Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
sni79per
Ενταξει οι ενστασεις για τον Ξανθοπουλο επικεντρωνονται στο...θεμα ''ταβανι''-εξελιξη.
Σαν τριτη επιλογη παλευεται.(τι λεω ο μακακας τη μερα που μας χαιρεταει ο Σαρας sad.gif )
Χορευτης
QUOTE(sni79per @ Jul 25 2012, 06:29 ) *
Ενταξει οι ενστασεις για τον Ξανθοπουλο επικεντρωνονται στο...θεμα ''ταβανι''-εξελιξη.
Σαν τριτη επιλογη παλευεται.(τι λεω ο μακακας τη μερα που μας χαιρεταει ο Σαρας sad.gif )


Αν ο ξανθοπουλος ερχεται για αντι-Λογκαν μην το συζηταμε μια χαρα ειναι. Αν ο Ουκιτς προοριζεται για αντι καλαθης επισης μια χαρα ειναι. Μην ξεχναμε οτι δεν πηραμε σχεδον τπτ απο αυτους τους 2 την περσαμενη χρονια.
kseplenhs
QUOTE(Χορευτης @ Jul 25 2012, 15:44 ) *
Αν ο ξανθοπουλος ερχεται για αντι-Λογκαν μην το συζηταμε μια χαρα ειναι. Αν ο Ουκιτς προοριζεται για αντι καλαθης επισης μια χαρα ειναι. Μην ξεχναμε οτι δεν πηραμε σχεδον τπτ απο αυτους τους 2 την περσαμενη χρονια.


Το ανάποδο.Ο ούκιτς έρχεται για αντι-λόγκαν και ο ξανθό για αντι-καλάθης
6stars
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...=home-slideshow


και καλά...
comrade
Αν ειχαμε και coach Ομπραντοβιτς θα ελεγα οτι χτυπαμε Ευρωλιγκα μ αυτο το ροστερ αλλα...

Προς θεου, δεν ειναι μομφη για τον πεδουλακη αυτο που λεω. Το ιδιο θα ελεγα ακομα κι αν ειχαμε πιανιτζιανι, πασκουαλ, κατσικαρη ή δεν ξερω και γω ποιον αλλον...
Απλα ο ζοτσ ειναι η εγγυηση στον παγκο που σου εξασφαλιζει οτι θα παρει το 120% απο οποιοδηποτε ροστερ. Που θα κανει τους παιχτες να μασανε σιδερα. Μακαρι να τον πλησιασει σ αυτο ο πεδουλακης, εστω ως ενα βαθμο.
sni79per
Και να θες να πιστεψεις αυτα που γραφουν onsports κ πρασινη δεν μπορεις με τοσα υπαλληλικα ανυπογραφα αρθρα.
Τι καλα θα ηταν να ειχες κλεισει κ τον ντρου που παρακαλουσε (βεβαια σε καλο του βγηκε με την ΤΣΣΚΑ)
κ να σε ηδη κομπλε κ στο 2.
comrade
QUOTE(6stars @ Jul 25 2012, 15:52 ) *


Με αυτη τη διοικηση μου φαινεται οτι καθε φορα που θα χωριζουν οι δρομοι μας με εναν παιχτη, θα γινει με "ασχημο" τροπο. Κριμα..
Χορευτης
QUOTE(kseplenhs @ Jul 25 2012, 06:51 ) *
Το ανάποδο.Ο ούκιτς έρχεται για αντι-λόγκαν και ο ξανθό για αντι-καλάθης


Ισως εχεις δικιο καθως ταιριαζουν λιγο καλυτερα σαν θεσεις. Εγω το σκεφτομαι απο την αποψη του χρονου που επαιρναν. Μου ταιριαζει καλυτερα ο Ξανθο σαν αντι-λογκαν αφου ο λογκαν ηταν μαξιμουμ για 10λεπτα.


QUOTE(comrade @ Jul 25 2012, 06:58 ) *
Απλα ο ζοτσ ειναι η εγγυηση στον παγκο που σου εξασφαλιζει οτι θα παρει το 120% απο οποιοδηποτε ροστερ. Που θα κανει τους παιχτες να μασανε σιδερα. Μακαρι να τον πλησιασει σ αυτο ο πεδουλακης, εστω ως ενα βαθμο.


Ας μας δωσει ο Αρτζι αλλα πραγματα οπως να βγαλουμε κανα παιχτη λαβρακι, η να εμπιστευτουμε κανα νεο να τον αναδειξουμε. Με μπατζετ 7 μυρια θα ηταν πολυ δυσκολο κ για τον ζοτς να χτυπουσε ευρωλιγκα.

QUOTE(6stars @ Jul 25 2012, 07:52 ) *


Οσο για τον Σαρας κ 500 χιλ να του προσφερε ο Παναθηναικος (που αμφιβαλω να ηταν τοσα) πιστευω πως μετραει κ πολυ το γεγονος οτι με την μπαρτσα μπορει να κατακτησει ακομα μια ευρωλιγκα οποτε ο ανθρωπος για μενα επραξε σωστα συνυπολογιζοντας κ το γεγονος οτι εφυγε το τεχνικο τιμ.
comrade
QUOTE(Χορευτης @ Jul 25 2012, 16:05 ) *
Με μπατζετ 7 μυρια θα ηταν πολυ δυσκολο κ για τον ζοτς να χτυπουσε ευρωλιγκα.


Νταξει ισχυει, αλλα φαντασου αυτο το ροστερ με τεσσαρι τον καιμακογλου και ενα αξιολογο αθλητικο πενταρι. Είμασταν ή δεν είμασταν ενα απ τα φαβορι. Ή τουλ δεν θα μας ξεγραφε κανεις με τον ζοτς στον παγκο. Άσχετα απ το μπατζετ, το ροστερ θα ηταν αναβαθμισμενο σε σχεση με περσι.

Βεβαια, θα πρεπει να περιμενουμε να δουμε και τις αλλες κινησεις για να δουμε σε τι επιπεδο θα ειναι η ομαδα.


QUOTE(Χορευτης @ Jul 25 2012, 16:17 ) *
Οσο για τον Σαρας κ 500 χιλ να του προσφερε ο Παναθηναικος (που αμφιβαλω να ηταν τοσα) πιστευω πως μετραει κ πολυ το γεγονος οτι με την μπαρτσα μπορει να κατακτησει ακομα μια ευρωλιγκα οποτε ο ανθρωπος για μενα επραξε σωστα συνυπολογιζοντας κ το γεγονος οτι εφυγε το τεχνικο τιμ.

Ενοειται οτι καλα εκανε κι εφυγε. Ασχετα που θα τον ηθελα να κλεισει την καριερα εδω.

Απλα βλεπω οτι οταν η διοικηση δεν θελει καποιους παιχτες τους το δειχνει με "ασχημο¨τροπο. Τους εχει στο περιμενε ενω χρησιμοποιει τις φυλλαδες τις για να δειξει οτι εχει κανει μια γαματη προταση και ριχνει το μπαλακι στον παιχτη. Αφηνει να εννοηθει οτι αυτος φταιει που δεν δεχεται την προταση.
Αυτα ειναι πο*στικα. Θα μπορουσε να βγει να πει ή δεν τον θελόυμε ή δεν μπουρουμε οικονομικα να τον κρατησουμε. Θα το εκτιμουσε κι ο κοσμος αυτο και ο παιχτης. Και θα ειχαμε καλυτερες σχεσεις μαζι του.
Θα μου πεις, τι σε νοιαζουν οι καλες σχεσεις. Με νοιαζουν οταν προκειται για παιχτες "σημαια" της ομαδας.
6stars
Ουσιαστικά πέρσι Λογκαν,Μαριτς,Σατο(επιθεση),Καλάθης(επίθεση
),Τσαρτα,Σμιθ και Περπέρογλου(το περισσότερο καιρο) ήταν πάντα εκτος κλίματος και αγώνα..Οπότε όλο το βάρος έπεσε σε Μητσο,Σαρας,Μαικ,Καιμακόγου και Βουγιούκα..Νομίζω τα μπαλαντέρ ήταν ο Σαρας και ο Και..χωρίς τις εμφανίσεις τους Final4 ..δε θα φτάναμε και στο πρωτάθλημα ο γαύρος θα έκανε απλά ένα σκούπισμα..

Φανταστείτε 7 παίχτες ήταν μονίμως Ντεφορμέ και φτάσαμε εκεί που φτάσαμε..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Βέβαια φαινότανε οτι το πράγμα δε πάει καλά..θυμηθείτε σε πόσους αγώνες κερδίζαμε με πολλούς πόντους διαφορά και ο αντίπαλος στο τέλος έκανε τον αγώνα ντέρμπι...)



Πλέον νομίζω πως πρέπει να είμαστε όλοι αισιόδοξοι..
belalik
Ο Σαρας εκανε πολυ καλα και πηγε στη μπαρτσα. Ειναι μια λογικη κινηση για την οποια δε μπορει κανεις να τον 'κατηγορησει'. Και σιγα που επαιξαν ρολο τα λεφτα, 50 η 100 χιλιαρικα. Δε νομιζω ειλικρινα να εγειρε αυτο τη πλαστιγγα. Ειναι τιμη να τον ζηταει η μπαρτσα, εχει δεσμους με την ομαδα, ειναι σχεδον εγγυημενο πως θα εχει μια ευκαιρια να πρωταγωνιστησει σε ακομα ενα Φ4 κλπ ... Του εδωσαν μαλιστα συμβολαιο 1+1 .. Ο ιδιος πρεπει να πιστευει οτι εχει τα φοντα να κανει ακομα μια καλη χρονια και να μεινει αλλη μια για το τελος.

Αν ευσταθει οτι ειχα διαβασει και πριν απο λιγες μερες, τον ενδιεφερε η προταση για προπονητης στον ΠΑΟ, αλλα δεν ηρθε επειδη ειχε δεσμευτει με την εθνικη του ομαδα για προ-ολυμπιακο και ολυμπιαδα.

Ελπιζω να μην καφρισουν καποιοι φιλοι του ΠΑΟ εναντιον του (προδοτης, εφυγε κλπ) .. Κατι μου λεει οτι στο μελλον ο Σαρας θα γυρισει στον ΠΑΟ και στην Ελλαδα, ισως με το ποστο του coach πια ...
Anaz
Αρχιζει σιγα σιγα να διαφαινεται το ροστερ που παει να φτιαξει ο Παο. Προσωπικα μ'αρεσει αν και θα εξαρτηθουν παρα πολλα απο τις δυο κρισιμες μεταγγραφες στο "2" και το "5".
Κριμα που δεν τελεσφορησε και του Λασμε, τον θεωρουσα καλη επιλογη στο 4 να συμπληρωνει τον Σοφο. Δειχνει ομως λογικα τι στυλ παιχτη ψαχνει ο Πεδουλακης.
Ουσιαστικα οπως το βλεπω απομενουν οι μεταγγραφες των Γιαννοπουλο, Καββαδα, ενος αθλητικου 4αριου, ενος 2αριου με καλο σουτ, και ενος βασικου σεντερ.
Το -διολου ευκολο- στοιχημα μετα για τον Πεδουλακη θα ειναι να κρατησει τις ισορροπιες στα αποδυτηρια και να τους κανει ΟΜΑΔΑ.
sni79per
Ο Παναθηναϊκός μετράει επτά μεταγραφές μέχρι τώρα στο καλοκαιρινό μεταγραφικό παζάρι μιας και είναι αναγκασμένος να φτιάξει μία νέα ομάδα από την αρχή.

Έτσι, λοιπόν, η αθλητική ιστοσελίδα Sport24.gr ζήτησε τη γνώμη του παλαιότερου μέλους του τεχνικού επιτελείου των πράσινων, Ανδρέα Πιστιόλη.

Διαβάστε τα όσα είπε ο Έλληνας τεχνικός:

Για τον Μάικ Μπράμος: "Η προσθήκη ενός τέτοιο παίκτη και μάλιστα Έλληνα διεθνή ήταν απαραίτητη. Έχει κάνει πολύ καλά παιχνίδια ιδιαίτερα με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα και είναι σε θέση να δώσει πολλά πράγματα στην ομάδα. Βγάζει ενέργεια και είναι σε θέση να προσφέρει στον αμυντικό τομέα.

Έχει καλό σουτ και μπορεί στις προσαρμοσμένες άμυνες επάνω στους πρωταγωνιστές μας να πάρει τη μπάλα και να τιμωρήσει τον αντίπαλο, δημιουργώντας του πρόβλημα. Σημαντική προσθήκη".

Για τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη: "Είναι μεγάλο στοίχημα για τον Παναθηναϊκό ο Σοφοκλής. Είναι ένας πάρα πολύ ποιοτικός παίκτης που μπορεί να προσφέρει πάρα πολλά στην ομάδα. Όταν παίξει αυτό που μπορεί είναι πραγματικά ασταμάτητος.

Έχει αλλάξει, είναι πλέον οικογενειάρχης και βρίσκεται σε μία πολύ καλή φάση για τον ίδιο. Μπορεί να προσφέρει πολλά με την δύναμη του κοντά στο καλάθι και να αποτελέσει σημείο αναφοράς για εμάς. Ο Παναθηναϊκός έχει να βρει τέτοιο παίκτη από τον Νίκολα Πέκοβιτς. Είναι φυσικά Έλληνας και θα μας ενισχύσει σημαντικά. Είναι πολύ ποιοτικός, δυνατός και είναι σε θέση να δώσει λύσεις για εμάς".

Για τον Ρόκο Λένι Ούκιτς: "Ο Ούκιτς είναι ένας εξαιρετικός παίκτης. Έχει τρομερά προσόντα, μεγάλη εμπειρία, έχει κατακτήσει τίτλους και είναι πολύ σημαντικός αθλητής για εμάς. Είναι παίκτης πρωταγωνιστής και πιστεύω ότι μαζί με τον Διαμαντίδη θα "δέσουν" ιδανικά, θα έχουν πολύ καλή χημεία και θα αποτελέσουν ένα πολύ ισχυρό δίδυμο. Με αυτούς τους δύο μέσα στο παιχνίδι έχουμε ψηλά γκαρντ με μακριά χέρια που μπορούν να δημιουργήσουν προβλήματα και να δυσκολέψουν τους αντιπάλους όταν έχουν τη μπάλα.

Ο Λόγκαν πέρυσι δεν πρόσφερε τα αναμενόμενα, όπως και ο Καλάθης, ο οποίος έπρεπε πολλές φορές να δημιουργήσει, ενώ δεν ήταν απαραίτητα εκείνος ο ρόλος του, με αποτέλεσμα το βάρος να πέσει επάνω στον Δημήτρη Διαμαντίδη. Έπρεπε να κάνει τα πάντα, να δημιουργήσει ή να εκτελέσει. Φέτος με την παρουσία του Ούκιτς θα μπορέσει να πάρει ανάσες και να αφήσει σε εκείνον πολλές φορές τη δημιουργία και να μπει για κάποια λεπτά σε δευτερεύοντα ρόλο από πρωτεύοντα".

Για τον Άντι Πάνκο: "Το ότι είναι στα 35 μας ευνοεί, διότι ένας παίκτης 28-29 χρονών με τα ματς που έκανε ο Πάνκο τα τελευταία χρόνια θα κόστιζε πάνω από ένα εκατομμύριο. Πολλοί ίσως σκέφτηκαν την ηλικία, αλλά για εμάς αυτό δεν είναι πρόβλημα, δεν μας απασχολεί. Τον έχουμε δει. Έχει τρομερό πρώτο βήμα, βήμα εικοσάρη θα έλεγα. Πολύ γρήγορος, εξαιρετικός σουτέρ.

Είναι παίκτης που έπαιζε 30 λεπτά στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης και είχε πρωταγωνιστικό ρόλο. Επίσης, είναι ένας τεσσάρι που μπορεί να βγει και να παίξει και μακριά από το καλάθι. Μετά την φυγή και του Κώστα Καϊμακόγλου θα έχει σημαντικό ρόλο. Είναι ένας παίκτης που "κολλάει" σε αυτά που θέλει ο κόουτς Πεδουλάκης".

Για τον Γιόνας Μασιούλις: "Είναι ένας παίκτης που τον θέλαμε και προηγούμενα χρόνια, αλλά για διάφορους λόγους δεν προχώρησαν οι επαφές. Είναι εξαιρετικός παίκτης. Διαθέτει μεγάλη εμπειρία, αγωνίζεται στην εθνική Λιθουανίας και έχει ύψος και δύναμη.

Όλα τα στοιχεία που πρέπει να έχει ένα σύγχρονο τριάρι. Τα τριάρια της εποχής δεν παίζουν τόσο το πιν-εν-ρολ, αλλά βοηθάνε πολύ στο inside game. Τελειώνουν φάσεις μετά από εκδήλωση πρώτης επίθεσης, η οποία δεν κατέληξε στο καλάθι και βοηθάνε πολύ στα ριμπάουντ. Είναι ψηλός, γρήγορος και καλός σουτέρ. Ο Σοφοκλής είναι δυνατός, όμως δεν είναι το ατού του το ριμπάουντ, ενώ και ο Πάνκο παρότι μαζεύει ριμπάουντ είναι πιο ελαφρύς.

Με τον Μασιούλις στο παρκέ έρχεται η ισορροπία και βρίσκεις έναν παίκτης που δημιουργεί και εκείνος πολλά προβλήματα στον αντίπαλο. Είναι παίκτης που μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Ο Παναθηναϊκός φέτος δεν θα μπορεί να έχει 12 ή 13 παίκτες, οι οποίοι θα είναι σε θέση ανά πάσα στιγμή να κάνουν τη διαφορά. Θέλουμε εξαιρετικούς παίκτες που θα μπορούν να έχουν κι άλλους ρόλους σε ένα ματς".

Για τον Βασίλη Ξανθόπουλο: "Ο Βασίλης Ξανθόπουλος είναι ένας παίκτης που όσα έμαθε από τον Παναθηναϊκό κατάφερε να τα εφαρμόσει και να βελτιωθεί πολύ το διάστημα που αγωνίστηκε σε άλλες ομάδες. Τα έβαλε σε εφαρμογή. Είναι καλός Έλληνας παίκτης, από τα καλά γκαρντ και πέρυσι έπαιξε και στην Εθνική ομάδα. Είναι πολύ έξυπνος, εργατικός και έχει βελτιώσει το σουτ του. Παίρνει σουτ όσο χρειάζεται, έχει βελτιωθεί πολύ και σε αυτό".

Για τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο: "Θέλουμε να κοιτάξουμε το μέλλον. Η αλήθεια είναι ότι στον Παναθηναϊκό δεν είναι εύκολο κάποιος νεαρός παίκτης να πάρει χρόνο συμμετοχής και να καθιερωθεί. Ο μοναδικός που το έχει κάνει είναι ο Αντώνης Φώτσης.

Έχει γίνει τα τελευταία χρόνια εξαιρετική δουλειά στα τμήματα υποδομής και έχουμε φτάσει να βγαίνουμε πρώτοι στο Εφηβικό και δεύτεροι στο Παίδων, όπως έγινε πέρυσι. Δουλεύουν πολύ σωστά οι ακαδημίες και από την στιγμή που ο Χαραλαμπόπουλος, ο οποίος δεν είναι καν στο Εφηβικό ακόμα ξεχωρίζει στις μικρές ηλικίες έπρεπε να πάρουμε ως Παναθηναϊκός ό,τι καλύτερο υπάρχει για το μέλλον".
SkyFall
και τώρα, μια είδηση για έναν υποψήφιο παίχτη μας
Γι Γιανλιάν
Χορευτης
Τα πρωτοσελιδα της πρασινης μετα απο καθε διαζυγιο με παιχτη ειναι εκνευριστηκα γελοια. ΔΓ εκτιθεσαι κ προδιδεις τους ασχημους χειρισμους σου...
argeitis
QUOTE(Χορευτης @ Jul 26 2012, 11:39 ) *
Τα πρωτοσελιδα της πρασινης μετα απο καθε διαζυγιο με παιχτη ειναι εκνευριστηκα γελοια. ΔΓ εκτιθεσαι κ προδιδεις τους ασχημους χειρισμους σου...


Και γίνονται ακόμα γελοιότερα όταν χαρακτηρίζουν παίκτες τύπου Ξανθόπουλου "Π Υ Ρ Α Υ Λ Ο Κ Ι Ν Η Τ Ο Υ Σ" smiley.gif
plokamias
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...ero-tis-a1-vids

Παπαγιάννης λέει εδώ.Ενδιαφέρουσα επένδυση...

Για τον Μπατίστα που είδα πιο πάνω,δεν τον θέλω με τίποτα,δε μου αρέσει καθόλου αυτός ο παίκτης και νομίζω ότι χρειαζόμαστε άλλου είδους 5ρι
Χορευτης
QUOTE(plokamias @ Jul 26 2012, 03:55 ) *
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...ero-tis-a1-vids

Παπαγιάννης λέει εδώ.Ενδιαφέρουσα επένδυση...


Ειδα κ τα 2 βιντεακια. Ειναι ταλεντο ο μικρος κ τετοιες επενδυσεις ειναι σημαντικες. Θα μου πει καποιος ομως γτ αυτο το παιδι δεν κανει σκριν. Κ στο παιδικο τους κ στο ανδρικο δεν βρισκει παιχτη με τπτ. Βρηκα αυτο σαν ελλατωμα του. Σε γενικες γραμμες ενα 15χρονο παιδι που θα υπολογιζεται για το εφηβικο αν προπονειται κ με τους μεγαλους θα μαθαινει πολλα κ θα ειναι μεγαλη η εξελιξη του.
nvip13
Τα πράσινα νέα λένε για τον μικρό Ντραγκιτς..
kostas b
http://prasinanea.gr/basket/article1869296.ece

Και το παιδομάζωμα συνεχίζεται....
plokamias
Μα καλά,ΠΟΣΟ κιτς πια αυτή η φωτογραφία δίπλα στις αφίσες των Γιαννακόπουλων....? smiley.gif
A.CAB
http://www.superbasket.gr/permalink/164963.html

Να τι κάνει ο Πατ που αναρωτιόμασταν όλοι.
Αν φύγει ο Περπέρογλου δεν καταλαβαίνω γιατί να μην τον αντικαταστήσει ο Πατ. Θα υπάρχει ήδη ο Μασιούλις με το Μπράμος γύρω του. Δεν πολυθυμίζει και την παλιά ομάδα άρα ο πρόεδρος δεν έχει λόγο να τον στείλει (κακία). Εκτός κι αν δεν κάνει στον Πεδουλάκη.
spysta
παντως ολο αυτο το σκηνικο με Περπερογλου που καθυστερει να απαντησει στον ΠΑΟ .. που αρχιζει και κουραζει που θα παει ποτε θα υπογραψει κτλ κτλ .. δεν θυμιζει λιγο σκηνικο Σπανουλη πριν 2 χρονια ??

Νομιζω πως ειτε εχει συμφωνησει με ΟΣΦΠ ο Περπερογλου και απλα περιμενουν λιγο να καταλαγιασει το ολο θεμα .. ειτε απλα ψαχνει να βρει προταση απο το εξωτερικο (πχ Ουνιξ)

εκτος κι αν απλα περιμενει να ανεβασουν κι αλλο την προταση τους στον ΠΑΟ .. αλλα δεν μου καθεται και τοσο καλα αυτο το σεναριο
sni79per
Συμφωνία με Καββαδά, αλλά...
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129107944
EXASFAIROS
Dragic για ΕΞΑΣΤΕΡΟ???????Ο παιχτης ειναi διαμαντι!!!!!φτανει να προσεξουμε τις option για ΝΒΑ και τετοια.Διαμαντακος,Παπαγιαννης,Χαραλαμποπ
υλος +2 κλπ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! ...φτανει να ιδρυθει ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Β και να ανεβαινει σιγα σιγα στην Α2 icon_drunk.gif .Αντε και την επομενη εβδομαδα να κλεισουμε το ροστερ με Lasme η Simons,Gist,Kavvadas,Giannopoulos και Dragic η NCAAer!!!!!Αυτη η ψυχη ο Jankovic τι απεγινε????Μας ανοιξε η ορεξη και μακαρι να παμε για 15αδα smiley.gif .Αυτη η Partizan βολιδοσκοπει κανενα αμερικανο guard?γιατι ολοι οσοι αγοραζει απο αμερικανικη ηπειρο ....αποδεικνυονται ενας και ενας.
6stars
http://www.youtube.com/watch?v=tNTctuyQuUc

Φαίνεται ταλεντάρα ο Ντραγκιτς... το θέμα ειναι όμως αν έχει τρίποντο και σουτ σουτ απο μέση απόσταση..
SkyFall
QUOTE (6stars @ Jul 26 2012, 19:53 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=tNTctuyQuUc

Φαίνεται ταλεντάρα ο Ντραγκιτς... το θέμα ειναι όμως αν έχει τρίποντο και σουτ σουτ απο μέση απόσταση..



μόνο απο τα παιχνίδια της εθνικής του τον έχω δει και δεν μου γέμισε το μάτι, αλλά εδώ θα μου πείς με την εθνική τους πέρασε και δεν ακούμπισε και ο γκόραν...

κάποιος καμμένος που παρακολουθεί σλοβένικο rolleyes.gif ή αδριατική λίγκα ας φτιάξει το προφίλ του μπας και καταλάβουμε τι παίχτης είναι. προσωπικά στα ελάχιστα που τον έχω δει μου θυμίζει λίγο ούκιτς, λίγο ΔΔ κτλ στο παιχνίδι του και θυμάμαι οτι μου είχε κάνει εντύπωση πρόπερσι που κατέκτησε με την κρκα το πρωτάθλημα στην σλοβενία εναντίων της εξαιρετικής (τουλάχιστον μέχρι τα μέσα της σεζόν) ολύμπια (με ζντόβτς και σερμαντίνι τότε). κλασικός σουτέρ πάντων δεν είναι.
sni79per
Η ομαδα θελει εναν κλασικο σουτερ.Με Ουκιτς,Μπραμο,Ματσιουλις κ Πανκο ειμαστε οκ σε...''μπουκα'' κ παιχνιδι 1 με 1.Δεν ξερω γιατι δεν κινηθηκαμε για Ντρου αλλα θελουμε αντιστοιχο γκαρντ.
Turamarth
Me 22.8% ποσοστό καριέρας στα 3ποντα δεν τον λες και σουτέρ. Βελτίωσε τα ποσοστά του την φετινή χρονιά αλλά με ελάχιστες προσπάθειες 3π.
Και εμένα με την εθνική που τον είδα δεν μου γέμισε το μάτι, καλός μπουκαδόρος, κινητικός, με αναλογία ασσίστ/λαθών κοντά στο 0 και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να αντεπεξέλθει στο χαμηλό τέμπο που θα αντιμετωπίσει αν έρθει Ελλάδα στο πρωτάθλημα & την Ευρωλίγκα.
Μάλλον δεν είναι αυτό που χρειαζόμαστε μετά την απόκτηση του Ukic....
berry
QUOTE(SkyFall @ Jul 26 2012, 20:07 ) *
μόνο απο τα παιχνίδια της εθνικής του τον έχω δει και δεν μου γέμισε το μάτι, αλλά εδώ θα μου πείς με την εθνική τους πέρασε και δεν ακούμπισε και ο γκόραν...

κάποιος καμμένος που παρακολουθεί σλοβένικο rolleyes.gif ή αδριατική λίγκα ας φτιάξει το προφίλ του μπας και καταλάβουμε τι παίχτης είναι. προσωπικά στα ελάχιστα που τον έχω δει μου θυμίζει λίγο ούκιτς, λίγο ΔΔ κτλ στο παιχνίδι του και θυμάμαι οτι μου είχε κάνει εντύπωση πρόπερσι που κατέκτησε με την κρκα το πρωτάθλημα στην σλοβενία εναντίων της εξαιρετικής (τουλάχιστον μέχρι τα μέσα της σεζόν) ολύμπια (με ζντόβτς και σερμαντίνι τότε). κλασικός σουτέρ πάντων δεν είναι.


εδω λεει καποια πραγματα

http://nbadraft.net/forum/zoran-dragic-sti...s-nba-footsteps

http://www.draftexpress.com/profile/Zoran-Dragic-6303/
Dred11
O Dragic είναι μια χαρά τριάρι, αλλά δεν είναι αυτό που λείπει από τον παναθηναικό. Εγώ απορώ πώς δεν χτυπήσαμε για shooting guard τον Diebler του Πανιωνίου που έχει πιο φαρμακερό σουτ από τον Nikolas και κατέληξε στην Τουρκία (έλεος)θ. Εναλλακτικά για τη θέση 2 ίσως θα μπορούσαμε να ποντάρουμε στον Jancovic, ο οποίος λογικά έχει περιθώρια εξέλιξης και είναι επίσης πολύ καλός σουτέρ. Σ' αυτήν την περίπτωση θα περίσσευε και μια θέση ξένου στο 3 οπότε θα μπορούσαμε να πάρουμε τον Dragic δίπλα στον Maciulis. Στο 4 Lasme και Gist είναι τρομεροί power forward και θα ήμουν ευτυχισμένος με οποιονδήποτε από τους δύο. Στο 5 όμως θα κριθεί όλο το παιχνίδι. Ο Simmons δεν κάνει, εκτός αν τον πάρουμε ως τρίτο σέντερ, πίσω από τη μεταγραφή και τον Σκορτσιανίτη. Είναι αργός στην άμυνα, δεν είναι μπλοκέρ, δεν είναι ρημπάουντερ. Στην επίθεση κάτω από το καλάθι είναι βέβαια φοβερός. Ας σκεφτούμε όμως τί σέντερ θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε στην Ευρωλίγκα. Για κει δεν κάνει το παιδί για βασικός. Ο Σοφο πάνω από 15 λεπτά δεν μπορεί να βγάλει δυστυχώς στην καλύτερη. Χρειαζόμαστε έναν παίκτη δυνατό γύρω στο 2.10 με όγκο, δύναμη και καλή φυσική κατάσταση ώστε να μπορεί να βγάζει 2 25λεπτα την εβδομάδα. Μέχρι στιγμής το καλύτερο όνομα που άκουσα για τη θέση είναι του Batista. Ελπίζω να προκύψει κάτι ακόμα καλύτερα αλλά θα πρέπει να βιαστούμε γιατί οι ευκαιρίες μειώνονται όσο περνάει ο καιρός.
plokamias
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...aka-o-pelekanos

OXI,OXI,OXI,OXI!!
Ginobili
Καλά..και Πελεκάνος και Γιαννόπουλος??? Τι στο διάολο??? Δηλαδή το γκαρντ που ψάχνουμε για αντι-Σάρας θα είναι Ο Πελεκάνος...??? Δεν το πιστεύω
xaris_
η κινηση για Πελεκανο ειναι περιεργη αφου την δουλεια που κανει ο Πελεκανος μπορει να την κανει ο Μπραμος απο την αλλη ο Γιαννοπουλος ειναι ενας εξελιξημος παικτης διαφορετικου στυλ
sni79per
Το πιθανοτερο ειναι καποιοι παιχτες να ειναι stand by μεχρι να δουμε τους κυριους στοχους αν θα ευοδωθουν.
Διαφορετικα βλεπω να γινεται το ΟΑΚΑ...μια ωραια ατμοσφαιρα του χρονου.Πολλοι ειναι με το ''μαχαιρι στο στομα'' με τον ντιμι κ τις επιλογες του σε μπαλα κ μπασκετ.
Ακου εκει πελεκανος....
SkyFall
παίρνω 10 χρόνια διαρκείας, παρόλο που πηγαίνω το πολύ σε 10 ματς το χρόνο. θα έπαιρνα και φέτος...αλλά μέχρι εδώ. αρνούμαι να δω Πελεκάνο στην ομάδα.
Zoys
Αν δεν ήταν ο Πεδουλάκης στον πάγκο η περίπτωση του Πελεκάνου δεν θα ακουγόταν ούτε για αστείο στον Παναθηναϊκό. Είναι ξεκάθαρο ότι θα χρησιμεύσει κυρίως και πρώτα απ' όλα στο αμυντικό κομμάτι το οποίο είναι και ένα (αν όχι το μοναδικό πλέον) δυνατό του σημείο.
priest
http://www.sday.gr/Basket/A1-Basket/PELEKANOS.aspx

εδω γραφει για πελεκαν+γιαννοπουλο+γκαρντ+κινεζο γκαρντ...

αρα ο κινεζος θα ειναι πιτσιρικας και το συμβολαιο του 50-100χιλ το πολυ...

συνοπτικα...

1:διαμαντιδης,ουκιτς,ξανθοπουλος
2:μη κοινοτικος,μπραμος,μπραμος
3:μασιουλις,γιαννοπουλος,πελεκανος
4:μη κοινοτικος,πανκο,τσαρτσα
5:μη κοινοτικος,σοφο,καββαδας


ελληνες:8 , μη κοινοτικοι : 4(+1 ο κινεζος για να σκουπιζει τον παγκο) κοινοτικοι : 2
gspara
Γιατι οχι Πελεκανο?????
Ο Σατο δλδ ηταν καλυτερος ???
Και χωρις να αναφερουμε συμβολαια.
A.CAB
QUOTE(gspara @ Jul 27 2012, 13:12 ) *
Γιατι οχι Πελεκανο?????
Ο Σατο δλδ ηταν καλυτερος ???
Και χωρις να αναφερουμε συμβολαια.


Όχι δεν ήταν. Αφού η Φενέρ με την ΤΣΣΚΑ σκέφτονταν ή Σάτο ή Πελεκάνο. Απλά ο Αφρικανός έχει καλύτερα κονέ και πρόλαβε να κλείσει πριν τον Πέλεκαν.

Τα ίδια και με Ξανθόπουλο και Σάρας. Πιο φτηνά μας έρχεται ο Ξανθό και είναι και πιο νέος.
kseplenhs
Κάποια στιγμή πρέπει να εκπληρώσω το βίτσιο μου και να ψάξω όλα τα ποστ-αναφορές στον σάτο τον ρομέιν

Απο το "ο καλύτερος φόργουορντ στην ευρωλίγκα" στο "χειρότερος του πελεκάνου"...
gspara
Eγω δεν καταλαβαινω την αρνητικοτητα για τον Πελεκανο.Ο Πεδουλακης δεν τον παιρνει σε αναμνηση των υπεροχων χρονων του Περιστεριου.Τον θελει για συγκεκριμενες δουλειες.Ο Μιχαλης δεν θα διστασει να βαλει ποδια και σωμα στην φωτια,δεν θα γκρινιαξει για τιποτα και αν περισσεψουν καποια σουτακια θα τα παρει με ικανοποιητικη επιτυχια.Θα βοηθησει και ειναι οικονομικος!
sni79per
Ανακοίνωση για τις κάρτες διαρκείας
http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=3788

με πελεκανο κ κινεζο θα πεσει διαρκειας στο φασκελο.
ξεκινησαν οι μεταγραφες με καποιο πλανο καλο,κακο θα δειξει, αλλα πλανο τουλαχιστον κ αρχισαν παλι
οι βλακειες με κινεζους (προφανως β διαλογης) κ τον πελεκανο.
plokamias
Eντάξει,ας περιμένουμε λίγο ακόμα προτού κράξουμε.Δεν θέλω με τίποτα Πελεκάνο(εκτός αν τον έχει βίτσιο ο RG και τον θέλουμε για βοηθητικό στις προπονήσεις),αλλά θα κράξω(αν χρειαστεί) μόλις ολοκληρωθεί το ρόστερ.
Α,και για να απαντήσω στα σχόλια που ακούμε τον τελευταίο καιρό,ΝΑΙ,ο περσινός Σάτο είναι καλύτερος του Πελεκάνου.Μην τρελαθούμε κιόλας...
giorgos14
Δεν μπορω να καταλαβω το ολο θεμα του κινεζου...Οκ δημητρακη,την ειδες φλορεντινο περεθ και πας την ομαδα σου να μαζεψει λεφτα στην ασια και θες και παικτη για να τα παρεις πιο χοντρα.Αλλα να αφηνεις ετσι στη ψυχρα να διαρρεεται οτι θες οπωσδηποτε κινεζο ,ανεξαρτητου θεσης και ταλεντου κατανταει γελοιο και μονο καλο δεν κανει στην εικονα που εχτιζαν οι προκατοχοι σου..Ας ειχες την ελαχιστη προνοητικοτηα να κλεισεις καποιο παλτο πρωτα και μετα ας αφηνες να λενε οτι το εκανες για τα εσοδα..
sni79per
Οποιος παρακολουθει τα ποδοσφαιρικα ξερει.
Η ασπιδα Ομπραντοβιτς τελειωσε κ παρολα αυτα ο κοσμος μεχρι στιγμης κανει το...βλακα.
Γι αυτο οι ''πρασινες'' φυλλαδες του με τις επικοινωνιακες κουτοπονηριες (η μια δικια του κ η αλλη του νυν υπαλληλου κ πρωην υβριστη του) εχουν πιασει πατο απο κυκλοφορια.
Αντε να δουμε...
Ginobili
ας πάρει τον Γιαννόπουλο να ολοκληρωθεί το 3,ας πάρει αυτούς που πρέπει σε ασσόδυο,4 και 5...και ας πάρει και τον Πελεκάνο κι ένα σπρινγκ ρολ/παπάκι πεκίνου/τηγανιτό ρύζι...ό,τι θέλει τεσπα,δεν με πειράζει.
Reggie Miller 31
Παιδιά όλα αυτά περί Πελεκάνου κλπ αν δεν δω υπογραφές τα θεωρώ δημοσιογραφικές... εφευρέσεις! Και λογικά να το πάρουμε δεν χωράνε και Μπράμος και Ματσιούλις και Πελεκάνος και Γιαννόπουλος! Εγώ πιστεύω ότι με Μπράμο και Ματσιούλις η θέση 3 έκλεισε και αυτό που παίζει να γίνει είναι να πάρουμε ένα ακόμα κόμπο γκαρντ και ένα SG που να μπορεί να παίζει και στο 3 (μακάρι να είναι ο Γιαννόπουλος αυτός)!

Όσον αφορά τον Κινέζο, απο την στιγμή που ο ΠΑΟ είναι εκπρόσωπος της euroleague στην Κίνα το βρίσκω φυσικό να ψάχνει ο ΔΓ έναν Κινέζο για τα τηλεοπτικά και για όποια επιπλέον έσοδα έρθουν! Το θέμα είναι να πάρουμε έναν που να παίζει το πολύ 2 λεπτά, ίσα-ίσα για τα έσοδα απο Κίνα...

Το μεγάλο θέμα είναι ότι θέλουμε ένα 4 και ένα 5 και δυστυχώς ο Σίμονς δεν μου γεμίζει το μάτι, ο Λάσμε που είναι καλός το βλέπω να κολλάει και ο Μπατίστα... δεν ξέρω, έχει κάνει κάτι στις ομάδες που έπαιζε; Δεν νομίζω...

ΥΓ Πάντως (αν τελικά ισχύει για Πελεκάνο) δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω θα προσφέρει απο τον κατά 5 χρόνια νεωτερό του ΠΑΤ!!!!!! Είναι πολύ κρίμα να φύγει!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.