Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Live 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2
Achilleas13
Μόλις πήρα το NBA Live 2007.Αρκετη διαφορα με το προηγούμενο.Το θεωρώ πολύ καλύτερο

Δεν βρήκα πουθενά το Σπανούλη 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif Ούτε στους Rockets ειναι ούτε free agent
liolias
Δεν τον βρηκες γιατι απλα δεν τον εχει.
Achilleas13
Για πιο λόγο??Ελπίζω να βγει σύντομα ενα roster update και να τον έχει
liolias
Δεν ξερω φιλε μου.Και εμενα παντως μου φανηκε περιεργο γιατι δεν τον εβαλαν.Ας ελπισουμε οτι θα τον εχουν στο NBA Live 2008 biggrin.gif .
Anaz
Κι εγω ξενερωσα με την αδικαιολογητη απουσια Σπανουλη!
sihainas
ρε παιδια αφού το λέει τα ρόστερ είναι μέχρι τις 27 Ιουλίου... οπότε παίχτες που πήγαν μετά δεν τους έχει... λογικά θα βγει update...
Anaz
Καλα οχι οτι χανετε κ τιποτα..Αμπαλο θα τον είχε!Εδω ειναι τελειως αμπαλος ο Αντονυ Παρκερ!!
λειπει κ ο Γκαρμπαχοσα ή δεν προσεξα καλα..?
Olorin ποτε θα βγει το νεο Euroleague mod?? 38.gif
Air Kef
Για τελευταία φορά λείπουν όλοι οι παίκτες που ανακοινωθηκαν μετά τις 27 Ιουλίου.

Θα προστεθούν από update μολις η ΕΑ το κρίνει καταλληλη στιγμη.!

Λογικά το πατς της Ευρωλίγκας θα βγει τον ανάλογο μήνα που είχε βγει και το προηγούμενο!!

Μήπως μπορει κάποιος να ποστάρει τις ελάχιστες απιατήσεις του γιατι το λάπτοπ μου δν είναι και ειδικο για παιχνιδια.. smile.gif
Pierce
εμεις δηλαδη του playstation le poul? no spanoulis no party....
Air Kef
Δεν έχω ιδέα το τι παίζει με πλέι στέσιον αλλά κάτι θα γίνεται και για εσάς!

Ίσως κάποιος ξέρει περισσότερα!
liolias
Αφου στο play station δεν μπαινουν updates λογικα δεν θα τον εχει.
sihainas
Κάπως μπαινουν τα updates από την μέμορυ καρντ... στο PES θυμάμαι εγώ είχα βάλει στη memory card κάτι updates και δούλευαν κανονικά... δεν ξέρω όμως αν θα γίνει το ίδιο και με το NBA Live
Air Kef
Μπράβο κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει.

Μπορεις να ψάξεις σε διάφορα φόρουμ σχετικα με το παιχνιδι ή στο σάιτ της ΕΑ..

Ο Όλοριν πάντως μπήκε και δεν απάντησε..

Ξερει κανεις τελικα τις ελάχιστες απαιτήσεις;
liolias
* 1.3 Ghz Intel, AMD processor or better
* Windows XP SP2 with 256 MB of RAM (512MB recommended)
* NVIDIA GeForce3 / GeForce4 Ti series or greater
ATI Radeon 7500 or greater
Intel 915 or greater
* At least 4 GB of free hard drive space to download and install the product
* Broadband connection for online gameplay
Air Kef
Thanks ρε..

Μάλλον θα τα δώσω τα......6 εύρω στον πειρατή του ΤΕΙ!
Alexmei
το PS3 που βγαίνει σε λίγο καιρό (μάλλον στον νέο χρόνο) θα έχει το ΝΒΑ 07 και λογικά θα έχει και μεταγραφές μέσα.... αυτά μου είπε ο αδερφός μου δν είναι full σιγουρα
FANISTELROOY
Δεν εχει Σπανουλη,μου το ειπαν και μενα,εχει ομως Ματσε!!!!!!!
Επειδη δεν ασχολουμαι με ΝΒΑ και πολυ πολυ βγαζουν Euroleague Patch??Δλδ θα μπορουμε να παιξουμε με Big SOFO εναντιον SHAQ??
Air Kef
Βγάζει πατς Ευρωλίγκας αλλά ομάδες της Ευρώπης πάνω στου ΝΒΑ...!

Οπότε αναβάλλονται τα όνειρα σου Φάναρε για όταν πάει ο Σοφο στο ΝΒΑ.
Olorin
Χμμμ... η αλήθεια είναι ότι έψαχνα σχετικό topic στο subforum "Οτιδήποτε για το μπάσκετ", όπως και τα προηγούμενα που είχατε ανοίξει και το συγκεκριμένο topic το είδα μόλις τώρα...

Περί Σπανούλη τώρα και να μην βγει κάποιο επίσημο roster update, σίγουρα θα βγει κάποιο ανεπίσημο μέχρι την έναρξη της σεζόν, τα οποία συνήθως είναι απείρως καλύτερα και ακριβέστερα από τα επίσημα της ΕΑ...

Πάντως το ίδιο το παιχνίδι με απογοήτευσε οικτρά... 68.gif

Ουσιαστικά είναι μια έκδοση του NBA Live 06 γεμάτη απαράδεκτα bugs... Τα πιο χοντρά είναι ότι ουσιαστικά ξέχασαν να βάλουν τον παράγοντα κόπωση, ενώ ο υπολογιστής κάνει αλλαγές μόνο όταν τραυματιστεί κάποιος ή βγει με φάουλ!!!!

Εκτός των άλλων αφαίρεσαν σχεδόν όλες τις πιθανές κάμερες, ενω οι Point guards κάνουν απλά πάρτυ και ειδικά στην ομάδα του υπολογιστή δεν δίνουν από το δεξί στο αριστερό!!!

Για το mod της Euroleague πέρσι νομίζω το είχαμε βγάλει Φλεβάρη, αλλά φέτος δεν αποκλείεται να το έχουμε έτοιμο μέσα στα Χριστούγεννα, αφού οι περισσότεροι τύποι γραφικών είναι ίδιοι με πέρσι...
FANISTELROOY
QUOTE(Air Kef @ Oct 25 2006, 11:46 PM) *
Βγάζει πατς Ευρωλίγκας αλλά ομάδες της Ευρώπης πάνω στου ΝΒΑ...!

Οπότε αναβάλλονται τα όνειρα σου Φάναρε για όταν πάει ο Σοφο στο ΝΒΑ.

Τι να κανουμε..θα περιμενουμε λοιπον!!
blove.gif
07macijauskas
Νοικιασα το παιχνίδι, έπαιξε 2 παιχνίδια και το βαρέθηκα. Μακράν το χειρότερο που έχουν βγάλει. Απαράδεκτο με πολλά bugs. Ούτε για αντιγραφή δεν αξίζει, χαμένος κόπος θα 'ναι. Δεν έχει και τον β-σπαν.
Air Kef
banana.gif

Yeeesss!!!

Πανηγυρίζω που δεν το έχω αγοράσει!Και ούτε πρόκειται!

Καλά τι εννοείς δεν έχει κούραση;;Εποχές ΝΒΑ 95 δλδ;; biggrin.gif
liolias
Τον Ματσε αποτι μου ειπαν τον εχει 67.Αληθεια γιατι εχει παιχτες που παιζουν στην Ευρωπη ελευθερους στο παιχνιδι??
Olorin
QUOTE(liolias @ Oct 27 2006, 11:48 AM) *
Τον Ματσε αποτι μου ειπαν τον εχει 67.Αληθεια γιατι εχει παιχτες που παιζουν στην Ευρωπη ελευθερους στο παιχνιδι??


Για τον ίδιο λόγο που δεν έχει Σπανούλη, Garbajosa κ.λπ.... Γιατί τα ρόστερ είναι ενημερωμένα μέχρι τις 27 Ιουλίου, οπότε πιθανότατα οι συγκεκριμένοι παίκτες να μην είχαν υπογράψει ακόμα στη Ευρώπη και να έψαχναν ομάδα στο ΝΒΑ ή ακόμα και επειδή τους είχαν φτιάξει πέρσι και βαριόντουσαν να τους σβήσουν φέτος... 68.gif
merlin1
QUOTE(Olorin @ Oct 26 2006, 01:43 AM) *
Χμμμ... η αλήθεια είναι ότι έψαχνα σχετικό topic στο subforum "Οτιδήποτε για το μπάσκετ", όπως και τα προηγούμενα που είχατε ανοίξει και το συγκεκριμένο topic το είδα μόλις τώρα...

Περί Σπανούλη τώρα και να μην βγει κάποιο επίσημο roster update, σίγουρα θα βγει κάποιο ανεπίσημο μέχρι την έναρξη της σεζόν, τα οποία συνήθως είναι απείρως καλύτερα και ακριβέστερα από τα επίσημα της ΕΑ...

Πάντως το ίδιο το παιχνίδι με απογοήτευσε οικτρά... 68.gif

Ουσιαστικά είναι μια έκδοση του NBA Live 06 γεμάτη απαράδεκτα bugs... Τα πιο χοντρά είναι ότι ουσιαστικά ξέχασαν να βάλουν τον παράγοντα κόπωση, ενώ ο υπολογιστής κάνει αλλαγές μόνο όταν τραυματιστεί κάποιος ή βγει με φάουλ!!!!

Εκτός των άλλων αφαίρεσαν σχεδόν όλες τις πιθανές κάμερες, ενω οι Point guards κάνουν απλά πάρτυ και ειδικά στην ομάδα του υπολογιστή δεν δίνουν από το δεξί στο αριστερό!!!

Για το mod της Euroleague πέρσι νομίζω το είχαμε βγάλει Φλεβάρη, αλλά φέτος δεν αποκλείεται να το έχουμε έτοιμο μέσα στα Χριστούγεννα, αφού οι περισσότεροι τύποι γραφικών είναι ίδιοι με πέρσι...

sta anepisima rosters tu 07 exun bali stus FA tos big Sofo,greg Oden ke ton Noah( NCAA finals MOP) h megaliterh blakia ine pu den epestrapsan ta automatic replays ke mono sta freestyle kani! rolleyes.gif
morfi
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ ?!

ΩΩΩΩ ΘΕΕ ΜΟΥ !!!!!


τι μου λετε τωρα... παω να το πεταξω... ε δεν μπορω να πω... το παιχνιδι ειναι πιο ωραιο χωρις τον θεατρινο μεσα... banana.gif
NBAer
QUOTE(Olorin @ Oct 26 2006, 01:43 AM) *
Πάντως το ίδιο το παιχνίδι με απογοήτευσε οικτρά... 68.gif

Ουσιαστικά είναι μια έκδοση του NBA Live 06 γεμάτη απαράδεκτα bugs... Τα πιο χοντρά είναι ότι ουσιαστικά ξέχασαν να βάλουν τον παράγοντα κόπωση, ενώ ο υπολογιστής κάνει αλλαγές μόνο όταν τραυματιστεί κάποιος ή βγει με φάουλ!!!!


Με μια ψιλοματια που εριξα σε καποια sites για το NBA Live 2007, ειδα οτι υποστηριζει το fatigue(κοπωση), απλα πρεπει να το ενεργοποιησεις. Επισης ο υπολογιστης για να κανει αλλαγες κανονικα θα πρεπει να υπαρχει το fatigue=ON δηλαδη να εχεις ενεργοποιησει την κοπωση.

Δεν το εχω ακομα και δεν ξερω αν εισαι "default-settings user" αλλα πριν τρεξεις ενα παιχνιδι ή οτιδηποτε, ψαξε ΟΛΕΣ τις επιλογες που εχει πριν κανεις σχολια..... Δες αν εχει κοπωση πραγματι λοιπον και πες μας και γενικοτερα τα ++ και - - να δω αν αξιζει να το αποκτησω....

Παντως προφανως και παλι δεν εισακουστηκε το email μου (απο την 2002 εκδοση στελνω στην EA-Sports) για να προσθεσουν μια εκδοση 2x2 ομοια με το ΝΒΑ Jam για οσους θυμουνται το απιστευτο αυτο παιχνιδι!
Μια εκδοση του NBA Live που θα ειχε ως extra, παιχνιδι 2x2 τυπου α-λα ΝΒΑ Jam με σημερινα γραφικα θα ηταν κατι θαυμασιο, μια ωραια αλλαγη για εμενα. Oh well, maybe next year..... sad.gif
Olorin
QUOTE(NBAer @ Oct 28 2006, 12:12 AM) *
Με μια ψιλοματια που εριξα σε καποια sites για το NBA Live 2007, ειδα οτι υποστηριζει το fatigue(κοπωση), απλα πρεπει να το ενεργοποιησεις. Επισης ο υπολογιστης για να κανει αλλαγες κανονικα θα πρεπει να υπαρχει το fatigue=ON δηλαδη να εχεις ενεργοποιησει την κοπωση.

Δεν το εχω ακομα και δεν ξερω αν εισαι "default-settings user" αλλα πριν τρεξεις ενα παιχνιδι ή οτιδηποτε, ψαξε ΟΛΕΣ τις επιλογες που εχει πριν κανεις σχολια..... Δες αν εχει κοπωση πραγματι λοιπον και πες μας και γενικοτερα τα ++ και - - να δω αν αξιζει να το αποκτησω....

Παντως προφανως και παλι δεν εισακουστηκε το email μου (απο την 2002 εκδοση στελνω στην EA-Sports) για να προσθεσουν μια εκδοση 2x2 ομοια με το ΝΒΑ Jam για οσους θυμουνται το απιστευτο αυτο παιχνιδι!
Μια εκδοση του NBA Live που θα ειχε ως extra, παιχνιδι 2x2 τυπου α-λα ΝΒΑ Jam με σημερινα γραφικα θα ηταν κατι θαυμασιο, μια ωραια αλλαγη για εμενα. Oh well, maybe next year..... sad.gif


Μα αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ότι έχουν ξεχάσει δηλαδή να προσθέσουν (ή μάλλον... θυμήθηκαν να αφαιρέσουν, αφού υπήρχε στα προηγούμενα!) την επιλογή για την ρύθμιση του "Fatigue" και αυτός είναι ένας από τους βασικότερους λόγους που το έχουν κατακράξει σε όλα τα fan sites...

Βέβαια, υποτίθεται πως εντός των ημερών θα κυλοφορήσει η ΕΑ ένα patch που θα διορθώνει όλες τις προχειρότητες που έκανε...

Επίσης, έχει αφαιρεθεί και ο slider "CPU Substitution Frequency" (και αυτό το bug υποτίθεται ότι διορθώνεται με το επικείμενο patch)

Ιδού μια λίστα με τα σημαντικότερα bugs που έχουν ανακαλυφθεί (μέχρι σήμερα τουλάχιστον):

http://www.nbaliveforums.com/ftopic41682.php

Υ.Γ: Δεν νομίζω να καθόμουν να γράψω τόσο σημαντικές κατηγορίες για ένα παιχνίδι τη στιγμή που ξέρω ότι θα τις διαβάσουν χιλιάδες άτομα, αν δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι αυτά που λέω ισχύουν... wink.gif
Achilleas13
Ξέρει κανείς τίποτα για patch εθνικών ομάδων????????
Achilleas13
Τα έχω πάρει αγρια.Πως γίνεται να κερδίζω 31 πόντους και να με κερδίζουν???? sad.gif sad.gif

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως γίνεται ο υπολογιστης να βάαζει τρίποντο όπως θέλει και γω να μη βάζω με τίποτα.
Air Kef
Η αιώνια τρομπια που έχουν τα ΝΒΑ.

Αν είναι να το βαλει,θα το βάλει.
liolias
QUOTE(Achilleas13 @ Oct 29 2006, 07:12 PM) *
Τα έχω πάρει αγρια.Πως γίνεται να κερδίζω 31 πόντους και να με κερδίζουν???? sad.gif sad.gif

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως γίνεται ο υπολογιστης να βάαζει τρίποντο όπως θέλει και γω να μη βάζω με τίποτα.

Φυσικα και γινεται αν το παιζεις στο πιο δυσκολο.Βαλτο στο ευκολο και θα δεις τι κατοσταρες θα τους ριχνεις biggrin.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Achilleas13 @ Oct 29 2006, 03:12 PM) *
Μπορεί κάποιος να μου πεί πως γίνεται ο υπολογιστης να βάαζει τρίποντο όπως θέλει και γω να μη βάζω με τίποτα.

Ασφαλώς.
Παίζεις NBA Live tongue.gif
biggrin.gif.
qspock
Και αν νομιζεις οτι υπαρχει λυση, δηλαδη το φαουλ, εισαι γελασμενος. Η CPU θα βαλει την πρωτη, θα χασει την δευτερη και τσοοουπ! να το εμμεσο τριποντο... Γιατι τοτε δε θα παιρνεις αμυντικο ριμπαουντ με τιποτα! 24.gif
teneatis
Βγήκε patch.
Johnnys
Αφηστε ρε το live και πιαστε το Nba 2k7..
dizzy_fingers
77.gif
Ένας λογικός games at last.
Κρίμα πάντως που δε βγαίνει για pc η σειρά...
Olorin
Δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση μεταξύ των δυο παιχνιδιών, από πολλές απόψεις...

Θα έλεγα ότι θυμίζει λίγο την κόντρα FIFA-PES, με τις διαφορές ότι:

*Το FIFA, σε αντίθεση με το NBA Live, έχει να επιδείξει κάποια φιλότιμα δείγματα προόδου (ειδικά φέτος)
*Το ΝΒΑ 2Κ δεν έχει τα μικροπροβλήματα του PES (έλλειψη licenses, μέτρια παρουσίαση αγώνα κ.λπ.)
*...αλλά από την άλλη, το ΝΒΑ 2Κ σνομπάρει (ακόμα) τα PCs και οι άτυχοι που δεν διαθέτουν κονσόλα (ευτυχώς ΔΕΝ είμαι ένας από αυτούς) το μόνο δίλημμα που έχουν είναι NBA Live ή... NBA Jam και Run'n'Gun!!!!
Air Kef
Πατς με τις Ευρωπαικες ομάδες βγήκε ή απλα διορθωτικο με τις τελευταίες μεταγραφές;;;

Πειράζει που αρνουμε να προχωρήσω μετα το ΝΒΑ Live 2003;
Pierce
to 2003 ηταν οντως το κορυφαιο και για εμενα. το 2004 ηταν ψιλοαπαραδεκτο το 2005 μετριο και το 2006 καλο. το 2007 εχει περιεργες καμερες
kolossos
Μετά τα 5 λεπτά που έπαιξα το 2007 στο Pc μου, τώρα περιμένωα το 2k7 από Αγγλία για να ευχαριστηθω πραγματικό μπασκετάκι στο 360 biggrin.gif . Αν κάποιος το έχει και παίζει και xbox live ας το πει να παίξουμε κανένα ματσάκι biggrin.gif
dizzy_fingers
2Κ7 στο 360???? w00t.gif 38.gif

Πότε θα κανονίσουμε basketforumικό τουρνουά στο σπίτι σου? 38.gif


tongue.gif biggrin.gif
kolossos
Eίσαι σίγουρος ότι θες να έρθεις σπίτι μου tongue.gif ; Μην ξεχνάς ότι μιλάς για φοιτητικό σπίτι icon_drunk.gif . Την μέρα που θα έρθεις πάντως σε συμβουλεύω να είσαι οργανωμένος. Κράνος, φτυάρι (για να βρίσκεις πάτωμα), μάσκα και μία φυάλη οξυγόνου κρίνονται απαραίτητα 69.gif 69.gif 19.gif . Α και για να σε φτιάξω περισσότερο εκτός από 360 και 2k7 (το οποίο αναμένω μέσα στην εβδομάδα λογικά) έχω και μια High Definition 26αρα τηλεόραση biggrin.gif . Επειδή όμως πολύ σε έφτιαξα, θα πρέπει να σε ξενερώσω και λίγο, προς το παρόν το μόνο που θα βρεις σπίτι μου είναι ένα pro evolution 6 το οποίο εχω λιώσει tongue.gif .
Vevea thewrw oti ine peritto na sou pw oti gia na viwseis tin basketiki ebeiria sto 360 tha prepei na kaneis ta strava matia sta greeklish mou 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
dizzy_fingers
24.gif

Και το pro δε με χαλάει tongue.gif. Μαζευόμαστε συχνά με τους φίλους μου και παίζουμε.
Εγώ ασφαλώς παίρνω μαζί μου και το 2Κ6 μήπως παίξουμε και κανά παιχνιδάκι...αλλά τίποτα οι μουρόχαυλοι...συνεχίζουν με τη "μπάλα".
kolossos
Σε ps2 h xbox παίζετε; Σε όποιο από τα 2 τσέκαρε τα 2 λινκς
xbox: 2k7
ps2: 2k7
Ειδικά για το χ-κουτο η τιμή είναι εντελώς ξεφτύλα. Αρκετά αξιόπιστο σάιτ κιόλας εγώ έχω παραγγείλει αρκετές φορές από εκεί χωρίς προβλήματα.
dizzy_fingers
PS2.
Καμία σχέση τα γραφικά, ασφαλώς με το ξεκούτι.
07macijauskas
Μήπως ξέρει κάποιος αν θα κυκλοφορήσει και φέτος mod για την euroleague?
Εχει καθυστερησει αρκετα και ανησυχω...
Pierce
τσεκαρε εδω
kostasvc15
Στο NBA LIVE 2008 θα ειναι ο Αρινας στο εξωφυλλο του παιχνιδιου.
lakersdynasty
Παιδια ξερει κανεις τι προγραμμα χρειαζεται για να ανοιξει ενα file TGA?

Γιατι τα screenshots στο NBA Live 2007 ειναι σε αυτη την μορφη και δεν ξερω πως να τα ανοιξω. ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.