Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Γαλατασαραι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs

Πεμπτη 28/11 21:00 Nova Sports 3

Μια εβδομαδα μετα τη μαθηματικη εξασφαλιση της προκρισης ερχεται η ωρα της μαθηματικης εξασφαλισης της πρωτης θεσης. Το εμποδιο γι αυτο ειναι η ομαδα εναντιον της οποιας ειχαμε κανει την καλυτερη εμφανιση μας στον πρωτο γυρο. Σε σχεση με εκεινο το παιχνιδι η Γαλατασαραι εχει μια σημαντικη διαφορα: στη θεση του Τζαγουαι που μεταφερθηκε εσπευσμενα στο νοσοκομειο λιγες ωρες μετα το παιχνιδι του πρωτου γυρου αποκτηθηκε ο Ποπς Μενσα-Μπονσου, ο οποιος εχει κανει πολυ καλο ξεκινημα. Το παιχνιδι θα μπορουσε να χαρακτηριστει μετριας δυσκολιας, καθως ενας καλος και σοβαρος Ολυμπιακος πρεπει να κερδισει εντος εδρας τη Γαλατασαραι. Οταν ομως οι μεχρι στιγμης εμφανισεις δεν εχουν φερει ευκολη νικη εκτος ισως απο το παιχνιδι στη Σιενα(που κι εκει στο τελος οι Ιταλοι πηγαν να το κανουν ντερμπι), δεν μπορουμε να μιλαμε για μικρη και μεγαλη δυσκολια. Θα πρεπει σιγα σιγα να εξαφανιζονται τα νεκρα διαστηματα και να παρουμε και καποιο παιχνιδι χωρις ανατροπες, καρδιοχτυπια και αγωνια μεχρι το τελος.

Το καθιερωμενο βιντεο περιλαμβανει μια υπενθυμιση του αγωνα του πρωτου γυρου:


και επειδη δεν υπαρχουν αλλες συναντησεις μεταξυ των 2 ομαδων στο μπασκετ και για να διατηρησω τον καθιερωμενο ρετρο χαρακτηρα των βιντεο...θα βαλω ποδοσφαιρο!
Ολυμπιακος-Γαλατασαραι λοιπον σε περιγραφη Γιωργου Χελακη:
Germany96
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2013, 23:03 ) *
...και επειδη δεν υπαρχουν αλλες συναντησεις μεταξυ των 2 ομαδων στο μπασκετ και για να διατηρησω τον καθιερωμενο ρετρο χαρακτηρα των βιντεο...θα βαλω ποδοσφαιρο!
...

Πες την αλήθεια, έψαχνες τρόπο να πετάξεις κάπου την λόμπα του Giovanni χωρις να είσαι τελείως off topic biggrin.gif

Το τρίποντο του Σλούκα ήταν στα highlights που είχες ποστάρει στο topic για το παιχνίδι του πρώτου γύρου αλλά αφού κι εσύ είσαι ζαβολιάρης την ξαναβάζω απομονωμένη (όχι τίποτα άλλο στην παράταση μας είχε καθαρίσει σαν αυγό η αδυναμία σου ο Gordon tongue.gif ).


Πάντως τη νίκη-πρόκριση για ΤΟΡ16 δεν πρέπει να την είχες βάλει ούτε στον αμέσως προηγούμενο αγώνα, όπου και ματσάρα είχε κάνει ο Σπανούλης και τον Gordon τον είχες γλωσσοφάει και τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Role Model
Ουσιαστικά αντιμετωπίζουμε "άλλη" ομάδα! Γκόρντον, Μαρκοϊσβίλι, Ντάντλεϋ, Τζαγουάι είναι εκτός, Χέρστον, Μάτσβαν και Ποπς μέσα...
T.W.Is.M.
QUOTE(Germany96 @ Nov 26 2013, 09:13 ) *
Πες την αλήθεια, έψαχνες τρόπο να πετάξεις κάπου την λόμπα του Giovanni χωρις να είσαι τελείως off topic biggrin.gif


Με επιασες αδιαβαστο σε ρετρο θεμα! Το ειχα ξεχασει τελειως οτι παιξαμε προπερσι με τη Γαλατασαραι παλι! Δεν εψαχνα αφορμη για τη λομπα του Ζιοβανι. Για την περιγραφη του Χελακη εψαχνα αφορμη! smiley.gif
Το προπερσινο ματς το κραταω καβατζα για το ενδεχομενο να ξαναβρεθουμε με τη Γαλατασαραι στο τοπ 16. Εδω που τα λεμε την προτιμω απο τη Μπαγερν, γιατι με τους Γερμανους το μονο που θα εχω θα ειναι τα 2 παιχνιδια του πρωτου γυρου. Ουτε στο ποδοσφαιρο δεν τους εχουμε συναντησει. Εκτος κι αν πεσουμε στη διαβολικη συμπτωση να κληρωθουμε μαζι τους στους 16 του Τσ.Λ. φετος και το ματς του τοπ 16 να πεσει στις τελευταιες αγωνιστικες, αφου θα εχει γινει ο ποδοσφαιρικος αγωνας...
Τον Γκορντον-Λουκας καταφερα να τον γλωσσοφαω, με τον αλλο που το προσπαθω εδω και χρονια(ουτε το ονομα του δε λεω) γιατι δεν τα καταφερνω???
TakeshyKurosawa
Κάποιοι δημοσιογράφοι απορώ γιατί πληρώνονται.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...to-sef-i-galata
ssoulliss
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Nov 27 2013, 20:11 ) *
Κάποιοι δημοσιογράφοι απορώ γιατί πληρώνονται.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...to-sef-i-galata


Δεν τους νοιάζει...ούτε ελέγχονται ιδιαίτερα!
yorgos
Καλά, σιγά τα λεφτά που πληρώνονται... ένας φίλος στο contra παίρνει 380 το μήνα...
roko
Κανα καλο λινκ παιζει παιδια για το ματς?


http://live-agones.blogspot.gr/p/tv-1.html#tv1 rolleyes.gif
kotzito
Τρεμει η καρδια μου οταν ειναι ο Μπεγκιτς μεσα.Το παλικαρι δεν παιζεται.Χανει ριμπαουντ απο κοντυτερους παικτες και σου δινει μονιμως την εντυπωση πως οταν σουταρει ειναι ικανος να φαει ταπα ακομα κι απο τον Λο που λεει ο λογος.Σε αντιθεση με τον Ντανστον που ειναι και σημερα σε πολυ καλη κατασταση,μας εχει κρατησει στην επιθεση σε αρκετα σημεια και αμυντικα εχει κανει καλη δουλεια.


Αρκετος κοσμος σημερα,μακαρι και στην συνεχεια να κυμαινεται σε τετοια επιπεδα.Παντως η εικονα με τα τσιμεντα στο ενα πεταλο λες και ειναι κανα γηπεδο ποδοσφαιρου Δ' Εθνικης,χτυπαει ασχημα στο ματι.Καποια στιγμη να μπουν καθισματα κι εκει.
roko
Ο Μπεγκιτς δεν εχει δυναμη στα χερια του το παλικαρι. Το μεγαλο υψος του μαλλον προβλημα του ειναι.Ενταξει για ρολιστα τον πηραμε αλλα ετσι οπως ειναι η φαση με τον Σιμονς του εχει ανατεθει ρολος ημιβασικου μεταξυ 1ου και 2ου σεντερ..Ο Σιμονς ειναι η πληγη η μεγαλη με τις εμφανισεις του και τον τραυματισμο του..
D-Wade
Τον Μπέγκιτς πήραμε ή τον Τόμιτς? icon_drunk.gif
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 28 2013, 22:09 ) *

Ήμαρτον!!!
kotzito
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 28 2013, 22:09 ) *

Αν ισχυει οντως,τοτε ο Ολυμπιακος θα παει σιγουρα για μεταγραφη ψηλου.Μακαρι παντως να μην ισχυει.


Η Γαλατα στο δ' δεκαλεπτο θυμιζει εφηβικη ομαδα.Ζητημα να εχουν κανει 1-2 σωστες επιθεσεις χωρις να κανουν επιθετικο,να χασουν την μπαλα ή να κανουν ''λαθος'' σουτ.Γενικα και οι δυο ομαδες μαλλον περιμενουν να τελειωσει το ματς τωρα.Παντως κυλισε οπως θα ηθελε ο Ολυμπιακος το ματς.Πηρε μια ευκολη νικη εντος εδρας κιολας που μεχρι τωρα ηταν μετριος,ζεστανε τον κοσμο,βρηκε ευκαιρια να κανει καλο rotation ο κοουτς...


edit:και οι γνωστοι ποδοσφαιροκαφροι εδρασαν παλι.και μαλιστα σε ματς που νικας 25 ποντους και χωρις σοβαρο λογο.
rankin
Καλή μαλακία κάνανε
mixalisgate7
Και ξαφνικά ξυλό.
T.W.Is.M.
Τι εγινε ρε παιδια? Το εχασα το ξυλο στην αρχη. Μηπως ηταν πολλοι οι 26 ποντοι ;;
louie
ενταξει τωρα για ενα ξυλο μεταξυ των παιχτων μπηκαν μεσα οι αλλοι να κανουν τι; να λιντσαρουν τον μενσα μπονσου ξερω γω;; και λογικα θα πεσει τιμωρια γι αυτο
Quincy
QUOTE(louie @ Nov 28 2013, 20:27 ) *
ενταξει τωρα για ενα ξυλο μεταξυ των παιχτων μπηκαν μεσα οι αλλοι να κανουν τι; να λιντσαρουν τον μενσα μπονσου ξερω γω;; και λογικα θα πεσει τιμωρια γι αυτο



Μα να πειράξει τον Μίρζα την πρώτη μέρα που ήταν θετικός για την ομάδα;; Κι εγώ αν ήμουν στο γήπεδο μέσα θα μπαινα smiley.gif
louie
QUOTE (Quincy @ Nov 28 2013, 22:30 ) *
Μα να πειράξει τον Μίρζα την πρώτη μέρα που ήταν θετικός για την ομάδα;; Κι εγώ αν ήμουν στο γήπεδο μέσα θα μπαινα smiley.gif


ησουνα γηπεδο καββαδα, σε ανακοινωσαν κιολας... icon_drunk.gif
kotzito
Σκληρο σεντερ δεν θελατε;Οριστε,το παιζει και το ξυλο του... smiley.gif


Ντροπη παντως να γινονται τετοια πραγματα.Δεν τιμανε καμια ομαδα,ποσο μαλλον τον πρωταθλητη Ευρωπης.Δεν το βλεπω κι απιθανο για μεγαλο προστιμο ή αγωνα εκτος ΣΕΦ.
D-Wade
Ο Πρίντεζης τι έκανε? Δεν τον είδα . . .
T.W.Is.M.
QUOTE(kotzito @ Nov 28 2013, 22:33 ) *
Σκληρο σεντερ δεν θελατε;Οριστε,το παιζει και το ξυλο του... smiley.gif


Ντροπη παντως να γινονται τετοια πραγματα.Δεν τιμανε καμια ομαδα,ποσο μαλλον τον πρωταθλητη Ευρωπης.Δεν το βλεπω κι απιθανο για μεγαλο προστιμο ή αγωνα εκτος ΣΕΦ.


Μερικοι νομισαν οτι βρισκονταν σε αγωνα ελληνικου πρωταθληματος που αυτα περνανε ετσι...
mixalisgate7
Και όταν ηρέμησαν τα πράγματα o dj άρχισε το τρολάρισμα βαζόντας το Eye of the Tiger
T.W.Is.M.
QUOTE(D-Wade @ Nov 28 2013, 22:40 ) *
Ο Πρίντεζης τι έκανε? Δεν τον είδα . . .


Εφαγε μια χωρις λογο(νομιζω πηγε να μπει να χωρισει, οπως και οι υπολοιποι παιχτες της Γαλατασαραι) και απαντησε.
louie
τα highlight του αγωνα...

redleg7
απο σημερα ο μπεγκιτς μυηθηκε στο τεραστιο αυτο κλαμπ...τον ξεφτιλισαν μαζι με τον τρομερο μπραιαντ π τον διεσυρε..φαγανε κ την 20ρα κ πηραν δρομο...στα σοβαρα τωρα μαλλον προστιμο θ φαμε...οποιος μαθει για πετγουει ας ενημερωσει....
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Nov 28 2013, 22:56 ) *
απο σημερα ο μπεγκιτς μυηθηκε στο τεραστιο αυτο κλαμπ...την ξεφτιλισαν την αγγλιδα μαζι με τον τρομερο μπραιαντ π τον διεσυρε..φαγανε κ την 20ρα κ πηραν δρομο...στα σοβαρα τωρα μαλλον προστιμο θ φαμε...οποιος μαθει για πετγουει ας ενημερωσει....

Αν λες για μπάσκετ ναι τον νίκησαν κατα κράτος . . .Αν λες για ξύλο πάλι. . .
kotzito
Η πλακα θα ειναι να φανε καμια αγωνιστικη τιμωρια ο Μπεγκιτς με τον Πριντεζη.Εχουμε κιολας Σιμονς και ισως Πετγουει εξω.Μας βλεπω στο Μοναχο να κατεβαζουμε μεχρι και τον Μαυροειδη με μισο ποδι για να γεμισουμε ψηλους tongue.gif
bodiroga10
καλος ο φανατισμος αλλα σε αυτην την περιπτωση φταιει εξ ολοκληρου ο μπεγκιτς.... ριχνει αγκωνια σε νεκρη φαση η βολη εχει μπει και ο αλλος λογικο ειναι να εχει τεντωμενα τα νευρα του με 26 ποντους χανει και τον εχουν κανει οτι θελουν οι ψηλοι του ολυμπιακου......

επισης η ολη αντιδραση του μπεγκιτς μετα ειναι γελοια οταν ριχνεις την μπουνια καθεσαι εκει δεν πας με μικρα βηματακια πισω απο τον διαιτητη αλλο που ο αλλος ειχε θολωσει και οπου και να πηγαινε ο μπεγκιτς δεν την γλιτωνε....

επισης ο πριντεζης δεν τρωει καμια αντε μπορει καμια σπρωξια αντιθετως στο 0.09 του βιντεου φαινεται ξεκαθαρα η μπουνια που ριχνει......

γνωριζει κανεις μετα γιατι επεσε ξυλο μεταξυ των οπαδων του ολυμπιακου?
Quincy
QUOTE(kotzito @ Nov 28 2013, 21:03 ) *
Η πλακα θα ειναι να φανε καμια αγωνιστικη τιμωρια ο Μπεγκιτς με τον Πριντεζη.Εχουμε κιολας Σιμονς και ισως Πετγουει εξω.Μας βλεπω στο Μοναχο να κατεβαζουμε μεχρι και τον Μαυροειδη με μισο ποδι για να γεμισουμε ψηλους tongue.gif


Ο Μπέγκιτς την αξίζει (και παραπάνω από μια ίσως) IMHO, και ελπίζω να την φάει.. Ο Πρίντεζης όχι τόσο
redleg7
σαφως και μιλαω για μπασκετ....ομως ο Μενσα δεν υπαρχει....δεν γινεται να παει να μπουκετωνει στο ασχετο τον μπεγκιτς και να μην αντιδρασει...προβλεπω τιμωρια μιας αγωνιστικης και οπως λεει ο φιλος αν μεινει ο πετγουει εκτος..ο μπεγκιτς εκτος..ο πριντ εκτος δεν θα εχουμε ενα πενταρι και κανενα τεσσαρι..θα παιξουν ντανστον καββαδας( ο ντανστον ειναι σουπερμαν δεν μασαει και 40 λεπτο να βγαλει αρκει να μην εχει φαουλ) αλλα στο 4 να δω τι θα κατεβασουμε...

επειδη ενα παιδι ειπε οτι εριξε αγκωνια ο Μπεγκιτς δεν το προσεξα η αληθεια ειναι...αλλα αυτο δεν δικαιολογει τον Μπονσου...ο Πριντεζης του την σβουριξε ..τον εβλεπες κατακοκκινο και κρατιοταν με το ζορι ....θα φανε απο μια λογικα....
Quincy
QUOTE(bodiroga10 @ Nov 28 2013, 21:05 ) *
επισης η ολη αντιδραση του μπεγκιτς μετα ειναι γελοια οταν ριχνεις την μπουνια καθεσαι εκει δεν πας με μικρα βηματακια πισω απο τον διαιτητη αλλο που ο αλλος ειχε θολωσει και οπου και να πηγαινε ο μπεγκιτς δεν την γλιτωνε....



Γελοία ξε-γελοία το ένστικτο της αυτοσυντήρησης είναι ισχυρότερο smiley.gif
tzagasdog
να δούμε τι έγινε με τον Μπρεντ τώρα και οι άλλοι ας κάνουν ότι θέλουν... έτσι και αλλιώς έχουμε περάσει ως πρώτοι.

btw την πρώτη αγκωνιά την ρίχνει ο Ποπς όχι ότι έχει σημασία.....καλά ο Μπέγκιτς απαράδεκτος για μένα
redleg7
Ο Εργκίν Αταμάν απολογήθηκε για τη συμπεριφορά του Ποπς Μενσά-Μπονσού και προανήγγειλε την τιμωρία του, ενώ τόνισε πως περιμένει κάτι αντίστοιχο από τον Ολυμπιακό για τον Μπέγκιτς.

«Λυπάμαι για αυτό που έγινε στα τελευταία λεπτά. Θα τιμωρήσουμε αυστηρά τον παίκτη μας, Μενσά Μπονσού, αλλά και πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα κάνει τη δική του δουλειά με τον Μπέγκιτς. Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν άριστη μέχρι τότε σε ένα παιχνίδι μεταξύ ελληνικής και τουρκικής ομάδας, αλλά δύο ξένοι χάλασαν το κλίμα. Από την πλευρά μας απολογούμαι. Ο Ολυμπιακός είναι φίλο σωματείο και δεν θα υπάρξει πρόβλημα στις σχέσεις μας», τόνισε.

«Δεν ξέρω αν θα τιμωρηθούν οι παίκτες με αποκλεισμό ή πρόστιμο. Θα δούμε. Δεν είναι καλό να πληρώσουν οι ομάδες γι’ αυτό», πρόσθεσε ο Τούρκος προπονητής.

Τι λεει ο Αταμαν?Ξερει οτι ειναι ο Σιμονς εκτος και ο Πετ χτυπησε αποψε?
68.gif
tzagasdog
καλά είναι ο Πετγουέι συμφωνα με nova sports
http://www.sport-fm.gr/article/akuros-suna...petgouei/736113
redleg7
παλι καλα...καλυτερα να προφυλαχθει στην Α1 αυτο το Σαβ/κο!
sacarame
Μην ξαναδώ αναφορά στον Μενσά ως Αγγλίδα, θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.....
belalik
QUOTE(sacarame @ Nov 28 2013, 23:33 ) *
Μην ξαναδώ αναφορά στον Μενσά ως Αγγλίδα, θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.....



Γιατί, έχουν πλάκα οι keyboard warriors να 'μειώνουν' (και καλα) κάποιον ως 'αγγλίδα' ..

rolleyes.gif Αν τον είχαν στα 2 μέτρα θα θελα να ήξερα τι θα έλεγαν, αλλά μάλλον θα τους είχε κοπεί η ανάσα και δεν θα είχαν πολλά να πουν.

Όπως και οι κάφροι στην εξέδρα, που όντας πρόβατα στη μάζα βρίζουν και βγάζουν τσάμπα μαγκιά, αλλά αν ήταν από κοντά ... icon_drunk.gif


Θυμάμαι σκηνικό παλιά στη Σιένα νομίζω, με τους ιταλούς να φτήνουν και να βρίζουν τον Ντόρσυ (τότε στον ολυμπιακό), και σκεφτόμουν το ίδιο - τι θα έκαναν αν για 1 λεπτό δεν υπήρχαν τα προστατευτικά, θα ήταν τόσο ...μάγκες? ...

EDIT: Θεούλης ο διαιτητής κάτω από το καλάθι, σφυράει και πάει κάπως αποφασιστικά κοντά στο τσαμπουκά, και μετά φεύγει σφαίρα προς τα πίσω... Κάπου στο 0.04-0.07 ... Επίσης ωραίος ο Σλούκας, χαλαρός και άνετος.. 'Μα τι $%# κάνουν πάλι οι πιτσιρικάδες...' ....

rchos
Όλοι για τον Καββαδά δουλεύουν.
Με εκείνα και με τα άλλα αν τιμωρηθεί ο Μπέγκιτς 20λεπτο θα βαρέσει στην Γερμανία να μαρκάρει τον αθληταρά τον Μπράυαντ.

Χαζή αντίδραση από Μπέγκιτς και Ποπς.Δεν αρμόζουν τέτοιες συμπεριφορές σε παίχτες με την πορεία τους.
Κρίμα επίσης γιατί ο Μπέγκιτς χάλασε μια αρκετά καλή εικόνα που είχε στο δεύτερο ημίχρονο σήμερα.

Επιτέλους ευχαριστηθήκαμε μπάσκετ σήμερα στο ΣΕΦ.Σχεδόν όποιος έμπαινε συνέχιζε την δουλειά του προηγούμενου όπως ακριβώς γίνεται με τον Ολυμπιακό και τις δύο χρονιές που σήκωσε το Ευρωπαικό.

Ο Λοζέσκι σε κάποιο σημείο του αγώνα έκανε πραγματικά τα πάντα.Έκλεβε, έδινε ασσίστ, έπαιρνε ριμπάουντ, σκόραρε, έβγαζε την ομάδα στον αιφνιδιασμό.Αυτά και σκόραρε κιόλας.Πραγματικά ήταν ένα πεντάλεπτο απολαυστικός στο δεύτερο ημίχρονο.


Υ.Γ. Ήρεμα με τους χαρακτηρισμούς για τον Άγγλο Ελληναράδες μου...
Υ.Γ.2. Καλά θα κάνει η Ευρωλίγκα αν πέσουν Ολυμπιακός Παναθηναικός στο τοπ 16 να εμφανίσει σχέδιο προώθησης της διοργάνωσης και να στείλει το ένα ματς Κίνα και το άλλο Αμερική ή κάτι ανάλογο.
Υ.Γ.3 Πόσα κύτταρα έχουν μείνει στο μυαλό σου να θες να πας από την κερκίδα κάτω για να χτυπήσεις τον Ποπς.Τον Ποπς που πήγε ο Πέτγουει να του κρατήσει το χέρι και παραλίγο να πάθει εξάρθρωση ώμου και έφαγε και το καλάθι.
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Nov 28 2013, 23:33 ) *
Μην ξαναδώ αναφορά στον Μενσά ως Αγγλίδα, θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.....


Εχεις δικιο, συγγνωμη απο μενα, ηταν εκνευρισμος της στιγμης.
Ο Μπεγκιτς ηταν αδικαιολογητος. Ο Βρετανος ομως ηταν κατι παραπανω απο απαραδεκτος. Και ριχνει το πρωτο υπουλο χτυπημα και επιτιθεται σε οποιον βρισκει μπροστα του. Αν αργουσαν να μπουν οι παιχτες των 2 ομαδων στη μεση, θα του αξιζε, εστω κι αν δε θα ηταν τιμητικο για τους αλλους.

ΥΓ. Πες μου ομως, το Μπονσου πρεπει να εχει την εννοια της αντιθεσης, ετσι? Πρεπει να περιλαμβανει μια αρνηση, δεν εξηγειται αλλιως.
rchos
Στο Σπορφμ λένε για χρηματικό πρόστιμο στους παίχτες και μάλλον όχι τιμωρία έδρας στον Ολυμπιακό.


Επίσης ο Μπρεντ μάλλον δεν έχει τίποτα.
redleg7
Nα ρωτησω κατι..ξερει καποιος αν σε καποιο απ τα φετινα εντος εδρας ματς του Ερυθρου Αστερα εγιναν επεισοδια γιατι καπου διαβασα οτι την γλυτωσε με προστιμο με πολυ χειροτερο σκηνικο απ το αποψινο...δεν θυμαμαι να εγινε κατι με τον Παο παντως...
badder
Έτοιμος ήμουν σήμερα να το πετάξω το διαρκείας. 400 ανεγκέφαλοι κόντεψαν να μπουν μέσα, πετάγανε νερά, βρίζανε και τελικά πλακώθηκαν μεταξύ τους. Αυτοί ζουν για να δημιουργούν φασαρίες, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο. Είναι οι χειρότεροι εχθροί της ομάδας. Νομίζω ότι θα τιμωρηθούμε και για τα επεισόδια και όσα έπεσαν στο παρκέ. Αυτός ο νόμος του όχλου και των πραγματικά ηλίθιων μας κάνει ζημιά και όσοι θέλουμε απλά να πάμε να δουμε μπάσκετ πρέπει να ανεχόμαστε αυτούς τους μικρούς στο μυαλό ανθρώπους. Εγώ που πληρώνω για το διαρκείας μου και υποστηρίζω έμπρακτα την ομάδα δεν θέλω να μου στερούν αυτοί οι υπάνθρωποι το δικαίωμα να βλέπω την ομάδα μου. 4 σγωνιστικές χάσαμε φέτος και ίσως χάσουμε και άλλες. Όλοι αυτοί δεν πληρώνουν εισιτήριο, δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικά, και απλά δημιουργούν προβλήματα σε όσους προσφέρουν και στην ομάδα. Ποτέ να μην ξαναπατήσουν στο γήπεδο... ποτέ. Αν οι πρόεδροι τους κόψουν την είσοδο αγοράζω διαρκείας τώρα για δεκα χρόνια.
yorgos
Χαχα, ο διαιτητής αρχικά το παίζει Τσακ Νόρις αλλά μόλις πέσανε οι ψιλές... έμεινε Παυλόπουλος.
badder
Ti θα γίνει πάλι στους τελικούς δηλαδή?
rankin
Η ουσία είναι οτι ο Καββαδας θα γλεντήσει κόσμο στη Γερμανία
Hakeem
QUOTE(badder @ Nov 29 2013, 00:06 ) *
Έτοιμος ήμουν σήμερα να το πετάξω το διαρκείας. 400 ανεγκέφαλοι κόντεψαν να μπουν μέσα, πετάγανε νερά, βρίζανε και τελικά πλακώθηκαν μεταξύ τους. Αυτοί ζουν για να δημιουργούν φασαρίες, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο. Είναι οι χειρότεροι εχθροί της ομάδας. Νομίζω ότι θα τιμωρηθούμε και για τα επεισόδια και όσα έπεσαν στο παρκέ. Αυτός ο νόμος του όχλου και των πραγματικά ηλίθιων μας κάνει ζημιά και όσοι θέλουμε απλά να πάμε να δουμε μπάσκετ πρέπει να ανεχόμαστε αυτούς τους μικρούς στο μυαλό ανθρώπους. Εγώ που πληρώνω για το διαρκείας μου και υποστηρίζω έμπρακτα την ομάδα δεν θέλω να μου στερούν αυτοί οι υπάνθρωποι το δικαίωμα να βλέπω την ομάδα μου. 4 σγωνιστικές χάσαμε φέτος και ίσως χάσουμε και άλλες. Όλοι αυτοί δεν πληρώνουν εισιτήριο, δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικά, και απλά δημιουργούν προβλήματα σε όσους προσφέρουν και στην ομάδα. Ποτέ να μην ξαναπατήσουν στο γήπεδο... ποτέ. Αν οι πρόεδροι τους κόψουν την είσοδο αγοράζω διαρκείας τώρα για δεκα χρόνια.


ελπίζεις στη διοικηση που αφηνει τον Τακη (ενας εινα ο Τακης) να αλωνιζει, καθήμενος στα ακριβά διαρκείας μπροστά τους; Σιγα μην θελουν να τους διωξουν
Quincy
QUOTE(redleg7 @ Nov 28 2013, 21:59 ) *
Nα ρωτησω κατι..ξερει καποιος αν σε καποιο απ τα φετινα εντος εδρας ματς του Ερυθρου Αστερα εγιναν επεισοδια γιατι καπου διαβασα οτι την γλυτωσε με προστιμο με πολυ χειροτερο σκηνικο απ το αποψινο...δεν θυμαμαι να εγινε κατι με τον Παο παντως...



Αυτός ο ΗΛΙΘΙΟΣ τρόπος σκέψης είναι άμεσα συνυπεύθυνος για το χάλι στ γήπεδα. Χωρίς να εννοώ προσωπικά εσένα εννοείται peace.gif

Αλλά ας κοιτάξουμε πια την δική μας καμπούρα. Πάνε χρόνια που τελειώσαμε το δημοτικό, για να καταλαβαίνουμε ότι δεν πρέπει να κάνουμε μ@*+!$ιες επειδή "τις κάνουν και τα άλλα παιδάκια"...
Το θέμα δεν είναι να την γλιτώσει η ομάδα, το θέμα είναι να σταματήσει αυτό το χάλι. Ας πληρώσει 12350714 πρόστημα κι ας παίξει 2-3 σεζόν χωρίς φιλάθλους αν αυτό πρέπει να γίνει για να διωρθωθούν ορισμένοι.
Κάθε φορά που γίνονται παρόμοια σκηνικά αντί να προσπαθήσουμε να τα λύσουμε μελλοντικά, ψάχνουμε να βρούμε ποιοι κάνουν τα ίδια και χειρότερα, για να "δικαιολογηθούμε".

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν τιμωρήθηκε ο Αστέρας, αλλά θα πρεπε να τιμωρηθεί. Νομίζω έπεφταν αντικείμενα μέσα στο γήπεδο την ώρα του αγώνα, λέιζερ κλπ.
louie
QUOTE (redleg7 @ Nov 28 2013, 23:59 ) *
Nα ρωτησω κατι..ξερει καποιος αν σε καποιο απ τα φετινα εντος εδρας ματς του Ερυθρου Αστερα εγιναν επεισοδια γιατι καπου διαβασα οτι την γλυτωσε με προστιμο με πολυ χειροτερο σκηνικο απ το αποψινο...δεν θυμαμαι να εγινε κατι με τον Παο παντως...


πολυ χειροτερα απο το σημερινο;;; αυτο που εγινε σημερα ειναι το χειροτερο σκηνικο στην ιστορια της ευρωλιγκας. ετσι γραφαν στα σαιτ και δεν θυμαμαι κι εγω ποτε κατι αναλογο. ο ερυθρος αστερας με εμας ηταν που ειχαν πεταξει αντικειμενα μεσα σε κατι βολες. σημερα πεταξανε ποσα αντικειμενα και κροτιδες και το σημαντικοτερο μπηκαν 500 ατομα μεσα με σκοπο να κυνηγησουν εναν παιχτη(;;)... μου φαινεται απιθανο να μην φαει τιμωρια εδρας ο ολυμπιακος για τα σημερινα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.