Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΤΗΣ Α1 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
tsops
Τέλος, ένα poll για τις ελληνίδες πιστολέρο tongue.gif . Όπως εχω ήδη πει, θα παρακαλούσα να ψηφίζετε και μετά, εφόσον το επιθυμείτε, να ποστάρετε και το γιατί

Υ.Σ. Θα ακολουθήσει και το Hall of Fame wink.gif
center
με μεγάλη διστακτικότητα (μιας και μια πρέπει να επιλέξουμε) ψήφισα Δελή!!!
Η αρχηγός του Πανιωνίου πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα guard που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο γυναικείο..
Αν και μου αρέσει και η Σπαθάρου και λίγο η Καλτσίδου..
C05
Xωρίς σκέψη ψηφίζω Γκουζίνη (είναι και το πρότυπό μου)!
Είναι μεγάλη παίκτρια, πανέξυπνη, οργανώνει άψογα το παιχνίδι, μοιράζει σε κάθε παιχνίδι γύρω στις 10 ασίστ και σκοράρει..
berry the truth
καλέτζου γιατί είναι τρομερό μπασκετικό μυαλό και όταν χρειάζεται σκοράρει και καθαρίζει.
την προτίμησα από γκουζίνη γιατί νομίζω ότι η Λία ταιριάζει σε στυλ ομάδων που θέλει να έχει αρκετή ώρα την μπάλα στα χέρια της και να μοιράζει. η Τούλα προσαρμόζεται και σε άλλο ρόλο.
η καλτσίδου είναι μακράν η πιο εξελίξιμη με το σώμα που έχει και περιμένω περισσότερα.
Rondo
Ξεχωρίζω την Σπαθάρου διότι νομίζω πως είναι κοπέλα με άκρως μπασκετικό μυαλό...Δεν είναι στο επίπεδο της Καλέτζου αλλά με δουλειά έχει τις δυνατότητες να την ξεπεράσει κατά την άποψή μου...
baska
Γκουζίνη και άγιος ο θεός...!!!!
trefoil 13
Σπαθάρου (αν και είναι νωπά στην μνήμη μου τα 10 λάθη της με αστέρα..).
Το κατέχει το άθλημα και την θέση της και δεν μπορεί, κάποια στιγμή θα μάθει να κοντρολάρει τον ενθουσιασμό της και θα δίνει μόνο θετικά στοιχεία στην ομάδα της.
Tatubasketfan
που είναι η Σταμάτηηηηη; laugh.gif
tsops
QUOTE(Tatubasketfan @ Feb 29 2008, 15:05 ) *
που είναι η Σταμάτηηηηη; laugh.gif


Κάτω από τα μόρια σου βρε... icon_drunk.gif
outSider
QUOTE(tsops @ Feb 29 2008, 15:19 ) *
Κάτω από τα μόρια σου βρε... icon_drunk.gif


Ωπα της και μόρια η Tatubasketfan icon_drunk.gif tongue.gif
outSider
Γκουζίνη ή Καλέτζου ?
Καλέτζου ή Γκουζίνη ?

"Μα, θαρρώ πως θα τα μπλέξω!
Απ την Κική και την Κοκό ποια να διαλέξω;
Την Κική την αγαπώ
μα, μ΄αρέσει κι η Κοκό!" icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Το μεγαλύτερο προσόν τους είναι ότι όταν έρχονται τα ΄ζόρια΄, αυτές αναλαμβάνουν να ‘καθαρίσουν’.
When the going gets tough, the tough get going, που λεει και ο φίλος μου ο Billy Ocean. ohmy.gif tongue.gif

Ισοπαλία σε όλα ? μάλλον ναι !

Ή μάλλον όχι ! 69.gif

Θα ψηφίσω Καλέντζου, μόνο και μόνο επειδή στην άμυνα ‘δαγκώνει’ λίγο περισσότερο.

Το αποφάσισα 77.gif
Tatubasketfan
QUOTE(tsops @ Feb 29 2008, 15:19 ) *
Κάτω από τα μόρια σου βρε... icon_drunk.gif


Χιχιχι...ααααααααχ τι να κάνω ρε παιδιά....για να δω κανένα ντέρμπι στην Αθήνα, πρέπει να βγάλω 18991 και να σας έρθω για αρκετό καιρό blove.gif tongue.gif

Και τι είμαι εγώ για να μην έχω μόρια outsider? tongue.gif tongue.gif laugh.gif

Τέσπα...και εγώ team Γκουζίνη είμαι biggrin.gif
baloon90
Καλεντζου γιατι βλεπει γηπεδο και πασαρει καλυτερα απο την βασιλεια κατα την αποψη μου...χωρις να θελω να μειωσω την γκουζινη που ειναι πολυ καλη παικτρια... bball.gif
niki6
Εγω ψηφησα Καλτσιδου! Πιστευω οτι εχει τρομερα προσοντα και μ'αρεσει πολυ σαν παιχτρια!
tissiaPa
ψηφισα καλετζου γιατι ειναι η πιο εγκεφαλικη παιχτρια αυτη τη στιγμη στην Α1.Αν και πολυ θα θελα Νο1 την καραμπατζακη λογο προσοντων tongue.gif tongue.gif tongue.gif
G_7
Χατζηνικολαου......Παικτρια που βλεπει γηπεδο...με τρομερη αμυνα και απιαστη στη διεισδυση της.... tongue.gif tongue.gif σταθερη στην αποδοση της...και σοβαρη στο παιχνιδι της...σαφως με περιθωρια βελιωσης... icon_wave.gif
soouza
QUOTE(berry the truth @ Feb 28 2008, 19:06 ) *
καλέτζου γιατί είναι τρομερό μπασκετικό μυαλό και όταν χρειάζεται σκοράρει και καθαρίζει.
την προτίμησα από γκουζίνη γιατί νομίζω ότι η Λία ταιριάζει σε στυλ ομάδων που θέλει να έχει αρκετή ώρα την μπάλα στα χέρια της και να μοιράζει. η Τούλα προσαρμόζεται και σε άλλο ρόλο.
η καλτσίδου είναι μακράν η πιο εξελίξιμη με το σώμα που έχει και περιμένω περισσότερα.

Συμφωνώ με τη σύγκριση,Καλέντζου-Γκουζίνη.
zente
μια ερωτηση ....
αν μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν εχει μπει στη ψηφοφορια η Γιανουζακου κ η Τοκμακη ?
Thanks icon_wave.gif
pepe
Γκουζινη γιατι φοραει τα φρεσκοαφηχθεντα παπουτσια απο Αμερικη του Scari....
Rondo
QUOTE(pepe @ Mar 13 2008, 14:51 ) *
Γκουζινη γιατι φοραει τα φρεσκοαφηχθεντα παπουτσια απο Αμερικη του Scari....

Ωραίο μπασκετικό κριτήριο!!! 41.gif 41.gif 41.gif smiley.gif
zente
QUOTE(zente @ Mar 11 2008, 16:10 ) *
μια ερωτηση ....
αν μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν εχει μπει στη ψηφοφορια η Γιανουζακου κ η Τοκμακη ?
Thanks icon_wave.gif
tsops
Η Τοκμάκη μπήκε, αλλά δυστυχώς υπάρχει όριο μέχρι 20 άτομα, οπότε κλείσαμε tongue.gif
pepe
QUOTE(Rondo @ Mar 13 2008, 13:32 ) *
Ωραίο μπασκετικό κριτήριο!!! 41.gif 41.gif 41.gif smiley.gif



δεν ειχα κατι πιο φρεσκο...τα αλλα τα εξαντλησατε.. wink.gif wink.gif wink.gif
ptolemaidaras
Λειπει το πληρεστερο playmakerτης Ελλάδος, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, οποτε ψηφισα Καλτσιδου. Καλές όλες οι κοπέλες, μα αυτα που κάνει φετος η Καλτσιδου της δίνουν την ψηφο μου.
lady5
ΚΑΛΕΝΤΖΟΥ......... Η καλύτερη με διαφορά περιφερειακή παίκτρια και στα
συν, ο άριστος κοινωνικός και φιλικός χαρακτήρας .
Οσο για την Γκουζίνη που τίθεται θέμα σύγκρισης,
είναι μια παίκτρια με τα περισσοτερα λάθη και επιλογές,
και η παίκτρια με απόδοση του + και του - .
VAGELIS N
QUOTE(tsops @ Feb 28 2008, 15:56 ) *
Τέλος, ένα poll για τις ελληνίδες πιστολέρο tongue.gif . Όπως εχω ήδη πει, θα παρακαλούσα να ψηφίζετε και μετά, εφόσον το επιθυμείτε, να ποστάρετε και το γιατί

Υ.Σ. Θα ακολουθήσει και το Hall of Fame wink.gif

ειναι μια απο της πιο εξελισημες guard και αν δεν ειχε το τραυματισμο θα εκανε παπαδες φετος
C05
QUOTE(VAGELIS N @ Mar 21 2008, 15:45 ) *
ειναι μια απο της πιο εξελισημες guard και αν δεν ειχε το τραυματισμο θα εκανε παπαδες φετος

Δε μας γράφεις όμως και ποια ψηφίζεις VAGELIS tongue.gif
VAGELIS N
QUOTE(C05 @ Mar 21 2008, 13:59 ) *
Δε μας γράφεις όμως και ποια ψηφίζεις VAGELIS tongue.gif

Δικιο εχεις τη Δημητρακου
tsops
Το poll κλείνει, δεδομένου και της λήξης του πρωταθλήματος. Ευχαριστώ όσους συμμετείχαν και εύχομαι να το επαναλάβουμε και του χρόνου smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.