Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
komothnh64
Πανετοιμοι για διπλο την Κυριακή στη ΚΑΤΕΡΙΝΗ.Δύσκολο ματς αλλα θα το παλαίψουμε.
komothnh64
Οι φίλοι της ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ας ανταλλασουμε απόψεις για την ομάδα μας.
Σαν ενα πρώτο σχόλιο θα πω πως το περσινό ρόστερ ηταν για άνοδο αλλά δυστυχως ο κόουτς απεδειχθει λίγος για να το πετύχει.Φέτος ο νέος κόουτς Φωτεινακης έχει τις δυνατότητες να το πετύχει αν καταφέρει να κάνει την ομάδα μας να παλεύει και τα εκτος εδρας ματς γιατί εχουμε χαρακτηρισθεί ομάδα έδρας. Τα πρώτα δείγματα είναι θετικότατα. Θετικό το ότι υπάρχει βασικός κορμός εδώ και χρόνια. Στους ψηλούς με Καδίρ-Παρατσουλίδη-Kουτσογιάννη-Λεχούδη-Κουτσοβασίλη είμαστε πολύ καλοί. Η περιφέρεια με Τσακωνίτη-Ντίνα-Χασάν-Μαστροκωστόπουλο και Τρούλιαλη βγάζει φωτιές. Με την άνοδο των Παρατσουκίδη-Κουτσογιάννη-Βελή και Τρούλιαλη θα γίνουμε πολύ καλύτεροι.Κυρίως η τατύτατη ένταξη του Τρούλαλη ο οποίος μέχρι στιγμής δεν αποδίδει αυτά που μπορεί και εχει μείνει μόνος του ο Μαστροκωστόπουλος στον άσσο να παλεύει.Εδώ θα πρέπει να πω πως μας έχει εκπλήξει πολύ θετικά η παρουσία του Μαστρο φέτος στην ομάδα μετα από απουσία ενος χρόνου.Επέστρεψε πάρα πολύ βελτιωμένος και σαφώς πολύ σοβαρός στο παιχνίδι του και αν έχει διάρκεια στην απόδοσή του θα είναι η αποκάλυψη φέτος. Δεν είναι υπερβολή αν πω πως με το που μπήκε στο 2ο δεκάλεπτο, προχθές, γύρισε το ματς.Τρομερός ηταν και ο Λεχούδης. Σταθερή αξία οι Τσακωνίτης και Ντίνας.
azalin
Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στην ομάδα μας.....Όλοι στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής για να βοηθήσουμε την ομάδα μας να επανέρθει στα νικηφόρα αποτελέσματα απέναντι σε μια νεανική μεν ομάδα αλλά με πολύ ταλέντο......
καλή επιτυχία.........
smiley.gif bball.gif bball.gif
akel1953
Λαυριο Αιγιο Αναβολη αγωνα
λογω μη προσκομησης δελτιων του Αιγιου. Ο Αγωνας καταχυρωθηκε 20-0 και επεται συνεχεια
komothnh64
90-84 η ομάδα μου. Πολύ καλή ομάδα και νεανική του Μαντουλίδη.Πολύ τρεξιμο-πολύ πίεση-αλλά η εμπειρία μας και η ανωτερότητά μας δεν τους άφησε να καταφέρουν κάτι.Πολύ καλοί οι Κουτσοβασίλης-Μαστροκωστόπουλος-Κουτσογιάννης και Τσακωνίτης.Για άλλη μια φορά μέτριος ο Τρούλιαλης.Πρέπει να ξυπνήσει και να βοηθήσει γιατί μπορεί.Αντε πάμε για νίκη στο ΔΟΥΚΑ.
trifilara
QUOTE(komothnh64 @ Nov 8 2009, 20:22 ) *
90-84 η ομάδα μου. Πολύ καλή ομάδα και νεανική του Μαντουλίδη.Πολύ τρεξιμο-πολύ πίεση-αλλά η εμπειρία μας και η ανωτερότητά μας δεν τους άφησε να καταφέρουν κάτι.Πολύ καλοί οι Κουτσοβασίλης-Μαστροκωστόπουλος-Κουτσογιάννης και Τσακωνίτης.Για άλλη μια φορά μέτριος ο Τρούλιαλης.Πρέπει να ξυπνήσει και να βοηθήσει γιατί μπορεί.Αντε πάμε για νίκη στο ΔΟΥΚΑ.

διαφωνω με το φιλο απο κομοτηνη.μαλλον απο οτι εριξα μια ματια στις δημοσιευσεις του ειναι ο ιδιος ο μαστροκοστοπουλοσ. σημερα ηταν πολυ κακος σε αντιθεση με τον αλλο πλει μεικερ (5) που ηταν καλος. ο μαστροκοστοπουλος παραλιγο στο τελος να δωσει το ματς στο μαντουλιδη. και αμυντικα δεν επαιζε τιποτα. γενικα η κομοτηνη σημερα επαιξε καλο μπασκετ επιθετικα αλλα χωρις καλη αμυνα. ξεχωρισαν ο 5 (τρουλλιαλης μαλλον), ο κουτσοβασιλης, ο κουτσογιανης και ο παρατσουκιδης. αυτα προς αποκατασταση της πραγματικοτητας
komothnh64
QUOTE(trifilara @ Nov 8 2009, 22:15 ) *
διαφωνω με το φιλο απο κομοτηνη.μαλλον απο οτι εριξα μια ματια στις δημοσιευσεις του ειναι ο ιδιος ο μαστροκοστοπουλοσ. σημερα ηταν πολυ κακος σε αντιθεση με τον αλλο πλει μεικερ (5) που ηταν καλος. ο μαστροκοστοπουλος παραλιγο στο τελος να δωσει το ματς στο μαντουλιδη. και αμυντικα δεν επαιζε τιποτα. γενικα η κομοτηνη σημερα επαιξε καλο μπασκετ επιθετικα αλλα χωρις καλη αμυνα. ξεχωρισαν ο 5 (τρουλλιαλης μαλλον), ο κουτσοβασιλης, ο κουτσογιανης και ο παρατσουκιδης. αυτα προς αποκατασταση της πραγματικοτητας

Εισαι πολύ εξυπνος μπραβο.χαχαχααααααααααα .Μια και εκανες εγγραφη χθες για να πεις αυτά αφησε μου μηνυμα να σου πω πιος ειμαι.Αλλα σε ολα συμφωνουμε εκτος από τον μαστρο.Ετσι το ειδα εγω.Οσο για τον Τρουλιαλη τον ειπα μέτριο γιατί ξέρω πολύ καλά τι παίχτης είναι και τι μπορεί να προσφέρει στην ομάδα μας.Διαφορετικά δεν θα ασχολιό μουν τόσο μαζί του. Αυτός μπορεί να δώσει το κατι παραπανω στην ομάδα.
trifilara
QUOTE(komothnh64 @ Nov 9 2009, 09:45 ) *
Εισαι πολύ εξυπνος μπραβο.χαχαχααααααααααα .Μια και εκανες εγγραφη χθες για να πεις αυτά αφησε μου μηνυμα να σου πω πιος ειμαι.Αλλα σε ολα συμφωνουμε εκτος από τον μαστρο.Ετσι το ειδα εγω.Οσο για τον Τρουλιαλη τον ειπα μέτριο γιατί ξέρω πολύ καλά τι παίχτης είναι και τι μπορεί να προσφέρει στην ομάδα μας.Διαφορετικά δεν θα ασχολιό μουν τόσο μαζί του. Αυτός μπορεί να δώσει το κατι παραπανω στην ομάδα.


δεν με ενδιαφερει να μου πεις πιος εισαι. απο οτι καταλαβαινω καποιος παικτης εισαι της ομαδας αν δεν εισαι ο μαστροκοστοπουλος. αλλα το κολημα σου με το παικτη αυτο ειναι παραξενο. σε ολα τα ποστ. εξαλου κατι παρομιο ειχες κανει και περσι στο σπορτιγκ........................................
wade13
παιδια ηρεμηστε.αρκετα με το παιδι.αυτα που λετε οτι ειναι αυτος πισω απο μια ονομασια ειναι τουλαχιστον απαραδεκτα.το παιδι δεν εχει προκαλεσει ποτε μεστους αγωνιστικους χωρους κανει τη δουλεια του αξιοπρεπεστατα με ηθος κ χωρις να προκαλει κανεναν.δεν μπορω να καταλαβω γιατι αναφερεστε σε εκεινον.ειναι κριμα να λεγονται τετοια για ενα παιδι που κανεναν δεν εχει πειραξει και δεν εχει ποτε δωσει δικαιωμα για το χαρακτηρα του.το ματς δν το ειδα ουτε μπορεσα να εχω ενημερωση για να ξερω ποιος ηταν καλος η οχι.η μονη ενημερωση ειναι απο την εφημεριδα παρατηρητης(http://arxizeitomats.blogspot.com)οπου αναφερεται με σχολιασμο στο ματς.ο καθενας λοιπον μπορει να διαβασει και να βγαλει τα συμπερασματα του.ευχαριστω πολυ!
komothnh64
QUOTE(wade13 @ Nov 9 2009, 16:39 ) *
παιδια ηρεμηστε.αρκετα με το παιδι.αυτα που λετε οτι ειναι αυτος πισω απο μια ονομασια ειναι τουλαχιστον απαραδεκτα.το παιδι δεν εχει προκαλεσει ποτε μεστους αγωνιστικους χωρους κανει τη δουλεια του αξιοπρεπεστατα με ηθος κ χωρις να προκαλει κανεναν.δεν μπορω να καταλαβω γιατι αναφερεστε σε εκεινον.ειναι κριμα να λεγονται τετοια για ενα παιδι που κανεναν δεν εχει πειραξει και δεν εχει ποτε δωσει δικαιωμα για το χαρακτηρα του.το ματς δν το ειδα ουτε μπορεσα να εχω ενημερωση για να ξερω ποιος ηταν καλος η οχι.η μονη ενημερωση ειναι απο την εφημεριδα παρατηρητης(http://arxizeitomats.blogspot.com)οπου αναφερεται με σχολιασμο στο ματς.ο καθενας λοιπον μπορει να διαβασει και να βγαλει τα συμπερασματα του.ευχαριστω πολυ!

Μεταφέρω εγώ τα γραφομενα του ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ (http://arxizeitomats.blogspot.com)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαντουλίδης 90-84
Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, που έκανε τα "εύκολα" δύσκολα. Συγκεκριμένα , κρατούσε τη νίκη στα χέρια του μέχρι το 35' ωστόσο στο τέλος έδειξε αυτοκαταστροφικές τάσεις με αποτέλεσμα να εγκυμονεί ο κίνδυνος να χαθεί το παιχνίδι, ωστόσο στο τέλος κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν ξεχάσει την άμυνα στα αποδυτήρια , κάτι που φαίνεται και από το σκορ του α δεκαλέπτου(27-28) καθώς οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο . Το ίδιο ίσχυε και στο β δεκάλεπτο , με τις δύο ομάδες να έχουν βελτιώσει τον αμυντικό τομέα και τον Μαντουλίδη να προηγείται με 37-41 στο 16' ωστόσο με ένα επιμέρους 14-1 , οι παίχτες του ΓΑΣ πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 11 πόντους. Στο β ημίχρονο πήρε μπρος και ο Λεχούδης, που μαζί με την σταθερότητα του Κουτσογιάννη και τις εμπνεύσεις του Μαστροκωστόπουλου έδωσαν προβάδισμα 10 πόντων στην ομάδα τους (63-53) και στο δ δεκάλεπτο ο ΓΑΣ κρατούσε την τύχη στα χέρια του καθώς βρέθηκε να προηγείται μέχρι και για 15 πόντους (77-62) ωστόσο απανωτά λάθη των παιχτών, η έλλειψη ψυχραιμίας αλλά και η υπερβολική χαλάρωση οδήγησαν στο να επανέλθει ο Μαντουλίδης στο παιχνίδι και το παιχνίδι απέκτησε δραματική τροπή. Στο τέλος όμως ο ΓΑΣ φρόντισε να διατηρήσει την ψυχραιμία του και έτσι πανηγύρισε την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα μπροστά στον κόσμο του!
Φίλε Trifilara λες να τα γραφει και εκει ο μαστρο?
trifilara
ακου φιλε μου. μη μου το παιζεις ανεξαρτητος. με καποιο τροπο συνδεεσαι με το μαστροκοστοπουλο. αν τωρα δεν θελουμε να μιλουμε αληθινα ειναι αλλο πραγμα. αληθεια ποιος κανει συνεχεια στα ποστ τοιυ κριτικη για το τρουλλιαλη;ΕΣΥ! τυχαιο θα ειναι...........φυσικα και πιστευω οτι ειχε ενα καλο 5 λεπτο ο μαστροκοστοπουλος, αλλα απο εκει και περα αμυντικα ολο το ματς και επιθετικα στο 4 δεκαλεπτο ηταν κακος.δεν ειναι ωραιο για εναν κομοτηναιο να βλεοπει ενα νεο παιδι να κυνηγα συνεχεια το γακη ( 40 και) απο πισω και να μην προλαβαινει......αν τωρα δεν θες να τα πεις αυτα για αλλους λογους τοτε ας τελειοσει εδω η κουβεντα αυτη.
ABRAAM
QUOTE(trifilara @ Nov 9 2009, 20:39 ) *
ακου φιλε μου. μη μου το παιζεις ανεξαρτητος. με καποιο τροπο συνδεεσαι με το μαστροκοστοπουλο. αν τωρα δεν θελουμε να μιλουμε αληθινα ειναι αλλο πραγμα. αληθεια ποιος κανει συνεχεια στα ποστ τοιυ κριτικη για το τρουλλιαλη;ΕΣΥ! τυχαιο θα ειναι...........φυσικα και πιστευω οτι ειχε ενα καλο 5 λεπτο ο μαστροκοστοπουλος, αλλα απο εκει και περα αμυντικα ολο το ματς και επιθετικα στο 4 δεκαλεπτο ηταν κακος.δεν ειναι ωραιο για εναν κομοτηναιο να βλεοπει ενα νεο παιδι να κυνηγα συνεχεια το γακη ( 40 και) απο πισω και να μην προλαβαινει......αν τωρα δεν θες να τα πεις αυτα για αλλους λογους τοτε ας τελειοσει εδω η κουβεντα αυτη.


Παλι ο Μαστροκοστοπουλος ειτε αυτος ο ιδιος ειτε βαζει φιλους του να γραφει για τον εαυτο του και κατα τον συμπαικτων του blink.gif blink.gif
Τα ιδια εκανες και περσι στο sporting smiley.gif
komothnh64
QUOTE(trifilara @ Nov 9 2009, 20:39 ) *
ακου φιλε μου. μη μου το παιζεις ανεξαρτητος. με καποιο τροπο συνδεεσαι με το μαστροκοστοπουλο. αν τωρα δεν θελουμε να μιλουμε αληθινα ειναι αλλο πραγμα. αληθεια ποιος κανει συνεχεια στα ποστ τοιυ κριτικη για το τρουλλιαλη;ΕΣΥ! τυχαιο θα ειναι...........φυσικα και πιστευω οτι ειχε ενα καλο 5 λεπτο ο μαστροκοστοπουλος, αλλα απο εκει και περα αμυντικα ολο το ματς και επιθετικα στο 4 δεκαλεπτο ηταν κακος.δεν ειναι ωραιο για εναν κομοτηναιο να βλεοπει ενα νεο παιδι να κυνηγα συνεχεια το γακη ( 40 και) απο πισω και να μην προλαβαινει......αν τωρα δεν θες να τα πεις αυτα για αλλους λογους τοτε ας τελειοσει εδω η κουβεντα αυτη.

Αντιπαραθεση δεν θα κανω μαζι σου για τον μαστρο ουτε για κανεναν αλλον παικτη της ομαδας μας αν βεβαια εισαι Κομοτηναιος. Σχολιαζω οτι βλεπω και οπως το βλεπω και αναφερομαι σε ολους και οχι μονο σε εναν.Αλλα για τον Τρουλιαλη αναφερομαι συνεχεια και θα αναφερομαι μεχρι να δικαιολογησει τα χρηματα που δαπανησαμε.Περνει τα περισσοτερα πολυ περισσοτερα απο τους υπολοιπους αν ξερεις τα διπλασια απο τους περισσοτερους και θα πρεπει να αποδωσει αυτα που μπορει γιατι ειναι πολυ καλος παικτης και γιαυτο αλλωστε τον πηραμε. Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος απο την μεχρι τωρα παρουσια του εχει καλως.Εγω δεν ειμαι.Ολα τα αλλα ειναι για καταναλοση.
komothnh64
Αν πιάσουμε μια στοιχειοδώς καλή απόδοση μπορούμε να κάνουμε το διπλό στον ΔΟΥΚΑ. Βέβαια έχουμε δυο σημαντικά προβλήματα. Ο μεν Τρούλιαλης δεν προπονήθηκε σχεδον καθόλου λόγω μιας αγκονιάς που έφαγε στο ματς με τον Μαντουλίδη και του δημιούργησε πρόβλημα, ο δε Τσακωνίτης και αυτός με πρόβλημα (πέθανε ο πατέρας του την Τετάρτη) .Θερμά συλληπιτήρια στον Χριστάρα για το χαμό του πατέρα του.
komothnh64
Πολύ κακό παιχνίδι από την ομάδα μου στο πρωτο ημίχρονο όπου και έκανε τη διαδορά ο ΔΟΥΚΑΣ.Στο δεύτερο το παλαίψαμε με πολύ καλούς τους Τσακωνίτη-Τρούλιαλη και Παρατσουκίδη αλλά δεν εφτανε ο χρονος .Ξυπνήσαμε αργά.Πάμε για το επόμενο.
komothnh64
Καθηστεριμένη αναφορα μου στο ματς με ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ λογω απουσιας μου στην Κωνσταντινούπολη. Ενα παιχνίδι που όπως πήγε ηταν θέμα το που θα καθόταν η μπίλια.Ποτε εμεις μπροστά , ποτε αυτοί. Μπορούσαμε να το πάρουμε πιστεύω αν ο κόουτς δεν ξεχνούσε τον Τρούλιαλη στον πάγκο προς το τέλος του ματς. Η επιλογή Τσακωνίτη στον άσσο στο τέλος δεν βοήθησε. Το παιδί έκανε καταπληκτικό παιχνίδι. Αυτόν τον Τρούλιαλη θέλουμε.
Τώρα το ΑΡΓΟΣ το Σάββατο στις 3.30. Δύσκολο μάτς αλλά αν παίξουμε σύμφωνα με τις δυνατότητες μας θα πάμε καλά.Αν παίξουμε όπως στον ΔΟΥΚΑ..........ξέρω το αποτέλεσμα.
azalin
Αύριο η αποστολή φεύγει 1 η ώρα.....να ευχηθούμε την ομάδα μας καλή επιτυχία και με ένα καλό διπλό γιατί η ομάδα και τα παΐδια το αξίζουν.......
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
SHAWN
QUOTE(azalin @ Dec 9 2009, 02:23 ) *
Αύριο η αποστολή φεύγει 1 η ώρα.....να ευχηθούμε την ομάδα μας καλή επιτυχία και με ένα καλό διπλό γιατί η ομάδα και τα παΐδια το αξίζουν.......
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ



Καλη επιτυχια...Πολυ δυσκολο παιχνιδι και ακομα δυσκολοτερο με το Λαυριο την Κυριακη
komothnh64
Προπονητής (προς το παρόν?) θα είναι ο μέχρι προχθές βοηθός του Φωτεινάκη και όλων των άλλων τα προυγούμενα χρόνια ο Θανάσης Χατζηνικολάου. Η ομάδα μας χρειάζεται ψυχολογία σ'αυτή τη φάση και θα την αποκτήσει με τον Θανάση.Πιθανόν μαζί του να αξιοποιηθούν σωστότερα κάποιοι παίχτες π.χ Κουτσογιάννης-Ντίνας-Μαστρο κ.λ.π. και φυσικά θα το πω για πολοστή φορά να ανέβει ο Τρούλιαλης να γίνει αυτός που παρουσιάστηκε στο ματς με την Καλαμαριά.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ.ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
sporting b.c.
Ρεκόρ θα κάνει σήμερα το webradio wink.gif

http://www.thrakisport.gr/article.php?article_id=4011

Νυν υπέρ πάντων αγών


Τα ρέστα του παίζει ο ΓΑΣ Κομοτηνή την Κυριακή 30/5 αντιμετωπίζοντας στο Κοντόπευκο την Αγία Παρασκευή, στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής της Β΄ εθνικής μπάσκετ ανδρών. Στόχος των Κομοτηναίων η νίκη και μάλιστα με διαφορά τουλάχιστον 16 πόντων. Στόχος υπερβολικά δύσκολος αλλά στον αθλητισμό τίποτα δεν αποκλείεται.

Οι παίχτες του ΓΑΣ έχουν δώσει όρκο για να δώσουν και την ψυχή τους στο παρκέ, προκειμένου να εξασφαλίσουν την παραμονή σε πείσμα της ατυχίας που έχει πλήξει ολόκληρη τη σεζόν την ομάδα. Ο ΓΑΣ Κομοτηνή έχει φτάσει σε αυτό το σημείο εξαιτίας των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων, ιδιαίτερα των δύο συνεχόμενων εντός έδρας ηττών από Δούκα και Αίαντα Ευόσμου. Ο Στάθης Καμαράκης ( φωτο ) ζήτησε από τους παίχτες να δώσουν τα πάντα μέσα στο παρκέ «για τους ίδιους και τον κόσμο που στηριξε αυτήν την προσπάθεια».

Εκτός αποστολής βρίσκονται οι τραυματίες Παπαγεωργίου, Τσακωνίτης και ο στρατευμένος Κουτσογιάννης. Λεχούδης, Μαστροκωστόπουλος, Ντίνας, Βελή Χασάν, Αναγνωστόπουλος, Σαδήκ, Παρατσουκίδης, Κουτσοβασίλης, Χαλήλ Καδήρ θα σηκώσουν το βάρος της ύστατης προσπάθειας με όσες δυνάμεις τους έχουν απομείνει, μαζί με τον τραυματία Τρούλιαλη που πάντως συμμετέχει στην αποστολή.

Οι αντίπαλοι θα είναι πλήρεις και θα έχουν τη θερμή συμπαράσταση του κόσμου καθώς το γήπεδο αναμένεται να είναι κατάμεστο. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 5 μμ και θα καλυφθεί απευθείας ραδιοφωνικά από το Ράδιο Παρατηρητής (94 FM και www.radioparatiritis.gr ). Συντονιστείτε όλοι, ελπίζοντας για ένα θαύμα!
sporting b.c.
45-40 ημίχρονο στην Αγία Παρασκευή
ΠΑΡΤΥ από την γραμμή των 6,25 κάνει η Αγία, 10 τρίποντα έχει πετύχει σε 20 λεπτά
sporting b.c.
Αγία Παρασκευή - Κομοτηνή 85 - 89 ΤΕΛΙΚΟ !!!
Point_Guard
bball.gif Χωρίς αντίκρισμα αποδείχτηκε η εκτός έδρας νίκη της Κομοτηνής στο Κοντόπευκο, καθώς υποβιβάστηκε στη Γ' Εθνική μαζί με την Αγία Παρασκευή! Μάλιστα, η εν λόγω εξέλιξη είχε αντίκτυπο και στην τέταρτη τη τάξει κατηγορία, καθώς ο Παπάγος και ο Ιωνικός Νικαίας δεν θα δώσουν μπαράζ και έπεσαν στα τοπικά πρωταθλήματα... bball.gif


Πηγή: Basket blog
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.