(ως απορροια μιας καλυτερευσης των ποσοστων του και αξιοποιησης κανα-δυο παραπανω επιθετικων ρημπαουντ ως μ.ο.)

Ο Χιμπερτ,οντως διαθετει ολα αυτα τα physical tools για να κανει μια καλη καριερα..και να καταξιωθει ως αμυντικος παικτης κυριως..οπως και ο ρουκι ο Θαμπιτ των Γκριζλις..ο οποιος εχει ακομα καλυτερη κινητικοτητα,ταχυτητα,footwork.

Ο Οντεν ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους τη σεζον..δουλεψε πολυ σκληρα,σωματικα ειναι υγιης και ελαφρυτερος,πνευματικα ετοιμος,αποφασισμενος και πιο ωριμος & αισιοδοξω αρκετα..

Ο Σπειτς εκμεταλλευτηκε πολυ καλα τις ευκαιριες που πηρε,λογω της απουσιας του Μπραντ.Για φετος ο συνωστισμος και ο ανταγωνισμος θα ειναι μεγαλυτερος..μιας και ο Μπραντ επεστρεψε,αποκτηθηκε ο Μπρεζετς & ο Σουιφτ(με μη εγγυημενο συμβολαιο..)..ενω επεστρεψε απο εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο(δεν επαιξε ολη τη προηγουμενη σεζον),με μερικα μυικα κιλα παραπανω,ο λευκος σεβεν-φουτερ PF Τζεισον Σμιθ..ο οποιος εχει potential..και αν παραμεινει υγιης,μπορει να κανει καλη καριερα..


QUOTE(aegeansheed @ Oct 9 2009, 00:33 ) *
Κάτι μου λέει ότι φέτος δεν θα είναι ο Anthony Randolph η έκπληξη από τους Warriors...Ένας συμπαίκτης του φαίνεται ότι είναι πιο πιθανό να έχει break out χρονιά...


Ηταν πραγματικα μια αποκαλυψη περσι..
Δυστυχως ομως γι'αυτον,υπαρχει υπερπληθωρα G & G-F..(Αρε κοουτς Νελσον.. rolleyes.gif )..επεστρεψε & ο Ελλις,ηρθε απ το ντραφτ ο Καρι,συν κανα 2 ακομη PG... smiley.gif
Θεωρω λιγο δυσκολο να αυξηθει ''δραματικα'' ο ρολος & χρονος συμμετοχης του..ισως και να μειωθουν..εκτος και αν ''πεσει περονοσπορος''.. biggrin.gif
aggnba89
[quote name='a bullet for your head' date='Oct 9 2009, 21:28 ' post='347938']
Ο Λοπεζ ειναι physical & σκληροτραχηλος παικτης..εχει πολλα στοιχεια ακομη να βελτιωσει η' και να ενταξει στο επιθετικο του παιχνιδι.Δεν θα ελεγα οτι εχει και τοσο διευρυμενο επιθετικο ρεπερτοριο.
Περσι ειχε 30.5' μ.ο. συμμετοχης..δεν βλεπω ''δραματικη'' αυξηση για φετος..(ταβανι τα 35').Τοσο ο Μπουν,οσο και ο Μπατι,θα χρησιμοποιουνται στο ροτεισον της θεσης του C..Επισης ηταν αρκετα αποτελεσματικος στα FG(53%) & στις ελευθερες βολες(περιπου 80%).
Για να πουμε πως θα κανει Break out year,θα πρεπει να φτασει στους -20π,10ρ ως μ.ο.(τον μ.ο. στα ρημπαουντ μπορει να τον πιασει)
Για να συμβει κατι τετοιο,θα πρεπει να αυξηθει κατα πολυ και ο αριθμος των προσπαθειων που θα παιρνει..δηλαδη,να ακουμπαει περισσοτερο η μπαλα σ'αυτον..πραγμα που εκτιμω πως δυσκολα θα γινει.
Αν βγαλει τη σεζον χωρις προβληματα(υγειας),μια αυξηση 2π με 3π στην επιθετικη του παραγωγικοτητα θα την χαρακτηριζα λογικη και πιο ρεαλιστικη(ως απορροια μιας καλυτερευσης των ποσοστων του και αξιοποιησης κανα-δυο παραπανω επιθετικων ρημπαουντ ως μ.ο.)

Επειδη ειδα σχεδον ολα τα παιχνιδια των νετς λογω καρτερ δεν εχει καμια σημασια το οτι επαιζε 30 λεπτα.Ο harris ηθελε μια μπαλα μονος του κ επερνε ολες τις προσπαθειες κ μετα ηταν κ ο καρτερ που επερνε πολλες προσπαθειες.συνολικα σε καθε ματς να εκαναν 2 isolation για να παιξει low post o lopez.οτι ποντους εβαζε απο σκουπιδια κ απο pick and roll.φετος με την φυγη carter διαβαζω στα site τους οτι θα τον αξιοποιησουν παρα πολυ κ θα βασιστουν πολυ πανω του.αρα θα παρει πολλες προσπαθειες.επισης ως rookie δεν τον εδιναν πολλες βολες για το ξυλο π ετρωγε.αρα κ απο εκει θα αυξηθουν οι ποντοι τ.
τον ειδα απεναντι σε κορυφαιους αμυντικους dunkan,howard k επαιζε πολυ καλα.ειναι πολυ ποιοτικος ιδιαιτερα για την ηλικια τ.επισης εχει φοβερα χερια(θυμιζει καπως γκασολ).τελος διαβαζα συνεντευξεις του αλλα κ παιχτων κ προπονητη του κ εχει δωσει ιδιαιτερη εμφαση στην αμυνα.πιστευω οτι ειναι το μελλον στους σεντερ αρκει να μην εχει τραυματισμους.
aegeansheed
Οι GM's μίλησαν με τη σειρά τους:

1. Kevin Durant, Oklahoma City 25.9% 2. Anthony Randolph, Golden State 14.8% 3. Russell Westbrook, Oklahoma City 7.4% 3. Louis Williams, Philadelphia 7.4%

http://www.nba.com/news/features/gmsurvey.players/index.html
a bullet for your head
Αυτοι που εχουν ξεκινησει εντυπωσιακα εως τωρα ειναι:
-Ντανιλο Γκαλιναρι.Σε 31' συμμετοχης εχει 22.7π,4.7ρ,1.3ασ,εχοντας σε 3 ματς 18 στα 36 τριποντα(50%)!!
-Λου Ουιλιαμς.Σε 35.3' συμμετοχης εχει 20.3π,5.3ρ,5ασ,1.7κλ.
-Μαριζ Σπειτς.Σε 23' συμμετοχης εχει 16.7π,7.3ρ,1ασ,1κοψ.
-Αλ Χορφορντ.Σε 36.5' συμμετοχης εχει 17π,14ρ,3.5κοψ,2ασ.
-Μπρουκ Λοπεζ.Σε 30.3' συμμετοχης εχει 17π,7.7ρ,2.3κοψ,2.7ασ.
-Ραιαν Αντερσον.Σε 24' συμμετοχης εχει 16π,3ρ, σουταροντας με 50% στα 3ποντα.
-Αντρει Μπλατς.Σε 32.3' συμμετοχης εχει 21π,6.3ρ,1.3κοψ,1.3ασ.
-Ερικ Γκορντον.Σε 38.5' συμμετοχης εχει 18.8π,4ασ,3.8ρ,1.2κλ, σουταροντας με 47.6% στα 3ποντα.
-Αντριου Μπαινουμ.Σε 34.5' συμμετοχης εχει 20π,11.5ρ,1κλ,1ασ.
-Λεαντρο Μπαρμποζα.Σε 36.5' συμμετοχης εχει 20.5π,2ρ,2ασ, σουταροντας με 45.5% στα 3ποντα.
-Τσανινγκ Φραι.Σε 30.6' συμμετοχης εχει 17π,6ρ,1ασ,σουταροντας με 54.2% στα FG & 70% στα 3ποντα!!
-Τρεβορ Αριζα.Σε 38.3' συμμετοχης εχει 23.3π,3.7ρ,3.3ασ,1.7κλ,σουταροντας με 52.4% στα 3ποντα.
-Ααρον Μπρουκς.Σε 39.3' συμμετοχης εχει 21.7π,8.3ασ,3.3ρ,1.3κλ.
-Μαρκ Γκασολ.Σε 27.5' συμμετοχης εχει 20π,11ρ,1.5κλ,2κοψ,1ασ,σουταροντας με 70% στα FG!
-Ρασσελ Ουεστμπροουκ.Σε 34.5' συμμετοχης εχει 12π,11.5ασ,6ρ,1κοψ,3.5λαθη...οταν θα βελτιωσει την ευστοχια του,λογικα θα αυξησει και την παραγωγικοτητα του σε ποντους..

Για το τελος αφησα τις περιπτωσεις 3 ηδη καταξιωμενων παικτων,που ομως και αυτοι δειχνουν αποφασισμενοι,ικανοι και ετοιμοι για να υπερβουν τα ''δικα τους ταβανια''..

-Καρμελο Αντονι.Σε40.5' συμμετοχης εχει 35.5π,7ρ,4ασ,1κλ,σουταροντας με 50% στα 3ποντα.
-Ντερον Ουιλλιαμς.Σε 39.5' συμμετοχης εχει 24.5π,11ασ,3ρ,σουταροντας με 44.4% στα 3ποντα
-Μπραντον Ροι.Σε 37.3' συμμετοχης εχει 30.7π,5.3ρ,4.7ασ,σουταροντας με 46.7% στα 3ποντα.
almirosbc
ο ντερικ ροουζ σιγουρα εγω ψηφισα και τον ντανιλο γκαλιναρι εχει κανει ρεσιταλ τριποντων........
a bullet for your head
Στα εως τωρα παιχνιδια που εχουν γινει,βελτιωση(ειτε αισθητη,ειτε αξιοπροσεκτη..) στους αριθμους τους εχουν σημειωσει οι:

-Μπρουκ Λοπεζ.Σε 35.6' εχει 17.3π,8.8ρ,2.7κοψ,1.5ασ.
-Ντανιλο Γκαλιναρι.Σε 28.9' εχει 14.2π,4.2ρ,1.4ασ.
-Λου Ουιλιαμς.Σε 34.4' εχει 16.7π,5.1ασ,3.5ρ,1.8κλ.
-Μαριζ Σπειτς.Σε 23.4' εχει 13π,6.4ρ.
-Ιοακιμ Νοα.Σε 33.4' εχει 11.9π,12.3ρ,2.3ασ,1.8κοψ.
-Ροντνει Στακει.Σε 37.8' εχει 16.5π,5.1ρ,4ασ,1.4κλ.
-Ουιλ Μπαινουμ.Σε 27.6' εχει 14.2π,4ασ,3.5ρ.
-Νταντει Τζοουνς.Σε 34.4' εχει 17.5π,4.3ρ,2.3ασ,1.3κοψ,1.1κλ.
-Ροι Χιμπερτ.Σε 26.5' εχει 11.5π,8.3ρ,2.1κοψ,2ασ.
-Αντριου Μπογκουτ.Σε 33.6' εχει 16.1π,9.2ρ,1.4κοψ,2ασ.
-Ραιαν Αντερσον.Σε 22.3' εχει 12.7π,4.2ρ,1.2ασ.
-Αντρει Μπλατσε.Σε 27.4' εχει 11.9π,5.6ρ,1.5ασ,1.4κοψ.
-Αντονι Ραντολφ.Σε 21.6' εχει 12.1π,7.3ρ,1κλ,1κοψ.
-Κρις Κειμαν.Σε 37.1' εχει 20.9π,8.5ρ,1.9ασ,1.6κοψ.
-Ερικ Γκορντον.Σε 38.4' εχει 18.9π,4ασ,3.3ρ,1.7κλ.
-Αντριου Μπαινουμ.Σε 37' εχει 19.9π,11.2ρ,1.7κοψ,1.3ασ.
-Τσανινγκ Φραι.Σε 29.4' εχει 12.9π,5.7ρ,1.4ασ,1κλ,1κοψ.
-Τζεησον Τομπσον.Σε 34.9' εχει 14.6π,9.4ρ,2.5ασ,1.3κοψ.
-Μπενο Ουντριχ.Σε 31.6' εχει 14.5π,4.3ασ,2.4ρ.
-Τρεβορ Αριζα.Σε 38.6' εχει 18.3π,5.4ρ,3.7ασ,2.1κλ.
-Ααρον Μπρουκς.Σε 33.6' εχει 16.8π,5.8ασ,2.4ρ.
-Καρλ Λαντρι.Σε 24.9' εχει 15.1π,5.6ρ.
-Λουις Σκολα.Σε 30.9' εχει 15.1π,9.9ρ,1.9ασ,1κλ.
-Ρουντι Γκει.Σε 39.8' εχει 21.8π,6.7ρ,1.9ασ,1.7κλ.
-Μαρκ Γκασολ.Σε 35.6' εχει 15.2π,11.1ρ,1.7κοψ,1.8ασ,1.2κλ.
-Καρμελο Αντονι.Σε 36.6' εχει 30.5π,6.2ρ,3.4ασ,1.7κλ.
-Τ.Ρ.Σμιθ.Σε 27.3' εχει 16.7π,2.3ρ,2ασ,1.3κλ.
-Κορει Μπρουερ.Σε 31.7' εχει 11.1π,3.9ρ,2.5ασ,2.2κλ.
a bullet for your head
Σε αυτους τους παικτες που εχω αναφερει ως τωρα & που τα πανε πολυ καλα,δεν ειχα προσθεσει τον Γκρεγκ Οντεν...
Διοτι το αρχικο του ξεκινημα ηταν παρα πολυ ''μουδιασμενο''...
Αργοτερα βεβαια ανεβασε στροφες και ανεβασε τους αριθμους του(εχοντας ξεπερασει τους περσινους σε ποντους,ρημπαουντ,κοψιματα)..παρολα αυτα δεν μπορουμε να μιλαμε ακομα για break-out year...
Στα 5 τελευταια ματς των Μπλειζερς παντως, εχει ανεβει κατακορυφα θα ελεγα...και θα τολμουσα να πω επισης, πως ισως να ειναι και ο πιο σταθερα καλος παικτης τους...
Εχει σε 26.8' συμμετοχης 15.4π,10.6ρ,2.6κοψ,1.6ασ,0.8κλ,2.2λ,4.6φ....σουταροντας με 56.5% στα FG(μ.ο. 9.2 τελικες προσπαθειες..),& 75.7% στις βολες..(μ.ο. 6.6 εκτελεσμενες βολες)..
Αν κατορθωσει να τελειωσει τη χρονια με τετοιους μ.ο. θα ειναι επιτυχια νομιζω...και αν αναλογιστουμε επισης, οτι απεχει αρκετα απ τα +30' συμμετοχης,ενω και οι προσπαθειες που παιρνει δεν ειναι πολλες...
Boom Dizzle
Eνας παικτης που δεν ειναι στη λιστα και κανει πολυ καλη χρονια ειναι ο Chris Douglas-Roberts πoυ εχει μ.ο.
16.3π,4.8ρ και 2ασιστ.Βεβαια θελει βελτιωση το σουτ του!!
Αν δεν κανω λαθος ειναι πρωτος σκορερ στους Νετς,πραγμα που σημαινει οτι οι
Νετς επιασαν λαχειο 2ου γυρου περισυ στο ντραφτ.Αν και θυμαμαι οτι ηταν σκορερ ολκης κ στο κολεγιο.....
Gravedigger
QUOTE (BakariosG13 @ Dec 6 2009, 23:13 ) *
Eνας παικτης που δεν ειναι στη λιστα και κανει πολυ καλη χρονια ειναι ο Chris Douglas-Roberts πoυ εχει μ.ο.
16.3π,4.8ρ και 2ασιστ.Βεβαια θελει βελτιωση το σουτ του!!
Αν δεν κανω λαθος ειναι πρωτος σκορερ στους Νετς,πραγμα που σημαινει οτι οι
Νετς επιασαν λαχειο 2ου γυρου περισυ στο ντραφτ.Αν και θυμαμαι οτι ηταν σκορερ ολκης κ στο κολεγιο.....

Όντως ο DR κάνει πολύ καλή χρονιά.Αλλά 1ος scorer είναι ο Lopez μέχρι να ανέβει ο Harris smile.gif
a bullet for your head
Ο Ααρον Μπρουκς απ τους 11.2π,3ασ,2ρ που ειχε περσι μ.ο.,φετος εχει εκτοξευτει στους 19π,5ασ,2.4ρ....
Το τελευταιο διαστημα ειδικα βρισκεται σε δαιμονιωδη φορμα,καθως εχει στα 5 τελευταια ματς,22.6π,4.2ασ,2.4ρ,1.2κλ...
Δεν εριξα καποια ματια για να δω τι γινεται με τους υπολοιπους..ομως νομιζω οτι ειναι το πιο δυνατο φαβορι για φετος...
aegeansheed
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 30 2010, 16:14 ) *
Ο Ααρον Μπρουκς απ τους 11.2π,3ασ,2ρ που ειχε περσι μ.ο.,φετος εχει εκτοξευτει στους 19π,5ασ,2.4ρ....


Με 10 λεπτά παραπάνω από πέρυσι επίσης

QUOTE(a bullet for your head @ Jan 30 2010, 16:14 ) *
..ομως νομιζω οτι ειναι το πιο δυνατο φαβορι για φετος...


για το Most Improved? Σίγουρα έχει κάνει πρόοδο και τρέχει career year-όπως και οι Landry, Ariza από την ομάδα του, αλλά αναλογικά με τα παραπάνω λεπτά που πήρε φέτος δεν έρχεται καν στους πρώτους 5.
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Jan 30 2010, 16:33 ) *
Με 10 λεπτά παραπάνω από πέρυσι επίσης


για το Most Improved? Σίγουρα έχει κάνει πρόοδο και τρέχει career year-όπως και οι Landry, Ariza από την ομάδα του, αλλά αναλογικά με τα παραπάνω λεπτά που πήρε φέτος δεν έρχεται καν στους πρώτους 5.

Απ τη στιγμη που εφυγε περσι σε ανταλλαγη ο Αλστον,λογικο ειναι να παρει & παραπανω χρονο συμμετοχης..
Δηλαδη για σενα,η αυξηση της παραγωγικοτητας του θα ειχε αξια αν συνεβαινε σε 25' συμμετοχης?
Περαν της αυξησης αυτης,τρεχει πολυ καλα μια ομαδα η οποια αφενος στερειται των 2 μεγαλων της αστεριων & αφετερου υπαρχουν αλλοι 3 παικτες οι οποιοι εχουν ανεβει πολυ φετος,εκμεταλευομενοι τις απουσιες των Γιαο-ΜακΓκρειντι..
Οι Ροκετς παρολα αυτα βρισκονται σε τροχια προκρισης στα πλει-οφ & ο Μπρουκς ασκει μεγαλο impact σ'αυτη τη προσπαθεια..
Για μενα προσωπικα ανετα μπορει να βρισκεται στο top 3..& ισως να ειναι & το πιο δυνατο φαβορι.
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 30 2010, 18:01 ) *
Οι Ροκετς παρολα αυτα βρισκονται σε τροχια προκρισης στα πλει-οφ & ο Μπρουκς ασκει μεγαλο impact σ'αυτη τη προσπαθεια..
Για μενα προσωπικα ανετα μπορει να βρισκεται στο top 3..& ισως να ειναι & το πιο δυνατο φαβορι.


Και εγω τον Ααρον Μπρουκς θεωρω φαβορι με τα μεχρι τωρα δεδομενα για M.I.P.....Ενας παιχτης που βελτιωθηκε παρα πολυ και πηγε το παιχνιδι σε αλλο επιπεδο και βοηθαει πολυ τους Ροκετς!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.