Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 06/06/2010, Α1 Playoffs-4ος Τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
roben
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 02:00 ) *
Γιατί όμως εφ' όσον είναι έτσι δεν παρατέθηκε ακριβώς ο κανονισμός μαζί με την απόφαση;

Θα γλιτωνε πολλή μουρμούρα, πολλή φασαρία και ίσως έκοβε λίγη κυκλοφορία από ηλίθιες οπαδικές εφημερίδες


Ακριβώς έτσι είναι...Ο Διαμαντίδης τιμωρήθηκε με βάση τον κανονισμό και όμως έγινε μια οργανωμένη προσπάθεια να φανεί ότι ο Παναθηναικός ή και ο παίκτης προσωπικά ευνοήθηκαν...Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί στο forum ψάρωσαν και μπήκαν σε μια διαδικασία συζητήσεων επί συζητήσεων για μιά απόφαση που ήταν με βάση την νομοθεσία ολοκάθαρη...Το πρόβλημα όμως δεν είναι ο Παναθηναικός ή ο Διαμαντίδης,το πρόβλημα είναι οι αστείοι κανονισμοί...Αν όμως αναφερόταν το πραγματικό πρόβλημα πως θα δυναμιτιζόταν η ατμόσφαιρα?? Πως θα έπεφταν τα φώτα της δημοσιότητας στο πράσινο παρασκήνιο?? Πως θα γινόταν κόλαση το ΣΕΦ?? Πως θα αποπροσανατολιζόταν ο πύρινος λαός του Ολυμπιακού από την ανικανότητα της ομάδας του??
rankin
QUOTE(roben @ Jun 8 2010, 18:54 ) *
Το ίδιο θα έγραφα και αν στη θέση τους ήταν οι Γιαννακόπουλοι ή οποιοιδήποτε άλλοι παράγοντες,

Συνεπώς όταν είχαν βγεί τα αεροβόλα στο ΟΑΚΑ είχες κρίνει πως οι Γιαννακόπουλοι έπρεπε να αποσυρθούν από το πρωτάθλημα και να απαρνηθούν το τίτλο

χμμ..Αυτή τη φορά συμφωνώ μαζί σου
Συνέχισε έτσι
καλά το πας
QUOTE(kolokotronis @ Jun 8 2010, 19:29 ) *
Ας προβλέπονταν να χάσει το επόμενο ματς.
Τότε θα είχε νόημα η τιμωρία.

Και θα είχε νόημα γιατί ο κόσμος στο ΣΕΦ έβραζε μαζί του τη Κυριακή... Αν δεν είχε εμφανιστεί αυτός, θέλω να πιστεύω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο Light..
Απο εκεί και πέρα, ο περισσότερος κόσμος που έκανε αυτά που έκανε, δεν έχει σχέση με το μπάσκετ και ίσως να μην έχει σχέση ούτε με τον Ολυμπιακό. Μιλάμε για κόσμο που μπήκε με "ντου". Μιλάμε για κόσμο που έσπασε τις καντίνες για να κλέψει τα μπουκάλια του νερού.. Μιλάμε για ακραίες φιγούρες που ουδεμία σχέση έχουν με ομάδες και προέδρους..
Και το ερώτημα είναι: πως μπορείς να αποφύγεις την παρουσία τους; Εδώ πέρα 30 διμοιρίες των ΜΑΤ και δεν κατάφεραν ούτε να τους αφήσουν εκτός γηπέδου, ούτε να τους συλλάβουν, ούτε τίποτα..
Τι να κάνεις; Να κατεβάζεις το στρατό στο γήπεδο;;
Δεν είναι απλά τα πράγματα αυτά και το ευκολότερο είναι να ρίχνει κανείς το ανάθεμα σε μια και μόνο μια πλευρά.
Είχα γράψει από την επομένη κι όλας του αγώνα: Το πρόβλημα της βίας αφορά την ελληνική κοινωνία στο σύνολο της και όχι μόνο τον ελληνικό αθλητισμό..
Όποιος πιστεύει ότι την βια την γεννά ένας πρόεδρος ή μια εφημερίδα καλά κάνει και το πιστεύει. Είναι και βολικό και εύκολο...

QUOTE(lefkadian @ Jun 8 2010, 21:18 ) *
Δεν ειδα καμια ευαισθησια σε αυτο. Δηλαδη φτυσιμο=τιμωρια και πισωπλατο χτυπημα=ανδρισμος οπως εγραψε και καποιος φιλος προηγουμενως. Μπευρδευομαι blink.gif ...

Πρώτα απο όλα έγραψα πως αν προκύπτει απο βιντεο κάποιο αντιαθλητικό χτύπημα του Τεόντοσιτς τότε να κληθεί και να τιμωρηθεί
Μετά δεν έγραψα για πισώπλατα χτυπήματα. Έγραψα πως είναι πιο αντρίκειο να χτυπηθείς στα ίσια με κάποιον, παρά να τον φτύσεις. Ο καθένας όμως μπορεί να έχει την άποψη του πάνω σε αυτό. Εγώ πάντως όταν έπαιζα μπασκετ, αν είχα διαφορές τις έλυνα στα ίσια και παλικαρίσια και ας είχα φάει ένα σορό ντισκαλιφιέ με αυτή τη τακτική. Να χαϊδεύω κωλαράκια, να τραβάω γεννητικά όργανα και να φτύνω στο σβέρκο τον αντίπαλο μου, δεν το κάνα. Όταν είχα πρόβλημα, έσκαγα κουτουλιά και τουλάχιστον, έβγαζα την οργή απο μέσα μου... (και ας πήγαινα στα αποδυτήρια μετά)

QUOTE(traveller @ Jun 9 2010, 00:37 ) *
Αυτό το Σέρβος μάλλον το γράφεις ειρωνικά, οπότε οκ. Αλλά εάν το γράφεις σοβαρά, δε το νομίζω ότι του προσθέτει ή του αφαιρεί κάτι του δίνει παραπάνω δικαιώματα ή τον φορτώνει με περισσότερες υποχρεώσεις. Και Μαυριτανός να ήταν είναι ένας παίχτης, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερα.

αυτό το "Σερβος" το γράφω για να κάνω ξεκάθαρο πως δεν χρειάζεται να δεις έναν σέρβο με τα μάτια σου να βρίζει ή να παίζει αντιαθλητικά. Το ξέρεις απο πρίν...
QUOTE(traveller @ Jun 9 2010, 00:37 ) *
Υ.Γ Στο ΣΕΦ είδες ένα σκληρό φάουλ. Εγώ είδα ένα σκληρό φάουλ και πρόθεση να χτυπήσει ένα αντίπαλο που εκείνη την ώρα έπεφτε κάτω. Είναι προφανές ότι βλέπουμε διαφορετικά πράγματα. Μπορεί να έχω εγώ άδικο και να είμαι υπερβολικός. np

Δεν βλέπουμε διαφορετικά πράγματα, απλά εγώ δεν τα είδα όλα.
τα μισά δεν τα είδα γιατί ήμουν στο γήπεδο όπου δεν έχεις πάντα καλή οπτική
και τα άλλα μισά τα έχασα γιατί όταν επέστρεψα σπίτι, ασχολήθηκα περισσότερο με το πεϊνιρλι και την μακαρονάδα που έτρωγα παρά με το υπόλοιπο παιχνίδι που μόλις είχε ξεκινήσει πάλι. Άρα, έχασα κάποιες φάσεις (ή δεν τις πρόσεξα καλά)
Δεν διαφωνώ μαζί σου πάντως. Για ότι αντιαθλητικό έχει γραφτεί στην καμερα να κληθεί σε απολογία ο παίχτης
vastravoud
Απλώς το θέμα ήταν ότι ΕΠΡΕΠΕ ο ΕΣΑΚΕ να κάνει ξεκάθαρο ότι ακριβώς αυτή η τιμωρία προβλέπεται και τίποτε άλλο. Θα γλιτώναμε πάρα πολλά. Ακόμα και εδώ μέσα θα κερδίζαμε αρκετά posts tongue.gif

Όσο για τα ΜΑΤ, δεν ήμουν εκεί και δεν ξέρω. Αν όμως στο ντου δεν απαντούσε με "σπρώξιμο" αλλά με γκλομπιές "που σε πονεί και που σε σφάζει" θα σου έλεγα εγώ αν ξαναδοκίμαζαν τα καλόπαιδα. Ας έβρισκαν μετά Παναθηναϊκούς στο δρόμο να πλακωθούν, δε με νοιάζει.

Υ.Γ: Δε διαφωνώ επί της ουσίας με την άποψη σου, τη δική μου την έχω εκφράσει 1-2 σελίδες πριν.
rankin
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 10:56 ) *
Απλώς το θέμα ήταν ότι ΕΠΡΕΠΕ ο ΕΣΑΚΕ να κάνει ξεκάθαρο ότι ακριβώς αυτή η τιμωρία προβλέπεται και τίποτε άλλο. Θα γλιτώναμε πάρα πολλά. Ακόμα και εδώ μέσα θα κερδίζαμε αρκετά posts tongue.gif

Όσο για τα ΜΑΤ, δεν ήμουν εκεί και δεν ξέρω. Αν όμως στο ντου δεν απαντούσε με "σπρώξιμο" αλλά με γκλομπιές "που σε πονεί και που σε σφάζει" θα σου έλεγα εγώ αν ξαναδοκίμαζαν τα καλόπαιδα. Ας έβρισκαν μετά Παναθηναϊκούς στο δρόμο να πλακωθούν, δε με νοιάζει.

Υ.Γ: Δε διαφωνώ επί της ουσίας με την άποψη σου, τη δική μου την έχω εκφράσει 1-2 σελίδες πριν.

Xωρίς να έχω σαφή εικόνα, γιατί δεν έβλεπα τι γινόταν έξω απο το γήπεδο αλλά και στους χώρους με τις καντίνες, αντιλήφθηκα πετροπόλεμο και δακρυγόνα... Μετά την καθιερωμένη μου επίσκεψη στην τουαλέτα στο ημίχρονο, επέστρεψα με δάκρυα στα μάτια (μιλάμε για πολύ δακρυγόνο) και είδα τα τζάμια του σταδίου να φέρουν ρογμές σε πολλά σημεία απο πέτρες.. Γενικά έγιναν πράγματα που περισσότερο θύμιζαν πορεία παρά αγώνα μπάσκετ
Ισως να είναι και σημάδια των καιρών...
pete7
Κατι που ειδα τωρα -οταν το 2006 εγιναν αυτα που εγιναν στο οακα μονο του Ολυμπιακου τα ειχε στο εξωφυλλο ενω οι αλλες κ καλα αντικειμενικες δεν ειχαν τιποτα-αυτο το λεω με το τι παιζει με την δημοσιογραφια.Ειναι κριμα να μην τα δειχνουν ολα οπως καλα κανανε κ τα εδειξαν φετος με τα οσα εγιναν στο Σεφ.
Επισης οπωε ειπα προχτες να τιμωρηθουμε αλλα αυτα του οακα δεν εχουν γινει ποτε στο Σεφ-εδω παικτες τραυματιστηκαν κ ο αγωνας συνεχιστηκε.
Ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου αυτα γιατι βλεπω διαφορετικη αντιμετωπιση απο τα ΜΜΕ.
Δεν τα γραφω για κακο λογο απλως γραφω τι γινεται με τα ΜΜΕ.

Reggie Miller #31
QUOTE(pete7 @ Jun 9 2010, 14:48 ) *
Κατι που ειδα τωρα -οταν το 2006 εγιναν αυτα που εγιναν στο οακα μονο του Ολυμπιακου τα ειχε στο εξωφυλλο ενω οι αλλες κ καλα αντικειμενικες δεν ειχαν τιποτα-αυτο το λεω με το τι παιζει με την δημοσιογραφια.Ειναι κριμα να μην τα δειχνουν ολα οπως καλα κανανε κ τα εδειξαν φετος με τα οσα εγιναν στο Σεφ.
Επισης οπωε ειπα προχτες να τιμωρηθουμε αλλα αυτα του οακα δεν εχουν γινει ποτε στο Σεφ-εδω παικτες τραυματιστηκαν κ ο αγωνας συνεχιστηκε.
Ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου αυτα γιατι βλεπω διαφορετικη αντιμετωπιση απο τα ΜΜΕ.
Δεν τα γραφω για κακο λογο απλως γραφω τι γινεται με τα ΜΜΕ.



Αποκλείεται!Δεν το πιστεύω!Είσαι απλά οπαδός και όχι φίλαθλος κτλ κτλ...
Απ' ότι καταλαβαίνεις κάνουμε και λίγο χούμορ...
Το είχα γράψει και παραπάνω,τότε κανείς δεν έδειξε ευαισθησία...
Έτσι είναι όμως τα πράγματα εδώ...
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Jun 4 2010, 13:39 ) *
Να ξεκαθαρισουμε κατι αδελφια. Στο ΣΕΦ ο κοσμος να χαλασει ο ΠΑΟ δεν εχει κανενα αγχος για το ροζ. Απο την αλλη ο Ολυμπιακος παιζει ολα τα συμβολαια του και οι παικτες το ξερουν αυτο. Αν ληξει στο ΣΕΦ το πρωταθλημα οι αλλαγες που θα ερθουν στον Ολυμπιακο να ειστε σιγουροι θα ειναι κοσμογονικες. Πιστευω οτι πολλοι θα ηθελαν να ληξει το πρωταθλημα στο ΣΕΦ. Οι Ελληνες παικτες του Ολυμπιακου θα ειναι σε αυτο το ματς το βαρομετρο. Αυτοι ξερουν οτι το ματς αυτο ισως να ειναι το τελευταιο τους στο ΣΕΦ στα Ερυθρολευκα. blove.gif

Για αλλη μια φορα χωρις να το παιζω μετα Χριστον προφητης δικαιωθηκα. Για πολυ κοσμο στον Ολυμπιακο αυτο ηταν το τελευταιο ταγκο. Αυτο που ευχομαι στους Διοικουντες του ειναι να σκεφτουν λιγο πιο λογικα απο δω και μετα. Προσεκτικες κινησεις , δημιουργια κορμου στην ομαδα. Ενα νεο αφθαρτο προσωπο στην θεση του προπονητη με απολυτη εμπιστοσυνη και ρεαλιστικους στοχους. Και πανω απ ολα να λυθει επιτελους το προβλημα των οπαδων. Δεν νοειται να ζηταμε να επιστρεψουν στο γηπεδο οι φιλοι της ομαδας με τις οικογενειες τους οταν συμβαινουν τετοια συμβαντα. Συμφωνα με δημοσιευμα εφημεριδας μονο τα προστιμα και οι τιμωριες για τους αγωνες Ολυμπιακου - ΠΑΟ στοιχισαν στην ΚΑΕ 1εκατ Ευρο. Απαραδεκτο αδελφια. Προτεινω ατομικα εισητηρια σε λογικες τιμες , εννοω διαρκειας και οικογενειακα εισητηρια για να μπορω και γω να παω στο γηπεδο με τα δυο παιδια μου χωρις να φοβαμαι μη φανε ξωφαλτση ουτε φωτοβολιδα ουτε καπνογονο. blove.gif
lefkadian
QUOTE(rankin @ Jun 9 2010, 09:29 ) *
Συνεπώς όταν είχαν βγεί τα αεροβόλα στο ΟΑΚΑ είχες κρίνει πως οι Γιαννακόπουλοι έπρεπε να αποσυρθούν από το πρωτάθλημα και να απαρνηθούν το τίτλο

χμμ..Αυτή τη φορά συμφωνώ μαζί σου
Συνέχισε έτσι
καλά το πας

Και θα είχε νόημα γιατί ο κόσμος στο ΣΕΦ έβραζε μαζί του τη Κυριακή... Αν δεν είχε εμφανιστεί αυτός, θέλω να πιστεύω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο Light..
Απο εκεί και πέρα, ο περισσότερος κόσμος που έκανε αυτά που έκανε, δεν έχει σχέση με το μπάσκετ και ίσως να μην έχει σχέση ούτε με τον Ολυμπιακό. Μιλάμε για κόσμο που μπήκε με "ντου". Μιλάμε για κόσμο που έσπασε τις καντίνες για να κλέψει τα μπουκάλια του νερού.. Μιλάμε για ακραίες φιγούρες που ουδεμία σχέση έχουν με ομάδες και προέδρους..
Και το ερώτημα είναι: πως μπορείς να αποφύγεις την παρουσία τους; Εδώ πέρα 30 διμοιρίες των ΜΑΤ και δεν κατάφεραν ούτε να τους αφήσουν εκτός γηπέδου, ούτε να τους συλλάβουν, ούτε τίποτα..
Τι να κάνεις; Να κατεβάζεις το στρατό στο γήπεδο;;
Δεν είναι απλά τα πράγματα αυτά και το ευκολότερο είναι να ρίχνει κανείς το ανάθεμα σε μια και μόνο μια πλευρά.
Είχα γράψει από την επομένη κι όλας του αγώνα: Το πρόβλημα της βίας αφορά την ελληνική κοινωνία στο σύνολο της και όχι μόνο τον ελληνικό αθλητισμό..
Όποιος πιστεύει ότι την βια την γεννά ένας πρόεδρος ή μια εφημερίδα καλά κάνει και το πιστεύει. Είναι και βολικό και εύκολο...


Πρώτα απο όλα έγραψα πως αν προκύπτει απο βιντεο κάποιο αντιαθλητικό χτύπημα του Τεόντοσιτς τότε να κληθεί και να τιμωρηθεί
Μετά δεν έγραψα για πισώπλατα χτυπήματα. Έγραψα πως είναι πιο αντρίκειο να χτυπηθείς στα ίσια με κάποιον, παρά να τον φτύσεις. Ο καθένας όμως μπορεί να έχει την άποψη του πάνω σε αυτό. Εγώ πάντως όταν έπαιζα μπασκετ, αν είχα διαφορές τις έλυνα στα ίσια και παλικαρίσια και ας είχα φάει ένα σορό ντισκαλιφιέ με αυτή τη τακτική. Να χαϊδεύω κωλαράκια, να τραβάω γεννητικά όργανα και να φτύνω στο σβέρκο τον αντίπαλο μου, δεν το κάνα. Όταν είχα πρόβλημα, έσκαγα κουτουλιά και τουλάχιστον, έβγαζα την οργή απο μέσα μου... (και ας πήγαινα στα αποδυτήρια μετά)


αυτό το "Σερβος" το γράφω για να κάνω ξεκάθαρο πως δεν χρειάζεται να δεις έναν σέρβο με τα μάτια σου να βρίζει ή να παίζει αντιαθλητικά. Το ξέρεις απο πρίν...

Δεν βλέπουμε διαφορετικά πράγματα, απλά εγώ δεν τα είδα όλα.
τα μισά δεν τα είδα γιατί ήμουν στο γήπεδο όπου δεν έχεις πάντα καλή οπτική
και τα άλλα μισά τα έχασα γιατί όταν επέστρεψα σπίτι, ασχολήθηκα περισσότερο με το πεϊνιρλι και την μακαρονάδα που έτρωγα παρά με το υπόλοιπο παιχνίδι που μόλις είχε ξεκινήσει πάλι. Άρα, έχασα κάποιες φάσεις (ή δεν τις πρόσεξα καλά)
Δεν διαφωνώ μαζί σου πάντως. Για ότι αντιαθλητικό έχει γραφτεί στην καμερα να κληθεί σε απολογία ο παίχτης


Δηλαδη για τα επεισοδια φταιει ο Διαμαντιδης? blink.gif Αν ελειπε το γηπεδο θα ηταν εκκλησια? wacko.gif Η υποκρισια, της υποκρισιας, ω υποκρισια.
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ: ο Διαμαντιδης ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ. Εκτος και αν παμε στην αυτοδικια ή κανουμε λαϊκα δικαστηρια. Το 2ο θα μου αρεσε πολυ smiley.gif
Παντως μεχρι προχτες εφταιγαν οι "κοντοι", ο Βασιλακοπουλος και οι διαιτητες. Ενοχος και ο Διαμαντιδης απο σημερα...

Ωραιος αθλητισμος. Ετσι φιλε μου δεν θα τελειωνε κανενα ματς. Οσοι εχουμε ασχοληθει εστω και ερασιτεχνικα εκνευριζομαστε (180 παλμοι ειναι αυτοι!!!) αλλα οχι και να πλακωνομαστε για "ψυλλου πηδημα". Τωρα σε ενα γηπεδο με 20.000 κοσμο δυο επαγγελματιες αθλητες να παιζουν μπουνιες ειναι ΑΝΟΗΣΙΑ. Αφου ησουν αθλητης ξερεις (δυστυχως) οτι ολα αυτα ειναι "μεσα" στο παιχνιδι απο τοτε που πρωτοπαιχτηκε μπασκετ. Παντως οπως και να εχει το τελευταιο που πρεπει να κανουν οι αθλητες ειναι να "πλακωνονται". Φανταζομαστε ολοι την συνεχεια αν στα αντιαθλητικα του Τεοντοσιτς στο ΣΕΦ ο Διαμαντιδης απαντουσε με "μπουκετο"...
rankin
QUOTE(lefkadian @ Jun 9 2010, 16:18 ) *
Δηλαδη για τα επεισοδια φταιει ο Διαμαντιδης? blink.gif Αν ελειπε το γηπεδο θα ηταν εκκλησια? wacko.gif Η υποκρισια, της υποκρισιας, ω υποκρισια.

Αυτό κατάλαβες εσύ από τα όσα έγραψα;;
Όσο για την τιμωρία με βάση το γράμμα του νόμου, ξέρεις τι μου θυμίζει ολο αυτό ε; Τον Βουλγαράκη που έλεγε πως αν είναι νόμιμο, είναι και ηθικό... icon_drunk.gif

Πάντως, αν θέλει κάποιος να τιμωρήσει πάντα βρίσκει τρόπους
Ομοίως, αν δεν θέλει να τιμωρήσει, πάλι βρίσκει τρόπους
Οι νόμοι στην ελλάδα είναι γεμάτοι παράθυρα για να υπάρχει περιθώριο ο ίδιος ο δικαστής να αποφασίζει την εκάστοτε ποινή
Χαρακτηριστικό παράδειγμα, ότι ο Ολυμπιακός για τα επεισόδια, ανάλογα με το νόμο που θα δικαστεί, μπορεί να φάει διαφορετικού τύπου και βαρύτητας ποινές..
lefkadian
QUOTE(rankin @ Jun 9 2010, 16:06 ) *
Αυτό κατάλαβες εσύ από τα όσα έγραψα;;
Όσο για την τιμωρία με βάση το γράμμα του νόμου, ξέρεις τι μου θυμίζει ολο αυτό ε; Τον Βουλγαράκη που έλεγε πως αν είναι νόμιμο, είναι και ηθικό... icon_drunk.gif
Πάντως, αν θέλει κάποιος να τιμωρήσει πάντα βρίσκει τρόπους
Ομοίως, αν δεν θέλει να τιμωρήσει, πάλι βρίσκει τρόπους
Οι νόμοι στην ελλάδα είναι γεμάτοι παράθυρα για να υπάρχει περιθώριο ο ίδιος ο δικαστής να αποφασίζει την εκάστοτε ποινή
Χαρακτηριστικό παράδειγμα, ότι ο Ολυμπιακός για τα επεισόδια, ανάλογα με το νόμο που θα δικαστεί, μπορεί να φάει διαφορετικού τύπου και βαρύτητας ποινές..


Γραφεις ακριβως: "ο κόσμος στο ΣΕΦ έβραζε μαζί του τη Κυριακή... Αν δεν είχε εμφανιστεί αυτός, θέλω να πιστεύω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο Light" Εσυ τι θα καταλαβαινες? Βοηθησε με λιγο να καταλαβω καλυτερα...
Καμια σχεση! Ο Βουλγαρακης δεν εχει παει σε δικαστηριο καν! Ο Διαμαντιδης εσφαλε, κληθηκε απο αθλητικο δικαστη και τιμωρηθηκε ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΕΣΑΚΕ. Αυτή είναι η τιμωρία που έχει θεσμοθετηθεί και εχει υπογραφεί απ'ολες τις ΚΑΕ που συμμετεχουν στον ΕΣΑΚΕ. Το όργανο δικάζει με βάση τους θεσμούς και όχι αυθαίρετα σύμφωνα με αυτά που θέλει ο rankin, o lefkadian ή η θεια μου η Τουλα. Ο ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΦΠ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. Μην ψαχετε παντου φαντασματα, συνωμοσιες και κατατρεγμο του "θρυλου".
Βαζω στοιχημα οτι ο ΟΣΦΠ δεν θα τιμωρηθει με αφαιρεση βαθμων, αρα μιλαμε για ποινη χαδι...
kolokotronis
Πάντως για μένα είναι απαράδεκτο να βαπτίζουμε το φτύσιμο ''γυναικείο'' και την χειροδικία ''ανδρισμό''.
Έχουμε πήξει στην μαγκιά σ αυτή τη χώρα.
Η πολύ μαγκιά μας έφαγε.
Μπορεί να τα διαβάζουν και μικρά παιδιά...
Σκεφτήτε το λίγο.
Reggie Miller #31
QUOTE(lefkadian @ Jun 9 2010, 18:00 ) *
Γραφεις ακριβως: "ο κόσμος στο ΣΕΦ έβραζε μαζί του τη Κυριακή... Αν δεν είχε εμφανιστεί αυτός, θέλω να πιστεύω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο Light" Εσυ τι θα καταλαβαινες? Βοηθησε με λιγο να καταλαβω καλυτερα...
Καμια σχεση! Ο Βουλγαρακης δεν εχει παει σε δικαστηριο καν! Ο Διαμαντιδης εσφαλε, κληθηκε απο αθλητικο δικαστη και τιμωρηθηκε ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΕΣΑΚΕ. Αυτή είναι η τιμωρία που έχει θεσμοθετηθεί και εχει υπογραφεί απ'ολες τις ΚΑΕ που συμμετεχουν στον ΕΣΑΚΕ. Το όργανο δικάζει με βάση τους θεσμούς και όχι αυθαίρετα σύμφωνα με αυτά που θέλει ο rankin, o lefkadian ή η θεια μου η Τουλα. Ο ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΦΠ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. Μην ψαχετε παντου φαντασματα, συνωμοσιες και κατατρεγμο του "θρυλου".
Βαζω στοιχημα οτι ο ΟΣΦΠ δεν θα τιμωρηθει με αφαιρεση βαθμων, αρα μιλαμε για ποινη χαδι...



Εμένα όπως είπα δε με νοιάζει αν πλήρωσε 2.000 ή αν πλήρωνε 100.000,έτσι κι αλλιώς δεν ήξερα με ποια λογική τιμωρήθηκε,τώρα που το βλέπω βέβαια,δεν νομίζω ότι έγινε κάτι άνομο.
Αλλά επιμένω ότι κανείς δημοσιογράφος δεν τον κατέκρινε για αυτό που έκανε.Αντιθέτως όλα μέλι γάλα!
Όσο για την τιμωρία που λες,καλύτερα να το ξανασκεφτείς.Όταν οι διαιτητές σταματούσαν το παιχνίδι για ψίλου πήδημα,για συνθήματα κτλ σε αγώνες με μικρότερες ομάδες,όταν στα φύλλα αγώνος γράφονται όλα ενώ στο ΟΑΚΑ,ξεχνούν...Και σε σχέση με εσάς οι δικές μας οι τιμωρίες δεν έχουν σχέση...Μιλάω και γαι την περίπτωση με τραυματισμό παίκτη και μέλος του τεχνικού τιμ...

Όσο για τις μαγκιές με καλύπτει ο kolokotronis.
Και έχω βαρεθεί να βλέπω παίκτες να κάνουν θέατρο και βουτιές στη θάλασσα...
vastravoud
Συγνώμη, αλλά δε νομίζω ότι υπήρξε δημοσιογράφος που ΔΕΝ έγραψε ότι ήταν απαράδεκτη η κίνηση. Μπορεί να κάνω και λάθος, η αλήθεια είναι ότι δεν τους πολυδιαβάζω, αλλά όπου διάβασα νομίζω κατακρίθηκε η κίνηση. Εδώ που τα λέμε ΠΟΙΟΣ λογικός άνθρωπος δεν το κρίνει ως "απαράδεκτο";

Αντιθέτως, θα επαναλάβω ότι εδώ μέσα λοιδορήθηκε πάρα πολύ ο Μήτσος, σε σημείο που δε νομίζω ότι το άξιζε.

Κατά τη γνώμη μου, Μήτσος και Τεοντόσιτς μπήκαν σε μια άτυπη βεντέτα, με εκατέρωθεν λάθος κινήσεις. Τέλειωσαν οι τελικοί, ο Τεοντόσιτς μετράει σάλιο και ο Διαμαντίδης μελανιές, end of story θα έλεγα.
rankin
QUOTE(kolokotronis @ Jun 9 2010, 18:08 ) *
Μπορεί να τα διαβάζουν και μικρά παιδιά...
Σκεφτήτε το λίγο.

από ότι έχω καταλάβει διαβάζουν πολλά μικρά παιδιά, για αυτό και απο εδώ και στο εξής τα σχόλια μου θα έχουν περισσότερο ηθικοπλαστικό χαρακτήρα ..

**δεν το κλείνουμε το τοπικ καλύτερα; μάλλον το εξαντλήσαμε το θέμα
lefkadian
...Bεβαιως να το κλεισουμε το topic. Aλλα πριν θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση. Τωρα που εχουμε ηρεμησει και εχουν περασει 5 μερες και ερχεται και μουντιαλ...
Ασχολουμαστε και εχουμε γραψει σελιδες επι σελιδων για το φτυσιμο του Διαμαντιδη. Απαραδεκτη ενεργεια και δυσφημηση του αθληματος. Ο Διαμαντιδης ομως κληθηκε σε απολογια, απολογηθηκε ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟΥ ΕΣΑΚΕ. Αυτη η ενεργεια εγινε στον 3ο τελικο πριν 10 μερες!!! Και πηγαμε τον Μητσο να τον κρεμασουμε. Και δωστου ειρωνιες, και να τα μαθηματα ηθους, και αλητης, και ειναι υπαιτειος των επεισοδιων, και γιατι δεν τιμωρηθηκε και αλλα τετοια ωραια.
Στον 4ο τελικο εκτος απο το οτι καηκε το ΣΕΦ και επεσε μεσα στο παρκε οτι μπορουσε να πεσει ειχαμε και κατι αλλο. Δυο εμετικα πανο εναντιον Σκουντη και Διαμαντιδη. Που ειναι η ευαισθησια σας φιλοι του ΟΣΦΠ? Και καλα οι διαιτητες (και καλα εκαναν) ηθελαν να τελειωσει το παιχνιδι, οι Αγγελοπουλοι? Αυτα τα "αγια" παιδια, που ειναι το "ηθος" τους? Επεσε και αυτος ο μυθος. Τα πανο σε περιοπτη θεση φατσα με την τηλεοπτικη καμερα και κανεις να μην κανει το παραμικρο. Και πες τους Αγγελοπουλους οι πιο "υποψιασμενοι" τους ειχαμε παρει πρεφα, οι φιλοι του ΟΣΦΠ στο φορουμ μουγγα? Ολα ωραια? Θα μου πειτε η υπερβολικη και η επιλεκτικη ευαισθησια ειναι γνωρισμα της ελληνικης κοινωνιας εδω θα διαφεραμε? Ειχα μια ελπιδα. Δυστυχως ομως διαψευστηκα. 10 σελιδες για το φτυσιμο, 2 σχολια (και αυτα απο φιλους του ΠΑΟ) για τα πανο. Ελλας το μεγαλειο σου. Καλο μουντιαλ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rchos
εχεις νομιζω συγχηση.
κατι θελω να σε ρωτησω.τι ειναι χειροτερο.να σε βρισω χυδαια η να προσπαθησω να σε τραυματισω ασχημα?
επειδη η απαντηση ειναι δεδομενη και επειδη οι παιχτες του παναθηναικου απειληθηκαν πρακτικα για την σωματικη τους ακεραιοτητα ολα οσα γραφεις ειναι αλλα νταλα της παρασκευης το γαλα.ποσες σελιδες γραφτηκαν απο ολους για ολες τις ηλιθιοτητες που εγιναν στο σεφ.
εδω ρε φιλε εσκασε ολοκληρο μπουρι στο παγκο του παναθηναικου και ετρεχαν να προλαβουν να μην εκραγει και κολας στα πανο?ελεος δηλαδη μερικες φορες με αυτα που λετε.

παμε τωρα στο προκειμενο.προφανως στο γηπεδο δεν ησουν και δεν ξερεις αν εγιναν προσπαθειες η οχι για να αφαιρεθουν τα πανο οποτε ειναι και λιγο ακαιρα τα οσα λες.

προφανως βεβαια οταν καποιος εχει τοσο μεγαλο αγχος για να κατεβασει καποιους στο επιπεδο καποιων αλλων για να μην νιωθει ασχημα για αυτο που εχει πολλα μπορει να πει.και ας μην ισχυουν ουτε τα μισα.

Υ.Γ. ειλικρινα ωρες ωρες απορω!
lefkadian
QUOTE(rchos @ Jun 11 2010, 16:44 ) *
εχεις νομιζω συγχηση.
κατι θελω να σε ρωτησω.τι ειναι χειροτερο.να σε βρισω χυδαια η να προσπαθησω να σε τραυματισω ασχημα?
επειδη η απαντηση ειναι δεδομενη και επειδη οι παιχτες του παναθηναικου απειληθηκαν πρακτικα για την σωματικη τους ακεραιοτητα ολα οσα γραφεις ειναι αλλα νταλα της παρασκευης το γαλα.ποσες σελιδες γραφτηκαν απο ολους για ολες τις ηλιθιοτητες που εγιναν στο σεφ.
εδω ρε φιλε εσκασε ολοκληρο μπουρι στο παγκο του παναθηναικου και ετρεχαν να προλαβουν να μην εκραγει και κολας στα πανο?ελεος δηλαδη μερικες φορες με αυτα που λετε.

παμε τωρα στο προκειμενο.προφανως στο γηπεδο δεν ησουν και δεν ξερεις αν εγιναν προσπαθειες η οχι για να αφαιρεθουν τα πανο οποτε ειναι και λιγο ακαιρα τα οσα λες.

προφανως βεβαια οταν καποιος εχει τοσο μεγαλο αγχος για να κατεβασει καποιους στο επιπεδο καποιων αλλων για να μην νιωθει ασχημα για αυτο που εχει πολλα μπορει να πει.και ας μην ισχυουν ουτε τα μισα.

Υ.Γ. ειλικρινα ωρες ωρες απορω!


Καποιοι αλλοι ειχαν συγχυση και δεν μπηκαν καν στον κοπο να δουν τι προβλεπει ο κανονισμος του ΕΣΑΚΕ (αφου δεν ηξεραν). Παμε παρακατω...

Απο οτι ξερω το φτυσιμο του Διαμαντιδη δεν προκαλεσε καποιο σοβαρο τραυματισμο. Επισης ως σημερα δεν εχει καταγραφει ουτε θανατος, ουτε σοβαρος τραυματισμος απο φτυσιμο. Σαλιο ειναι, οχι υδροχλωρικο οξυ. Παρ' ολα αυτα γραψαμε καμια 15 σελιδες. Για τα αντικειμενα και τις κροτιδες, δεν μπορουσε (δυστυχως) να γινει τιποτα (εκτος απο το να εκκενωθει το γηπεδο). Ηταν φορτωμενο με αυτα το μισο ΣΕΦ. Τα επιμαχα πανο ομως ηταν ΜΟΝΟ δυο. Ας πηγαιναν οι Αγγελοπουλοι να τα κατεβαζαν. Και δεν ηταν απλα υβριστικα. Ηταν εμετικα, και διπλο κριμα για τους ολυμπιακους που εχουν θρηνησει και νεκρους στα γηπεδα.
Αγχος αυτη τη στιγμη εχω μονο για το στοιχημα smiley.gif

Το επιπεδο καποιου κρινεται απο αυτα που γραφει. Αρα κριτες ειμαστε ολοι, αλλα συγχρονως κρινομαστε και ολοι...
rchos
λεφκαδιαν αν βγαλεις τα πρασινα γυαλια θα τα δεις ολα στη σωστη τους βαση.
ως τοτε οι κακοι κοκκινοι θα ειναι παντα οι κακοι και οι πρασινοι θα ειναι παντα οι αγνοι.

τωρα για το συγκεκριμενο θεμα συνεχιζεις να γραφεις αλλα νταλα της παρασκευης το γαλα.


Υ.Γ. για την τιμωρια του διαμαντιδη εχω γραψει 2 ποστ.στα οποια δεν εχω μιλησει καθολου για τον παιχτη διαμαντιδη ουτε για τον ανθρωπο διαμαντιδη.εκανα σχολια μονο για τον εσακε.δεν ηξερα την ποινη που επιβαλοταν γιαυτο και στο δευτερο απο τα ποστ ρωτησα ποιο ακριβως ειναι το παραπεμπτικο με το οποιο πηγε στον δικαστη ο διαμαντιδης.οταν ο φλας μου απαντησε τεκμηριομενα εμεινα απλα με την αποψη που εξεφρασε και ο βαστραβουντ οτι ο εσακε επρεπε να βγαλει ανακοινωση να ενημερωνει τον κοσμο.αν εσυ νιωθεις ωραια με τον εαυτο σου να λες εξυπναδες δεν ειμαι εγω αυτος που θα σου στερησει την χαρα.παντως συμφωνω μαζι σου οτι οι αντιδρασεις για τον διαμαντιδη ηταν υπερβολικες απλα μαζι σου δεν εχει νοημα καποιος να εξηγησει για ποιον λογο ηταν υπερβολικες.εσυ εβλεπες μονο τους κακους κοκκινους.

Υ.Γ.2. για το τι εγινε μεσα στο γηπεδο συνεχιζεις να αποδυκνυεις οτι δεν εχεις ιδεα τι εγινε μεσα.οποτε συνεχισε τις ανακριβειες.

Υ.Γ.3 καποτε διαμαρτυροσουν για τις μπουρδες του καθενος χωρις αποδειξεις.κατσε δες τα ποστ σου μετα το ντερμπυ και μετα ξαναμιλα μου για αποδειξεις!

Υ.Γ.4 συνεχιζω να απορω!τοσο αγχος ποια!
lefkadian
QUOTE(rchos @ Jun 11 2010, 18:04 ) *
λεφκαδιαν αν βγαλεις τα πρασινα γυαλια θα τα δεις ολα στη σωστη τους βαση.
ως τοτε οι κακοι κοκκινοι θα ειναι παντα οι κακοι και οι πρασινοι θα ειναι παντα οι αγνοι.

τωρα για το συγκεκριμενο θεμα συνεχιζεις να γραφεις αλλα νταλα της παρασκευης το γαλα.


Υ.Γ. για την τιμωρια του διαμαντιδη εχω γραψει 2 ποστ.στα οποια δεν εχω μιλησει καθολου για τον παιχτη διαμαντιδη ουτε για τον ανθρωπο διαμαντιδη.εκανα σχολια μονο για τον εσακε.δεν ηξερα την ποινη που επιβαλοταν γιαυτο και στο δευτερο απο τα ποστ ρωτησα ποιο ακριβως ειναι το παραπεμπτικο με το οποιο πηγε στον δικαστη ο διαμαντιδης.οταν ο φλας μου απαντησε τεκμηριομενα εμεινα απλα με την αποψη που εξεφρασε και ο βαστραβουντ οτι ο εσακε επρεπε να βγαλει ανακοινωση να ενημερωνει τον κοσμο.αν εσυ νιωθεις ωραια με τον εαυτο σου να λες εξυπναδες δεν ειμαι εγω αυτος που θα σου στερησει την χαρα.παντως συμφωνω μαζι σου οτι οι αντιδρασεις για τον διαμαντιδη ηταν υπερβολικες απλα μαζι σου δεν εχει νοημα καποιος να εξηγησει για ποιον λογο ηταν υπερβολικες.εσυ εβλεπες μονο τους κακους κοκκινους.

Υ.Γ.2. για το τι εγινε μεσα στο γηπεδο συνεχιζεις να αποδυκνυεις οτι δεν εχεις ιδεα τι εγινε μεσα.οποτε συνεχισε τις ανακριβειες.

Υ.Γ.3 καποτε διαμαρτυροσουν για τις μπουρδες του καθενος χωρις αποδειξεις.κατσε δες τα ποστ σου μετα το ντερμπυ και μετα ξαναμιλα μου για αποδειξεις!

Υ.Γ.4 συνεχιζω να απορω!τοσο αγχος ποια!


Μην τα παιρνεις ολα προσωπικα. Δεκαδες φιλοι του ΟΣΦΠ εγραψαν στο topic. Εγω απλα παραθετω γεγονοτα...
Αφου ησουν στο γηπεδο γιατι δεν μας λες τι εγινε? Δεν υπαρχει παντως ΚΑΜΙΑ δικαιολογια για το μη κατεβασμα των πανο. Ποια ειναι η ανακριβεια που εγραψα? Σε παρακαλω διορθωσε με. Διαμαρτυρομουν για τις μπουρδες του καθενος και τελικα ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑ εγω. wacko.gif Τι εννοεις "αποδειξεις"? Ολα μου τα ποστ ηταν ξεκαθαρα, χωρις ειρωνιες και χωρις χαρακτηρισμους σε αντιθεση με καποιους αλλους φιλους...
Δεν εχω ορεξη για καμια προσωπικη αντιπαραθεση αλλα εχω δικαιωμα να γραφω οτι θελω εφοσον εχω επιχειρηματα και δεν προσβαλλω...
rchos
QUOTE
Δεν εχω ορεξη για καμια προσωπικη αντιπαραθεση αλλα εχω δικαιωμα να γραφω οτι θελω εφοσον εχω επιχειρηματα και δεν προσβαλλω...


δεν σου απαγορευσε ποτε κανεις να γραψεις το οτιδηποτε με την μονη προυποθεση οτι δεν ξεπερνας τα ορια.
την φορα που τιμωρηθηκες τα ξεπερασες.

οσο για τα υπολοιπα για οτι λες κρινεσαι απο ολους.αρα μπορω να σε κρινω και εγω.αυτο εκανα.αν δεν σε αφηναμε να πεις την αποψη σου θα σβηναμε το ποστ σου.εγω τα θεωρω εκτος πραγματικοτητας αυτα που γραφεις και αυτο σου λεω.εισαι ελευθερος ομως να τα γραφεις.

οσο για τα πανο στο ξαναειπα πριν παροτι εγινε προσπαθεια να κατεβουν απο πλευρας ασφαλειας γηπεδου αυτο ηταν αδυνατον.οταν δεν μπορεις να πεισεις τα ζωα οτι με το μπουρι που ριχνεις στον παγκο των αντιπαλων αθλητων μπορει να τους προκαλεσεις ανεπανορθωτες ζημιες πως να τους πεισεις να κατεβασουν ενα πανο?
ειλικρινα για μενα προσωπικα οταν εχω δει με τα ματια μου την σκηνη των παιχτων του παο να τρεχουν μακρια απο τον παγκο για να μην τους κοπει κανα χερι ποσο γελοιο θα ηταν να στεκομαι σε πανο ζωων που εχουν ανεβασει πανο για τον διαμαντιδη και τον σκουντη.εδω δημοσιογραφοι εχουν φαει ξυλο σε γηπεδα.το πανο θα μας ενοχλησει?
kolokotronis
Δεν καταλαβαίνω...
Όποιος ενοχλήθηκε από το πανώ, φοράει πράσινα γυαλιά?
Αν πήγαιναν οι Αγγελόπουλοι και τους έλεγαν να τα κατεβάσουν, αποκλείεται να τα κατέβαζαν?
Δύο πανώ ήταν. Μπορούσαν να κατέβουν.
rchos
και εγω ενοχληθηκα με τα πανο αρα και εγω φοραω πρασινα γυαλια!
αν αυτο καταλαβατε οτι ειπα σηκωνω τα χερια ψηλα!
Hannibal Lecter
QUOTE(kolokotronis @ Jun 11 2010, 20:51 ) *
Δεν καταλαβαίνω...
Όποιος ενοχλήθηκε από το πανώ, φοράει πράσινα γυαλιά?
Αν πήγαιναν οι Αγγελόπουλοι και τους έλεγαν να τα κατεβάσουν, αποκλείεται να τα κατέβαζαν?
Δύο πανώ ήταν. Μπορούσαν να κατέβουν.



Αν ο Παύλος Γιαννακόπουλος πήγαινε στο γιό του και του ζήταγε να σταματήσουν τα πρωτοσέλιδα για "πίπες", "επιβήτορες" και "πόρνες", αποκλείεται να σταματούσαν;
rchos
οταν επι ενα τεταρτο παρακαλαγε ο αγγελοπουλος να μην πετανε αντικειμενα και τον γραφαν στα μπιπ τους τι περιμενετε!
Ginobili
QUOTE(Hannibal Lecter @ Jun 11 2010, 19:01 ) *
Αν ο Παύλος Γιαννακόπουλος πήγαινε στο γιό του και του ζήταγε να σταματήσουν τα πρωτοσέλιδα για "πίπες", "επιβήτορες" και "πόρνες", αποκλείεται να σταματούσαν;

Άλλο τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων,που στο κάτω κάτω,άμα θες τις πληρώνεις....και άλλο το:"Να σαπίσουν τα κόκαλα του Διαμαντίδη" που έβλεπαν σε όλον τον πλανήτη από την τηλεόραση.Δεν είναι το ίδιο
Hannibal Lecter
QUOTE(Ginobili @ Jun 11 2010, 21:05 ) *
Άλλο τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων,που στο κάτω κάτω,άμα θες τις πληρώνεις....και άλλο το:"Να σαπίσουν τα κόκαλα του Διαμαντίδη" που έβλεπαν σε όλον τον πλανήτη από την τηλεόραση.Δεν είναι το ίδιο


Για τους κανίβαλους που πηγαίνουν στο γήπεδο και τα σπάνε δεν υπάρχει διαφορά. Αυτοί είναι οι πελάτες της Πράσινης και του Γαύρου. Όχι οι νυκοκοιραίοι που βλέπουν τους αγώνες από την τηλεόραση.
Ginobili
QUOTE(Hannibal Lecter @ Jun 11 2010, 19:08 ) *
Για τους κανίβαλους που πηγαίνουν στο γήπεδο και τα σπάνε δεν υπάρχει διαφορά. Αυτοί είναι οι πελάτες της Πράσινης και του Γαύρου. Όχι οι νυκοκοιραίοι που βλέπουν τους αγώνες από την τηλεόραση.

Ναι πες μα τώρα ότι όσοι έχουν αγοράσει Γαύρο,Πρωταθλητή,Πράσινη.....τα έχουν σπάσει κατά ανάγκη και στα γήπεδα.Ξέρεις πολύ καλά ποια είναι η διαφορά μεταξύ των δύο.
Όλα αυτά βέβαια χωρίς να δικαιολογώ τις φυλλάδες.
lefkadian
Παιδια αλλο οι εφημεριδες και αλλο τα πανο. Για τις εφημεριδες υπαρχει ο εισαγγελεας και οι υπευθυνοι κατα το νομο θα πληρωσουν. Στα πανο κρυβεται ο καθενας πισω απο την ανωνυμια του και κανει το νταη. Επισης τα πανο ειναι πανευκολο να κατεβουν με επεμβαση των προεδρων. Στο κλειστο του ΟΑΚΑ π.χ ειχαν κατεβει περσι (με παρεμβαση Π. Γιαννακοπουλου ) υβριστικα πανο για τους Μπουρουση και Παπαλουκα. Υβριστικο πανο ειχε κατεβει περσι ή προπερσι και στο ΣΕΦ (εναντιον Βασιλακοπουλου). Και ξαναλεω το ματς ειχε γινει μπαχαλο πριν αρχισει αλλα θα μπορουσαμε να "σωσουμε" τα προσχηματα. Πολλοι στο ΣΕΦ πηγαν "φτιαγμενοι" να διακοψουν το παιχνιδι. Γι' αυτο δεν μπορουσε να γινει τιποτα αλλο εκτος απο καλο ελεγχο απο την αστυνομια. Αυτο δεν εγινε. Αλλα δεν μπορω να διαννοηθω οτι ολοκληρος Αγγελοπουλος δεν μπορει να κατεβασει δυο πανο που προσβαλλουν κυριως τον ΟΣΦΠ και επειτα ολους τους αλλους. Ουτε υπαρχει η δικαιολογια οτι δεν το ειδαν. Ηταν καταφατσα με την τηλεοπτικη καμερα...

QUOTE(Hannibal Lecter @ Jun 11 2010, 20:08 ) *
Για τους κανίβαλους που πηγαίνουν στο γήπεδο και τα σπάνε δεν υπάρχει διαφορά. Αυτοί είναι οι πελάτες της Πράσινης και του Γαύρου. Όχι οι νυκοκοιραίοι που βλέπουν τους αγώνες από την τηλεόραση.


Εγω εχω διαβασει πολλες φορες και Πρασινη και Derby και βλεπω καθημερινα τα πρωτοσελιδα του Γαυρου, του Πρωταθλητη και του Φωτος. Επισης εχω διαρκειας αρκετα χρονια στο μπασκετ και δεν εχω πεταξει μεσα στο γηπεδο το παραμικρο. Για την βια λοιπον δεν μας φταιει τιποτα αλλο εκτος του οτι δεν εχουμε αθλητικη παιδεια ή αν θελεις παιδεια γενικοτερα...
jimol34
Τα πρωτοσέλιδα των οπαδικών εφημεριδων ΔΕΝ προκαλούν τα επεισόδια. Πραγματικά νομίζετε ότι όλοι αυτοί που πάνε για να τα σπάσουν, περιμένουν το πρόσταγμα της Πράσινης ή του Γαύρου; (αφήστε που θεωρω τις δήθεν αντικειμενικές πιο προκλητικές) Κατα τα άλλα οι Αγγελόπουλοι έκαναν ότι μπορούσαν για να ηρεμήσουν τα πνεύματα αλλά οι κάφροι τους έγραφαν κανονικά φωνάζοντας "Γ**α τους τη μάνα Αγγελόπουλε". Ούτε πανό μπορούσε να κατέβει ούτε τίποτε. Εκείνη τη μέρα οι κάφροι κυριολεκτικά έκαναν ότι ήθελαν. Ακόμα και στα διαρκείας είχαν μπει νταηλίκι (και στα ακριβά)

Κατα τα άλλα πραγματικά γελάω με την προσπάθεια να βάζουμε Αγγελόπουλους - Γιαννακόπουλους στο ίδιο τσουβάλι. Τα ντου και τα καφριλίκια που έχουν κάνει οι Γιαννακόπουλοι δεν τα κάνουν ούτε παράγοντες ομάδων τοπικού πρωταθλήματος.
Αν για κάτι έχουν ευθύνη οι Αγγελόπουλοι, είναι ότι δεν έχουν αποκτήσει ακόμα το ειδικό βάρος (= τίτλοι) ώστε να τους σέβονται ως ένα σημείο οι οργανωμένοι και να μην τους έχουν γραμμένους.
nickomcbr
QUOTE(Ginobili @ Jun 11 2010, 21:05 ) *
Άλλο τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων,που στο κάτω κάτω,άμα θες τις πληρώνεις....και άλλο το:"Να σαπίσουν τα κόκαλα του Διαμαντίδη" που έβλεπαν σε όλον τον πλανήτη από την τηλεόραση.Δεν είναι το ίδιο

Έλεος...
nickomcbr
QUOTE(lefkadian @ Jun 11 2010, 21:36 ) *
Αλλα δεν μπορω να διαννοηθω οτι ολοκληρος Αγγελοπουλος δεν μπορει να κατεβασει δυο πανο που προσβαλλουν κυριως τον ΟΣΦΠ και επειτα ολους τους αλλους. Ουτε υπαρχει η δικαιολογια οτι δεν το ειδαν. Ηταν καταφατσα με την τηλεοπτικη καμερα...

Όπως και ολόκληρος Γιαννακόπουλος δεν έχει κατεβάσει πέη πίσω από καρικατούρες του Γιαννάκη, πανό περί Πειραιά και στοματικού έρωτα κοκ...

Να πω κι εγώ την φτωχή μου άποψη. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ των προέδρων να κατεβάζουν πανό, των αθλητών να αποχωρούν και να προστατεύουν τους συναθλητές τους, των προπονητών να δίνουν (εκ των υστέρων) μαθήματα... Σε ένα ευνομούμενο κράτος υπάρχουν δουλειές και υπάρχουν και άνθρωποι που αναλαμβάνουν την ευθύνη να τις διεκπεραιώσουν. Κάποιος πρέπει να έχει την ευθύνη της ασφάλειας εντός γηπέδου και φυσικά να του δοθούν τα ανάλογα εργαλεία που θα ζητήσει (εξουσίες, αρμοδιότητες, ανάλογη αμοιβή, κυρώσεις σε περίπτωση αποτυχίας) για να φέρει σε πέρας με επιτυχία αυτή του την αποστολή. Προσωπικά, πιστεύω ότι ο όχλος των χούλιγκανς ακριβώς επειδή είναι όχλος, είναι εύκολο να ελεγχθεί ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ!
Στην ελλάδα, που φυσικά δεν είναι ευνομούμενο κράτος, αποδίδονται εκ των υστέρων από όλους κάποιες θεωρητικές ευθύνες σε όλους τους άλλους με αποτέλεσμα να μην γίνεται ποτέ τίποτα το ουσιαστικό.

Τί προτείνω λοιπόν: Να αναλάβει κάποιος την πλήρη ευθύνη της ασφάλειας διεξαγωγής ενός αθλητικού γεγονότος, κατά προτίμηση κάποια ιδιωτική εταιρία που θα την πληρώνει η αθλητική επιχείρηση και όχι η αστυνομία! Αυτή η εταιρία θα έχει το δικαίωμα να περιορίσει κάποιον παραβάτη, να τον απομακρύνει από το γήπεδο, να του απαγορέψει την είσοδο, να τον υποβάλει σε σωματική έρευνα, να τον παραδώσει στην αστυνομία (φυσικά με το σχετικό αποδεικτικό υλικό) για τα περαιτέρω. Φυσικά και ο εγκαλούμενος θα έχει το δικαίωμα προσφυγής κατά της εταιρίας ασφαλείας αν πιστεύει ότι θίγεται. Να λειτουργήσουν επιτέλους τα ονομαστικά εισητήρια και οι κάμερες ασφαλείας και να γίνονται συλλήψεις των φυσικών αυτουργών των βιαιοτήτων και όχι να ψάχνουμε τους ηθικούς αυτουργούς (εφημερίδες, προπονητές, παίχτες που φτύνουν, ΠΑΕ-ΚΑΕ κοκ), οι οποίοι φυσικά και είναι συνυπεύθυνοι αλλά σε ένα δεύτερο επίπεδο. Σε περίπτωση επεισοδίων και αποτυχίας αποτροπής ή υπόδειξης των φωτογραφιών - ονομάτων των υπαιτίων στις αστυνομικές αρχές, υπόλογη θα είναι η εταιρία η οποία θα έχει οικονομικές και ποινικές κυρώσεις.... Αν δουλέψει αυτό το σύστημα για 3-4 που θα τους κοπεί το γήπεδο και μπορεί να πάνε και μέσα (δεν μιλώ για παραδειγματικές τιμωρίες, μιλώ για τα απολύτως προβλεπόμενα από το νόμο, χωρίς ιδιώνυμα και άλλα τέτοια φασιστοειδή μορφώματα), είμαι σίγουρος ότι οι επόμενοι μπαχαλάκηδες θα το σκεφτούν πολύ...
RedSpy
Παιδια θελω να πω λιγα λογια

Αγγελόπουλοι, θα τους ανεχτείτε κι άλλο; τοτε να μείνετε με αυτούς.

Τερμα η αηδια, 3 χρονια διαρκειας χωρις να χανω παιχνιδι ειδικα φετος, επισης εδωσα το παρων και στα 2 φιναλ φορ για τι μεγαλη μου αγαπη.

Για τι νεα σεζον δε θα παρω ευχαριστω χορτασα και ηλικρινα ο λογος δεν ειναι το χαμενο πρωταθλημα, το βραδυ της Κυριακης ηταν το τελεταιο πραγμα που ειχα στο μυαλο μου μετα απο οσα εζεισα.

Καθε χρονο σε καθε πλαι οφ τα ιδια λιγο πολυ, αγωνες που η ομαδα τιμωρειται εξετιας αυτον που ερχοντε στο σεφ μονο οταν παιζουμε με τον παο και εμεις οι πιστοι μαλ... που πληρωνουμε τα διαρκειας γιατι θελουμε να παρακολουθουμε απο κοντα ολα τα παιχνιδια δεν μπορουμε να παμε στο γηπεδο τι νεα σεζον λογο τον τιμωριων.

Ηθελα να περασουν μερες να ηρεμησω και να μη μιλησω εν θερμο αλλα η οργη μεσα μου παραμενει οταν βλεπω οτι κανενας δεν εχει καταλαβει τιποτα. πιστευω ειναι πολλοι ετσι ξενερωμενοι σαν εμενα που τελικα οι λιγοι καταφεραν να μας απομακρινουν.

Δε θελω να επεκταθω περισσοτερο ουτε να ασχοληθω αλλο με τους καρκινους της κερκιδας που καταστρεφουν το αθλημα, σιγουρα δεν εχουν χρωμα, υπαρχουν και σε αλλες ομαδες και θα εκαναν η και εκαναν τα ιδια. Εμενα ομως τι με νοιαζει; Ειμαι ολυμπιακος!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.