Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Όνειρα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2
morfi
(Θυμόμουν ότι υπήρχε ένα τόπικ για τα όνειρα αλλά δεν το βρήκα πουθενά οπότε ανοίγω ένα καινούργιο.)

To παρακάτω όνειρο ανήκει στην κατηγορία των "ηλίθιων". Σήμερα λοιπόν, είδα ένα από τα καλύτερα όνειρα που έχω δεί ποτέ ! 'Ηταν από τις λίγες φορές που ξύπνησα από τα γέλια !

Είχα αποσυρθεί λέει από το ΝΒΑ ( cool.gif ) και ο Μάτζικ Τζόνσον μαζί με τον Ντάνκαν με κυνηγούσαν παντού και με παρακαλάγανε να γυρίσω πίσω. Όπου και αν πήγαινα, ότι και αν έκανα, με ακολουθούσαν και δεν με άφηναν σε ησυχία. Έτσι λοιπόν αποφάσισα να κάνω ένα μικρό ταξιδάκι για να ξεφύγω λίγο (βασικά, περπάτησα μέχρι την διπλανή πόλη που έμοιαζε πολύ με τον Ταύρο blink.gif ) και στο δρόμο για το γυρισμό βλέπω το εξής απίθανο (!) : Δύο ομάδες, την πρώτη Ντριμ Τιμ και μία ομάδα με τους τωρινούς σταρ, να με περικυκλώνουν ! Και οι δύο ήθελαν έναν παίκτη για να συμπληρώσουν πεντάδα. Η Ντριμ Τιμ (ήταν αριστερά μου) είχε 4 παίκτες. Μπερντ, Αιζέια Τόμας, Τζόρνταν και δεν θυμάμαι τον 4ο smile.gif . Από την άλλη, ήταν ο Μάτζικ (δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί), ο Ντάνκαν, ο Κόμπι Μπράιαντ biggrin.gif, o Πέιτον και ο Μούρνινγκ. Βρέθηκα στην πολύ τρομακτική θέση του να με αγριοκοιτάζουν και οι δύο και να πρέπει να αποφασίσω με ποιούς θα πάω. Ξαφνικά λοιπόν, και ενώ ήταν και οι δύο ομάδες έτοιμες να μου ορμήξουν, γυρίζω στην ομάδα των τωρινών σταρ και φωνάζω "Ρε ηλίθιοι είστε πέντε !" και τρέχω προς το μέρος της Ντριμ Τιμ ! Με πήραν στο κυνήγι αλλά δεν πρόλαβαν να με πιάσουν. Μόνο ο Κόμπι κατάφερε να με προφτάσει αλλά ήταν πλέον αργά. Ήμουν μέλος της Ομάδας Όνειρο. Αμέσως μετά παρατήρησε πως : "Ωχ ναι ρε, είμαστε πέντε 40.gif ".
Τίποτα ακόμα δεν τελείωσε. Μετά από όλα αυτά πήγα δίπλα στον Κόμπι και τον ρώτησα αν αυτός από την ομάδα του που είχε σκυμμένο το κεφάλι ήταν ο Γκάρι Πέιτον γιατί εμένα μου έμοιαζε με τον Βιν Μπέικερ. Ο ίδιος μου είπε ότι δεν γνωρίζει και μου πρότεινε να πάω να τσεκάρω και να του πω. Έτσι λοιπόν, πήγα δίπλα του και τι καλύτερος τρόπος από αυτόν να τον τσεκάρεις (!) : άρχισα να τον παίζω με πλάτη (χωρίς μπάλα blink.gif ) και να του λέω "έλα ρε, παίξε με άμυνα, παίξε άμυνα". Αυτός : " Ρε δεν πας να ..... ". Γυρίζω στον Κόμπι και του φωνάζω "Κόμπι, Ο Γκάρι Πέιτον είναι". Και κάπου εκεί ξύπνησα από τα γέλια.

Τι να πω... τελείως άθλιο... kill.gif
Flash
(Περιττό να γράψω ότι εδώ και ένα πεντάλεπτο γελάω ασταμάτητα laugh.gif )

Λοιπόν θα σου κάνω την τιμή να αναλύσω τα βάθη του υποσυνειδήτου σου (κάτι που στην περίπτωσή σου θα είναι πιο τρομακτικό για μένα από ότι για σένα tongue.gif ) και σύμφωνα με τη φροϋδική/γουνγκιανή θεωρία να επεξηγήσω το ονειρό σου.

Είναι ξεκάθαρο ότι το όνειρό σου έχει πολιτικές προεκτάσεις οι οποίες ίσως και να προέκυψαν από την πολιτική συζήτηση που έγινε στο αντίστοιχο topic.

Και εξηγώ: Ποιοι σου ζητούσαν να γυρίσεις πίσω; Ο Μάτζικ και ο Ντάνκαν. Ο Μάτζικ είναι κωδικοποίηση για τη "μαγεία" που προτάσουν οι σειρήνες του εκσυχρονισμού και στις οποίες αντιστέκεσαι σθεναρά σαν νέος φοιτητής και μέλος οικογένειας της εργατικής τάξης.

Προσπαθώντας να ξεφύγεις από αυτούς πήγες που; Σε μια πόλη που έμοιαζε με ταύρο. Όχι δεν πρόκειται για κόλλημα με τη μασκότ των Bulls αλλά για το σήμα του πάλαι ποτέ κόμματος των φιλελευθέρων του Μάνου...
Εκφράζεται έτσι η ματαιότητα της προσπάθειας να ξεφύγεις από τη μέγγενη ενός γιγαντωμένου συστήματος.

Και μετά πλέον τα πράγματα είναι ξεκάθαρα : Η Ντριμ Τιμ βρίσκεται που; Μα στα αριστερά σου φυσικά, και παρότι είναι ομαδάρα είναι μειοψηφούσα (4 παίκτες) και χρειάζεται την ενεργή συμμετοχή και την ψήφο σου άμεσα.

Αντίθετα οι πρώην διώκτες βρίσκονται στην "επάρατο δεξιά" η οποία όταν δεν πας με το μέρος της αρχίζει το αδυσώπητο κυνηγητό με επικεφαλής τον "βιαστή" των δημοκρατικών δικαιωμάτων σου, τον Κόμπε.

Τέλος ο Garry Payton δεν είναι παρά μια ασύνειδη κωδικοποίηση της υβριστικής πολυδωρικής ρητορείας.
Αυτά από μένα και δε χρειάζεται να με ευχαριστείς...

ΥΓ1: Από εδώ και στο εξής να με λέτε Ζίγκμουντ. Άντε Ζίγκι για όσους με ξέρετε λίγο καλύτερα cool.gif
ΥΓ2: Όπως καταλάβετε μέχρι να ξεφορτωθώ την ωρολογιακή βόμβα που λέγεται ψήφος από πάνω μου θα τα έχω παίξει τελείως.
ΥΓ3: Morfi σοβαρά τώρα μιας και ανέφερες τον Payton, προσπαθώ να ετοιμάσω ένα αφιέρωμα στος trash talkers του ΝΒΑ αλλά έχω κολλήσει γιατί δεν βρίσκω αρκετό υλικό. Αν μπορείς να μου στείλεις με pm καμιά πηγή θα σου είμαι ευγνώμων.
morfi
Τελευταία μου συμβαίνει κάτι πολύ παράξενο cool.gif . Πριν μερικούς μήνες είχα δει ένα όνειρο με τον admin μας αλλά δεν το σχολίασα (αν και ήταν κορυφαίο ! Ο Air Kef θα το θυμάται laugh.gif. -Έλα ρε, πήγαινε σπίτι σου, θέλω να κοιμηθώ και δεν υπάρχει χώρος. - icon_bored.gif ουουουααουου που να πάω, θέλω να κοιμηθώ ουουουααου icon_bored.gif ).

Τις τελευταίες δύο βδομάδες λοιπόν, βλέπω συνεχώς μέλη από το basketforum ! Αναλυτικά :
- με τον NBAholic. Πίναμε καφέ και τα λέγαμε.
- με τον NBAer. Eίχαμε πάει στο κυλικείο της σχολής του και τα λέγαμε.
- και σήμερα είδα ότι έπαιζα NBA Live με τον lebron15 !
Το παράξενο είναι πως τα παραπάνω άτομα (εκτός απ'τον dizzy) δεν τους έχω γνωρίσει από κοντά και ούτε καν ξέρω πως είναι !

What is going wrong with me ?
NBAholic
QUOTE
Το παράξενο είναι πως τα παραπάνω άτομα (εκτός απ'τον dizzy) δεν τους έχω γνωρίσει από κοντά και ούτε καν ξέρω πως είναι !

What is going wrong with me ?


Αυτό θα έλεγα κι εγώ. Για περίγραψέ μας λίγο να δούμε τις phychic ικανότητές σου.

ΥΓ (άσχετο): Όνειρα δε θυμάμαι να περιγράψω (ακόμη και για τα πιο έντονα που συγκρατώ, ξεχνώ τα σενάρια λίγες μέρες αργότερα), αλλά μέχρι προσφάτως ξυπνούσα μόνο όταν "έφτανα ένα βήμα πριν σκοτωθώ" (κλασική περίπτωση, μερικές φορές αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν καταφέρεις να μην ξυπνήσεις αφότου "σκοτωθείς"), αλλά προσφάτως έτυχε να ξυπνήσω από έναν ισχυρο κρότο, από αυτούς που λες ότι "τον άκουσα στα αλήθεια", παρότι το όνειρο δεν προϊδέαζε για κάτι τέτοιο. Φυσικά, δεν είχε συμβεί τίποτα στην πραγματικότητα ούτε συνέβη κάτι αργότερα.

ΥΓ2: Δεν έχει τύχει σε εμένα ή σε κάποιον γνωστό, αλλά το ρωτώ από περιέργεια: Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς να υποστεί ποτέ το φαινόμενο της "υπνικής παράλυσης"; Σε αυτή την κατάσταση, όπου τυχαίνει ο εγκέφαλος να ξυπνά από το φυσιολογικό ύπνο REM, αλλά το υπόλοιπο σώμα παραμένει κοιμώμενο, βρίσκεσαι στη δυσάρεστη θέση να έχεις συναίσθηση του περιβάλλοντός σου, αλλά να μην μπορείς να κάνεις καμιά κίνηση εκτός του να αναπνέεις και μερικές φορές να βιώνεις μυστήριες ονειρικές (ή εφιαλτικές) οπτασίες σαν αληθινές.
captain charisma
να ρωτησω κατι ασχετο εχετε παθει ποτε ονειρωξη? blink.gif
Keyser_Soze
QUOTE(big dirk @ Jan 19 2008, 15:11 ) *
να ρωτησω κατι ασχετο εχετε παθει ποτε ονειρωξη? blink.gif

Εγώ ναι. Μια φορά. Ήταν Παρασκευή.
spysta
QUOTE(big dirk @ Jan 19 2008, 15:11 ) *
να ρωτησω κατι ασχετο εχετε παθει ποτε ονειρωξη? blink.gif

Αν εχεις δει το Βασικο Ενστικο στα 12-13 ... πολυ πιθανο !!!! smiley.gif smiley.gif
captain charisma
στα 15 ειχαπαθει μια και μοναδικη φορα...και εβλεπα ονειρα οτι το κανα με τη παμελα αντερσον 69.gif 69.gif
morfi
QUOTE(big dirk @ Jan 19 2008, 17:11 ) *
να ρωτησω κατι ασχετο εχετε παθει ποτε ονειρωξη? blink.gif

Για κάποιο παράξενο λόγο, το έχουν πάθει σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου εκτός από μένα. blink.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Jan 19 2008, 16:41 ) *
Αυτό θα έλεγα κι εγώ. Για περίγραψέ μας λίγο να δούμε τις phychic ικανότητές σου.

Μπα... δεν νομίζω να έχω. smile.gif

QUOTE(NBAholic @ Jan 19 2008, 16:41 ) *
ΥΓ (άσχετο): Όνειρα δε θυμάμαι να περιγράψω (ακόμη και για τα πιο έντονα που συγκρατώ, ξεχνώ τα σενάρια λίγες μέρες αργότερα), αλλά μέχρι προσφάτως ξυπνούσα μόνο όταν "έφτανα ένα βήμα πριν σκοτωθώ" (κλασική περίπτωση, μερικές φορές αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν καταφέρεις να μην ξυπνήσεις αφότου "σκοτωθείς"),

Έχω ακούσει ότι πεθαίνεις στα αλήθεια.

Και από ότι λένε, αν ένας νεκρός σου πει να πας μαζί του, δεν πρέπει να πας...

QUOTE(NBAholic @ Jan 19 2008, 16:41 ) *
ΥΓ2: Δεν έχει τύχει σε εμένα ή σε κάποιον γνωστό, αλλά το ρωτώ από περιέργεια: Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς να υποστεί ποτέ το φαινόμενο της "υπνικής παράλυσης"; Σε αυτή την κατάσταση, όπου τυχαίνει ο εγκέφαλος να ξυπνά από το φυσιολογικό ύπνο REM, αλλά το υπόλοιπο σώμα παραμένει κοιμώμενο, βρίσκεσαι στη δυσάρεστη θέση να έχεις συναίσθηση του περιβάλλοντός σου, αλλά να μην μπορείς να κάνεις καμιά κίνηση εκτός του να αναπνέεις και μερικές φορές να βιώνεις μυστήριες ονειρικές (ή εφιαλτικές) οπτασίες σαν αληθινές.

Τώρα που το είπες κάτι μου έρχεται στο μυαλό αλλά όχι όσο αναλυτικά θα ήθελα. Αν μπορέσω να θυμηθώ καλύτερα, θα γράψω. Προς το παρών, θέλω να περιγράψω μία πρωτοφανή "ονειρική" εμπειρία που είχα για κάμποσο καιρό, παρόμοια με αυτή που περιγράφεις :
Το φυσιολογικό είναι να πέφτεις το βράδυ για ύπνο, να σε παίρνει ο ύπνος και το πρωί ( ; tongue.gif ) να ξυπνάς. Για κάμποσο καιρό έβλεπα έναν εφιάλτη, όπως τον αποκαλώ. Ξύπναγα το πρωί και πήγαινα να ανοίξω το παράθυρο. Έλα ντε που πήγαινε μέχρι ένα σημείο και μετά δεν άνοιγε ! Και τότε καταλάβαινα πως όχι μόνο δεν είχα ξυπνήσει αλλά ακόμη κοιμόνουν ! Ήταν τόσο αληθινό που νόμιζα ότι όλα ήταν αληθινά ! Και κάπου εκεί, ένιωθα μία παρουσία στο δωμάτιο (ακόμα ανατριχιάζω) η οποία ως σκόπο είχε να μη με αφήσει να βγω έξω από αυτό, εξού και το ότι δεν μπορούσα να ανοίξω το παράθυρο. Τρόμαζα τόσο πολύ που προσπαθούσα με διάφορους τρόπους να ξυπνήσω (τσιμπήματα κτλ) αλλά δεν τα κατάφερνα. Τελικά έπεφτα στο κρεβάτι με το σκεπτικό ότι κάποτε, που θα πάει, θα ξυπνήσω. Το έχω δει τόσες φορές (5-6), που από ένα σημείο και μετά καταλάβαινα αμέσως τι παίζει ενώ μία φορά φώναξα (στη παρουσία biggrin.gif) με πολύ τρομαγμένη φωνή "τι θέλεις πια ;".

Εκτός από εκείνη τη φορά, πάντα προσπαθούσα να κρατάω το στόμα μου κλειστό γιατί μου ερχόντουσαν στο μυαλό διάφορες αναφορές πως αυτό συμβαίνει, δηλαδή να καταλάβεις ότι κοιμάσαι, και μάλιστα όταν το καταλάβεις μπορείς να ζητήσεις ότι θέλεις και το έχεις εκείνη την ώρα ! Για να αποφύγω δυσάρεστες εκπλήξεις (το ξέρω πως δεν το έχω και πολύ να πω κάτι που δεν το θέλω) προσπαθούσα να μη μιλάω καθόλου. Πόσο μάλλον να αρχίσω να βρίζω και να το προκαλέσω, κάτι που όπως έχω ακούσει δεν πρέπει να κάνεις.

Φρίκη...
trefoil 13
QUOTE(NBAholic @ Jan 19 2008, 16:41 ) *
ΥΓ2: Δεν έχει τύχει σε εμένα ή σε κάποιον γνωστό, αλλά το ρωτώ από περιέργεια: Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς να υποστεί ποτέ το φαινόμενο της "υπνικής παράλυσης"; Σε αυτή την κατάσταση, όπου τυχαίνει ο εγκέφαλος να ξυπνά από το φυσιολογικό ύπνο REM, αλλά το υπόλοιπο σώμα παραμένει κοιμώμενο, βρίσκεσαι στη δυσάρεστη θέση να έχεις συναίσθηση του περιβάλλοντός σου, αλλά να μην μπορείς να κάνεις καμιά κίνηση εκτός του να αναπνέεις και μερικές φορές να βιώνεις μυστήριες ονειρικές (ή εφιαλτικές) οπτασίες σαν αληθινές.

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που αναφέρεις αλλά συνήθως παλαιότερα μου έχει τύχει να βλέπω κάποιον εφιάλτη, να ξυπνάω, να νιώθω ότι βρίσκομαι απλά στο κρεβάτι μου αλλά ο εφιάλτης να συνεχίζει και εγώ να μην μπορώ να κουνηθώ...
Και τώρα που το φέρνω στο μυαλό μου έχει καιρό να μου συμβεί, μπορεί και χρόνια. Ευτυχώς δηλαδή!
nikefalin
QUOTE(morfi @ Jan 19 2008, 21:21 ) *
Μπα... δεν νομίζω να έχω. smile.gif

ωραίο τόπικ 41.gif 41.gif 41.gif Μορφι

Αρκετές φορές έχω φτάσει να δίνω βουτιές στο κενό ή να έρχονται αυτοκίνητα κατά πάνω μου, αλλά πάντα πριν το μοιραίο ξυπνάω. Μάλιστα τις τελευταίες 3-4 φορές έχω συνειδητοποιήσει εν υπνηλία ότι είναι όνειρο και αλλάζω τόπικ tongue.gif

ένα από τα πιο παράξενα ήταν μετά από ένα τρικούβερτο ξενύχτι, κοιμήθηκα κατά τις 10 το πρωί. Ξυπνάω, βλέπω σκοτάδι έξω και λέω "τι χαζομάρα, όνειρο είναι, αφού είναι βράδυ ακόμα αποκλείεται να ναι αλήθεια" . Ήταν 9 το βράδυ...και δεν ήταν όνειρο...όταν το κατάλαβα ...ξανακοιμήθηκα μπας και έβλεπα κάποιο κανονικό όνειρο tongue.gif .

Από ανθρώπους που έχουν φύγει έχω δει αρκετούς αλλά δίχως συνομιλία, ούτε μου έχουν πει κάτι , απλά τους έχω δει σε φάσεις της ζωής τους που θυμόμουν έντονα , οπότε και πρέπει να ναι απλά το θυμικό

για τα σεξουαλικά όνειρα ...πολύ παλιά , πριν 18 χρόνια σε κάποια σεμινάρια που έιχα κάνει μας είχαν πει πως τα περισσότερα από αυτά οφείλονται σε κάτι εξωπραγματικό , ονειρικές οντότητες , που "κερδίζουν ενέργεια". Για να πω την αλήθεια δεν έδωσα βάση σε τέτοιες εξηγήσεις tongue.gif

Και κλασσικά μικρός είχα βγει στο δρόμο ως υπνοβάτης, αλλά έχω να υπνοβατήσω πάνω από 25 χρόνια.
NBAer
Αρχικα Morfi congratulations για το τοπικ! 41.gif biggrin.gif

QUOTE(NBAholic @ Jan 19 2008, 16:41 ) *
ΥΓ (άσχετο): Όνειρα δε θυμάμαι να περιγράψω (ακόμη και για τα πιο έντονα που συγκρατώ, ξεχνώ τα σενάρια λίγες μέρες αργότερα), αλλά μέχρι προσφάτως ξυπνούσα μόνο όταν "έφτανα ένα βήμα πριν σκοτωθώ" (κλασική περίπτωση, μερικές φορές αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν καταφέρεις να μην ξυπνήσεις αφότου "σκοτωθείς"),

Εγω το παθαινω το πρωτο που λες(ενα βημα πριν το θανατο), αλλα το πιο τρελο ειναι οτι συνηθως τις περισσοτερες φορες πεθαινω στα ονειρα μου και αρχιζω να ποναω και να τρελαινομαι επειδη συνειδητοποιησα οτι πεθανα, αλλα το πιο τρελλο ειναι οτι μεσα στο ιδιο το ονειρο καταλαβαινω οτι ειναι ονειρο και αρχιζω να κανω δοκιμες μεσα στο ονειρο αν μπορω να σκεφτω οποτε αν μπορω θα ειμαι ζωντανος, και τις περισσοτερες φορες καταλαβαινω οτι μπορω οποτε ησυχαζω αλλα καποιες φορες και αυτο ειναι το τραγικο γιατι ποναει ψυχικα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, καποιες φορες λοιπον δνε μπορω να σκεφτω οποτε συνειιδητοποιω, μεσα στο ονειρο ολα αυτα, οτι μαλλον εχω πεθανει οποτε νιωθω ενα φοβερο πονο σε ολο το σωμα μου και στο μυαλο μου και ξυπναω χωρις να μπορω να δω τι γινεται γυρω μου, κατι σαν τυφλωση εχοντας ομως συναισθηση του τι γινεται, και ολα αυτα περνανε σε 10-20 δευτερολεπτα.... blink.gif


QUOTE
αλλά προσφάτως έτυχε να ξυπνήσω από έναν ισχυρο κρότο, από αυτούς που λες ότι "τον άκουσα στα αλήθεια", παρότι το όνειρο δεν προϊδέαζε για κάτι τέτοιο. Φυσικά, δεν είχε συμβεί τίποτα στην πραγματικότητα ούτε συνέβη κάτι αργότερα.

Ναι me too πολλες φορες....

QUOTE
ΥΓ2: Δεν έχει τύχει σε εμένα ή σε κάποιον γνωστό, αλλά το ρωτώ από περιέργεια: Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς να υποστεί ποτέ το φαινόμενο της "υπνικής παράλυσης"; Σε αυτή την κατάσταση, όπου τυχαίνει ο εγκέφαλος να ξυπνά από το φυσιολογικό ύπνο REM, αλλά το υπόλοιπο σώμα παραμένει κοιμώμενο, βρίσκεσαι στη δυσάρεστη θέση να έχεις συναίσθηση του περιβάλλοντός σου, αλλά να μην μπορείς να κάνεις καμιά κίνηση εκτός του να αναπνέεις και μερικές φορές να βιώνεις μυστήριες ονειρικές (ή εφιαλτικές) οπτασίες σαν αληθινές.

Ναι για 10-20 δευτερολεπτα, και ειναι δραματικο, καταλαβαινεις τι γινεται γυρω σου οχι πληρως αλλα να μην μπορεις να κανεις τιποτα οπως λες και τυραννιεσαι.... Τουλαχιστον εγω....

Ερωτηση: Βλεπετε οτι πετατε? Εγω τα τελευταια 5-6 χρονια στα 5/7 των ονειρων παντα βλεπω οτι πεταω αλλα και παλι μεσα στην τυραννια, το δραμα και τον πονο ειμαι και νιωθω γιατι εχω την ικανοτητα να πεταω για 5-10 μετρα ψηλα και εχω την ιδιοτητα να πηγαινω ανεξελεγκτα ψηλα οποτε και βασανιζομαι να παραμεινω σε χαμηλο υψος. shot.gif Εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Δηλαδη ενω νιωθω μια μικρη χαρα που πεταω αλλα παντα συνοδευεται απο συνεχες πονο αφου βασανιζομαι να μεινω χαμηλα.....
NBAer
Α και για να δειτε ονειρα κοιμηθειτε νωρις και τουλαχιστον για 10 ωρες και θα δειτε πολλα. Το κακο ειναι αν θα τα θυμαστε καθως ειναι θεμα τυχης. Αν λιγο μετα το ονειρο ξυπνησετε τοτε θα το θυμαστε, αλλιως πιθανοτατα δεν θα θυμαστε τιποτα....
sihainas
Λοιπόν το τελευταίο όνειρο που είδα έχει ως εξής:

Είμαι στο δρόμο και περπατάω σε μια κατηφόρα και είναι σταματημένο ένα αυτοκίνητο (μάρκα δεν θυμάμαι μόνο ότι ήταν παλιό μικρό και άσπρο) κλειστό και δεν ήταν κανείς μέσα...και σκέφτομαι...α ας μπω μέσα (κουφό?) anyway μπαίνω και κάθομαι στο πίσω κάθισμα. Και με το που κάθομαι αρχίζει το αυτοκίνητο να κυλάει στην κατηφόρα (παρόλο που είχε δεμένο χειρόφρενο) τέλος πάντων προσπαθω εγώ τωρα να περάσω μπροστά για να κάνω κάτι μέχρι που βλέπω μια γιαγιά (άγνωστη) στη μέση του δρόμου...τελευταία στιγμή προλαβαίνω μπαίνω στο μπροστά κάθισμα στρίβω και προσπερνάω τη γιαγιά... ε μετά πήρα το αυτοκίνητο και έκανα βόλτες... χαχα...


Επίσης αν και δεν είναι ακριβώς όνειρο αρκετά συχνά νομίζω (στον ύπνο μου) ότι πάω να πέσω από το κρεβάτι τινάζομαι και ξυπνάω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό;
thrylos7
QUOTE
Επίσης αν και δεν είναι ακριβώς όνειρο αρκετά συχνά νομίζω (στον ύπνο μου) ότι πάω να πέσω από το κρεβάτι τινάζομαι και ξυπνάω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό;


Χαχα, ναι! Συνήθως κουνάω απότομα κάποιο πόδι μου σ' αυτή την περίπτωση (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω, αλλά έχω την εντύπωση ότι γίνεται στην πραγματικότητα)...

Ή κάτι παρόμοιο, νομίζω ότι σηκώνομαι (το σώμα σε γωνία 90 μοιρών, καθιστός δηλαδή), αλλά τελικά, απλώς ξυπνάω από το όνειρο, μένοντας ασφαλώς ακίνητος. Αυτό έχει γίνει τις ...κρίσιμες στιγμές. Πχ αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά ήταν ότι ήμουν σ' ένα φαράγγι και ερχόντουσαν κατά πάνω μου πολλοί ρινόκεροι κι άλλα παρόμοια, μεγάλα ζώα... Ίσως είχα επηρεαστεί από το βασιλιά των λιονταριών.

Ευτυχώς, δεν έχω δει πολλούς εφιάλτες, αν και πάλι, νομίζεις ότι κλαις, ενώ στην πραγματικότητα δεν κάνεις τίποτα...

Από ερωτικά όνειρα έτσι κι έτσι, αλλά όχι τόσο με τη σεξουαλική έννοια, αλλά με τη συναισθηματική κι αυτά συνήθως μ' επηρεάζουν για κάποιες ώρες αφού ξυπνήσω.

Η φαντασία στα όνειρα δεν έχει κανένα όριο κι αυτό πολλές φορές είναι διασκεδαστικό, ή τουλάχιστον, σίγουρα ενδιαφέρον.

Ένα κουφό και σχετικό με το φόρουμ όνειρο που είδα πολύ πρόσφατα ήταν ότι με κυνηγούσαν διάφοροι κακοί και μαζί τους ο Καρίμ Αμπντούλ Τζαμπάρ, πάνω σ' ένα μικρό ποδηλατάκι, με την κλασική εμφάνιση των Λέικερς και με ένα μεγάλο χαμόγελο! Στη συνέχεια έχασα τα ίχνη του, πρέπει ν' άλλαξα όνειρο.

Ασφαλώς, σας έχω πει για το 87 (!!!) του Μπουρούση και για το 55 του Παπαϊωακείμ στην Ευρωλίγκα...

Χμ.. πάω να κοιμηθώ...

(Μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις είναι τα ελάχιστα δευτερόλεπτα που είσαι ελαφρώς ξύπνιος και ξέρεις ότι άμεσα θα κοιμηθείς... Αυτό βέβαια δεν έχει σχέση με τα όνειρα κι ούτε με το φαινόμενο που αναφέρει ο holic, του οποίου δε νομίζω να είχα εμπειρία, τουλάχιστον σ' αυτό το βαθμό)
sihainas
χα και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος... anyway λάθος έκανα προηγουμένος τελευταίο όνειρο που είδα ήταν άλλο αλλά κι αυτό εντελώς κουφό...

Κοντά στο σπίτι που μένω είναι ένα νεκροταφείο ε εκεί ήταν συγκεντρωμένος πολύς κόσμος αλλά όχι για κάποια κηδεία... υποτίθεται πως ήταν ενέδρα (ή κρυβόμασταν δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό) για τους Γερμανούς (το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι η ιστορία εκτυλίσσεται την σημερινή εποχή) και εκεί που όλοι είμασταν μαζεμένοι και καταστρώναμε την επόμενη κίνησή μας εγώ πήγα στους Γερμανούς για να πάω με το μέρος τους... αυτοί λέει με δέχθηκαν με ανοιχτές αγκάλες... και στην αίθουσα που με πήγαν είδα πολούς Έλληνες να κάθονται με ένα laptop χαρούμενοι... μου δώσανε κι εμένα ένα laptop (χμ...τώρα που το σκέφτομαι έπρεπε να τους το φέρω στα μούτρα...δεν ήταν apple) και πήγα κι εγώ και κάθησα σε μια γωνία του τραπεζιού...

Το ακόμα πιο περίεργο του συγγεκριμένου ονείρου όμως είναι το ότι ενώ όλα τα πρόσωπα στο όνειρο είναι άσχετα/άγνωστα ένας που κάθεται στο τραπέζι με το λάπτοπ ήταν γνωστός μου (όχι στο όνειρο...στην πραγματικότητα) αλλά δεν είχα κάποια... συνομίλία μέσα στο όνειρο...απλά τον είδα να κάθεται στο τραπέζι... how weird is that? wacko.gif wacko.gif
grigoris
QUOTE
Επίσης αν και δεν είναι ακριβώς όνειρο αρκετά συχνά νομίζω (στον ύπνο μου) ότι πάω να πέσω από το κρεβάτι τινάζομαι και ξυπνάω... το παθαίνετε κι εσείς αυτό;


Και σε μένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό και μάλιστα συνδυάζεται με την ονειρική εικόνα μου του να περπατάω και ξαφνικά να σκοντάφτω.Πάντα σε μια τέτοια περίπτωση τινάζομαι και ξυπνάω.Επίσης πολύ συχνά βλέπω στον ύπνο μου άγνωστα πρόσωπα να συμμετέχουν στα όνειρά μου (τα οποία παρεμπιπτόντως σπάνια θυμάμαι ολοκληρωμένα) και μετά από κάποιο καιρό να τα συναντάω και στην "ξυπνητή" ζωή μου οπότε και τρώω τρελό deja vu.

Λέτε να έχω κανένα κληρονομικό χάρισμα? (Μπας και κονομήσουμε και τίποτα απ'αυτή την υπόθεση tongue.gif )
morfi
baskethood σε είδα στο όνειρο μου σήμερα biggrin.gif. Με πήρες τηλέφωνο με βίντεο κλήση και μετά ήρθες λέει στο σπίτι ενός φίλου μου που με φιλοξενούσε (δεν ξέρω γιατί δεν έμενα στο δικό μου) και τα λέγαμε.
baskethood
QUOTE (morfi @ Aug 15 2011, 10:46 ) *
baskethood σε είδα στο όνειρο μου σήμερα biggrin.gif. Με πήρες τηλέφωνο με βίντεο κλήση και μετά ήρθες λέει στο σπίτι ενός φίλου μου που με φιλοξενούσε (δεν ξέρω γιατί δεν έμενα στο δικό μου) και τα λέγαμε.

Ρε μαν σου εχω γινει εμμονη ιδεα,πρεπει επιτελους να με βγαλεις απ το μυαλο σου. biggrin.gif
Magnus92
QUOTE(grigoris @ Jan 20 2008, 15:46 ) *
Και σε μένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό και μάλιστα συνδυάζεται με την ονειρική εικόνα μου του να περπατάω και ξαφνικά να σκοντάφτω.Πάντα σε μια τέτοια περίπτωση τινάζομαι και ξυπνάω.Επίσης πολύ συχνά βλέπω στον ύπνο μου άγνωστα πρόσωπα να συμμετέχουν στα όνειρά μου (τα οποία παρεμπιπτόντως σπάνια θυμάμαι ολοκληρωμένα) και μετά από κάποιο καιρό να τα συναντάω και στην "ξυπνητή" ζωή μου οπότε και τρώω τρελό deja vu.

Λέτε να έχω κανένα κληρονομικό χάρισμα? (Μπας και κονομήσουμε και τίποτα απ'αυτή την υπόθεση tongue.gif )



Εμπορική απάτη το deja vu. Οταν βρω χρονο θα το εξηγησω επιστημονικα και τεκμηριωμενα cool.gif ...
morfi
Σήμερα (εκτός του ότι παραμίλαγα όπως μου είπε η αδελφή μου) είδα ότι έκανα σεξ με δύο γυναίκες ταυτόχρονα. Ο πεινασμένος... biggrin.gif
baskethood
QUOTE (morfi @ Aug 17 2011, 16:18 ) *
Σήμερα (εκτός του ότι παραμίλαγα όπως μου είπε η αδελφή μου) είδα ότι έκανα σεξ με δύο γυναίκες ταυτόχρονα. Ο πεινασμένος... biggrin.gif

Αυτα ειναι ονειρα ρε φιλε,οχι να καθεσαι να βλεπεις εμενα. biggrin.gif
Φανταζομαι τι σε ακουσε να λες η αδερφη σου χθες smiley.gif
morfi
QUOTE(baskethood @ Aug 17 2011, 16:30 ) *
Αυτα ειναι ονειρα ρε φιλε,οχι να καθεσαι να βλεπεις εμενα. biggrin.gif
Φανταζομαι τι σε ακουσε να λες η αδερφη σου χθες smiley.gif

Πλάκα-πλάκα κάτι τέτοια όνειρα είναι τρέλα. Το νιώθεις λες και το κάνεις στα αλήθεια. Φυσικά ξυπνάω πάντα με παρόμοια διάθεση. biggrin.gif
baskethood
QUOTE (morfi @ Aug 18 2011, 08:39 ) *
Πλάκα-πλάκα κάτι τέτοια όνειρα είναι τρέλα. Το νιώθεις λες και το κάνεις στα αλήθεια. Φυσικά ξυπνάω πάντα με παρόμοια διάθεση. biggrin.gif

Εγω ξυπναω με παρομοια διαθεση και χωρις να δω αντιστοιχα ονειρα. biggrin.gif
greeneyes13
ειναι πολυ ασχημο το συναίσθημα όταν ξυπνάς και συνειδητοποιείς πως όλο αυτό ήταν όνειρο...... sad.gif sad.gif sad.gif
Magnus92
QUOTE(greeneyes13 @ Oct 15 2011, 18:53 ) *
ειναι πολυ ασχημο το συναίσθημα όταν ξυπνάς και συνειδητοποιείς πως όλο αυτό ήταν όνειρο...... sad.gif sad.gif sad.gif


Αναλογα το τι εχει προηγηθει... rolleyes.gif
greeneyes13
QUOTE(Magnus92 @ Oct 15 2011, 19:09 ) *
Αναλογα το τι εχει προηγηθει... rolleyes.gif


ας πούμε ότι ήταν ένα πολύ ευχάριστο όνειρο....όχι χυδαίο
και τόσο ζωντανό sad.gif
Magnus92
QUOTE(greeneyes13 @ Oct 15 2011, 19:30 ) *
ας πούμε ότι ήταν ένα πολύ ευχάριστο όνειρο....όχι χυδαίο
και τόσο ζωντανό sad.gif


Κακως ξυπνησες τοτε .... smiley.gif
greeneyes13
QUOTE(Magnus92 @ Oct 15 2011, 19:34 ) *
Κακως ξυπνησες τοτε .... smiley.gif


λένε πως ότι συμβαίνει στα όνειρα , στην πραγματικότητα συμβαίνει το αντίθετο.....
kseplenhs
Είδα τον νικολογιάννη (τον ρεπόρτερ του παο) να παίζει ξύλο με τον δημητρακόπουλο (δικηγόρο της καε παο) και να βγάζει ο νικολογιάννης ένα αεροβόλο και να τον κυνηγάει σημαδευόντάς τον.
Και καπάκι εκεί που χάζευα το σκηνικό έρχεται ο σπανούλής με ξύρισμα (όχι κούρεμα...ξύρισμα) μήτρογλου και με ρωτάει αν υπάρχει κανένας για να δείρει

Με λίγα λόγια...φέρτε μου τον ψυχίατρο icon_drunk.gif
Magnus92
QUOTE(kseplenhs @ Dec 7 2011, 17:04 ) *
Είδα τον νικολογιάννη (τον ρεπόρτερ του παο) να παίζει ξύλο με τον δημητρακόπουλο (δικηγόρο της καε παο) και να βγάζει ο νικολογιάννης ένα αεροβόλο και να τον κυνηγάει σημαδευόντάς τον.
Και καπάκι εκεί που χάζευα το σκηνικό έρχεται ο σπανούλής με ξύρισμα (όχι κούρεμα...ξύρισμα) μήτρογλου και με ρωτάει αν υπάρχει κανένας για να δείρει


24.gif

Man , ψαξου λιγο... 39.gif
morfi
Πρόσφατα είδα ότι έκανα σεξ με μία πορνοστάρ και μάλιστα για πρώτη φορά ολοκλήρωσα στο όνειρο μου κάτι που δεν μπορούσα ποτέ να κάνω. cool.gif
Magnus92
Χθες το βραδυ ειδα στον υπνο μου οτι ημουν σε μια πορεια με τον T.W.Is.M. w00t.gif





Σημειωση: Δεν τον ξερω τον T.W.Is.M wacko.gif
greeneyes13
μόλις γύρισα από αγγλία είδα πως κάνανε στην αδερφή μου πρόταση για δουλειά και έπρεπε εγώ να πάω στην θέση της αδερφής μου στην αγγλία blink.gif
Flash
QUOTE(greeneyes13 @ Jan 22 2012, 14:58 ) *
μόλις γύρισα από αγγλία είδα πως κάνανε στην αδερφή μου πρόταση για δουλειά και έπρεπε εγώ να πάω στην θέση της αδερφής μου στην αγγλία blink.gif


Τι νόημα θα είχε αυτό;
greeneyes13
QUOTE(Flash @ Jan 22 2012, 17:10 ) *
Τι νόημα θα είχε αυτό;


ένιωθα πως έπρεπε να αφήσω ελλάδα, φίλους και γνωστούς και να πάω εκεί
δεν ξέρω σαν όνειρο τι νόημα είχε αλλά δεν ήταν ευχάριστο
Magnus92
Ξαναειδα ονειρο σχετικο με το φορουμ...

Ειδα οτι με ειχαν κανει mod... blink.gif
G-arenas
φανταστικο τοπικ μολις τωρα πηρα χαμπαρι οτι υπαρχει...

θυμαμαι αρκετα απο τα ονειρα που εχω δει τα περισσοτερα απο αυτα ειναι αστεια...πριν απο αρκετο καιρο ειχα δει ενα ονειρο στο οποιο ημουν καναρινι(ναι αυτο το κιτρινο πουλακι)και ημουν σε ενα εστιατοριο στο οποιο με κυνηγαγε ενας γατος(προφανως για να με φαει)αλλα και ο μαγειρας του εστιατοριου(δεν ξερω γιατι),το τελος του ονειρου δεν το θυμαμαι αλλα νομιζω οτι την ειχα σκαπουλαρει...

σε ενα αλλο ονειρο,το οποιο το εβλεπα συχνα,σηκωνα την ευρωλιγκα ως αρχηγος της τσσκα(δεν ξερω γιατι με αυτην την ομαδα και οχι με τον παο)

προχθες ειδα εναν εφιαλτη στο οποιο ηταν ενας ανδρας ο οποιος μου πεταγε πριονια(σαν αυτα που κοβουμε ξυλα)και εγω κρυβομουνα πισω απο δεντρα ομως εντελως τυχαια δεν με πετυχαινε κανενα(αλλα βρισκανε τα δεντρα και αλλα περναγαν ξυστα απο εμενα).ξαφνικα και εκει που ελεγα οτι θα πεθανω εμφανιζετε απο το πουθενα ο διαολος και αυτος που μου εριχνε τα πριονια οταν κοιταξε τον διαολο πεθανε ακαριαια και εγω απο φοβο αρχιζα και ετρεχα για να σωθω,χωρις να τον εχω κοιταξει
ομως αυτος με κυνηγαγε(εβλεπα την σκια του στο εδαφος)μαλλον για να με σκοτωσει(την στιγμη που κατεβηκε ο διαολος ακουγοταν ροκ μουσικη πολυ δυνατα κιολας)...μετα απο αυτο ξυπνησα εντελως τρομαγμενος και αναψα αμεσως το φως και την tv και δεν ξανακοιμηθηκα μεχρι το πρωι που βγηκε ο ηλιος...σκετος τρομος

αυτα...


aegeansheed
Πέη ατένσιο (αφιερωμένο στο μεγάλο Ονειροκρίτη Ξεπλένη)

Πρέπει να το μοιραστώ γιατί είχε τόσο πλάκα, που μόλις με ξύπνησε έτρεξα αμέσως να το αποδώσω, χωρίς καν να έχω δει boxscores.

Το όνειρο ξεκινούσε αρχικά με εμένα να εξηγώ στον σωσία του Πρίντεζη τα κατατόπια της δουλειάς, αυτά στο χώρο του παλιού δημοτικού σχολείου στο οποίο δασκαλεύτηκα (σ.σ. αφού δεν είδα και την κυρίαΠηνελόπη πάλι καλά), κάποια στιγμή υποτίθεται ότι αποχαιρετιόμαστε αλλά το "κουφό" είναι το εξής:

Ότι βρίσκομαι ξαφνικά σε ένα μπαρκαφέμπρασερί σε άγνωστη φανταστική πόλη, αν και βλέπω τον fake Πρίντεζη σε τραπεζάκι, καταλαβαίνω ότι δε μπήκα για να τον συναντήσω, αλλά χωρίς να ξέρω και για ποιον λόγο. Απλά κάνω την τσάρκα μου δηλαδή. Πάω προς τα μέσα που στο τέλος του διαδρόμου αντί για μπαρμαν στεκόταν πίσω από τον πάγκο ο dj και ακριβώς μπροστά του (με κλασικό κάθισμα σχεσούς γκόμενας dj με κατεβασμένες καμπούρικες πλάτες) ο Κώστας ο Κουφός. Τη στιγμή εκείνη ο dj παίζει άγνωστη funkιά που με κάνει να γουστάρω τόσο που κάνω την εξής ποζεριά: στις τρεις τελευταίες νότες κάνω air bassing (όχι guitarring, το θυμάμαι επειδή έκανα τρεις φοβερές δαχτυλιές με το κωλοδάχτυλο) και με μια συνεχόμενη κίνηση αφήνω το κασκόλ στην άκρη του αντίθετου μπαρ και αράζω.

Στο μπαρ υπήρχε μια τεράστια σημαία με ένα σύνθημα υπέρ της τοπικής ομάδας, των Yakes, αγνώστου αθλήματος (αλλά κάτι σε college football μου θύμιζε, χωρίς να ρωτήσω) που είχαν για σήμα ένα ποτηράκι με ανθρωπόμορφα χαρακτηριστικά και πλατύ χαμόγελο, όπως ο Towelie από το SP ας πούμε. Τη σημαία με το σύνθημα υποτίθεται ότι την είχε υπογράψει ο Κουφός.

Η επόμενη σκηνή που θυμάμαι ήταν ότι εγώ και ο Duncan21 παίρναμε συνέντευξη από τον Κώστα. Ξεκίνησα λέει με τα κλασικά γλυψίματα ότι του έχω κάνει follow στο Twitter (χαχαχα) και του στέλνω direct messages κλπ με αποκορύφωμα όταν του μιλάω για το special thread (θυμάμαι τι αγγλικες λεξεις που έλεγα) στο basketforum που έχει από απλά facts, πρόσφατες ειδήσεις μέχρι και ... --> τη στιγμή αυτή με ένα στόμα, στα αγγλικά πάντα, λέμε ταυτόχρονα και εγώ και ο Κώστας "your girlfriend". Ο Κουφός ξαπλώνει προς τα πίσω με τα χέρια πίσω από το κεφάλι από αμηχανία κι εγώ με ελληνικά κάνω προς τον Duncan "Πες κι εσύ ρε Γιάννη!!!". O Duncan,ο οποίος μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχε καν μιλήσει, αλλά στεκόταν κάπου κοντά, δεν ένιωσε, είχε αντί για πραγματικό κεφάλι και εκφράσεις, το άβαταρ με τη φωτογραφία που έχει στο facebook με αυτό το ύφος του πουτανίστικου κοιτάγματος με χαμόγελο με νόημα σε 18χρονο κοριτσάκι και ακριβώς το ίδιο βλέμμα είχα την ατυχία να συναντήσω όταν του ζήτησα βοήθεια. Κάπου εκεί έληξαν όλα.
duncan21
Αχαχαχαχαχαχαχαχα.Πωωωω μλκ,εξέθεσες ανεπανόρθωτα το σοβαρό-αν μη τι άλλο-profile που προβάλλω στο forum εδώ και 3 χρόνια.Πουτανίστικο λέει 24.gif .

υ.γ Πάντως αγαπημένες μου forumίτισσες είμαι όντως τόσο τζουτζούκος όσο προϊδεάζει η γλαφυρή περιγραφή του Κωστή.
benchwarmer
77.gif 77.gif 77.gif
kseplenhs
QUOTE(aegeansheed @ Dec 29 2012, 10:40 ) *
Πάω προς τα μέσα που στο τέλος του διαδρόμου αντί για μπαρμαν στεκόταν πίσω από τον πάγκο ο dj και ακριβώς μπροστά του (με κλασικό κάθισμα σχεσούς γκόμενας dj με κατεβασμένες καμπούρικες πλάτες)



ναιρεφίλε...

Πρέπει να πάμε σε καγκουρομάγαζο δυτικών προαστίων με θαμώνες ελληνοαλβανούς(βορειοηπειρώτες για τους χρυσαυγίτες τουλάχιστον) ράπερς και να σχολιάζουμε κλασσικές φυσιογνωμίες που παραπέμπουν σε συγκεκριμένους ρόλους και ιδιότητες...

(με ντάνκαν φυσικά παρέα να καρφώνει πουτανίστικα τα θυληκά του καταστήματος μπας και προκύψουν τίποτα τυχερά)
morfi
Πρόσφατο. Ήμουν ο Μπάτμαν και με έσπαγε στο ξύλο ο Μπέιν. cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morfi @ Dec 29 2012, 22:50 ) *
Πρόσφατο. Ήμουν ο Μπάτμαν και με έσπαγε στο ξύλο ο Μπέιν. cool.gif



Στο επομενο σου ονειρο μπορεις να εισαι ο Τζοκερ? Θα κανω εγω το Μπατμαν για να σε πιασω. Και αν γινεται πριν την επομενη κληρωση γιατι εχει και 2 εκατομμυρια στο τζακ ποτ... icon_drunk.gif
morfi
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 30 2012, 01:05 ) *
Στο επομενο σου ονειρο μπορεις να εισαι ο Τζοκερ? Θα κανω εγω το Μπατμαν για να σε πιασω. Και αν γινεται πριν την επομενη κληρωση γιατι εχει και 2 εκατομμυρια στο τζακ ποτ... icon_drunk.gif

Πάλι ξύλο δηλαδή...; laugh.gif
Knickerbocker
QUOTE (aegeansheed @ Dec 29 2012, 10:40 ) *
Πέη ατένσιο (αφιερωμένο στο μεγάλο Ονειροκρίτη Ξεπλένη)

Πρέπει να το μοιραστώ γιατί είχε τόσο πλάκα, που μόλις με ξύπνησε έτρεξα αμέσως να το αποδώσω, χωρίς καν να έχω δει boxscores.

Το όνειρο ξεκινούσε αρχικά με εμένα να εξηγώ στον σωσία του Πρίντεζη τα κατατόπια της δουλειάς, αυτά στο χώρο του παλιού δημοτικού σχολείου στο οποίο δασκαλεύτηκα (σ.σ. αφού δεν είδα και την κυρίαΠηνελόπη πάλι καλά), κάποια στιγμή υποτίθεται ότι αποχαιρετιόμαστε αλλά το "κουφό" είναι το εξής:

Ότι βρίσκομαι ξαφνικά σε ένα μπαρκαφέμπρασερί σε άγνωστη φανταστική πόλη, αν και βλέπω τον fake Πρίντεζη σε τραπεζάκι, καταλαβαίνω ότι δε μπήκα για να τον συναντήσω, αλλά χωρίς να ξέρω και για ποιον λόγο. Απλά κάνω την τσάρκα μου δηλαδή. Πάω προς τα μέσα που στο τέλος του διαδρόμου αντί για μπαρμαν στεκόταν πίσω από τον πάγκο ο dj και ακριβώς μπροστά του (με κλασικό κάθισμα σχεσούς γκόμενας dj με κατεβασμένες καμπούρικες πλάτες) ο Κώστας ο Κουφός. Τη στιγμή εκείνη ο dj παίζει άγνωστη funkιά που με κάνει να γουστάρω τόσο που κάνω την εξής ποζεριά: στις τρεις τελευταίες νότες κάνω air bassing (όχι guitarring, το θυμάμαι επειδή έκανα τρεις φοβερές δαχτυλιές με το κωλοδάχτυλο) και με μια συνεχόμενη κίνηση αφήνω το κασκόλ στην άκρη του αντίθετου μπαρ και αράζω.

Στο μπαρ υπήρχε μια τεράστια σημαία με ένα σύνθημα υπέρ της τοπικής ομάδας, των Yakes, αγνώστου αθλήματος (αλλά κάτι σε college football μου θύμιζε, χωρίς να ρωτήσω) που είχαν για σήμα ένα ποτηράκι με ανθρωπόμορφα χαρακτηριστικά και πλατύ χαμόγελο, όπως ο Towelie από το SP ας πούμε. Τη σημαία με το σύνθημα υποτίθεται ότι την είχε υπογράψει ο Κουφός.

Η επόμενη σκηνή που θυμάμαι ήταν ότι εγώ και ο Duncan21 παίρναμε συνέντευξη από τον Κώστα. Ξεκίνησα λέει με τα κλασικά γλυψίματα ότι του έχω κάνει follow στο Twitter (χαχαχα) και του στέλνω direct messages κλπ με αποκορύφωμα όταν του μιλάω για το special thread (θυμάμαι τι αγγλικες λεξεις που έλεγα) στο basketforum που έχει από απλά facts, πρόσφατες ειδήσεις μέχρι και ... --> τη στιγμή αυτή με ένα στόμα, στα αγγλικά πάντα, λέμε ταυτόχρονα και εγώ και ο Κώστας "your girlfriend". Ο Κουφός ξαπλώνει προς τα πίσω με τα χέρια πίσω από το κεφάλι από αμηχανία κι εγώ με ελληνικά κάνω προς τον Duncan "Πες κι εσύ ρε Γιάννη!!!". O Duncan,ο οποίος μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχε καν μιλήσει, αλλά στεκόταν κάπου κοντά, δεν ένιωσε, είχε αντί για πραγματικό κεφάλι και εκφράσεις, το άβαταρ με τη φωτογραφία που έχει στο facebook με αυτό το ύφος του πουτανίστικου κοιτάγματος με χαμόγελο με νόημα σε 18χρονο κοριτσάκι και ακριβώς το ίδιο βλέμμα είχα την ατυχία να συναντήσω όταν του ζήτησα βοήθεια. Κάπου εκεί έληξαν όλα.


Φίλε φρουδικο τελείως..

Θα σου δώσω την εξήγηση μου.Ειναι πασιφανές ότι στην ΜΜ Bynum εποχή που ζεις (ΜΜ will now stand for μετα μποουλινγκ) ο εγκέφαλος σου πλαθει ονειρικα σενάρια mega trades.οπως αυτός αποφάσισε σύντομα θα εμπλακεις σε τριπλό trade με εμένα και τον Duncan.θα λαβεις τον Kosta koufos και θα μας δώσεις κάποιον gay (η γυναικεία reference του ονείρου).ελπιζω να ειναι Rudy gay.

Σε παρακαλώ κρατά με ενημερο.
T.W.Is.M.
O Kane επαιζε εναντιον του Randy Orton σε αγωνα που γινοταν στο δωματιο μου. Νικησε με τη βοηθεια του Undertaker(που δεν ηταν ξεκαθαρο αν ηταν ο πραγματικος Undertaker ή εγω) μετα απο frog splash απο την κορυφη της παλιας βιβλιοθηκης μου! icon_drunk.gif
Εχετε τιποτα χειροτερο?
Και για να μη μιλαω για προσωπα που δεν ξερει οποιος το διαβασε, εδω θα τους δειτε και τους δυο:
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 4 2013, 21:12 ) *
O Kane επαιζε εναντιον του Randy Orton σε αγωνα που γινοταν στο δωματιο μου. Νικησε με τη βοηθεια του Undertaker(που δεν ηταν ξεκαθαρο αν ηταν ο πραγματικος Undertaker ή εγω) μετα απο frog splash απο την κορυφη της παλιας βιβλιοθηκης μου! icon_drunk.gif
Εχετε τιποτα χειροτερο?
Και για να μη μιλαω για προσωπα που δεν ξερει οποιος το διαβασε, εδω θα τους δειτε και τους δυο:

χαχα...Εχω δει και εγω ονειρα με κατς...Πριν την wrestlemania 28 οτι ο Σινα νικαγε τον Ροκ.Δυστηχως δεν επαληθευτηκε.

Το δικο σου μπορει να ηταν ενα μηνυμα απο μια μελοντικη wrestlemania οτι μπορει ο Ορτον να παιξει την ρεβανς της φετινης μανια με τον Κειν.Αλλα δεν μου καθεται καλα το αποτελεσμα.Παλι νικητης ο Κειν?Δεν το βλεπω πιθανο.Sorry απο τους υπολοιπους ο TWISM και αλλοι 2-3 θα με καταλαβουν. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 4 2013, 21:21 ) *
χαχα...Εχω δει και εγω ονειρα με κατς...Πριν την wrestlemania 28 οτι ο Σινα νικαγε τον Ροκ.Δυστηχως δεν επαληθευτηκε.

Το δικο σου μπορει να ηταν ενα μηνυμα απο μια μελοντικη wrestlemania οτι μπορει ο Ορτον να παιξει την ρεβανς της φετινης μανια με τον Κειν.Αλλα δεν μου καθεται καλα το αποτελεσμα.Παλι νικητης ο Κειν?Δεν το βλεπω πιθανο.Sorry απο τους υπολοιπους ο TWISM και αλλοι 2-3 θα με καταλαβουν. smiley.gif


Δεν εστιασες ομως στο σωστο σημειο του ονειρου. Το "δεν ηταν ξεκαθαρο αν ηταν ο πραγματικος Undertaker ή εγω". Φαντασου σε τι συγχυση πρεπει να ειμαι για να βλεπω τετοια πραγματα... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.