Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AZ1980
O Kόλινς και τα χθεσινά του καμώματα δεν πρέπει να συγκρίνονται με περιπτώσεις παικτών και των δυο ομάδων (ή και όλων των ομάδων) που στο παρελθόν πάνω στην ένταση του αγώνα έχασαν την ψυχραιμία τους και κατέληξαν σε ενέργειες απαράδεκτες. Ο τύπος μπήκε κρύος και κατ' ευθείαν άρχισε την προσπάθεια να προκαλέσει καβγά ή να χτυπήσει κάποιον αντίπαλο. Ήταν απαράδεκτος, έκανε ακριβώς αυτή τη δουλειά που κάποτε στην ΑΕΚ αναλάμβανε ο Κικίλιας, και ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Θυμάμαι επίσης και τον Τσαρτσαρή (νομίζω σε τελικό του 2009 ή του 2010, σε παιχνίδι στο ΟΑΚΑ) να μπαίνει κάπως έτσι, με σκοπό τότε να εκνευρίσει τον Κλέιζα. Οι διαιτητές κατά τη γνώμη μου πρέπει να διακρίνουν έγκαιρα παίκτες που έχουν τέτοια πρόθεση και να τους σφυρίζουν με τη μέγιστη δυνατή αυστηρότητα, αποθαρρύνοντάς έτσι κάθε παίκτη από ενέργειες αντιαθλητικές και αντιεπαγγελματικές. Είναι άλλο το "παίζω σκληρά και δυνατά", άλλο το "έχασα την ψυχραιμία μου και κοπάνησα κάποιον", και άλλο, εντελώς διαφορετικό το "μπαίνω απ' τον πάγκο πιστεύοντας πως είμαι αλλαγή του Ultimate Warrior σε tag team αγώνα κατς". Ο Ολυμπιακός σίγουρα χρειάζεται να αυξήσει την ένταση με την οποία συμμετέχει στις διεκδικήσεις κατοχών και στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού, εγώ αυτό το χα επισημάνει όταν ακόμα (σχεδόν) όλοι πανηγυρίζατε για το "εκπληκτικό" μπάσκετ που παιξε με τη Φενέρ και για το αήττητό του, αλλά ΔΕΝ είναι αυτός ο τρόπος. Οι αντίπαλοι σε αυτό το επίπεδο δεν είναι από την Δ' ΕΣΚΑ για να πέσουν συχνά σε τέτοιες παγίδες.


bball.gif
rankin
QUOTE(Quincy @ Jan 21 2014, 12:04 ) *
Δεν το έγραψες εσύ, αλλά γράφτηκε γενικώς νωρίς νωρίς ότι ο Μπαρτζώκας έβαλε τον παίκτη μόνο για να δείρει και να εκενευρίσει. Και δεν διαφωνώ, απλά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.

βασικά τον έβαλε γιατι δεν είχε και άλλον να βάλει...
Η άλλη επιλογή λέγεται Κατσίβελλης.

Με δεδομένο το οτι χθες μύριζε κακάκια απο χιλιόμετρα, η επιλογή Κολλινς ηταν λογική... Δεν χαμπάριαζε καθόλου.. Και σπρωξιές έριξε στην άμυνα, και κάτι γιουρούσια δίχως νόημα έκανε στην επίθεση... Αλλά επι της ουσίας, σε μια ομάδα που δεν έχει να επιδείξει τίποτα το αξιόλογο, εκτός απο ενα καλούτσικο ξεκίνημα του Πριντεζη και ενα μικρό καλό διάστημα του Λοτζέσκι, δεν κάνει κακό να ρίξεις μέσα εναν αμερικάνο που νομίζει οτι παίζει σε ανοιχτό στο Bronx και θα κάνει οτι μπορεί (και οτι δεν μπορεί) για να προσφέρει.

Στον Ολυμπιακό που ηταν σαν τρομαγμένο γατάκι χθες, παίχτες οπως ο Κολλινς ή ο Καββαδάς, ηταν πολύτιμοι, όχι για το αστείρευτο ταλέντο τους, αλλά για το τσαγανό τους..
Αν οι άλλοι, που έχουν και το ταλέντο, έδειχναν ανάλογο τσαγανό η εικόνα θα ηταν πολύ καλύτερη για τον Ολυμπιακό.

Το κακό με τον Ολυμπιακό ειναι οτι ο Μπαρτζώκας δείχνει οτι ειναι πολύ κακός κοουτς ψυχολογίας. Μπορεί τεχνικά ο άνθρωπος να ειναι θεός (λεμε τώρα) αλλά να κάνει αυτό που έκανε ο παππούς, που η ομάδα ηταν ατσάλινη, δεν το μπορεί.
Ειναι λιγο Ιωαννίδης στο Τελ Αβιβ φάση. Εκει που η ομάδα δεν εβαζε τιποτα και αυτος ηταν τοσο εκνευρισμένος που έβγαζε και έβαζε το σακάκι για να αλλάξει το γουρι, προκαλώντας ακόμα μεγαλύτερο εκνευρισμό στο παρκέ.
Σε τέτοια παιχνίδια, ο κοουτς πρέπει να ειναι fucking zen.
Να ιδρώνεις και να ξε-ιδρώνεις σαν αρκούδα, να παίρνεις διαιτητές στο κατώφλι, να εκνευρίζεις την ομάδα, δεν βοηθάει...
Ας πάει να κάνει λιγη γιογκα ξερω γω.. Ας πάει στο Θιβέτ για διαλογισμό. Ειναι καλός κοουτς και ειναι κρίμα να τρελαίνει την ομάδα με τον εκνευρισμό του. Τον Πεδουλάκη που τον θεωρώ κατωτερο τεχνικά, δεν τον έχω δει ποτέ να κάνει σαν παλαβός. Θα ακολουθήσει το σχέδιο του, θα κοουτσάρει, θα πει τα μποχού του, και οτι βγει... Φαντάζομαι οτι και αυτος θα έχει τις στιγμές του, αλλά αυτο με τον Μπαρτζώκα ειναι άλλο πράγμα. Χειρότερος και απο τον Ιωαννιδη ειναι στο κομμάτι αυτο.
paodynasty
Bάλτε στην εξίσωση και το αντίστοιχης ομορφιάς φάουλ του Ντάνστον στο Φώτση όταν μάλιστα έχει κριθεί ο αγώνας στο τέλος, όπως επίσης και το σπρώξιμο του ίδιου παίκτη στο Μπράμο που πάει να καρφώσει από τη baseline ενώ έχει διακοπεί η φάση λόγω φάουλ στο τρίποντο αρκετά πιο πριν, και τέλος την αντιμετώπιση στο Langford στην τελευταία φάση με την Αρμάνι που κρατούσε τη μπάλα να λήξει ο αγώνας. Δείτε και τις αντιδράσεις του Μπράμου (καμία - πιο κρύος πεθαίνεις) και του Φώτση (αυτό με τον Αντώνη έχει και πλάκα, δείτε όταν σηκώνεται κόκκινος απ'την τσαντίλα του τι κάνει ο θεούλης) .

Εγώ καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Οι παίκτες του Ολυμπιακού είναι πολύ εκνευρισμένοι κάτι που 100% έρχεται από τον πάγκο τους κι έχει ονοματεπώνυμο

καμία αλητεία καμία βρωμιά, απλά εκνευρισμός που τους βγαίνει βέβαια σε κακό

Αντίθετα,

Οι παίκτες του Παναθηναικού είναι δασκαλεμένοι (νομίζω ειπώθηκε κι από άλλον) να μη δίνουν καμία συνέχεια
rankin
QUOTE(paodynasty @ Jan 21 2014, 12:35 ) *
Bάλτε στην εξίσωση και το αντίστοιχης ομορφιάς φάουλ του Ντάνστον στο Φώτση όταν μάλιστα έχει κριθεί ο αγώνας στο τέλος, όπως επίσης και το σπρώξιμο του ίδιου παίκτη στο Μπράμο που πάει να καρφώσει από τη baseline ενώ έχει διακοπεί η φάση λόγω φάουλ στο τρίποντο αρκετά πιο πριν, και τέλος την αντιμετώπιση στο Langford στην τελευταία φάση με την Αρμάνι που κρατούσε τη μπάλα να λήξει ο αγώνας. Δείτε και τις αντιδράσεις του Μπράμου (καμία - πιο κρύος πεθαίνεις) και του Φώτση (αυτό με τον Αντώνη έχει και πλάκα, δείτε όταν σηκώνεται κόκκινος απ'την τσαντίλα του τι κάνει ο θεούλης) .

Εγώ καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Οι παίκτες του Ολυμπιακού είναι πολύ εκνευρισμένοι κάτι που 100% έρχεται από τον πάγκο τους κι έχει ονοματεπώνυμο

καμία αλητεία καμία βρωμιά, απλά εκνευρισμός που τους βγαίνει βέβαια σε κακό

Αντίθετα,

Οι παίκτες του Παναθηναικού είναι δασκαλεμένοι (νομίζω ειπώθηκε κι από άλλον) να μη δίνουν καμία συνέχεια

Συμφωνώ μαζί σου.
Ολα αυτά ειναι σημάδια εκνευρισμού.. Δεν ειναι προσχεδιασμένο να σπρώξει ο Ντανστον τον Φωτση.
το τραγικό ειναι οτι ο Μπαρτζώκας ιδρώνει και γινεται κατακόκκινος ακόμα και απέναντι στον Πανιώνιο ή στον Απόλλων Πάτρας. Δηλαδή, μόνιμα... Μόλις το παιχνίδι του χαλάει, τρελαίνεται...
Βάλε στην εξίσωση οτι ο αρχιστράτηγος του στο παρκέ, ο Σπανούλης, δεν ειναι ο Γιουρι Ζντοβτς, να ειναι ψύχραιμος ακόμα και μπροστά στην λαιμητόμο και έχεις την πλήρη εικόνα του τι φταίει το τελευταίο καιρό στον Ολυμπιακό και αντι να ξεπεράσει την κακή του εικόνα, γίνεται όλο και χειρότερος.

Ακόμα και αυτός ο τσαρλατάνος, ο Γκερσον, στην ψυχολογία ηταν άρχοντας....
Ειναι άραγε προσόν τον ελλήνων προπονητών να αντιμετωπίζουν εναν αγώνα μπασκετ, σαν αγώνα ζωής και θανάτου;
Its a fucking game! χαλάρωσε και απόλαυσε το... Αυτός θα πάθει κανα εγκεφαλικό καμια ώρα
T.W.Is.M.
2 πραγματα:

Πρωτον, στην 5ετια της κυριαρχιας του Ολυμπιακου στην Ελλαδα και στη σεζον 2011-12 που επισης πηρε το πρωταθλημα θυμαται κανεις ποσες νικες ειχε κανει στην εδρα του ΠΑΟ(ειτε αυτη λεγοταν ΟΑΚΑ ειτε Γλυφαδα)?

Δευτερον, οταν μιλαμε για το Μαρντι Κολινς, εχετε υποψη σας οτι προκειται για τον παιχτη που προκαλεσε αυτο:

Εγω οταν ακουσα οτι πηραμε αυτον τον παιχτη δε θυμομουν τιποτα αλλο απο την καριερα του περα απο αυτη τη φαση. Δε νομιζω να ειχε και στη Νεα Υορκη τον Μπαρτζωκα να του πει να κοπανησει ετσι τον JR...
Εδω που τα λεμε, καποιος που κανει τετοιο φαουλ σε αυτο το σημειο του αγωνα και ξεκιναει τετοιος καβγας με τον JR Smith και τον Carmelo, θα διστασει στον καθε Διαμαντιδη(δεν ειναι σχημα λογου, μπροστα στον Καρμελο οι δικοι μας ειναι "καθε...")?
Δεν τα λεω για να τον επικροτησω σε κατι, απλα πιστευω οτι ετσι ειναι σαν παιχτης, σκληρος στα ορια του αντιαθλητικου μαρκαρισματος.
manj13
QUOTE(rankin @ Jan 21 2014, 12:45 ) *
Συμφωνώ μαζί σου.
Ολα αυτά ειναι σημάδια εκνευρισμού.. Δεν ειναι προσχεδιασμένο να σπρώξει ο Ντανστον τον Φωτση.
το τραγικό ειναι οτι ο Μπαρτζώκας ιδρώνει και γινεται κατακόκκινος ακόμα και απέναντι στον Πανιώνιο ή στον Απόλλων Πάτρας. Δηλαδή, μόνιμα... Μόλις το παιχνίδι του χαλάει, τρελαίνεται...
Βάλε στην εξίσωση οτι ο αρχιστράτηγος του στο παρκέ, ο Σπανούλης, δεν ειναι ο Γιουρι Ζντοβτς, να ειναι ψύχραιμος ακόμα και μπροστά στην λαιμητόμο και έχεις την πλήρη εικόνα του τι φταίει το τελευταίο καιρό στον Ολυμπιακό και αντι να ξεπεράσει την κακή του εικόνα, γίνεται όλο και χειρότερος.

Ακόμα και αυτός ο τσαρλατάνος, ο Γκερσον, στην ψυχολογία ηταν άρχοντας....
Ειναι άραγε προσόν τον ελλήνων προπονητών να αντιμετωπίζουν εναν αγώνα μπασκετ, σαν αγώνα ζωής και θανάτου;
Its a fucking game! χαλάρωσε και απόλαυσε το... Αυτός θα πάθει κανα εγκεφαλικό καμια ώρα


''Its a fucking game! χαλάρωσε και απόλαυσε το...''

Rankin εδω δεν ειναι ΝΒΑ κι ο καθε προπονητης να φευγει απ την μια ομαδα να πηγαινει στην αλλη και να παιρνει ΞΑΝΑ ενα σκασμο λεφτα...Δυο ομαδες εχουν τα λεφτα ΠΑΟ και Ολυμπιακος...Κι αν ο Μπαρτζωκας συνεχισει να κανει τετοια ματς δεν αποκλειεται να σκεφτεται, οτι ο καιρος που προπονουσε ομαδες β' ταχυτητας δεν ειναι μακρια κι αν θα ειναι δυνατον να του δωσει δουλεια εξω ο τιτλος-φωτοβολιδα του Πρωταθλητη Ευρωπης αν η χρονια του τελειωσει ΕΤΣΙ....
Ισως ηδη σκεφτεται εκεινο το προσυμφωνο με τους Τουρκους που δεν επισημοποιησε το καλοκαιρι.....Αν επαιρνε τα χρηματα του ακομα κι αν δεν πετυχαινε -π.χ αν συμβει με το Ζοτς 3000000 καθε αλλο παρα εκνευρισμο δημιουργουν- δεν θα ξαναεκνευριζοταν ποτε.... wink.gif
Quincy
QUOTE(manj13 @ Jan 21 2014, 16:11 ) *
ο τιτλος-φωτοβολιδα του Πρωταθλητη Ευρωπης


Δεν ήταν καταλάθος. Ντοπέ ήμασταν, μη τα ξαναλέμε
manj13
QUOTE(Quincy @ Jan 21 2014, 19:29 ) *
Δεν ήταν καταλάθος. Ντοπέ ήμασταν, μη τα ξαναλέμε


To διαβολικο ρε Quincy ειναι οτι κανετε με την πορεια σας φ4(limit up)-TEΛΙΚΟΙ Α1(limit down)-ΟΚΤΩΒΡΗΣ/ΝΟΕΜΒΡΗΣ(limit up)-ΓΕΝΑΡΗΣ(limit down) OTI μπορειτε να δικαιωσετε.... το Χιο!!!! smiley.gif icon_drunk.gif
TakeshyKurosawa
QUOTE (manj13 @ Jan 21 2014, 20:16 ) *
Φ4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
To διαβολικο ρε Quincy ειναι κανετε με την πορεια σας ' ' ' ....ΟΤΙ μπορειτε να δικαιωσετε το Χιο!!!! smiley.gif icon_drunk.gif
' ' '
' ' '
' ' '
' ' '
' ' '
' ' '
' ' '
' ' '
ΜΑΙΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ


Πιστεύω να εννοούσες με το "τίτλος φωτοβολίδα" του Μπάρτζι, ότι πέρα από αυτό το επίτευγμα που βασίστηκε στην ομάδα του Ντούντα, είναι γενικώς αποτυχών μέχρι στιγμής και σε παραξήγησε ο Κουίνσι.
manj13
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Jan 21 2014, 20:21 ) *
Πιστεύω να εννοούσες με το "τίτλος φωτοβολίδα" του Μπάρτζι, ότι πέρα από αυτό το επίτευγμα που βασίστηκε στην ομάδα του Ντούντα, είναι γενικώς αποτυχών μέχρι στιγμής και σε παραξήγησε ο Κουίνσι.


Ακριβως ρε συ, ΕΛΕΟΣ ειπαμε...Η χρησιμοτητα του Λο και στα παιχνιδια με ΠΑΟ και στο φ4 ηταν ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ...
Και η αλλαγη του Αντιτς ηταν για μενα σημαντικη...Μπορει στην αμυνα να ηταν τρυπα-αυτο ομως μπαλωνονταν τρεχοντας οι αλλοι σαν εμας με το Σαρας-αλλα στη επιθεση το μουρλοκομειο σταματαγε και το μπουμπουναγε απο οπου πατουσε...Και ο τσαμπουκας του ηταν με τη καλη εννοια ,γυαλιζε το ματι του, οχι σαν του Κολλινς χθες...
Quincy
Manj13 οκ δεν το συνεχίζω rolleyes.gif

Βασικά λάθος που το γραψα κι αυτό που έγραψα. Αλλά τα credits που δίνετε ορισμένοι στον Μπαρτζώκα (κι από τις δύο ομάδες) είναι πολύ λίγα. Εκτός αν πιστεύετε ότι ήταν πια τόσο καλή η ομάδα του Ντούντα που θα το σήκωνε και με μένα προπονητή.

Τα ρεκόρ που έσπασε ο Μπαρτζώκας πάντως σ εκείνο το Φ4 (δεν ήταν λίγα), δεν ξεγράφουν ότι και να λέμε κι εμείς και όλοι.

Σόρρυ για το offtopic hippy.gif.jpeg
TakeshyKurosawa
QUOTE (manj13 @ Jan 21 2014, 20:28 ) *
Ακριβως ρε συ, ΕΛΕΟΣ ειπαμε...Η χρησιμοτητα του Λο και στα παιχνιδια με ΠΑΟ και στο φ4 ηταν ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ...
Και η αλλαγη του Αντιτς ηταν για μενα σημαντικη...Μπορει στην αμυνα να ηταν τρυπα-αυτο ομως μπαλωνονταν τρεχοντας οι αλλοι σαν εμας με το Σαρας-αλλα στη επιθεση το μουρλοκομειο σταματαγε και το μπουμπουναγε απο οπου πατουσε...Και ο τσαμπουκας του ηταν με τη καλη εννοια ,γυαλιζε το ματι του, οχι σαν του Κολλινς χθες...


Συμφωνούμε.Ο Λο ήταν το στήριγμα του Σπαν και ο βασικός playmaker της ομάδας. Ο Μάντζαρης είναι γατάκι μπροστά στον Λο, από άποψη ποιότητας. Μεγάλη απώλεια και ο Άντιτς. Το τρίποντο του ήταν πολύ αξιόπιστο στις κρίσιμες στιγμές. Γενικά έχει τον τσαμπουκά και ήταν και αυτός πολύ σημαντικός στο φάιναλ 4. Άσχετα με το πως έπαιξε στους τελικούς πάντα και στην άμυνα στα κρίσιμα παιχνίδια έβγαζε μία σκληράδα που πλέον δεν την έχει κανείς στην ομάδα. Βέβαια οι κύριοι πυλώνες της άμυνας ήταν Χάινς και Παπ. Όσο για τον Κόλινς θα περιμένω λίγο να τον κρίνω όταν μπει για τα καλά στο κλίμα της ομάδας. Φυσικά και δεν μου άρεσε το ότι χθες μπήκε λες και ήθελε να δημιουργήσει καβγά. Πιστεύω όμως ότι μπορεί αμυντικά να είναι φιλότιμος. Αν ήμουν προπονητής όμως σε μεγάλη ομάδα δεν θα παιρνα παίχτη τόσο λίγο επιθετικά.
manj13
QUOTE(Quincy @ Jan 21 2014, 20:33 ) *
Manj13 οκ δεν το συνεχίζω rolleyes.gif

Βασικά λάθος που το γραψα κι αυτό που έγραψα. Αλλά τα credits που δίνετε ορισμένοι στον Μπαρτζώκα (κι από τις δύο ομάδες) είναι πολύ λίγα. Εκτός αν πιστεύετε ότι ήταν πια τόσο καλή η ομάδα του Ντούντα που θα το σήκωνε και με μένα προπονητή.

Τα ρεκόρ που έσπασε ο Μπαρτζώκας πάντως σ εκείνο το Φ4 (δεν ήταν λίγα), δεν ξεγράφουν ότι και να λέμε κι εμείς και όλοι.

Σόρρυ για το offtopic hippy.gif.jpeg


Δε τρεχει τιποτα peace.gif !!!Σαφως ισχυει για Μπαρτζωκα!!Και νομιζω ΑΥΤΟ το βαρος του χει γινει ασηκωτο...Γιατι πιστευω οτι καπου μεσα του-εγω ΓΙΑ ΜΕΝΑ ετσι θα σκεφτομουν-οτι για να ΤΟΥ ΠΙΣΤΩΘΕΙ θα πρεπει να το επαναλαβει ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να φθασει κοντα...
Τελος οφ τοπικ γιατι θα μας τα στειλουν στο...''Μπαρτζωκας'' tongue.gif
Germany96
QUOTE(AZ1980 @ Jan 21 2014, 12:19 ) *
O Kόλινς και τα χθεσινά του καμώματα δεν πρέπει να συγκρίνονται με περιπτώσεις παικτών και των δυο ομάδων (ή και όλων των ομάδων) που στο παρελθόν πάνω στην ένταση του αγώνα έχασαν την ψυχραιμία τους και κατέληξαν σε ενέργειες απαράδεκτες. Ο τύπος μπήκε κρύος και κατ' ευθείαν άρχισε την προσπάθεια να προκαλέσει καβγά ή να χτυπήσει κάποιον αντίπαλο. Ήταν απαράδεκτος, έκανε ακριβώς αυτή τη δουλειά που κάποτε στην ΑΕΚ αναλάμβανε ο Κικίλιας, και ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Θυμάμαι επίσης και τον Τσαρτσαρή (νομίζω σε τελικό του 2009 ή του 2010, σε παιχνίδι στο ΟΑΚΑ) να μπαίνει κάπως έτσι, με σκοπό τότε να εκνευρίσει τον Κλέιζα. Οι διαιτητές κατά τη γνώμη μου πρέπει να διακρίνουν έγκαιρα παίκτες που έχουν τέτοια πρόθεση και να τους σφυρίζουν με τη μέγιστη δυνατή αυστηρότητα, αποθαρρύνοντάς έτσι κάθε παίκτη από ενέργειες αντιαθλητικές και αντιεπαγγελματικές...

Προσυπογράφω όλο το post και με τα δύο χέρια. Κι εμένα ακριβώς το ίδιο παράδειγμα μου ήρθε στο μυαλό.

Σαν πιθανότερο σενάριο μου φαίνεται στην ανάλυση του βίντεο του προηγούμενου ματς να εστίασαν στα ποσταρίσματα του Maciulis όταν ο ΟΣΦΠ έπαιζε τότε με 3 guards κι ο Λιθουανός είχε στήσει rave party και να του εξήγησαν του Collins ότι μια από τις δουλειές του στο παρκέ χθες θα ήταν αυτό να μην επαναληφθεί. Ε ξέρει ότι είναι αναλώσιμος στο rotation της ομάδας, ήθελε στην πρεμιέρα του σε ντέρμπυ να δείξει ότι μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ και βρωμάει αντρίλα μέχρι την Pennsylvania και καλωσόρισε τις κοκορομαχίες με τον Maciulis.

Όταν όμως κάποιος κάνει αυτές τις γκιοζιές για να τσιμπήσει ο αντίπαλος στα δικά μου μάτια αυτό είναι απόδειξη μπασκετικής χρεοκοπίας αφού ο ίδιος υποβιβάζει τον εαυτό του από αθλητή σε προβοκάτορα.



Κι αφού με το μπάσκετ που δεν είδαμε έχουμε πιάσει όλα τα άκυρα ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί μερικοί φίλοι του ΟΣΦΠ τα έχουν με τον Maciulis που στο προηγούμενο ματς τόλμησε και πανηγύρισε παραπάνω απ’ ότι οι ίδιοι του επιτρέπουν blink.gif και φαίνεται θα του το κρατάνε μανιάτικο για καιρό. Στο προηγούμενο ματς η ομάδα του ΠΑΟ ήταν υπό έντονη πίεση και αμφισβήτηση και του Λιθουανού του βγήκε έτσι η αντίδραση, γούστο του και καπέλο του, δεν έκανε δα και κ*^0δάχτυλα πάνω στους πανηγυρισμούς τουwink.gif

Μου θυμίζει όλη αυτή η ιστορία κάποιος φίλους του ΠΑΟ που έψαχναν αφορμή για να την πέσουνε στον Παπανικολάου και λέγανε τα ίδια για τους πανηγυρισμούς τους δικούς του και την δήθεν άρρωστη νοοτροπία του. Α ξέχασα ο Κωστάκης είχε κάνει κι άλλα εγκλήματα αφού είχε τολμήσει κιόλας στο επόμενο ματς της επετείου της τραγωδίας της θύρας 7 να κάνει αναφορά σε αυτήν οπότε εκτός από προκλητικός ήταν και τσανακογλείφτης. Γενικώς παλιοχαρακτήρας και τεντιμπόης δηλαδή.
Nik Tepits
Εμενα προσωπικα το ματς μου αρεσε. Δεν ειμαστε ΝΒΑ, να βλεπουμε θεαμα με αμυνες χωνια και καρφωματα αμαρκαριστοι. Ειδαμε αμυνες υψηλοτατου επιπεδου, και οι δυο προπονητες αξιζουν τα ευσημα. Γιατι νικησαμε; Η δυναμη της εδρας κατ εμε, και καπως το παρατεταμενο ντεφορμαρισμα του Ολυμπιακου. Το χθεσινο ματς, εαν γινοταν στο ΣΕΦ, θα τελειωνε πανω κατω το ιδιο σκορ με νικητη τον Ολυμπιακο.

Επιτελους ρε Αρτζι, πρεπει να κρεπαλιασει ο Λασμε για να δουμε καποια λεπτα τον Λουκα;
thalys
Δεν είδαμε καλές άμυνες χτες. Χάλια επιθέσεις είδαμε. Όσο καλή κι αν είναι μια άμυνα, δεν μπορεί να κρατήσει μια καλή επίθεση στους 48 ή 58 πόντους. Και δεν είναι ότι έτυχε σ'έναν αγώνα. Έχουμε δει σχεδόν 10 αγώνες ΠΑΟ-ΟΣΦΠ αυτόν τον 1.5 χρόνο. Σχεδόν σε όλους το σκορ είναι απαράδεκτα χαμηλό. Ούτε είναι ότι όταν τα ντέρμπυ αιωνίων πήγαινα στους 80-90 πόντους οι άμυνες τους ήταν χωνιά. Απλά έχει πέσει το επίπεδο. Καταβαραθρωθεί είναι μάλλον το σωστό ρήμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.