Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Ολυμπιακός,Προημιτελικός Κυπέλλου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
j-kidd13
vs

Πρώτος αγώνας τη χρονιάς,και η κληρωτίδα έβγαλε το ζευγάρι των αιωνίων στα προημιτελικά.Το ματς θα διεξαχθεί χωρίς φιλάθλους στις κερκίδες λόγω τιμωρίας της έδρας του Παναθηναϊκού.Ο Ολυμπιακός σαφώς σε καλύτερη κατάσταση,ο Παναθηναϊκός ακόμα ψάχνεται και έχει απουσίες,ενώ η προετοιμασία έγινε με την μισή ομάδα.Θεωρητικά ο πιο έτοιμος Ολυμπιακός μοιάζει φαβορί,σε ένα άδειο ΟΑΚΑ,αλλά σε τέτοια παιχνίδια πολλές φορές οι εκτιμήσεις πάνε περίπατο.

Να παρακαλέσω να προσέχουμε το ύφος που γράφουμε,με σεβασμό στον συνομιλητή,και πάντα με κόσμιο τρόπο,για να μην έχουμε κυρώσεις.Ποστ που θα κρίνονται οτι ρίχνουν "λάδι στη φωτιά" και έχουν εμπριστικό/ειρωνικό κλπ περιεχόμενο,θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται.

Καλή σεζόν...
irving
ο μαυροκεφαλιδης θα προλαβει το ματς?
leonkalf
Σε ποιον θα κάνει εντύπωση/έκπληξη αν ο Παο εμφανιστεί με σχεδόν πλήρη ομάδα μεθαύριο...???

Μήπως πάνε να "κοιμήσουν" τον αντίπαλο..? 65.gif
j-kidd13
QUOTE(leonkalf @ Oct 7 2014, 16:46 ) *
Σε ποιον θα κάνει εντύπωση/έκπληξη αν ο Παο εμφανιστεί με σχεδόν πλήρη ομάδα μεθαύριο...???

Μήπως πάνε να "κοιμήσουν" τον αντίπαλο..? 65.gif


Σε κανεναν δεν θα κανει εντυπωση.Οι τραυματιες υπαρχουν δεδομενα,και σωστα δινονται αμφιβολοι...Τη μερα του αγωνα θα τεσταριστουν και οσοι μπορουν να μπουν αποστολη και ειναι σε θεση να βοηθησουν εστω και λιγο,θα μπουν.Και λογικο ειναι νομιζω.Μεχρι τοτε,ορθως δινονται αμφιβολοι...
AJSlaughter6
Εγώ αν και φανατικός Παναθηναϊκός προβλέπω νίκη(όχι άνετη,πιστεύω θα πάει σε χαμηλό σκορ και μικρή διαφορά κάτω των δέκα) του ΟΣΦΠ λόγω ανετοιμότητας της ομάδας,τραυματισμών και γενικότερα της κατάστασης που επικρατεί στις δύο ομάδες.Πιθανότητες δίνω 65-35 υπέρ του ΟΣΦΠ.
yorgos
Μάλιστα. To stoiximan δίνει 3.20 τον Παναθηναϊκό και 1.45 τον Ολυμπιακό, με πιθανότερη διαφορά τη νικη Ολυμπιακού με 5.5 πόντους και το σκορ γύρω στους 140 πόντους.

frenchman7
Τελικά πως θα μάθουμε τις σίγουρες απουσίες του Παο?
sni79per
ακομα κ ο κορωναιος να μπει να παιξει μεθαυριο δεν μπορεις να λες οτι μια ομαδα δεν εχει κανει μια προπονηση ή ενα ματς προετοιμασιας πληρης για να παρει ενα ματς.
ακομα κ τωρα τοσο φοβος...
bbplayer
προσωπικά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλει να πει ο mod. Ο Μαυροκεφαλίδης , ο Μποχωρίδης , ο Φώτσης και γενικά η μισή ομάδα τελοσπάντων δεν κάνει προπόνηση και δεν παίζει στα φιλικά ...για να κρυφτεί από τον Ολυμπιακό??


το ματς είναι 50-50 όπως και όλα μεταξύ αυτών των δυο
yorgos
Περιμένω ματς νευρικό, με κακά ποσοστά στο κρύο και άδειο ΟΑΚΑ. Τον Ολυμπιακό να έχει αυτοματισμούς, εμάς να ψαχνόμαστε, εμάς να κάνουμε περισσότερα λάθη και να παίρνουμε λιγότερα ριμπάουντ αν κατέβουμε χωρίς ΜΑΠ (νομίζω πλέον αυτό είναι δεδομένο). Σπανούλης μεγάλο ματς και φθορά του Μπατίστα με φάουλ. Δε νομίζω ότι θα ξεφτιλιστούμε κιόλας, αλλά ορθώς όλοι δίνουν φαβορί (και καθαρά μάλιστα) τον Ολυμπιακό, η υπεροχή σε ρόστερ και ομοιογένεια είναι αισθητή, χώρια τις απουσίες. Μας βλέπω να ΄χάνουμε ηρωικά με 6-7 πόντους.
t0ny3
Με την εικονα των φιλικων, δεν μπορω να σκεφτω με ποιον τροπο μπορει να κερδισει ο Παναθηναικος. Εχω για σιγουρακι την ηττα, αφου η ομαδα ειναι αγουρη, αγευστη, ατσουμπαλη και νωθρη.

Θα χρειαστει καιρος για να παρουμε την πραγματικη εικονα της ομαδας μας. Προβλεψη για την διαφορα 7-10 ποντους Και περιμενω αρκετα κακο ποιοτικα ματς.

Υ.Γ. Ελπιζω μονο να μη σηκωσει κι εδω λευκη πετσετα ο coach και βαλει μεσα Κονιαρη, Διαμαντακο κτλ και ξεφυγει η διαφορα, αν και ο Διαμαντακος αναγκαστικα πρεπει να παιξει με τις απουσιες στην front line.
irving
παει κ ο χαραλαμποπουλος που επαθε θλαση ο γκιστ δεν προπονηθηκε! δυσκολα το σκορ δεν θα ξεφυγει..
SkyFall
αν υπήρχε στοίχημα για το αν θα κάνει παρέλαση Οκτωβρίου ο Ιβ, θα έπαιζα το σπίτι μου!
bbplayer
αυτός είναι ικανός να καταστρέψει ακόμα και αυτούς που δεν προπονεί.
SG3ptshooter
Eλάτε ρε παιδιά που φταίει ο Ivanovic για όλα. ΟΚ, τους ξεζούμισε για αρχή, αλλά δε με νοιάζει το κύπελλο. Ας δούμε ένα καλό εύρος αγώνων πρώτα. Δεν αμφιβάλλω καθόλου βέβαια πως αν δεν κάνει παρέλαση θα παρουσιαστεί ως η απόλυτη καταστροφή μιας σεζόν που προδιαγραφόταν ξαφνικά πολύ καλύτερη απ' το πως ξεκίνησε υποθετικά. Αλλά ας ξεκινήσει με το καλό να δούμε.

Χωρίς Gist, ξανά υποθετικά, είναι τεράστια η αλλαγή των δεδομένων. Δεν είναι τεράστιος παίκτης ο Gist, απλά δεν προσφέρει κανείς στο 3-4-5 ειδικότερα αρκετά απ' αυτά που μας δίνει.
bbplayer
δυο τρεις έχουν μείνει αλώβητοι σουτέρ, ποιος να φταίει?
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ Oct 7 2014, 22:15 ) *
δυο τρεις έχουν μείνει αλώβητοι σουτέρ, ποιος να φταίει?

Nα μη φταίει κανείς από τώρα, μέχρι να δούμε full season τι θα επιφέρει.
salonikatasos
ο χαραλαμπόπουλος θα έπαιζε λογικά ένα 8λεπτο σύνολο,αλλά δεν ξέρω τι θα μπορούσε να προσφέρει σε αυτά τα λεπτά. το ροτέισον έτσι κι αλλιώς για το συγκεκριμένο παιχνίδι με τις απουσίες που έχουμε θα ήταν μικρό και το ξέραμε εξαρχής. ο γκιστ δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα συμμετοχής του. θα παίξει κανονικά και θα παίξει και πολύ ώρα με τον φώτση σχετικά ανέτοιμο και με λίγες γεμάτες προπονήσεις. ο μπατίστα θα βαρέσει 40λεπτο λογικά και θα πρέπει να προσέξει τα φάουλ του. ας τρώει πίσω,αρκεί να μείνει μέσα στο παιχνίδι και να βάζει μπροστά παίρνοντας και κάποια φάουλ-ριμπάουντ στην επίθεση. έτσι όπως είμαστε τώρα θα πάμε πολύ ώρα σε παιχνίδι με 3 κοντούς και πιστεύω θα δούμε και τον γιάνκοβιτς στο 4 όταν θα βγαίνει ο πρίντεζης και θα μπαίνει ο πέτγουεϊ
SkyFall
QUOTE (SG3ptshooter @ Oct 7 2014, 22:20 ) *
Nα μη φταίει κανείς από τώρα, μέχρι να δούμε full season τι θα επιφέρει.


Εντάξει, δεν είναι κριτήριο το ματς της Πέμπτης αλλά όσον αφορά στη στελέχωση της ομάδας έχει κάνει τραγικά λάθη που ενώ μπορεί να διακρίνει ο καθένας στο φόρουμ ο Ιβ θεωρεί ότι έχει πράξει σωστά. Έχουμε φτάσει 7/10 μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Ευρωλίγκα και ακόμα να αποφασίσει τι είδους πεντάρι θέλει στην ομάδα. Το ξέρω αυτό, δεν το λέω στην τύχη.
Όσον αφορά στους τραυματισμούς είναι 100% δική του ευθύνη.
tuareg
QUOTE (SkyFall @ Oct 7 2014, 22:31 ) *
Έχουμε φτάσει 7/10 μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Ευρωλίγκα και ακόμα να αποφασίσει τι είδους πεντάρι θέλει στην ομάδα.


μηπως θελει το Χαριση?Μπα ε?Ειπα μηπως smiley.gif smiley.gif
bbplayer
QUOTE (salonikatasos @ Oct 7 2014, 22:25 ) *
έτσι όπως είμαστε τώρα θα πάμε πολύ ώρα σε παιχνίδι με 3 κοντούς και πιστεύω θα δούμε και τον γιάνκοβιτς στο 4 όταν θα βγαίνει ο πρίντεζης και θα μπαίνει ο πέτγουεϊ


...και αντίο ζωή, αφού με αυτό το σχήμα όποτε έχει δοκιμαστεί είμαστε αμυντικά σκορποχώρι.


QUOTE (SG3ptshooter @ Oct 7 2014, 22:20 ) *
Nα μη φταίει κανείς από τώρα, μέχρι να δούμε full season τι θα επιφέρει.


α μάλιστα. τώρα κατάλαβα τι εννοείς. δε μίλησα γενικότερα. με 3-4 μόνιμες απουσίες πάντως ομάδα δε μοντάρεις και σου στερεύουν οι έτσι κι αλλιώς περιορισμένες λύσεις σου
salonikatasos
QUOTE (bbplayer @ Oct 7 2014, 22:34 ) *
...και αντίο ζωή, αφού με αυτό το σχήμα όποτε έχει δοκιμαστεί είμαστε αμυντικά σκορποχώρι.




α μάλιστα. τώρα κατάλαβα τι εννοείς. δε μίλησα γενικότερα. με 3-4 μόνιμες απουσίες πάντως ομάδα δε μοντάρεις και σου στερεύουν οι έτσι κι αλλιώς περιορισμένες λύσεις σου

άλλο φιλικά και άλλο επίσημα παιχνίδια. και μην ξεχνάμε ότι το ίδιο θα κάνει και ο ολυμπιακός που έχει κι εκείνος μόνο έναν παίχτη στο 3
CG.
QUOTE (SkyFall @ Oct 7 2014, 22:31 ) *
Εντάξει, δεν είναι κριτήριο το ματς της Πέμπτης αλλά όσον αφορά στη στελέχωση της ομάδας έχει κάνει τραγικά λάθη που ενώ μπορεί να διακρίνει ο καθένας στο φόρουμ ο Ιβ θεωρεί ότι έχει πράξει σωστά. Έχουμε φτάσει 7/10 μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Ευρωλίγκα και ακόμα να αποφασίσει τι είδους πεντάρι θέλει στην ομάδα. Το ξέρω αυτό, δεν το λέω στην τύχη.
Όσον αφορά στους τραυματισμούς είναι 100% δική του ευθύνη.

Ε οχι και ο καθενας..
Τωρα που χασαμε τον αναπληρωματικο μας 3 θα τρεχουμε με τον γιανκοβιτσ μονο και τον διαμαντιδη σε βιονικο ρολο να καλυπτει το1,2,3 μπορει και το 4 αν λειπει ο γκιστ.
Καλα κρασια
Αλλα ειπαμε οπως στρωσεις θα κοιμηθεις.Απο την αρχη βλεπουμε οτι δεν μπορουμε να στηριζομαστε στην καλη τυχη , στην πιστη στον θεο και τις προσευχες για να εχουμε μια ανεκτη χρονια
t0ny3
Μωρε παρελαση θα κανει, το θεμα ειναι αν θα προλαβει το κοπει τη πιτα. Πεφτουμε κατευθειαν στα βαθια με ανετοιμη ομαδα και κουτσουρεμενη, αλλα αν ερθει η καταστροφη μετα απο αυτο το ματς με τον Ολυμπιακο για το κυπελλο, τοτε ειναι αξιος της μοιρας του ο Δ.Γ.. Αν και ειμαι συμφωνος με το οτι ο Ιβανοβιτς εχει "χαζεψει" λιγο με αυτη χετη που εχει αφησει, γιατι δεν γινεται να μην εχει κλεισει το ροστερ εδω και βδομαδες με τοσο τρανταχτα κενα και ακομα να ψαχνεται για το τι παικτη θα κανει μεταγραφη, πρεπει να του δωσουμε χρονο. τετοια προτζεκτς να διαλυονται με την πρωτη στραβη τοτε η επομενη μερα θα ειναι ακομη πιο εφιαλτικη. Τωρα για τις προπονησεις ή ειναι ολοι τους τοσο αγυμναστοι ή τους βγαζει το ζουμι!

Ο Ολυμπιακος ειναι πιο ετοιμος και πιο σοβαρος, εχει κορμο και εκανε προσθηκες. Μονο αν μπουν σαν χεσμενοι οι Ολυμπιακοι μπορουμε να το κλεψουμε, αλλα σε αδειο ΟΑΚΑ δυσκολο μου ακουγεται. Btw αυτα τα πραγματα με νοκ αουτ παιχνιδια σε κυπελλο στην εδρα του ενος μονο στην Ελλαδα γινονται!


green_sky
Οι απεναντι μετα απο το προπερσινο σκουπισμα και τα περυσινα κολυβα μιλανε ακομα για διατησια.Εμεις δεν ειμαστε απεναντι.Η λογικη λεει οτι θα κερδισουν.Ε ΚΑΙ?????????????Η σαιζον τωρα αρχιζει εγινε οτι εγινε το καλοκαιρι αλλα το καλοκαιρι περασε.Πρεπει να αφησουμε τον ιβανοβιτς να δουλεψει με το υλικο που εχει.Αλλη ομαδα ειναι τωρα ο παναθηναικος ( αν το λες ομαδα αυτο το πραγμα) αλλη θα ειναι τον δεκεμβρη και αλλη τον απριλη.Ο χρονος λειτουργει υπερ και πρεπει εφοσον δεν υπαρχει φραγκο να στηριξουμε τα νεα παιδια οποιο και αν ειναι το τιμημα .Αλλη ελπιδα ο παναθηναικος δεν εχει.Αλλιως θα σβησει σαν τον Αρη.Το παιχνιδι με τον απεναντι ειναι ανευ ουσιας.
SG3ptshooter
QUOTE(SkyFall @ Oct 7 2014, 22:31 ) *
Εντάξει, δεν είναι κριτήριο το ματς της Πέμπτης αλλά όσον αφορά στη στελέχωση της ομάδας έχει κάνει τραγικά λάθη που ενώ μπορεί να διακρίνει ο καθένας στο φόρουμ ο Ιβ θεωρεί ότι έχει πράξει σωστά. Έχουμε φτάσει 7/10 μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Ευρωλίγκα και ακόμα να αποφασίσει τι είδους πεντάρι θέλει στην ομάδα. Το ξέρω αυτό, δεν το λέω στην τύχη.
Όσον αφορά στους τραυματισμούς είναι 100% δική του ευθύνη.

E όχι και "ο καθένας στο forum". Μέχρι να μιλήσουν για ενδιαφέρον απόκτησης mobile ψηλού βαρέθηκα να διαβάζω πως το να σου αρέσουν παίκτες με τα χαρακτηριστικά του Lasme είναι πρακτικά παράλογο. Επίσης ο Lasme, τέτοιον καιρό είχε έρθει και έπαιξε σε derby ανέτοιμος και έκραζε και κόσμος. Μόλις είπε ο Ivanovic για τέτοιον ψηλό βέβαια συμφωνούμε όλοι πως είναι "σπουδαία" προσθήκη. Γενικά, δεν είμαι διαιτητής στον κόσμο του ΠΑΟ να ελέγχω τα μέτρα και τα σταθμά του καθενός, έχω in check τα δικά μου όσο μπορώ.

Αυτό για τους τραυματισμούς είναι 101% δική του ευθύνη, ναι. Το έχει προκαλέσει ξανά άλλωστε. Αλλά και τίτλους έχει πάρει με τέτοια προετοιμασία, η σεζόν δεν άρχισε καλά καλά. Τώρα τελευταία μόνο βλέπω να "σκάνε" δημοσιεύματα που είναι επικριτικά επ' αυτού, οπότε πως να μην ανησυχώ για την παρέλαση.

QUOTE(green_sky @ Oct 7 2014, 23:52 ) *
Οι απεναντι μετα απο το προπερσινο σκουπισμα και τα περυσινα κολυβα μιλανε ακομα για διατησια.Εμεις δεν ειμαστε απεναντι.Η λογικη λεει οτι θα κερδισουν.Ε ΚΑΙ?????????????Η σαιζον τωρα αρχιζει εγινε οτι εγινε το καλοκαιρι αλλα το καλοκαιρι περασε.Πρεπει να αφησουμε τον ιβανοβιτς να δουλεψει με το υλικο που εχει.Αλλη ομαδα ειναι τωρα ο παναθηναικος ( αν το λες ομαδα αυτο το πραγμα) αλλη θα ειναι τον δεκεμβρη και αλλη τον απριλη.Ο χρονος λειτουργει υπερ και πρεπει εφοσον δεν υπαρχει φραγκο να στηριξουμε τα νεα παιδια οποιο και αν ειναι το τιμημα .Αλλη ελπιδα ο παναθηναικος δεν εχει.Αλλος θα σβησει σαν τον Αρη.Το παιχνιδι με τον Ολυμπιακό ειναι ανευ ουσιας.

Ο ΠΑΟ θα είναι σίγουρα άλλη ομάδα σε ένα χρονικό διάστημα, συμφωνώ. Και πρέπει να αφήσουμε τον Ivanovic να δουλέψει. Και το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό είναι σε σοβαρό βαθμό δευτερεύον σε σχέση με την επερχόμενη σεζόν.

Διαφωνώ στο ότι "δεν υπάρχει φράγκο", διαφέρει απ' το να έχεις 20+ εκατομμύρια budget αλλά δε γίναμε ομάδα Eurochallenge. Γι' αυτό και αν υπήρχε διαφορετικό πλάνο της "Ελληνοποίησης" πριν τους μήνες που "ό,τι έγινε, έγινε" μπορούσαμε να παρουσιάζουμε κάτι διαφορετικό αυτή τη στιγμή σε potential. Τελικά οι ξένοι ήρθαν -έρχονται ακόμα-, ήταν περισσότεροι απ' ότι μας έλεγαν οι γνωρίζοντες και απ' τους μικρούς σε δύσκολα ματς θα δοκιμαστούν λίγοι, από λίγο. Άρα μας έπαιρνε να είχαμε απλώσει λίγο διαφορετικά τη στόχευση στην αγορά, παίρνοντας παράλληλα και πάλι παίκτες που δε θα κληθούν να σηκώσουν βάρος, παρά μόνο να συλλέξουν κάποιες σεβαστές εμπειρίες φέτος.
patissiotis
Ακομα και ολοι οι παιχτες του Παναθηναϊκου να ηταν υγιεις το ροστερ μας με τον ΔΔ "ημιθανη", με βασικο πενταρι τον Μπατιστα (ΗΜΑΡΤΟΝ!!!) και με 3αρι τον Βλαντο δεν ειναι επιπεδου ευρωλιγκας. Δεν ξερω που πηγαζει ολη αυτη η αισιοδοξια για αυτο το προτζεκτ-εγω πιστευω οτι η φετινη χρονια θα ειναι τραγικη, με αλλαγες προπονητων, ντροπιαστικες εμφανισεις και αποκλεισμο απο την 1η φαση της ευρωλιγκας. Μακαρι να βγω ψευτης!
Οσο για μεθαυριο δεν νομιζω οτι μπορουμε να συζητησουμε σοβαρα για το παιχνιδι. Δυστυχως ο Ιβανοβιτς αποτελειωσε την ομαδα με τη προπονηση δεκαετιας '90 που κανει. Νομιζω τον εχει ξεπερασει το μπασκετ και δεν ειναι τυχαιο οτι ηταν ανεργος 2 χρονια αν δεν κανω καποιο λαθος. Για μενα δεν υπαρχει παιχνιδι την Πεμπτη στο ΟΑΚΑ, ο Ολυμπιακος θα κερδισει ευκολα και ανετα. Αν θα ανοιξει η διαφορα εξαρταται αποκλειστικα απο αυτον. Νομιζω οτι η διαφορα των δυο ομαδων μπορει να συγκριθει μονο με τις εποχες Παπαστρατειου για τον Ολυμπιακο με Γκουλιας και λοιπους. Κριμα για την ομαδα μου-οι ανανεωσεις δεν γινονται ετσι, θελουν κορμο και εμπειρους παιχτες. Να εχεις μια σοβαρη ομαδα με ενα καλο προπονητη με 7-8 παιχτες επιπεδου να μπουν 3-4 νεαροι. Με ΔΔ και Φωτση σε αυτη την ηλικια, Λουκα και Γκιστ, με Αμερικανους 150.000$ και 6-7 πιτσιρικαδες δεν φτιαχνεις ομαδα ευρωλιγκας αλλα ομαδα για να χτυπησεις τον ΠΑΟΚ (με ΟΛΟ το σεβασμο και χωρις καμια ειρωνια) για την 2η θεση. Κριμα γιατι αν ο ΔΓ εκανε εξυπνες κινησεις με παρομοιο μπατζετ θα μπορουσε να φτιαξει εξαιρετικη για τα δεδομενα της εποχης ομαδα... Νικη του Ολυμπιακου λοιπον με 20+ ποντους εκτος αν στο τελος παρατησει εντελως το ματς...
Dred11
Ένα λεπτό να συνειδητοποιήσω με ποιους θα παίξουμε αύριο
Διαμαντίδης Μποχωρίδης (?) Κόνιαρης
Σλότερ Παππάς
Γιάνκοβιτς Κανένας
Φώτσης (?) Κανένας
Μπατίστα Διαμαντάκος Παπαγιάννης
Ο Χαραλαμπό άνετα θα χτυπούσε 20 λεπτο. Το λέω για τον φίλο που είπε ότι θα έπαιζε 8 λεπτά. Τελικά βλακεία έκανε ο Βεζένκοφ. Όχι 20 λεπτα, 40 λεπτα θα χτυπούσε στον Παναθηναικό φέτος.
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 8 2014, 00:11 ) *
Αυτό για τους τραυματισμούς είναι 101% δική του ευθύνη, ναι. Το έχει προκαλέσει ξανά άλλωστε. Αλλά και τίτλους έχει πάρει με τέτοια προετοιμασία, η σεζόν δεν άρχισε καλά καλά. Τώρα τελευταία μόνο βλέπω να "σκάνε" δημοσιεύματα που είναι επικριτικά επ' αυτού, οπότε πως να μην ανησυχώ για την παρέλαση.


Η κριτικη και η αντιμετωπιση που πιθανον να εχει, αν η σεζον ξεκινησει στραβα, μου θυμιζει Γκερσονα, που επειδη δεν επαιζε το παραδοσιακο ελληνικο ταμπουρι των 60 ποντων, δεν ειχε κανενα στηριγμα στα ΜΜΕ. Μολις λοιπον ηρθαν αποτυχιες, ο κοσμος στραφηκε εναντιον του και ζητουσε να φυγει κι αν οι Αγγελοπουλοι ειχαν ακουσει τα πρωτα κραξιματα, θα τον ειχαν απολυσει απο την πρωτη σεζον.
j-kidd13
Για τον Γκιστ,θα επαιρνα και ορκο οτι θα παιξει... laugh.gif
Δεν βλεπω να κερδιζουμε,οχι οτι το αποκλειω,ντερμπι ειναι,απλα ο Ολυμπιακος εχει ετοιμοπολεμους τους παικτες του καιρο τωρα,σε αντιθεση με εμας που καναμε μιση προετοιμασια,οποτε σιγουρα ειναι λιγο πιο μπροστα στην διεκδικηση της νικης.Ειναι και η απουσια του κοσμου ενα μειον,απο την αποψη οτι θα μπορουσε να δωσει ωθηση στην ομαδα,που θα την χρειαζοταν τωρα που ειναι ανετοιμη.Οπως και να εχει προσωπικα το κυπελλο δεν μου λεει τιποτα,μονο η αναμετρηση με τον Ολυμπιακο δινει αξια στο παιχνιδι,και θα χαρω αν κερδισω τον Ολυμπιακο,και οχι επειδη θα περασω στην επομενη φαση αρα θα παρω και το τροπαιο.Με νοιαζει να ειναι ετοιμη η ομαδα οταν πρεπει,και οχι το ματς του κυπελλου.
salonikatasos
QUOTE (Dred11 @ Oct 8 2014, 00:37 ) *
Ένα λεπτό να συνειδητοποιήσω με ποιους θα παίξουμε αύριο
Διαμαντίδης Μποχωρίδης (?) Κόνιαρης
Σλότερ Παππάς
Γιάνκοβιτς Κανένας
Φώτσης (?) Κανένας
Μπατίστα Διαμαντάκος Παπαγιάννης
Ο Χαραλαμπό άνετα θα χτυπούσε 20 λεπτο. Το λέω για τον φίλο που είπε ότι θα έπαιζε 8 λεπτά. Τελικά βλακεία έκανε ο Βεζένκοφ. Όχι 20 λεπτα, 40 λεπτα θα χτυπούσε στον Παναθηναικό φέτος.

επίσης ξεχνάς τον μπλουμς που θα παίξει και τον γκιστ που επίσης θα παίξει. ο χαραλαμπόπουλος 8 λεπτά θα έπαιζε γιατί θα έπαιζε παραπάνω ο γιάνκοβιτς,αφού τώρα δεν είναι φιλικό το παιχνίδι για να κάνουμε δοκιμές. ο κόνιαρης το πιο πιθανό είναι να μη μπει,ούτε δευτερόλεπτο στο παιχνίδι,τα ίδια και ο παπαγιάννης. πιστεύω ούτε ο διαμαντάκος θα παίξει και θα δούμε τον γκιστ στο 5 όταν βγαίνει ο μπατίστα(τον βλέπω αν δεν πάρει φάουλ να βγάζει 35λεπτο) και τον διαμαντίδη στο 3 όταν δε θα παίζει ο γιάνκοβιτς. το ρόστερ μας δηλαδή για το ματς της πέμπτης είναι οι εξής 9: διαμαντίδης, μποχωρίδης, μπλουμς, σλότερ, παππάς, γιάνκοβιτς,φώτσης,γκιστ,μπατίστα
green_sky
Εγω νομιζω οτι θα παει με τους πιο εμπειρους.Τα πειραματα τελος.
Διαμαντιδης,Παππας,σλοτερ,μπλουμς,
γιανκοβιτς,γκιστ,φωτσης,μπατιστα και αναλωσιμο τον μποχωριδη πανω στον σπανουλη.
Nομιζω δε οτι θα δουμε αρκετη ωρα τον μητσο στο 3.
Θεωρω επισης λογικο ο μπαρτζωκας την πεμπτη να βασιστει πολυ στο drive και στην ρακετα και πολυ λιγοτερο απο αλλες φορες στο περιφερειακο σουτ.Τα στεγανα του πεδουλακη μας τελειωσαν.....................
j-kidd13
Εγω πιστευω οτι θα δωσει χρονο αρχικα και στον Διαμαντακο...Εστω και λιγο,δεν γινεται να μην παρει χρονο.
green_sky
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 8 2014, 01:00 ) *
Εγω πιστευω οτι θα δωσει χρονο αρχικα και στον Διαμαντακο...Εστω και λιγο,δεν γινεται να μην παρει χρονο.


Εχεις δικιο τωρα που εφαγε την θλαση ο χαραλαμποπουλος ο διαμαντακος αναγκαστικα θα παρει χρονο.
irving
θα βαλει σιγουρα τον διαμαντακο για τα φαουλ 1-2 λεπτα. θα δουμε και για πολυ ωρα σχημα με 3 κοντους! το προβλημα ειναι τ θα κανουμε στην αμυνα οπου περα του διαμαντιδη δεν παιζει κανεις
CG.
QUOTE (salonikatasos @ Oct 8 2014, 00:43 ) *
επίσης ξεχνάς τον μπλουμς που θα παίξει και τον γκιστ που επίσης θα παίξει. ο χαραλαμπόπουλος 8 λεπτά θα έπαιζε γιατί θα έπαιζε παραπάνω ο γιάνκοβιτς,αφού τώρα δεν είναι φιλικό το παιχνίδι για να κάνουμε δοκιμές. ο κόνιαρης το πιο πιθανό είναι να μη μπει,ούτε δευτερόλεπτο στο παιχνίδι,τα ίδια και ο παπαγιάννης. πιστεύω ούτε ο διαμαντάκος θα παίξει και θα δούμε τον γκιστ στο 5 όταν βγαίνει ο μπατίστα(τον βλέπω αν δεν πάρει φάουλ να βγάζει 35λεπτο) και τον διαμαντίδη στο 3 όταν δε θα παίζει ο γιάνκοβιτς. το ρόστερ μας δηλαδή για το ματς της πέμπτης είναι οι εξής 9: διαμαντίδης, μποχωρίδης, μπλουμς, σλότερ, παππάς, γιάνκοβιτς,φώτσης,γκιστ,μπατίστα

Ουαουsmile.gif
Αντε να δουμε
doctorjekil
Μπορει να μου πει καποιος ποιος θα φυλαξει τον σπανουλη? ο παππας? 69.gif ο σλοτερ? 69.gif ο μπλουμς? 69.gif η μηπως ο γκιστ και να αλλαζουν στα σκριν με τον μπατιστα 69.gif
D-Wade
QUOTE(doctorjekil @ Oct 8 2014, 10:54 ) *
Μπορει να μου πει καποιος ποιος θα φυλαξει τον σπανουλη? ο παππας? 69.gif ο σλοτερ? 69.gif ο μπλουμς? 69.gif η μηπως ο γκιστ και να αλλαζουν στα σκριν με τον μπατιστα 69.gif

Ο Σπανούλης με τον ΠΑΟ μαρκάρεται μόνος του . . .Αλλά αύριο είναι ευκαιρία για αυτόν να κάνει ένα καλό ματς
silversurfer
Αναρωτιέμαι πόσοι Παναθηναϊκοί είμαστε έτοιμοι, όχι μόνο εδώ στο φόρουμ, αλλά γενικά να χάσουμε αύριο μέσα στο ΟΑΚΑ ευτυχώς χωρίς κόσμο με πολύ μεγάλη διαφορά.
Γιατί ζήτημα να κοντραριστεί ο Ολυμπιακός με την εικόνα που έχουν οι 2 ομάδες στα φιλικά δεν υπάρχει.

Οι προλήψεις των Ολυμπιακών περί ΟΑΚΑ και κόμπλεξ και δεν ξέρω εγώ τι απλά δεν υπάρχουν, επειδή το γήπεδο είναι άδειο και επειδή πλην ΔΔ και Γκιστ κανείς δεν έχει παίξει με Ολυμπιακό και πολύ που χέ..... κίολας για το αν θα χάσει.

Επίσης είμαι σίγουρος πως το πάθος του Ολυμπιακού θα είναι κατά πάρα πάρα πάρα πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας γιατί είναι η ευκαιρία τους να μας πατήσουν στο λαιμό.
Lazeras
Eμείς έτοιμοι είμαστε και να χάσουμε.Η διοίκηση δεν ξέρω.Πάντως παιδιά να σας πω τι πιστεύω;Το πλάνο θα ξανααλλάξει πάλι. Θεωρώ ότι φέτος μόνο Γιάνκοβιτς Παππάς και ο Χαραλαμπόπουλος θα έχουν συμμετοχή.Θεωρώ ότι με μια πιθανή ήττα θα πάρουμε σίγουρα παίχτη μπορεί και παίχτες.Αν και πιστεύω ότι με Νέλσον ακόμα και με Λουκά ίσως ήταν πολύ καλά τα πράγματα.
silversurfer
Μα το πλάνο ήδη είναι αλλαγμένο. Αλλιώς δεν θα παίρναμε παίκτες.. Οι μικροί φέτος ΔΕΝ θα παίξουν (και είναι λογικό)
Skonokinis
του Μπλουμς του γυάλιζε το μάτι στα φιλικά και γενικά έχει ύφος ψυχάκια, αν στο ξεκίνημα του ματς δαγκώσει το πόδι του σπανούλη και τον αχρηστέψει νομίζω θα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω, in Latvia we trust


απίστευτος τύπος πάντως, δείτε εδώ βλέμμα (ο δε σλότερ έτοιμος να βάλει τα κλάματα):

shtarkws
QUOTE(silversurfer @ Oct 8 2014, 12:02 ) *
Αναρωτιέμαι πόσοι Παναθηναϊκοί είμαστε έτοιμοι, όχι μόνο εδώ στο φόρουμ, αλλά γενικά να χάσουμε αύριο μέσα στο ΟΑΚΑ ευτυχώς χωρίς κόσμο με πολύ μεγάλη διαφορά.
Γιατί ζήτημα να κοντραριστεί ο Ολυμπιακός με την εικόνα που έχουν οι 2 ομάδες στα φιλικά δεν υπάρχει.

Οι προλήψεις των Ολυμπιακών περί ΟΑΚΑ και κόμπλεξ και δεν ξέρω εγώ τι απλά δεν υπάρχουν, επειδή το γήπεδο είναι άδειο και επειδή πλην ΔΔ και Γκιστ κανείς δεν έχει παίξει με Ολυμπιακό και πολύ που χέ..... κίολας για το αν θα χάσει.

Επίσης είμαι σίγουρος πως το πάθος του Ολυμπιακού θα είναι κατά πάρα πάρα πάρα πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας γιατί είναι η ευκαιρία τους να μας πατήσουν στο λαιμό.


Ετσι οπως ειναι η εικονα των ομαδων αυτη την στιγμη θεωρω οτι ο Ολυμπιακος θα κερδισει ανετα γυρω στους 15π διαφορα. Με την επιστροφη των τραυματιων και εφοσον η ομαδα παρουσιαστει πληρεις ισως η ψαλλιδα κλεισει. Ξεκαθαρα παντως ο Ολυμπιακος φετος ξεκινα με ξεκαθαρο πλεονεκτημα απεναντι μας
rakakis
τι να πω, αν χασουμε κι αυτο το ματς καλυτερα να κλεισουμε το μπασκετικο τμημα
αφου πρωτα εχουμε κρεμασει το Μπαρτζω
bbplayer
όσο είναι ο Μήτσος καλά να μην έχετε τίποτα σίγουρο. Πόσοι πίστευαν πέρσι ότι το 1-2 θα γυρίσει σε ματς στο ΣΕΦ που έκρινε πρωτάθλημα με Φράγκι στον πάγκο και με μια ομάδα που σερνόταν? κανείς (σχεδόν)
spysta
υπο φυσιολογικες συνθηκες .. ο ΟΣΦΠ κερδιζει ευκολα το σημερινο παιχνιδι

αγωνιστικα ειναι ανωτερος !!
παραδοσιακο ντερμπυ βεβαια οποτε ..
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Oct 9 2014, 13:00 ) *
όσο είναι ο Μήτσος καλά να μην έχετε τίποτα σίγουρο. Πόσοι πίστευαν πέρσι ότι το 1-2 θα γυρίσει σε ματς στο ΣΕΦ που έκρινε πρωτάθλημα με Φράγκι στον πάγκο και με μια ομάδα που σερνόταν? κανείς (σχεδόν)


Έτσι ακριβώς ! μπορεί η λογική να λέει οτι ο Ολυμπιακός θα το καθαρίσει εύκολα αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτές οι δύο ομάδες μας έχουν αποδείξει πολλάκις ότι η λογική "πάει περίπατο" άμα το λέει η καρδιά ...

Μακάρι να δούμε ένα ντέρμπι..
silversurfer
ξέρουμε κάτι για Γκιστ? θα παίξει ή όχι? προτιμώ βεβαια να μην ρισκαρουμε να παίξει ώστε να επιστρέψει γερός για την συνέχεια παρά να κάνει σημερα ένα ματς που δείχνει χαμένο.
spysta
QUOTE(silversurfer @ Oct 9 2014, 11:39 ) *
ξέρουμε κάτι για Γκιστ? θα παίξει ή όχι? προτιμώ βεβαια να μην ρισκαρουμε να παίξει ώστε να επιστρέψει γερός για την συνέχεια παρά να κάνει σημερα ένα ματς που δείχνει χαμένο.



http://www.sport-fm.gr/newspapers/prasini/latest/
''Απιθανη η συμμετοχη Γκιστ'' γραφει η Πρασινη πανω δεξια ...


δυσκολευομαι να το πιστεψω laugh.gif laugh.gif
frenchman7
QUOTE(spysta @ Oct 9 2014, 14:45 ) *
http://www.sport-fm.gr/newspapers/prasini/latest/
''Απιθανη η συμμετοχη Γκιστ'' γραφει η Πρασινη πανω δεξια ...


δυσκολευομαι να το πιστεψω laugh.gif laugh.gif


Ειδικά αυτός θα παίξει σίγουρα
Το δίνουν πουθενά να το παίξω στο στοίχημα? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.