Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 11 2014, 01:53 ) *
Άρα θα πάρετε για head coach το Μανώλη Γλέζο; Γιατί ο δεξιά είναι ίδιος ο Dusko. tongue.gif


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
εγω ειμαι ο Γουολντορφ ??γουσταρω.
ο Αγγελος ειναι ο ΣτατλερΙβανοβιτς (δικενεμου πραγματικα μοιαζουν)
yorgos
Κι ο Λεμπρον ο ίδιος να' ρθει, ΜΑτσιούλις και Γκιστ για μένα είναι αμετακίνητοι. Ο δεύτερος είναι πασπαρτού και αμυντικό υπερόπλο (απαραίτητος αν έρθουν Βεζένκοφ και Βουγιούκας που δεν τους λες και ογκόλιθους της άμυνας) ο άλλος είναι ο σταθερότερος και πιο ψυχωμένος παίκτης του ΠΑΟ τα τελευταία δύο χρόνια.

QUOTE
Τον θέλω πολύ προσωπικά τον Νικ και επίπεδο σε ανεβάζει και δείχνεις ότι σκέφτεσαι σοβαρά και το μέλλον σου και την ευρωπαϊκή σου πορεία. Μικρός , γρήγορος, ψηλός ,διεισδυτικός, πασάρει άψογα, εξαιρετικός αμυντικός ,ελάχιστα είναι τα PG που συγκεντρώνουν όλα αυτα τα στοιχεία. Με ένα σουτάκι γύρω στο 30+κάτι % είμαστε μπαμ.

Το σουτάκι του το βελτίωσε σοβαρά όταν πήρε χρόνο με τον τραυματισμό του Κόνλεϊ. Ο Καλάθης βελτιώθηκε αισθητά στη Ρωσία, αλλά στο ΝΒΑ ανέβηκε επίπεδο, ξεχάστε τον Καλάθη ακόμη και της τελευταίας χρονιάς του στον ΠΑΟ, μιλάμε για ένα επίπεδο πιο πάνω.

Ο Βεζένκοφ για μένα πρέπει να πάει δανεικός κάπου μια χρονιά, ή έστω να μείνει στον Άρη. Με τόσους παίκτες μπροστά του θα δυσκολευτεί πολύ να βρει χρόνο ακόμη και για την Α1, αν κι ο Ιβάνοβιτς παίζει να ξεπαστρέψει 1-2στην προετοιμασία. Για μένα ο μικρός δεν είναι έτοιμος για Ευρωλίγκα. Δεν έκανε το ξεπέταγμα που περιμέναμε στον Άρη, αλλά το τέλος της σαιζόν ήταν πολύ ελπιδοφόρο. Αν είναι να τον πάρουμε και να του κάνουμε ό,τι κάναμε στο Γιάνκοβιτς, άστο καλύτερα.

SkyFall
QUOTE (DCubed @ Jun 10 2014, 23:51 ) *
Και τι θα απογίνει η Σειρά Shang Ping ? tongue.gif

https://www.paoshop.gr/tags/123/%CE%A3%CE%9...E%91_SHANG_PING


καλημέρα, δεν έχει medium, να πάρω large? δεν θέλω να είναι μεγάλη. όποιος την έχει πάρει, να ενημερώσει asap!
AKRG
Ο Ντέντμον της Ζαλγκίρις Κάουνας είναι Free ...


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ynas-o-ntentmon
bbplayer
QUOTE (andykrg @ Jun 11 2014, 09:21 ) *
Ο Ντέντμον της Ζαλγκίρις Κάουνας είναι Free ...


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ynas-o-ntentmon


άστον εκεί που κάθεται, είναι ωραία το καλοκαίρι στη Βαλτική, εδώ κάνει ζέστη. Πού να τρέχει τώρα... smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(andykrg @ Jun 11 2014, 09:21 ) *
Ο Ντέντμον της Ζαλγκίρις Κάουνας είναι Free ...


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ynas-o-ntentmon

Ελευθερος ειναι και ελπιζω να κλεισει συντομα σε καποια ομαδα για να μην μας περασει καν απ το μυαλο η ιδεα να τον παρουμε
dru_15
QUOTE(doctorjekil @ Jun 11 2014, 09:55 ) *
Ελευθερος ειναι και ελπιζω να κλεισει συντομα σε καποια ομαδα για να μην μας περασει καν απ το μυαλο η ιδεα να τον παρουμε


Η μεγαλη σου αγαπη Μαρκοβιτς που ειναι..??? Εχει συμβολαιο..?

Για πειτε μου την γνωμη σας ρε μαγκες μηπως πρεπει να παρουμε και Βεζενοβ και Μποχωριδη και να δωσουμε δανεικους Διαμαντακο και Χαραλαμποπουλο για να παρουν χρονο τα παιδια..???
doctorjekil
QUOTE(vaggelis roum @ Jun 11 2014, 10:34 ) *
Η μεγαλη σου αγαπη Μαρκοβιτς που ειναι..??? Εχει συμβολαιο..?

Για πειτε μου την γνωμη σας ρε μαγκες μηπως πρεπει να παρουμε και Βεζενοβ και Μποχωριδη και να δωσουμε δανεικους Διαμαντακο και Χαραλαμποπουλο για να παρουν χρονο τα παιδια..???

Στην μπανβιτ ειναι,μενει ελευθερος αλλα ξαναεγραψα οτι δεν ειναι για 1ος ασσος,αν πχ παρουμε τον κουπερ δεν κανει,αν παρουμε τον καλαθη τον θελω με χιλια
Dred11
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Καλάθης ζητάει 2-2,5 εκ. (έστω δολλάρια, δεν θυμάμαι). Αν είναι έτσι, προτιμώ να κάνουμε κίνηση για Σπανούλη (εμείς πάντα τον αγαπούσαμε τον Βασίλη, ήταν μια λάθος απόφαση, τα λάθη είναι ανθρώπινα κλπ.).
j.browning
QUOTE (Dred11 @ Jun 11 2014, 10:40 ) *
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Καλάθης ζητάει 2-2,5 εκ. (έστω δολλάρια, δεν θυμάμαι). Αν είναι έτσι, προτιμώ να κάνουμε κίνηση για Σπανούλη (εμείς πάντα τον αγαπούσαμε τον Βασίλη, ήταν μια λάθος απόφαση, τα λάθη είναι ανθρώπινα κλπ.).

ακυρο ο καλαθης ειναι καλυτερος
dru_15
QUOTE(Dred11 @ Jun 11 2014, 10:40 ) *
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Καλάθης ζητάει 2-2,5 εκ. (έστω δολλάρια, δεν θυμάμαι). Αν είναι έτσι, προτιμώ να κάνουμε κίνηση για Σπανούλη (εμείς πάντα τον αγαπούσαμε τον Βασίλη, ήταν μια λάθος απόφαση, τα λάθη είναι ανθρώπινα κλπ.).

Μεσα να παρουμε και Τεοντοσιτς και Γιαννημπουσουση smiley.gif
silversurfer
Βλέπω τη συνέντευξη τύπου!

Μόλις είπε ο ΔΓ ότι θα υπάρξουν πολλές αλλαγές και νέα πρόσωπα και θα σπάσουν και εγγυημένα συμβόλαια..

Αναμένουμε νεότερα...

Τα ρόστερ που κάναμε μάλλον πάνε σκουπίδια.....


edit: είπε μόλις ότι κοιτάνε Καλάθη και Βουγιούκα. Πάντως για μεταγραφές λέει θα έχουμε νεότερα τις επόμενες μέρες που θα μιλήσουν τα ΜΜΕ με τον κόουτς
Επίσης έθεσε χαμηλά τον πήχη, στο χτίσιμο και στην ανανέωση και όχι σε κούπες και 7-8-9 αστέρια..
bbplayer
QUOTE (Dred11 @ Jun 11 2014, 10:40 ) *
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Καλάθης ζητάει 2-2,5 εκ. (έστω δολλάρια, δεν θυμάμαι). Αν είναι έτσι, προτιμώ να κάνουμε κίνηση για Σπανούλη (εμείς πάντα τον αγαπούσαμε τον Βασίλη, ήταν μια λάθος απόφαση, τα λάθη είναι ανθρώπινα κλπ.).


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif δεν παλεύεσαι icon_drunk.gif smiley.gif
redleg7
Ολη η συνεντευξη επικεντρωνεται σ αυτο

Θεωρούμε πως είναι κατάλληλος σε αυτό που επιθυμούμε, τη στροφή στην ελληνικότητα της ομάδας. Ο Παναθηναϊκός θα είναι ελληνικός.

Αυτοσκοπός δεν θα είναι το πρωτάθλημα και το Κύπελλο, αλλά να χτίσουμε μια ομάδα για το μέλλον.
doctorjekil
QUOTE(silversurfer @ Jun 11 2014, 10:47 ) *
Βλέπω τη συνέντευξη τύπου!

Μόλις είπε ο ΔΓ ότι θα υπάρξουν πολλές αλλαγές και νέα πρόσωπα και θα σπάσουν και εγγυημένα συμβόλαια..

Αναμένουμε νεότερα...

Τα ρόστερ που κάναμε μάλλον πάνε σκουπίδια.....


edit: είπε μόλις ότι κοιτάνε Καλάθη και Βουγιούκα. Πάντως για μεταγραφές λέει θα έχουμε νεότερα τις επόμενες μέρες που θα μιλήσουν τα ΜΜΕ με τον κόουτς
Επίσης έθεσε χαμηλά τον πήχη, στο χτίσιμο και στην ανανέωση και όχι σε κούπες και 7-8-9 αστέρια..

Για ποιους χτυπαει η καμπανα??φωτση,λουκα,ματσιουλις,γκιστ???
sni79per
αμα ειναι πρωι ειναι κ γ@μω τα παιδια ο ΔΓ,μεχρι κ αυτοκριτικη εκανε.

καλα ρε αρδ ενας δεν μπορουσε να ρωτησει που θα κυμανθει το μπατζετ φετος....

dru_15
QUOTE(redleg7 @ Jun 11 2014, 10:57 ) *
Ολη η συνεντευξη επικεντρωνεται σ αυτο

Θεωρούμε πως είναι κατάλληλος σε αυτό που επιθυμούμε, τη στροφή στην ελληνικότητα της ομάδας. Ο Παναθηναϊκός θα είναι ελληνικός.

Αυτοσκοπός δεν θα είναι το πρωτάθλημα και το Κύπελλο, αλλά να χτίσουμε μια ομάδα για το μέλλον.

Αν ισχυει αυτο τοτε Μασιουλης μαλλον χαιρεταει για να αναβαθμιστουν Γιανκοβιτς και Χαραλαμποπουλος.
Και μαλλον Γκιστ για να ερθει ο Βεζενκοβ.
Θα χτυπησει Καλαθη (θεωρω πως δυσκολα θα ερθει), Λογικα Βουγιουκας στο 5 πισω απο τον Λασμε.
Καπου μεσα σε αυτους θα ερθει και ο Αθηναιου.


bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 11 2014, 10:57 ) *
Ολη η συνεντευξη επικεντρωνεται σ αυτο

Θεωρούμε πως είναι κατάλληλος σε αυτό που επιθυμούμε, τη στροφή στην ελληνικότητα της ομάδας. Ο Παναθηναϊκός θα είναι ελληνικός.

Αυτοσκοπός δεν θα είναι το πρωτάθλημα και το Κύπελλο, αλλά να χτίσουμε μια ομάδα για το μέλλον.



QUOTE (silversurfer @ Jun 11 2014, 10:47 ) *
Επίσης έθεσε χαμηλά τον πήχη, στο χτίσιμο και στην ανανέωση και όχι σε κούπες και 7-8-9 αστέρια..



to πρώτο συνεπάγεται άμεσα το 2ο, δεν χρειαζόταν να το πει. Ελληνες παίχτες να σου κάνουν τη διαφορά και να σε στείλουν ψηλά στην Ευρώπη δεν υπάρχουν .

Πάντως κρατάτε μικρό καλάθι μια και ο συγκεκριμένος άνετα το απόγευμα ή αύριο μπορεί να λέει άλλα.
priest
Τουλαχιστον αυτην την φορα δεν εθεσε υψηλους στοχους.Καλη αρχη καναμε.Ειμαι υπερ της ανανεωσης αλλα ελπιζω αυτο να μην σημαινει πως θα φυγουν και παικτες που σημαδεψαν με την παρουσια τους την προηγουμενη διετια οπως Λασμε,Γκιστ και Ματσιουλις.

Παρολαυτα το ολο εγχειρημα θα εχει αρκετο ενδιαφερον.
doctorjekil
Οποτε με βαση αυτο το ρεπορταζ http://trifillakia.gr/mpasket/article/724/...pokleistikotita
και τις δηλωσεις του τρακη ας φτιαξουμε το ροστερ

1.Καλαθης,Δδ,Μαντζαρης
2.Λανγκφορντ,Παππας,
3.Γιανκοβιτς,Μπραμος
4.Βεζενκοφ,Φωτσης
5.Λασμε,Μαυρος,Ιαν

και μετα θα βγαλουμε και ανακοινωση οτι απαγορευουμε στους ελληνες να παιξουν στην εθνικη
redleg7
QUOTE (vaggelis roum @ Jun 11 2014, 11:07 ) *
Αν ισχυει αυτο τοτε Μασιουλης μαλλον χαιρεταει για να αναβαθμιστουν Γιανκοβιτς και Χαραλαμποπουλος.
Και μαλλον Γκιστ για να ερθει ο Βεζενκοβ.
Θα χτυπησει Καλαθη (θεωρω πως δυσκολα θα ερθει), Λογικα Βουγιουκας στο 5 πισω απο τον Λασμε.
Καπου μεσα σε αυτους θα ερθει και ο Αθηναιου.

Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα διωξει τον Γκιστ.Αν τον διωξει θα ειναι εκπληξη.
Ο Ματσιουλις προβλεπω να αποχωρει λογικα και δεν ξερω με ποιο τροπο θα προσπαθησουν να κατεβασουν τον Βεζενκοφ απο το 4 στο 3 γιατι στο 4 με Γκιστ και Φωτση(που δυσκολα σπαει το συμβολαιο του) δεν θα βρει χρονο.
Ο Μπραμος αποκλειεται να φυγει γιατι εχει δικη του την οψιον.
Ο Βουγιουκας πιστευω οτι ειναι πλεον δεδομενο οτι εχει κλεισει.
Ο Αθηναιου λογικα ως πεμπτο γκαρντ και αυτος να εχει θεση.
Μαλλον και ο Κουπερ θα ανηκει στο ροστερ.


Κρατησε χαμηλο τον πηχη (σε σχεση με περσι που μιλουσε για εβδομο κλπ) και το γεγονος οτι ο Ιβανοβιτς υπεγραψε για 2+1 δειχνει οτι θελει να δουλεψει το προτζεκτ αυτο.

Η μονη υπερβαση που μπορει να γινει ειναι στον Καλαθη που και αυτος θα κοιταξει να παραμεινει στο ΝΒΑ και μετα θα δεις τις υπολοιπες επιλογες του.


Για το χτεσινο αρθρο που ανεφερε για Μαντζαρη(μετα την ανακοινωση του ιδιου οτι ΔΕΝ-αλλωστε υπογραφει συντομα την ανανεωση του συμβολαιου του) και για Λανγκφορντ που παιρνει 2 εκ κοντα στην Μιλανο μαζι με Καλαθη δεν χρειαζεται να σχολιασω.
Μονο Καλαθης και Λανγκ θελουν μινιμουμ στα 3.5 εκ ευρω και οι 2 μαζι.

Ο ΔΓ εκανε ξεκαθαρες τις προθεσεις του πριν λιγο.
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Jun 11 2014, 11:03 ) *
Για ποιους χτυπαει η καμπανα??φωτση,λουκα,ματσιουλις,γκιστ???


για όποιους και να χτυπάει , η εκ βάθρων ανανέσωση της ομάδας είναι όχι απλώς λαχείο αλλά κάτι παραπάνω. Όταν είχαμε σταθερό ελληνικό κορμό με Μήτσο, Κωστάκη, Χατζηβρέττα, Φώτση, Μάικ , είχαμε και 2-3 ξένους παιχταράδες να τους πλαισιώνουν.

Δε νομίζω να είναι κανείς τόσο εντελώς ηλίθιος στην ΚΑΕ, από τον ΔΓ μέχρι τον (πως τον είπες τον άλλον με τα ισοτονικά???) που να διώξει τον Μασιούλις για χάρη της όποιας ελληνοποίησης
doctorjekil
http://www.onsports.gr/Synenteyxeis/item/4...o-photos-videos ελα πισω μωρη παιχτουρα!!!!! smiley.gif

QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2014, 11:17 ) *
για όποιους και να χτυπάει , η εκ βάθρων ανανέσωση της ομάδας είναι όχι απλώς λαχείο αλλά κάτι παραπάνω. Όταν είχαμε σταθερό ελληνικό κορμό με Μήτσο, Κωστάκη, Χατζηβρέττα, Φώτση, Μάικ , είχαμε και 2-3 ξένους παιχταράδες να τους πλαισιώνουν.

Δε νομίζω να είναι κανείς τόσο εντελώς ηλίθιος στην ΚΑΕ, από τον ΔΓ μέχρι τον (πως τον είπες τον άλλον με τα ισοτονικά???) που να διώξει τον Μασιούλις για χάρη της όποιας ελληνοποίησης

Κι ομως,αν θελουμε να γινει ελληνοποιηση θα πρεπει να φυγει ο γιονας,αλλιως ο βλαντο παλι πετσετες θα κουναει και ο παρης δερμαλης θα του δινει ισοτονικα μονο στις προπονησεις
dru_15
ΨΗΛΟΙ
Γκιστ-Βεζενκοβ
Λασμε-Βουγιουκας-Τσαιρελης
Διαμαντακος

...???

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ
ΔΔ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ-Κουπερ-Αθηναιου
Λανκφορντ-Παππας
Μπραμος-Γιανκοβιτς-Χαραλαμποπουλος

...???
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Jun 11 2014, 11:20 ) *
http://www.onsports.gr/Synenteyxeis/item/4...o-photos-videos ελα πισω μωρη παιχτουρα!!!!! smiley.gif


Κι ομως,αν θελουμε να γινει ελληνοποιηση θα πρεπει να φυγει ο γιονας,αλλιως ο βλαντο παλι πετσετες θα κουναει και ο παρης δερμαλης θα του δινει ισοτονικα μονο στις προπονησεις


γιατί να μη μοιράζονται τη θέση σε Ελλάδα και Ευρώπη? πρέπει ντε και καλά να υπάρχει ο Μπράμος στο ρόστερ? δηλαδή εντός και εκτός συνόρων θα είμαστε με Μπράμο και Βλάντο στο SF?

δε λέω όχι σαν ιδέα στην "ελληνοποίηση" αλλά όταν κάτι γίνεται "βίαια" συνηθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα
SG3ptshooter
Koιτάμε λέει τον Ίαν και τον Καλάθη, ενώ πάμε να χτίσουμε για το μέλλον κι αφήνουμε τις φωνές για τα έβδομα. Δεν είναι πεταμένα λεφτά για το μέλλον αν τους φέρεις με τα ποσά που γράφονται για να μην πηγαίνεις απαραίτητα μακριά όσο προσαρμόζονται οι άλλοι; Δε θέλω να γράψω και: "ελπίζω να μην περάσει τον Ατλαντικό ο Βεζένκοφ", για να πετύχει η μεταγραφή αυτή έστω.

Η Tau βελτίωνε παίκτες που αποκτούσε σε μικρή ηλικία συνεχίζοντας να πηγαίνει ψηλά και πάντα έμενε στον αφρό, παίζοντάς τους παράλληλα με καλές επιλογές ξένων και με τον Ivanovic στον πάγκο. Ας παίζει παγιωμένα τους μικρούς ένα συγκεκριμένο αριθμό λεπτών κι ας μην κάνουν τη διαφορά, κι όποια μεταγραφή βγει ξένου να παίζει αρκετά αλλά όχι 30λεπτα. Δεν είναι ανάγκη να ξεφορτώσουμε απ' το roster παίκτες που αξίζουν να βρίσκονται σε μια ομάδα που θέλει να προσπαθεί να κινείται ψηλά, έστω και ως outsider εδώ και 2 χρόνια. Έχεις μάλιστα φέρει τον προπονητή που μπορεί να μην είναι το ν1 φαβορί, αλλά να προχωράει θετικά το έργο του χωρίς απαραίτητα να χάνει η ομάδα σε αποτελέσματα.

Τι να πω.. Μακάρι να μη φύγει ο Σούλης που ακουγόταν ήδη, αλλά κανάς Λουκάς. Και ο αντικαταστάτης του Σούλη, καλύτερος μπορεί να μην είναι, "στοχευμένη" μεταγραφή Dusko ας είναι, στοχευμένη προεδρική με παρέμβαση manager να μην είναι....
Ελπίζω η αποκατάσταση σχέσεων με τους managers να μη γίνει αφορμή να προτιμάμε ό,τι μας πετάνε για να πάρουν αυτοί το ποσοστό τους κι εμείς...

Και δε χρειάζονται 10 Έλληνες στη 12αδα, ας μην πάρει Ίαν, ας διώξει Λουκά, ας μειώσει το Φώτση αφού θέλει αλλαγές και σε κλειστά συμβόλαια, ας αφήσει το Μπράμο να φύγει και να βάλει όντως μικρούς σε αυτό το μισό του roster, ας τους βάζει μέσα κι όπου πάμε. Με τα λεφτά που θα γλιτώσει όμως αν έφερνε δύο ξένους της προκοπής, η ιστορία μπορεί να γραφόταν αλλιώς. Αν δεν δω τελικό roster όπως μας τα ανέτρεψαν, σε σχέση και με δημοσιεύματα κλπ "ενημερωμένων", δε θέλω να πω ούτε υπέρμετρα βαριές, ούτε εκ των προτέρων αποθεωτικές κουβέντες. Αλλά με Ίαν, Λουκά και Φώτση, σε μοντέλο Zalgiris με έναν Αμερικάνο και σε μοντέλο Partizan, δεν είσαι.
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Jun 11 2014, 11:13 ) *
Ο ΔΓ εκανε ξεκαθαρες τις προθεσεις του πριν λιγο.


ναι καλά. να δω του χρόνου να τρώμε κανένα sweep από τον Ολυμπιακό στα τελικά ή να πατώνουμε στην Ευρώπη και τον ΔΓ " δεν τρέχει τίποτα, φτιάχνουμε ομάδα με Ελληνες και κοιτάμε το μέλλον". εάν γίνει αυτό εγώ θα πάω να γίνω αναστενάρης και να περπατάω πάω στα κάρβουνα


QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 11 2014, 11:27 ) *
Koιτάμε λέει τον Ίαν και τον Καλάθη, ενώ πάμε να χτίσουμε για το μέλλον κι αφήνουμε τις φωνές για τα έβδομα. Δεν είναι πεταμένα λεφτά για το μέλλον αν τους φέρεις με τα ποσά που γράφονται για να μην πηγαίνεις απαραίτητα μακριά όσο προσαρμόζονται οι άλλοι; Δε θέλω να γράψω και: "ελπίζω να μην περάσει τον Ατλαντικό ο Βεζένκοφ", για να πετύχει η μεταγραφή αυτή έστω.

Η Tau βελτίωνε παίκτες που αποκτούσε σε μικρή ηλικία συνεχίζοντας να πηγαίνει ψηλά και πάντα έμενε στον αφρό, παίζοντάς τους παράλληλα με καλές επιλογές ξένων και με τον Ivanovic στον πάγκο. Ας παίζει παγιωμένα τους μικρούς ένα συγκεκριμένο αριθμό λεπτών κι ας μην κάνουν τη διαφορά, κι όποια μεταγραφή βγει ξένου να παίζει αρκετά αλλά όχι 30λεπτα. Δεν είναι ανάγκη να ξεφορτώσουμε απ' το roster παίκτες που αξίζουν να βρίσκονται σε μια ομάδα που θέλει να προσπαθεί να κινείται ψηλά, έστω και ως outsider εδώ και 2 χρόνια. Έχεις μάλιστα φέρει τον προπονητή που μπορεί να μην είναι το ν1 φαβορί, αλλά να προχωράει θετικά το έργο του χωρίς απαραίτητα να χάνει η ομάδα σε αποτελέσματα.

Τι να πω.. Μακάρι να μη φύγει ο Σούλης που ακουγόταν ήδη, αλλά κανάς Λουκάς. Και ο αντικαταστάτης του Σούλη, καλύτερος μπορεί να μην είναι, "στοχευμένη" μεταγραφή Dusko ας είναι, στοχευμένη προεδρική με παρέμβαση manager να μην είναι....
Ελπίζω η αποκατάσταση σχέσεων με τους managers να μη γίνει αφορμή να προτιμάμε ό,τι μας πετάνε για να πάρουν αυτοί το ποσοστό τους κι εμείς...

Και δε χρειάζονται 10 Έλληνες στη 12αδα, ας μην πάρει Ίαν, ας διώξει Λουκά, ας μειώσει το Φώτση αφού θέλει αλλαγές και σε κλειστά συμβόλαια, ας αφήσει το Μπράμο να φύγει και να βάλει όντως μικρούς σε αυτό το μισό του roster, ας τους βάζει μέσα κι όπου πάμε. Με τα λεφτά που θα γλιτώσει όμως αν έφερνε δύο ξένους της προκοπής, η ιστορία μπορεί να γραφόταν αλλιώς. Αν δεν δω τελικό roster όπως μας τα ανέτρεψαν, σε σχέση και με δημοσιεύματα κλπ "ενημερωμένων", δε θέλω να πω ούτε υπέρμετρα βαριές, ούτε εκ των προτέρων αποθεωτικές κουβέντες. Αλλά με Ίαν, Λουκά και Φώτση, σε μοντέλο Zalgiris με έναν Αμερικάνο και σε μοντέλο Partizan, δεν είσαι.


πες τα ρε άνθρωπε!!! Ούτε εγώ δεν τα γράφω τόσο καλά!! tongue.gif
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 11 2014, 11:31 ) *
ναι καλά. να δω του χρόνου να τρώμε κανένα sweep από τον Ολυμπιακό στα τελικά ή να πατώνουμε στην Ευρώπη και τον ΔΓ " δεν τρέχει τίποτα, φτιάχνουμε ομάδα με Ελληνες και κοιτάμε το μέλλον". εάν γίνει αυτό εγώ θα πάω να γίνω αναστενάρης και να περπατάω πάω στα κάρβουνα

Το ξερεις οτι δεν εχεις αδικο.Περιμενε να δουμε τι θα κανουμε και εμεις με τον δικο μας σχεδιασμο γιατι μου φαινεται οτι καθυστερουν οι πρωτες ανακοινωσεις.

Κατι ασχετο.Η δηλωση οτι προεδρος θα αναλαβει αλλος ειναι για να κινδυνευσει η Καε σε περιπτωση που σουλατσαρει παλι στα αποδυτηρια?
lightday
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2014, 11:31 ) *
ναι καλά. να δω του χρόνου να τρώμε κανένα sweep από τον Ολυμπιακό στα τελικά ή να πατώνουμε στην Ευρώπη και τον ΔΓ " δεν τρέχει τίποτα, φτιάχνουμε ομάδα με Ελληνες και κοιτάμε το μέλλον". εάν γίνει αυτό εγώ θα πάω να γίνω αναστενάρης και να περπατάω πάω στα κάρβουνα

Πολύ γκρίνια ..για του χρόνου....ας είμαστε ψυχραιμοι και να ακονίζουμε τα μαχαίρια για το πρώτο επίσημο...μετά ξεσκίστε το σύμπαν..ήμαρτον. rolleyes.gif
Dinkins
Εγώ ενα μονο θα πω. Το να διώξεις Ματσιούλις για τον Μπράμο (κάπου πήρε το μάτι μου οτι καθαρίζει 600κ...) έιναι εγκλημα κατά του μπάσκετ. Και θα πάει στους απέναντι, θα ποστάρει τον Μπράμο όλη την ώρα και θα το πληρώσουμε ακριβά το έγκλημα.
bbplayer
QUOTE (lightday @ Jun 11 2014, 11:35 ) *
Πολύ γκρίνια ..για του χρόνου....ας είμαστε ψυχραιμοι και να ακονίζουμε τα μαχαίρια για το πρώτο επίσημο...μετά ξεσκίστε το σύμπαν..ήμαρτον. rolleyes.gif


μα δεν υπάρχει γκρίνια! πού την είδες? peace.gif ίσα ίσα που εγώ πιστεύω ότι δε θα γίνει εκ βάθρων ανανέωση του ρόστερ επειδή όλοι θα θελήσουν να μείνει η ομάδα ανταγωνιστική


QUOTE (redleg7 @ Jun 11 2014, 11:34 ) *
.Η δηλωση οτι προεδρος θα αναλαβει αλλος ειναι για να κινδυνευσει η Καε σε περιπτωση που σουλατσαρει παλι στα αποδυτηρια?


νομίζω είχε ξαναγίνει αυτό και στο παρελθόν, όταν στη θέση του Παύλου ήταν ένας μυστήριος τελοσπάντων
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2014, 11:24 ) *
γιατί να μη μοιράζονται τη θέση σε Ελλάδα και Ευρώπη? πρέπει ντε και καλά να υπάρχει ο Μπράμος στο ρόστερ? δηλαδή εντός και εκτός συνόρων θα είμαστε με Μπράμο και Βλάντο στο SF?

δε λέω όχι σαν ιδέα στην "ελληνοποίηση" αλλά όταν κάτι γίνεται "βίαια" συνηθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα

Πως θα κανεις ελληνοποιηση αν διωξεις τον μπραμο,εναν ελληνα 26 χρονων...εμενα δεν με χαλαει να εχουμε στο 3 βλαντο και μαικ,μια χαρα θα ειμαστε,στα γκαρντ ειναι το θεμα
sni79per
Ξεκινησαν οι νοστραδαμοι το τελος του κοσμου,λες κ ειμαστε στο μυαλο του προπονητη ποιος θα μεινει κ ποιος θα φυγει.
4/4 στη μετα ζοτς εποχη που παλι καποιοι γραφανε για καταστροφες εκεινο το καλοκαιρι.
ουτε μισο μπραβο δεν ακουει,μονο κριτικη της #^@%ας
pistol_pete#44
QUOTE (doctorjekil @ Jun 11 2014, 11:41 ) *
Πως θα κανεις ελληνοποιηση αν διωξεις τον μπραμο,εναν ελληνα 26 χρονων...εμενα δεν με χαλαει να εχουμε στο 3 βλαντο και μαικ,μια χαρα θα ειμαστε,στα γκαρντ ειναι το θεμα



Τον περσινό ομως Μπραμο, και τον Γιανκοβιτς του ΣΕΦ.
SG3ptshooter
QUOTE
Πως θα κανεις ελληνοποιηση αν διωξεις τον μπραμο,εναν ελληνα 26 χρονων...εμενα δεν με χαλαει να εχουμε στο 3 βλαντο και μαικ,μια χαρα θα ειμαστε,στα γκαρντ ειναι το θεμα

Είναι προφανές ότι σκαλώνει και η ομάδα στο Ελληνοποίηση (παρότι λέμε να μείνει ο Mike και θέλουμε Nick και Ian), αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι μίλησε για το μέλλον. Το Ελληνοποίηση είναι πολύ σχετική έννοια κι αν σημαίνει να πληρώνεις υπεραξία για 30αρηδες Έλληνες ή παίκτες όπως ο Μπράμος που δε θα βελτιωθούν ποτέ να γίνουν κάτι παραπάνω από ρολίστες σε αυτό το επίπεδο, τότε θέλω μια άλλου είδους "Ελληνοποίηση".
Houan
QUOTE(redleg7 @ Jun 11 2014, 11:13 ) *
Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα διωξει τον Γκιστ.Αν τον διωξει θα ειναι εκπληξη.
Ο Ματσιουλις προβλεπω να αποχωρει λογικα και δεν ξερω με ποιο τροπο θα προσπαθησουν να κατεβασουν τον Βεζενκοφ απο το 4 στο 3 γιατι στο 4 με Γκιστ και Φωτση(που δυσκολα σπαει το συμβολαιο του) δεν θα βρει χρονο.
Ο Μπραμος αποκλειεται να φυγει γιατι εχει δικη του την οψιον.
Ο Βουγιουκας πιστευω οτι ειναι πλεον δεδομενο οτι εχει κλεισει.
Ο Αθηναιου λογικα ως πεμπτο γκαρντ και αυτος να εχει θεση.
Μαλλον και ο Κουπερ θα ανηκει στο ροστερ.


Κρατησε χαμηλο τον πηχη (σε σχεση με περσι που μιλουσε για εβδομο κλπ) και το γεγονος οτι ο Ιβανοβιτς υπεγραψε για 2+1 δειχνει οτι θελει να δουλεψει το προτζεκτ αυτο.

Η μονη υπερβαση που μπορει να γινει ειναι στον Καλαθη που και αυτος θα κοιταξει να παραμεινει στο ΝΒΑ και μετα θα δεις τις υπολοιπες επιλογες του.


Για το χτεσινο αρθρο που ανεφερε για Μαντζαρη(μετα την ανακοινωση του ιδιου οτι ΔΕΝ-αλλωστε υπογραφει συντομα την ανανεωση του συμβολαιου του) και για Λανγκφορντ που παιρνει 2 εκ κοντα στην Μιλανο μαζι με Καλαθη δεν χρειαζεται να σχολιασω.
Μονο Καλαθης και Λανγκ θελουν μινιμουμ στα 3.5 εκ ευρω και οι 2 μαζι.

Ο ΔΓ εκανε ξεκαθαρες τις προθεσεις του πριν λιγο.


Ο Λανγκφορντ που είδες ότι παίρνει 2 εκ? Για 2.5 υπέγραψε για διετία πριν δυο χρόνια, μη γράφουμε και ότι θέλουμε. Google is your friend...

Επίσης, αν τελικά πάει Φενέρ ο τρελός, δε νομίζω να κυνηγήσουν και Καλάθη. Ρωσσία δε ξαγυρνάει στην παρούσα, οπότε λιγοστεύουν οι επιλογές του αν και εφόσον γυρίσει Ευρώπη... Ενδιαφέρον από εμάς υπάρχει δεδομένα πλέον και από τα χείλη του ΔΓ...
spysta
Κουπερ - ΔΔ - Μποχωριδης
Λανγκφροντ - Μπραμος
Μασιουλις - Βεζενκοφ
Φωτσης - Γκιστ
Λασμε - Βουγιουκας - Μαυροκεφαλιδης

Παππας - Γιανκοβιτς - Χαραλαμποπουλος - Διαμαντακος



σας ΚΩΛΟΦΤΙΑΞΑ τωρα μην μου πειτε biggrin.gif biggrin.gif
Dred11
Χωρίς πλάκα πιστεύω ότι οι μεγάλες ομάδες θα έπρεπε να δίνουν στους οπαδούς τους το δικαίωμα να καθορίζουν ποιοι παίκτες θέλουν να μείνουν στην ομάδα μέχρι το 1/3 του ρόστερ (δηλ. 4 παίκτες). Εγώ θα διάλεγα ΔΔ, Γκιστ, Λάσμε, Μασιούλις. Στο κάτω κάτω οι οπαδοί είναι οι πελάτες και πρέπει να είναι ευχαριστημένοι.
lightday
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2014, 11:39 ) *
μα δεν υπάρχει γκρίνια! πού την είδες? peace.gif ίσα ίσα που εγώ πιστεύω ότι δε θα γίνει εκ βάθρων ανανέωση του ρόστερ επειδή όλοι θα θελήσουν να μείνει η ομάδα ανταγωνιστική

...

Τα πάντα εξαρτώνται απο τα συμβόλαια..και δεν αναφέρομαι στο μπασκετ..Το τί θα προκύψει με τον βορίδη και τι ανοιγματα θα μπορέσουν να κάνουν...Εκει είναι η πηγη ..αν στερέψει τότε με το ζόρι ελλάδα.
Οπως και να έχει θα έχουμε σύντομα πιστεύω την γενική ιδέα τόσο του προπονητή όσο και του team...και τι μπασκετ θέλει να παίξει . Προσωπικά δεν θα με χαλασει να φύγουν όλοι και να γεμίσουμε παιδαρέλια , όσο και να μείνουν οι περισσότεροι...πλέον απολαμβάνω την εξέλιξη ενός οργανισμού....my 2 cents.
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Jun 11 2014, 11:41 ) *
Πως θα κανεις ελληνοποιηση αν διωξεις τον μπραμο,εναν ελληνα 26 χρονων...εμενα δεν με χαλαει να εχουμε στο 3 βλαντο και μαικ,μια χαρα θα ειμαστε,στα γκαρντ ειναι το θεμα


προφανώς ερμηνεύουμε διαφορετικά τον όρο. Ελληνοποίηση ντε καλά όταν ο άλλος είναι κουλός? Κι εγώ γουστάρω πολύ το βλάντο αλλα΄έχει ΄θέμα με το σουτ του π.χ. Εάν σου παρουσιαστεί πάλι ένας Μπράμος επιθετικά και αμυντικά όπως την άνοιξη? τότε τι κάνεις?

Δε νομίζω ότι θα φρενάρει την όποια ελληνοποίηση η παραμονή του Γιόνας ένα δυο χρονάκια ακόμα

έπειτα είναι και το άλλο. Πες οτι έρχεται ο Νικ με το Βεζέ και τον Μποχωρίδη. Υποθετικό σενάριο να μη σου βγει όπως θες ο Μποχω και οι άλλοι δυο να την κάνουν για ΝΒΑ σε 2-3 χρονάκια. Εκεί τι λες? πάμε για άλλη μια ελληνοποίηση τότε?

Μου φαίνονται κάπως μπερδεμένα όλα αυτά. Ή θα πας σταδιακά και ήπια σε τέτοιους είδους λύσεις ή θα πας σε low level format και εκεί θες πολύ χρόνο
redleg7
QUOTE (Houan @ Jun 11 2014, 11:48 ) *
Ο Λανγκφορντ που είδες ότι παίρνει 2 εκ? Για 2.5 υπέγραψε για διετία πριν δυο χρόνια, μη γράφουμε και ότι θέλουμε. Google is your friend...

Επίσης, αν τελικά πάει Φενέρ ο τρελός, δε νομίζω να κυνηγήσουν και Καλάθη. Ρωσσία δε ξαγυρνάει στην παρούσα, οπότε λιγοστεύουν οι επιλογές του αν και εφόσον γυρίσει Ευρώπη... Ενδιαφέρον από εμάς υπάρχει δεδομένα πλέον και από τα χείλη του ΔΓ...

1.8 εκ ευρω φιλε μου ετησιως.

1.5επαιρνε στην Κιμκι ετησιως.

Οι Τουρκοι του δινουν κλειστο 3 ετες με συνολικες απολαβες 7.5 εκ δολλαρια.Δηλ 5.5 εκ ευρω και κατι τον χρονο.

Θα δωσεις τοσο χρημα?Αν ναι μαγκια του ΔΓ και ξαναλεω μονο καλο θα κανει και στην δικη μου ομαδα.


http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...rnt.806005.html


Ο Λάνγκφορντ πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της Κίμκι και ο σύλλογος θέλει να τον διατηρήσει το έμψυχο δυναμικό του.



Ο 28χρονος σούτινγκ γκαρντ θα αμείβεται περίπου με 1,6 εκατομμύρια ευρώ ετησίως αν υπογράψει, ενώ την αγωνιστική σεζόν που διανύουμε έχει στο πρωτάθλημα 19,4 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.




Oντως google is your friend.

**
Ο δε Καλαθης εχει προτεραιοτητα του το ΝΒΑ.

Αυτη η ατακα¨ θα χασει 13 ματς απο τα συνολικα 83 του ΝΒΑ και θα επιστρεψει¨ ολοι κατανοουν οτι δεν εχει βαση.

Αν δεν βρει συμβολαιο θα το σκεφτει και για Ευρωπη.
pain of salvation
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2014, 10:53 ) *
προφανώς ερμηνεύουμε διαφορετικά τον όρο. Ελληνοποίηση ντε καλά όταν ο άλλος είναι κουλός? Κι εγώ γουστάρω πολύ το βλάντο αλλα΄έχει ΄θέμα με το σουτ του π.χ. Εάν σου παρουσιαστεί πάλι ένας Μπράμος επιθετικά και αμυντικά όπως την άνοιξη? τότε τι κάνεις?

Δε νομίζω ότι θα φρενάρει την όποια ελληνοποίηση η παραμονή του Γιόνας ένα δυο χρονάκια ακόμα

έπειτα είναι και το άλλο. Πες οτι έρχεται ο Νικ με το Βεζέ και τον Μποχωρίδη. Υποθετικό σενάριο να μη σου βγει όπως θες ο Μποχω και οι άλλοι δυο να την κάνουν για ΝΒΑ σε 2-3 χρονάκια. Εκεί τι λες? πάμε για άλλη μια ελληνοποίηση τότε?

Μου φαίνονται κάπως μπερδεμένα όλα αυτά. Ή θα πας σταδιακά και ήπια σε τέτοιους είδους λύσεις ή θα πας σε low level format και εκεί θες πολύ χρόνο

Αυτό.
Άσε να χαρούμε και εμείς λίγο smile.gif
sni79per
κ κατι αλλο,ελληνοποιηση ''ξε-ελληνοποιηση'' 6 ξενους εχεις στην 12αδα,μετρημενα τα κουκια.
αντε να μενουν 2-3 ελληνες ''πιτσιρικαδες'' εκτος 12αδας.παλι 6 θα ειναι μεσα απο τους μεν κ τους δε.

εχει ''πλακα'' που καποιοι 2 χρονια κραζουν ζοτς διοικηση οτι μειναμε πισω απο τον οσφπ σε ελληνες κ σε πιτσιρικια κ τωρα που το πλανο στρεφεται (?) εκει παλι μουρμουρα για τους ξενους.

αποφασιστε η κατεβαστε προταση στη φιμπα να κατεβαζεις 18αδα στο μπασκετ οπως στη μπαλα. smiley.gif

υγ ο ιβανοβιτς ανακοινωθηκε για 2ετες (δηλ μπορει να ειναι κ 1+1) οχι 3ετες.
j-kidd13
QUOTE(redleg7 @ Jun 11 2014, 11:54 ) *
1.8 εκ ευρω φιλε μου ετησιως.

1.5επαιρνε στην Κιμκι ετησιως.

Οι Τουρκοι του δινουν κλειστο 3 ετες με συνολικες απολαβες 7.5 εκ δολλαρια.Δηλ 5.5 εκ ευρω και κατι τον χρονο.

Θα δωσεις τοσο χρημα?Αν ναι μαγκια του ΔΓ και ξαναλεω μονο καλο θα κανει και στην δικη μου ομαδα.


http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...rnt.806005.html


Ο Λάνγκφορντ πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της Κίμκι και ο σύλλογος θέλει να τον διατηρήσει το έμψυχο δυναμικό του.



Ο 28χρονος σούτινγκ γκαρντ θα αμείβεται περίπου με 1,6 εκατομμύρια ευρώ ετησίως αν υπογράψει, ενώ την αγωνιστική σεζόν που διανύουμε έχει στο πρωτάθλημα 19,4 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.




Oντως google is your friend.

**
Ο δε Καλαθης εχει προτεραιοτητα του το ΝΒΑ.

Αυτη η ατακα¨ θα χασει 13 ματς απο τα συνολικα 83 του ΝΒΑ και θα επιστρεψει¨ ολοι κατανοουν οτι δεν εχει βαση.

Αν δεν βρει συμβολαιο θα το σκεφτει και για Ευρωπη.



Στο ιντερνετ διαβασα οτι Λανγκφορντ περσυ και φετος πηρε 1,2 εκ ευρω.
redleg7
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 11 2014, 12:06 ) *
Στο ιντερνετ διαβασα οτι Λανγκφορντ περσυ και φετος πηρε 1,2 εκ ευρω.

Το εχει γραψει και ο SG3 οτι παιρνει τοσα.Το sport 24 αλλωστε ειναι αξιοπιστα σε τετοια θεματα.
Στην Ρωσια επαιρνε 1.6 και στην Ιταλια 1.8 εκ ευρω ετησιως.
Και εχει προταση πλεον για τα ιδια χρηματα αλλα σε κλειστο 3 ετες στην Τουρκια.
j-kidd13
QUOTE(redleg7 @ Jun 11 2014, 12:11 ) *
Το εχει γραψει και ο SG3 οτι παιρνει τοσα.
Στην Ρωσια επαιρνε 1.6 και στην Ιταλια 1.8 εκ ευρω ετησιως.
Και εχει προταση πλεον για τα ιδια χρηματα αλλα σε κλειστο 3 ετες στην Τουρκια.


Αν δεν σου κανει κοπο ποσταρε την πηγη σου για να μας φυγει και η αμφιβολια...
ALdaperan
Υπάρχει κάπου η συνέντευξη να την ακουσουμε και εμείς που λείπαμε ;
Γιατί ένα βιντεο που έχει στο κανάλι της η ΚΑΕ δεν παίζει ηχο καθόλου...!!
bbplayer
QUOTE (lightday @ Jun 11 2014, 11:52 ) *
Τα πάντα εξαρτώνται απο τα συμβόλαια..και δεν αναφέρομαι στο μπασκετ..Το τί θα προκύψει με τον βορίδη και τι ανοιγματα θα μπορέσουν να κάνουν...Εκει είναι η πηγη ..αν στερέψει τότε με το ζόρι ελλάδα.
Οπως και να έχει θα έχουμε σύντομα πιστεύω την γενική ιδέα τόσο του προπονητή όσο και του team...και τι μπασκετ θέλει να παίξει . Προσωπικά δεν θα με χαλασει να φύγουν όλοι και να γεμίσουμε παιδαρέλια , όσο και να μείνουν οι περισσότεροι...πλέον απολαμβάνω την εξέλιξη ενός οργανισμού....my 2 cents.


εγώ πάντως κάνω ότι μπορώ . και το tonotil που παίρνω 2-3 μήνες το χρόνο, και το Brasan όταν με πονάει κανένα δόντι αλλά και το Otospon που είχα για τον Πεδουλάκη, όλα ΒΙΑΝΕΞ icon_drunk.gif smiley.gif
Houan
QUOTE(redleg7 @ Jun 11 2014, 11:54 ) *
1.8 εκ ευρω φιλε μου ετησιως.

1.5επαιρνε στην Κιμκι ετησιως.

Οι Τουρκοι του δινουν κλειστο 3 ετες με συνολικες απολαβες 7.5 εκ δολλαρια.Δηλ 5.5 εκ ευρω και κατι τον χρονο.

Θα δωσεις τοσο χρημα?Αν ναι μαγκια του ΔΓ και ξαναλεω μονο καλο θα κανει και στην δικη μου ομαδα.


http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...rnt.806005.html


Ο Λάνγκφορντ πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της Κίμκι και ο σύλλογος θέλει να τον διατηρήσει το έμψυχο δυναμικό του.



Ο 28χρονος σούτινγκ γκαρντ θα αμείβεται περίπου με 1,6 εκατομμύρια ευρώ ετησίως αν υπογράψει, ενώ την αγωνιστική σεζόν που διανύουμε έχει στο πρωτάθλημα 19,4 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.


Oντως google is your friend.

Για την Αρμάνι λέω και δε βλέπω από εσένα κάτι... Oντως google is your friend...
http://www.star-telegram.com/2013/06/29/49...tball.html?rh=1

http://www2.kusports.com/news/2012/jul/02/...keith-langford/

Μη ψάχνω για εσένα, θα βρεις κι άλλα πολλά όμοια... Αν όντως ισχύει κάτι άλλο θα ήθελα να το δω...

Για ποιους Τούρκους αναφέρεσαι? Ζοτς, Ντούσκο? Άλλος?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.