Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Καχα Λαμποραλ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
T.W.Is.M.
vs

Παρασκευη 22/2 21.00 Nova Sports 3

Ο δευτερος γυρος ξεκιναει και ερχεται η πρωτη ευκαιρια για ρεβανς. Οι Βασκοι δειχνουν να εχουν ξεφουσκωσει μετα το εντυπωσιακο ξεκινημα, αλλα αυτο δεν πρεπει να αποπροσανατολιζει. Ουτε η δικη μας αποδοση μαγευει τα πληθη. Ο στοχος ειναι διπλος, νικη και καλυψη του -8 του πρωτου γυρου. Με δεδομενο οτι ειμαστε ισοβαθμοι με την Καχα, αν πετυχουμε και τα 2, τους βαζουμε απο κατω και περιμενουμε ηττες των 2 πρωτων για να τους πιασουμε. Αν δεν πετυχουμε κανενα, γυριζουμε πολυ πισω, σχεδον εκει που ημασταν μετα το ματς με τη Σιενα. Οπως συνεβαινε και περσι λοιπον, ειναι ενα εντος εδρας παιχνιδι που εχουμε πιο πολλα να χασουμε παρα να κερδισουμε.

Το καθιερωμενο ρετρο βιντεο ειναι ενα προβλημα. Ειναι το τεταρτο φετινο ματς με την Καχα Λαμποραλ και πρεπει για τεταρτη φορα να βρω βιντεο απο παλιοτερα παιχνιδια! Απ την αλλη παιζουμε τοσο συχνα μαζι τους, που πρεπει να εχουμε ηδη υλικο και για του χρονου.
Δυο παλιοτερα παιχνιδια λοιπον στο top 16. Περιοδος 2008-09:


Και περιοδος 2009-10:
Reggie Miller #31
Πιστεύω ότι μπορούμε να την νικήσουμε την Κάχα.Η νίκη στη Ρωσία βοηθάει ψυχολογικά.
Ας μην άρουμε τη διαφορά η νίκη είναι σημαντική για τη συνέχεια και μέσα στην έδρα σου δεν πρέπει να κάνεις άλλη γκέλα.
Zephyr
Νομίζω ότι η Κάχα ψιλοξεφούσκωσε. Ειδικά η απώλεια του Όλεσον της στοίχισε αρκετά στο περιφερειακό σουτ/σκοράρισμα.
Αν δεν αφήσουμε ξανά τον Πάουελ πάνω στον Λάμπε, έχουμε τις πιθανότητες με το μέρος μας. Νομίζω ότι η καλή ψυχολογία μετά την νίκη στην Ρωσία σιγά σιγά επιστρέφει.
kotzito
Μας εκανε το δωρακι της σημερα η Μακαμπι,οποτε αυριο εχουμε εναν παραπανω λογο να παρουμε την νικη ωστε να αυξησουμε τις πιθανοτητες για την 2η θεση.
T.W.Is.M.
QUOTE(kotzito @ Feb 21 2013, 22:46 ) *
Μας εκανε το δωρακι της σημερα η Μακαμπι,οποτε αυριο εχουμε εναν παραπανω λογο να παρουμε την νικη ωστε να αυξησουμε τις πιθανοτητες για την 2η θεση.


Αφου το εχω πει, θα κανουμε 10 νικες. Δε φτανουν για να βγουμε 2οι? smiley.gif
Anaz
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 21 2013, 23:58 ) *
Αφου το εχω πει, θα κανουμε 10 νικες. Δε φτανουν για να βγουμε 2οι? smiley.gif
Aρκει η μια απο τις δεκα να ειναι στην Ιταλια. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Feb 22 2013, 18:54 ) *
Aρκει η μια απο τις δεκα να ειναι στην Ιταλια. wink.gif


Εχεις δικιο, αλλα οταν το εγραψα ειχα στο μυαλο μου νικη στη Σιενα και ηττα στη Μοσχα. Τωρα που κερδισαμε στη Μοσχα, να χασουμε απο την Μπαρτσελονα? cool.gif
sakissab
Αν συνεχίσουν με τέτοια άμυνα οι δικοί μας, κανένα πρόβλημα. Κάποια στιγμή όμως θα αρχίσουν να τα βάζουν οι άλλοι. bball.gif
dimit
Εχω δει παικτες να τρωνε ταπα απο το στεφανι ή απο το κατω μερος του ταμπλο. Παικτη που να τρωει ταπα σε lay up απο το ΠΛΑΙ του ταμπλο πρωτη φορα ειδα. μεγαλε Παπ γραφεις ιστορια
Manu7
Καλή άμυνα σήμερα. Είναι αγκρέσιβ αλλά στο σετ παιχνίδι είμαστε άθλιοι. Δεν γυρνάει η ρημάδα η μπάλα...

Ενδεικτικό το σουτ του Σπανούλη που παρόλο που ήταν εύστοχο στο τέλος του ημιχρόνου ήταν από τα 7,5 μέτρα με 15 δευτερόλεπτα επίθεση.
T.W.Is.M.
QUOTE(dimit @ Feb 22 2013, 21:14 ) *
Εχω δει παικτες να τρωνε ταπα απο το στεφανι ή απο το κατω μερος του ταμπλο. Παικτη που να τρωει ταπα σε lay up απο το ΠΛΑΙ του ταμπλο πρωτη φορα ειδα. μεγαλε Παπ γραφεις ιστορια


Οταν σε ενα πρωτο ημιχρονο που ληγει 41-27 και δειχνουμε βελτιωμενοι σε σχεση με ολα τα παιχνιδια του 2013 το μονο σχολιο που εχεις να κανεις ειναι αυτο, το μονο που δειχνεις ειναι εμπαθεια...

edit: Για να μην ειμαι αδικος, σε αυτο που γραφεις συμφωνω. Αλλα η ουσια του παιχνιδιου ως τωρα δεν ειναι αυτη.
rankin
Καλοί ήμαστε σήμερα ε? Τουλάχιστον για την ώρα (και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι)
Ερώτηση: Ο Σερμα δεν ειναι στην αποστολή; Γιατί δεν τον βάζει λίγο, αφού η μόνη σταθερή απειλή της Κάχα, ειναι ο Λάσμε;

Γκετσεβίτσιους= σταθερή παραφωνία
Πάουελ=περίπου το ίδιο με τον Γκέτσε.. Σαν να θέλει αλλά να μην μπορεί...

Η αλλαγή στο 5ο λεπτό της Α περιόδου, Παπανικολάου έξω-Περπέρογλου μέσα, με τον Παπ να είναι δαίμονας σε άμυνα και επίθεση, δεν μπορεί να εξηγηθεί με βάση τη λογική, παρα μόνο με λογική DJ...
Δε λέω, 5ο λεπτό ειναι, αλλά το παιδί ειναι σε καλή μέρα.. Αστον μέσα να πατήσει και άλλο γκάζι, και οταν αρχίσει η πτώση τον πετάς έξω... Ήμαρτον με τις αλλαγές με το χρονόμετρο...
T.W.Is.M.
QUOTE(rankin @ Feb 22 2013, 21:28 ) *
Καλοί ήμαστε σήμερα ε? Τουλάχιστον για την ώρα (και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι)
Ερώτηση: Ο Σερμα δεν ειναι στην αποστολή; Γιατί δεν τον βάζει λίγο, αφού η μόνη σταθερή απειλή της Κάχα, ειναι ο Λάσμε;


Ο Λαμπε θες να πεις. Παντου Παναθηναικο βλεπεις απεναντι σου εσυ... smiley.gif
Ο Παουελ μου φανηκε καλυτερος απο τα προηγουμενα ματς. Βεβαια χειροτερος δεν πηγαινε και εχει ακομα πολλα περιθωρια να γινει καλυτερος.
plo koon
QUOTE (dimit @ Feb 22 2013, 21:14 ) *
Εχω δει παικτες να τρωνε ταπα απο το στεφανι ή απο το κατω μερος του ταμπλο. Παικτη που να τρωει ταπα σε lay up απο το ΠΛΑΙ του ταμπλο πρωτη φορα ειδα. μεγαλε Παπ γραφεις ιστορια

Πλάκα έχεις...
rankin
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 22 2013, 21:30 ) *
Ο Λαμπε θες να πεις. Παντου Παναθηναικο βλεπεις απεναντι σου εσυ... smiley.gif

Τι Λάμπε, τι Λάσμε!
laugh.gif

αρκούδες είναι και οι δυο...

Manu7
Άμεσο ιμπακτ του Σέρμα στο αμυντικό κομμάτι με το που βγήκε ο σνορλαξ ο Πάουελ...
Razorblade Fish
Μαθήματα αυτοκτονίας παραδίδει πάλι η ομάδα.

Τα καταφέρανε πάλι.Δεν μας έβαλε μυαλό η Σιένα.Μηδέν σοβαρότητα.
rankin
Κουταμάρας το ανάγνωσμα...
Αντι να το καθαρίζανε με 15 πόντους το ρίξανε στο χαβαλέ
kotzito
Το καλο με τον Ολυμπιακο σημερα ειναι οτι σε ενα παιχνιδι που ο Σπανουλης και ο Χαινς δεν τραβηξαν πολυ,η ομαδα βρηκε σκορ απο τον Λο που ειναι μακραν ο κορυφαιος,απο Πριντεζη και Παπ που εκαναν αρκετα καλο παιχνιδι και απο τον Περπερογλου στο 4ο δεκαλεπτο οταν αρχισε να μειωνει η Καχα.|

Δεν μαθαινουμε απο τα λαθη μας τελικα.Την ειχαμε πατησει παλι περσυ με την διαφορα με την Καχα στους ομιλους,την πατησαμε και τωρα.Απο το 78-58 δεχτηκαμε σερι 4-16 στο οποιο σκοραραμε μονο με βολες.Ελπιζω τουλαχιστον αυτη η διαφορα να μην αποβει μοιραια για την συνεχεια.Κριμα οτι χτιζαμε 35 λεπτα να το διαλυσουμε σε 5.
olympiakos
Δεν ξέρεις τι να κάνεις,να γελάσεις η να κλάψεις...11-2 σκορ τελευταίου λεπτού... 68.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 22 2013, 22:23 ) *
Μαθήματα αυτοκτονίας παραδίδει πάλι η ομάδα.

Τα καταφέρανε πάλι.Δεν μας έβαλε μυαλό η Σιένα.Μηδέν σοβαρότητα.

??επειδη μειωθηκε η τελικη διαφορα ολη η γκρινια?
priest
με το ιδιο σκορ που χασατε στο πρωτο ματς,τωρα νικησατε...
olympiakos
Δεν είναι η διαφορά,είμασταν ασόβαροι στο τέλος...νικάς 78-60 και έρχεται 82-74...δεν γίνονται αυτά.
T.W.Is.M.
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 22 2013, 22:27 ) *
??επειδη μειωθηκε η τελικη διαφορα ολη η γκρινια?


Επειδη μπηκαν στα τελευταια λεπτα με ενα στοχο και τον εχασαν. Δεν πιστευω οτι προκειται να ισοβαθμησουμε μαζι τους για να ψαχνουμε τις διαφορες ποντων στα αλλα ματς, οποτε η μειωση του σκορ ειναι μαλλον ανευ ουσιας. Θα επρεπε ομως να εχουν κρατησει τη διαφορα. Η χαλαρωση και τα λαθη στο τελος ειναι αδικαιολογητα.
Manu7
Σε 1.5 λεπτό από το +16. Μόνο ο Ολυμπιακός 2 φορές!

Ο Αντιτς μας κατέστρεψε ξανά...2 φορές χάνει τη μπάλα και μετά τρώμε 2 τρίποντα. Χάνει ένα καρφωμα και μετα φάγαμε πάλι καλάθι. Ε χάνει και τις 2 βολές...Το τερμάτισε...

Πάνω που ήμουν έτοιμος να γράψω ωραία πράγματα για το σημερινό, δεν μου βγαίνουν. Σαν από ήττα νιώθω... Προσωρινά τουλάχιστον..
Razorblade Fish
Από 78-58, 82-74 σε λιγότερο από τρία λεπτά σε ματς που κυνηγάς τη διαφορά...Νόμιζα είχαμε τερματίσει το βλακόμετρο στο ματς με τη Σιένα,αλλά τελικά είχαμε περιθώρια.Έχουμε ξεπεράσει και την Εθνικη Γαλλίας.
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Feb 22 2013, 22:31 ) *
Σε 1.5 λεπτό από το +16. Μόνο ο Ολυμπιακός 2 φορές!

Ο Αντιτς μας κατέστρεψε ξανά...2 φορές χάνει τη μπάλα και μετά τρώμε 2 τρίποντα. Χάνει ένα καρφωμα και μετα φάγαμε πάλι καλάθι. Ε χάνει και τις 2 βολές...Το τερμάτισε...

Πάνω που ήμουν έτοιμος να γράψω ωραία πράγματα για το σημερινό, δεν μου βγαίνουν. Σαν από ήττα νιώθω... Προσωρινά τουλάχιστον..


Εμ.... αφου υπαρχει ο αγραφος κανονισμος του μπασκετ οτι στα τελευταια λεπτα δεν παιζει ο Πριντεζης...

Τελος παντων, σημασια εχει οτι σιγα σιγα ανεβαινουμε στη βαθμολογια. Την περασμενη εβδομαδα πιασαμε τη Χιμκι,σημερα βαλαμε απο κατω την Καχα Λαμποραλ, να ετοιμαζεται η Σιενα...
dimit
Ο βασιλιας της γκαφας Αντιτς ντε και καλα να τελειωνει ολα τα παιχνιδια
Ασοβαρος προπονητης, ευνουχιζει καθε παικτη που βρισκεται σε καλη μερα . Οι αλλαγες γινονται λες και παιζουμε παιχνιδια προετιμασιας και πρεπει να μιραζεται ο χρονος.
Με 5 δευτερολετα, θελουμε καλαθι, αλλα και παλι ο Αντιτς μεσα και ο Πριντεζης στονν Παγκο
Αντι να παρει την επαναφορα Σπανουλης ή Σλούκας την παιρνει ο Λο.
Εμμονες και λαθη ερασιτεχνικου επιπεδου
Σκαπανεβαζματα στην αποδοση στη διαρκεια του παιχνιδιου που φανερωνουν απειθαρχια αλλα και προπονητη που με τις αλλαγες του κανει οτι μπορει για να σπασει το ρυθμο της ομαδας του
Ελεος, ειπαμε θα δουμε ηρεμοι ενα παιχνιδι και στο τελος μας το βγαλαν ξινο
plo koon
To +/- των δύο ομάδων μετά το αποψινό παιχνίδι ειναι +20 για εμάς και +15 για την Κάχα. Αλλά και έτσι να μην ήταν δε νομίζω να παίξει ρόλο η διαφορά ούτως ή άλλως. Ηρεμήστε, λοιπόν, και χαρείτε που η ομάδα έκανε μία εύκολη νίκη, με πολύ καλή εμφάνιση.
επαθα λαστιχο
τι ασχολειστε με διαφορες ρε παιδια?η καχα ζητημα ειναι αν περασει ως τεταρτη και καταιδρωμενη και εσεις ειστε στο κολπο για την δευτερη θεση.
Razorblade Fish
Προσωπικά δε με πειράζει η διαφορά, επειδή όντως πιστεύω ότι δεν θα ισοβαθμίσουμε με την Κάχα,με ενοχλεί πολύ όμως η εικόνα παιδικής χαράς στο τελευταίο δίλεπτο.ΟΛΑ λάθος,μα όλα όμως...
mixalisgate7
Είναι απαράδεκτο που κερδίσαμε ένα ματς με 8 πόντους ενώ έπρεπε να το έχουμε πάρει με πάνω από 20.Ο Μπαρτζώκας κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου.
rchos
Ορισμένοι Ολυμπιακοί φέρονται όπως ακριβώς ορισμένοι φίλοι του Παναθηναικού μέχρι πέρσι.

Σημαντική διαφορά τα 15 χρόνια κορυφής και παντοκρατορίας του ενός απέναντι στην μία μόνο επιτυχημένη χρονιά του άλλου.


Ωραία έπαιξε η ομάδα του Μπαρτζώκα.
Γερή άμυνα και πολύ ενέργεια.Τα περσινά στοιχεία δηλαδή του Ολυμπιακού.

Ο Σπανούλης δείχνει μάλλον πιο ήρεμος στο παιχνίδι του και αυτό σε μεγάλο βαθμό οφείλεται στα υπόλοιπα γκαρντ που ανεβαίνουν σιγά σιγά.

Μπαρτσελόνα και Σιένα οι δύο νίκες που πρέπει να γίνουν για την δεύτερη θέση.
kseplenhs
Χαλαρή γηπεδική μέρα σήμερα,τίγκα στα αξιοθέατα.Ηταν απο τις καλές εμφανίσεις της σεζόν με διαστήματα που σου αφήνουν μεγάλες υποσχέσεις ειδικά στην άμυνα.Ο μπαγάσας ο κάιλ,τώρα με τον ντορόν νομίζω πως θα κάνουν δίδυμο-πνίχτη στην άμυνα αν ο δεύτερος είναι σωματικά καλά.
Είχαμε και τον πάουελ να χειροκροτήσουμε για το δράμα που περνάει παίζοντας μπάσκετ(παστίλιες για τον πόνο του πάουελ).Εξίσου αξιοσημείωτη η αποθέωση στο πρώτο τρίποντο που έβαλε ο γκέτσε...στην προθέρμανση(αφού και εκεί έχασε 4-5 πρώτα).

Βέβαια ο θεός ο ίδιος ήταν ένας δίπλα μου που ενώ φώναζε αρχικά "εμετέριοοοο" με εξόχως "ανδροπρεπή" τόνο και στο τελευταίο 2λεπτο όταν μειώθηκε η διαφορά άρχισε στα μπινελίκια τον...Μάντζαρη.Η λεπτομέρεια ήταν πως μπέρδεψε τον μάντζαρη με τον μπαρτζώκα αλλά μέχρι να του το πούν,ο βαγγέλης απο τον πάγκο με τις πατερίτσες άκουσε τρελλό εξάψαλμο που δεν έπαιρνε time out icon_drunk.gif

Να είμαστε ειλικρινείς,τον άξιζε λίγο χρόνο παραπάνω ο παπανικολάου που σήμερα το όργωσε το παρκέ.Ο law συνδύασε καλλιτεχνικό πατινάζ με μπάσκετ και οι κινήσεις του σαν του εμετέριο(-οοοοο) ήταν η απόλυτη μπασκετική καυλα.Ξεχειλίζει μπασκετίλα ο τύπος.Ειδικά τα χορευτικά στα close out ήταν για all star game ναουμ΄
rankin
Ο Έισι το τελευταίο καιρό ειναι απολαυστικός.
Ο Παππούς πέρσι άφησε τις χαζομάρες-πειράματα με τα κολεγιόπαιδα και έφερε Έισι και Ντορσι που του αλλάξανε την ομάδα και σήκωσε ευρωπαϊκό...
Αυτές ειναι μεταγραφές λεμε
Zephyr
Καλή εμφάνιση που συνδυάστηκε με κακό φινάλε. Δεν γίνεται να τους πατάς στο λαιμό όλο τον αγώνα και σε 1μιση λεπτό αν τρως δέκα πόντους σερί στο αναπάντητο. Όταν οι παίχτες χαλαρώνουν και τρώνε σερί άνω των 5-6 πόντων είναι η στιγμή που παίρνεις time out και αρχίζεις τις φωνές ρε Μπαρτσώκα, δεν περιμένεις να χάσεις όλη την διαφορά...
Τέσπα, φοβερός ο Law που φαίνεται σε τρελή φόρμα τελευταία και καλό come back από Παπ που στους τελευταίους αγώνες ξεπερνά τα παιδικοεφηβικά κόμπλεξ του τελευταίου διμήνου.
ΥΓ. Ο Πάουελ εξελίσσεται στο κρύο αστείο της σεζόν. Μαυροειδής και πάλι Μαυροειδής (περιμένω μέχρι και ο dimit να συμφωνήσει tongue.gif )
ΥΓ1. Αναρωτιέμαι αν έχει μείνει κάποιο στοιχείο του παιχνιδιού που να μπορεί πλέον να προσφέρει ο Γκέτσε.
Anaz
QUOTE(rchos @ Feb 22 2013, 23:24 ) *
Ορισμένοι Ολυμπιακοί φέρονται όπως ακριβώς ορισμένοι φίλοι του Παναθηναικού μέχρι πέρσι.

Σημαντική διαφορά τα 15 χρόνια κορυφής και παντοκρατορίας του ενός απέναντι στην μία μόνο επιτυχημένη χρονιά του άλλου.
Mεγαλη αληθεια ειπες παλι σοφε γεροντα..
LFO
Μια χαρα η ομάδα εχθες. Τελειωσε το παραμυθι εδω και 2 εβδομάδες και τωρα αρχιζουν οι φαπες. Οποιος πλησιαζει θα τρωει και μια...Νικαμε τους τσουρουκαδες τουρκους την αλλη εβδομάδα και καπακι παιζουμε με την Μπαρτσα (Τσικνοπεμπτη το κερατο μου μεσα hammer.gif guns.gif ) για το πλεονεκτημα εδρας. Πεταγομαστε καπακι στην Σιενα, τρωει και αυτη μια φαπα να μαθει που σηκωσε κεφαλι και περιμενουμε τελειωνουμε το τοπ 16 με αλεπαλληλες φαπες στους εναπομειναντες ατυχους του ομίλου.

Και μετα περιμενουμε με τον επομενο ατυχο αντιπαλο, ευελπιστωντας να σταυρωσουν οι δρομοι μας με αγαπημενα μας προσωπα..... 19.gif

ΚΑΝΕΝΑΣ παικτης δεν περισσευει. Μπορει , μια βραδια, ενας παικτης που δεν υπολογιζεις να σου δωσει μια νικη χρυσαφι. Το εχουμε ξαναδει το εργο και καλα κανει ο Μπαρτζωκας και δινει χρονο σε ολους .

Οταν αρχισει η βροχη με τα τριποντα ολοι οι απιστοι θα κρυφτουνε...#in_gecevicious_we_trust
Manu7
Βγήκε δηλαδή το Ολυμπιακόμετρο πάλι όπως και με τον Σπανούλη επειδή τολμήσαμε κάποιοι να είμαστε δυσαρεστημένοι με την ασοβαρότητα της ομάδας στα τελευταία λεπτά? Νομίζω εστιάσαμε στο συγκεκριμένο θέμα πάνω στην ένταση της στιγμής το οποίο επαναλήφθηκε για 2ρη φορά και δεν αρχίσαμε τους αφορισμούς του στυλ "η ομάδα δεν πάει πουθενά", " ε είμαστε τσίρκο". Θεωρώ ότι ήταν πολύ εύκολα αντιληπτό.
Eddie.Johnson
Αρκετά καλή εμφάνιση χτές αλλά η παιδική χαρά των τελευταίων λεπτών εκνεύρισε και απογοήτευσε cool.gif Το άσχημο της υπόθεσης είναι οτι φαίνεται οι παίκτες να λειτουργούν με βάση τις δικές τους ορέξεις-αποφάσεις χωρίς να υπάρχει κάποιο πλάνο/καθοδήγηση απο τον πάγκο.Πού να ήταν και η διαφορά στους 10 δηλαδή...μπορεί να χάναμε και το παιχνίδι biggrin.gif rolleyes.gif

Κατα τ άλλα,αρχίζω και καταλαβαίνω τον Ντόρσει γιατι είχε ξενερώσει τόσο πολύ με το 'πλάνο' της ομάδας...Στο πρώτο ημίχρονο που έπαιρνε προσπάθειες ο Σπανούλης,μπορεί να βλέπαμε σε κάθε επίθεση 3 φορές τον Πάουελ να γίνεται σάκος του μπόξ για να σκρινάρει στον πανμέγιστο Βασίλη icon_drunk.gif Είναι εκνευριστικό και το έχω ξανατονίσει ότι φαίνεται μία ολόκληρη ομάδα να κολλάει στην κυριολεξία γιατί πρέπει να γίνουν 200 σκρίν στον Σπανούλη επειδή ντέ και καλά θα πάρει την επίθεση 19.gif Και φυσικά δέν φταίει ο ίδιος ο παίκτης γιαυτό αλλά ο προπονητής που του έχει δώσει τέτοια ελευθερία πρωτοβουλιών μέσα στα παιχνίδια.

Γενικά πάντως κρατάω μικρό καλάθι γιαυτά που μπορεί να κάνει ο Ολυμπιακός φέτος...βλέπω πράγματα στην ομάδα που δέν μου αρέσουν καθόλου και δέν νομίζω να αλλάξουν απο δώ κ πέρα.

ΥΓ1.Φοβερός ο Λό έστω κι άν έκανε κάποια λάθη στο τέλος.Ο Πάπ δείχνει να ανεβαίνει,μακάρι να συνεχίσει έτσι.

ΥΓ2.Εκκλήσια το γήπεδο.Φυσικά χαίρομαι που δέν ακούγονται βρισιές και σχετικά μπινελίκια αλλά νομίζω λείπει ένας γενικότερος παλμός που θα σπρώχνει την ομάδα στα δύσκολα.Με άλλα λόγια και να πάρουμε πλεονέκτημα έδρας δέν έχουμε έδρα για να το εκμεταλλευτούμε sad.gif
Zephyr
QUOTE(LFO @ Feb 23 2013, 09:31 ) *
Και μετα περιμενουμε με τον επομενο ατυχο αντιπαλο, ευελπιστωντας να σταυρωσουν οι δρομοι μας με αγαπημενα μας προσωπα..... 19.gif


Βρε λες 39.gif ???

QUOTE(LFO @ Feb 23 2013, 09:31 ) *
Οταν αρχισει η βροχη με τα τριποντα ολοι οι απιστοι θα κρυφτουνε...#in_gecevicious_we_trust


Πέρσι το κανε το θαύμα του όταν έπρεπε, φέτος?
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Feb 23 2013, 00:21 ) *
Ο Έισι το τελευταίο καιρό ειναι απολαυστικός.
Ο Παππούς πέρσι άφησε τις χαζομάρες-πειράματα με τα κολεγιόπαιδα και έφερε Έισι και Ντορσι που του αλλάξανε την ομάδα και σήκωσε ευρωπαϊκό...
Αυτές ειναι μεταγραφές λεμε


Κι εγώ όσο πάει τον γουστάρω περισσότερο και τον βλέπεις ότι έχει άντερα να πάρει πρωτοβουλίες επιθετικά,δε μασάει...
Ilias7
Το σημαντικο ειναι οτι κατα διαστηματα χθες η ομαδα επαιξε καλο μπασκετ και πλεον ειναι για τα καλα στο κυνηγι της 2ης θεσης..Τα επομενα 3 παιχνιδια τα θεωρω πολυ σημαντικα..Δε ξερω γιατι αλλα το επομενο παιχνιδι στη Τουρκια το φοβαμαι λιγο αν και η Μπεσικτας δεν ειναι καποια σοβαρη ομαδα..

Δε με προβλιματιζει τοσο το γεγονος οτι χαθηκε η διαφορα στο τελος,αλλα δε μου αρεσει να το βλεπω κιολας αυτο..Παλευεις ενα ολοκληρο παιχνιδι,εχεις πολυ καλη εικονα,περνεις μια μεγαλη διαφορα καλυπτοντας κιολας τη διαφορα του πρωτου αγωνα και στο τελος χαλας τις εντυπωσεις..Δεν ειναι ωραιο αυτο..

Κατι πρεπει να γινει με τον Παουελ..Ο Μπαρτζωκας δειχνει οτι το πιστευει και περιμενει να τον δικαιωσει η επιλογη του..Πιστευω οτι ο Σερμαντινι μπορει να τα καταφερει πολυ καλυτερα και σε επιθεση και σε αμυνα..Ειδικα στον τομεα τον ριμπαουντ..

ΥΓ1: Οταν ανεβαινει ο Παπανικολαου ολοι ομαδα παιζει με αλλον αερα..

ΥΓ2: Ο Περπερογλου κανει ολη τη βρομικη δουλεια,θελω να πιστευω οτι θα αρχισει να ανεβαινει κι αλλο τωρα που αρχιζουν τα δυσκολα..

ΥΓ3: Ο Λο πραγματικα πολυ καλος..

ΥΓ4: Ο Γκετσε δυστυχως οσο και να θελει κριμα γι αυτον αλλα νομιζω δε μπορει..Δεν το παει και το παιχνιδι κιολας...Χθες 2 φορες μονο του και τα εχασε..Αν τα ειχε βαλει θα ανεβαινε κι αλλο..Γιατι σε σχεση με αλλα παιχνιδια ηταν καλυτερος...Και αμυντικα!
Reggie Miller #31
Δεν είναι μόνο οι 2 μεγάλες νίκες στην Ευρώπη,αλλά φαίνεται ότι η ομάδα έχει αρχίσει να ανεβαίνει πάλι,να βρίσκει ρυθμό,να παίζει ωραίο μπάσκετ και δυνατή άμυνα...
freelance
Πολύ καλός ο Ολυμπιακός χθες.. Δείχνει να ανεβάζει στροφές στο κατάλληλο σημείο. Και φυσικά, όπως έδειξαν τα τελευταία λεπτά, έχει να βελτιώσει πράγματα..

Σοβαρότητα τώρα για νίκη στην Τουρκία, μην γίνει καμιά γκέλα.. Θέλει σοβαρότητα πάντα και παντού.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.