Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
voreadis7
Μπουρούση σήκω και φύγε. Αιντε αγόρι μου παλιοανύπαρκτε. Μας χαλατε την υγεία
Razorblade Fish
Απαραδεκτη εικονα για μια ακομα φορα,εικονα μικρης ομαδας...
paodynasty
Ωρε λέτε να έκραξε το Σπανούλη ο Ντούντα? λίγο δεν το χρησιμοποιεί...

...ναι, το παραδέχομαι, θέλω να γίνουν κώλος 65.gif
Manu7
Είναι κρίμα να βλέπεις το Σπανούλη να πάει να το γυρίσει μόνος του
και εκεί που το έχεις στους 6 πόντους κάνει βήματα ο Νεστέροβιτς!

Οι μεγάλες ομάδες πληγώνουν τον αντίπαλο σε τέτοιες περιπτώσεις και μεις τους χαρίζουμε...
T.W.Is.M.
Χρονια πολλα Ζοραν... smiley.gif
phoenix_93
Air-ceg?
apkat
Ε ρε τα Σερβικα γατακια ανατροπη που πανε να κανουν..

Ο Σπανουλης τα τελευταια λεπτα ειναι μαγικος..
Flash
Θα γίνει της κωλοτούμπας στο topic...
Manu7
Ζούμε μεγάλες στιγμές....


Εκτός από Άγιο Μήτσο το μενού σήμερα είχε και Άγιο V-Span!!! 77.gif 77.gif 77.gif

Όλοι οι άλλοι απαράδεκτοι.

ΥΓ:Ερτσκεγκούλη είσαι τρέλα με την κόκκινη φανέλα!!
paodynasty
QUOTE(Flash @ Dec 9 2010, 23:30 ) *
Θα γίνει της κωλοτούμπας στο topic...


24.gif 24.gif 24.gif
Razorblade Fish
Ποιος εκανε αυτη την ονειρεμενη επαναφορα??
Manu7
Ναι ρε Μίλος ξενέρωσε μας κανονικά...Βάρα από το κέντρο....
Sokos
Τουλάχιστον φάνηκε να έχουμε σφυγμό....

Κάτι είναι κι αυτό. Δεν χάσαμε με κάτω τα χέρια.

Το γιατί χρειάστηκε να περάσουν 30+ λεπτά για να ζωντανέψουν είναι άλλου παπά ευαγγέλιο....
Flash
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 9 2010, 21:37 ) *
Ποιος εκανε αυτη την ονειρεμενη επαναφορα??


O Αϊ Βασίλης

(Το Αϊ V-Span είναι κακόγουστο, εκτός του κλίματος των ημερών και tres banal!) tongue.gif
Manu7
QUOTE(Flash @ Dec 9 2010, 23:40 ) *
O Αϊ Βασίλης

(Το Αϊ V-Span είναι κακόγουστο, εκτός του κλίματος των ημερών και tres banal!) tongue.gif

Μα δεν την έκανε ο Σπανούλης.Άλλωστε αυτός ήταν που έσωσε το λάθος εν τέλει.
apkat
Ο Μιλος δεν ειχε ψυχραιμια στο τελος οντως αφου ειχε τουλαχιστον 4 δευτερολεπτα να πλησιασει και να σουταρει καλυτερα..Νομιζω οτι σκεφτηκε οτι θελει να το ξανακανει κοντρα σε Ισπανους το καλοκαιρινο σουτ..Ε σημερα δεν εκατσε..Τεσπα δεν χαθηκε ο κοσμος..Απλα παμε για νικη στο Βελγιο και καθαριζουμε..

Εν τω μεταξυ παει ξανα για πρωτια η Μπαρτσα μετα την νικη στην Τουρκια οποτε για μενα ξαναποκτα μεγαλη σημασια το να βγουμε πρωτοι..Ελπιζω στο Βελγιο να μην κανουμε πλακα και να καθαρισουμε..
Manu7
Το πόσο λίγοι ήμασταν σήμερα φάνηκε στο ότι με 8 λεπτά καλού μπάσκετ τους γυρίσαμε από το -17.
Και στο τέλος κάναμε ότι περνούσε από το χέρι μας για να το δώσουμε πίσω το παιχνίδι.

QUOTE
Τουλάχιστον φάνηκε να έχουμε σφυγμό....

Κάτι είναι κι αυτό. Δεν χάσαμε με κάτω τα χέρια.

Το γιατί χρειάστηκε να περάσουν 30+ λεπτά για να ζωντανέψουν είναι άλλου παπά ευαγγέλιο....


Ο μόνος λόγος που δεν χάσαμε με κάτω τα χέρια ήταν ο Σπανούλης.
voreadis7
Εντάξει άμα πάρουμε αλλους 4-5 παίχτες του ΠΑΟ θα κάνουμε ομάδα κάποια στιγμή. Μέχρι τότε υπομονή.
jovan
Το καλό ήταν οτι το παλέψαμε στο τέλος αν κ και δεν το περίμενα!!
Ο Ερτσεκ παντώς σήμερα ηταν πολύ καλός!Μαλλόν πρέπει να παίζει περισσότερο ειδικά το τρίποβτο του δίνει λύσεις!!

QUOTE(jovan @ Dec 9 2010, 23:44 ) *
Το καλό ήταν οτι το παλέψαμε στο τέλος αν κ και δεν το περίμενα!!
Ο Ερτσεκ παντώς σήμερα ηταν πολύ καλός!Μαλλόν πρέπει να παίζει περισσότερο ειδικά το τρίποντο του δίνει λύσεις!!

Flash
QUOTE(Manu7 @ Dec 9 2010, 21:41 ) *
Μα δεν την έκανε ο Σπανούλης.Άλλωστε αυτός ήταν που έσωσε το λάθος εν τέλει.


Άσε, παρεξήγηση. Εγώ στην επαναφορά του Ολυμπιακού στο παιχνίδι αναφέρθηκα όχι στην επαναφορά της μπάλας.
Razorblade Fish
Πραγματικα ο Σπανουλης πηγε να γυρισει το ματς μονος του.Οσο και να μην τον πηγαινω σαν παικτη εχει ψυχη και cojones.Κριμα να μην εχει ο Ολυμπιακος και αλλους πρωταθλητες σαν αυτον.Λαθος timing Ρε Μπιλι,αν ησουν περσι στην ομαδα η χρονια θα ειχε αλλο τελος...
επαθα λαστιχο
QUOTE(apkat @ Dec 9 2010, 23:41 ) *
Εν τω μεταξυ παει ξανα για πρωτια η Μπαρτσα μετα την νικη στην Τουρκια οποτε για μενα ξαναποκτα μεγαλη σημασια το να βγουμε πρωτοι..Ελπιζω στο Βελγιο να μην κανουμε πλακα και να καθαρισουμε..

αποκλειεις το η φετινη σιενα να κρατησει την διαφορα των 9 ποντων?
Razorblade Fish
QUOTE(Flash @ Dec 9 2010, 23:45 ) *
Άσε, παρεξήγηση. Εγώ στην επαναφορά του Ολυμπιακού στο παιχνίδι αναφέρθηκα όχι στην επαναφορά της μπάλας.

Ενταξει,για την επαναφορα στο παιχνιδι κατι μυριστηκα!Για την ονειρεμενη επαναφορα της μπαλας μιλουσα.Παπανικολαου ισως.
apkat
Βεβαια μεχρι να αρχιζει να παιζει πραγματικα καλο μπασκετ ο Σπανουλης ηταν δραματικος..Αλλα ετσι ειναι σαν παικτης..Δυστυχως αφου τον πηραμε πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτο..
T.W.Is.M.
QUOTE(apkat @ Dec 10 2010, 00:41 ) *
Ο Μιλος δεν ειχε ψυχραιμια στο τελος οντως αφου ειχε τουλαχιστον 4 δευτερολεπτα να πλησιασει και να σουταρει καλυτερα..Νομιζω οτι σκεφτηκε οτι θελει να το ξανακανει κοντρα σε Ισπανους το καλοκαιρινο σουτ..Ε σημερα δεν εκατσε..Τεσπα δεν χαθηκε ο κοσμος..Απλα παμε για νικη στο Βελγιο και καθαριζουμε..

Εν τω μεταξυ παει ξανα για πρωτια η Μπαρτσα μετα την νικη στην Τουρκια οποτε για μενα ξαναποκτα μεγαλη σημασια το να βγουμε πρωτοι..Ελπιζω στο Βελγιο να μην κανουμε πλακα και να καθαρισουμε..



Μα ποτε δεν εχει ψυχραιμια την τελευταια στιγμη. Ακομα και με την Ισπανια ομολογησε κι ο ιδιος οτι εκανε λαθος επιλογη(και ετσι ηταν γιατι ειχε μπροστα του το ανθρωπινο replay-Jorge Garbajosa). Οσο γρηγορα σκεφτηκε οταν εκανε το τριποντο που μειωσε στον ποντο, τοσο γρηγορα σουταρε στο τελος. Οντως δεν εγινε μεγαλη ζημια, γιατι με νικη στο Βελγιο η πρωτη θεση ουσιαστικα κλειδωνει.
Η ζημια πηγε να γινει οταν εφτασε η διαφορα στους 17, γιατι αν το ματς τελειωνε στο -20 η Ρεαλ θα περνουσε πρωτη σε ενδεχομενη τριπλη ισοβαθμια. Αφου στο τελος φτασαμε να συζηταμε γιατι δεν κερδισαμε το ματς...

Η Μπαρτσελονα χρειαζεται 2 νικες, μια στο Βιλνιους με τη Ριτας που αν κερδισει παει για προκριση και μια με 10 ποντους εναντιον της Σιενα για να παρει την πρωτη θεση. Εχει αρκετες πιθανοτητες να το κανει. Βεβαια και η Σιενα και η Φενερμπαχτσε ειναι επικινδυνοι αντιπαλοι, οποτε ας μη γινει εμμονη ιδεα το πως θα αποφυγουμε τη Μπαρτσελονα.
spysta
Το οτι επιστρεψαμε στο ματς ειναι ενα θετικο προσημο.
Το οτι φτασαμε να χανουμε με 17 ποντους απο τον Σαουλ κ τον Χιμενεζ ειναι ενα ΑΡΚΕΤΑ αρνητικο προσημο.

Η ομαδα χρειαζεται ΕΝΙΣΧΥΣΗ με ενα παικτη που θα δωσει σκορ με καλο περιφερειακο σουτ.

κατα τ αλλα ..
δεν καταλαβαινω το λογο που ο Ντουντα χρησιμοποιει τους Κεσελ Παπανικολαου με αυτο το τροπο.Απο ενα ημιχρονο ο καθενας .. πως θα βρουνε τα πατηματα τους αν δεν παιξουν περισσοτερο ??Δεν λεω οτι ειναι απαραιτητα λαθος .. αλλα δεν νομιζω οτι επωφελειται ''πραγματικα'' καποιος απο τους δυο!!Ισως οταν ξεκαθαρισει ποιος απο τους δυο εχει πιο πρωταγωνιστικο ρολο απο τον αλλον (λογικα ο Κεσελ ειναι αυτος) τοτε σιως θα ευεργετηθουν περισσοτερο μπασκετικα οι μιρκοι μας

ειδαμε τον Ερτσεγκ σημερα .. οοοκ .. παντως μην εντυπωσιαζεστε και πολυ.Αφενος στην αμυνα ηταν αλλου φαν παρκ ωρες ωρες .. αφετερου επιθετικα επειδη τον μαρκαρε ο slow motion Χιμενεζ τον ειδαμε να κανει μεχρι κ drive τον Ζοραν.

ΒΕΒΑΙΑ .. ειδαμε ΑΚΟΜΑ μια φορα .. ΠΟΣΟ σημαντικο στοιχειο ειναι το 4αρι σου να σουταρει ΚΑΛΑ.Ποσες ωραιες λυσεις μπορει να σου δωσει .. απο τη στιγμη που τα περισσοτερα συστηματα εμπεριεχουν κ καταληγουν ως ενα σημειο .. το 4αρι σου να εχει την μπαλα εξω στο τριποντο (σκεφτειτε απλα οτι ο Ματαρος στις φασεις του Ζοραν θα ειχε τουβλιασει το καλαθι κ δεν θα ειχαμε γυρισει ποτε στο ματς)

αν θελουμε να χτυπησουμε την Ευρωλιγκα .. αυτο γινεται ΜΟΝΟ με την προσθηκη ενος ακομα εμπειρου ποιοτικου παικτη. (εστω κ αν αυτος ειναι στο 3 κ οχι στο 4 .. απο τη στιγμη που γυρναει κ ο Βασιλοπουλος)

vastravoud
Που σκ@τ@ όμως θα τον βρεις τώρα, και ελεύθερο;
apkat
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Dec 9 2010, 23:50 ) *
αποκλειεις το η φετινη σιενα να κρατησει την διαφορα των 9 ποντων?


Τιποτα δεν αποκλειω αλλα πλεον ξαναμπηκε σε τροχια πρωτης θεσης η Μπαρτσα..Κατι που μεχρι σημερα δεν ισχυε..Βεβαια ναι να πω την αληθεια το θεωρω ψιλοδυσκολο να αντεξει η Σιενα εκει μεσα.Επισης υπαρχει και το ενδεχομενο να κερδισει στην Ιταλια η Φενερ και στην ισοβαθμια με την Μπαρτσα να ειναι απο πανω οι Τουρκοι αφου κρατησαν την διαφορα των 8 ποντων.

Twism οταν λεω δεν αντεδρασε με ψυχραιμια εννοω να σκεφτει το προφανες για εναν παικτη δηλαδη εχω χρονο ας πλησιασω λιγο ακομα..Δεν θελει να εισαι και τερας ψυχραιμιας για να το κανεις αυτο και σιγουρα ο Μιλος θα μπορουσε να το ειχε κανει..παντως νομιζω οτι οντως ηθελε να ξανακανει αυτο που εκανε το καλοκαιρι..Ειναι του χαρακτηρα του να το σκεφτηκε ετσι..
Manu7
To πώς καταφέρνει αυτή η ομάδα πάντως σε ξένες έδρες που τις γλεντάει κάποια Σαρλερουά να μην βλέπεται
θα μείνει αιώνια απορία.Χρόνια τώρα αυτή η κατάσταση. 18.gif 18.gif 39.gif


Τέλος πάντων.Σήμερα περιμέναμε όλοι να χάσουμε και χάσαμε.

Άντε και στο Βέλγιο τώρα.Σφιχτά είμαστε...
spysta
QUOTE(vastravoud @ Dec 9 2010, 21:56 ) *
Που σκ@τ@ όμως θα τον βρεις τώρα, και ελεύθερο;

Eλευθερο δεν βρισκεις.ΜΟΝΟ για αγορα παικτη απο αλλη ομαδα μιλαμε .. κ κυριως αυτες που θα αποκλειστουν απο το τοπ16.

Βεβαια ο Ντουντα πιθανοτατα να μην ζητησει καμια μεταγραφη ..κ να παει ετσι οπως εχει .. αλλα λαθος δικο του θα ειναι αυτο γιατι με μια καλη προσθηκη μπορει να αυξησει τις πιθανοτητες για Ευρωλιγκα οσο κ για την Α1
vastravoud
Δηλαδη συζητάμε για δαπάνη κοντά στο 1 εκατομμυριο ευρώ, έτσι; Πόσο πιθανό το βλέπετε αυτο;
Reggie Miller #31
Φυσικά και κρατάω μόνο ότι η ομάδα έδειξε σφυγμό και γύρισε ένα ματς που έμοιαζε να το χάνει με διαφορά.
Και πήγε να το γυρίσει με τον Έρτσεκ,ο οποίος αμέσως μετά έχασε ριμπάουντ και απλά σε μερικές φάσεις κοιτούσε...

Για εμένα ο Σπανούλςη σήμερα δεν ήταν τόσο καλός,παρά τους πόντους και τα ηρωικά καλάθια.Σε αρκετές φάσεις κρατούσε την μπάλα και έκανε γιούρια.Δεν έχω δει στατιστικά,για να δω πόσες ασίστ είχε η ομα΄δα σήμερα.
Ο Τεόντοσιτς ήταν αρκετά καλός επιθετικά,παρά το τελευταίο σουτ,που το πήρε απλά για να βγει πάνω από τον Σπανούλη,έκανε κάποια λάθη στην επίθεση με κάτι τρελές πάσες...

Ο Ράσο δυσκολεύτηκε με το ρυθμό σήμερα ή μου φάνηκε;

Η ομάδα έχει ελλείψεις και δυστυχώς αυτό φαίνεται πολύ...
jovan
Παντώς πριν από 3 χρόνια θα ήμουν χαρούμενος και μόμο από την προσπάθεια και την επαναφόρα από το -17,τώρα όμως πρεπέι να ανέβουμε και να σταθούμε στην ήττα.
Άμα είχαμε νικήσει οκ αλλά τωρα δεν είμαστε πια ομάδα που χτίζει χαρακτήρα πρέπει να τα παίρνουμε τέτοια παιχνίδια!
AZ1980
Παρακαλώ κάποιος να μου απαντήσει γιατί δεν διατηρήθηκε στο παρκέ το σχήμα που έφερε την εντυπωσιακή, αστραπιαία ανατροπή υπέρ του Ολυμπιακού, και το οποίο - παρεπιπτόντως - ήταν το μόνο από όσα επιστρατεύτηκαν σήμερα από τον "ερυθρόλευκο" πάγκο που έδειχνε ικανό να αμυνθεί στοιχειωδώς αποτελεσματικά.

Από την απάντηση στο ερώτημα αυτό μπορούν να βγουν πολλά συμπεράσματα για τον φετινό Ολυμπιακό.




bball.gif
il postino
-αν ημουν φιλαθλος του οσφπ θα ετρεμα στα τελευταια λεπτα καθε ματς οταν θα επαιρνε τη μπαλα ο τεοντοσιτς!!δεν αναφερομαι στο 3ποντο που εχασε στο τελος (εκεινη τη στιγμη δε μπορουσε να κανει κατι διαφορετικο, οπως πχ να ντριπλαρει και να σουταρει απο πιο κοντα) αλλα στη μανια που δειχνει σε καθε ματς να αναδεικνυεται σε ηρωας! δεν αφηνει να του ερθει το παιχνιδι αλλα το κυνηγα εντονα σε βαθμο ενοχλητικο πλεον για την ομαδα!

-ο μπουρουσης ας παρει το αψυχο κορμι του και ας αραξει στον παγκο να σκεφθει λιγο το μπασκετικο μελλον του! ειναι παλικαρι απο τα λιγα και πλεον λυπαμαι που τον βλεπω να γελοιοποιειται! δε του φερθηκαν καλα οι διαιτητες σημερα αλλα ας καταλαβει οτι οταν ενας ατιτλος παιχτης μιλαει συνεχεια, παιζει ατσουμπαλα και διαμαρτυρεται παντου κανεις διαιτητης δε θα τον παρει σοβαρα. κριμα γιατι προσωπικα τον γουσταρα πολυ!

-λεω τοσο καιρο οτι δε θα ωφελησει σε τιποτα μια μεταγραφη στο 4 και οτι καλο ειναι να δουλεψουν αυτοι που υπαρχουν στην ομαδα και οπου βγει!! δε με εκπλησσει λοιπον το 15αρι του ερτσεγκ.οπως δε θα μου προκαλεσει εκπληξη και αναλογες εμφανισεις του κεσελυ στο αμεσο μελλον οσο και αν παιζει στατικα!!

-με απογοητευει ο παπαλουκας και δεν το περιμενα φετος.

-οσο ο νεστεροβιτς φαινεται ο πιο πολυτιμος ψηλος του ολυμπιακου με τη μαχητικοτητα του και τη σοβαροτητα του (παρα το γεγονος οτι το κορμι του προκαλει λυπη) τοτε ασχημα τα πραγματα...

-δυστυχως ο οσφπ εχει μονο εναν πραγματικο παικτη-νικητη αυτη τη στιγμη που μπορει να κανει τη διαφορα, το σπαν!

-η μαλαγα πραγματικα ειναι αστεια ομαδα οταν μιλαμε για το κορυφαιο ειπεδο της ευρωλιγκα. ποιος μπαλνκο και ποιος μπαρερα και ποιοι ψηλοι απο το ηνωμενο βασιλειο....η αντιδραση της στο ψαλιδισμα της διαφορας που επαιζαν με σουτακια στα 5 δευτερα πραγματικα ηταν εντυπωσιακη! ρεσπεκτ σε μπλακνευ (και στον αγαπημενο μου χιμενεθ παροτι πλεον δεν παιζει κατι το ιδιαιτερο).
T.W.Is.M.
QUOTE(apkat @ Dec 10 2010, 00:57 ) *
Τιποτα δεν αποκλειω αλλα πλεον ξαναμπηκε σε τροχια πρωτης θεσης η Μπαρτσα..Κατι που μεχρι σημερα δεν ισχυε..Βεβαια ναι να πω την αληθεια το θεωρω ψιλοδυσκολο να αντεξει η Σιενα εκει μεσα.Επισης υπαρχει και το ενδεχομενο να κερδισει στην Ιταλια η Φενερ και στην ισοβαθμια με την Μπαρτσα να ειναι απο πανω οι Τουρκοι αφου κρατησαν την διαφορα των 8 ποντων.


To κακο ειναι οτι 2 αγωνιστικες πριν το τελος δεν μπορουμε ακομα να φτιαξουμε σεναρια με ασφαλεια. smiley.gif

QUOTE(apkat @ Dec 10 2010, 00:57 ) *
Twism οταν λεω δεν αντεδρασε με ψυχραιμια εννοω να σκεφτει το προφανες για εναν παικτη δηλαδη εχω χρονο ας πλησιασω λιγο ακομα..Δεν θελει να εισαι και τερας ψυχραιμιας για να το κανεις αυτο και σιγουρα ο Μιλος θα μπορουσε να το ειχε κανει..παντως νομιζω οτι οντως ηθελε να ξανακανει αυτο που εκανε το καλοκαιρι..Ειναι του χαρακτηρα του να το σκεφτηκε ετσι..



Σωστο αυτο, παντως εχει δειξει οτι το σουτ απο τα 8 μετρα δεν εχει και μεγαλη διαφορα γι αυτον απ αυτο απο τα 6,75. Οπως και ενα μαρκαρισμενο σουτ απο ενα ελευθερο. Το λογικο ηταν να κανει μια τριπλα και να σουταρει απ την κανονικη αποσταση, αλλα ποσες φορες τον εχεις δει να κανει το παραλογο και να του βγαινει?
Manu7
QUOTE(AZ1980 @ Dec 10 2010, 00:10 ) *
Παρακαλώ κάποιος να μου απαντήσει γιατί δεν διατηρήθηκε στο παρκέ το σχήμα που έφερε την εντυπωσιακή, αστραπιαία ανατροπή υπέρ του Ολυμπιακού, και το οποίο - παρεπιπτόντως - ήταν το μόνο από όσα επιστρατεύτηκαν σήμερα από τον "ερυθρόλευκο" πάγκο που έδειχνε ικανό να αμυνθεί στοιχειωδώς αποτελεσματικά.

Από την απάντηση στο ερώτημα αυτό μπορούν να βγουν πολλά συμπεράσματα για τον φετινό Ολυμπιακό.




bball.gif

1)Δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι να απαντήσουμε σε αυτό το ερώτημα παρά μόνο ο Ντούντα.

2)Το σχήμα που έφερε την ανατροπή ήταν Σπανούλης,Χαλπερίν,Κέσελ,Έρτσεγκ,Νεστέροβι
τς.
Με το που γίνεται η ανατροπή νομίζω βάζει ο Ντούντα ξανά Μίλος μέσα.Την επαναφορά την έκανε ρε παιδιά ο Κωστάκης?
Μου φαίνεται δύσκολο να ήταν στο παιχνίδι εκείνη τη στιγμή.
kseplenhs
τελικά έφτασε η ώρα της αλήθειας ή αναβλήθηκε?
duncan21
Λοιπον,εχουμε και λεμε.Οταν η Μαλαγα ξεφυγε στο σκορ φυσικα και δε περιμενα να εχουμε τετοια αντιδραση στο 4ο δεκαλεπτο.Ηταν κατι παραπανω απο απροσμενο μπορω να πω.Βεβαια στο διαστημα της αντατροπης οι παικτες της Μαλαγα ηταν πολυ νευρικοι.Με χαροποιησε η αντιδραση της ομαδας και ας μην ηρθε η νικη στο τελος.

Ουσιαστικα 3 παικτες ''τραβηξαν''.Ο Ερτσεγκ μαλλον εκανε το καλυτερο του παιχνιδι με την ερυθρολευκη.Κριμα για τον ιδιο που ειναι τοσο soft,γιατι ξερει μπασκετακι και ειναι κριμα να παει χαμενος.Ο Μιλος αμυντικα και οργανωτικα ηταν απλα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ωστοσο σκοραρε αρκετα και με καλες επιλογες στο σουτ μετα απο καιρο.Τωρα για το Σπανουλη τι να πω?Καλυτερα να μην πω αυτα που θελω γιατι πιθανον να χαρακτηρισθω εμπαθης.Πολυ καλο παιχνιδι,βασικα ηταν ο πρωταγωνιστης της ανατροπης ΑΛΛΑ καποιες επιλογες στο τελος ηταν κακες(οντας κουρασμενος).ΩΣΤΟΣΟ,Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΜΙΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΠΑΝΟΥΛΗ.Προτιμω να χασω το παιχνιδι απο μ@λ@κι@ του Μιλος ρε φουστη μου γιατι ξερω οτι οι ελπιδες για να μπει η μπαλα στο διχτακι ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερες οταν φευγει απο τα χερια του Μιλος.Αποψη μου φυσικα,δεν εχω την απαιτηση να την ενστερνιστει κανεις...

Για Μπουρουση,Παπαλουκα και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις υπαρχει κατι να πει κανεις?Απλα δε κατεβηκαν στο γηπεδο.Κι αν για τους 2 ακριβοπληρωμενους τετοιες,ανυπαρκτες εμφανισεις ειναι συνηθισμενες εδω κι αρκετο καιρο,η εμφανιση του Μαυροκεφαλιδη μου προκαλεσε εντυπωση.Σημερα περιμενα να κανει την καλυτερη του φετινη του εμφανιση,ειλικρινα.Επισης,εκεινος ο Τζαμοντ Λουκας εχει ευνουχιστει κι επισημα πλεον στην επιθεση.Ατολμος οσο δεν παει(χειροτερος κι απο τον benchwarmer δηλαδη blech.gif )...

Τεσπα,κακη εμφανιση ιδιαιτερα στην αμυνα,ελπιζω να ρολαρουμε καποια στιγμη...
spysta
QUOTE(AZ1980 @ Dec 9 2010, 22:10 ) *
Παρακαλώ κάποιος να μου απαντήσει γιατί δεν διατηρήθηκε στο παρκέ το σχήμα που έφερε την εντυπωσιακή, αστραπιαία ανατροπή υπέρ του Ολυμπιακού, και το οποίο - παρεπιπτόντως - ήταν το μόνο από όσα επιστρατεύτηκαν σήμερα από τον "ερυθρόλευκο" πάγκο που έδειχνε ικανό να αμυνθεί στοιχειωδώς αποτελεσματικά.

Από την απάντηση στο ερώτημα αυτό μπορούν να βγουν πολλά συμπεράσματα για τον φετινό Ολυμπιακό.




bball.gif

επειδη επρεπε να μπει κ αλλη μια επιθετικη λυση στο παιχνιδι μας (ο Μιλος) απο τη στιγμη που ο Σπαν ειχε τραβηξει ολη την ανατροπη μονος του κ φαινοταν κουρασμενος.
Δεν βρισκω κατι μεμπτο σ αυτη την κινηση .. ουτε επισης θεωρω πως ο Ντουντα τον εβαλε τον Σερβο απλα για να τον βαλει επειδη ειναι δικο του παιδι.
Εικαζω πως θεωρεις σαν συμπερασμα μια διαφορετικη αντιμετωπιση του Ιβκοβιτς απο παικτη σε παικτη.Αν κανω λαθος διορθωσε με

QUOTE(Manu7 @ Dec 9 2010, 22:13 ) *
Την επαναφορά την έκανε ρε παιδιά ο Κωστάκης?

την επαναφορα την εκανε ο Μιλος
επαθα λαστιχο
QUOTE(il postino @ Dec 10 2010, 00:11 ) *
-η μαλαγα πραγματικα ειναι αστεια ομαδα οταν μιλαμε για το κορυφαιο ειπεδο της ευρωλιγκα. ποιος μπαλνκο και ποιος μπαρερα και ποιοι ψηλοι απο το ηνωμενο βασιλειο....η αντιδραση της στο ψαλιδισμα της διαφορας που επαιζαν με σουτακια στα 5 δευτερα πραγματικα ηταν εντυπωσιακη! ρεσπεκτ σε μπλακνευ (και στον αγαπημενο μου χιμενεθ παροτι πλεον δεν παιζει κατι το ιδιαιτερο).

δεν νομιζω οτι σε καμια ομαδα της ευρωλιγκας προκαλει τρομο το ακουσμα της,αλλα ειναι πολυ βαρυς ο χαρακτηρισμος "αστεια" για μια ομαδα που σταθερα τα τελευταια χρονια ειναι 4-5η στο κορυφαιο πρωταθλημα στην ευρωπη.
il postino
QUOTE(Manu7 @ Dec 10 2010, 00:13 ) *
Την επαναφορά την έκανε ρε παιδιά ο Κωστάκης?
Μου φαίνεται δύσκολο να ήταν στο παιχνίδι εκείνη τη στιγμή.

εχω την εντυπωση, ο τεοντοσιτς.
vastravoud
Χωρίς να είμαι πάντως 100% σίγουρος, η κατάσταση με τη μπάλα στα 8 μέτρα προκύπτει ακριβώς επειδή ο Σπανούλης κάνει λάθος πάσα στην τελευταία επίθεση(με το ζόρι διατηρήθηκε κιόλας η κατοχή).
επαθα λαστιχο
QUOTE(kseplenhs @ Dec 10 2010, 00:17 ) *
τελικά έφτασε η ώρα της αλήθειας ή αναβλήθηκε?

πφφφφ,και περιμενα σεντονι απο εσενα σημερα.σε κατεβαλε η ηττα η ακομα "φορτωνεις"?
Razorblade Fish
QUOTE(il postino @ Dec 10 2010, 00:20 ) *
εχω την εντυπωση, ο τεοντοσιτς.

Oχι οτι εχει καμια ιδιαιτερη σημασια,αλλα εγω ψηφιζω Κεσελι η Παπανικολαου.
Manu7
QUOTE(duncan21 @ Dec 10 2010, 00:17 ) *
Τεσπα,κακη εμφανιση ιδιαιτερα στην αμυνα,ελπιζω να ρολαρουμε καποια στιγμη...

Αυτή είναι η αποτυχία της σεζόν μέχρι τώρα.Ότι δεν παίζουμε άμυνα στα τελευταία παιχνίδια.
Αυτό με έχει απογοητεύσει περισσότερο.Γιατί περίμενα έναν ΟΣΦΠ να τρώει το πολύ 65-66 πόντους
και αντ'αυτού βλέπω τις ίδιες αδυναμίες επί Γιαννάκη και να χρειάζεται να βάζουμε 80+ για να
κερδίσουμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 10 2010, 01:19 ) *
επειδη επρεπε να μπει κ αλλη μια επιθετικη λυση στο παιχνιδι μας (ο Μιλος) απο τη στιγμη που ο Σπαν ειχε τραβηξει ολη την ανατροπη μονος του κ φαινοταν κουρασμενος.
Δεν βρισκω κατι μεμπτο σ αυτη την κινηση .. ουτε επισης θεωρω πως ο Ντουντα τον εβαλε τον Σερβο απλα για να τον βαλει επειδη ειναι δικο του παιδι.
Εικαζω πως θεωρεις σαν συμπερασμα μια διαφορετικη αντιμετωπιση του Ιβκοβιτς απο παικτη σε παικτη.Αν κανω λαθος διορθωσε με


Πιστευεις οτι αν ο προπονητης ηταν πχ ο Μπλατ και ειχε στην ομαδα 2-3 παιχτες της εθνικης Ρωσιας(που μπορει να μην ειναι συμπατριωτες του αλλα ειναι κατα καποιον τροπο δικα του παιδια), θα εκανε κανενας σκεψεις για διαφορετικη αντιμετωπιση?
Παντως η αληθεια ειναι οτι με την αλλαγη του Χαλπεριν με τον Τεοντοσιτς οι αμυνες θα εβγαιναν πιο δυσκολα. Ισως θα πρεπε να γινει η αλλαγη Παπανικολαου με Ερτσεγκ ταυτοχρονα για να μπουν 2 λιγοτερο αργα ποδια. Θα χαναμε σε σουτ, αλλα σ αυτο το σημειο τα σουτ δε θα τα επαιρνε ουτε ο εορταζων Ερτσεγκ ουτε ο Παπανικολαου. Ο Τεοντοσιτς κι ο Σπανουλης θα τα επαιρναν.

edit: Την επαναφορα την εκανε ο Τεοντοσιτς, το θυμαμαι.
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 10 2010, 00:24 ) *
Πιστευεις οτι αν ο προπονητης ηταν πχ ο Μπλατ και ειχε στην ομαδα 2-3 παιχτες της εθνικης Ρωσιας(που μπορει να μην ειναι συμπατριωτες του αλλα ειναι κατα καποιον τροπο δικα του παιδια), θα εκανε κανενας σκεψεις για διαφορετικη αντιμετωπιση?
Παντως η αληθεια ειναι οτι με την αλλαγη του Χαλπεριν με τον Τεοντοσιτς οι αμυνες θα εβγαιναν πιο δυσκολα. Ισως θα πρεπε να γινει η αλλαγη Παπανικολαου με Ερτσεγκ ταυτοχρονα για να μπουν 2 λιγοτερο αργα ποδια. Θα χαναμε σε σουτ, αλλα σ αυτο το σημειο τα σουτ δε θα τα επαιρνε ουτε ο εορταζων Ερτσεγκ ουτε ο Παπανικολαου. Ο Τεοντοσιτς κι ο Σπανουλης θα τα επαιρναν.

Διαφωνώ για τον Έρτσεγκ.Γιατί να μην το έπαιρνε κάποιο σουτ ο Ζόραν?

1)Ήταν καλός σήμερα.
2)Θυμάσαι ποιος μας πήγε φάιναλ φορ πρόπερσι?Εντάξει είναι φλωρόφατσα.Αλλά το σουτάκι θα το πάρει.

Απλά ο Μίλος αν χρειαζόταν θα έπρεπε να μπει μόνο στις τελευταίες επιθέσεις.Παίξαμε 2 άμυνες με Μίλος μέσα.
il postino
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Dec 10 2010, 00:20 ) *
δεν νομιζω οτι σε καμια ομαδα της ευρωλιγκας προκαλει τρομο το ακουσμα της,αλλα ειναι πολυ βαρυς ο χαρακτηρισμος "αστεια" για μια ομαδα που σταθερα τα τελευταια χρονια ειναι 4-5η στο κορυφαιο πρωταθλημα στην ευρωπη.

προσεχω παντα τι λεω! ειπα για το κορυφαιο επιπεδο της ευρωλιγκα και εννοω για το ανωτερο επιπεδο που ανηκουν παραδοσιακα η μπαρτσα, ο παο, η τσσκα, ο οσφπ, αντε και η καχα με τη μακαμπι.οταν παιζεις και εχεις βλεψεις φ4 δε μπορεις να εχεις τετοια αγωνιστικη συμπεριφορα.δεν οφειλεται στη μαλαγα η ανοδος του οσφπ στο τελος, οπως και δεν οφειλεται στη μαλαγα το +17 παρα μονο ο κακος οσφπ.
kseplenhs
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Dec 10 2010, 00:22 ) *
πφφφφ,και περιμενα σεντονι απο εσενα σημερα.σε κατεβαλε η ηττα η ακομα "φορτωνεις"?


τι να πω?το πουλέν σου το είδες σήμερα?τον θαυμασες?τον απόλαυσες??

απέναντι στα θηρία πάλευε.στον άρτσιμπαλντ και τον φρίμαν.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.