Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΣΤΟΝ ΟΣΦΠ ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
berry
AYTO TO ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ...

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=11793

ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ TOY LFO [b]ΕΔΩ
[/b]
ΔΙΩΧΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

ΚΑΤΣΙΒΕΛΗ
ΠΕΛΕΚΑΝΟ
ΕΡΤΣΕΓΚ
ΝΙΛΣΕΝ
ΛΟΥΚΑΣ
ΧΑΛΠΕΡΙΝ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ

ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ 3 ΘΕΣΕΙΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΩΝ/ΞΕΝΩΝ

ΦΕΡΝΩ ΠΙΣΩ ΣΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟ

ΠΑΙΡΝΩ VORONSEVICH , BOGDANOVIC KAI ENAN APO TOYΣ Κ.ΛΑΒΡΙΝΟΒΙΤΣ / WALSH / TUCKER / VELICKOVIC / CHATMAN ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ

ΕΠΙΣΗΣ ΨΗΦΙΣΑ "ΦΤΙΑΞΕ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΝΒΑ FREE AGENTS ΡΕΕΕΕΕ !!!" (ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΤΕ)
LFO
1ον σε ευχαριστώ που με παιρνεις στα σοβαρα (τ΄ακούς γυναίκα??!!) laugh.gif
2ον απο την τεραστια λιστα σου θα επαιρνα , χωρις οπως ειπα να διωξω κανενα, μονο τον Σοφοκλη και αυτον υπο την προϋποθεση οτι θα πληρωνεται per game , αν και δεν ειμαι υπερ των ελαστιων μορφων απασχολησης....
3ον θέλω να φτιαξεις ενα παρομοιο τοπικ στο ποδοσφαιρο....
4ον Εχεις απιστευτο ελευθερο χρονο....
berry
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 14:18 ) *
1ον σε ευχαριστώ που με παιρνεις στα σοβαρα (τ΄ακούς γυναίκα??!!) laugh.gif
2ον απο την τεραστια λιστα σου θα επαιρνα , χωρις οπως ειπα να διωξω κανενα, μονο τον Σοφοκλη και αυτον υπο την προϋποθεση οτι θα πληρωνεται per game , αν και δεν ειμαι υπερ των ελαστιων μορφων απασχολησης....
3ον θέλω να φτιαξεις ενα παρομοιο τοπικ στο ποδοσφαιρο....
4ον Εχεις απιστευτο ελευθερο χρονο....


1 XAAXAXAX
3 ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΚΛΩΤΣΟΣΚΟΥΦΙΑ
4 ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΧΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΧΑΝΟΜΑΙ...
Zephyr
Προβλέπω με Σόφο να γίνεται... της κωλοτούμπας!
Anyway,
Βορονσέβιτς για το "4" και Μπογκντάνοβιτς για "2-3" και άντε γειά! Θα φορεθεί πολύ το ευρωπαικό προιόν ένεκα οικονομικής κρίσης. Ειδικά παιχταράδες ευρωπαίοι που δεν κάνουν για ΝΒΑ, όπως αυτοί που προανέφερα.
berry
QUOTE(Zephyr @ Jan 10 2011, 22:13 ) *
Θα φορεθεί πολύ το ευρωπαικό προιόν ένεκα οικονομικής κρίσης.


εκτος αν νομιζουν οι αγγελοπουλοι οτι χρειαζεται κανας παικτης κραχτης απο ΝΒΑ για να τραβηξουν κοσμο στο ελληνικο
Zephyr
QUOTE(berry @ Jan 11 2011, 09:08 ) *
εκτος αν νομιζουν οι αγγελοπουλοι οτι χρειαζεται κανας παικτης κραχτης απο ΝΒΑ για να τραβηξουν κοσμο στο ελληνικο


Μακάρι, ακόμα και αν είναι... πάλι ο Τσίλι ( smiley.gif ), αλλά φοβάμαι ότι παίζει να τους πέρασε η κάψα για ΝΒΑ-παιχταρά-κράχτη. Είναι πολλά τα λεφτά, εκτός κ αν το ενδεχόμενο λοκ-αουτ στείλει κανέναν προς τα μέρη μας (με μειωμένες οικονομικές απαιτήσεις βεβαίως βεβαίως!)
Anaz
Ολοι αυτοι ειναι free agents το καλοκαίρι???
spysta
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 15:57 ) *
Ολοι αυτοι ειναι free agents το καλοκαίρι???

Oχι ρε !!αλλοι ειναι free agents (πχ Ειντσον,Τζααμπερ,Χοκινς,Γκιστ,Λανγκφορντ κτλ) , αλλοι με συμβολαιο που σπαει (πχ Μπογκντανοβιτς,Πριντεζης) , αλλοι με πολυ δυνατο συμβολαιο (πχ Τελετοβιτς Κλαβερ) κτλ κτλ
berry
γνωμη μου ειναι οτι στο ευρωπαικο μπασκετ ολα τα συμβολαια σπανε με το σωστο αντιτιμο,οποτε δεν θεωρησα απαραιτητο να ψαξω ποιοι μενουν ελευθεροι οπως εκανα με το ΝΒΑ
Anaz
QUOTE(spysta @ Mar 28 2011, 18:03 ) *
Oχι ρε !!αλλοι ειναι free agents (πχ Ειντσον,Τζααμπερ,Χοκινς,Γκιστ,Λανγκφορντ κτλ) , αλλοι με συμβολαιο που σπαει (πχ Μπογκντανοβιτς,Πριντεζης) , αλλοι με πολυ δυνατο συμβολαιο (πχ Τελετοβιτς Κλαβερ) κτλ κτλ
Αν συζηταμε ρεαλιστικα και οχι γενικα ποιον θα θελαμε, τοτε καλυτερα να μιλαμε για free agents σε πρωτη φαση.
O Τζααμπερ θεωρω οτι δεν εχει κατι να προσφερει σε αυτη την ομαδα.
Ο Ειντσον ειναι σιγουρα πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση αν φυγει ο Κεσελ.
Ο Χοκινς δεν ειναι κακος ως αντι Λούκας.
Για τον Γκιστ δεν εχω αποψη, αν και γενικα εννοειται δηλωνουμε φαν αυτου του στυλ παιχτων! biggrin.gif
Τον Λανγκφορντ τον θεωρω κλεισμενο στον Παο.

Απο περιεργεια..Ο Ναχμπαρ μενει ελευθερος???
berry
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 18:59 ) *
Τον Λανγκφορντ τον θεωρω κλεισμενο στον Παο.


επειδη ηρθε διακοπες ελλαδα να τα πει με τον ατζεντη του ? και λανγκφορντ και νικολας ?
Anaz
QUOTE(berry @ Mar 28 2011, 19:06 ) *
επειδη ηρθε διακοπες ελλαδα να τα πει με τον ατζεντη του ? και λανγκφορντ και νικολας ?
συμφωνα με δημοσιευματα φαινεται οτι
-εχει κινησει διαδικασιες για κοινοτικο διαβατηριο
-εχει κανει 2ημερα ταξιδακια αναψυχης στην Αθηνα
-εχει δεχτει ακρως δελεαστικη προταση απο την Κιμκι, αλλα δεν βιαζεται να ανανεωσει.
+το γεγονος οτι κατ'εμε ταιριαζει στον Ζοτς αφου ξερει να παιζει καλα το πικ ν ρολ κ να δημιουργει και παιζει και αμυνα, και μπορει μια χαρα να συνυπαρξει με την υπολοιπη περιφερεια επιστρεφοντας τον Νικολας σε πιο εκτελεστικο ρολο και τον Σατο περισσοτερο στο 3, ρόλοι που τους ταιριαζουν και περισσοτερο..

ε τι κανει νιαου νιαου στα κεραμμυδια... tongue.gif

*ΕΚΤΟΣ αν την κανει για ΝΒΑ.
'νταξει προφανως καθαρα προσωπικη εικασια-εκτιμηση ειναι. τιποτα παραπανω. Να δουμε αν θα πεσω μεσα. biggrin.gif
SG3ptshooter
Eγώ πάντως διάβασα ότι έκλεισε στην Κχίκμι για 9 εκατομμύρια την επόμενη τετραετία και μου έστειλαν κι ένα τιτίβισμά του ότι από του χρόνου δε θα σταματούν στον πρώτο γύρο στην Ευρωλίγκα γιατί είναι για πολύ παραπάνω.

Μακάρι βέβαια να έχει δίκιο ο Αναζ. smiley.gif
Anaz
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 28 2011, 19:17 ) *
Eγώ πάντως διάβασα ότι έκλεισε στην Κχίκμι για 9 εκατομμύρια την επόμενη τετραετία και μου έστειλαν κι ένα τιτίβισμά του ότι από του χρόνου δε θα σταματούν στον πρώτο γύρο στην Ευρωλίγκα γιατί είναι για πολύ παραπάνω.

Μακάρι βέβαια να έχει δίκιο ο Αναζ. smiley.gif

Εγω ειχα διαβασει καποια στιγμη αρχικα οτι δεχτηκε, και μετα απο το tweeter τον ιδιο να το διαψευδει. Εκλεισε εν τελει..???
Μακαρι να'χεις δικιο εσυ.. tongue.gif
berry
αν εχει κανεις ορεξη να ψαξει...

http://twitter.com/keith_langford

εδω εχει καποια στοιχεια για διαρκεια συμβολαιων και φραγκα

http://www.talkbasket.net/salaries.html
Anaz
Καλα βαριεμαι να το ψαχνω.. Αλλα με μια γρηγορη ματια απο περιεργεια καποια ενδιαφεροντα που αλιευσα...
QUOTE
@spyrosst y'know, I like San Emeterio from Caja Laboral. Tough and is a team guy..2nd would be Teodosic. (Same agent) Dude is talented..

spysta εσυ τον ρωτησες ρε??? laugh.gif

QUOTE
I have lost plenty of games in my career, but I definitley can say that I have never been down 51-9! I mean damn! Psychologically damaging

QUOTE
# Btw, no disrespect to Siena people about that last tweet, but damn! 51-9! Damn! I mean....Damn! Damn like Florida Evans from goodtimes damn
I mean Damn like Raphael from ninja turtles when he lost his sai! LOL
laugh.gif
QUOTE
Ill be the 1st to admit it...didn't give siena a chance in hell... But you can never underestimate teams that win championships...


QUOTE
We gotta get in the euroleague playoffs next season... No more early exits!
rolleyes.gif
spysta
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 16:42 ) *
spysta εσυ τον ρωτησες ρε??? laugh.gif

laugh.gif laugh.gif ναι ρε !!πωωω το ειχα ξεχασει τελειως!!εχω ενα χαζο λογαριασμο στο twitter για να ρωταω χαζομαρες τους μπασκετμπολιστες.

εβγαλα λαβρακι παντως εεε ??? Μιλος και Λανγκφορντ εχουν το ιδιο ατζενη συμφωνα με το same agent που γραφει!!niiice
olympiakara7
QUOTE (berry @ Mar 28 2011, 19:25 ) *
αν εχει κανεις ορεξη να ψαξει...

http://twitter.com/keith_langford

εδω εχει καποια στοιχεια για διαρκεια συμβολαιων και φραγκα

http://www.talkbasket.net/salaries.html




μαγκες εγω πολυ θα ηθελα να δω στα κοκκινα τον παιχταρα δημητρη διαμαντιδη!Ο καλυτερος με διαφορα!!
Anaz
QUOTE(spysta @ Mar 28 2011, 23:55 ) *
laugh.gif laugh.gif ναι ρε !!πωωω το ειχα ξεχασει τελειως!!εχω ενα χαζο λογαριασμο στο twitter για να ρωταω χαζομαρες τους μπασκετμπολιστες.

εβγαλα λαβρακι παντως εεε ??? Μιλος και Λανγκφορντ εχουν το ιδιο ατζενη συμφωνα με το same agent που γραφει!!niiice
Ε δεν τον ρωτας τοτε μιας κ τα λετε κι αν εχει ανανεωσει με την Κιμκι η αν εχει κλεισει στον Παο να μας λυθει η απορια??? biggrin.gif
spysta
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 21:10 ) *
Ε δεν τον ρωτας τοτε μιας κ τα λετε κι αν εχει ανανεωσει με την Κιμκι η αν εχει κλεισει στον Παο να μας λυθει η απορια??? biggrin.gif

εδωσε μια απαντηση μολις βγηκε η φημη για ανενεωση του στυλ ''μην πιστευετε ο,τι διαβαζετε'' .. εε προφανως σε αυτο αναφεροταν.
Κι εγω για ΠΑΟ λεω οτι παει ο Κιθ .. αλλα αν δεν βγαλει κοινοτικο δεν μπορει να γινει κατι.
Anaz
QUOTE(spysta @ Mar 29 2011, 00:20 ) *
Κι εγω για ΠΑΟ λεω οτι παει ο Κιθ .. αλλα αν δεν βγαλει κοινοτικο δεν μπορει να γινει κατι.
Καλα, ναι. Για ρωτα τον..κοινοτικο εβγαλε??? laugh.gif
spysta
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 22:24 ) *
Καλα, ναι. Για ρωτα τον..κοινοτικο εβγαλε??? laugh.gif

θα του ζητησω και αριθμο αστυνομικης ταυτοτητας αμα λαχει !! tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(spysta @ Mar 29 2011, 00:32 ) *
θα του ζητησω και αριθμο αστυνομικης ταυτοτητας αμα λαχει !! tongue.gif

όχι ρε ζήτα του το κινητό, αν έχει βάλει κοσμοτέ
α.του το δώσανε οι Γιαννακόπουλοι μπόνους με την υπογραφή του συμβολαίου αφού την έχουμε χορηγό
και
β. θα σου δανείσω το δικό μου που έχω 25 ώρες δωρεάν το μήνα με την ίδια εταιρία να τον παίρνεις να τα λέτε σαν καλά φιλαράκια icon_drunk.gif
spysta
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 28 2011, 21:37 ) *
όχι ρε ζήτα του το κινητό, αν έχει βάλει κοσμοτέ
α.του το δώσανε οι Γιαννακόπουλοι μπόνους με την υπογραφή του συμβολαίου αφού την έχουμε χορηγό
και
β. θα σου δανείσω το δικό μου που έχω 25 ώρες δωρεάν το μήνα με την ίδια εταιρία να τον παίρνεις να τα λέτε σαν καλά φιλαράκια icon_drunk.gif

θενκς ρε μαν .. γιατι θα πρεπει να κανονιζουμε διαφορα.
ξερεις τωρα ..θα σκαμε DC με γουνικα σιδερικα και cadillac .. και Ροτζερ Μεισον Τζουνιορ στο πλευρο (o rankin ξερει τι λεω) με Cisse στα decks,Govou στο bar και Σχορτσιανιτη - Childress στην πιστα.

κωλοκατασταση ξερω γω νταξει shot.gif
SG3ptshooter
QUOTE(spysta @ Mar 29 2011, 00:42 ) *
και Ροτζερ Μεισον Τζουνιορ στο πλευρο (o rankin ξερει τι λεω)

έλα ρε συ όλο το φόρουμ ξέρει τι λες smiley.gif
olympiakara7
QUOTE (spysta @ Mar 28 2011, 23:42 ) *
θενκς ρε μαν .. γιατι θα πρεπει να κανονιζουμε διαφορα.
ξερεις τωρα ..θα σκαμε DC με γουνικα σιδερικα και cadillac .. και Ροτζερ Μεισον Τζουνιορ στο πλευρο (o rankin ξερει τι λεω) με Cisse στα decks,Govou στο bar και Σχορτσιανιτη - Childress στην πιστα.

κωλοκατασταση ξερω γω νταξει shot.gif



σχορτσιανιτη στη διπλανη πιτσαρια...χαχαχαχαχχα!!
spysta
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 28 2011, 22:43 ) *
έλα ρε συ όλο το φόρουμ ξέρει τι λες smiley.gif

οντως εχεις δικιο .. εχω αυτο το stariliki famous Grouse κατασταση και δεν συμαζευεται .. που τα λεγομενα μου δεν περνουν απαρατηρητα.
(παω να παρκαρω το καλαμι μου κ τα λεμε αργοτερα ... σκεφτομαι να γραψω favorites free agents στοχους για το καλοκαιρι.. αμα χασουμε αυριο στη Σιενα το πιθανοτερο ειναι οτι θα το κανω .. αμα κερδισουμε κλαιν μαιν!!κλασσικος Ελληναρας μεταγραφολος να ουμ)
Anaz
QUOTE
κλασσικος Ελληναρας μεταγραφολος να ουμ)
Απορια: Το "μεταγραφολος" που τονίζεται?? tongue.gif
Zephyr
QUOTE(spysta @ Mar 28 2011, 23:42 ) *
θενκς ρε μαν .. γιατι θα πρεπει να κανονιζουμε διαφορα.
ξερεις τωρα ..θα σκαμε DC με γουνικα σιδερικα και cadillac .. και Ροτζερ Μεισον Τζουνιορ στο πλευρο (o rankin ξερει τι λεω) με Cisse στα decks,Govou στο bar και Σχορτσιανιτη - Childress στην πιστα.

κωλοκατασταση ξερω γω νταξει shot.gif


Φίλε Spysta ξέχασες τον πορτιέρη με τα πίτμπουλ ανα χείρας, ένα "μερακλή" τύπο γύρω στα 2,03 με ψαρωτικό ύφος και πολλά κιλά τσαμπουκά smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Zephyr @ Mar 29 2011, 09:51 ) *
Φίλε Spysta ξέχασες τον πορτιέρη με τα πίτμπουλ ανα χείρας, ένα "μερακλή" τύπο γύρω στα 2,03 με ψαρωτικό ύφος και πολλά κιλά τσαμπουκά smiley.gif

http://www.youtube.com/watch?v=AAplw9CIXuk#t=6m34s rolleyes.gif
berry
QUOTE(spysta @ Mar 29 2011, 01:02 ) *
( σκεφτομαι να γραψω favorites free agents στοχους για το καλοκαιρι.. αμα χασουμε αυριο στη Σιενα το πιθανοτερο ειναι οτι θα το κανω .. αμα κερδισουμε κλαιν μαιν!!κλασσικος Ελληναρας μεταγραφολος να ουμ)


με απογοητευεις boy

απο σενα περιμενα οχι μονο να γραψεις αμεσως αλλα και να παρουσιασεις την πρωτη δωδεκαδα για φετος με 5αδα καθαρα ΝΒΑικη

σπανουλης , ρασο και 3 νεοι
berry
10/36 o teletovic

ο κυριος λογος που τον ηθελαν πολλοι μεχρι περυσι ηταν το φαρμακερο του σουτ

φετος ομως με τα 6,75 εχετε παρατηρησει οτι τα ποσοστα του εχουν πεσει κατα πολυ ?

35%

στατιστικά
Anaz
Αφου σουτάρει 7 τριποντα ανα αγωνα...!!!
Λογικη παντως μια μειωση με τη νεα γραμμη, και δεδομενου οτι πλεον εχει καθιερωθει στη συνειδηση ολων ως ενας απο τους καλυτερους σουτερ στην Ευρωπη, και τον προσεχουν περισσοτερο.
Παντως εγω δεν θα τον ηθελα..
Zephyr
Έχω την εντύπωση ότι το κατάλαβε και ο ίδιος και κινείται σε πιο inside game. Τουλάχιστον στα ματς με ΠΑΟ δεν έκανε κατάχρηση 3πόντου.
Μεγάλος παίχτης αλλά άπιαστο όνειρο, με τα λεφτά που θα ζητήσει η Κάχα βρίσκεις καλύτερο από ΝΒΑ μεριά.
berry
http://www.in-the-game.org/?page_id=6239

European Basketball Free Agent List 2011
Phil Laak
Κανέναν,η ομάδα έχει πάρει φωτιά,2/2 τρίποντα ο Πρίντεζης,τα πάντα όλα λέμε smiley.gif
sir-elric
Nando de Colo PG/SG
Eidson, Chuck SF
smodis PF
lavrinovic C
αν δεν κανω λαθος ειναι και οι 3 free agent!!!
Durant13
Aν από τους 4 που αναφέρεις παρει ο Ολυμπιακος τον Σμόντις τοτε την έκανε λαχείο ο Παναθηναικός. laugh.gif
sir-elric
QUOTE(Durant13 @ May 27 2011, 14:34 ) *
Aν από τους 4 που αναφέρεις παρει ο Ολυμπιακος τον Σμόντις τοτε την έκανε λαχείο ο Παναθηναικός. laugh.gif

γιατι? rolleyes.gif
captain charisma
παικτης σμοντις δεν υπαρχει πλεον.απ τους τραυματισμους εχει γινει πρωην μπασκετμπολιστας
Reggie Miller #31
QUOTE(captain charisma @ May 27 2011, 15:04 ) *
παικτης σμοντις δεν υπαρχει πλεον.απ τους τραυματισμους εχει γινει πρωην μπασκετμπολιστας



Μεγάλος φαν του,αλλά έχεις δίκιο...Νομίζω ότι πλέον μπορεί να προσφέρει ελάχιστα έως τίποτα...
Και πραγματικά είναι κρίμα...
berry
αν ειναι για φοργουορντ της ΤΣΣΚΑ φετος κυκλοφορει ελευθερος ο βορονσεβιτς

και για τριαρι ο σισκα
Zephyr
Για όσους γουστάρουν σενάρια sci-fi, λογικά ο Πέντζα θα επιστρέψει Ευρώπη. Καλό το βρωμόσουτο αλλά τα έχει τα χρονάκια του και που να τρέχει να κυνηγάει τα αμερικανάκια στο ΝΒΑ?
Πόση λογική θα είχε μια ενδεχόμενη προσέγγιση του από τον Ολυμπιακό?

Αγωνιστικά προσφέρει εμπειρία και 3ποντο με το κιλό. Ακόμη και αν δεν είναι leading scorer, είναι σίγουρα παίχτης που παίρνει αγώνα μόνος του, ακόμη και στα γεράματα (μια χαρά τα έσταξε στους Lakers στα play off). Επιπλέον μπορεί να γίνει παράδειγμα για τον εκκολαπτόμενο Παπ (ίσως τον μάθει και να σουτάρει).

Από θέμα υγείας δεν ξέρω πως πάει. Είχε αντιμετωπίσει τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια και η ουσία της απόκτησης του είναι να μπορεί να προσφέρει και όχι να κοιτάει από την εξέδρα.

Οικονομικά, σίγουρα θα ζητήσει αρκετά χρήματα, είναι περίπτωση που θα πληρώσεις υπεραξία. Δεν συμβαδίζει επομένως με την οικονομική πολιτική της διοίκησης. Ωστόσο ίσως για την περίπτωση του γίνει μια εξαίρεση αν μερακλώσουν οι αφοι. Έχει και ελληνικό διαβατήριο.
Razorblade Fish
QUOTE(Zephyr @ Jun 15 2011, 20:52 ) *
Για όσους γουστάρουν σενάρια sci-fi, λογικά ο Πέντζα θα επιστρέψει Ευρώπη. Καλό το βρωμόσουτο αλλά τα έχει τα χρονάκια του και που να τρέχει να κυνηγάει τα αμερικανάκια στο ΝΒΑ?
Πόση λογική θα είχε μια ενδεχόμενη προσέγγιση του από τον Ολυμπιακό?

Αγωνιστικά προσφέρει εμπειρία και 3ποντο με το κιλό. Ακόμη και αν δεν είναι leading scorer, είναι σίγουρα παίχτης που παίρνει αγώνα μόνος του, ακόμη και στα γεράματα (μια χαρά τα έσταξε στους Lakers στα play off). Επιπλέον μπορεί να γίνει παράδειγμα για τον εκκολαπτόμενο Παπ (ίσως τον μάθει και να σουτάρει).

Από θέμα υγείας δεν ξέρω πως πάει. Είχε αντιμετωπίσει τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια και η ουσία της απόκτησης του είναι να μπορεί να προσφέρει και όχι να κοιτάει από την εξέδρα.

Οικονομικά, σίγουρα θα ζητήσει αρκετά χρήματα, είναι περίπτωση που θα πληρώσεις υπεραξία. Δεν συμβαδίζει επομένως με την οικονομική πολιτική της διοίκησης. Ωστόσο ίσως για την περίπτωση του γίνει μια εξαίρεση αν μερακλώσουν οι αφοι. Έχει και ελληνικό διαβατήριο.

Δυστυχως η εικονα του Πετζα παραπεμπει περισσοτερο σε παλαιμαχο παρα σε εν ενεργεια μπασκετμπολιστα.Μιλαμε τον εβλεπα στου τελικους και τον λυπομουν.Οποτε εμπαινε γυρναγε τα παιχνιδια το Μαιαμι.Με αυτον 1-2,χωρις αυτον 3-0.Βγηκε απο το rotation και καθαρισε το Νταλας τον τιτλο.Σιγουρα ειναι αλλο το επιπεδο στο NBA και αλλο στην Ευρωπη,ομως νομιζω πως πλεον δεν μπορει να ανταπεξελθει σε ομαδα με στοχο την Ευρωλιγκα,αν βεβαια ο Ολυμπιακος θελει να συνεχισει να ειναι τετοια.Πιστευω πως δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε και δεν μπορει να μας βοηθησει.Στα λεφτα που θα ζητησει σιγουρα μπορεις να βρεις κατι πολυ καλυτερο.Ο Στογιακοβιτς ειναι ευκαιρια να παει στον Παοκ τωρα που δειχνει να ανεβαινει επιπεδο και θα παιξει και Ευρωλιγκα,να ξαναγινει ηρωας.Για αυτο το επιπεδο ειναι σουπερ.
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ Jun 15 2011, 21:57 ) *
Δυστυχως η εικονα του Πετζα παραπεμπει περισσοτερο σε παλαιμαχο παρα σε εν ενεργεια μπασκετμπολιστα.Μιλαμε τον εβλεπα στου τελικους και τον λυπομουν.Οποτε εμπαινε γυρναγε τα παιχνιδια το Μαιαμι.Με αυτον 1-2,χωρις αυτον 3-0.Βγηκε απο το rotation και καθαρισε το Νταλας τον τιτλο.Σιγουρα ειναι αλλο το επιπεδο στο NBA και αλλο στην Ευρωπη,ομως νομιζω πως πλεον δεν μπορει να ανταπεξελθει σε ομαδα με στοχο την Ευρωλιγκα,αν βεβαια ο Ολυμπιακος θελει να συνεχισει να ειναι τετοια.Πιστευω πως δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε και δεν μπορει να μας βοηθησει.Στα λεφτα που θα ζητησει σιγουρα μπορεις να βρεις κατι πολυ καλυτερο.Ο Στογιακοβιτς ειναι ευκαιρια να παει στον Παοκ τωρα που δειχνει να ανεβαινει επιπεδο και θα παιξει και Ευρωλιγκα,να ξαναγινει ηρωας.Για αυτο το επιπεδο ειναι σουπερ.

Οπως λες και συ υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ ευρωλιγκας και ΝΒΑ,αλλα δεν ειναι μονο αυτο,στην Ελλαδα αλλα και στην ευρωλιγκα δεν προκειται να συναντησει περιφερεια τοσο αθλητικη οσο αυτη του Μαιαμι.
Παρολαυτα συμφωνω οτι δεν πρεπει να δωθουν τοσα πολλα λεφτα σε εναν 34 χρονο παικτη με τοσο μονοδιαστατο επιθετικο παιχνιδι και φανερες αμυντικες αδυναμιες.
Razorblade Fish
QUOTE(baskethood @ Jun 15 2011, 22:07 ) *
Οπως λες και συ υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ ευρωλιγκας και ΝΒΑ,αλλα δεν ειναι μονο αυτο,στην Ελλαδα αλλα και στην ευρωλιγκα δεν προκειται να συναντησει περιφερεια τοσο αθλητικη οσο αυτη του Μαιαμι.
Παρολαυτα συμφωνω οτι δεν πρεπει να δωθουν τοσα πολλα λεφτα σε εναν 34 χρονο παικτη με τοσο μονοδιαστατο επιθετικο παιχνιδι και φανερες αμυντικες αδυναμιες.

Καλα,στην Ελλαδα δεν υπαρχει πρωταθλημα οποτε δεν μας απασχολει τι θα βρει.Στη δε Ευρωλιγκα,πραγματι δεν θα βρει τοσο αθλητικη περιφερεια οσο του Μαιαμι,αλλα απο την αλλη δεν θα βρει και τετοιο πανηγυρι οπως το φετινο των Λεικερς να βαλει 6/6 τριποντα.Ασε που στην Ευρωπη και στα 34 ισως χρειαστει να κατεβει στο 4 και εκει τα αμυντικα του προβληματα θα μεγαλωσουν και αλλο.Μπορει το σουτ να ειναι πραγματικο εξαιρετικο και να μπορεσει να δωσει καποιες λυσεις στις κλειστες Ευρωπαικες αμυνες ομως νομιζω πως με το Στογιακοβιτς στο παρκε η ομαδα θα χανει πολυ περισσοτερα απο οσα ενδεχομενως να κερδιζει.Και μιλαμε για τη μερα που θα του μπουν τα σουτ.Γιατι για τις αλλες μερες...
george69
QUOTE (Razorblade Fish @ Jun 15 2011, 22:15 ) *
Καλα,στην Ελλαδα δεν υπαρχει πρωταθλημα οποτε δεν μας απασχολει τι θα βρει.Στη δε Ευρωλιγκα,πραγματι δεν θα βρει τοσο αθλητικη περιφερεια οσο του Μαιαμι,αλλα απο την αλλη δεν θα βρει και τετοιο πανηγυρι οπως το φετινο των Λεικερς να βαλει 6/6 τριποντα.Ασε που στην Ευρωπη και στα 34 ισως χρειαστει να κατεβει στο 4 και εκει τα αμυντικα του προβληματα θα μεγαλωσουν και αλλο.Μπορει το σουτ να ειναι πραγματικο εξαιρετικο και να μπορεσει να δωσει καποιες λυσεις στις κλειστες Ευρωπαικες αμυνες ομως νομιζω πως με το Στογιακοβιτς στο παρκε η ομαδα θα χανει πολυ περισσοτερα απο οσα ενδεχομενως να κερδιζει.Και μιλαμε για τη μερα που θα του μπουν τα σουτ.Γιατι για τις αλλες μερες...


Ρε παιδια , o STOJAKOVIC ειναι τελειωμενος !!!
Στην αμυνα ειναι ανυπαρκτος , με τρομερα
αργες επιστροφες & αλληλοκαλυψεις
και επιθετικα σκοραρει μονο
με τριποντα και δεν
μπορει ουτε διεισδυσεις
να κανει !!!!
Razorblade Fish
QUOTE(george69 @ Jun 15 2011, 22:27 ) *
Ρε παιδια , o STOJAKOVIC ειναι τελειωμενος !!!
Στην αμυνα ειναι ανυπαρκτος , με τρομερα
αργες επιστροφες & αλληλοκαλυψεις
και επιθετικα σκοραρει μονο
με τριποντα και δεν
μπορει ουτε διεισδυσεις
να κανει !!!!

Ελα,αστα αυτα τωρα και πες μας για το πρωταθλημα που πηρε το Μαιαμι,αερα κιολας! smiley.gif
Zoys
Νομίζω ότι εάν ο Πέτζα δεν θέλει να σταματήσει ακόμα το μπάσκετ η Ευρώπη είναι μονόδρομος και η Ελλάδα φυσικά ο ιδανικός προορισμός. Εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τον δω στον Ολυμπιακό, άλλωστε και από πλευράς τιμής (κάνα 500άρι χιλιάδες) δεν ακούγεται υπερβολή. Αργός, βετεράνος, αλλά την τέχνη του σουτέρ δεν την έχει ξεχάσει. Στους τελικούς ήταν ανύπαρκτος, δεν διαφωνώ, αλλά για Ευρώπη είναι μια χαρά.
george69
QUOTE (Zoys @ Jun 15 2011, 22:34 ) *
Νομίζω ότι εάν ο Πέτζα δεν θέλει να σταματήσει ακόμα το μπάσκετ η Ευρώπη είναι μονόδρομος και η Ελλάδα φυσικά ο ιδανικός προορισμός. Εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τον δω στον Ολυμπιακό, άλλωστε και από πλευράς τιμής (κάνα 500άρι χιλιάδες) δεν ακούγεται υπερβολή. Αργός, βετεράνος, αλλά την τέχνη του σουτέρ δεν την έχει ξεχάσει. Στους τελικούς ήταν ανύπαρκτος, δεν διαφωνώ, αλλά για Ευρώπη είναι μια χαρά.



Δεν πιστευω να μιλας σοβαρα ????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.