Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA FINALS 2006
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
morfi
Αλλη μια χρονια φτανει στο τελος της...
Dallas Mavericks και Miami Heat λοιπον στους τελικους... Δυο ομαδες που για πρωτη φορα στην ιστορια τους φτανουν στους τελικους του ΝΒΑ... Το πλεονεκτημα το εχουν Mavericks αλλα οπως ξερουμε αυτο στο ΝΒΑ λιγη σημασια εχει...
Το προγραμμα των αγωνων:
Thu 8 Miami @ Dallas Finals 9:00pm -- ABC, TSN
Sun 11 Miami @ Dallas Finals 9:00pm -- ABC, TSN
Tue 13 Dallas @ Miami Finals 9:00pm -- ABC, TSN
Thu 15 Dallas @ Miami Finals 9:00pm -- ABC, TSN
Sun 18 Dallas @ Miami if necessary 9:00pm -- ABC, TSN
Tue 20 Miami @ Dallas if necessary 9:00pm -- ABC, TSN
Thu 22 Miami @ Dallas if necessary 9:00pm -- ABC, TSN
Οι ωρες ειναι συμφωνα με την ανατολικη ακτη της αμερικης... Στην Ελλαδα οι αγωνες θα μεταδοθουν ζωντανα απο την Nova στις 4 τα ξημερωματα...
Keyser_Soze
Νομίζω ένα μικρό προβάδισμα,της τάξης του 5 ή άντε το πολύ 10% έχει το Ντάλλας λόγω της ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ δουλειάς που έχει κάνει ο Έιβερι Τζόνσον και κυρίως επειδή αυτό το καλό πρόσωπο που δείχνουν στα πλέι-οφ το έδειχναν καθ' όλη τη διάρκεια της κανονικής περιόδου. Οι Μαιάμι αντίθετα σε πολλά παιχνίδια στην κανονική περίοδο έπαιξαν πολύ άσχημα και δε ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ απόλυτα (αν και είμαι ακόμα τρελαμένος με την πρόκριση τους στον τελικό). Εγώ πάντως θέλω ΜΑΙΑΜΙ και τέλος.
morfi
Keyser_Soze δεν εχει σημασια τι εγινε στην κανονικη περιοδο.Αυτη εχει περασει εδω και πολυ καιρο... Οι miami ειναι αλλη ομαδα στα πλειοφ... ισα ισα το οτι το dallas επαιξε το ιδιο καλα στην κανονικη περιοδο ισως να ειναι και αρνητικο γιατι σιγα σιγα θα αρχισει να τους βγαινει η κουραση... μην ξεχνας οτι και οι lakers στο τριτο πρωταθλημα ηταν πολυ μετριοι στην κανονικοι περιοδο (για τα δεδομενα των lakers παντα...) αλλα το πηρανε το πρωταθληματακι... rolleyes.gif
Keyser_Soze
Με ρεκόρ 16-1 (το καλύτερο στην ιστορία των πλέι-οφ του ΝΒΑ) αν θυμάμαι καλά...σωστά; Έχεις δίκιο, δεν λέω, απλά αυτό το λαμβάνω ΛΙΓΟ υπ' όψιν μου. Εδώ νικήσαμε τους Πίστονς που είχαν και το καλύτερο ρεκόρ της κανονικής περιόδου και μας είχαν και πελάτες με 1-3 ήττες (Ευχαριστώ το θέο που είδα LIVE τη μοναδική τους νίκη μέσα στο Μαιάμι με εκείνο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ 17-0 του Γουέιντ στα τελευταία 2,5 λεπτά).
Alexmei
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 5 2006, 06:13 PM)
Με ρεκόρ 16-1 (το καλύτερο στην ιστορία των πλέι-οφ του ΝΒΑ) αν θυμάμαι καλά...σωστά; Έχεις δίκιο, δεν λέω, απλά αυτό το λαμβάνω ΛΙΓΟ υπ' όψιν μου. Εδώ νικήσαμε τους Πίστονς που είχαν και το καλύτερο ρεκόρ της κανονικής περιόδου και μας είχαν και πελάτες με 1-3 ήττες (Ευχαριστώ το θέο που είδα LIVE τη μοναδική τους νίκη μέσα στο Μαιάμι με εκείνο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ 17-0  του Γουέιντ στα τελευταία 2,5 λεπτά).
*



εσύ δν γίνεται να το κλείσεις το στόμα σου ε;
Keyser_Soze
Ωχ! Άλεξ εδώ είσαι;;; Δεν σε είχα πάρει χαμπάρι. Τι γίνεται; Όλα καλά;
Καλά ρε ακόμα να το ξεπεράσεις;;;;;
thrylos7
Νομίζω το ρεκόρ ήταν 15-1(3 νίκες ο πρώτος γύρος).
Θα πω (και θέλω) Μiami.
Alexmei
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 5 2006, 06:45 PM)
Ωχ! Άλεξ εδώ είσαι;;; Δεν σε είχα πάρει χαμπάρι. Τι γίνεται; Όλα καλά;
Καλά ρε ακόμα να το ξεπεράσεις;;;;;
*



ξεπερνούνται αυτά ρε;........ δν πειράζει όπως είπα και στον μορφή, ίσως του χρόνου ίσως όχι....... wink.gif
Alexmei
ρε morfi κάνε ενα edit το topic και κάνε πιο μεγάλo το Poll λέγοντας και σε πόσα games Πιστεύουμε ότι θα το πάρει μία από τις δύο ομάδες.......... δλδ γράψε: Dallas in 4 games και από κάτωMiami in 4 games......... κάντο για όλα τα games για κάθε ομάδα.........
morfi
Δεν μπορω να κανω edit... πρεπει να κανω καινουργιο poll... εκτος αν γινεται και δεν το ξερω... dizzy? rolleyes.gif
Keyser_Soze
Έτσι θα φαίνεται ότι το "έκλεψε" από το αντίστοιχο poll του ΝΒΑ.com. Δεν πειράζει Μορφη καλό είναι κι έτσι.
dizzy_fingers
Kayser_Soze, δεν ισχύει τέτοιο πράγμα...το NBA.com μας αντιγράφει, απλά αυτό δεν το ξέρει ακόμα tongue.gif.

Morfi, πάτα το κάτω δεξιά από τον τίτλο του poll.
morfi
Δεν το βλεπω πουθενα... rolleyes.gif
Keyser_Soze
Στο πρώτο σου post εκεί που γράφεις ημερομηνίες κτλ κάνε edit. Έτσι εχεις την δυνατότητα να αλλάξεις και το θέμα του poll
thrylos7
Έτσι όμως τα 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ήδη....μμμ αλήθεια, τι θα γίνει; Αν αλλάξει όλες τις επιλογές, μετά όποιος ψήφισε μπορεί να ξαναψηφίσει;
Alexmei
αφού είναι εντελώς διαφορετική η ψηφοφορία......... τώρα θα πουν και σε πόσα games νομίζουν ότι θα το πάρει η ομάδα που θέλουν........................ γι αυτό δν ψήφισα εγώ.......
thrylos7
Το περιεχόμενο είναι διαφορετικό. Στη συγκεκριμένη ψηφοφορία όμως κάποιοι έχουν ψηφίσει και γενικά δεν έχουν δικαίωμα 2ης ψήφου. Ή μήπως έχουν αν αλλάξουν όλα; Ρωτάω τον dizzy ή όποιον άλλο ξέρει να απαντήσει... Δε θα πούμε και τη γνώμη μας.
dizzy_fingers
Αν σβηστεί η παρούσα ψηφοφορία, θα έχουν δικαίωμα να ξαναψηφίσουν.

Άστο καλύτερα...ψηφίστε ποιός θα το πάρει και τις νίκες και τα υπόλοιπα θα τα συζητήσουμε στο τόπικ wink.gif.
morfi
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 7 2006, 07:48 AM)
Στο πρώτο σου post εκεί που γράφεις ημερομηνίες κτλ  κάνε edit. Έτσι εχεις την δυνατότητα να αλλάξεις και το θέμα του poll
*

Ο dizzy ειπε οτι το edit υπαρχει κατω δεξια απο το poll...
Kαι παλι το εκανα αυτο που λες αλλα δεν ειχα την δυνατοτητα να αλλαξω το poll...

QUOTE(thrylos7 @ Jun 7 2006, 05:45 PM)
Έτσι όμως τα 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ήδη....μμμ αλήθεια, τι θα γίνει; Αν αλλάξει όλες τις επιλογές, μετά όποιος ψήφισε μπορεί να ξαναψηφίσει;
*

Συμφωνα με το ελληνικο συνταγμα το καθε ατομο εχει δικαιωμα για μια ψηφο μονο... αλλα στην ελλαδα ειμαστε... banana.gif 24.gif
morfi
Σημερα το πρωτο παιχνιδι των τελικων...
NBAholic
Boy, θα δω τους Τελικούς με ιδιαίτερη όρεξη. Πέρυσι δεν μπορούσα να αντέξω τους Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο να παίζουν σαν κουρδισμένα στρατιωτάκια με μερικές και μόνο εκλάμψεις-ήταν η μοναδική φορά που θυμάμαι να θέλω να τελειώσουν οι Τελικοί νωρίς.

Φέτος, με τραβά η μονομαχία μεταξύ Γουέιντ/Σακίλ και Ντιρκ, αλλά και μεταξύ...Σακίλο και Ντιοπ (σε διαστάσεις και μόνο).

Δίνω 55-45 πλεονέκτημα στο Ντάλας, αλλά κάλλιστα το Μαϊάμι μπορεί να κάνει τουλάχιστον ένα διπλό (όπως και οι Μαβς).
HOULIGAN76
Οι Χιτ θα το πάρουν{και πρεπει} τους τελικούς λόγω της τεράστιας αξίας του Πατ Ράιλι.Αλλωστε πια έχουν βρεί ρυθμό αν και πιστευω οτι το Ντάλλας θα είναι πιο σκληρό καρύδι απο τους απίστευτα πεσμένους Πίστονς{Με τέτοιον προπονητή που κουβάλησαν στο Ντητρόιτ περίμεναν τίποτα καλύτερο τα πιστονάκια.}
morfi
QUOTE(NBAholic @ Jun 8 2006, 06:57 PM)
Boy, θα δω τους Τελικούς με ιδιαίτερη όρεξη. Πέρυσι δεν μπορούσα να αντέξω τους Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο να παίζουν σαν κουρδισμένα στρατιωτάκια με μερικές και μόνο εκλάμψεις-ήταν η μοναδική φορά που θυμάμαι να θέλω να τελειώσουν οι Τελικοί νωρίς.
*

Φανταζομαι πως θα ενιωθες στο τελος του 6ου παιχνιδιου... ohmy.gif

QUOTE(HOULIGAN76 @ Jun 8 2006, 07:27 PM)
απο τους απίστευτα πεσμένους Πίστονς{Με τέτοιον προπονητή που κουβάλησαν στο Ντητρόιτ περίμεναν τίποτα καλύτερο τα πιστονάκια.}
*

Ο σοντερς καλα τα πηγε... περιμενα να τα ποει πολυ χειροτερα... rolleyes.gif
morfi
Πλεονεκτημα για μενα εχει το μαιαμι... και μονο την κουραση που τραβηξαν οι μαβς για να κερδισουν σαν αντονιο και σανς φτανει... cool.gif
Keyser_Soze
Νομίζω το κλειδί για να νικήσει το Μαιάμι είναι να παίξει καλή περιφερειακή άμυνα. Η Ρακέτα θα έχει καταληφθεί από τον Σάκαρο, τον Χάσλεμ και τον Μούρνινγκ και οι ψηλοί του Ντάλλας δεν έχουν ούτε μία ελπίδα. Πάντως περιμένω να δω ποιος θα μαρκάρει τον Ντιρκ...
fragos
δικαιωση morfi για τον terry. banana.gif
morfi
QUOTE(fragos @ Jun 9 2006, 01:18 PM)
δικαιωση morfi για τον terry. banana.gif
*

Για αλλη μια φορα... banana.gif
tsops
Καλησπέρα και από εμένα. Ψήφισα Miami για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Δεν ξλερω τους κανόνες του εν λόγω Poll. Αν ο Μόρφιους το επιτρέπει, θα τους αναπτύξω.

Πάω στο δικό μου γιατί έχω δουλειά. Φωνάξτε με αν είναι! laugh.gif
morfi
Tωρα που ηρθες θα τα πεις ολα! w00t.gif
tsops
QUOTE(morfi @ Jun 9 2006, 03:12 PM)
Tωρα που ηρθες θα τα πεις ολα!  w00t.gif
*


Σίγουρα λίγοι θα μπορούσαν να προβλέψουν το εν λόγω δίδυμο από την αρχή της σεζόν. Mavs vs Heat - Φρεσκάδα versus εμπειρία. Οι Mavs τρέχουν, έχουν το πάγκο και το νεαρό της ηλικίας, οι Heat έχουν την εμπειρία άπειρων ετών και τελικών όλοι μαζί με τα "δαχτυλίδια" να γεμίζουν σακούλα του super market.

Που πιστεύω εγώ λοιπόν ότι οι Heat θα εμφανίζουν διαφορά? Θα σας πω (αν και ήδη ξεκινώ με τη σειρά ήδη στο 1-0)

Coaches : ο Riley έχει βαριά προπονητική εμπειρία πάνω στη πλάτη του Τζόνσον, που είναι ενθουσιώδης, καλός προπονητής, αλλά δεν ξέρεις αν θα αντέξει την ευθύνη των "συνεχών σωστών" επιλογών στα τελικά. Χθες τα κατάφερε, θα δούμε.

Players : Δεν υπάρχει κανείς να μαρκάρει τον Shaq (ούτε τον Γερμανό βέβαια) και αν πάθει την έκλαμψη που παθαίνει κατά διαστήματα (και έχει άμσεη σχέση και με το συμβόλαιό του φυσικά), θα δούμε έναν καλό O'Neil. O Wade επίσης έχει να δώσει πολλά σε αυτή τη σειρά. Τα εξάσφαιρα είναι γυαλισμένα και ΘΑ τα βγάλει, δεν υπάρχει περίπτωση. Σίγουρα ο Johnson θα του "τη πέσει" με διάφορους συνδυασμούς Howard, Stackhouse και λοιπούς, αλλά θα είναι δύσκολο να τον σταματήσουν. Ο Jason θα βοηθήσει επίσης πολύ περισσότερο ιδίως στη συνεργασία του με τον "Diesel".

Team : ο Holic μπορεί να πει περισσότερα σε αυτό, αλλά βλέπω μεγαλύτερη σταθερότητα στους Heat - 8-1 στο σπίτι τους, 4-4 έξω, ενώ οι Mavs 6-2 και 6-3 αντίστοιχα. Θα μου πεις "τρελός είσαι, που το βλέπεις το πλεονέκτημα". Αν δεις τα 2 προγράμματα που είχαν όλη τη χρονιά, οι Heat "έπαιξαν πιο έξυπνα". Οι Mavs δύσκολα θα αντέξουν και Spurs και Heat. Αντίθετα, οι Heat καλυτέρευαν όσο περνούσε η σεζόν, χαστούκισαν Nets και Pistons στον "ποπό" και τώρα έρχονται στο peak performance.

Tactics : Φυσικά και το 1-0 ή αν ήταν 0-1, δεν μου λέει τίποτα. Πιστεύω ότι ο Riley έχει μεθοδεύσει σωστά τη σκακιέρα (δεν έχουμε δει ακόμα τι θα κάνει με Payton, Walker και Mourning) και βγάλει τα σκονισμένα από τίτλους τουφέκια του την σωστή στιγμή.

Personal : Ως "Laker fun" χρόνια τώρα, έχω αδυναμία στον Riley και φυσικά τον εκτιμώ αφάνταστα σαν προπονητή. Και τέλος, γουστάρω και το logo τους!!! heat1-sm.gif

Αυτά από μένα bball.gif
NBAholic
QUOTE
Coaches : ο Riley έχει βαριά προπονητική εμπειρία πάνω στη πλάτη του Τζόνσον, που είναι ενθουσιώδης, καλός προπονητής, αλλά δεν ξέρεις αν θα αντέξει την ευθύνη των "συνεχών σωστών" επιλογών στα τελικά. Χθες τα κατάφερε, θα δούμε.


Προσωπικά, θεωρώ ότι ο Τζόνσον είναι πολύ έξυπνος, έχοντας θητεύσει και σαν assistant, μην ξεχνάμε. Έχει φυσικά την πιθανότητα να "κολλήσει" κάπου, αλλά την ίδια πιθανότητα δίνω και στο Ράιλι, λόγω ηλικίας (μην το γελάτε, όσο καλός κι αν είναι ένας προπονητής 61 ετών, με τα πρωταθλήματα του Ράιλι, πιστεύω ότι εντός αγώνα είναι δύσκολο να παίρνει αποφάσεις τόσο γρήγορα όσο, π.χ, στα 50 του...

QUOTE
Players : Δεν υπάρχει κανείς να μαρκάρει τον Shaq (ούτε τον Γερμανό βέβαια) και αν πάθει την έκλαμψη που παθαίνει κατά διαστήματα (και έχει άμσεη σχέση και με το συμβόλαιό του φυσικά), θα δούμε έναν καλό O'Neil. O Wade επίσης έχει να δώσει πολλά σε αυτή τη σειρά. Τα εξάσφαιρα είναι γυαλισμένα και ΘΑ τα βγάλει, δεν υπάρχει περίπτωση. Σίγουρα ο Johnson θα του "τη πέσει" με διάφορους συνδυασμούς Howard, Stackhouse και λοιπούς, αλλά θα είναι δύσκολο να τον σταματήσουν. Ο Jason θα βοηθήσει επίσης πολύ περισσότερο ιδίως στη συνεργασία του με τον "Diesel".


Συμφωνώ. Στην πραγματικότητα, θεωρούσα (και θεωρώ) ότι το Μαϊάμι έχει εξίσου πολλές λύσεις και το 55-45 που έδωσα στο Ντάλας στηρίχθηκε στο πλεονέκτημα έδρας. Η σειρά μπορεί να γυρίσει άρδην αν γίνει το 1-1 την επόμενη.

QUOTE
Team : ο Holic μπορεί να πει περισσότερα σε αυτό, αλλά βλέπω μεγαλύτερη σταθερότητα στους Heat - 8-1 στο σπίτι τους, 4-4 έξω, ενώ οι Mavs 6-2 και 6-3 αντίστοιχα. Θα μου πεις "τρελός είσαι, που το βλέπεις το πλεονέκτημα". Αν δεις τα 2 προγράμματα που είχαν όλη τη χρονιά, οι Heat "έπαιξαν πιο έξυπνα". Οι Mavs δύσκολα θα αντέξουν και Spurs και Heat. Αντίθετα, οι Heat καλυτέρευαν όσο περνούσε η σεζόν, χαστούκισαν Nets και Pistons στον "ποπό" και τώρα έρχονται στο peak performance.


Εγώ βλέπω μια ομοιότητα στην τακτική τους σε όλη τη χρονιά. Συμφωνώ περί Μαϊάμι, αλλά βλέπω το ίδιο και με το Ντάλας. Την ομάδα που μέσα στη χρονιά είχε φάει 62 πόντους από έναν παίχτη και που όλοι οι ειδικοί πίστευαν ότι θα έχανε για άλλη μια φορά απ'τους Σπερς. Αλλά όσο προχωρούσαν τα πλέι οφ, τόσο οι Σπερς έμοιαζαν να αφήνουν λάδια πίσω τους (αυτή η ομάδα πάντα κάτι παθαίνει όταν πρέπει να υπερασπιστεί το πρωτάθλημά της) και οι Μαβς να ανεβαίνουν αργά και σταθερά...

QUOTE
Tactics : Φυσικά και το 1-0 ή αν ήταν 0-1, δεν μου λέει τίποτα. Πιστεύω ότι ο Riley έχει μεθοδεύσει σωστά τη σκακιέρα (δεν έχουμε δει ακόμα τι θα κάνει με Payton, Walker και Mourning) και βγάλει τα σκονισμένα από τίτλους τουφέκια του την σωστή στιγμή.


Είπαμε, δε λέει και πολλά το 1-0. Για εμένα, τα ματς Νο2 (όπως και Νο5) είναι ιδιαίτερα κρίσιμα σε μεγάλες σειρές (6-7 ματς).

Pers
QUOTE
onal : Ως "Laker fun" χρόνια τώρα, έχω αδυναμία στον Riley και φυσικά τον εκτιμώ αφάνταστα σαν προπονητή. Και τέλος, γουστάρω και το logo τους!!!


Laker fan o tsops! w00t.gif
Είναι καλό να έχουμε ώριμους φανς για αντιπαράθεση με τους απανταχού haters!
tsops
QUOTE(NBAholic @ Jun 9 2006, 05:02 PM)
Laker fan o tsops!  w00t.gif
Είναι καλό να έχουμε ώριμους φανς για αντιπαράθεση με τους απανταχού haters!
*


Α, δε στο έχω πει? μεγάλη μούρλα. Μέχρι και αφίσσα του Landsberger είχα αγοράσει (μιλάμε για μαζοχιστική τάση) laugh.gif
NBAholic
Whoa!

Εδώ δεν πουλούν ούτε αφίσες του Γκάλη και του Τζόρνταν, κι εκεί είχαν μέχρι και για τους ξυλοκόπους! (μήπως είναι του Dr.J, την ώρα που προσπερνούσε το Λάντσμπεργκερ στην περίφημη φάση του λέι απ στους Τελικούς του '80; 69.gif Αν όχι, σίγουρα θα τον είχε να μαζεύει κάποιο ριμπάουντ).
NBAholic
Πολύ αργεί ο καταραμένος αγώνας...
Όσο αργεί, λύστε ένα κουιζάκι, βρίσκοντας ποιοι παίχτες των τελικών είναι οι ακόλουθοι στην παιδική τους ηλικία:

http://www.nba.com/finals2006/child_gallery_1.html
dizzy_fingers
Ο Νοβίτζκι (ίδιος), ο Σακ (μάγουλα) κι ο Wade (φρύδια μποξέρ) είναι ίδιοι! biggrin.gif

Το πιό άσχημο μωρό ήταν ο Πέητον και το πιο "αγγελικό"....ο J-Will 24.gif

Πολύ ωραίο κουίζ!!!
Keyser_Soze
Click to view attachmentClick to view attachment

Μόνοι τους θα το σηκώσουν!!!!!
Igor
Παιδια κοιταξτε τη φατσα του Σακιλ οταν ηταν παιδακι και μετα κοιταξτε την στο αβαταρ του Keyser Soze
dizzy_fingers
Κούκλος δεν είναι? biggrin.gif (ειδικά στο άβαταρ 24.gif )

Ρε παιδιά...πότε είναι το παιχνίδι?
Μόλις τέλειωσε το Πορτογαλία-Αγκόλα (δεν το έβλεπα εγώ...τα έχουμε πει αυτά biggrin.gif) το γύρισα περιχαρής σε όλα τα supersport και δεν το είχε πουθενά...
fragos
νομιζω στις 4
NBAholic
Περιμένεις δυτικό ματς να αρχίζει νωρίς;

Ίσως μόνο όταν η σειρά μεταφερθεί στο Μαϊάμι να έχουμε ματς σε ανθρώπινες (για εμάς) ώρες.
Keyser_Soze
Όλα είναι στις 4. Και αυτά της ανατολής και αυτά τις δύσης.
Anaz
Pane foul gia to 2-0 oi Dallas me poly kalh amyna k me ton Terry se allh mia kalh emfanish k ton Stackhouse poly zesto na dinei shmantikes lyseis apthn perifereia..!O Nowitzki poly ousiastkos,exei katharisei ola ta rebound!
O Shaq wsei paron k den mporei k na balei bolh,kalytera na bei o Mourning!kai o Wade apelpistika astoxos,alla de stamata..!Thn paleyei o Walker.
HOULIGAN76
Χώμα οι Χίτς.Ανύπαρκτος ο Σακ με συνέπεια να υποστούν σκέτη πανωλεθρία οι μαχητές του Ράιλι.Κάποια στιγμή η παρέα του Νοβίτσκι είχε προβάδισμα 27 πόντων!!!!{78-51}

Υ.Γ.1 Για άλλη μια φορά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο Παπαδογιάννης.Σκέφτομαι να στείλω γράμμα στο ΝΒΑ για να μάθουν τι κελεπούρι μεταδίδει τους αγώνες τους.Αυτός ο μίζερος δημοσιογράφος πάντα μα πάντα δείχνει αγένεια προς τον Αμερικάνικο εθνικό τους ύμνο.Και μας παραδίδει μαθήματα ήθους απο την στήλη του ο άρχοντας πολλές φορές.Εντάξει οι Αμερικάνοι δεν φημίζονται και για τις καλοάγαθες προθέσεις τους προς τον υπόλοιπο κόσμο αλλά οφείλεις να σέβεσαι τον εθνικό τους ύμνο.Θυμάμαι οτι αυτός ο αγνός δημοσιογράφος της Ελευθεροτυπίας ειρωνευότανε τους Ελληνάρες που δεν σεβάστηκαν τον ύμνο των Αλβανών στο ποδοσφαιρικό ματς αλλά αυτός ο τίτανας,ο μέγιστος δάσκαλος ηθικής απαιτεί διαφορετική αντιμετώπιση για τον εαυτό του.ΟΥΣΤ!!!
υ.γ.2 Να μην σβηστεί το κείμενο διότι θα ...παρεξηγηθώ!!!
NBAholic
QUOTE
Υ.Γ.1 Για άλλη μια φορά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο Παπαδογιάννης.Σκέφτομαι να στείλω γράμμα στο ΝΒΑ για να μάθουν τι κελεπούρι μεταδίδει τους αγώνες τους.Αυτός ο μίζερος δημοσιογράφος πάντα μα πάντα δείχνει αγένεια προς τον Αμερικάνικο εθνικό τους ύμνο.Και μας παραδίδει μαθήματα ήθους απο την στήλη του ο άρχοντας πολλές φορές.Εντάξει οι Αμερικάνοι δεν φημίζονται και για τις καλοάγαθες προθέσεις τους προς τον υπόλοιπο κόσμο αλλά οφείλεις να σέβεσαι τον εθνικό τους ύμνο.Θυμάμαι οτι αυτός ο αγνός δημοσιογράφος της Ελευθεροτυπίας ειρωνευότανε τους Ελληνάρες που δεν σεβάστηκαν τον ύμνο των Αλβανών στο ποδοσφαιρικό ματς αλλά αυτός ο τίτανας,ο μέγιστος δάσκαλος ηθικής απαιτεί διαφορετική αντιμετώπιση για τον εαυτό του.ΟΥΣΤ!!!
υ.γ.2 Να μην σβηστεί το κείμενο διότι θα ...παρεξηγηθώ!!!


To κείμενο δε θα σβηστεί.
Ομολογώ ότι επειδή ο @#$%δορυφόρος είχε προεπιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά, έχασα το πρώτο τρίλεπτο, οπότε θα πρέπει να περιμένω για τις 10 το βράδυ.
Αναφέρεσαι γενικώς στο ότι μιλά την ώρα της ανάκρουσης ή είπε και τίποτα συγκεκριμένο; Διότι δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ο μοναδικός που τα κάνει αυτά, επωφελούμενος κι απ'το γεγονός ότι στην ελληνική μετάδοση υπάρχει μια φυσιολογική πτώση της ποιότητας του ήχου από Αμερική.
NBAholic
Όσο για τον αγώνα, δεν αντέχει σε πολλή κριτική. Αφού ξεπέρασαν το αρχικό άγχος οι Μαβς ξεσάλωσαν, με το Νοβίτσκι πολύ καλύτερο απ'τον πρώτο αγώνα (20+ πόντοι στα 45 απ'τα 47 τελευταία ματς!), τον Τέρι να παραμένει σπουδαίος, τους υπόλοιπους να βάζουν τρίποντα+φάουλ και να παίζουν εξοντωτική άμυνα στους Σακίλ και Γουέιντ. Ο Σακ έμεινε σε αρνητικό ρεκόρ καριέρας πλέι οφ, αποδεικνύοντας πόσο βιάστηκαν κάποιοι που τον χαρακτήρισαν "MDE" και "κορυφαίο σέντερ όλων των εποχών", ο δε Γουέιντ ήταν τραγικά άστοχος, παρότι πήρε περισσότερα σφυρίγματα απ'όσα θα δικαιούτο.

Πολύ ισχυρή η έδρα λοιπόν, αλλά η σειρά δεν τελείωσε ακόμη. Θυμηθείτε ότι και πέρυσι έτσι έλεγαν πολλοί όταν ξεκίνησε δυνατά το Σ.Α και τελικά φτάσαμε στα 7 ματς.
Anaz
Oταν βγηκαν οι Σακ,Γουειντ κ επαιζαν με Πευτον,Μουρνινγκ πηγαινμε καλυτερα η ομαδα!!Ο Wade ηταν πολυ αστοχος αλλα δεν σταματουσε,επαιρνε τραβηγμενες προσπαθειες,και εν τελει πιο πολυ αρνητικός ηταν παρα θετικος..
tsops
Εγώ όπως είπαμε, περιμένω τα 3 εντός...όπως λέει και ο Holic, εκεί θα μετρήσει για το αν θα πάμε στα 7. Για να δούμε τι θα δούμε 42.gif 45.gif
Anaz
ε ρε γλεντια..Ο εξαιρετικος Χαουαρντ επιασε τους 21 κ οι Νταλας μπροστα με 9..!! Λες να'χουμε το 26-0???

Αυτοι οι Μαιαμι καταντανε μονοτονοι..παλευουν με ατομικες προσπαειες!Οι Νταλας δειχνουν πιο ΟΜΑΔΑ,με πολυ καλυτερη κυκλοφορια κ κινηση,καταπληκτικο rotation κ ενεργεια στην αμυνα κ περισσοτερες εναλλακτικες κ βοηθεια απ'τον παγκο!
Ο Ραιλι επιμενει να μην χρησιμοποιει πολυ τον παγκο του ενω ο Γουειντ συχνα το παρακανει..Περιμενα επισης περισσοτερες προσπαθειες απ'τον Γουοκερ..

Ο Νοβιτσκι δεν ειναι ιδιαιτερα ευστοχος,ενω Τερι δινει ενεργεια ταχυτητα κ λυσεις επιθετικες οπου χρειαζεται.
Απ'την αλλη Γουειντ ολα τα λεφτα..Βοηθα απο πισω ο Γουοκερ,παλευει ο Σακ αλλα κλεινεται πολυ καλα!
Anaz
ΜΕΓΑΛΟ παιχνιδι κ ΜΕΓΑΛΟ comeback απο Miami με 22-7 σερι κ πρωτομαστορα τον Wade που τελειωσε με 43 ποντους κ εκανε κ το κλεψιμο στο τελος!! 41.gif
"Μοιραιος" ο Ντιρκ που εχασε την τελευταια βολη της ισοφαρισης 3 δευτερα πριν το τελος κ ενω ειχε 11/12 πιο πριν..
Στα αξιοσημειωτα οι 2/2 βολες του Σακ ενα λεπτο πριν τη ληξη κ οι 2/2 του Hasleem ενω πριν ειχε 0/4!Επισης το νικητηριο καλαθι το γερολυκου Πευτον(με υποψια για βημματα)
Ευτυχως γλιτωσα την παραταση...!! 18.gif
tsops
QUOTE(Anaz @ Jun 14 2006, 07:17 AM)
ΜΕΓΑΛΟ παιχνιδι κ ΜΕΓΑΛΟ comeback απο Miami με 22-7 σερι κ πρωτομαστορα τον Wade που τελειωσε με 43 ποντους κ εκανε κ το κλεψιμο στο τελος!! 41.gif
"Μοιραιος" ο Ντιρκ που εχασε την τελευταια βολη της ισοφαρισης 3 δευτερα πριν το τελος κ ενω ειχε 11/12 πιο πριν..
Στα αξιοσημειωτα οι 2/2 βολες του Σακ ενα λεπτο πριν τη ληξη κ οι 2/2 του Hasleem ενω πριν ειχε 0/4!Επισης το νικητηριο καλαθι το γερολυκου Πευτον(με υποψια για βημματα)
Ευτυχως γλιτωσα την παραταση...!! 18.gif
*


41.gif Live μετάδοση με άψογο στυλ! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.