Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eν ψυχρώ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ 15χρονου και μακελειό σε όλη την Ελλάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jois21
Eγω διαβασα οτι ενας 15χρονος πυροβοληθηκε, η Αθηνα καιγεται, ενα υποργος και ενας υφυπουργος παραιτηθηκαν.

Τιτλος τοπικ: Απο Αιρ Κεφ.
Pierce
Rampage!
sihainas
QUOTE(jois21 @ Dec 7 2008, 09:46 ) *
Eγω διαβασα οτι ενας 15χρονος πυροβοληθηκε, η Αθηνα καιγεται, ενα υποργος και ενας υφυπουργος παραιτηθηκαν.


Η Ελλάδα ολόκληρη καίγεται όχι μόνο η Αθήνα... κρίμα για το παλικάρι που χάθηκε λέω εγώ και όλα τα άλλα είναι ασήμαντα... Βγαίνουν τώρα όλοι και βάζουν φωτιές και σπάνε τα καταστήματα, περιπολικά, αυτοκίνητα... και χ€στηκε η φοράδα στ' αλώνι που λέμε στο χωριό μου...
sacarame
Παιδιά νομίζω ότι άνοιξε η μεγαλύτερη και τραγικότερη βεντέτα που μπορούσε να ανοίξει....Και ελπίζω να διαψευστώ,αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε κι άλλα θύματα καθώς είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε αντίποινα πέρα από τις σπασμένες τζαμαρίες και τα καμμένα αμάξια...
stefan
QUOTE(sacarame @ Dec 7 2008, 15:41 ) *
Παιδιά νομίζω ότι άνοιξε η μεγαλύτερη και τραγικότερη βεντέτα που μπορούσε να ανοίξει....Και ελπίζω να διαψευστώ,αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε κι άλλα θύματα καθώς είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε αντίποινα πέρα από τις σπασμένες τζαμαρίες και τα καμμένα αμάξια...


Δικιο εχεις.
Απ'την στιγμη που μεσα στα χειροτερα επεισοδια των τελευταιων 10 χρονων
υπαρχει και το χειροτερο που μπορει να συμβει(θανατος ενος παιδιου)
τοτε τα πραγματα προμηνυονται πολυ δυσκολα.
Παντως κριμα για το παιδακι που εχασε την ζωη του τοσο αδικα.
Να ναι ελαφρυ το χωμα που το σκεπαζει.
j-kidd13
Εχθές το βράδυ καθώς γύριζα απο Ψυρρή,υπήρχε έντονη κινητικότητα απο την αστυνομία και είχαν κλείσει όλους τους δρόμους που οδηγούσαν στο κέντρο λόγω επεισοδίων...Χωρίς να ξέρουμε τις συνθήκες που έγινε το γεγονός,είναι πραγματικά κρίμα που χάθηκε ένα νέο παιδί!Και αυτή τη στιγμή επικρατεί πανικός πάντως...Δυστυχώς φαίνεται πως το χθεσινό συμβάν θα συνεχίσει αυτού του είδους τις αντιδράσεις...
Igor
'Gregory', οπου και αν εισαι να εισαι καλα και ευτηχησμενος.
Air Kef
Βασικα η καλύτερη εκδοχή προς τους φρουρούς ειναι απο τους ιδιους τους φρουρούς:

"Όπως καταθέτουν οι δύο ειδικοί φρουροί που επέβαιναν στο περιπολικό στη διασταύρωση Χαριλάου Τρικούπη και Ναυαρίνου το όχημα δέχθηκε επίθεση από περίπου 30 άτομα που πέταξαν εναντίον του διάφορα αντικείμενα. Οι δύο ειδικοί φρουροί, όπως λένε οι ίδιοι, απομακρύνθηκαν προς στιγμήν, αλλά σε μικρή απόσταση επί της Χαριλάου Τρικούπη σταμάτησαν το όχημα, βγήκαν έξω και γύρισαν πίσω για να καταδιώξουν τους δράστες. Εκείνοι όμως όταν είδαν τους ειδικούς φρουρούς να τρέχουν προς το μέρος τους επέστρεψαν και κινήθηκαν πάλι εναντίον τους. Τότε ο οδηγός του περιπολικού πέταξε προς το μέρος των νεαρών μια χειροβομβίδα κρότου λάμψης, ενώ ο συνοδηγός πυροβόλησε τρεις φορές με το υπηρεσιακό του όπλο.Στην κατάθεσή του ισχυρίζεται ότι πυροβόλησε δυο φορές στον αέρα και μια στο έδαφος. Οι νεαροί τράπηκαν σε φυγή και τότε διαπιστώθηκε ότι ένας ήταν πεσμένος αιμόφυρτος στο δρόμο. Ο 15χρονος διακομίστηκε με ασθενοφόρο στον Ευαγγελισμό όπου άφησε την τελευταία του πνοή τραυματισμένος από σφαίρα που δέχθηκε στο στήθος."


που ακομα και ετσι να εγιναν, ειναι τραγικοι για τους ίδιους.
Κρίμα για το παιδι. Προσωπικά "φωτια στις τραπεζες" ειναι απο τα καλύτερα νεα που μπορώ να ακουσω, αναλογο του "φωτιά στα κανάλια" ή φωτιά "στις πετρελαιοβιομηχανιες", αλλα "τους κανουμε τα μουτρα κρεας" των τραπεζων που μου ειπε και μια ψυχή, καιγοντας υποκαταστηματα τους..




Απο ολες τις μεγάλες πόλεις, μονο στην Λαρισα δεν εγινε τπτ. ΟΥ ρε!




dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef @ Dec 7 2008, 17:02 ) *
Απο ολες τις μεγάλες πόλεις, μονο στην Λαρισα δεν εγινε τπτ. ΟΥ ρε!

Κρίμα που δεν είχε φασαρίες για να βρεθείς αντιμέτωπος με κανά σαλταρισμένο οπλοφορούμενο....
Δεν είναι αστεία πράγματα αυτά Γιάννη....



Ελαφρύ το χώμα που θα σκεπάζει τον πιτσιρικά. Αν η όλη ιστορία γινόταν υπό άλλες συνθήκες, ο θάνατός του θα είχε ένα αποτέλεσμα-σκοπό-αντίκτυπο...
Igor
Επρεπε να πεθανει ενα παιδι για να καταλαβουμε τι εστι ελληνικη αστυνομια..

Gregory, να ειναι ελαφρυ το χωμα που σε σκεπαζει μικρε..
Alexmei
Ολος ο κόσμος βγήκε στον δρόμο για την δολοφονία του παιδιού;

Το πολυτεχνίο βρήκε τόσες μολοτοφ σε τόσες λίγες ώρες;

Κοντρα στην αστυνομία, ή στην κυβερνηση τλκ;

είμαι μπερδεμενος δν ξερω τι να πιστεψω...
Air Kef
Κόντρα σε όλα.
Γενικά ρε Σπύρο,και λοιποί, νιώθω μια απογοήτευση οσο μεγαλώνω για ότι βλέπω να γινεται,που πάμε και τι μας περιμένει, εμάς τους απλούς πολίτες. Απο την Ε.Ε. που έχει σκοπό οι μικρομεσαίες επιχειρίσεις να εξαλειφθούν, τα φακελώματα που τρώμε μέσω της 'τρομοκρατίας' και των πιστωτικών καρτών που βρισκουν τα κινητάς μας και μας πέρνουν διαφημιστικά τηλεφωνήματα.

Και δεν γινεται τίποτα.

Έστω και με αυτό τον άκομψο και τραγικό τρόπο υπάρχει ένα ξέσπασμα κατά της Αστυνομίας αρχικά και κατα συνέπεια προς την παιδεία τους, την παιδεία μας. Την νοοτροπία μας. Πέρα απο τα πρεζάκια, θα υπάρχουν και καποιοι μεσα στον οχλο που έχουν έναν παραπάνο σκοπό απο το σκέτο μακελειό. Δεν ξερω αν ημουν Αθηνα με μια παρέα ιδιων μυαλών με μένα,μπορεί αφελών,μπορεί κοντόφθαλμων ή ουτοπικών σκεπτικών, ποσο πολύ θα ήθελα να βγω και να πετάξω κι εγω πέτρες στην Κεντρική Τράπεζα,στην Αμερικανική πρεσβεία στο Υπουργείο Εθνικής Αμύνης, στο σπίτι του Ρουσσόπουλου. Δεν μου λείπει τίποτα. Οι γονείς μου έκαναν οτι μπορούσαν γιαυτό. Απλά, υπάρχουν στιγμές που βράζω.
Ποσοι από μας ειναι κατά της υποχρεωτικής θητείας, ειδικά με τον τρόπο που εφαρμόζεται;
Γιατί στο διάολο δεν κάνουμε κάτι γιαυτό;
Γιατί δεν κάνουμε κάτι για όλα αυτά που κάνουν οι πολιτικοί και μας κοροιδεύουν μεσα στα μούτρα μας λες και ειμαστε ηλίθιοι και δεν μπορούμε να σκεφτούμε λογικά;

Ας μην αλλάξει τίποτα τελικά. Ότι υπάρχει ο λαός, και το ποδόσφαιρο κι οι γκόμενες δεν είναι τα μονα που μας νοιάζουν, νομίζω αυτός ο πανικός σε όλη την Ελλάδα με αφορμή το παιδί αυτό (ξέρουμε πλήρες όνομα; ), μάλλον αρκεί, προς το παρόν.

Pierce
και η λυση ειναι μια φλεγόμενη αθηνα;
Σπασμενα μαγαζια του αθωου κοσμακη; Που θα τον πηδηξουν στις αυξησεις των τοκων οι τραπεζες για να πληρωσουν τα δικα τους σπασμενα απο του γνωστους αγνωστους, που δεν θα εχει ομως φραγκο γιατι Ω! δεν εχει μαγαζι πλεον;
Λυση ειναι να κρυβονται για 89607860776η φορα μεσα στην ΑΣΟΕΕ και να μην μπορω να κανω ενα γα$%#$%νο μαθημα μια βδομαδα τωρα;
ΒΙΑ στη ΒΙΑ;
bombing for peace is like fucking for virginity ειναι ενα απο τα γκορυπ που εισαι στο φεισμπουκ. Δεν βλεπω καποια διαφορα με την δικη μας περιπτωση...
Οκ δεν αντιλεγω ο συγκεκριμενος αστυνομικος την εκανε την μαλακια του και θα πληρωσει. Ο αλλος που θα την πληρωσει αυριο μεθαυριο χωρις να φταιει, δεν εχει αξια η δικη του ζωη; Αυτος δεν εχει παιδια; Μονο ο 15χρονος μας νοιαζει; Και τι σχεση εχει ο αδικος θανατος του 15χρονου με ολα αυτα τα καφριλικια;

εντιτ: Για ολα φταιει η αστυνομια. Αλλα για διαφορετικο λογο. Γιατι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να κανουν αυτο που πρεπει, ετσι οπως πρεπει. Και γιατι ορισμενους του βολευει να τα σπανε μια στο τοσο. Θα μεταναστευσω δεν υπαρχει σωτηρια
Air Kef
Η λύση του αστυνομικου ήταν να πυροβολήσει στο έδαφος; (οπως ειπε)
Ο αστυνομικος δεν ηξερε τι θα προκαλεσει;
Οι αστυνομικοι αυτοι,αφου βλέπαν οτι δεν διαλύονται οι 30, δεν μπορουσαν να καλέσουν μια δοιμιρία να συλλάβει αυτα τα 30 ατομα; Στο κέντρο της Αθηνας ήταν. Ποση ωρα θα εκανε να εμφανιστει μια κλουβα;Μονο τον πυροβολισμο και χεριβομβιδα κροτου-λαμψης σκεφτηκαν; Ας τους πεταγαν μια μολότοφ η αναρχικοι. Το πολυ να καιγοταν το περιπολικο. Μετά ποιος θα ελεγε κατι στην αστυνομία αν έκανε ντου σε ολα τα αναρχομαγαζα και τους μάζευε όλους σε φυλακές;
Εχεις την εντύπωση οτι ο 15χρονος ήταν απο επιλογή του αναμεσα στον όχλο; Ήξερε τι κανει και τι μπορεί να πάθει;

Οταν ,υποτίθεται, υγιώς σκεπτόμενοι άνθρωποι οπως οι 2 αστυνομικοι, που εχουν τελειώσει λύκειο και μια σχολή σκέφτονται την βία για αντιμετώπιση 30 αναρχικων, τι περιμένεις οτι μπορει να σκεφτουν άτομα που δεν εχουν τελειώσει το σχολείο,που δεν εχουν δουλειά, που οι γονείς τους δεν τους πρόσεξαν οσο εμενα και σενα; Ειρηνικές πορείες προς το Μαξιμου Κυριακή πρωι;
a bullet for your head
Ολοι αυτοι οι ''γνωστοι-αγνωστοι'',ξερουμε ολοι οτι σε μια μερα αν ηθελαν αυτοι που ενιοτε βρισκονται στο τιμονι της εξουσιας,θα μπορουσαν να τους συλλαβουν..
Ειναι πασιφανες,οτι η ''ατιμωρισια'' τους και η ανοχη που επιδεικνυεται στην ανεξελεγκτη δραση τους τοσα χρονια τωρα,εξυπηρετει σκοπιμοτητες..εκ των οποιων η κυριοτερη ειναι ο ''αποπροσανατολισμος της κοινης γνωμης'',απ τα σκανδαλα που ταλανιζουν την Ελλαδα,καθως κ την οικονομικη ανεχεια που βιωνει ο κοσμος σημερα.
Οποτε ''κριθει απαραιτητο'',βλεπουμε να συμβαινουν ολα αυτα που συμβαινουν..και να προκυπτουν καθε φορα ''επικοινωνιακα εξιλαστηρια θυματα''..για να καθομαστε οι παντες να αναλωνομαστε καθε φορα με τα ιδια κ τα ιδια ανουσια πραγματα,χωρις να διδεται πραγματικη λυση και να δημιουργειται ενας φαυλος κυκλος..και ''ξεχναμε'' για λιγο,αυτα που στην πραγματικοτητα θα επρεπε να μας απασχολουν..
Δεν θα μπω στην λογικη,να αποδωσω με ''χαρακτηριστικη ευκολια'' ευθυνες κ να πω,''φταιει η αστυνομια η' φταινε οι κουκουλοφοροι''..διοτι θεωρω αυτες τις ''εμπλεκομενες πλευρες'' ως χειραγωγισιμες...κ τα ΜΜΕ να ''μπουρδουκλωνουν'' ακομα περισσοτερο την κατασταση..
Ενω με τις ''παραπλευρες απωλειες'' οπως ειναι αυτοι που χανουν τις περιουσιες τους,τα καταστηματα τους,τα αμαξια τους,η' κινδυνευει η σωματικη τους ακεραιοτητα,δεν ασχολειται ουσιαστικα κανεις..
Αυτη η ''διασαλευση της δημοσιας ταξης'' ειναι πραγματικα επικινδυνη,δημιουργει εντονο αισθημα ανασφαλειας στους ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ και στο τελος εξυπηρετουνται οι σκοπιμοτητες των οποιων ''αρχιτεκτονων''..
jimol34
Κρίμα για το παιδάκι που χάθηκε τζάμπα από τις σφαίρες ενός αστυνομικού που αντί να πυροβολήσει τους άλλους που καίνε τα αμάξια του κόσμου και σπάνε τα μαγαζιά, πήγε το παίξει μάγκας σε 15 πιτσιρικάδες. Βέβαια το ότι τόσα χρόνια όλοι αυτοι δεν έχουν καν συλληφθεί, αποδεικνύει ότι το κράτος το βολεύει να υπάρχουν. 200 άτομα είναι, στην πλειοψηφία τους τελειωμένοι, δεν είναι εκπαιδευμένος στρατός τύπου Αλ Κάιντα.

Air Kef συμφωνώ ότι τράπεζες, μεγαλοεπιχειρηματίες μας πίνουν το αίμα, αλλά η αντίδραση δεν είναι να κάψεις ένα περίπτερο ή το μαγαζί και το αυτοκίνητο ενός μικρομεσαίου που έχει τα ίδια προβλήματα με εμένα και εσένα. Ακόμα και την Τράπεζα να κάψεις δεν της προκαλείς και κανένα ιδιαίτερο πλήγμα. Η αντίδραση θα έπρεπε να είναι διαφορετική και ξεκινάει από τη στάση που κρατάει ο καθένας μας προσωπικά.
Pierce
Μενεις στο δεντρο και χανεις ενα τεραστιο δασος που ειναι απο πισω, Γιαννη
Δεν ανεφερα πουθενα οτι ηταν σωστη η κινηση του αστυνομικου, και τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι υγιως σκεπτομενοι; Επειδη τελειωσαν το Λυκειο και μια σχολη;Αναθεμα αν περνανε καποιο τεστ προσωπικοτητας οπως θα επρεπε κανονικα να κανουν.
Πιστευεις οτι θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα αν μπαγλαρωναν αυτα τα 30 ατομα; Σημερα θα εβγαινε ο εργατοπατερας Τσιπρας να καταδικασει το κρατος και της αυθερεσιες της Δεξιας που συνελαβαν τα ''αθωα'' παιδακια και παλι θα ειχαμε καφριλικια(οχι τετοιας εντασης βεβαια αλλα θα ειχαμε).Αφορμη ψαχνουν απο εναν λαθος χειρισμο
Το εργο εχει παιχτει πολλες φορες και θα ξαναπαιχτει.

και κατι ακομα. Σε περιπτωση που ηταν Δευτερα και εγω ημουν κατω στην ΑΣΟΕΕ οπως και αλλοι 3-4 χιλιαδες σαν και εμενα, τι στην ευχη θα γινοταν;
dizzy_fingers
Kef, αν θέλεις να γίνεις ένα ηλίθιο πιόνι στην κρατική προσπάθεια αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης από τα αληθινά προβλήματα be my guest.

Να είσαι 100% σίγουρος, όμως, πως κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει τους σκοπούς για τους οποίους πετάς πέτρες και καις καταστήματα, πόσο μάλλον αυτοί που εργάζονται εκεί.

Οι λίγοι που καθόμαστε να συζητήσουμε τί κρύβεται πίσω από αυτήν την ιστορία δεν περιμέναμε αυτήν την αφορμή να το κάνουμε, ενώ όσοι δεν έχουν ιδέα τί συμβαίνει γύρω τους δεν πρόκειται να πάρουν το μέρος των αντιεξουσιαστών ειδικά τώρα.
Οπότε, κέρδος μηδέν - εκτός ίσως από την εκτόνωση των προβλημάτων μίας μεμονωμένης ομάδας ανθρώπων (αν όμως όλοι μας συμπεριφερόμασταν έτσι για τα προβλήματά μας η Αθήνα να ισοπεδωνόταν σε χρόνο dt).


Ο τρόπος είναι άλλος - ειλικρινά δεν ξέρω ποιός - αλλά με τα επεισόδια δεν καταφέρνεις τίποτα.

Ίσα ίσα, εις το όνομα αυτών χάθηκε άδικα η ζωή του πιτσιρικά χθες. Τονίζω το "άδικα" γιατί δυστυχώς πέρα από τροφή για δημοσιογραφικούς λαϊκισμούς και τηλεπαραθυρικά πανηγύρια ο θάνατός του δεν προσέφερε τίποτα στην αλλαγή που αναφέρεις....
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Dec 7 2008, 20:20 ) *
εντιτ: Για ολα φταιει η αστυνομια. Αλλα για διαφορετικο λογο. Γιατι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να κανουν αυτο που πρεπει, ετσι οπως πρεπει. Και γιατι ορισμενους του βολευει να τα σπανε μια στο τοσο. Θα μεταναστευσω δεν υπαρχει σωτηρια

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Άρη.Λάθος του αστυνομικού ο θάνατος του παιδιού (που δεν πιστεύω ότι έγινε επίτηδες) αλλά οι κουκουλοφόροι τι ρόλο βαράνε?Αντίποινα λέγονται αυτά?Τι φταίει ο κοσμάκης που περιμένει τις γιορτές για να βγάλει λεφτά και βλέπει καμμένο το μαγαζί του?Τι φταίει αυτός που πήγε μια βόλτα και βλέπει καμμένο το αμάξι του?Οι φοιτητές?Τώρα φταίνε οι αστυνομικοί να τους πιάσουν όλους αυτούς τους μάγκες και να τους σαπίσουν στο ξύλο?Γιατί δεν το κάνουν?Γιατί έχουμε βρει το θύμα.Έφταιγε ο αστυνομικός που πυροβόλησε.Κανένας άλλος.Στην Ελλάδα είμαστε.Καιρός να καταλάβουμε ότι είμαστε τριτοκοσμικοί.Θέλουμε και Ευρωπαική Ένωση και δεν μπορούμε να βάλουμε μια τάξη σε όλους τους μαλάκες που καίνε την χώρα.

Εγώ χθες την ώρα της επίθεσης ήμουν στο Μοναστηράκι και ξαφνικά βλέπω 1 τσούρμο κουκουλοφόρους να τα διαλύουν όλα..Μας είχαν περικυκλώσει σε 1 μαγαζί και πέταγαν καρέκλες και κάδους στις τζαμαρίες.Ακούγονταν συναγερμοί από τράπεζες και αυτοκίνητα και εκρήξεις από 1 μαγαζί που δεν ξέρω τι έιχε μέσα.Χαμός πραγματικά.Πήγε 1 ανθρωπάκος να προστατέψει το μαγαζί του και τον έλουσαν με βενζίνη.Τι να κάνει μετά αυτός?

EDIT:ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΧΑΜΕΡΑ.
Air Kef
1) Kι εγώ φοιτητής είμαι, κι εγω αυριο θα παω στο ΤΕΙ μου.
2) Κι η κοπέλα μου, όπως και 3-4 κολλητοί μου φίλοι, φοιτητές ΑΣΟΕΕ ειναι όπως ξέρεις κι αύριο έχουν μάθημα.

Θα φευγατε υποθέτω. Δεν νομιζω οι αναρχικοί να εχουν κατι με τους φοιτητές.Θα έμεναν μέσα.
Τώρα αν βγαινατε εξω, μαζι κι οι αναρχικοι, τότε ελπίζω να βλέπαμε σωστή αντιμετώπιση απο την αστυνομία.

Και το σπιτι μου ειναι επι της Αγίου Μελετίου, στην Αχαρνων. Εναν δρόμο απο κατω.

QUOTE
Πιστευεις οτι θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα αν μπαγλαρωναν αυτα τα 30 ατομα;


Από το να ρίξουν σφαίρα προς αυτά; Ναι. Ένας περισσότερος 15χρονος, τρομερά λιγοτερης έκτασης επεισόδεια.

QUOTE
Σημερα θα εβγαινε ο εργατοπατερας Τσιπρας να καταδικασει το κρατος και της αυθερεσιες της Δεξιας που συνελαβαν τα ''αθωα'' παιδακια και παλι θα ειχαμε καφριλικια(οχι τετοιας εντασης βεβαια αλλα θα ειχαμε).Αφορμη ψαχνουν απο εναν λαθος χειρισμο
Το εργο εχει παιχτει πολλες φορες και θα ξαναπαιχτει.


Ας έβγαινε οποιος Τσίπρας και Παπαρήγα ηθελε ρε Άρη!
Τώρα δεν βγήκαν δηλαδη;
Παραιτηση κυβέρνησης ζητούν.


QUOTE
Kef, αν θέλεις να γίνεις ένα ηλίθιο πιόνι στην κρατική προσπάθεια αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης από τα αληθινά προβλήματα be my guest.


Απο την υπόθεση Βατοπεδίου εννοεις; Απο το να περάσουν καποια οικονομικά μέτρα αυτές τις μερες; (δεν ειμαι ενήμερος για το 2ο).

Θες να πεις οτι ολο το σκηνικό είναι υποκεινούμενο; Αδυνατώ να το συλλάβω, οτι σκοτώθηκε 15χρονος για κάλυψη επικαιρότητας.. Πολύ χοντρό.

Σϊγουρα υπάρχουν πάρα πολλα παρασκηνιακα. Ποσοι δεν έχουμε ακούσει απο φίλους στα ματ, οτι "ειχαμε συλλάβει 7 ατομα, ο ενας ήταν γιος του Χ πολιτικού, και μας αναγκασαν να τους αφήοσυμε; Πολλοι λενε οτι οι αναρχικοι χρηματοδοτούνται κι όλας απο κάποιους. Δεν τα γνωρίζω όμως και δεν έχω παραστάσεις για να το πάω μέχρι εκεί.

QUOTE
Ο τρόπος είναι άλλος - ειλικρινά δεν ξέρω ποιός - αλλά με τα επεισόδια δεν καταφέρνεις τίποτα.


Ίσως με τα επεισδόδια, οι αστυνομικοι πραγματικα βάλουν μυαλό, ας αναγκαστούν έστω να σκεφτούν άλλη μια φορά το πόση βία θα ασκήσουν.

Κι εγώ διαφωνώ κάθετα στις καταστροφές καταστημάτων, αυτοκινήτων κτλ. και ντροπή και κρίμα να την πληρώνουν αθώοι πωλήτες.
Συμφωνώ οτι δυστυχώς πολλοι δεν το βλέπουν όπως εγώ, απλά είναι κάτι κατα τραπεζών,κατά πολυκαταστημάτων, κατά κράτους. Κάτι. Δυστυχώς καιγονται και τα χλωρά μαζι με τα ξερά.


Edit:
Και εννοειται οτι παρακολουθούμε το ποσα φρύδια στερούνται οι πολιτικοί μας. Καθεται ολη μέρα η αστυνομία και παρακολουθεί.

Κι αυτό που ειπα για τον αστυνομικό, ειπα οτι περιμένω σωστή αντίδραση απο αυτον. Όχι απο τον αναρχικό.

Κάνω σπλιτ.
kotzito
Κριμα για το παιδι.Πιστευω οτι φταινε και οι αναρχικοι οταν πανε και κανουν τις @%%# τους και την πληρωνει ο αθωος καταστηματαρχης,αλλα και οταν για να το παιξεις και καλα υπερανω σκοτωνεις ενα παιδι τοτε κανεις χειροτερα απο τους αναρχικους.Οπως εγινε και χτες στο κολυμβητηριο του Χαλανδριου(ειχα παει κι εγω),που αυτοι οι 50-100 που κανουν τα επεισοδια σκεφτονται μονο οτι αυτο τους κανει καφρους,αλλα απο την αλλη και η αστυνομια ποτε δεν μπορει να κανει τη δουλεια της η να κανει συλληψεις,απλα προσπαθει να κανει επιδειξη της δυναμης της.

Λυπαμαι και την οικογενεια του αστυνομικου(γυναικα και 3 παιδια) τα οποια θα τους στιγματισει αυτο το γεγονος.
Pierce
QUOTE (Air Kef @ Dec 7 2008, 22:08 ) *
1) Kι εγώ φοιτητής είμαι, κι εγω αυριο θα παω στο ΤΕΙ μου.
2) Κι η κοπέλα μου, όπως και 3-4 κολλητοί μου φίλοι, φοιτητές ΑΣΟΕΕ ειναι όπως ξέρεις κι αύριο έχουν μάθημα.

η σχολη ειναι κλειστη μεχρι νεωτερας δεν το βλεπω να ανοιγει μεσα σε αυτη τη βδομαδα
QUOTE
Θα φευγατε υποθέτω. Δεν νομιζω οι αναρχικοί να εχουν κατι με τους φοιτητές.Θα έμεναν μέσα.
Τώρα αν βγαινατε εξω, μαζι κι οι αναρχικοι, τότε ελπίζω να βλέπαμε σωστή αντιμετώπιση απο την αστυνομία.

ειναι που εχουν δωσει τα διαπιστευτηρια τους στην σωστη οργανωση επιχειρησεων που εδω θα τα εκαναν τελεια....


QUOTE
Από το να ρίξουν σφαίρα προς αυτά; Ναι. Ένας περισσότερος 15χρονος, τρομερά λιγοτερης έκτασης επεισόδεια.

δεν σου ειπα οτι ηταν η ενδεδειγμενη λυση ο πυροβολισμος. Εγω επιμενω οτι τα επεισοδια θα γινοντουσαν ειτε τους συλαμβαναν ειτε οπως εγιναν τωρα τα πραγματα. Προσωπικα το θεωρω ατυχες το γεγονος.


QUOTE
Θες να πεις οτι ολο το σκηνικό είναι υποκεινούμενο; Αδυνατώ να το συλλάβω, οτι σκοτώθηκε 15χρονος για κάλυψη επικαιρότητας.. Πολύ χοντρό.

Σϊγουρα υπάρχουν πάρα πολλα παρασκηνιακα. Ποσοι δεν έχουμε ακούσει απο φίλους στα ματ, οτι "ειχαμε συλλάβει 7 ατομα, ο ενας ήταν γιος του Χ πολιτικού, και μας αναγκασαν να τους αφήοσυμε; Πολλοι λενε οτι οι αναρχικοι χρηματοδοτούνται κι όλας απο κάποιους. Δεν τα γνωρίζω όμως και δεν έχω παραστάσεις για να το πάω μέχρι εκεί.

ειναι παγια τακτικη παγκοσμιως απο ολες τις κυβερνησεις να εχουν ''ομαδες'' που υποκινουν τετοιες καταστασεις. Δεν αμφιβαλω οτι τετοιοι ειναι αυτοι που βαζουν τις φιτιλιές τις περισσοτερες φορες για να γινουν οι ομορφιες και στη συνεχεια αναλαμβανουν τα αλλα τα ''παλικαρια''
Ο θανατος σιγουρα ηταν εκτος σχεδιου αλλα ισως και να το θεωρουν ''παραπλευρη'' απωλεια οσο ασχημο και να ακουγεται...
apkat
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 7 2008, 21:26 ) *
Kef, αν θέλεις να γίνεις ένα ηλίθιο πιόνι στην κρατική προσπάθεια αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης από τα αληθινά προβλήματα be my guest.

Να είσαι 100% σίγουρος, όμως, πως κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει τους σκοπούς για τους οποίους πετάς πέτρες και καις καταστήματα, πόσο μάλλον αυτοί που εργάζονται εκεί.

Οι λίγοι που καθόμαστε να συζητήσουμε τί κρύβεται πίσω από αυτήν την ιστορία δεν περιμέναμε αυτήν την αφορμή να το κάνουμε, ενώ όσοι δεν έχουν ιδέα τί συμβαίνει γύρω τους δεν πρόκειται να πάρουν το μέρος των αντιεξουσιαστών ειδικά τώρα.
Οπότε, κέρδος μηδέν - εκτός ίσως από την εκτόνωση των προβλημάτων μίας μεμονωμένης ομάδας ανθρώπων (αν όμως όλοι μας συμπεριφερόμασταν έτσι για τα προβλήματά μας η Αθήνα να ισοπεδωνόταν σε χρόνο dt).


Ο τρόπος είναι άλλος - ειλικρινά δεν ξέρω ποιός - αλλά με τα επεισόδια δεν καταφέρνεις τίποτα.

Ίσα ίσα, εις το όνομα αυτών χάθηκε άδικα η ζωή του πιτσιρικά χθες. Τονίζω το "άδικα" γιατί δυστυχώς πέρα από τροφή για δημοσιογραφικούς λαϊκισμούς και τηλεπαραθυρικά πανηγύρια ο θάνατός του δεν προσέφερε τίποτα στην αλλαγή που αναφέρεις....


Μαθημα κεφ στις περισσοτερες σχολες της Αθηνας αυριο δεν θα γινουν συμπεριλαμβανομενης της Ασσοε.

Εχω ξαναγραψει την γνωμη μου για τα επεισοδια σε παλιοτερο τοπικ και ειλικρινα δεν εχω την διαθεση να ξαναμπω σε μια τετοια κουβεντα γνωριζοντας τι θα ακολουθησει.Παντως η χθεσινη ημερομηνια θα μεινει στην ιστορια και το συμβαν ειναι πολυ πολυ μεγαλυτερο απο οσο παρουσιαζεται.

Τελος τα ΜΜΕ απο χθες δινουν για αλλη μια φορα ρεσιταλ.Η βλακεια(η μηπως ειναι κατι πιο οργανωμενο?) δυστυχως δεν εχει τελειωμο.Και φυσικα ξαφνικα σημερα το θεμα μας ειναι 10 καμενες τραπεζες αλλες τοσες αντιπροσωπιες αυτοκινητων και αλλες επιχειρησεις που προφανως αφου βρισκονται εκει θα ειναι ασφαλισμενες και θα παρουν τα πολλαπλασια και οχι ενα παιδι 15 χρονων νεκρο στο δρομο..
Air Kef
QUOTE
δεν σου ειπα οτι ηταν η ενδεδειγμενη λυση ο πυροβολισμος. Εγω επιμενω οτι τα επεισοδια θα γινοντουσαν ειτε τους συλαμβαναν ειτε οπως εγιναν τωρα τα πραγματα. Προσωπικα το θεωρω ατυχες το γεγονος.


Γιατι ρε Άρη να γινουν τα ίδια αν δεν υπήρχε ο πυροβολισμός και ο θάνατος;
Pierce
σου ξαναλεω οτι τα επεισοδια ηταν για να γινουν, αφορμη εψαχναν καιρο τωρα, ή μηπως τους πνιγει το αδικο για τον 15 χρονο συντροφο τους που τον σκοτωσε ο κακος μπατσος και εχουν κανει την αθηνα καλοκαιρινη;
Πριν λιγο μιλησα με ενα παιδι απο τη σχολη ειχε κατεβει στο κεντρο σημερα. Ενα απο τα κτηρια απεναντι απο την ΑΣΟΕΕ καιγεται, οι δρομοι ειναι μεσα στις φωτιες, γενικως γινεται κλεφτοπολεμος ενω εχουν μπει και πολλοι αλλοδαποι στο παιχνιδι... Οτι εμπορικο μαγαζι υπαρχει εχει σπαστει και εχει γινει πλιατσικο(βλ vodafone κλπ) βεβαια αγνοουν οτι ειναι franchise αυτα τα μαγαζια και προφανως δεν πληγουν ουτε στο ενα εκατομμυριοστο τις πολυεθνικες (που δεν καταλαβαινω τον λογο να θελουν να τις βλαψουν, αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση)

ΥΓ: ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΧΙΑ, γραμμενο παντου και φωναζουν επισης. Αναθεμα αν γνωριζουν τι ειναι αυτα που λενε...
Fetisov
Η ατιμωρησια φταιει. Οταν 10 μπατσοι σαπιζουν στο ξυλο στην Θεσσαλονικη καποιον μπροστα στις καμερες και την επομενη μερα πανε στην δουλεια τους σαν να μην συνεβη τιποτα ειναι επομενο οι υπολοιποι να γινονται ακομη πιο θρασεις. Το λογικο επομενο βημα ηταν να σκοτβσουν καποιον. Και εγινε. Αλλα μονο στα αοπλα 15χρονα ξερουν να κανουν μαγκιες. Να τους χαιρομαστε.

Οι νεοι της Ελλαδας ειναι οι μαυροι της Αμερικης. Αρκει και μονο να εισαι νεος στην Ελλαδα για να γινεις στοχος της ΕΛΑΣ.
Air Kef
Για ποιο λογο περίμεναν αφορμή να κάνουν αυτο το χαος;

peace.gif προσπαθω κι εγω να βγάλω ακρη.
Das Kapital
Ενας ακομα δολοφονος στους τυπαδες με τη μπλε στολη!

Αν δεν καταδικαστει ο μπατσος θα καει ολη η Ελλαδα οπως το LA το 92!
dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef @ Dec 7 2008, 22:08 ) *
Απο την υπόθεση Βατοπεδίου εννοεις; Απο το να περάσουν καποια οικονομικά μέτρα αυτές τις μερες; (δεν ειμαι ενήμερος για το 2ο).

Θες να πεις οτι ολο το σκηνικό είναι υποκεινούμενο; Αδυνατώ να το συλλάβω, οτι σκοτώθηκε 15χρονος για κάλυψη επικαιρότητας.. Πολύ χοντρό.

Σϊγουρα υπάρχουν πάρα πολλα παρασκηνιακα. Ποσοι δεν έχουμε ακούσει απο φίλους στα ματ, οτι "ειχαμε συλλάβει 7 ατομα, ο ενας ήταν γιος του Χ πολιτικού, και μας αναγκασαν να τους αφήοσυμε; Πολλοι λενε οτι οι αναρχικοι χρηματοδοτούνται κι όλας απο κάποιους. Δεν τα γνωρίζω όμως και δεν έχω παραστάσεις για να το πάω μέχρι εκεί.

Ποιός μίλησε για συγκάληψη ρε, για το γραφείο τύπου της κυβέρνησης με πέρασες? tongue.gif

Δεν χρειάζεται να δημιουργήσει καμία κατάσταση η εκάστοτε κυβέρνηση, οι "γνωστοί άγνωστοι" υπήρχαν και υπάρχουν πάντα, απλά δική της απόφαση είναι να αφήνει αυτές τις καταστάσεις να διαιωνίζονται...είτε στα γήπεδα, είτε στους δρόμους και τις τράπεζες ή τα μαγαζιά του κοσμάκη.
Εδώ χτες που οι αντιεξουσιαστές κάψανε υποτίθεται όλη την αθήνα συνέλαβαν μόνο 7 άτομα - ακόμα κι αν μπαγλαρώνανε 100 άτομα, η εμπειρία σου από αντίστοιχες περιπτώσεις οπαδών (πχ η πρόσφατη περίπτωση με το θάνατο του οπαδού στο Λαύριο που "το μαχαίρι θα έφτανε στο κόκκαλο..." και όταν φτάσαμε πλέον στα δικαστήρια όλοι οι μάρτυρες άλλαζαν τις καταθέσεις τους ένας ένας) τί σου λέει ότι θα γινόταν?


Για την περίπτωση της δολοφονίας, προφανώς δεν ήταν κάτι που ούτε προγραμμάτιζε ούτε ήλπιζε η κυβέρνηση αλλά όπως εύστοχα παρατήρησε ο gravedigger, ο "νταής αστυνομικός" έφταιγε. Μέχρι και για ψυχολογικά προβλήματα άκουσα σήμερα στις ειδήσεις (κάτι στο οποίο βέβαια δε μπορώ να φέρω υπερβολική αντίρρηση).
Θα μπει φυλακή ο αστυνομικός, θα ξανακάνουν μία εικονική παραίτηση οι μισοί υπουργοί (τις οποίες "δεν θα κάνει δεκτές ο πρωθυπουργός"), θα ασχοληθούν άλλη 1 βδομάδα με το περιστατικό τα ΜΜΕ και μετά....πάλι στα ίδια.

Άντε, να το θυμόμαστε εγώ κι εσύ όταν θα συζητάμε στο μέλλον για περιπτώσεις αντιπαράθεσης κράτους-αντιεξουσιαστών...
Πιστεύεις ότι άξιζε να πεθάνει ο πιτσιρικάς για αυτό μόνο?



QUOTE(Air Kef @ Dec 7 2008, 22:08 ) *
Ίσως με τα επεισδόδια, οι αστυνομικοι πραγματικα βάλουν μυαλό, ας αναγκαστούν έστω να σκεφτούν άλλη μια φορά το πόση βία θα ασκήσουν.

Αστειεύεσαι?
Αν, πχ, γρονθοκοπήσεις έναν μέσο αστυνομικό επειδή σου έκοψε μία άκυρη κλήση πιστεύεις πως αυτός θα μπει στο περιπολικό του και θα σκεφτεί "ρε μάλλον είχε δίκιο που με χτύπησε... μάλλον τον αδίκησα με την κλήση!" laugh.gif



QUOTE(Air Kef @ Dec 7 2008, 22:08 ) *
Κι εγώ διαφωνώ κάθετα στις καταστροφές καταστημάτων, αυτοκινήτων κτλ. και ντροπή και κρίμα να την πληρώνουν αθώοι πωλήτες.
Συμφωνώ οτι δυστυχώς πολλοι δεν το βλέπουν όπως εγώ, απλά είναι κάτι κατα τραπεζών,κατά πολυκαταστημάτων, κατά κράτους. Κάτι. Δυστυχώς καιγονται και τα χλωρά μαζι με τα ξερά.

Συμφωνώ, όσο σκληρό και να ακούγεται για κάποιον που έχει πάθει από τις καταπιεσμένες ορμόνες ενός "καλόπαιδου".
Ο κύριος στόχος αυτών των ομάδων είναι οι τράπεζες, οι αντιπροσωπίες αυτοκινήτων, τα ακριβά αυτοκίνητα και ότι έχει να κάνει γενικά με πολυεθνικές και κεφάλαιο.
Το θέμα είναι πως:
1) Πάντα υπάρχουν παράπλευρες απώλειες. Όταν πετάς μία μολότωφ να κάψεις μία τράπεζα δε μπορείς να περιορίσεις τη φωτιά από το εξαπλωθεί σε παρκαρισμένα αμάξια.
2) Πάντα υπάρχουν τα καμμένα πρεζάκια που θα μπουν στις πορείες για το σαματά.
3) Πέρα από αυτά τα πρεζάκια, τα 15-16χρονα που βράζει το αίμα τους δε θα έλεγα πως είναι τα πλέον υπεύθυνα και αξιόπιστα άτομα να τους δώσεις μία βόμβα στο χέρι.
Δεν κρίνω αν έχουν δίκιο ή όχι και ζητώ συγνώμη για την κυνικότητα των παραπάνω, εγώ ανέφερα πως είμαι 100% κατά του τρόπου αυτού αλλά η κατάσταση είναι πόλεμος και όπως σε κάθε πόλεμο η κάθε πλευρά έχει τα δίκια και τα άδικά της.


Alexmei


Ναι είναι το βίντεο που πυροβολάει ο μπάτσος. Το παιδί ονομαζόταν Αλέξανδρος Γρηγορόπουλος

Το alter ή το Mega δν θυμάμαι, έδειξε το βίντεο και απο όσο βλέπουμε, ούτε περικυκλομένοι από 30 αναρχικούς είναι, ούτε στον αέρα πυροβολάει, ούτε βλέπουμε έναν οχλο να κατευθύνονται προς αυτούς ούτε τπτ. Οπότε η κατάθεση του μπάτσου, ας γελάσω....

Τώρα για τα χουλιγκαναία που σπάνε και καίνε τα πάντα, αφορμή έψαχναν για ΟΛΗ την πίεση που δέχονται, απο τράπεζες, κυβέρνηση αστυνομια από τα πάντα, και αφού έγινε το μπαμ, ξεχύθηκαν στους δρόμους. Και βέβαια δεν είναι σωστό που το απλος πολιτης που του καψες το αυτοκίνητο, του κατεστρεψες το μαγαζί, χωρίς να φταίει σε τπτ θα περάσει μαύρα χριστούγεννα δν διαφωνώ, αλλα μέσα από αυτό, η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ των αστυνομικών να μαζέψουν τα πλήθη, απλα κάθονται και κοιτάνε, οδηγεί στο ακόμα μεγαλύτερο μακελειό.
Και εδώ σκέφτομαι. ΓΙΑΤΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ; ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;

Check this:

http://www.news247.gr/a/43!69231
Gravedigger
QUOTE (Alexmei @ Dec 8 2008, 00:40 ) *
Το alter ή το Mega δν θυμάμαι, έδειξε το βίντεο και απο όσο βλέπουμε, ούτε περικυκλομένοι από 30 αναρχικούς είναι, ούτε στον αέρα πυροβολάει, ούτε βλέπουμε έναν οχλο να κατευθύνονται προς αυτούς ούτε τπτ. Οπότε η κατάθεση του μπάτσου, ας γελάσω....

ΟΚ δεν τους βλέπουμε περικυκλωμένους.Αλλά πες μου που βλέπεις τον αστυνομικό να ρίχνει στο παιδί.Γιατί εγώ πουθενά.
Alexmei
QUOTE (Gravedigger @ Dec 8 2008, 00:47 ) *
ΟΚ δεν τους βλέπουμε περικυκλωμένους.Αλλά πες μου που βλέπεις τον αστυνομικό να ρίχνει στο παιδί.Γιατί εγώ πουθενά.


κουφος εισαι;
j-kidd13
QUOTE(Alexmei @ Dec 8 2008, 00:55 ) *
κουφος εισαι;

Εσύ πού βλέπεις οτι δεν πυροβολάει στον αέρα...?
Gravedigger
QUOTE (Alexmei @ Dec 8 2008, 00:55 ) *
κουφος εισαι;

Καλά εσύ κατάλαβες από αυτά που λένε και από τον ήχο ότι πυροβόλησαν το παιδί?Πρώτα απ'όλα αυτοί που είναι στην πολυκατοικία είναι αρκετά μακρυά ώστε να καταλάβουν τι έγινε.Ακόμα και κάτω να πυροβολούσε ο αστυνομικός και να πετύχαινε κατά λάθος το παιδί δεν θα το καταλάβαιναν.Τώρα αν εσύ κατάλαβες τα πάντα από αυτό το βίντεο μπράβο σου τρέχα στο FBI.
Air Kef
Αυτο ειναι το θεμα; Εστω οτι μια την πυροβολησε στο εδαφος. Ηλιθιος ειναι; Δεν ηξερε οτι μπορει να εξοστρακιστει;
benchwarmer
Επισης, αμα δεν γινοταν καμια φασαρια τριγυρω, γιατι να τραβανε το βιντεο αυτοι που το τραβαγανε?

ΥΓ: Να ναι καλα το παιδι εκει που ειναι.. Ειναι κριμα στη μνημη του να παιζονται τα παιχνιδια που παιζονται. Δεν εχω να πω κατι αλλο. Με εχουν καλυψει σχετικα ο Πιρς και ο Ντιζι..
Gravedigger
QUOTE (Air Kef @ Dec 8 2008, 01:01 ) *
Αυτο ειναι το θεμα; Εστω οτι μια την πυροβολησε στο εδαφος. Ηλιθιος ειναι; Δεν ηξερε οτι μπορει να εξοστρακιστει;

Δεν είπα ότι δεν έφταιγε.Ούτε ότι δεν πυροβόλησε.Είπα ότι από αυτό το βίντεο δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.Δηλαδή αν θεωρούν αυτό το βίντεο αποδεικτικό στοιχείο να μου πουν σε ποιο σημείο δείχνει την δολοφονία του παιδιού.Γιατί εγώ δεν την βλέπω. (ούτε την ακούω).
a bullet for your head
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 8 2008, 00:03 ) *
Δεν χρειάζεται να δημιουργήσει καμία κατάσταση η εκάστοτε κυβέρνηση, οι "γνωστοί άγνωστοι" υπήρχαν και υπάρχουν πάντα, απλά δική της απόφαση είναι να αφήνει αυτές τις καταστάσεις να διαιωνίζονται...είτε στα γήπεδα, είτε στους δρόμους και τις τράπεζες ή τα μαγαζιά του κοσμάκη.



Για την περίπτωση της δολοφονίας, προφανώς δεν ήταν κάτι που ούτε προγραμμάτιζε ούτε ήλπιζε η κυβέρνηση αλλά όπως εύστοχα παρατήρησε ο gravedigger, ο "νταής αστυνομικός" έφταιγε. Μέχρι και για ψυχολογικά προβλήματα άκουσα σήμερα στις ειδήσεις (κάτι στο οποίο βέβαια δε μπορώ να φέρω υπερβολική αντίρρηση).
Θα μπει φυλακή ο αστυνομικός, θα ξανακάνουν μία εικονική παραίτηση οι μισοί υπουργοί (τις οποίες "δεν θα κάνει δεκτές ο πρωθυπουργός"), θα ασχοληθούν άλλη 1 βδομάδα με το περιστατικό τα ΜΜΕ και μετά....πάλι στα ίδια.






Συμφωνώ, όσο σκληρό και να ακούγεται για κάποιον που έχει πάθει από τις καταπιεσμένες ορμόνες ενός "καλόπαιδου".
Ο κύριος στόχος αυτών των ομάδων είναι οι τράπεζες, οι αντιπροσωπίες αυτοκινήτων, τα ακριβά αυτοκίνητα και ότι έχει να κάνει γενικά με πολυεθνικές και κεφάλαιο.

Η εθετοτυφλια μπροστα σε τετοια περιστατικα βιας κ η διαιωνιση τους,ειναι ξεκαθαρο οτι εξυπηρετουν τις εκαστοτε κυβερνησεις,ειτε με τους ''γνωστους-αγνωστους'',ειτε στους χωρους των γηπεδων.Αποτελει μια παναρχαια τακτικη των εξουσιων απεναντι στην μαζα,προκειμενου η τελευταια να ''εκτρεπει'' την οποια συσσωρευμενη οργη της..και οταν τα γεννεσιουργα αιτια αυτης της οργης ειναι κατα κυριο λογο κοινωνικο-πολιτικο-οικονομικα..
Δυσκολευομαι να πιστεψω,οτι η αστυνομια κ το κρατος κατ'επεκταση,δεν γνωριζει ακριβως αυτα τα ατομα,τα παντα για αυτους..
Καποιοι φιλοι ειπαν ''γιατι δεν βγηκαν να τους συλλαβουν,παρα σκοτωσαν ενα παιδι?'',η' καποιοι λενε ''Μα καλα,γιατι την στιγμη που καταστρεφονται περιουσιες,κ ολη η Ελλαδα το παρακολουθει live,η αστυνομια δεν κανει τιποτα?''.
Θα πω οτι η αστυνομια δεν κανει την δουλεια της ''αυτονομα''..Σε διαχειρισεις κρισεων κ σε επιχειρησιακου τυπου καταστασεις,οι εντολες ερχονται ''εκ των ανωθεν''..Δηλαδη,οι πολιτικοι προισταμενοι του υπουργειου οι οποιοι δεν εχουν καμια εμπειρια κ τριβη με τετοιες καταστασεις,διδουν τις εντολες ''εμπλοκης η' μη''..καποιοι γραφειοκρατες πολιτικοι,υποδεικνυουν σε αυτους που υποτιθεται ξερουν να κανουν την δουλεια τους σε ''πολεμικη ατμοσφαιρα'',πως να την κανουν..με κριτηριο παντοτε το ενδεχομενο κοστος η' μη της κυβερνησης και την επικοινωνιακη εικονα της προς τα εξω..και οχι με κριτηριο την διαφυλαξη της σωματικης ακεραιοτητας του πολιτη κ της περιουσιας αυτου..κατι που ειναι υποχρεωμενοι να πραττουν βασει του συνταγματος κ βασει οτι για αυτο τους πληρωνουμε,οντες φορολογουμενοι πολιτες..
Αυτο τα περι ''ψυχολογικων προβληματων'' ειναι μια γνωστη ''καραμελα που πιπιλιεται..''..σε τετοιες περιπτωσεις..
Η ''παραιτηση'' του υπουργου, οποια δεν εγινε δεκτη,ειναι περα για περα ''επικοινωνιακο τεχνασμα''..οπως βεβαια κ οι διαβεβαιωσεις του υπουργου για τα αμεσα αποτελεσματα των βαλλιστικων ερευνων,ωστε να στοιχειοθετηθει η κατηγορια του ''ενοχου'',προσπαθωντας να πεισει την κοινη γνωμη οτι τα ''αντανακλαστικα'' της κυβερνησης λειτουργησαν εγκαιρα..
Εγω αναρωτιεμαι το εξης:Αφου στους αστυνομικους,εχουν αναθεσει την προστασια του πολιτη,κ τους εχουν δωσει το δικαιωμα να οπλοφορουν,γιατι τους στερουν ουσιαστικα την δυνατοτητα να κανουν κ χρηση του οπλου τους?
Τελος δεν νομιζω οτι υπαρχει στοχοποιηση απ τις ''ομαδες'' του κεφαλαιου,των τραπεζων κ των ακριβων αμαξιων..διαλυουν τα παντα στο περασμα τους χωρις εξαιρεσεις..δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο ''ιδεολογικο υποβαθρο'' σ'αυτες τις ομαδες..
jois21
Μεταφερω καποια πραγματα που διαβασα ελπιζοντας να μην αποδειχτουν μπαρουφες:

"Μίλησα το βράδυ με 2 φίλους που είδαν το περιστατικό με τα μάτια τους από διπλανή καφετέρια. Ο ένας μάλιστα έτρεξε και μαζί με άλλους έκανε τεχνητή αναπνοή στο παιδί.

Εν ψυχρώ δολοφονία. Εν ψυχρώ δολοφονία, μετά από φραστικό διαπληκτισμό. ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ. Κανένας αποκλεισμός, κανένα πέσιμο, κόσμος στα μπαλκόνια να βλέπει, ούτε μια γρατζουνιά στο περιπολικό τους και στους ίδιους.

ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ. Τους βρίζανε (τους πετάξανε και 2 μπύρες όταν σταμάτησαν το περιπολικό και βρίσανε από μέσα από το αμάξι), πήγαν πιο κάτω, παρκάρανε το περιπολικό πιο κάτω, ήρθαν πεζοί, βρίσανε και βριστήκανε. Και μετά ο ένας έβγαλε το κουμπούρι από τα 20 μέτρα και εκτέλεσε με 2 σφαίρες το παιδάκι. ΣΗΜΑΔΕΨΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ, ΔΕΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΛΗΘΟΣ."

κ

"Δεν ήταν ούτε 20 ούτε 50 ούτε 200 που θα πει σήμερα ο Αυτιάς.
Ήταν σίγουρα λιγότεροι από 10, στην πλειοψηφία τους πιτσιρικάδες που δεν ξέρουν που παν τα 3.

Δεν υπήρξαν μολότωφ-καδρόνια κλπ. πριν τον πυροβολισμό.
Υπήρξαν 2 μπουκάλια μπύρας, άδεια."

κ

"Δεν υπήρξε μολότωφ.

Οι μπάτσοι περάσαν από το σημείο.

Τους έβρισαν οι πιτσιρικαραίοι, πες τους κωλοπαίδια εσύ αν θες, παιδιά χωρισμένων γονιών, whatever/.

Οι μπάτσοι ανταπέδωσαν τα μπινελίκια

ΕΦΥΓΑΝ.

Παρκάρανε στην Χ.Τρικούπη.

Γύρισαν πίσω, επειδή ίσως ένιωσαν θιγμένοι από το γεγονός πως κάποιος αμφισβητεί την εξουσία τους.

Προκάλεσαν επιδεικτικά τους πιτσιρικάδες, βρίζουντάς τους.

Οι πιτσιρικάδες, (νταβαντούρι άλλο που δεν ήθελαν), απάντησαν.

Υπήρξαν διαπληκτισμοί.

Ο ένας μπάτσος έβγαλε το όπλο σημάδεψε και δολοφόνησε τον πιτσιρικά."

petrovic
Τις τελευταίες δεκαετίες οι κυβερνήσεις ΠΑΣΟΚ και ΝΔ ακολουθούν σταθερά και απαρέγκλιτα, όπως εξάλλου το σύνολο των κυβερνήσεων στο Δυτικό κόσμο,πολιτική υποβάθμισης των εργασιακών δικαιωμάτων σε σημείο εξαφάνισής τους, με προφανή στόχο την αύξηση της κερδοφορίας των επιχειρήσεων. Χαρακτηριστικά αναφέρω : α) την κατάργηση στην πράξη του 8ώρου β) τη μείωση της αμοιβής των υπερωριών γ) την κατάργηση της εφαρμογής της εργατικής νομοθεσίας, μέσω της ανοχής του φαινομένου εκείνου κατά το οποίο εργαζόμενοι που εργάζονται υπό καθεστώς εξάρτησης "μετονομάζονται" σε εργαζόμενους που δήθεν εργάζονται με σύμβαση έργου και πληρώνονται με Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών (το περίφημο "μπλοκάκι"), με σκοπό ώστε να μην εφαρμόζονται σε αυτούς, όπως θα έπρεπε, οι προστατευτικοί κανόνες του εργατικού δικαίου δ) την εξάπλωση της μερικής απασχόλησης ε) την άνοδο των ορίων συνταξιοδότησης στ) την καθήλωση των μισθών ζ) την δραστική συρρίκνωση του δικαιώματος στην απεργία, μέσω της επαναλαμβανόμενης κήρυξης τους από τα δικαστήρια ως παρανόμων και καταχρηστικών η) την αδρανοποίηση και ουσιαστική εγκατάλειψη των μηχανισμών ελέγχου της τήρησης του εργατικού δικαίου, όπως η Επιθεώρηση Εργασίας, η οποία υπολειτουργεί, χωρίς το αναγκαίο προσωπικό.
Αυτή η αντεργατική πολιτική πλήττει το εισόδημα και τη ζωή της συντριπτικής πλειοψηφίας του ελληνικού λαού, αφού ακριβώς οι περισσότεροι συμπολίτες μας είναι μισθωτοί εργαζόμενοι. Η αντεργατική αυτή πολιτική είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα προκαλέσει αντιδράσεις. Τις αντιδράσεις αυτές οι κυβερνήσεις που εφαρμόζουν και προωθούν την αντεργατική πολιτική προσπαθούν να ελέγξουν και προλάβουν με ποικίλους τρόπους.Ένας από αυτούς είναι και η ένταση της κρατικής βίας, την οποία ασκεί το ειδικά για το σκοπό τούτο επιφορτισμένο σώμα της Ελληνικής Αστυνομίας. Η προώθηση της αντεργατικής πολιτικής έχει δηλαδή ως στήριγμα την ένταση της κρατικής βίας, η οποία τρομοκρατεί και φοβίζει όσους εργαζομένους θέλουν να αντισταθούν στα πλήγματα που δέχονται. Προώθηση της αντεργατικής πολιτικής και αύξηση της κρατικής βίας πάνε χέρι-χέρι καθώς η δεύτερη είναι το μέσο ώστε να επιτευχθεί η πρώτη.
Βεβαίως είναι αλήθεια ότι η προώθηση της αντεργατικής πολιτικής τα τελευταία χρόνοια δεν έγινε κυρίως μέσω της εκδήλωσης κρατικής βίας, κάτι τέτοιο δε χρειάστηκε τελικά σε μεγάλη έκταση. Κι αυτό γιατί οι αντιδράσεις του κόσμου της εργασίας ήταν μικρές , συγκρινόμενες με την έκταση της επίθεσης που δέχθηκε. Η παθητικότητα αυτή του κόσμου της εργασίας, η οποία ακριβώς κατέστησε αχρείαστη τη μαζική χρήση της κρατικής βίας, οφείλεται, κατά τη γνώμη μου, στην ήδη προηγηθείσα απαξίωση και έκπτωση του συνδικαλισμού και τον παραλυτικό φόβο της ανεργίας εν μέσω μόνιμης οικονομικής κρίσης
Ωστόσο, η μαζική χρήση της κρατικής βίας κατέστη απαραίτητη και χρησιμοποιήθηκε σε ένα άλλο χώρο, το χώρο των φοιτητών. Οι φοιτητές έχουν πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά: α) επλήγησαν και αυτοί ως προς την εργασιακή προοπτική τους μέσω της προσπάθειας ιδιωτικοποίησης της Ανώτατης Εκπαίδευσης και αναγνώρισης των κολεγίων β) διαθέτουν αυξημένες διανοητικές δυνατότητες , οπότε μπορούσαν να αντιληφθούν το μέλλον που τους ετοιμάζουν γ) βρίσκονται εκτός εργασίας ακόμα, άρα δεν έχουν να αντιμετωπίσουν τον παραλυτικό φόβο της ανεργίας. Ο συνδυασμός αυτών των τριών στοιχείων οδήγησε ώστε να εκραγεί πριν τρία χρόνια το κίνημα των φοιτητικών καταλήψεων, κίνημα με διάρκεια, δυναμική και επιτυχίες,. Εκεί πλεον κατεστη απαραίτητη η μαζική χρήση της κρατικής βίας, δεν υπήρχε άλλος δρόμος για την κυβέρνηση. Επανειλημμένες φορές ΜΑΤατζήδες, έχοντας προφανώς λάβει σχετικές εντολές από την κυβέρνηση, εξέδραμαν με χημικά, δακρυγόνα και γκλομπ ενάντια σε ειρηνικούς διαδηλωτές, προσπαθώντας να τους τρομοκρατήσουν και να τους αναγκάσουν να σταματήσουν τον αγώνα τους.
Η μετά εντολή της Κυβέρνησης μαζική χρήση της βίας από την Αστυνομία ενίσχυσε τη θέση της τελευταίας εντός του κρατικού οικοδομήματος, δημιούργησε σε ανώτερους αξιωματικούς και κατώτερο προσωπικό την εντύπωση ότι "αυτοί είναι το κράτος", αυτοί είναι που καθαρίζουν για την Κυβέρνηση στα δύσκολα , άρα μπορούν να κάνουν και κάτι παραπάνω ελπίζοντας ότι θα βρουν κάλυψη. Οι ανωτέρω απόψεις σιγονταρίστηκαν εξάλλου και από τον ίδιο τον πρώην Υπουργό Δημόσιας Τάξης και πολιτικό προιστάμενο του σώματος , Βύρωνα Πολύδωρα, ο οποίος μέσα σε κάτι φαιδρά και ελαφρώς ψυχωσικα παραληρήματα τους χαρακτήριζε φύλακες της πόλης και άλλα παρόμοια (και επικίνδυνα)
Αποτέλεσμα της ενίσχυσης της θέσης της Αστυνομίας ήταν η αύξηση των κρουσμάτων κατάχρησης εξουσίας. Ξυλοδαρμοί μεταναστών , εξευτελισμοί μέσα στα Αστυνομικά Τμήματα, τέλος και δολοφονίες αυτών, κρούσματα που λίγο-πολύ πέρασαν ατιμώρητα. Και τέλος , αυτό που έγινε το βράδυ του Σαββάτου. Εγώ διαισθάνομαι εκτός των άλλων ότι η αντίδραση του αστυνομικού το βράδυ του Σαββάτου ίσως να έχει και μια μικρή, ψυχολογική σύνδεση με τα γεγονότα της φοιτητικής πορείας που έγινε μόλις δύο μέρες πριν, την Πέμπτη: χωρίς πραγματικά κανένα λόγο, ούτε καν τη συνήθη ύποπτη δράση των γνωστών -αγνώστων, τα ΜΑΤ τραμπούκισαν την πορεία και έριξαν εντελώς αναίτιο ξύλο. Το μήνυμα από την Κυβέρνηση προς την Αστυνομία σαφές: είστε ελεύθεροι να τα "τρέξετε" τα κωλόπαιδα.
Υπό αυτή την έννοια η Κυβέρνηση φέρει σαφέστατη πολιτική ευθύνη για το γεγονός του Σαββάτου. Είναι συνυπαίτια. Με άλλα λόγια , δεν πρόκειται απλά για μια πράξη τρέλας ενός ανεύθυνου αστυνομικού οργάνου. Το γεγονός του Σαββάτου αποτελεί συνέχεια μιας πολιτικής πολύ ευρύτερης.
Air Kef
Respect.

Έχει κανονιστεί κάτι σαν ειρηνική πορεία μετα την κηδεία του παιδιου;
Air Kef
QUOTE
Ο δράστης...
Από την αρχή της δημιουργίας του Σώματος των Ειδικών φρουρών, το 1999, υπηρετεί ο Επαμεινώνδας Κορκονέας 37 ετών από την Καλαμάτα, πατέρας τριών παιδιών ο οποίος κατηγορείται ότι σκότωσε εν ψυχρώ τον 15χρονο. Υπηρετεί στο αστυνομικό τμήμα Εξαρχείων από το 2000.
Ο δεύτερος ειδικός φρουρός, Βασίλης Σαραλιώτης, 31ετών, άγαμος μπήκε στο Σώμα το 2000. Σύμφωνα με τους αυτόπτες μάρτυρες του περιστατικού, όλη η υπόθεση όπως εξελίχθηκε οφείλεται στο γεγονός ότι οι δύο αστυνομικοί αφενός θέλησαν να εκδικηθούν γιατί οι νεαροί τους χλεύασαν και αφετέρου δεν αντέδρασαν με ψυχραιμία.
Και οι δύο προέρχονται από τις ειδικές δυνάμεις του στρατού, έχουν υπηρετήσει στους καταδρομείς και τους αλεξιπτωτιστές και έχουν περάσει από τη Σχολή Πολέμου.
Κατατάσσονται στους έμπειρους σε ό,τι αφορά τη χρήση όπλων και στη μάχη, όχι όμως και στη νοοτροπία που πρέπει να έχει κάποιος που επιτελεί αστυνομικό έργο, δηλαδή που χειρίζεται πολίτες σε ιδιαίτερες συνθήκες.
Αξιωματικοί έλεγαν ότι ο κατηγορούμενος ενήργησε με νοοτροπία... ράμπο τονίζοντας ότι πριν από μήνες περνώντας πάλι με περιπολικό από την περιοχή είχε δεχθεί επίθεση.


Στο ιδιο άρθρο πριν λίγες ώρες , έλεγε οτι ο δράστης είχε προειδοποιηθεί πολλές φορές απο τον αξιωματικό του να μην περνάει απο τα Εξάρχεια επειδη ειχε διαπληκτιστεί πολλές φορές στο παρελθόν με ομάδες νεαρών.

Όλοι οι αυτόπτες μάρτυρες μιλούν για ψυχρή εκτέλεση απο τον φρουρό, με μονη αιτία ενα μπουκαλι που πεταξαν στο μπατσικό απο απόσταση και βρισιές.

Κλειστά παρα πολλά,να όχι όλα, τα σχολεια 2οβαθμιας εκπαιδευσης απο οτι ειδα στους δρόμους.
panos75
Καλά ρε παιδιά, καθόμαστε και συζητάμε σοβαρά αν ήταν ατύχημα και αν ''εκπυρσοκρότησε'' το όπλο;
Τον πιτσιρικά τον πέτυχαν στην καρδιά και τον σκότωσαν ακαριαία. Αν κάποιοι πιστεύουν ότι αυτό έγινε τυχαία ή λόγω εξοστρακισμού στην άσφαλτο, τότε φαντάζομαι ότι θα περιμένουν τα ερχόμενα Χριστούγεννα τον Αϊ Βασίλη να τους φέρει τα δώρα από την καμινάδα.
Μόλις πριν λίγα λεπτά μίλησα άλλωστε με αστυνομικό που είναι πελάτης μου και δεν είχε κανέναν ενδοιασμό να παραδεχτεί ότι πρόκειται για δολοφονία και πως ο συνάδελφος του είναι 100% υπεύθυνος για ότι συνέβη: όχι μόνο πυροβόλησε, αλλά σημάδεψε κιόλας τον 15χρονο.

Όσο για τα επεισόδια, όσο οι τάξεις των αντιεξουσιαστών-αναρχικών είναι γεμάτες από πράκτορες-προβοκάτορες της αστυνομίας μην περιμένετε να δείτε καμιά σύλληψη, ή έστω καμιά προσπάθεια επιβολής της τάξης. Απ'το κεφάλι βρωμάει το ψάρι.

pmam
QUOTE(jois21 @ Dec 8 2008, 13:03 ) *

Xμμμμ... λέει αρκετά το κομμάτι. Μόνο σε μένα όμως βρωμάει ότι τελειώνει πάνω που πάει να πει γιατί συνελήφθησαν τα 15χρονα?? 39.gif
Εντωμεταξύ, με απόφαση του υπουργείου, αύριο τα σχολεία σε όλη τη χώρα θα μείνουν κλειστά, λόγω της κηδείας...
Air Kef
QUOTE
Ο Μιχάλης Καλτεζάς (1970 - 17 Νοεμβρίου 1985) ήταν μαθητής που σκοτώθηκε κατά την διάρκεια διαδηλώσεων στην επέτειο εξέγερσης του Πολυτεχνείου το 1985. Ο αστυνομικός Αθανάσιος Μελίστας πυροβόλησε τον Μιχάλη Καλτεζά στο πίσω μέρος του κεφαλιού από απόσταση είκοσι μέτρων[1] καθώς ο νεαρός έτρεχε μαζί με άλλους διαδηλωτές προς την πλατεία Εξαρχείων. Αμέσως μετά το θάνατο του Καλτεζά καταλήφθηκε το παλιό Χημείο στη Σόλωνος και το Πολυτεχνείο. Το πρωί της 18ης δόθηκε η άδεια από την Επιτροπή Πανεπιστημιακού Ασύλου, με πρόεδρο τον πρύτανη Μιχάλη Σταθόπουλο, να μπει η αστυνομία στο Χημείο. Η εισβολή έγινε με χρήση δακρυγόνων, για πρώτη φορά μετά το 1976,[2] και οι αστυνομικοί συνέλαβαν 37 άτομα τα οποία ξυλοκόπησαν,[3][4] ενώ λίγοι κατάφεραν να φτάσουν στην κατάληψη του Πολυτεχνείου από τους υπονόμους. Αυτή ήταν και η πρώτη άρση ασύλου από την επίσημη θεσμοποίησή του το 1982. Τα επεισόδια στην Αθήνα συνεχίστηκαν και τις επόμενες ημέρες.
Ύστερα από τα γεγονότα ο υπουργός Δημόσιας Τάξης Μένιος Κουτσόγιωργας υπέβαλλε την παραίτησή του, την οποία ο τότε πρωθυπουργός Ανδρέας Παπανδρέου δεν έκανε δεκτή. Στις 26 Νοεμβρίου του 1985 η 17 Νοέμβρη, σε αντίποινα για τη δολοφονία του Καλτεζά, επιτέθηκε με βόμβα σε κλούβα των ΜΑΤ κοντά στο Χίλτον, με αποτέλεσμα να σκοτωθεί ένας αστυνομικός και να τραυματιστούν δεκατέσσερις.[5]
O Μελίστας καταδικάστηκε πρωτόδικα σε δυόμισι χρόνια φυλάκιση με αναστολή και σε δεύτερο βαθμό αθωώθηκε στις 25/1/1990 από το Εφετείο, με δικηγόρο τον Αλέξανδρο Λυκουρέζο[6] καθώς του αναγνωρίστηκε ως ελαφρυντικό το ότι ήταν "εν βρασμώ ψυχής". Η αθώωσή του προκάλεσε νέα σοβαρά επεισόδια με κατάληψη του Πολυτεχνείου από δυνάμεις της αριστεράς και αναρχικούς.


Απο wiki.

Όλα ίδια. Και πόσοι ηταν αυτοι που χθες ζηταγαν "αρση ασύλου"...Απλα επειδη αηδίασα τελείως με τους κομματικούς και την εκμετάλευση που κανουν.
kotzito
Απο οσο ξερω παντως ελαχιστα λυκεια εκαναν μαθημα σημερα,και αυριο θα ειναι ολα τα σχολεια κλειστα.Ακουγα το πρωι στο ραδιοφωνο εναν διοικητη νομιζω της αστυνομιας ο οποιος ελεγε οτι ο αστυνομικος ενεργησε με κινησεις που παραπεμπουν σε μπραβο και οχι σε αστυνομικο.Λυπαμαι παντως τους μικρομαγαζατορες οι οποιοι μεσα σε μια μερα ειδαν να γκρεμιζονται ολα τα μαγαζια.Κατα την γνωμη μου κυριος υπευθυνος για αυτη την κατασταση δεν ειναι η αστυνομια,αλλα η κυβερνηση.Βεβαιως σε ενα κρατος οπως η Ελλαδα που μονο δημοκρατικο δεν μπορει να χαρακτηριστει οποιο κομμα και να βγει παλι τα ιδια σκατα θα κανουν.Η λυση ειναι μια οπως ειπε και ο Λαζοπουλος χτες:να συνεχισουν ολοι οι νεοι να παλευουν για τα ιδανικα τους(προς Θεου ομως,χωρις εκτροπα).
stef
Γνωριζετε τιποτα για την κηδεια του παιδιου ή για τις πορειες που θα ακολουθησουν στη Αθηνα...?
jois21
QUOTE(pmam @ Dec 8 2008, 13:40 ) *
Xμμμμ... λέει αρκετά το κομμάτι. Μόνο σε μένα όμως βρωμάει ότι τελειώνει πάνω που πάει να πει γιατί συνελήφθησαν τα 15χρονα?? 39.gif
Εντωμεταξύ, με απόφαση του υπουργείου, αύριο τα σχολεία σε όλη τη χώρα θα μείνουν κλειστά, λόγω της κηδείας...


Τι πρεπει να εκανε για να δικαιολογειται;
kotzito
QUOTE(stef @ Dec 8 2008, 14:50 ) *
Γνωριζετε τιποτα για την κηδεια του παιδιου ή για τις πορειες που θα ακολουθησουν στη Αθηνα...?

Νομιζω εχει αυριο στις 12 στην Ομονοια πορεια.Για κηδεια δεν ξερω.Λογικα μεθαυριο θα γινει γιατι το πτωμα sad.gif ειναι για ιατροδικαστικη ερευνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.