Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 15η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-Μπασκόνια 19:00
Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός 19:15
Μακάμπι-Μιλάνο 21:05
Μπαρτσελόνα-Εφές 22:00

Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Ρεάλ Μαδρίτης 19:30
Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:00
Μπάγερν-Μπούντουτσνοστ 21:30
Γκραν Κανάρια-Ζαλγκίρις 22:00
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Dec 25 2018, 00:07 ) *
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-Μπασκόνια 19:00
Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός 19:15
Μακάμπι-Μιλάνο 21:05
Μπαρτσελόνα-Εφές 22:00

Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Ρεάλ Μαδρίτης 19:30
Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:00
Μπάγερν-Μπούντουτσνοστ 21:30
Γκραν Κανάρια-Ζαλγκίρις 22:00


απο τις πιο δυσκολες αγωνιστικες για προβλεψεις !εκτος απο εναν ασσο της Μπαγερν τιποτα αλλο δεν μου κανει για σιγουρακι!
(που ακομα κ εκει μπορει να δουμε μια πολυ διαφορερικη εκτος εδρας Μπουντουσνοστ μετα τις 3 σημαντικες νεες προσθηκες..)
passer δωσε τα φωτα σου rolleyes.gif
yorgos

Χίμκι-Μπασκόνια
Χαμός στο ίσωμα. Η Μπασκόνια με την πλάτη στον τοίχο, θα έλεγα πως δε θα χάσει εύκολα και σοβαρές πιθανότητες να κερδίσει. Με το πιστόλι στον κρόταφο θα έπαιζα Μπασκόνια, πιο εύκολα ένα +5.

Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός
Τον φοβάμαι τον Ολυμπιακό σε κάτι τέτοια ματς, αλλά είναι φαβορί.

Μακάμπι-Μιλάνο
Είναι τόσο απρόβλεπτη η Μιλάνο που δεν ξέρω τι να πω. Θα μου άρεσε ένα +7 της Μιλάνο, έτσι κι αλλιώς η Μακάμπι με Σφαιρό πάει σε χαμηλό τέμπο και δυσκολεύεται να χτίζει διαφορές.

Μπαρτσελόνα-Εφές
Μου αρέσει πολύ η Εφές, δε μου αρέσει η Μπαρτσελόνα, δεν κατανοώ τις αποδόσεις που δ΄ίνουν, θυποτιμούν την Εφές. Θα ένιωθα πολύ ασφαλής με ένα +8,5 της Εφές και το διπλό πληρώνει πολύ ικανοποιητικά.


Φενερμπαχτσέ-Ρεάλ Μαδρίτης

Ματσάρα. Πραγματικά 50-50, αλλά με τόσο προκλητική απόδοση η Ρεάλ θα την προτιμήσω. Το +7.5 είναι μεγάλη ευκαιρία για μένα.


Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Φαβορί η ΤΣΣΚΑ, αλλά δεν αποκλείεται να κατηφορίσει το ΟΑΚΑ. Δεν ξέρω και τι ατμόσφαιρα θα έχει το γήπεδο, ψιλοαπρόβλεπτο. Δεν θα το ακουμπούσα ως ματς, αλλά αν πρέπει, θα έπαιζα το +3,5 της ΤΣΣΚΑ για το συμπαθές 1.35 σε συνδυασμό με κάτι άλλο.

Μπάγερν-Μπούντουτσνοστ
Άσος.

Γκραν Κανάρια-Ζαλγκίρις
Αν παίζει ο Ουόλτερς, θα προτιμήσω το διπλό. Αλλιώς το +7.5 των γηπεδούχων κάνει καλό ντούο με κάποιο άλλο αντίστοιχο.

Την άλλη αγωνιστική πολύ πιο εύκολα τα πράγματα, αυτή την εβδομάδα όλα αγγούρι.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Dec 25 2018, 20:00 ) *
απο τις πιο δυσκολες αγωνιστικες για προβλεψεις !εκτος απο εναν ασσο της Μπαγερν τιποτα αλλο δεν μου κανει για σιγουρακι!
(που ακομα κ εκει μπορει να δουμε μια πολυ διαφορερικη εκτος εδρας Μπουντουσνοστ μετα τις 3 σημαντικες νεες προσθηκες..)
passer δωσε τα φωτα σου rolleyes.gif



Νομίζω ότι πέραν της Μπάγερν, ο Ολυμπιακός κι η ΤΣΣΚΑ είναι ξεκάθαρα φαβορί.
Από και πέρα θα έδινα ένα 51-49 υπέρ Εφές, Χίμκι και Μακάμπι, Γκραν Κανάρια και Ρεάλ.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Dec 26 2018, 16:46 ) *
Νομίζω ότι πέραν της Μπάγερν, ο Ολυμπιακός κι η ΤΣΣΚΑ είναι ξεκάθαρα φαβορί.
Από και πέρα θα έδινα ένα 51-49 υπέρ Εφές, Χίμκι και Μακάμπι, Γκραν Κανάρια και Ρεάλ.


-ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα παρουσιαστει η Μπουντουσνοστ με τις 3 προσθηκες :Νορις Κοουλ-Μπελ- Μπιτατζε
φανταζομαι στοχος της καλτ φιγουρας του Τζικιτς θα ειναι να αρχιζει να αλλαζει ριζικα την εικονα της ομαδας στα εκτος ,γιατι για να ξαναβρεθει ευρωλιγκα θα πρεπει να σπασει την εδρα του Ερυθρου Αστερα στην Αδριατικη ..
-το ματς του Ολυμπιακου θεωρω οτι κρυβει παγιδες !ειναι αρκετα βελτιωμενη η εικονα της Νταρου και καποια στιγμη δεν θα ξεκολλησει απο αυτη την μια νικη ( ; ) μηπως ηρθε η ωρα να την κανει στο φιναλε του γυρου ;; οπως λεει και ο yorgos ο Ολυμπιακος πολλες φορες σε αυτα τα ματς που ειναι ξεκαθαρο φαβορι,κατι παθαινει..
-για Παναθηναικο θα περιμενω να δω αν θα παιξει ο Παπαπετρου!απο εκει και περα θελω να ελπιζω οτι η Τσσκα με λιγοτερο κινητρο δεν θα ακολουθησει σε ενα σκληρο ματς με το παθος να ξεχειλιζει,αν και εφοσον το παει εκει ο Παναθηναικος ..!ομως εχουν 3 ηττες οι Ρωσοι !δεν διατηρουν ακομα σημαντικη διαφορα ασφαλειας απο Ολυμπιακο&Εφες..
-οσο για τα οριακα φαβορι του 51-49 που δινεις στα υπολοιπα 5 ειναι αξιοπροσεκτο οτι οι 4 ξεκινανε ως aoutsider ohmy.gif
(στοιχηματικο φαβορι μονο η Μακαμπι ) και επειδη μου κανουν βολικα αποτελεσματα για Παναθηναικο,θα τα κρατησω tongue.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Dec 26 2018, 12:47 ) *
-ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα παρουσιαστει η Μπουντουσνοστ με τις 3 προσθηκες :Νορις Κοουλ-Μπελ- Μπιτατζε
φανταζομαι στοχος της καλτ φιγουρας του Τζικιτς θα ειναι να αρχιζει να αλλαζει ριζικα την εικονα της ομαδας στα εκτος ,γιατι για να ξαναβρεθει ευρωλιγκα θα πρεπει να σπασει την εδρα του Ερυθρου Αστερα στην Αδριατικη ..
-το ματς του Ολυμπιακου θεωρω οτι κρυβει παγιδες !ειναι αρκετα βελτιωμενη η εικονα της Νταρου και καποια στιγμη δεν θα ξεκολλησει απο αυτη την μια νικη ( ; ) μηπως ηρθε η ωρα να την κανει στο φιναλε του γυρου ;; οπως λεει και ο yorgos ο Ολυμπιακος πολλες φορες σε αυτα τα ματς που ειναι ξεκαθαρο φαβορι,κατι παθαινει..
-για Παναθηναικο θα περιμενω να δω αν θα παιξει ο Παπαπετρου!απο εκει και περα θελω να ελπιζω οτι η Τσσκα με λιγοτερο κινητρο δεν θα ακολουθησει σε ενα σκληρο ματς με το παθος να ξεχειλιζει,αν και εφοσον το παει εκει ο Παναθηναικος ..!ομως εχουν 3 ηττες οι Ρωσοι !δεν διατηρουν ακομα σημαντικη διαφορα ασφαλειας απο Ολυμπιακο&Εφες..
-οσο για τα οριακα φαβορι του 51-49 που δινεις στα υπολοιπα 5 ειναι αξιοπροσεκτο οτι οι 4 ξεκινανε ως aoutsider ohmy.gif
(στοιχηματικο φαβορι μονο η Μακαμπι ) και επειδη μου κανουν βολικα αποτελεσματα για Παναθηναικο,θα τα κρατησω tongue.gif



Βλέπω άνετη επικράτηση της ΤΣΣΚΑ.
Η Χίμκι επίσης είναι σε καλή κατάσταση κι ενδεχομένως να έχει έναν εκ των Σβεντ- Γκιλ.
Είναι το ματς που θα δω αυτήν την αγωνιστική.

Οι προβλέψεις μου δεν έχουν να κάνουν με το τι ομάδα είμαι. Σε πολλές από τις φετινές νίκες του Ολυμπιακού τον έδινα ως αουτσάιντερ. Π.χ οι 2 τελευταίες κόντρα σε Μπαρτσελόνα κι Έφές.

Δεν τον ακουμπάω φέτος τον Ολυμπιακό. ΠΑρόλα αυτά δεν βλέπω πως μπορεί να χάσει στην Νταρουσάφακα.
Αντίθετα ο Παναθηναϊκός με πλήρωσε καλά κόντρα στην Αρμάνι. Το ίδιο κι Ρεάλ σε Βαυαρία και η Φενέρ σε Ποντγκόριτσα.( Με το αντίστοιχο χάντικαπ)
yorgos
QUOTE(basket72 @ Dec 26 2018, 13:51 ) *
Βλέπω άνετη επικράτηση της ΤΣΣΚΑ.
Η Χίμκι επίσης είναι σε καλή κατάσταση κι ενδεχομένως να έχει έναν εκ των Σβεντ- Γκιλ.
Είναι το ματς που θα δω αυτήν την αγωνιστική.

Εγώ διαβασα ότι ο Σβεντ θα μείνει άλλες 3 εβδομάδες εκτός. Ή θυμάμαι λάθος;
basket72
QUOTE (yorgos @ Dec 26 2018, 14:00 ) *
Εγώ διαβασα ότι ο Σβεντ θα μείνει άλλες 3 εβδομάδες εκτός. Ή θυμάμαι λάθος;



Μόλις τσέκαρα στην Gazzeta.ru ότι θα μείνει άλλες 3 βδομάδες εκτός. Είχα μείνει στις αρχικές προβλέψεις που τον έδιναν έτοιμο στα τέλη του μήνα.Γράψε λάθος.

Παρόλα αυτά θα το παλέψει πολύ η Χίμκι που προέρχεται κι από μεγάλη εμφάνιση απέναντι στην υπολογίσιμη Ζενίτ.

passer
QUOTE (stefkorner @ Dec 25 2018, 20:00 ) *
απο τις πιο δυσκολες αγωνιστικες για προβλεψεις !εκτος απο εναν ασσο της Μπαγερν τιποτα αλλο δεν μου κανει για σιγουρακι!
(που ακομα κ εκει μπορει να δουμε μια πολυ διαφορερικη εκτος εδρας Μπουντουσνοστ μετα τις 3 σημαντικες νεες προσθηκες..)
passer δωσε τα φωτα σου rolleyes.gif


Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία.

Εν μέσω διακοπών, γαλοπούλας και ύπνου πάμε για τους τελευταίους κουβάδες του 2018

Πέμπτη
Χίμκι-Μπασκόνια 2
Η Χίμκι το έχασε το τρένο, θα πάρει μαζί της και τους Βάσκους; Θεωρώ πως όχι

Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός 2
Πάντα έχω ένα φόβο όταν ποντάρω υπέρ της ομάδας μου, ελπίζω να μην έχουμε τίποτα απρόοπτα

Μακάμπι-Μιλάνο 1
Θεωρώ ότι ο coach Bullet θα κουλαντρίσει τα καουμποϊλίκια των Αρμανέζων

Μπαρτσελόνα-Εφές 1
Νομίζω ότι η Εφές δεν έχει χτίσει ακόμα το χαρακτήρα που απαιτείται για να κάνει διπλά σε τέτοιες έδρες


Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Ρεάλ Μαδρίτης 2
Την κυνηγάω εδώ και πόσες αγωνιστικές τη Φενέρ να χάσει, αν πάρει και αυτό προβλέπω στα τελευταία 8 παιχνίδια της κανονικής διάρκειας να κατεβαίνει με 12άδα Τούρκους μόνο & εφήβους

Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1
Εδώ θα πάω με τον άσο γιατί: α)πόσα εντός έδρας να χάσει ο ΠΑΟ, β)νέος προπονητής ακόμα κι αν δεν κοουτσάρει

Μπάγερν-Μπούντουτσνοστ 1
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τη Μπουντού με τις νέες προσθήκες, από το 2ο γύρο όμως (νομίζω δεν έχουν και δικαίωμα συμμετοχής σήμερα)

Γκραν Κανάρια-Ζαλγκίρις 2
Δύσκολο ματς, αλλά θα πάω με το διπλό γιατί η Ζαλγκίρις έχει κάτι να κυνηγάει


akratacity
QUOTE (passer @ Dec 27 2018, 11:41 ) *
Μπάγερν-Μπούντουτσνοστ 1
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τη Μπουντού με τις νέες προσθήκες, από το 2ο γύρο όμως (νομίζω δεν έχουν και δικαίωμα συμμετοχής σήμερα)

Νομίζω θα παίξουν κανονικά και οι τρεις επειδή προέρχονται από ομάδες Γιούροκαπ-Τσαμπιονς Λιγκ. Ο κανονισμός αυτός ισχύει για μετακινήσεις μεταξύ ομαδων Ευρωλιγκας. Αυτή την εντύπωση έχω.
passer
QUOTE (akratacity @ Dec 27 2018, 12:20 ) *
Νομίζω θα παίξουν κανονικά και οι τρεις επειδή προέρχονται από ομάδες Γιούροκαπ-Τσαμπιονς Λιγκ. Ο κανονισμός αυτός ισχύει για μετακινήσεις μεταξύ ομαδων Ευρωλιγκας. Αυτή την εντύπωση έχω.



Ναι τώρα που το λες έριξα μια πρόχειρη ματιά και δε βρήκα κάπου να αναφέρεται ότι δικαίωμα συμμετοχής θα έχουν από το 2ο γύρο και μετά. Anyway, θεωρώ ότι θα θέλουν λίγο χρόνο για να εγκληματιστούν.
john wick
Ματσαρα στο Τελ αβιβ.... shot.gif
gspara
Ψιλοπαρταρει η Εφες στη Βαρκελωνη,8/12 τριποντα στα πρωτα 14 λεπτα.....χαιλαιτ ασισταρα παρε-βαλε απο Μιτσιτς σε Μοτουμ την ωρα που παραπαταγε και νομιζες οτι θα πεσει 41.gif
Gkos
QUOTE (john wick @ Dec 27 2018, 22:24 ) *
Ματσαρα στο Τελ αβιβ.... shot.gif


Τρελό θα το έλεγα,χωρίς άμυνες!
Τελικά πιο τυχερή στάθηκε η ομας του Σφαιρο !
stefkorner
μεγαλη νικη για την ομαδα του Σφαιρο ,χωρις τον Μπλακ (παλι)
ισως την κραταει για λιγο ακομα ζωντανη !ροστερ εχει παντως για να παιξει και καλυτερα..! αν ενισχυθει κιολας με μια θεση ξενου να παραμενει ακομα κενη..!
ο Ομπραιαντ mvp της αγωνιστικης κατα 99.9 % ! επος η εμφανιση του με 5/8 διποντα - 5/7 τριποντα -7/8 βολες -5 ριμπαουντ -3 ασιστ-3 κλεψιματα !
john wick τι λες να τον κλεισουμε το καλοκαιρι ; rolleyes.gif
stefkorner
11 ποντους σε 17 λεπτα η Εφες στο β /επιμερους 35-11 και καληνυχτα σας !
νομιζω απ αποψε ανοιγει σε πολλους η ορεξη για την 4η θεση,μετα τα αποτελεσματα Ολυμπιακου&Εφες !ομορφα κλεινει ο γυρος απο αποψη σασπενς wink.gif
gspara
Ολικη καταρρευση Εφες στο β ημιχρονο με πολυ καλο Χανγκα πανω σε Μιτσιτς και Οριολα-Σεραφεν κυριαρχους!!
gspara
H καταλυτικη εισοδος Ταβαρες και ο καυτος Ρουντι εφεραν τουμπα το παιχνιδι και απο το 24-12 η Ρεαλ εκλεισε το ημιχρονο 32-32.
Future7
Χωρίς Γιουλ η Ρεάλ και πολλα παράπονα
G-arenas
QUOTE (Future7 @ Dec 28 2018, 20:51 ) *
Χωρίς Γιουλ η Ρεάλ και πολλα παράπονα

δικαιολογημενα νομιζω αν και χαιρομαι λιγο.

ωραιο ματς παντως με πολλυ τακτικη, ξυλο και παθος. ραντολφ τρομερα καρφωματα! καμπατσο τρομερες αμυνες! παρτυ ο βεσελυ στην αρχη αλλα οντως ο ταβαρες τον εκλεισε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.