Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA,finals Game 4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2008
Pages: 1, 2
Pierce
Σχόλια για τον 4ο Τελικό ΝΒΑ.

Παρασκευή 13/6 , 4 τα ξημερώματα
NBAholic
[trolling]Πάμε για το 2-2! [/trolling]

Απλώς ήθελα να δώσω το σύνθημα της αντεπίθεσης με ένα ταιριαστό ποστ. Οι υπόλοιποι γυρίστε πίσω στο προηγούμενο τόπικ για να μην το μπαχαλέψουμε κι άλλο. tongue.gif
Keyser_Soze
Εμένα μου μυρίζει σουίπ η δουλειά. biggrin.gif Σόρι κιόλας. peace.gif
reignman
οι σελτικς οπως ειδατε μπορουσαν να παρουν το 3ο παιχνιδι παρολο που ειχαν σε αθλια μερα τους Πιρς και KG .
δεν νομιζω να τους ξαναδουμε σε τοσο μεγαλα χαλια , οπως νομιζω οτι δεν προκειτε να ξανα ειναι τοσο ευστοχος ο Σασα Βουγιασιτς (ο οποιος εκανε καταπληκτικο παιχνιδι).
4-1 ή 4-2 υπερ των Κελτων βλεπω.
red pyramid88
Απο την άλλη δεν νομίζω να είναι και τόσο άθλιοι οι Odom/Gasol/Fisher, οπότε ας μην ξεγράφουμε τους Lakers έτσι εύκολα (άλλωστε και αυτοί έδειξαν ικανοί να πάρουν τουλάχιστον 1 απο τα πρώτα παιχνίδια. Για εμένα όλο το μάτς αλλά και η σειρά παίζετε στο κατά πόσο θα ξυπνήσουν επιτέλους, ο Gasol και κυρίως ο Odom που για την ώρα κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Αν συνεχίσουν έτσι, τότε πράγματι η σειρά στο 4-1 κάπου θα τελιώσει. Αν βελτιωθούν αισθητά, υπάρχουν ελπίδες.
Mamuwalde
o γκασόλ δεν κοιμάται mad.gif

είναι ιθπανόθ και αχώνευτος αλλά δεν κοιμάται .

blink.gif τα έχετε δει τα ματς ή τα γράφετε έτσι ? τον παίζουν άμυνα κατά σειρά kg,perkins και ολίγον από powe . τι θέλετε να κάνει ακριβώς ? δεν έιναι ο jabbar . χώρια που ό,τι και να λέτε είναι από τυς λόγους που έχει τόσο χάλια στατιστικά ο garnett .μαζί με το γάλλο τον έχουν παίξει μια χαρά ...

ο οντόμ δυστυχώς είναι στον κόσμο του και είναι πολύ σπαστικό . είχε φανεί στα playoff μέχρι στιγμής , ότι είχε ξεπεράσει το κόλλημα του να έιναι ο #2 ή ο #3 ή δεν ξέρω και γω τι άλλο . είναι πολύ σημαντική η απώλειά του και σε σκορ αλλά και σε ψυχολογία . όταν ο φάρμαρ δίνει στον οντόμ για ένας με έναν και ξαναπαίρνει μπάλα την ίδια στιγμή ... δεν είναι και το καλύτερο παράδειγμα για τους νεανίες του la 68.gif



... και ΝΑΙ ο Σάσα , αν ξαναπάρει τα σουτάκια που πρέπει , θα τα ξαναβάλει γιατί έτσι μας αρέσει icon_drunk.gif . έτσι τα έβαζε σε όλη τη σεζόν [όχι 20άρες αλλά τα σερί του ήταν τόσο καλά] και τώρα που λαδώθηκε η μηχανή θα δουλέψει στο φουλ icon_drunk.gif ...
morfi
QUOTE(giopride @ Jun 11 2008, 21:20 ) *
o γκασόλ δεν κοιμάται mad.gif

είναι ιθπανόθ και αχώνευτος αλλά δεν κοιμάται .

blink.gif τα έχετε δει τα ματς ή τα γράφετε έτσι ? τον παίζουν άμυνα κατά σειρά kg,perkins και ολίγον από powe . τι θέλετε να κάνει ακριβώς ? δεν έιναι ο jabbar . χώρια που ό,τι και να λέτε είναι από τυς λόγους που έχει τόσο χάλια στατιστικά ο garnett .μαζί με το γάλλο τον έχουν παίξει μια χαρά ...

O Γκασόλ πάντα είχε τη τάση στα πλέι οφ να μη μπορεί να δώσει όσα φαίνεται ότι μπορεί στην ομάδα του, εξού και ότι πάρα πολλοί (όπως και εγώ) τον χαρακτηρίζουν ως λούζερ των γηπέδων του ΝΒΑ. Μετά το Μέμφις, μαζί με το ρόλο του πίστεψα ότι θα αλλάξει και αυτό, αλλά απ'ότι φαίνεται μέχρι τώρα ακόμη και σαν νο2-3 είναι λίγος για ομάδα τέτοιου επιπέδου.

QUOTE(giopride @ Jun 11 2008, 21:20 ) *
τον παίζουν άμυνα κατά σειρά kg,perkins και ολίγον από powe .

Του αναγνωρίζω ότι απέναντι του βρίσκει την ίσως καλύτερη φετινή αμυντική ομάδα που έχει στις τάξεις της τον επίσημο φετινό καλύτερο αμυντικό, αλλά δεν μπορώ να αποδώσω σε αυτό και μόνο ότι δεν βοηθάει όσο μπορεί. Με εξαίρεση ελάχιστα παιχνίδια στα φετινά πλέι οφ, ακόμη και στις προηγούμενες σειρές ήταν κατώτερος των περιστάσεων, ενώ απέναντι σε αυτούς τους αντιπάλους ο Αλ Χόρφορντ φάνηκε να οργιάζει (με τα αναμενόμενα σκαμπανεβάσματα που αναμένεται να έχει ένας ρούκι).
Mamuwalde
μάλιστα . για να καταλάβω τον αντίλογο :

σε τελικούς ΝΒΑ για πρώτη φορά στη ζωή του , απέναντι σε αυτούς τους συγκεκριμένους αντιπάλους αποδεικνύει ότι είναι λούζερ γιατί σε 3 παιχνίδια με τη βοστώνη έχει 14π 10ρ μ.ο. χάλια σα να λέμε .....

στα προηγούμενα 15 ματς playoff έχει τα αμελητέα 18π 9ρ . και δε θυμάμαι να κάνανε κανένα πάρτι οι αντίπαλοι ψηλοί πλην ενός του τιμόθεου . δεν τον καταδικάζεις γι'αυτό ...

με την υπερομάδα του μέμφις είχε γύρω στους 20π και 7ρ μ.ο. σε 16 αγώνες . με αυτά τα άσχημα [?] στατιστικά , αποδεικνύει ότι δεν μπορεί μόνος του να τραβήξει μια ομάδα . κάτι που ποτέ δεν υποστήριξα wink.gif

και επειδή το άθλημα δεν έιναι μόνο νούμερα , προσωπικά δεν έιδα σε κάποιο ματς να λιγοψυχάει, να μην παίρνει επιθέσεις [όπως ο οντόμ] , να μην παλεύει στην άμυνα [με πολύ πιο αθλητικούς αντιπάλους] ή να μη διεκδικεί φάσεις και γενικά να είναι όσο μαχητικός χρειάζεται για τελικούς ΝΒΑ . επίσης μην ξεχνάτε ότι το ξύλο που τρώει προοριζόταν για τον bynum biggrin.gif

όποιος περίμενε να δει τον γκασόλ να κάνει jabbarιές , μάλλον δεν τον έχει παρακολουθήσει ποτέ .

νομίζω ότι είστε υπερβολικοί στην κρίση σας . με τα ίδια κριτήρια ο γκαρνέτ έπρεπε να κόψει το άθλημα και ο οντόμ να γίνει η πρώτη πετσέτα των lakers [όπως σχολίασε χθες ο σκουντής για κάποιο παίχτη tongue.gif ]

κατεμέ είναι ένα καθαρό #2 ή #3 [ανάλογα με τις ορέξεις του οντόμ [ο οποίος πριν τους τελικούς κατέβαζε τόσα ριμπάουντ όσους και πόντους , γύρω στο 15-17 δηλαδή] . καλύτερα να κοιτάξοουν οι lakers να ξυπνήσουν το θηρίο που κρύβει μέσα του ο συμπαθέστατος lamar γιατί με το παιχνίδι του θα βοηθήσει και τους υπόλοιπους να ανεβάσουν απόδοση .

peace.gif

πάμε για το 2-2 με αναμμένη τη μηχανή [α ρε Σάσα βρωμόχερε]
morfi
QUOTE(giopride @ Jun 11 2008, 22:30 ) *
μάλιστα . για να καταλάβω τον αντίλογο :

σε τελικούς ΝΒΑ για πρώτη φορά στη ζωή του , απέναντι σε αυτούς τους συγκεκριμένους αντιπάλους αποδεικνύει ότι είναι λούζερ γιατί σε 3 παιχνίδια με τη βοστώνη έχει 14π 10ρ μ.ο. χάλια σα να λέμε .....

στα προηγούμενα 15 ματς playoff έχει τα αμελητέα 18π 9ρ . και δε θυμάμαι να κάνανε κανένα πάρτι οι αντίπαλοι ψηλοί πλην ενός του τιμόθεου . δεν τον καταδικάζεις γι'αυτό ...

με την υπερομάδα του μέμφις είχε γύρω στους 20π και 7ρ μ.ο. σε 16 αγώνες . με αυτά τα άσχημα [?] στατιστικά , αποδεικνύει ότι δεν μπορεί μόνος του να τραβήξει μια ομάδα . κάτι που ποτέ δεν υποστήριξα wink.gif

Τα στατιστικά του κρύβουν το γεγονός ότι πολλές φορές δεν μπορεί να βοηθήσει όπως έχει δείξει ότι μπορεί να κάνει. Το 14-10 φαίνεται αρκετά καλό, αλλά δεν είναι αντιπροσωπευτικό του τι δεν δίνει στην ομάδα του (για το ότι παίζει πρώτη φορά σε τελικούς και βλέποντας τις αναρίθμητες εμφανίσεις πολλών άλλων που βρέθηκαν στην ίδια θέση στο παρελθόν, δεν μου λέει και τόσα πολλά (όχι ότι δεν λέει και τίποτα) ).
Στο Μέμφις, τι να το κάνω το 20-7 όταν αυτός, κυρίως, και το παιχνίδι του είναι ο λόγος που η πολύ καλή ομάδα των Γκρίζλις δεν έκανε ούτε μία νίκη σε τρεις παρουσίες σε πλέι οφ; Ο Αιβαρόνι φέτος είπε πως η ομάδα του έχει σοφτ ψηλούς και οι φίλαθλοι των Γκρίζλις είχαν βαρεθεί να φωνάζουν ότι δεν υπάρχει κάποιος να τους πάει ένα σκαλί ψηλότερα.
Για τη προσφορά του στα φετινά πλέι οφ υπήρξα λίγο υπερβολικός.

Παρεμπιπτόντως...
"σε τελικούς ΝΒΑ για πρώτη φορά στη ζωή του , απέναντι σε αυτούς τους συγκεκριμένους αντιπάλους αποδεικνύει ότι είναι λούζερ γιατί σε 3 παιχνίδια με τη βοστώνη έχει 14π 10ρ μ.ο. χάλια σα να λέμε ..... "
δεν είπα αυτό.

QUOTE(giopride @ Jun 11 2008, 22:30 ) *
και επειδή το άθλημα δεν έιναι μόνο νούμερα , προσωπικά δεν έιδα σε κάποιο ματς να λιγοψυχάει, να μην παίρνει επιθέσεις [όπως ο οντόμ] , να μην παλεύει στην άμυνα [με πολύ πιο αθλητικούς αντιπάλους] ή να μη διεκδικεί φάσεις και γενικά να είναι όσο μαχητικός χρειάζεται για τελικούς ΝΒΑ . επίσης μην ξεχνάτε ότι το ξύλο που τρώει προοριζόταν για τον bynum biggrin.gif

Ποτέ δεν είπα ότι είναι τεμπέλης και ότι δεν προσπαθεί για το καλύτερο. Αυτό δεν αναιρεί ότι για μία ακόμη φορά μέχρι τώρα φαίνεται λίγος σε σχέση με το τι περιμένανε οι ίδιοι οι Λέικερς από αυτόν.
red pyramid88
QUOTE(giopride @ Jun 11 2008, 21:20 ) *
o γκασόλ δεν κοιμάται mad.gif

είναι ιθπανόθ και αχώνευτος αλλά δεν κοιμάται .

blink.gif τα έχετε δει τα ματς ή τα γράφετε έτσι ? τον παίζουν άμυνα κατά σειρά kg,perkins και ολίγον από powe . τι θέλετε να κάνει ακριβώς ? δεν έιναι ο jabbar . χώρια που ό,τι και να λέτε είναι από τυς λόγους που έχει τόσο χάλια στατιστικά ο garnett .μαζί με το γάλλο τον έχουν παίξει μια χαρά ...


Μα, δεν θυμάμαι να είπα ότι είναι χάλια blink.gif απλά, μαζί με το χθεσινό μέτριο μάτς βρίσκετε κάτω απο τον Garnett στη μεταξύ τους σύγκριση και ασχέτως αν ο Garnett είναι απίστευτος ή όχι, αυτό που χρειάζεται η ομάδα είναι να μειωθεί και άλλο η αποδωσή του και βάση του πόσο τα καταφέρνει σε αυτό κυρίως πιστεύω κρίνεται ο Gasol. Προσωπική μου άποψη, για την ώρα έχει κάνει μέτρια σειρά. Μέτριο πρώτο μάτς, καλό δεύτερο, μέτριο τρίτο. Περιμένουμε ακόμη καλήτερα γιατί μπορεί smile.gif Και σίγουρα οι Lakers του χρωστάνε σε μεγάλο μέρος ότι έχουν φτάσει μέχρι εδώ.

υ.γ.1: πάντα βλέπω τους αγώνες πριν σχολιάσω

υ.γ.2: πάντως αμυντικά μπορεί να έχει περιορίσει τον Garnett, αλλά στο τελευταίο μάτς χάθηκαν αρκετά αμυντικά ριμπάουντ, ενώ βάλε μέσα και τους 21 του Powe και αμέσως έχουμε άλλη εικόνα. Βέβαια πιο πολύ φταίει και η κακή επίδοση του Odom, αλλά έχει και ο Gasol την ευθύνη του.
lakersdynasty
Τα ριμπαουντ δεν ειναι θεμα ενος παικτη. Παντα βλεπεις καποιον να τρεχει στην αδυνατη πλευρα να μαρκαρει το ελευθερο σουτ ενω εχει προηγηθει νταπλ τιμ και στο τελος καταληγουν 2 παικτες τον Σελτικς ακτω απτο καλαθι μονοι τους.

Πρεπει να ρισκαρεις. Κατι δεν θα κανεις καλα αλλα το σημανικο ειναι να μην κανεις αυτο που θα σου κοστισει λιγοτερο.
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 11 2008, 23:06 ) *
Ποτέ δεν είπα ότι είναι τεμπέλης και ότι δεν προσπαθεί για το καλύτερο. Αυτό δεν αναιρεί ότι για μία ακόμη φορά μέχρι τώρα φαίνεται λίγος σε σχέση με το τι περιμένανε οι ίδιοι οι Λέικερς από αυτόν.

Παροτι πραγματι ο Γκασολ, αν και εγω δεν θα το ελεγα με τιποτα λιγος, φαινεται να ΜΗΝ ειναι ο παικτης των μεγαλων αγωνων και καπου χανεται για μεγαλα χρονικα διαστηματα, παροτι λοιπον αυτο, δεν νομιζω οτι εχει κανει και λιγα και στα playoffs και στους τελικους. Σε σχεση με τους συμπαικτες του εννοω. Ποιος εκανε περισσοτερα(εκτος του Μπραιαντ εννοειται)?
Παροτι ξαναλεω οτι γενικα θα μπορουσε να κανει πολυ περισσοτερα και μοιαζει για μεγαλα διαστηματα να μην ανταποκρινεται και να χανεται απο το παιχνιδι. Αλλα σε σχεση και με τους αλλους συμπαικτες του δεν νομιζω οτι ειναι λιγος.
Οποτε εδω ερχεται το ερωτημα(αφου λες λιγος σε σχεση με αυτο που περιμενανε απο αυτον):
Τι περιμενανε απο αυτον?
Mamuwalde
οι lakers από τον γκασόλ περιμένανε παραπάνω αλλά όχι ελλείψη bynum. είτε μας αρέσει είτε όχι η κίνηση γκασόλ έγινε έχοντας στα υπόψην τον [τραυματία πολύ καιρό τώρα] bynum. μην το ξεχνάτε . το ξύλο που έχει φάει [και τον αποτρέπει να γίνεται πιο επικίνδυνος επιθετικά] προοριζόταν για τον bynum , με τον ίδιο να κάνει την πιο ποιοτική δουλειά .

το ρόστερ έχει αυτή τη στιγμή ένα 5άρι [αν το θεωρήσουμες καθαρό τον γκασόλ] και έναν αχαρακτήρηστο και συμπαθέστατο γάλλο , ο οποίος προοριζόταν για 5 λεπτά max και όχι για 15-20 . ααα, ξέχασα και ένα τυπάκι ονόματι Μιμ ο οποίος είναι κυρίως μεταξύ χειρουργείου, φυσιοθεραπείας και κλινικής . γήπεδο έχει να πατήσει κάτι μήνες αλλά έχει προπονηθεί τρομερά στα hi5 στα time-out , καθώς οι παλάμες του πρέπει να είναι τα μόνα άκρα του που δεν έχουν τραυματιστεί ακόμα .

στην πράξη αυτή τη στιγμή οι lakers έχουν 2 κάτι σαν 5άρια και τέλος . δεν μπορούν να του ζητήσουν παραπάνω πράγματα οι lakers , όταν απέναντί τους έχουν ακόμα κι έναν χοντρό τύπου davis για 2-5 λεπτά καθαρού μπασκετικού ξύλου ενώ οι lakers κανένα .

στην πραγματικότητα ο γκασόλ έχει παίξει όλη την front line της βοστώνης μόνος του , καθώς ο οντόμ είδε ξύλο στη ρακέτα και είπε να αρχίσει τα jump shot . θα ήταν άδικοι οι lakers αν του ζητούσαν περισσότερα αυτή τη στιγμη


επαναλαμβάνω ότι: ποτέ δεν πίστεψα ότι τέτοιου είδους ψηλός μπορεί να γίνει #1 σε ομάδα ΝΒΑ . κι εκεί που πήγε το memphis πολύ του ήτανε . σαφώς και είναι soft ψηλός για ΝΒΑ . για #2 ή 3 όμως σαφέστατα και είναι εξαιρετικός ο γκασόλ για ομάδα ΝΒΑ , αυτού του υψηλού επιπέδου .



υγ: γενικά δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει dominant ευρωπαίος ψηλός αλλά είναι offtopic.

υγ2: αλήτες συμφορουμίτες , με έχετε κάνει να επιχειρηματολογώ υπέρ ενός γκρινιάρη, ασυμπάθιστου ιθπανού evilmonkey.gif . γκρινιάξτε λίγο και για το γκαρνέτ να κάνουμε παρέα ....

υγ3: κλείνω με την ιαχή : don't rage against the "machine"
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giopride @ Jun 12 2008, 05:04 ) *
υγ: γενικά δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει dominant ευρωπαίος ψηλός αλλά είναι offtopic. υγ2: αλήτες συμφορουμίτες , με έχετε κάνει να επιχειρηματολογώ υπέρ ενός γκρινιάρη, ασυμπάθιστου ιθπανού evilmonkey.gif . γκρινιάξτε λίγο και για το γκαρνέτ να κάνουμε παρέα ....

υγ3: κλείνω με την ιαχή : don't rage against the "machine"

Ουτε ο Σοφο???????????
red pyramid88
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 12 2008, 12:19 ) *
Ουτε ο Σοφο???????????


Αν επιβιώσει απο τρέξιμο τύπου NBA ύστερα απο 10 λεπτά αγώνα, γυμναστεί λίγο και δοκιμαστεί σε τέτοια μάτς θα μάθουμε αν μπορεί και αυτός.
mj23lbj23
Μεγαλο το σημερινο παιχνιδι αφου ολα πηγαν καλα και οι λεικερς μειωσαν σε 2-1 ελεω Κομπε και τα δυο μεγαλα καλαθια στο τελος παμε σημερα με τις ευχες μου για το 2-2 και να παρουν φωτια οι τελικοι.Δεν νομιζω οτι ηθελε κανεις να γινει το 3-0 θα χαλαγαν οι τελικοι.Παντως πρεπει να παρει βοηθειες ο Κομπε σημερα απο Γκασολ και Οντομ.Επισης δεν νομιζω να δουμε χειροτερο Γκαρνετ και Πιρς οπως στο τριτο παιχνιδι.Ο Ροντο θα παιξει αν και οταν τραυματιστηκε φανηκε για διαστρεμμα τουλαχιστον δευτερου βαθμου αλλα ολα καλα.
rayallen20
Εγω παλι δεν καταλαβα πως η βοστωνη εχασε το 3ο παιχνιδι. Και αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ηταν το coaching του Rivers που αντι να φτιαξει και αλλα Plays για τον Allen πηρε μονο 2 σουτ στην τεταρτη περιοδο !! Παντως για τον σημερινο αγωνα εαν Garnett και Pierce επανελθουν στα φυσιολογικα τους νουμερα (ακομα και με τον Vujacic σε τρελη μερα) οι Boston δεν χανουν και θα κλεισουν το πρωταθλημα στην Βοστωνη. Οι Laikers αν και εχουν το καλυτερο παιχτη στο NBA αυτη την στιγμη, σαν ομαδα ειλικρινα δεν με πειθουν καθολου. Aν τελικα γινει κανα θαυμα και παρoυν την σειρα θα ειναι αποκληστικα ευθηνη της βοστωνης και οχι των Laikers !!

GO BOSTON !!!!!
paris13
QUOTE(rayallen20 @ Jun 12 2008, 19:28 ) *
Εγω παλι δεν καταλαβα πως η βοστωνη εχασε το 3ο παιχνιδι. Και αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ηταν το coaching του Rivers που αντι να φτιαξει και αλλα Plays για τον Allen πηρε μονο 2 σουτ στην τεταρτη περιοδο !! Παντως για τον σημερινο αγωνα εαν Garnett και Pierce επανελθουν στα φυσιολογικα τους νουμερα (ακομα και με τον Vujacic σε τρελη μερα) οι Boston δεν χανουν και θα κλεισουν το πρωταθλημα στην Βοστωνη. Οι Laikers αν και εχουν το καλυτερο παιχτη στο NBA αυτη την στιγμη, σαν ομαδα ειλικρινα δεν με πειθουν καθολου. Aν τελικα γινει κανα θαυμα και παρoυν την σειρα θα ειναι αποκληστικα ευθηνη της βοστωνης και οχι των Laikers !!

GO BOSTON !!!!!

Φιλε τα προταθληματα δεν παιρνονται στα χαρτια κ αμα το παρουν οι lakers θα ειναι λογο κομπι
lakersdynasty
Και οπως παντα η Βοστωνη παζει μονη της. biggrin.gif

Λες και αν μπουν τα τριποντα των Βουισιτς Φαρμαρ και ΔΕΝ βγει με 3 φαουλ στην πρωτη περιοδο γιαεναν αγωνα ο Ραντμανοβιτς δεν θα μπορεσουν οι Λεϊκερς να αντιμετοπισουν τους Σελτικς.

Ο καθενας οπως νομιζει. Εγω ξερω οτι η Βοστωνη ειναι κωλοφαρδη που λειπει ο Μπαϊνουμ. icon_wave.gif

Κατα τα αλλα εγω θελω δυο νικες με μισο ποντο στο ΛΑ που μπορουμε να τις παρουμε και μετα ας γινει οτι ειναι να γινει.

Επισης ο τραυματσμος του Ροντο θα επηρεασει την Βοστονη παιξει δεν παιξει.
paris13
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 12 2008, 20:32 ) *
Και οπως παντα η Βοστωνη παζει μονη της. biggrin.gif

Λες και αν μπουν τα τριποντα των Βουισιτς Φαρμαρ και ΔΕΝ βγει με 3 φαουλ στην πρωτη περιοδο γιαεναν αγωνα ο Ραντμανοβιτς δεν θα μπορεσουν οι Λεϊκερς να αντιμετοπισουν τους Σελτικς.

Ο καθενας οπως νομιζει. Εγω ξερω οτι η Βοστωνη ειναι κωλοφαρδη που λειπει ο Μπαϊνουμ. icon_wave.gif

Κατα τα αλλα εγω θελω δυο νικες με μισο ποντο στο ΛΑ που μπορουμε να τις παρουμε και μετα ας γινει οτι ειναι να γινει.

Επισης ο τραυματσμος του Ροντο θα επηρεασει την Βοστονη παιξει δεν παιξει.

συμφωνο απολυτος!!!!!!!!δηλαδη βλεπουν πως αμα ειναι καλα οι 3 μεγαλοι θα τα πανε καλα αλλα αμα ξυπνηση ο γκασολ κ ο οντομ δεν εχουν ελπιδα.παμε για το 2-2 με 40 ποντους του κομπι
morfi
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 12 2008, 20:02 ) *
Λες και αν μπουν τα τριποντα των Βουισιτς Φαρμαρ και ΔΕΝ βγει με 3 φαουλ στην πρωτη περιοδο γιαεναν αγωνα ο Ραντμανοβιτς δεν θα μπορεσουν οι Λεϊκερς να αντιμετοπισουν τους Σελτικς.

Με τις σημαντικές αδυναμίες που έχουν παρουσιάσει και οι δύο ομάδες, δεν μπορεί κανένας να επικαλεστεί τη διαιτησία σαν το κύριο παράγοντα του αγώνα που έχασε.

Πάντως, μου αρέσει που τώρα κάνεις κάτι που σε άλλα τόπικ αποδοκιμάζεις.
lakersdynasty
QUOTE(morfi @ Jun 12 2008, 20:28 ) *
Με τις σημαντικές αδυναμίες που έχουν παρουσιάσει και οι δύο ομάδες, δεν μπορεί κανένας να επικαλεστεί τη διαιτησία σαν το κύριο παράγοντα του αγώνα που έχασε.

Πάντως, μου αρέσει που τώρα κάνεις κάτι που σε άλλα τόπικ αποδοκιμάζεις.


Θα δεχομουν την κριτικη ευχαριστως αν ξαναεκανα αυτο που ανεφερες. Αλλα αυτο που θεωρω ως κυριο σχολιο μου δεν ειναι τα 3 φαουλ αλλα ο ρυθμος που χανει και ο Ραντμανοβιτς αλλα και ο Οντομ περνοντας τα φαουλ πολυ νωρις.

Αν τωρα θες να σου πω αν ειμαι ευχαριστημενος απο την διαιτησια ναι εξεφρασα και πιο πριν την αποψη μου. Να την διευκρινησω περισσοτερο? Αυτος που εχει τις περισσοτερες βεντετες εχει και την διαιτησια μαζι του.

Γκαρνετ-Πιρς vs Κομπι.

Οι υπολοιποι ειναι κατω απο αυτους. Δεν ειναι superstars
morfi
lakersdynasty πέρα για πέρα οπαδικά τυφλά τα ποστ σου. blink.gif

QUOTE(lakersdynasty @ Jun 12 2008, 20:41 ) *
Αν τωρα θες να σου πω αν ειμαι ευχαριστημενος απο την διαιτησια ναι εξεφρασα και πιο πριν την αποψη μου.

Εντάξει, αλλά αυτή τη στιγμή κάνεις κάτι που όταν το έκαναν για το Παναθηναικό αντιδρούσες.

QUOTE(lakersdynasty @ Jun 12 2008, 20:41 ) *
Αν τωρα θες να σου πω αν ειμαι ευχαριστημενος απο την διαιτησια ναι εξεφρασα και πιο πριν την αποψη μου. Να την διευκρινησω περισσοτερο? Αυτος που εχει τις περισσοτερες βεντετες εχει και την διαιτησια μαζι του.

Γκαρνετ-Πιρς vs Κομπι.

Οι υπολοιποι ειναι κατω απο αυτους. Δεν ειναι superstars

Αυτό που λες είναι αβάσιμο, στηριζόμενο στην Ελληνική λογική και περισσότερο δείχνει απογοήτευση και μια προσπάθεια να δικαιολογήσεις τα πάντα. Γιατί δεν έχει συμβεί αυτό και σε άλλες περιπτώσεις που η διαφορά μεταξύ των σταρ ήταν χαώδης;
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 12 2008, 20:59 ) *
lakersdynasty πέρα για πέρα οπαδικά τα ποστ σου. blink.gif
No problem, αλλά αυτή τη στιγμή κάνεις κάτι που όταν το έκαναν για το Παναθηναικό αντιδρούσες.

Χεχε ναι....
Δεν μιλαω ποτέ για διαιτησια, αλλα εδω περα θα μιλησω. LOL! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Δεν πρεπει να μιλαμε για διαιτησια, αλλα ετσι μας αδικουν δινοντας μας νωρις φαουλ και αλλιως μα αδικουν γιατι εχουμε μια βεντετα λιγοτερη. LOL ξανα. laugh.gif


QUOTE
Αυτό που λες είναι αβάσιμο, στηριζόμενο στην Ελληννική λογική και περισσότερο δείχνει απογοήτευση και μια προσπάθεια να δικαιολογήσεις τα πάντα.

Αβασιμο και παιδαριωδες. Ακου αυτος που εχει τις περισσοτερες βεντετες εχει και την διαιτησια μαζι του.
Καινουρια θεωρια και αυτη. tongue.gif
lakersdynasty
Καμια δικαιολογια Μορφη. Εμενα η προβλεψη μου παραμενει η ιδια. Lakers at 6.

Οσο για τις βεντετες ολος ο κοσμος ξερει οτι οταν εισαι σουπερσταρ περνεις και περισσοτερα σφιριγματα. Καμια θεωρεια. Απλα η πραγματικοτητα του ΝΒΑ. smile.gif

Τωρα για το που ειναι η συνδεση με την Ελληνικη πραγματικοτητα εσεις ισως ξερετε κατι που δεν ξερω.
morfi
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 12 2008, 21:24 ) *
Οσο για τις βεντετες ολος ο κοσμος ξερει οτι οταν εισαι σουπερσταρ περνεις και περισσοτερα σφιριγματα. Καμια θεωρεια. Απλα η πραγματικοτητα του ΝΒΑ. smile.gif

Ατομικά, κάποια σφυριγματάκια μπορεί να τα πάρει. Άλλωστε, δεν συμβαίνει μόνο στο ΝΒΑ αυτό. Αλλά η λογική του "όποιος έχει του περισσότερους σούπερσταρ είναι και ο πιο ευνοημένος" αναιρείται μόνο και μόνο από τις ανάλογες περιπτώσεις που έχουν υπάρξει στο παρελθόν, και περισσότερο μοιάζει με δήλωση απογοήτευσης, ειδικά όταν στα παιχνίδια που η ομάδα σου έχασε η άμυνα της είχε πάει περίπατο. Και ξαναρωτάω, σε προηγούμενες περιπτώσεις που η διαφορά ήταν πολύ μεγαλύτερη γιατί δεν συνέβη το ίδιο;
Mamuwalde
έλα παιδιά , μη χαλαρώνουμε ... τι συζητάτε στα γενικά για ΝΒΑ , εδώ έχουμε ματς .

ή μήπως δεν έχουμε ? tongue.gif

35-14 στο 12' . pas mal , pas mal

αυτοί είναι οι lakers που αγαπήσαμε τη φετινή σεζόν . πολλή κίνηση της μπάλας , εμφανή φρεσκάδα και όρεξη και για άμυνα . ακόμα όμως και μερικά ελεύθερα τούβλα να έβαζαν οι σέλτικς απλά η διαφορά θα ήταν σε πιο σεβαστό επίπεδο .

εννοείται ότι είναι πολύ νωρίς . αλλά αν αρχίσει να σκοράρει και ο κόμπι μετά τη φυσιολογική είσοδο του πάγκου νομίζω δε θα έχουμε πρόβλημα ...

άντε και ξύπνησε και ο οντόμ rolleyes.gif


εκπίζω να ξυπνήσουν και οι σέλτικς , μην ξενυχτάμε τσάμπα . να δούμε ματς της προκοπής ...
captain charisma
ΛΥΚΕ μη μου πεις οτι το ματς ειναι στημενο και η διαφορα κατεβηκε απ τους 20 στους 2
reignman
μεγαλο ματς!
α ρε posey biggrin.gif


σαν σταματημενο τον περασε τον βουγιασιτς ο ray! biggrin.gif



μεγαλη ομαδα και μεγαλη καρδια οι κελτες! απλα.!
Pierce
απο το -24; you ve got to be kidding me! τα υπολοιπα αφου κοιμηθουμε λιγο tongue.gif . Μεγαλα καλαθια απο τον posey και τεραστιες αμυνες απο τον Cap. Celtic Pride!
captain charisma
oi λεικερς μονοι τους αυτοκτονησαν.εκει που η διαφορα ηταν στους 20π επαναπαυθηκαν απο τη μεγαλη διαφορα και τη πληρωσαν ακριβα...δεν εδειξαν χαρακτηρα σοβαρης ομαδας.....απ την αλλη οι σελτικς ροκανιζαν τη διαφορα με τον ποσει μπροσταρη και το πηραν το ματς.απο τους λεικερς ο κομπι ηταν κατωτερος των περιστασεων...δεν πηρε την ομαδα στις πλατες του στα δυσκολ.....ο οντομ στο πρωτο ημιχρονο ηταν κυριαρχος αλλα στο 2 χαθηκε....στο τελος το μαρκαρισμα του βουγιασιτσ στον αλεν ηταν για πολλες ντοματες....ρε αγορι μου αφου βλεπεις σε ξεφευγει κανε φαουλ κατευθειαν μη κοιμασαι ορθιος!!!αλλα....τωρα οι λεικερς ειναι με τη πλατη στο τοιχο και δεν νομιζω οτι μπορουν να ανατρεψουν την εις βαρος κατασταση...


αυτα προς το παρων

καλημερα κιολας!
saou
WOW!!!! ohmy.gif ohmy.gif

Πάλι καλά που οι κωλοαυπνίες δε με άφησαν ούτε σήμερα να κοιμηθώ. Και πάλι καλά που έγραφε το recorder. Φοβερή ανατροπή, φοβερή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο από τους Σέλτικς, φοβερή ηγετική εμφάνιση από Πιρς, μεστός όπως πάντα ο (αγαπημένος μου από τους big three) Ray, τρομερή η συμβολή του Posey.

Από την άλλη ήταν φανερό ότι δε θα μπορούσαν να ευστοχούν σαν τρελοί όπως στο πρώτο ημίχρονο οι Λέικερς αλλά τέτοια καθίζηση δεν την περίμενα... Και στα δύσκολα στο τέλος, όλα πήγαν στην άκρη και κατέληξαν σε one man show από τον κακό σήμερα Κόμπι. Καμία συνεργασία, όταν ο Μπράιαντ αναγκαζόταν να ξεφορτωθεί τη μπάλα οι υπόλοιποι πελάγωναν, οι αντιδράσεις τους ήταν αργές και οι αποστάσεις τους ανύπαρκτες.
reignman
QUOTE
δεν πηρε την ομαδα στις πλατες του στα δυσκολ.....


λογικο wink.gif αλλωστε εχει συνηθησει σε τετοιες καταστασεις τον Shaq να κανει take over wink.gif

αχ... για να δουμε θα φυγει απο πανω του το "δεν μπορει να παρει τιτλο χωρις εναν Shaq διπλα του" ? rolleyes.gif
rayallen20
Wow blink.gif blink.gif !!!! Πραγματικα δεν περιμενα τετοια ανατροπη φοβερο match τρελη αμυνα απο τους boston στο 2ο και κρισιμα καλαθια απο ολους σχεδον πραγματικα ενα τρελο παιχνιδι. Δεν ξερω αν ειμαι μαζοχας αν και ειμαι φαν των celtics θα ηθελα πολυ να παει η σειρα στα 7 και να ξαναδουμε αναλογους αγωνες !!! Ωχ Θεε μου τι ηταν αυτο σημερα ..... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


GO CELTICS !!!! smiley.gif
Bonzo
Ματσάρα...
Άξιζε ο ύπνος που έχασα. Και εχω δυο εργαστήρια τώρα στο καπάκι και το βράδυ συναυλιά αλλά χαλάλι.
Με πλήρωσαν κιόλας οι Κέλτες tongue.gif
Streetballer
Δυστυχώς με πλάκωσε το πάπλωμαsad.gif... Ξέρετε αν το έχει πουθενά σε μεγνητοσκόπηση;
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jun 13 2008, 06:52 ) *
απο το -24; you ve got to be kidding me! τα υπολοιπα αφου κοιμηθουμε λιγο tongue.gif . Μεγαλα καλαθια απο τον posey και τεραστιες αμυνες απο τον Cap. Celtic Pride!

Ρε τι εγινε παλι???? Το αφησα στην 1η περιοδο και λογω της νυστας σιγουρος για το 2-2. Και βλεπω οτι εγινε μια απο τις μεγαλυυτερες ανατροπες! Τι γκαντεμια που το'χασα.

Καλα πως εγινε αυτο? Μπορει να περιγραψει κανεις τι διαολο πηγε στραβα?
Α ρε Κομπι σε ψηφισα και για MVP. Τα λεφτα μου πισωωωω..... shot.gif shot.gif sad-smiley-009.gif

QUOTE(Streetballer @ Jun 13 2008, 09:47 ) *
Δυστυχώς με πλάκωσε το πάπλωμαsad.gif... Ξέρετε αν το έχει πουθενά σε μεγνητοσκόπηση;

Δυστυχως δεν θα το δειξει σημερα η ΕΡΤ1 στις 14:30 οπως ηταν καθιερωμενο να το δειχνει την επομενη μερα. sad.gif
Απο οτι φαινεται(απο το προγραμμα της) θα το δειξει Σαββατο στις 14:00.
Mamuwalde
είμαι να σκάσω . ήθελα να γίνει και ματς τρομάρα μου ... έκανα 5 λεπτά να κοιμηθώ μετά το τέλος του ματς tongue.gif ...

δυστυχώς ο κόμπι τα έκανε μούσκεμα χθες . όσο έπαιζε όπως έπρεπε και μοίραζε την μπάλα στα double team του πρώτου ημιχρόνου κάναμε πάρτι [είχε 6 ασσίστ στο ημίχρονο περίπου] . όταν αποφάσισε ότι ήθελε να σκοράρει έβγαλε από το παιχνίδι τον αφιονισμένο οντόμ και τον καλό γκασόλ και τελος . δεν έβαζε τίποτα γιατί έπαιρνε τραβηγμένες από τα μαλλιά επιθέσεις , άγχωσε τους συμπαίκτες του και κυρίως "πάγωσε" τον οντόμ που ήταν ασταμάτητος σήμερα . έκανε να πάρει προσπάθεια κοντά 12 λεπτά . στο τέλος ήταν πολύ δύσκολο να τους ξαναβάλει στο ματς αφού το είχε πάρει προσωπικά 68.gif

κρίμα , κρίμα

συγχαρητήρια στην επιμονή των σέλτικς να κυνηγήσουνε το ματς . κατά κάποιο τρόπο δείξανε ότι είναι έστω και λίγο πιο διψασμένοι για το πρωτάθλημα . αλλά θα μου επιτρέψετε να πιστεύω ότι οι lakers το κάνανε δώρο .



προφανώς δεν μπορεί να ελπίζει κανείς για αντροπή . αν χάνανε το 5ο ματς θα ήταν διαφορετικά . τώρα θέλουν 3 σερί νίκες και 2 στη βοστώνη . αδύνατα πράγματα για μια τόσο άπειρη ομάδα [όπως αποδείχτηκε και σήμερα]


άντε , πάμε να κερδίσουμε τουλάχιστον το 5ο γιατί να το πάρουν μέσα στην έδρα μας δεν αντέχεται ...
scales84
Κριμα κριμα κριμα....Ενα ματς που εξελισσοταν σε παρτυ και θα δινε ψυχολογια τιτλου στην ομαδα εξελιχτηκε σε πατατρακ ολκης...Ο κομπι ηταν απλα μετριος ως κακος...Οσο μεγαλος παικτης ειναι τοσο χαλαι τα ακνε χτες...Ο οντομ κρυφτηκε λογω κομπι...ο γκασολ ηταν καλυτερος απο αλλα ματς...Ο βουγιασιτς δεν υπηρχε.Ο ραντμανοβιτς επεσε...Μεγαλο λαθος κατ εμε του τζακσον που επαιξε μεχρι 2 λεπτα πριν το τελος και το 88-83 με εξω τον φισερ και βασικο τον φαρμαρ!!!Ελεος ρε φιλ...Τον πιο εμπειρο παικτη σου εξω?

Κριμα λοιπον..Να δουμε τι θα γινει στο 5ο ματς..Ελπιζω να γυρισουμε τουλαχιστον στην βοστωνη...Οντως δεν αντεχεται να πανηγυρισουν μεσα στο λος αντζελες!!!!
captain charisma
για μενα προσωπικα ο μπραιαντ μου απεδειξε χτες οτι για νουμερο 1 της ομαδας του ειναι λιγος,γιατι χτες που τον ειχε αναγκη η ομαδα ο κομπι κρυφτηκε πισω απ το δαχτυλο του και δεν βοηθησε την ομαδα στα δυσκολα,και η κατασταση ειναι οπως εχει.

στα του χτεσινου ματς ο οντομ δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν συνεχισε με τον ιδιο ρυθμο οπως στο πρωτο ημιχρονο?κρυφτηκε και αυτος στο 2.
ο βουγιατσιτς δεν μπορει να κανει καθε μερα εμφανισεις σαν αυτη του 3 τελικου....απλα ηταν ενα πειροτεχνημα η εμφανιση του.
ο γκαζολ και αυτος εχτες μεχρι καποια στιγμη επαιζε καλα αλλα μετα χαθηκε.
ο παγκος των λεικερς στο πρωτο ημιχρονο ηταν καλος αλλα.....
νομιζω οτι απ τους τωρινους λεικερς λειπουν παικτες τυπου φοξ,χορι οι οποιοι θα μπορουσαν να αντιδρασουν με ψυχραιμια οταν μειωναν τη διαφορα οι σελτικς χτες.δεν θα κολουσαν οπως οι τωρινοι παικτες.

υ.γ πιστευω επισης οτι οι λεικερς αν ειχαν τον σακιλ θα το παιρναν το πρωταθλημα γιατι πολυ απλα οι σελτικς δεν εχουν σεντερ.... icon_wave.gif
Pierce
Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος στο φορουμ που να μην εχει αντιληφθει την συμπαθεια σου προς το προσωπο του σακιλ. Αλλα να το επαναλαμβανεις συνεχως οτι αν ο σακιλ επαιζε εκει,ή οπουδηποτε αλλου θα ειχε παρει το πρωταθλημα, ή οτι ειναι καλυτερος απο τον ταδε, κατανταει κουραστικο για τους υπολοιπους.


peace.gif
axrhstoss
Ετσι ρε ομαδαρα!!!Αν και στα play-off η ομαδα ζοριστηκε τωρα παει για υγιεινο περιπατο με τους ανυπαρκτους(μπροστα τους).Ο μονος ο οποιος ειναι καλος ειναι ο Γκασολ και απορω γιατι τα βαζετε μαζι του.Ο ανθρωπος παιζει καταπληκτικη αμυνα τον Γκαρνετ και τους εχει βαλει μεσα στα καλαθια τους δικους μας.Ειναι ο μονος ο οποιος συμφωνα με την καση του παιζει καλα.Δεν μπορω να καταλαβω επισης γιατι ο Μπραιαντ μενει στο απυροβλητο(σχεδον)..Ο ανθρωπος στη σειρα των τελικων δεν εχει παιξει καθολου καλα.αρκετα αστοχος θα ελεγα.Ειδικα στις βολες δεν μπορουσε καθολου.Τελος παντων,το θεμα ειναι οτι το πρωταθλημα οδευει προς Βοστονη πλευρα με 4-2 προβλεπω.. smiley.gif
Ginobili
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif celtics1-sm.gif

Δεν έχω λόγια!!!! Πραγματικά άξιζε το ξενύχτι!!!! Απίστευτος ο Πιρς!!!!! Πραγματικός ηγέτης!!!!! Όταν παίζει αυτός καλά...πάνε καλά και οι Σέλτικς(2ο ημίχρονο).Τρομερή άμυνα στον Κόμπε!!! Τον έσβησε!!!! Ούτε ο Μπόουεν δεν θα τα κατάφερνε έτσι... tongue.gif Η τάπα στο 3ο 12λεπτο....ήταν όλα τα λεφτα!!!! Θα την θυμάται για όλη του την ζωή ο Κόμπε.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Κι αυτός ο Πόσει.... 77.gif 77.gif 77.gif Τι 3ποντα έβαλε!!!! Το ένα πιο σημαντικό από το άλλο!!!! Ειδικά το τελευταίο,που πήγε την διαφορά στους 5....τέλειωσε ουσιαστικά τον αγώνα.

Και δεν πρέπει να ξεχνάμε τον Άλλεν.Απογοητευτικότατος σχεδόν όλη την χρονιά...στα κρίσιμα όμως..και ειδικά στους τελικούς δείχνει και αυτός την κλάση του!!!!....Ο Βούγιασιτς ακόμα προσπαθεί να φτιάξει την κορδέλα και το μαλλί του.... 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
morfi
QUOTE(big dirk @ Jun 13 2008, 15:50 ) *
για μενα προσωπικα ο μπραιαντ μου απεδειξε χτες οτι για νουμερο 1 της ομαδας του ειναι λιγος,γιατι χτες που τον ειχε αναγκη η ομαδα ο κομπι κρυφτηκε πισω απ το δαχτυλο του και δεν βοηθησε την ομαδα στα δυσκολα,και η κατασταση ειναι οπως εχει.

Στο δεύτερο παιχνίδι τους μίσους πόντους και παραπάνω κατά τη διάρκεια του comeback των Λέικερς τους έβαλε ο Μπράιαντ (πως γίνεται να λένε όλοι ότι δεν ήταν καλός ενώ είχε 30π και 8ασ; ) ενώ στο προηγούμενο παιχνίδι κράτησε σχεδόν μόνος του τους Λέικερς την ώρα που όλοι, εκτός του Βούγιασιτς, ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Σίγουρα δεν είναι και ο καλύτερος που έχουμε δει, αλλά δεν είναι και τόσο κακός όσο πολλοί νομίζουν.
captain charisma
στα προηγουμενα παιχνιδια το 2 και 3 της σειρας εκανε οργια ο μπραιαντ συμφωνω σ αυτο.αλλα εχτες που η διαφορα ηταν στους 20 ποντους υπερ των λεικερς και εβλεπε οτι οι σελτικς ροκανιζαν τη διαφορα,αντι να παρει προσπαθειες αυτος για να κρατησει τη διαφορα προτιμησε να παιξει με πασουλες στους συμπαικτες του οι οποιο εκαναν του κεφαλιου τους στο 2 ημιχρονο...εμενα μου δειχνει αυτο οτι κολωσε στα κρισιμα σσημεια και δεν πηρε περισσοτερες προσπαθειες για να ξεκολησει την ομαδα.

οντως η ταπα του πιρς επανω του ηταν απ τις καλυτερες φασεις των τελικων,και πιστευω οτι επληξε σε σημαντικο βαθμο το γοητρο του μπραιαντ
41.gif 77.gif w00t.gif
υ.γ πιρσι σορι ξεχαστηκα και ανεφερα το σακαρο icon_wave.gif
Mamuwalde
ο κόμπι έκανε ένα κακό παιχνίδι και μας χαντάκωσε. το να τον βγάλουμε άχρηστο για #1 της ομάδας είναι επιεικώς ...... αχαρακτήριστο [για να μη φάω και κάνα ban tongue.gif ]

πως προσπαθείτε να υποστηρίξετε μια άποψη με τέτοια επιχειρήματα είναι πραγματικά ανήκουστο . 1 κακό ματς σε όλα τα playoff και τον βγάλατε άχρηστο . ρε big dirk , κι ο σακίλ δεν κέρδισε όλους τους τελικούς μόνος του .

χώρια που συνεχίζετε να υποβαθμίζετε μια άπειρη και νέα ομάδα [γιατί οι lakers έχουν μια 5ετία μπροστά τους] επειδή δεν έχει σταθερότητα [για 1η φορά σε τελικούς πάνω από τους μισούς παίκτες!!!!!]

όταν ρολάρισε στο 1ο ημίχρονο ήταν ποίημα . τα στατιστικά τους ήταν πολύ καλά αλλά όχι εξωπραγματικά και η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζανε κι αποκλείσανε spurs-jazz [το ντένβερ δεν ήταν σοβαρός αντίπαλος] . ζητούμενο είναι η σταθερότητα και η αυτοσυγκέντρωση σε όλο το ματς και όχι η ελλιπής ποιότητα της ομάδας ή το βάθος του πάγκου.

όσο για το πουλέν μου [έχω λυσσάξει το ξέρω biggrin.gif ] μπορεί να γλίστρησε στα λάδια που άφησε ο άλλεν αλλά εξηγείστε μου τι άμυνα ήταν αυτή σττο τελευταίο λεπτό όπου ο αντίπαλος αφήνει την μπάλα στο καλάθι σαν σε προπόνηση , χωρίς να πέσει μια βοήθεια πάνω του , χωρίς να γίνει φάουλ , χωρίς να υπάρχει κάποιος στη ρακέτα για να τον κόψει [τη στιγμή που ο κόμπι έπεφτε μονίμως πάνω σε βοήθειες και double team , χωρ΄ς να καταφέρει να κάνει 2 drive της προκοπής]. συνολικά η άμυνα ξεχαρβαλώθηκε γιατί όπως έχω ξαναγράψει παίζουμε με 1 ψηλό και κάτι ψιλά tongue.gif ....
drakonikolis
Πάντως MVP των τελικών για μένα μέχρι στιγμής δεν είναι ο Pierce,αλλά ο Αllen.Και αυτό γιατι ο αρχηγός έκανε τραγικό 3ο παιχνίδι.Πάντως η διαφορά στις μονάδες των 2 ομάδων είναι εμφανής.Εξαιρετικό κοουτσάρισμα απ'τον Ντοκ,με πολυ καλό rotation εν αντιθέσει με τον Τζάκσον που επιμένει σε κάποιους παίκτες ακόμα και όταν δεν είναι στη μέρα τους.
scales84
Ειπαμε ο τζακσον ωρες ωρες κοιμαται λιγο...Δεν σας εκανε εντυπωση η ατακα δεν καταλαβα πως γυρισε το ματς?Στο 3ο παιχνιδι το ματς γυρισε στην 3η περιοδο γιατ ιξεχασε τον δαιμονισμενο βουγιασιτς..Χτες επεμενε στον φαρμαρ και τον βυογιασιτς οταν ο φισερ και ο ραντμανοβιτς ηταν ξεκαθαρ σε καλυτερη μερα..

Οσο για κατι που γραφτηκε για τον κομπι.Νομιζω οτι το θεμα χτες δεν ηταν οτι οταν γυρισε το ματς δεν πηρ τη μπαλα στα χερια του..Αλλα το αντιθετο.Οταν οι λεικερς διαλυσαν τους σελτικς για 24 λεπτα ο κομπι διαβαζε το ματς απιστευτα κι εκανε ολους τους αλλους μαγκες...Αντιθετα στο διαστημα που λετε προσπαθησε να τοπαρει πανω του και επεφτε συνεχως πανω στην καλα οργανωμενη αμυνα των σελτικς προεξαρχοντος του πιρς...

ΥΓ:Θα χουν νομιζω μεγαλο προβλημα ποιος να βγαλουν mvp...αλλα δεν νομιζω οτι ο αλλεν εχει ελπιδες...η ο πιρς η ο γκαρνεττ θα ναι ο mvp...

Οσο για τον σακ..Εγω ξερω οτι ειδικα στο πρωταθληαμ με τους σιξερς κι ας πηρε τον τιτλο του πολυτιμοτερου ο σακ ο κομπε ειχε καθαρισει στα δυσκολα...
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 13 2008, 16:00 ) *
Στο δεύτερο παιχνίδι τους μίσους πόντους και παραπάνω κατά τη διάρκεια του comeback των Λέικερς τους έβαλε ο Μπράιαντ (πως γίνεται να λένε όλοι ότι δεν ήταν καλός ενώ είχε 30π και 8ασ; ) ενώ στο προηγούμενο παιχνίδι κράτησε σχεδόν μόνος του τους Λέικερς την ώρα που όλοι, εκτός του Βούγιασιτς, ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Σίγουρα δεν είναι και ο καλύτερος που έχουμε δει, αλλά δεν είναι και τόσο κακός όσο πολλοί νομίζουν.

Κακος δεν ειναι εννοειται, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτο εμφανισεις για σειρα τελικων για εναν παικτη που θελει να λεγεται Κομπι Μπραιαντ και οτι αυτο συνεπαγεται. Επρεπε στα δυσκολα να step up (δεν βρισκω καταλληλοτερη ελληνικη λεξη) και να οδηγησει την ομαδα.
Αυτος εκανε εναν κακο πρωτο τελικο και στο πιο κρισιμο σημειο(χθες) παροτι οχι κακος, δεν εκανε αυτο που κανει καποιος με την αξια του. Να ηγηθει και να παρει τα πραγματα στα χερια του. Παροτι οχι κακος, ουτε καν μετριος, απλως καλος εως τωρα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι εμφανισεις αυτες για τελικους. ΜΕ απογοητευσε πληρως.
Εχασα και λεφτα αλλα φυσικα δεν ειναι αυτος ο λογος που απογοητευτηκα. Απογοητευτηκα και απο τους Λεικερς και απο τον Μπραιαντ γιατι με το 3-1 νομιζω ολα εχουν ληξει. Μακαρι να διαψευστω και να δουμε και 6ο τελικο....


2 σημειωσεις:
Οι Λεικερς ειναι συγκριτικα soft αυτο ειναι σαφες. Μηπως φταινε οι πολλοι ευρωπαιοι για αυτο? wink.gif
Γιατι τετοια χαλια ο Κομπι στα τριποντα σε ολα τα playoff? Δεν το καταλαβαινω.... blink.gif
reignman
QUOTE
για μενα προσωπικα ο μπραιαντ μου απεδειξε χτες οτι για νουμερο 1 της ομαδας του ειναι λιγος,γιατι χτες που τον ειχε αναγκη η ομαδα ο κομπι κρυφτηκε πισω απ το δαχτυλο του και δεν βοηθησε την ομαδα στα δυσκολα,και η κατασταση ειναι οπως εχει.


να πεις πως ειναι και rookie σε τελικους... δεν εχει δικαιολογια TBH.
αλλα βεβαια δεν εχει μαθει να πηγαινει σε τελικους σαν Leading man wink.gif
παντα εκει MVP ηταν ο Shaq κακα τα ψεμματα.


blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.