Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Olympiakos - CSKA
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
Air Kef
Και ναι,ειμαστε μια νικη μακρυά από το ονειρο του Final 4.

Πέμπτη το ματς.



Τι ξερουμε για τα εισητήρια;;
kotzito
QUOTE(Air Kef @ Apr 1 2008, 21:21 ) *
Και ναι,ειμαστε μια νικη μακρυά από το ονειρο του Final 4.

Πέμπτη το ματς.
Τι ξερουμε για τα εισητήρια;;

Απο 'τι ξερω απο τα 1800 στο ιντερνετ εχουν μεινει μονο περιπου 200 και εχουν πουληθει τα μισα περιπου απο τα
γραφεια.
sihainas
Εγώ πάντως μετά από αρκετές ανανεώσεις κατάφερα και έκλεισα το εισητηριάκι μου.... see you at ΣΕΦ guyz... άντε καλή τύχη στην ομάδα...που άμα παίξει όπως σήμερα δεν τη χρειάζεται biggrin.gif
sarounas
ναι μεν ο Ολυμπιακός έκανε το χρέος του, δηλαδή έβγαλε το διπλό στην Μόσχα αλλά αυτό από μόνο του φυσικά δεν φτάνει,
αυτό που προέχει τώρα είναι να πέσουν γρήγορα οι τόνοι
η συγκεκριμένη ομάδα (ΤΣΣΚΑ) δεν καταλαβαίνει απολύτως τίποτα από έδρες είτε αγωνίζεται εντός είτε εκτός έδρας ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι γι'αυτήν

το μόνο σίγουρο είναι ότι το παιχνίδι της Πέμπτης θα είναι πιο δύσκολο από το σημερινό εξαλλου
μονο τυχαίο δεν είναι ότι έχει πάει στα 5 τελευταία final four, ελπίζω να μην παρασυρθούνε από τα πανυγήρια στον Ολυμπιακό...
καλή τύχη wink.gif
spysta
Ρεεεε Air Kef εγω επρεπε να το ανοιξω το τοπικ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tongue.gif
Εγω ειμαι ο γουρλης !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! laugh.gif
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Apr 1 2008, 21:21 ) *
Και ναι,ειμαστε μια νικη μακρυά από το ονειρο του Final 4.

Πέμπτη το ματς.

Πεμπτη 20:45 ωρα Ελλαδος ετσι?

Το θεμα ειναι το καναλι. Ξερει κανεις αν θα το δειξει το ΣΚΑΙ παλι? 42.gif sad.gif
enypnio
supersport
PanosIlio
Εγώ εύχομαι την επόμενη φορά που θα ξανά μεταδώσει αγώνα ευρωλίγκα το ΣΚΑΙ να δείξει τον Ολυμπιακό smile.gif smile.gif
XATZIS
ΠΕΜΠΤΗ 20.45 ΟΛΗ Η ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙΣΑΣ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΤΗΝ ΑΡΚΟΥΔΑ Κ ΚΑΝΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!
Air Kef
Got tickets. banana.gif


Μενει να βρω τροπο να κατεβω και να ανεβω στην ωρα μου. smile.gif
leonkalf
Παιδιά, όσοι πάμε στο ΣΕΦ αύριο θέλετε να κανονίσουμε συνάντηση?

Ίσως πριν το ματς στο Ολύμπικο π.χ για καφέ??? Τι λέτε?
PanosIlio
Τελικά σήμερα ποιος θα έχει πιο πολύ άγχος?

Εμείς που από το απόλυτο outsider (με βάση την παρουσία μας στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκα και στην αρχή του top16) αποκλείσαμε Ρεάλ από τον όμιλο και έχουμε κάνει ήδη το 1-0 στη Μόσχα επί της ΤΣΣΚΑ έχοντας κλέψει το αβαντάζ έδρας...

ή

Η ΤΣΣΚΑ που από απόλυτο φαβορί, ειδικά μετά και τον αποκλεισμό του ΠΑΟ, χάνει ήδη 1-0 και παίζει με μια ομάδα που έχει κάνει την ολοκληρωτική ανατροπή?

Εδώ σας θέλω.

Απόψε πάμε ίσως για το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της σεζόν στην Ευρωλίγκα. Δεν ξέρω αν θα είναι το πιο όμορφο, δεν ξέρω αν θα φάμε ή θα ρίξουμε 20 πόντους. Δεν ξέρω αν θα είναι ντέρμπι και θα κριθεί στο τελευταίο δευτερόλεπτο και πάλι. Δεν ξέρω καν αν θα κερδίσουμε ή θα χάσουμε.

Το μόνο που ξέρω είναι που σε κάτι τέτοια παιχνίδια παίζει ρόλο η ψυχή, η καρδιά και η μαγκιά. Μακάρι να κερδίσουμε.

Το μόνο σίγουρο είναι πως πλέον έχουμε αυτοπεποίθηση και έχουμε δείξει ότι πλέον μπορούμε να κερδίσουμε τους πάντες, ακόμα και με κόντρα διαιτησία, μένει να το αποδείξουμε smile.gif

Καλά να περάσουν όλα τα παιδιά που θα πάνε απόψε στο γήπεδο και καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό.
rankin
Ειλικρινά, εγώ δεν μπορώ καν να σκεφτώ το αποψινό παιχνίδι... Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως έχω πίστη για την νίκη.. Δεν θα είναι εύκολο. Θα είναι πολύ δύσκολο.
...Για να μην αρχίσω όμως να τρώω τα νύχια μου από τώρα, σταματάω να σκέφτομαι τον αγώνα!
dizzy_fingers
Μην ξεχνιόμαστε: 20:45 στο Supersport1.

Για τυχόν μελλοντικά διευκρινιστικά ποστ.
basketka*los
Οτι και να γινει η ομαδα του Γιαννακη θελει χειροκροτημα,υποστηριξη και οπως λεει παντα η φιλοσοφια του ΥΠΟΜΟΝΗ!!!
Hakeem
Θα κερδίσει ο Ολυμπιακός πιστεύω. Δαγκώνει η ομάδα και επι πλέον η ΤΣΣΚΑ είναι μπάχαλο. Ο Μεσίνα θα έρθει σήμερα και τις μέρες πριν από το πρώτο ματς έλειπε επισης στην Ιταλία, γιατί ο αδερφός του έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας. Αρα από προετοιμασία και συγκέντρωση είναι μείον. Αυτό που έχει η ΤΣΣΚΑ βέβαια είναι οι προσωπικότητες των παικτών της, που με την πλάτη στον τοίχο μπορεί να αναλάβουν δράση. Ιδωμεν
jimol34
Πολύ δύσκολο το σημερινό ματς. Η ΤΣΣΚΑ έχει παίκτες που μπορεί να σε διαλύσουν. Αν και ο Hakeem έχει δίκιο ότι η αρκούδα αυτή τη στιγμή είναι άνω κάτω. Πάντως ακόμα και σε περίπτωση ήττας δεν πρέπει να απογοητευτούμε από την ομάδα. Που ήμαστε πριν 2 μήνες και που είμαστε τώρα.
sherman
Kαλη επιτυχια κ απο μενα...

Ετσι, για να θυμαται ο Μεσινα οτι μια ζωη θα βρισκει τους Ελληνες μπροστα του.
Anaz
QUOTE
Τελικά σήμερα ποιος θα έχει πιο πολύ άγχος?

Εμείς που από το απόλυτο outsider (με βάση την παρουσία μας στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκα και στην αρχή του top16) αποκλείσαμε Ρεάλ από τον όμιλο και έχουμε κάνει ήδη το 1-0 στη Μόσχα επί της ΤΣΣΚΑ έχοντας κλέψει το αβαντάζ έδρας...

ή

Η ΤΣΣΚΑ που από απόλυτο φαβορί, ειδικά μετά και τον αποκλεισμό του ΠΑΟ, χάνει ήδη 1-0 και παίζει με μια ομάδα που έχει κάνει την ολοκληρωτική ανατροπή?

Εδώ σας θέλω.
Η απαντηση σε λιγες ωρες.. Κι εγω ολο αυτα σκεφτομαι τις τελευταιες μερες.. 42.gif
Ο παραγοντας ψυχολογια θα παιξει τον κυριοτερο ρολο σημερα,και οποιος το διαχειριστει καλυτερα θα κερδισει..

Ο Ολυμπιακος ολο αυτο τον καιρο (εκτος απο την αγωνιστικη βελτιωση σε επιπεδο τακτικης) επαιζε με κυριο οπλο την ψυχολογικη αναταση και αγωνιστικη συσπειρωση που εφερε ο νεος προπονητης,σε συνδυασμο με την ελευθερια απο την ελλειψη απαιτησεων και υποχρεωσεων οσων αφορα το αποτελεσμα, αλλα και το αισθημα της αμφισβητησης απο τους φιλαθλους τα μεσα και ολο τον κοσμο που τους περιεβαλλε και θεωρουσε την φετινη χρονια χαμενη ή μεταβατικη..
Τωρα αφου εκανε την υπερβαση, ερχεται για πρωτη φορα (μετα το ματς με την Ρεαλ στο Σεφ) τόσο κοντα στον στοχο-προκληση!Εχει ηδη φτασει στην πηγη,και ολοι περιμενουμε να πιει νερο! ΘΕΛΩ να πιστευω οτι αυτο δεν θα τρομαξει τους παιχτες, και πονταρω στην συνεχως αυξανομενη, παιχνιδι με παιχνιδι, διψα,αυτοπεποιθηση, συσπειρωση και μαχητικοτητα των παιχτων που πηγαζει κυριως απο το κλιμα που εχει περασει ο Γιαννακης και ο κοσμος που σημερα θα δημιουργησει κολασμενη ατμοσφαιρα! και βεβαιως και στο αστρο Γιαννακη των τελευταιων λεπτων.. biggrin.gif
rankin
Σύμφωνα με τον Κογκαλίδη του baskeblog.gr διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης θα είναι οι Μούχβιτς, Αρτεάγκα και Γκαρθία. Βεβαίως, ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επισήμως, αλλά εμείς μπορούμε να κρατήσουμε αυτή την πρώτη πληροφορία και να αναρωτηθούμε τι γνωρίζουμε για αυτούς τους κυρίους, γιατί το θέμα διαιτησία είναι μέγιστης σημασίας για τον σημερινό αγώνα, όπως φάνηκε και από το παιχνίδι της Μόσχας...
kotzito
Ειναι δυσκολο το παιχνιδι.Η ΤΣΣΚΑ ισως να ειναι και πιο παθιασμενη απο μας.Ολα θα εξαρτηθουν απο το αν θα παρει ο ΟΣΦΠ προβαδισμα και το διατηρησει και την αποδοση της περιφερειας.
papaloukas7
Καταρχήν καλησπέρα σε όλους μιας και είμαι νέος στα λημέρια!

Έχω την ίδια αγωνία με όλους τους σύγγαυρους για απόψε,είναι το σημαντικότερο ματς της 10ετίας για την ομάδα και ταυτόχρονα το δυσκολότερο. Αν δεν είχα βρει εισητήριο για σήμερα θα έμενα στην καρέκλα από το άγχος κατα τη διάρκεια του ματς,μέσα λόγω της ατμόσφαιρας θα είναι καλύτερα.
Το ότι κερδίσαμε την ΤΣΣΚΑ δεν μας κάνει καλύτερη ομάδα από αυτούς (προσωπικά την θεωρώ την καλύτερη ομάδα της Ευρώπης τα τελευταία 3 χρόνια) και το ματς είναι εξίσου δύσκολο με της Τρίτης καθώς δεν πολυκαταλαβαίνουν και από έδρες. Το διπλό στη Βιτόρια χωρίς Παπαλουκά,Σίσκα,Σμόντις,Ζεβροσένκο τα λέει όλα νομίζω...
Ένα σημαντικό στοιχείο που δεν έχει πολυαναφερθεί είναι αν θα παίξει ο Βαν ντε Σπίγκελ απόψε και σε τι κατάσταση θα είναι. Παίζει πολύ το πικ εν ρολ που ο περιορισμός του ήταν από τα κλειδιά στο πρώτο ματς.

Πάντως όσοι θα είμαστε μέσα οφείλουμε να βγούμε χωρίς φωνή παιδιά,η ομάδα θέλει την απόλυτη στήριξη απόψε και το ΣΕΦ πρέπει να ξαναγίνει καμίνι όπως παλιά!

Καλή μας επιτυχία!!
Sokos
Καλησπέρα παίδες....

Μεγάλη μέρα σήμερα. Για μένα δεν υπάρχει τρίτο ματς. Αν δεν κερδίσουμε σήμερα δεν πάμε final four. Δεν γίνεται να ξαναχάσει η CSKA μέσα στην έδρα της. Όλοι είδαμε τη σφαγή έπεσε την τρίτη, σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν ξαναπάμε εκεί. Και σήμερα ψιλιάζομαι χειρουργείο, χειρότερο από αυτό με την Real. Και αυτό να μην γίνει πάντως, η CSKA είναι ικανότατη ομάδα. Δεν πρέπει να μπουν μέσα οι παίκτες και να σκέφτονται final four, πανηγύρια κτλ. Μόνο ο Γιαννάκης μπορεί να τους κρατήσει προσγειωμένους πιστεύω. Εμένα δεν μου αρέσει που ήδη σε site, εφημερίδες κτλ , αναφέρεται το 97. Πολλοί φίλαθλοι επίσης ήδη σκέφτονται Ισπανία. Μέγα λάθος....
Anyway, εδώ θα είμαστε και μετα το παιχνίδι. Να γίνει πανικός στο ΣΕΦ μάγκες (από φωνές). Και να χάσουμε σήμερα πρέπει να καταλάβουμε ότι η ομάδα έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Ήδη βρισκόμαστε σε bonus γύρο....
Rondo
QUOTE(Sokos @ Apr 3 2008, 15:25 ) *
Καλησπέρα παίδες....

Μεγάλη μέρα σήμερα. Για μένα δεν υπάρχει τρίτο ματς. Αν δεν κερδίσουμε σήμερα δεν πάμε final four. Δεν γίνεται να ξαναχάσει η CSKA μέσα στην έδρα της. Όλοι είδαμε τη σφαγή έπεσε την τρίτη, σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν ξαναπάμε εκεί. Και σήμερα ψιλιάζομαι χειρουργείο, χειρότερο από αυτό με την Real. Και αυτό να μην γίνει πάντως, η CSKA είναι ικανότατη ομάδα. Δεν πρέπει να μπουν μέσα οι παίκτες και να σκέφτονται final four, πανηγύρια κτλ. Μόνο ο Γιαννάκης μπορεί να τους κρατήσει προσγειωμένους πιστεύω. Εμένα δεν μου αρέσει που ήδη σε site, εφημερίδες κτλ , αναφέρεται το 97. Πολλοί φίλαθλοι επίσης ήδη σκέφτονται Ισπανία. Μέγα λάθος....
Anyway, εδώ θα είμαστε και μετα το παιχνίδι. Να γίνει πανικός στο ΣΕΦ μάγκες (από φωνές). Και να χάσουμε σήμερα πρέπει να καταλάβουμε ότι η ομάδα έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Ήδη βρισκόμαστε σε bonus γύρο....

Δύσκολο ματσάκι σήμερα και θέλω να δω εκτός από τον Ολυμπιακό που τώρα τελευταία δείχνει μία σταθερότητα την τσσκα πως θα παίξει με την πλάτη στον τοίχο...Ας γίνει ένα καλό παιχνίδι που θα κριθεί αποκλειστικά από τους παίκτες και όχι από τους διαιτητές και ας κερδίσει ο καλύτερος που πρέπει να είναι ο Ολυμπιακός διότι σε τρίτο παιχνίδι δεν βλέπω ελπίδες...
basketka*los
QUOTE(Sokos @ Apr 3 2008, 15:25 ) *
Καλησπέρα παίδες....

Μεγάλη μέρα σήμερα. Για μένα δεν υπάρχει τρίτο ματς. Αν δεν κερδίσουμε σήμερα δεν πάμε final four. Δεν γίνεται να ξαναχάσει η CSKA μέσα στην έδρα της. Όλοι είδαμε τη σφαγή έπεσε την τρίτη, σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν ξαναπάμε εκεί. Και σήμερα ψιλιάζομαι χειρουργείο, χειρότερο από αυτό με την Real. Και αυτό να μην γίνει πάντως, η CSKA είναι ικανότατη ομάδα. Δεν πρέπει να μπουν μέσα οι παίκτες και να σκέφτονται final four, πανηγύρια κτλ. Μόνο ο Γιαννάκης μπορεί να τους κρατήσει προσγειωμένους πιστεύω. Εμένα δεν μου αρέσει που ήδη σε site, εφημερίδες κτλ , αναφέρεται το 97. Πολλοί φίλαθλοι επίσης ήδη σκέφτονται Ισπανία. Μέγα λάθος....
Anyway, εδώ θα είμαστε και μετα το παιχνίδι. Να γίνει πανικός στο ΣΕΦ μάγκες (από φωνές). Και να χάσουμε σήμερα πρέπει να καταλάβουμε ότι η ομάδα έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Ήδη βρισκόμαστε σε bonus γύρο....

Πολυ σωστος!Αποτυπωνεται πληρως η εικονα του σημερινου ματς απο τα λεγομενα του φιλου μας!!!
rchos
ηρθε η ωρα να κινησουμε για το σεφ.
αντε καλη επιτυχια στην ομαδα.ας δομε ενα ωραιο παιχνιδι.
kostas16
ρε παιδια τη πεμπτη το ΣΚΑΙ δεν τ δειχνει τ παιχνιδια????τι εγινε σημερα/??

τεσπα γνωριζουμε κανε να [b]λινκ???
theov
QUOTE(sherman @ Apr 3 2008, 12:24 ) *
Kαλη επιτυχια κ απο μενα...

Ετσι, για να θυμαται ο Μεσινα οτι μια ζωη θα βρισκει τους Ελληνες μπροστα του.



Χε, χε καλό!!!

Μακάρι να τους πατήσει ελληνική ομάδα και ας είναι και ο ..Ολυμπιακός!!!

Μην ξεχνάτε όμως ότι ακόμη τίποτα δεν έληξε! Με μια νίκη σήμερα η CSKA ανατρέπει και πάλι την κατάσταση και στις 10 Απριλίου πάει καβάλα!

Πιστεύω βέβαια τελικά να μην χρειαστεί τρίτι παιχνίδι και να πάει από σήμερα ο Ολυμπιακός στην Μαδρίτη!!!

Εύχομαι εκεί να τσακίσει και την Τau και στον τελικό την Maccabi και να την σηκώσει την κούπα ελληνική ομάδα!!! 19.gif 19.gif 19.gif

Θέλω να βλέπω τα μούτρα των Ισπανών από το μονοπώλιο των Ελλήνων στην Ευρώπη... smiley.gif
captain charisma
link για το ματσακι?
Zmac
QUOTE(big dirk @ Apr 3 2008, 20:18 ) *
link για το ματσακι?



CODE
http://www1.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=9401&part=sports
theov
8-3 στο 3΄για τον Olυμπιακο!

Καλά ξεκίνησε το ματσάκι... και 20-13 στο 08:00'!!!!
NBAer
Πωωωω ρε απο 27-15 εγινε ενα τρομαχτικο σερι 13-40!!!! και τωρα ειναι το σκορ στο 40-55

Κριμα. Τωρα πια η ΤΣΣΚΑ θα περασει στο F-4..... sad.gif sad.gif
Rondo
QUOTE(NBAer @ Apr 3 2008, 21:51 ) *
Πωωωω ρε απο 27-15 εγινε ενα τρομαχτικο σερι 13-40!!!! και τωρα ειναι το σκορ στο 40-55

Κριμα. Τωρα πια η ΤΣΣΚΑ θα περασει στο F-4..... sad.gif sad.gif

Έχει ώρα ακόμα...Μην βιαζόμαστε οι ομάδες του Γιαννάκη δεν τα παρατάνε ποτέ...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Apr 3 2008, 21:58 ) *
Έχει ώρα ακόμα...Μην βιαζόμαστε οι ομάδες του Γιαννάκη δεν τα παρατάνε ποτέ...

Παιζοντας απεναντι σε ομαδες με 2 υπερπαικτες(Παπαλουκα, Σμοντις) δεν εχει σημασια αν τα παρατας ή οχι.
Απλα θα χασεις.... biggrin.gif
Rondo
QUOTE(NBAer @ Apr 3 2008, 22:04 ) *
Παιζοντας απεναντι σε ομαδες με 2 υπερπαικτες(Παπαλουκα, Σμοντις) δεν εχει σημασια αν τα παρατας ή οχι.
Απλα θα χασεις.... biggrin.gif

10 λεπτά είναι πολλά για μπάσκετ...Αν σφίξει η άμυνα όλα γίνονται...Η ζημιά έχει γίνει από Λάγκντον και Σισκάουσκας.
Pierce
αυτος ο λανγκντον ειναι μηχανακι, παει τελειωσε δεν χανει σουτ με τιποτα...
αξιο αναφορας το 3/10 στις βολες των παικτων της cska
Pierce
kαλα τα φαουλ που δινουν ειναι τραγικα.... tongue.gif
63-76 και 5 λεπτα ακομα
Rondo
QUOTE(pierce21 @ Apr 3 2008, 22:18 ) *
kαλα τα φαουλ που δινουν ειναι τραγικα.... tongue.gif
63-76 και 5 λεπτα ακομα

Τέρμα...Δυστυχώς για τον Ολυμπιακό δεν γυρνάει αυτό το ματς.
Gravedigger
Θέλω να δω τι θα λέτε σήμερα για τον Πρίντεζη...
theov
65-79 (στο 37'). Χάνεται μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπικαό και το ελληνικό Basket να είναι στο F-4!
68.gif
iliaszervos
Εχω την εντύπωση οτι το 97 ο Ολυμπιακός πήγε στους 4 με 2 νικες εκτος? Λετε να σπάσει την εδρα της cska? Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?
benchwarmer
Δυστυχως.... Κριμα... Απο τη στιγμη που γυρισε το ματς, φανηκε οτι δεν ειχε η ομαδα τη δυνατοτητα (συγκεκριμενα τι δεν ξερω) να αντιδρασει. Κακη βραδια για τον Γκριρ, και αυτο στοιχισε... Δυστυχως δεν ειμαι σε θεση να γραψω περισσοτερα.....
Παλι καλα παντως που εκανε και ενα καλο παιχνιδι ο Πριντεζης πριν φυγει. Η ειναι σειρα του Βασιλοπουλου σημερα?
xoxli44
Κριμα για τον Ολυμπιακο.Δεν τον αφησαν να παιξει αμυνα.
dizzy_fingers
Κλείσανε τον Γκρηρ, αυτός - για να μην ξεχνιόμαστε με τις τελευταίες του εμφανίσεις, δεν είναι Διαμαντίδης ή Παπαλουκάς - κλεινόταν χωρίς να μπορεί να βρει τον έξτρα παίχτη και κάπως έτσι σίγησε το ισχυρότερο επιθετικό όπλο του Ολυμπιακού.

Το έταιρο όπλο, ο Γουντς σήμερα δεν τροφοδοτήθηκε σωστά και ούτε πήρε ποτέ φόρα όπως στο προηγούμενο ματς για να τα πάρει πάλι σβάρνα όλα.

Η περιφερειακή άμυνα ήταν κάκιστη και η ΤΣΣΚΑ δεν το συγχώρεσε, κάνοντας με αυτόν τον τρόπο την επαναφορά.

...και ο Ολυμπιακός που γνωρίζουμε φέτος ότι είναι ομάδα που βασίζεται πολύ στην ψυχολογία, κόλλησε και χωρίς τη βοήθεια των 15000 φίλων του (τί ησυχία ήταν αυτή στο δεύτερο ημίχρονο ρε παιδιά? ξέρω, ήταν δύσκολο το ματς, αλλά όλη τη χρονιά για αυτό ζούσατε, γιατί δεν το δείξατε περισσότερο?) δεν ανέκαμψε ποτέ.



Μη βιάζεστε όμως να βγάλετε νικητή από τώρα βρε παιδιά.
Το τρίτο ματς είναι παντελώς απρόβλεπτο. ειδικά από τη στιγμή που έχουν δείξει στην ίδια σειρά για τί είναι ικανές και οι δύο ομάδες να κάνουν.

Περισσότερο απ'όλα, λυπήθηκα που δεν είδα το δυνατό και καυτό (γιατί αν είναι να περιμένουμε από τη μόσχα κοχλάζουσα ατμόσφαιρα.... tongue.gif )ματς που περιμέναμε όλοι να δούμε.
PARISINOS
Αμα πω τωρα οτι ταλεγα για τον γκριρ biggrin.gif

Τελος παντων. Η ΤΣΣΚΑ εδειξε γιατι ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι για τον τιτλο. Γνωμη μου ειναι οτι στη μερα της δεν εχει αντιπαλο αυτη τη στιγμη στην ευρωπη.

Ο δε ΟΣΦΠ, χρειαζεται οπως ειπα εναν ΗΓΕΤΗ και αυτη τη στιγμη στην ομαδα αυτος που ειναι διαθεσιμος ειναι ο ματσιγιαουσκας και κανενας αλλος.

Οταν καταλαβουν μερικοι οτι στην ευρωπη κερδιζει ΠΑΝΤΑ το συστημα και οχι οι ατομικες εξαρσεις ενος παιχτη, τοτε θα εχουμε κανει ενα βημα μπροστα.

Προτιμω εναν παιχτη που να μπορει να βαλει 20 μεσα απο το συστημα, δηλαδη ΠΑΝΤΑ και σε καθε παιχνιδι, παρα εναν που βαζει 35 εκτος συστηματος τη μια και 5 την αλλη.
Rondo
QUOTE(iliaszervos @ Apr 3 2008, 22:38 ) *
Εχω την εντύπωση οτι το 97 ο Ολυμπιακός πήγε στους 4 με 2 νικες εκτος? Λετε να σπάσει την εδρα της cska? Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?

Έτσι έγινε, στην φάση των 16 έκανε 2 μπρέικ στην Παρτιζάν που είχε πλεονέκτημα και μετά κέρδισε και τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ...Βέβαια η ΤΣΣΚΑ δύσκολο να ξαναχάσει στη Ρωσία.
Pierce
QUOTE(xoxli44 @ Apr 3 2008, 22:43 ) *
Κριμα για τον Ολυμπιακο.Δεν τον αφησαν να παιξει αμυνα.

ποιο παιχνιδι εβλεπες ακριβως; γιατι το οσφπ-τσσκα δυσκολο να το εβλεπες
xoxli44
Για τις μαζεμενες αλλαγες του Γιαννακη οταν η διαφορα ηταν στο +10 τι λετε?
matse-7-
με τεοια ποσοστα ευστοχιασ η τσσκα σημερα δεν εχανε.εβαλε κατι απιστευτα τριποντα με κρεμασμενο παιχτη πανω σε κρισιμα σημεια και ετσι οποτε πηγαινε να ξεκινησει αντεπιθεση ο ολυμπαικος ετρωγε και ενα τετοιο τριποντο στη ληξη του χρονου.περα απο τος ποντους αυτα τα τριποντα ειναι και τριποντα ψυχολογιας και πλεον η ψυχολογια των ρωσσων ειχε φτασει στα υψη και τα βαζαν απο παντου.δεν πειραζει πλεον ειμαστε αουτσαιντερ παλι και παμε στη μοσχα με παθος για το διπλο.το καναμε μια μπορουμε να το ξανακανουμε.
xoxli44
QUOTE(pierce21 @ Apr 3 2008, 19:45 ) *
ποιο παιχνιδι εβλεπες ακριβως; γιατι το οσφπ-τσσκα δυσκολο να το εβλεπες

Εσυ που το εβλεπες πες μου ομαδικα φαουλ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.