Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Περιοδικά Τρίποντο και All Star Basket Παλιά τεύχη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
porto14
Αγοράζω παλιά τεύχη των περιοδικών Τρίποντο και All Star Basket..Σε λογικές τιμές βέβαια..
klearxos
Καλησπερα σου!
Εχω τριποντα απο περιπου το 1994 μεχρι το 2000
porto14
QUOTE (klearxos @ Nov 29 2011, 13:37 ) *
Καλησπερα σου!
Εχω τριποντα απο περιπου το 1994 μεχρι το 2000

Tα πούλας?Και αν ναι πόσο?
klearxos
θα ηθελα να τα κρατησω αλλα στο πατρικο μου πλεον δε μπορω να τα εχω και στο δικο μου σπιτι δεν εχω χωρο..οποτε τα πουλαω..
δεν εχω ιδεα ποσο πανε...
εχεις να προτεινεις κατι?
porto14
katarxin posa einai?Pes mia timi esi.
klearxos
θα παω να ριξω μια ματια και θα σου πω.
Das Kapital
Εχω και εγω καμια 20αρια all star basket, απο τα πρωτα τευχη που εβγαιναν, σε ενδιαφερουν;
porto14
Απο τα πρώτα 50 μου λείπουν τα εξής:2,4,16,20,26,31,32,35,38,39,42,43,44,45,47,48
Das Kapital
Οκ, σε 15 μερες θα παω στο πατρικο μου που τα εχω και να δω ποσα εχω απο αυτα που σου λειπουν! Για πες τιμη!
porto14
analoga to posa einai
Das Kapital
Αυτα να ξερεις εχουν μεγαλη συναισθηματικη αξια για εμενα και ειμαι πολυ δεμενος μαζι τους! tongue.gif
porto14
An dn thes na ta pouliseis ok
Das Kapital
Πλακα κανω, ελπιζω να σου λειπουν πολλα για να μην τρεχουμε για ενα-δυο τευχη!
porto14
e nai apo ta prota 50 auta pou eipa mou leipoun.apo pou eisai?
Das Kapital
Τωρα Κομοτηνη αλλα τα τευχη τα εχω στην Αθηνα!
porto14
spoudazeis e?kai go.apo thessaloniki eimai.komotini htan i aderfi mou
Das Kapital
Φιλε εχω 2-3 απο αυτα που σου λειπουν στην πρωτη πενηνταδα, εχω σχεδον ολα ομως απο το 50 μεχρι το 75! Ποια σου λειπου απο εκει;
desolar74
QUOTE (porto14 @ Nov 28 2011, 15:12 ) *
Αγοράζω παλιά τεύχη των περιοδικών Τρίποντο και All Star Basket..Σε λογικές τιμές βέβαια..

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ

ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ "ΤΡΙΠΟΝΤΟ" ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΤΕΥΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 808ο ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ, ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ "ΣΠΑΕΙ" Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΑΧΡΗΣΤΑ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΙΜΗΣ.

ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ
morfi
Κάποτε έδινα μεγάλη σημασία στα ελληνικά μπασκετικά περιοδικά μέχρι που ανακάλυψα ότι στη χώρα μου πουλιούνται και αντίστοιχα αμερικάνικα. Τότε η σημασία μου στα εγχώρια μηδενίστηκε.
Gravedigger
QUOTE (morfi @ Jan 20 2012, 18:22 ) *
Κάποτε έδινα μεγάλη σημασία στα ελληνικά μπασκετικά περιοδικά μέχρι που ανακάλυψα ότι στη χώρα μου πουλιούνται και αντίστοιχα αμερικάνικα. Τότε η σημασία μου στα εγχώρια μηδενίστηκε.

Ακριβώς το ίδιο.Διάβαζα γρήγορα ότι είχε το περιοδικό μέχρι να φτάσω στα του ΝΒΑ,μέχρι που πήρα χαμπάρι ότι υπάρχουν περιοδικά αποκλειστικά για αυτό.
thrylos7
Πάντως εμένα ακόμα μου φαίνεται πιο ενδιαφέροντα κάποια αφιερώματα του Τριπόντου στα τέλη του 90 (κάπου τότε είχε ψηφιστεί και κορυφαίο ευρωπαϊκό μπασκετικό περιοδικό) για ΝΒΑ (και οτιδήποτε άλλο βέβαια), παρά το SLAM πχ, που ο κάθε 17χρονος ρούκι είναι έτοιμος να τους πηδήξει όλους (μετά συγχωρήσεως δηλαδή). Όχι ότι δεν το αγοράζω που και που, αλλά ποτέ δεν ξετρελάθηκα με την αγορά του περιοδικού, πλην των ιστορικών αφιερωμάτων βέβαια που κυκλοφορούν σε ξεχωριστά τεύχη (αλλά και πάλι, αναφέρουν το 1% απ' όσα θα μπορούσαν, στις λίστες τουλάχιστον).

Καλά για το inside stuff (δεν ξέρω αν συνεχίζει να βγαίνει κιόλας) ας μην το συζητήσουμε καλύτερα.


(Εγώ πήγαινα απευθείας στις τελευταίες σελίδες να δω τη βαθμολογία των Lakers και τους πόντους και τα ρημπάουντ του Σακ smile.gif )
NBAholic
Μερικά αφιερώματα του Τριπόντου είναι ιστορικά και δεν έχουν ισοφαριστεί/ξεπεραστεί (ΟΚ, με εξαίρεση τους οδηγούς Α1 που έχει προσφέρει το ASB και αποτελούν προϊόν πολλής δουλειάς). Δε θα αναφέρω καν τα ειδικά μίνι τεύχη-αφιερώματα στους Γκάλη-Γιαννάκη-Φασούλα-Ιωαννίδη-Τζόρνταν (τότε ήθελα πολύ να ήταν περισσότερα). Ακόμη και πριν από αυτά, θα αναφέρω ένα τεύχος στα τέλη του '94, με τη στατιστική παρουσίαση όλων των ξένων παικτών της Α1, που έδινε πληροφορίες για την καριέρα τους που ακόμη και σήμερα είναι δύσκολο να βρεις στο ίντερνετ αν δε γνωρίζεις 5-6 γλώσσες. Τότε, χωρίς ίντερνετ, this was heaven. Το ίδιο και την επόμενη χρονιά, με το αφιέρωμα στον Ντομινίκ Γουίλκινς και στη συνέχεια, με τη "Λεγεώνα των ξένων", που μας ξεναγούσε στις περιπέτειες των Λόιντ Ντάνιελς και Ντέιβιντ Ρίβερς στις ΗΠΑ, στην κυριαρχία στο CBA του Τόνι Ντόουσον, στην ιστορία που έγραφαν στην Ιταλία ο Ράτζα, ο Μποντιρόγκα, ο Ρον Ρόουαν, τα αντίστοιχα κατορθώματα του Αλφόνσο Φορντ στην Ισπανία, για να μην πάμε σε κλασικούς ΝΒΑερς, στιλ Μακ Ντάνιελ, Βίκτορ Αλεξάντερ, κτλ. Μετά βεβαίως επικράτησε η πλήρης αποθέωση του "συριγικού" μπάσκετ που επέφερε και την παρακμή τέτοιων αφιερωμάτων και έστρεψε ή μάλλον, διατήρησε κατ'αποκλειστικότητα το βλέμμα μερικών από εμάς προς την αντίπερα όχθη.
Το SLAM δε μου λέει τόσο πολλά γενικώς όσο σε άλλους που το βλέπουν σα Βίβλο του μπάσκετ (κάποιοι από αυτούς βέβαια βλέπουν και τη χιπ-χοπ κουλτούρα σαν τη Βίβλο του ζην), αλλά έχει τη φαντασία και τη δυνατότητα να πραγματοποιεί ξεχωριστά αφιερώματα που δε βρίσκεις στην Ευρώπη (όπως οι 500 κορυφαίοι ever - ξέχασαν τον Γκούντριτς - ή το τελευταίο πόνημα με τα διαχρονικά 1 on 1) και τα οποία δεν παραλείπω να αποκτώ, ασχέτως του πόσο συμφωνώ με τις απόψεις τους. Θα βοηθούσε σίγουρα την περίπτωσή του αν το μισό περιοδικό δεν ήταν διαφημίσεις κι αν δεν προσπαθούσε να μας υπενθυμίζει κάθε λίγες προτάσεις ότι "απευθύνομαι μόνο σε νεαρούς Αμερικανούς. Για εσάς τους υπόλοιπους, έχω εκεί, στο τέλος, 3-4 σελίδες με μια συνέντευξη κάποιου βετεράνου".
Το Inside Stuff, από το λίγο που το είδα, δεν είμαι καν βέβαιος ότι απευθύνεται πρωτίστως σε ανδρικό κοινό.
thrylos7
+100%.
captain charisma
QUOTE(thrylos7 @ Jan 21 2012, 03:01 ) *
(Εγώ πήγαινα απευθείας στις τελευταίες σελίδες να δω τη βαθμολογία των Lakers και τους πόντους και τα ρημπάουντ του Σακ smile.gif )



το ιδιο εκανα κι εγω.. smiley.gif smiley.gif

το τριποντο οσον αφορα το νβα συνηθως εκανε ωραια αφιερωματα..
porto14
AN MOΥ ΕΛΕΓΕΣ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΥΧΗ ΤΡΙΠΟΝΤΟΥ..ΓΙΑ ALL STAR ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΠΤ?

KAI KATI ΑΛΛΟ..ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ SLAM ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.
desolar74
QUOTE (porto14 @ Feb 4 2012, 03:34 ) *
AN MOΥ ΕΛΕΓΕΣ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΥΧΗ ΤΡΙΠΟΝΤΟΥ..ΓΙΑ ALL STAR ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΠΤ?

KAI KATI ΑΛΛΟ..ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ SLAM ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.


ΚΟΙΤΑ, ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΜΕ 0,27 ΕΥΡΩ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ 808 ΤΕΥΧΗ ΣΤΑ 220 ΕΥΡΩ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟ RICARDO.GR). ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 808 ΤΕΥΧΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΤΕΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΟΛΑ, ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ.

ΑΠΟ ΤΑ 220 ΕΥΡΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΣΤΑ 150-170, ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΓΙΑ 800 ΤΕΥΧΗ (ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ smile.gif
porto14
ΚΟΙΤΑΞΕ ΔΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΟΛΑ..ΣΤΑ 150 ΕΥΡΩ ΜΠΟΡΕΙΣ?ΓΙΑ ΤΑ SLAM ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΜΗ?
desolar74
QUOTE (porto14 @ Feb 5 2012, 02:14 ) *
ΚΟΙΤΑΞΕ ΔΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΟΛΑ..ΣΤΑ 150 ΕΥΡΩ ΜΠΟΡΕΙΣ?ΓΙΑ ΤΑ SLAM ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΜΗ?

ΟΚ, ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ. ΓΙΑ SLAM ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΝΒΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕ
jhantzop
QUOTE(desolar74 @ Feb 5 2012, 22:28 ) *
ΟΚ, ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ. ΓΙΑ SLAM ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΝΒΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕ


Αγαπητέ desolar με ενδιαφέρουν και μένα ΟΛΑ τα τεύχη του περιοδικού "ΤΡΙΠΟΝΤΟ". Συζητάμε με PM.

Thanks


porto14
QUOTE (desolar74 @ Feb 5 2012, 22:28 ) *
ΟΚ, ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ. ΓΙΑ SLAM ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΝΒΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕ




ΟΚ,ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ ΝΟΜΙΖΩ..
porto14
ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ALL STAR ΠΑΛΙΑ ΤΕΥΧΗ??
Gravedigger
QUOTE (porto14 @ Feb 7 2012, 12:14 ) *
ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ALL STAR ΠΑΛΙΑ ΤΕΥΧΗ??

Τα έχω όλα από όταν ξεκίνησαν να βγαίνουν μέχρι πριν 2 χρόνια νομίζω περίπου...Θα το κοιτάξω να σιγουρευτώ.
porto14
QUOTE (Gravedigger @ Feb 8 2012, 02:01 ) *
Τα έχω όλα από όταν ξεκίνησαν να βγαίνουν μέχρι πριν 2 χρόνια νομίζω περίπου...Θα το κοιτάξω να σιγουρευτώ.



TsΤΣΕΚΑΡΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ..
Gravedigger
QUOTE (porto14 @ Feb 8 2012, 10:50 ) *
TsΤΣΕΚΑΡΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ..

Τώρα δεν έχω αυτή την δυνατότητα,καθώς δεν τα έχω στο σπίτι που μένω.Λογικά το Πάσχα θα μπορέσω να τα ψάξω.
manolis4
exw egw kapoia apo auta ta teuxh an endiaferesai!
QUOTE (porto14 @ Dec 1 2011, 23:42 ) *
Απο τα πρώτα 50 μου λείπουν τα εξής:2,4,16,20,26,31,32,35,38,39,42,43,44,45,47,48

Crazy Waters
Αν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον, υπάρχουν σχεδόν όλα τα τεύχη από το all star basket
dimitriszog
QUOTE (Crazy Waters @ Mar 10 2015, 03:00 ) *
Αν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον, υπάρχουν σχεδόν όλα τα τεύχη από το all star basket

Καλησπέρα φίλε, ενδιαφέρομαι να τα αγοράσω. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.