Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Air Alert 3-Συμβουλες παρακαλω
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
panagosmagas
Γεια, με λενε Παναγιωτη ειμαι 13 και 10 μηνων. Ειμαι 1,87 υψος και 96 κιλα βαρος. Θελω να καρφωνω και εχω τιν υπομονη και την επιμονη για να το πετυχω. Γι' αυτο θα ηθελα να μοθ προτινεται αν αξιζει να αρχισω το aa3 για να εχω ενα καλητερο αλμα. Θα ασχοληθώ πρωτη φορα με το αλμα μου και γι αυτο ρωταω να για ξερω αν αυτο το προγραμμα κανει στην περιπτοση μου.Πριν αρχισω το προγραμμα αρχισα να σηκωνω βαρη 15-20 κιλων ισα ισα γιατι διαβασα οτι χρειαζεται μιηκη μαζα και δυναμη. Παρακαλω αν μπορειτε απαντηστε μου πριν την καινουργια εβδομαδα. Ευχαριστς για τον χρονο σας
Nemesakos
QUOTE (panagosmagas @ Mar 9 2018, 19:30 ) *
Γεια, με λενε Παναγιωτη ειμαι 13 και 10 μηνων. Ειμαι 1,87 υψος και 96 κιλα βαρος. Θελω να καρφωνω και εχω τιν υπομονη και την επιμονη για να το πετυχω. Γι' αυτο θα ηθελα να μοθ προτινεται αν αξιζει να αρχισω το aa3 για να εχω ενα καλητερο αλμα. Θα ασχοληθώ πρωτη φορα με το αλμα μου και γι αυτο ρωταω να για ξερω αν αυτο το προγραμμα κανει στην περιπτοση μου.Πριν αρχισω το προγραμμα αρχισα να σηκωνω βαρη 15-20 κιλων ισα ισα γιατι διαβασα οτι χρειαζεται μιηκη μαζα και δυναμη. Παρακαλω αν μπορειτε απαντηστε μου πριν την καινουργια εβδομαδα. Ευχαριστς για τον χρονο σας



Καλημέρα..

Καταρχήν ξεκινάμε από το βασικό. Όλα στην ώρα τους. Το να καρφώνεις δεν νομίζω ότι είναι το πρωτεύον στην ηλικία που είσαι. Ακόμα αναπτύσσεσαι και ακόμα ψηλώνεις. Οπότε κάνοντας ασκήσεις που επηρεάζουν την ανάπτυξή σου ίσως δεν είναι και ότι καλύτερο.
Επίσης για εμένα το βασικό είναι και τα κιλά σου. Για αρχή καλό θα ήταν να χαθούν κάποια κιλά (μπορείς να δεις αναλογία ύψους βάρους ανά ηλικία) και στην συνέχεια να αποφασίσεις αν πρέπει να κάνεις τέτοιους είδους ασκήσεις.

Ωστόσο επαναλαμβάνω, όσο είσαι στην ανάπτυξη για μένα δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μπεις σε διαδικασία να κάνεις κάτι ώστε απλά να καρφώνεις. Όσον αφορά το άθλημα, άλλά έχουν προτεραιότητα και σίγουρα όχι το να μπορείς να καρφώνεις στα 14 σου...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.