Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Παναθηναικός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Green_Fan
Μεγάλο ντέρμπι στο Αλεξάνδρειο.Ματς ανάμεσα σε 2 ομάδες που μέχρι τώρα είναι αήττητες στο πρωτάθλημα.

Το ματς είναι το επόμενο Σάββατο στις 19.00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ.
Warrior
Οντως τα ματς αυτο θα ειναι ολα τα λεφτα...
Ενα καλο,ομορφο παιχνιδι να εχουμε χωρις παρατραγουδα.
Και να χειροκροτησουμε τους πρωταθλητες Ευρωπης..
Στην αρχη τουλαχιστον.. rolleyes.gif biggrin.gif


Περιττο να πω οτι εισητηριο θα βρει μονο οποιος εχει μεσο!

Υ.Γ.Εχουμε ανοιχτους λογαριασμους... 19.gif
Green_Fan
Warrior μήπως το ψάχνεις καθόλου..
Το ματσάκι είναι εύκολο με διαφορά 15-20 πόντους στο χαλαρό..Επειδή κερδίζετε όλα τα ματς με 2-3 πόντους διαφορά μην νομίζετε οτι θα κερδίσετε και τον Παναθηναικό.. wink.gif
Warrior
icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif

Aυτην την 15-20αρα που θα μας ριξετε την περιμενω πολυ καιρο τωρα!!
Αντε να μας την ριξετε...και γω δεν προκειται να ξαναμιλησω...δεσμευομαι!!

Αλλα ολο με τους Βoρεαδηδες..τα βγαζετε περα!!
rolleyes.gif

Υ.Γ.:Ναι,ειμαι σκουληκι,το ξερω... 19.gif
Green_Fan
Σε παρακαλώ φιλαράκο μου μην ανάβεις φωτιές τώρα..

Θέλεις να κάνουμε μια συμφωνία;
Από εδώ και πέρα δεν θα γράφουμε τίποτα για να προκαλέσουμε τον άλλο και τα λέμε μέσα στο παρκέ..
Εκεί θα φανούν όλα..
Warrior
Χαλαρωσε ρε φιλε χαβαλε κανουμε...

Αν δεν γουσταρεις παω πασο και σταματαω,αλλα για εναν αγωνα μιλαμε.
Τρελα για την ομαδα μας κουβαλαμε ολοι,αλλα αν δεν μπορουμε να το
διασκεδαζουμε κιολας,δεν εχει νοημα.Ετσι πιστευω εγω...Τωρα αν σε
ενοχλει,οπως σου ειπα παω πασο..
Green_Fan
Δεν είναι οτι με ενόχλησε..Μπορείς να γράφεις ότι θέλεις αλλά σε παρακαλώ μην αναφέρεις για Βορεάδηδες και λοιπά..Δεν αντέχω τώρα να αρχίσουμε να ξαναλέμε όσα έγιναν στον περσινό τελικό.. wink.gif
weirdo1977
χexexe ελάτε να δείτε τι θα πει ΑΥΤΟΚΡAΤΟΡΑΣ 41.gif 77.gif , όχι τον χρημάτων αλλα του ΜΠAΣΚΕΤ bball.gif smile.gif
weirdo1977
QUOTE(Green_Fan @ Nov 13 2005, 02:25 AM)
Κύπελλα Ελλάδος Ανδρών (8):1979, 1982, 1983, 1986, 1993, 1996, 2003, 2005



και μιας k προκαλείς, χρωστάτε 3 κύπελλα τουλάχιστον: 1993, 2003, 2005. 68.gif
Green_Fan
Χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχαχαχααχχααχαχχααχα... biggrin.gif

Καλό το αστειάκι...
Μιλάμε έτσι δείχνετε το πόσο κομπλεξικοί είστε..Πέρσι κάτι βρήκατε να σας ενοχλεί και έβγαινε αυτός ο καραγκιόζης που είχατε για πρόεδρο και έκανε αναλύσεις επί αναλύσεων στην ΕΡΤ3 (που αλλούwink.gif..

Αλλά να λέτε πράγματα και για το 1996 και το 1993 δεν το περίμενα σε καμία περίπτωση..

Τέσπα..

Όταν θα φάτε την κεραία (ευγενικά) μέσα στο Αλεξάνδρειο ελπίζω να είστε εδώ και να συνεχίσετε να προκαλείτε..Μην κρυφτείτε τότε όπως κάνετε πάντα δηλαδή..

Dizzy sorry αλλά πες μου τι μπορούσα να κάνω;
weirdo1977
QUOTE(Green_Fan @ Nov 13 2005, 04:03 AM)
Χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχαχαχααχχααχαχχααχα... biggrin.gif

Καλό το αστειάκι...
Μιλάμε έτσι δείχνετε το πόσο κομπλεξικοί είστε..Πέρσι κάτι βρήκατε να σας ενοχλεί και έβγαινε αυτός ο καραγκιόζης που είχατε για πρόεδρο και έκανε αναλύσεις επί αναλύσεων στην ΕΡΤ3 (που αλλούwink.gif..

Αλλά να λέτε πράγματα και για το 1996 και το 1993 δεν το περίμενα σε καμία περίπτωση..

Τέσπα..

Όταν θα φάτε την κεραία (ευγενικά) μέσα στο Αλεξάνδρειο ελπίζω να είστε εδώ και να συνεχίσετε να προκαλείτε..Μην κρυφτείτε τότε όπως κάνετε πάντα δηλαδή..

Dizzy sorry αλλά πες μου τι μπορούσα να κάνω;
*


no comment
Green_Fan
Eμ βέβαια..
No comment (και όχι commend biggrin.gif ) γιατί δεν μπορείς να στηρίξεις το επιχείρημα σου οτι τάχα σου χρωστάω 3 κύπελλα..
Έλεος.. blink.gif

Υ.Γ:Πραγματικά ώρες ώρες είστε απίθανοι εσείς οι Αρειανοί..ΑΠΙΘΑΝΟΙ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!

Cheers !
miltos
Το ματς κατά τη γνώμη μου δε χωράει και πολλά προγνωστικά. Ο ΠΑΟ θα έρχεται από τη Σιένα και σαφώς θα είναι κουρασμένος (και μην ακούω πως θα έχει εύκολο απόγευμα στην Ιταλία) ενώ ο Άρης είναι φορμαρισμένος.
Άλλα όπως και να το κάνουμε ο ΠΑΟ είναι μια κλάση τουλάχιστο ανωτερος...θα δούμε...
Warrior
Σιγουρα ο Παναθηναικος ειναι μια κλαση ανωτερος,το υλικο του ειναι
μοναδικο στην Ελλαδα και δεν νομιζω οτι τοεχει αμφισβητησει κανεις αυτο.
Απλα καμια φορα δεν αρκει μονο αυτο...

Υ.Γ.:Καλα οτι ειμαστε απιθανοι και απιστευτοι το ξερουμε.
Και αυτο εχει αναγνωριστει απο πολλους φιλε Green.. wink.gif
emperor
Φίλε Green για πες πότε με έριξες 15 με 20 πόντους μέσα στο Παλέ;

Και τα τελευταία χρόνια περνάς γιατί έχεις φοβερή προστασία από διαιτησία´.¨Αντε μην αρχίσω να θυμάμαι κάτι καροτσάκια που πάτε τους διαιτητές
οϋτε τα περσινά μπουνίδια που έριξε ο καλαιτζής στον περσινό βοηθό του Μπάρτον στην Αθήνα (κόλησα και δεν θυμάμαι όνομα .Τώρα στην ΑΕΚ ειναι)


Είσαι καλύτερη ομάδα και με σπουδαίο υλικό απλώς πρέπει να ξέρεις ότι έχεις έρθει πολλές φορές μεσα στο Παλε και με καλύτερο υλικό και ο ¨Αρης να είναι πεθαμένος και σε κέρδιζε


Τα εισητήρια μάλλον από τετάρτη θα βγουν και θα τελειώσουν wink.gif
dizzy_fingers
Συνεχίστε τη συζήτηση απλά δε θέλω να βλέπω χαρακτηρισμούς όπως "κομπλεξικοί"...ή "καραγκιόζης" για τον πρόεδρο του Άρη (αυτό πάει και για τους φίλους αρειανούς laugh.gif ).

Επίσης, να καταλαβαίνουμε όταν οι άλλοι μας κάνουν πλάκα.


Όσον αφορά τα προγνωστικά μου...εγώ θα το παίξω 2, -9,5 αλλά δεν υπολογίζω σε αυτό το παιχνίδι να πάρω σίγουρους 3 ή 11 πόντους.... unsure.gif

(το πρώτο 77άρι θα πάρει παράταση για την άλλη εβδομάδα 19.gif )
agor
QUOTE(emperor @ Nov 13 2005, 11:39 AM)
οϋτε τα περσινά μπουνίδια που έριξε ο καλαιτζής στον περσινό βοηθό του Μπάρτον στην Αθήνα (κόλησα και δεν θυμάμαι όνομα .Τώρα στην ΑΕΚ ειναι)


καλα πλακα μας κανεις μονο τα μπουνιδια του καλαϊτζη θυμασαι?? οτι αυτος ο "κυριος" επιτεθηκε πρωτος στον διαμαντιδη δεν το θυμάσαι?? και δεν του επιτεθηκε μονο ο καλαϊτζής αλλα και ο ομπράτοβιτς με τον αλβερτη
Warrior
Nαι αλλα και εσυ ξεχνας τι προηγηθηκε με τον Διαμαντιδη να εχει πεσει πανω
στον Κυριτση και να του λεει διαφορα ενω ηδη ειχε τελειωσει το ημιχρονο..

Και το θεμα ειναι οτι μονο εμεις τιμωρηθηκαμε για οσα εγιναν! wink.gif

Το "μαθημα" που εκανε ο Θανασης στον διαιτητη στο ημιχρονο και το
ξυλο που εφαγε ο καμεραμαν που τραβαγε ολα οσα εγιναν,δεν τα λες..
Green_Fan
Λοιπόν ο εν λόγω βοηθός είναι ο Παπαχατζής ο οποίος σαφώς και τραβάει ζόρια αφού ήτανε βοηθός του Σούμποτιτς και μετά πήρε πόδι και αυτός μαζί με τον Σλοβένο για να έρθει ο μέγας Ζοτς με βοηθό τον Ιτούδη..

Και νομίζω σου εξήγησε ο agor το τι είχε συμβεί τότε και οτι ο Παπαχατζής είχε κάνει μπαρούτι την κατάσταση..

Συμφωνώ οτι ο Άρης παίρνει πολύ μεγάλη δύναμη από τον κόσμο του ειδικά όταν θα είναι γεμάτο το Αλεξάνδρειο (όπως θα συμβεί την Κυριακή!)..

Αλλά εμένα αυτό που με τσίτωσε κυριολεκτικά δεν είναι τα πειράγματα αλλά όσα ακούστηκαν περί διαιτησίας και ότι χρωστάω λέει 3 κύπελλα..Αυτά είναι αστεία πράγματα.. blink.gif
mad-proffessor
Κολαση θα ειναι το ματσακι. Εχω να παω σε ΑΡΗΣ- ΠΑΟ απο τοτε που ειχαμε τον Αρλαουκας blink.gif
ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ Σ'ΑΓΑΠΑΜΕ.
Warrior
Για τα "κατορθωματα"(αντε Σπυρο...δεν θα βαζω χαρακτηρισμο biggrin.gif ) του
Παπαχατζη σε εκεινον τον αγωνα,τον κραξαμε πρωτα απο ολους εμεις οι
ιδιοι,ειχε μεριδιο και εκεινος σε εκεινο το αποτελεσμα.
Τα ειχα δει και απο κοντα μιας και ημουν τοτε στο γηπεδο..Αλλα ολο και
καποιος απο σας επρεπε να τιμωρηθει..Τελοσπαντων,αυτα εγιναν τοτε.

Οσον αφορα για τα κυπελλα τωρα,3 δεν ξερω αν χρωστας..1 ομως σιγουρα! biggrin.gif

tongue.gif

Πιθανον εσυ θα εχεις διαφορετικη αποψη,δεν γινεται να συμφωνουμε σε
ολα ετσι και αλλιως... wink.gif
weirdo1977
ΖΕΛΙΜΙΡ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ: «Ευχαριστώ τον κόσμο που βοήθησε την ομάδα σήμερα, αλλά θα ήθελα να πω, πως έχουμε κουραστεί πλέον να ζητάμε την βοήθεια του σε κάθε παιχνίδι. Τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να στηρίξει περσότερος κόσμος αυτή την ομάδα; Πρέπει να αρχίσουμε να χάνουμε ή να παίζουμε κακό μπάσκετ; Δεν το λέω μόνο εγώ αυτό. Το λένε και οι ίδιοι οι παίκτες που τον χρειάζονται και τον έχουν ανάγκη περισσότερο από κάθε άλλους στην ομάδα.»

2 σχόλια... 1ο: δε νοείται ΑΥΤΟΚΡAΤΟΡΑΣ που ο προπονητής του να χει τέτοια παράπονα, δεν είστε ΑΥΤΟΚΡAΤΟΡΑΣ του μπάσκετ, απλά σας έτυχε ένας Γιαννακόπουλος, δεύτερο: Kύριε Ομπράντοβιτς ήρθε η ώρα να χάσετε. cool.gif
emperor
QUOTE
Κολαση θα ειναι το ματσακι. Εχω να παω σε ΑΡΗΣ- ΠΑΟ απο τοτε που ειχαμε τον Αρλαουκας



Τότε κάναμε την τελευταία μας νίκη με τον ΠΑΟ.

Λοιπόν επιμένω ο ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια έρχεται καλυμμένος από όλες τις πλευρές όταν παίζει εκτός με τον ΑΡΗ.

Και φετος περιμένω από την διοίκηση να καλυφτεί και αυτή απέναντι ´στον ΠΑΟ

Αν δω και φέτος τον κύριο Ζοτς να βρίζει και να κτυπιέται στον πάγκο χωρίς παρατήρηση και τους παίκτες του ΠΑΟ σε κάθε απόφαση των διαιτητών να κάνουν μανούρα η κατάσταση θα ξεφύγει.

Άντε να δούμε το Σάββατο ένα καλό παιχνίδι και στο τέλος να κερδίσει η ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ


ΥΣ Για τα κύπελα ο Weirdo έχει δίκιο.Μάλλον δεν θυμάσαι καλά
Green_Fan
Δεν θα πώ τίποτα τώρα..Απλά ένα πραγματάκι..
Το επόμενο Σάββατο εκεί κατά τις 21.00 ελπίζω να είστε όλοι εδώ..Και τότε να δούμε άμα συνεχίσεται να γράφετε τις μαλακίες σας..Η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως..Αλλά ξέχασα..Και τότε όλο και κάτι θα βρείτε να πείτε για την διαιτησία..Άντε πάρτε κανένα πρωταθληματάκι και μην μιλάτε..

26 πρωταθλήματα εναντίον 10 και 3 ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ εναντίον κυπέλλων σε μικρότερες ευρωπαικές διοργανώσεις..

Ουδέν σχόλιο λοιπόν.. icon_wave.gif
Warrior
Γιατι η κατασταση εχει ξεφυγει τελειως,δεν καταλαβα?? huh.gif

O καθενας,μπορει να πιστευει οτι θελει και να γραφει αυτο που θελει,απο
την στιγμη που δεν προσβαλλει τον αλλο.Δεν νομιζω κανεις να εκανε καποιο
χαρακτηρισμο για αυτα που λες και για σενα,ετσι δεν ειναι?

Αν διαφωνεις μπορεις καλλιστα,να γραψεις χωρις να προβαινεις σε χαρακτηρισμους...

Και ηττες στο παρελθον εχουμε δεχτει(και παραδεχτει),οπως την περσινη
στο Ιβανωφειο ας πουμε,και δεν κρυφτηκαμε.Δεν ησουν τοτε μελος και
δικαιολογεισαι να αμφιβαλλεις..Εδω θα ειμαστε οποτε.

Απαντηση απο δω και κατω με χαρακτηρισμους θα υποστει edit..
weirdo1977
απο www.sportime.gr

Πάντιους: «Περιμένω τον Παναθηναϊκό»

Κορυφαίος του Άρη σε διάρκεια απόδοσης για τον μεγάλο αγώνα με τον ΠΑΟΚ ο Νικολάϊ Πάντιους. Πάρα πολλές λύσεις στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι ψηλοί δεν μπορούσαν, αλλά και σημαντικά καλάθια στο τέλος που έδωσαν τη νίκη. Ο Πάντιους έτσι και αλλιώς βρίσκεται στο προσκήνιο της Αρειανής οικογένειας, μια και είναι οι ημέρες που περιμένει να μεγαλώσει την δική του... οικογένεια.

Εκείνος σχολιάζει για την κόρη που έρχεται : « Δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν το δώρο για το παιδί μου που έρχεται. Αυτό, γιατί θα γεννηθεί τις επόμενες ημέρες. Άρα θα μιλάμε για δώρο στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Έναν μεγάλο αγώνα που περιμένουμε πλέον πως και πως... ».

Ο Ζούρος βέβαια δεν μπορεί να μιλάει για τον Παναθηναϊκό, αφού προέχει η αναμέτρηση με την Βελγική Μπρι το βράδυ της Τρίτης στην δεύτερη αγωνιστική του ULEB CUP. Εκεί, όπου η ομάδα του Άρη και οι διοικούντες περιμένουν την προσέλευση των φίλων τους για να πανηγυριστεί και η επικράτηση επί του ΠΑΟΚ.

«Ο κόσμος πρέπει να έρθει πιο κοντά στην ομάδα. Τους χρειαζόμαστε και η παρουσία τους φέτος θα σημαίνει πολλά. Να είναι σίγουροι ότι θα έρθουν και άλλες επιτυχίες» αναφέρει χαρακτηριστικά ο Γιάννης Δαμιανίδης που ξέρει πολύ καλά ότι το ένα εισιτήριο για την Ευρωλίγκα , θα εξαρτηθεί και από την εμπορικότητα μίας ομάδας.

O προπονητής του Άρη πάντως, Ηλίας Ζούρος, αντιλαμβανόμενος την μεγάλη ψυχολογική πίεση των παικτών του μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, έδωσε ρεπό και όλοι μαζί θα βρεθούν στην προπόνηση της Δευτέρας.
chinaski
-Μπορει ο Αρης να κανει την υπερβαση (εχει χρονια να κερδισει τον Παναθηναικο στο Αλεχανδρειο)?

- Σε περιπτωση νικης υπαρχει πιθανοτητα να βρεθουμε μονοι πρωτη στην Βαθμολογια (ουτε καν μπορο να θυμηθω την τελευταια φορα που ειμασταν μονοι πρωτοι μετα απο πεντε αγωνιστικες)!

-Ο Παναθηναικος θελει πολυ την νικη στο Αλεχανδρειο.Πρωτον και κυριοτερον για να δειξει ποιος ειναι το αφεντικο και δευτερον για να ριξει το ηθικο του Αρη.Φυσικα και δεν θελει να βρεθει δευτερος στην βαθμολογια με το ηθικο του Αρη αναπτερομενο και τους οπαδους του Αρη στα ουρανια.Οχι οτι θα κινδυνευσει η πρωτη θεση,αλλα οπως και να το κανουμε αλλο να σε "φοβατε" ο αντιπαλος και αλλο να σε κοιταει στα ματια.

-Το οτι ο Παναθηναικος εχει καλυτερο υλικο δεν νομιζω να παιξει μεγαλο ρολο.Αλλωστε πειτε μου μια φορα τα τελευταια 12 χρονια που ειχαμε καλυτερο υλικο απο τον Παναθηναικο, και ομως καταφεραμε αρκετες φορες να τον νικησουμε.


Ας δουμε ενα ωραιο παιχνιδι και ας κερδισει ο καλυτερος (ο Αρης διλαδι biggrin.gif biggrin.gif )
agor
καλα πειτε στον παντιους οτι ετσι μας περιμενε και ο ζιζιτς και εφαγε 30αρα και δεν έβγαλε κουβέντα.......
RASHEED
Αν και θα ηθελα να νικησει ο Αρης κυριως για να αποκτησει η Α1 ξανα ενδιαφερον, το βλεπω πολυ δυσκολο. Οι οπαδοι δεν παιζουν μπασκετ και ο Παναθηναικος ξερει να περναει απο δυσκολες εδρες. Παντως η διαφορα θα ειναι μικροτερη των 30... biggrin.gif Εκτος κι αν ο Οbradovic τηρησει το λογο του και χασει προκειμενου να δωσει ενδιαφερον στους φιλαθλους wink.gif
Warrior
Nαι...το βρηκαμε απο τωρα!!
Αν χασει ο Παναθηναικος,θα ειναι επιλογη του Ομπραντοβιτς...για να πανε
οι φιλαλθοι στο γηπεδο!Δεν νομιζω να το πιστευεις σοβαρα αυτο φιλε
RASHEED.
Δηλαδη αν χασει ο Παναθηναικος...θα εχουμε κοσμοσυρροη στα επομενα
παιχνιδια στο ΟΑΚΑ με Πανιωνιο,Ολυμπια Λ. και Απολλων Π....? huh.gif

Περυσι στους ημιτελικους με τον Πανιωνιο και μετα τις ηττες στην Ν.Σμυρνη
εγινε μηπως κατι τετοιο??

Συμφωνω μαζι σου οτι ειναι δυσκολο να κερδισουμε και στο οτι οι φιλαλθοι
δεν παιζουν μπασκετ.Δεν πονταρουμε και εμεις απλα στο γεματο γηπεδο..
RASHEED
QUOTE(Warrior @ Nov 14 2005, 12:23 AM)
Nαι...το βρηκαμε απο τωρα!!
Αν χασει ο Παναθηναικος,θα ειναι επιλογη του Ομπραντοβιτς...για να πανε
οι φιλαλθοι στο γηπεδο!Δεν νομιζω να το πιστευεις σοβαρα αυτο φιλε
RASHEED.
*

Αστειευομουν φυσικα σ αυτο που ειπα για τον Οbradovic... biggrin.gif Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι οι φιλαθλοι του Παναθηναικου θα ευαισθητοποιηθουν. Ο zots το πιστευει... και το δηλωσε μαλιστα. dry.gif
Warrior
Εγω να σου πω...δεν νομιζω οτι το πιστευει...
Απλα οπως ειπε και ο ιδιος εχει κουραστει να ζητα απο τον κοσμο το
αυτονοητο ολη την ωρα....και με τις δηλωσεις του αυτες προσπαθει
να δειξει την απογνωση του.
Air Kef
Θα βγουν εισητήρια στα εκδοτήρια στο Αλεξάνδρειο την Τετάρτη από ότι κατάλαβα;;Τι ώρα;;Σίγουρα θα εξαντληθούν όλα κατ'ευθείαν;;Αν δεν στείλω κάποιον δηλαδή την Τετάρτη,δεν μπαίνω μέσα;;; sad.gif sad.gif

Ποιος θα σας φέρει φωτογραφίες ρε;; biggrin.gif biggrin.gif
Δεν θα το χωνέψω αν δεν πάω σε αυτό το ματς.sad-smiley-009.gif
Αγαπητοί Αρειανοί βοηθήστε με. rolleyes.gif
Που βγαίνουν εισητήρια;Δεν έχω όρεξη να στέλνω την κοπέλα μου,κορίτσι πράγμα να αγοράζει εισητήρια.. blush.gif
Τι μπορώ να κάνω;
hagi
Λοιπόν παιδιά αρχικά να πω ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα μας για τις μέχρι τώρα νίκες και να ευχηθώ ανάλογη συνέχεια.
Τώρα ο φίλος green fan έχει ξεφύγει λίγο και μάλλον θα πρέπει να σταματήσει να εκφράζεται έτσι εκτός και είναι 10 χρονών και δεν καταλαβαίνει.
Το ότι ο Παναθηναϊκός είναι μία κλάση πάνω είναι δεδομένο.Κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό.Το μπάσκετ όμως είναι παιχνίδι και μέσα σε έναν αγώνα με ένταση όλα μπορούν να συμβούν.
Προσωπικά πιστεύω ότι αν χάσουμε θα είναι με το ζόρι όπως και πέρσι αλλά οι απορίες μας θα λυθούν μετά το παιχνίδι.
Όσο για το κύπελλο δεν θέλω να επεκταθώ αλλά έλεος αν πέρσι δεν μας τσάκισε η διαιτησία.
Πέρα από αυτό όμως και για τους φιλάθλους που αναφέρθηκε,μακάρι να είχαν και άλλες ομάδες την αγάπη που έχουν οι φίλαθλοι μας για την ομάδα.
Και μετά το παιχνίδι πάλι εδώ θα είμαστε και ναι,αν μας σφάξει η διαιτησία θα το πούμε.Αν χάσουμε καθαρά και πάλι θα το πούμε,και αν κερδίσουμε με την διαιτησία πάλι θα το πούμε.
Δεν έχουμε τίποτα να φοβηθούμε.Είμαστε νομίζω φίλαθλοι και όχι ανεγκέφαλοι οπαδοί.
Και τέλος πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι με την ατμόσφαιρα που θα επικρατήσει.
Ραντεβού λοιπόν το Σάββατο για να δούμε αν θα φάμε 30 πόντους ή ότι άλλο προκύψει.
emperor
QUOTE
Θα βγουν εισητήρια στα εκδοτήρια στο Αλεξάνδρειο την Τετάρτη από ότι κατάλαβα;;Τι ώρα;;Σίγουρα θα εξαντληθούν όλα κατ'ευθείαν;;Αν δεν στείλω κάποιον δηλαδή την Τετάρτη,δεν μπαίνω μέσα



Λογικά θα κυκλοφορήσουν Τετάρτη ή το αργότερο Πέμπτη

Τώρα αν θα εξαντληθούν κατευθείαν δεν το ξέρω.Τελευταίο ματς που θυμάμαι εγώ να έχουν τελειώσει τα εισητήρια τρεις μέρες πριν το παιχνίδι ήταν πάλι με ΠΑΟ πριν από τρία χρόνια με τον Άρη να έχει Σόλομον

Για να είσαι σίγουρος πάντως καλύτερα να το έχεις στο χέρι σου το εισητήριο

Τώρα εισητήρια ή θα βρεις από τα γραφεία του Ερασιτέχνη στο γήπεδο Χαριλάου ή από τον Σούπερ3 που είναι απέναντι από γήπεδο ή την μπουτίκ της ΠΑΕ που είναι από κάτω ή από την μπουτικ του Σουπερ3 που είναι απέναντι
¨Οπως κατάλαβες θα πας στο γήπεδο και εκεί αν κάνεις μια γύρα θα βρεις
Ο Ερασιτέχνης που είναι και το ποιο πιθανό ανοίγει το απόγευμα γύρω στις 6.
Warrior
Μεταφερω την ειδηση με καθε επιφυλαξη...

Ακουγεται οτι υπαρχει προβλημα με το Αλεξανδρειο λογω τουρνουα
ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ που ξεκινα την Παρασκευη... blink.gif huh.gif

Aν ισχυει κατι τετοιο...να το παρουνε το τουρνουα και να το πανε οπου
αλλου θελουνε..!!Μα καλα δεν μας ανηκει το γηπεδο?Εκει στην ΚΑΕ κοιμουνται
ορθιοι??
Αν ειναι δυνατον δηλαδη...
emperor
Το άκουσα και εγώ και δεν θέλω να το πιστέψω

Αν ισχύει.............
emperor
Αιr Κef ξέχασα και το ποιο σημαντικό για τα εισητήρια

Μπορείς να βρεις από τα καινούρια γραφεία που είναι στο Παλε(το τλέφωνο είναι 2310-265-600)
Warrior
Mαλλον "μουφα" ηταν τελικα..
mad-proffessor
Φιλε εμπερορ τον Παο τον ειχαμε νικησει και οταν ειχαμε τον Φρανκι Κινγκ μου φαινεται με 4 ποντους διαφορα. Δηλαδη μαλλον το 2001-02. Το ειχα δει το ματς απο το συνδρομητικο. biggrin.gif
Το περιεργο ειναι οτι τα δυο τελευταια χρονια χανουμε με 77-73 και εχω την εντυπωση οτι και τοτε ειχαμε νικησει με ενα παρομοιο σκορ.
Green_Fan
QUOTE("hagi")
Τώρα ο φίλος green fan έχει ξεφύγει λίγο και μάλλον θα πρέπει να σταματήσει να εκφράζεται έτσι εκτός και είναι 10 χρονών και δεν καταλαβαίνει.


Εγώ έχω ξεφύγει ή εσείς που κατευθείαν αρχίσατε να κλαίγεστε και να μιλάτε για διαιτησίες και τέτοια.Ο άλλος πήγε και μου έκανε quote αυτό που γράφω στην υπογραφή μου λέγοντας οτι σας χρωστάμε λέει 3 κύπελλα.Μήπως θέλετε να σας τα δώσουμε όλα τα κύπελλα που έχουμε;Μήπώς να σας δώσουμε και μερικά πρωταθλήματα γιατί 26 με 10 είναι μεγάλη διαφορά;

Μια ζωή ανύπαρκοι είσασταν,είστε και θα είστε.Μια ομάδα που στην κανονική περίοδο κάνει όνειρα και στα play off μάπα το καρπούζι.

QUOTE("contra.gr")
Στις 17.00 το Άρης-ΠΑΟ
Υπάρχουν φορές όπου το κοινό καλό για το μπάσκετ περιλαμβάνει και την τηλεόραση. Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς ανάμεσα στον Άρη και τον Παναθηναϊκό θα διεξαχθεί τελικά στις 17.00 το Σάββατο και θα μεταδωθεί ζωντανά από την ΕΤ-1.

Η δημόσια τηλεόραση ζήτησε από τις ομάδες να συναινέσουν στην αλλαγή της ώρας(ήταν προγραμματισμένο για τις 19.00) προκειμένου να είναι καλύτερη η κάλυψη της αναμέτρησης με χρόνο πριν και μετά το τέλος. Οι αντίπαλοι αποδέχθηκαν το αίτημα και ο αγώνας μεταφέρθηκε στις 17.00.

Παράλληλα αποφεύγεται η «μετωπική» με τον αγώνα ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού ο οποίος επίσης μεταδίδεται ζωντανά από ελεύθερο κανάλι.

Πιθανώς να υπάρξει αλλαγή ώρας και για το Πανελλήνιος –Μαρούσι το οποίο θα παραμείνει το Σάββατο αλλά θα μεταφερθεί στις 18.30 για να μεταδωθεί τηλεοπτικά.


Aυτά.. tongue.gif biggrin.gif wink.gif
mad-proffessor
E οχι και μια ζωη ανυπαρκτοι. Εκτος και αν εισαι κατω των εικοσι οποτε δικαιολογησε. biggrin.gif
Εγω ειμαι 24 και θυμαμαι το Παο με Σκροπολιθα και Τζοουνς που βαρουσε τις προσωπικες απο την ακρη της γραμμης στο ταφο του Ινδου. wink.gif
By the way, δε θυμαμαι να μας ειχατε νικησει και ποτε στη Λεωφορο.
Green_Fan
Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις παίρνω πίσω όσους χαρακτηρισμούς μπορεί να έχω γράψει.Απλά ξέρω οτι αυτό είναι ένα topic που μιλάμε αποκλειστικά για αυτό το ματς οπότε δεν χρειάζεται να ανακατεύομαι μέσα άλλα ματς προηγούμενων χρόνων ή να κάνουμε copy/paste υπογραφές άλλων.

Αυτά.

Εγώ πλέον από εδώ και πέρα μιλάω μόνο για το παιχνίδι.Ούτε πρόκειται να μπώ και να αρχίσω να γράφω διάφορα άμα κερδίσουμε και παρακαλώ και εσείς να μην αρχίσετε να γράφετε άμα κερδίσετε εσείς.Απλά θα κρίνουμε το παιχνίδι και θα το αναλύσουμε.

Συμφωνώ οτι στο μπάσκετ μπορεί να γίνουνε τα πάντα όπως επίσης συμφωνώ οτι ο Άρης μπορεί να πάρει μεγάλη δύναμη από τον κόσμο του που σίγουρα θα κάνει εκρηκτική ατμόσφαιρα στο κλειστό.

Απλά είναι και κάποιοι άλλοι που βγαίνουνε και λένε διάφορα.Τέσπα.Δεν αξίζει να τα λέμε.
Air Kef
Green fan επιτέλους κατάλαβες..


QUOTE
Αιr Κef ξέχασα και το ποιο σημαντικό για τα εισητήρια

Μπορείς να βρεις από τα καινούρια γραφεία που είναι στο Παλε(το τλέφωνο είναι 2310-265-600)



Καλά,θα στείλω αυριο την κοπέλα μου να ψάξει,ενω θα πάρω κι εγώ το πρωί τηλέφωνο..Μόλις πήρα αλλά δεν είναι κανένας εκεί τέτοια ώρα biggrin.gif !
Ευχαριστώ πολύ! 77.gif
hagi
Φίλε green πρέπει να είμαστε όλοι μια ομάδα έδω μέσα.Και εννοώ μπασκετική ομάδα.
Ο κάθένας υποστηρίζει την ομάδα του αλλά πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί και κυρίως όταν διαφωνούμε να το εκφράζουμε με ωραίο τρόπο.
Κανείς δεν θα σου πει γιατί στηρίζεις αυτά που λες.Ελπίζω πραγματικά να το τηρήσεις αυτό λες και να είμαστε όλοι οκ.
Warrior
Eισητηρια...σχεδον τελος!!

Για την ακριβεια απο οτι λενε υπαρχουν μονο λιγα για τις θυρες των επισημων και καποια παιδικα..
Air Kef προλαβες και πηρες? huh.gif
biggrin.gif
weirdo1977
Air Kef και κάθε Air Kef ελπίζω να καταλάβατε πως k μονο για κάτι τέτοια παιχνίδια αξίζει το διαρκειας του ΑΥΤΟΚΡAΤΟΡΑ
Warrior
Νομιζω οτι ειναι λιγο παραλογο να ζητας απο εναν οπαδο αλλης ομαδας...
να παρει διαρκειας του Αρη,μονο και μονο για κατι τετοια ματς!! biggrin.gif biggrin.gif
rolleyes.gif
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Nov 18 2005, 03:14 PM)
Νομιζω οτι ειναι λιγο παραλογο να ζητας απο εναν οπαδο αλλης ομαδας...
να παρει διαρκειας του Αρη,μονο και μονο για κατι τετοια ματς!! biggrin.gif biggrin.gif
rolleyes.gif
*



tongue.gif biggrin.gif ευκερια να πρωτοτυπήσει [δεν ήξερα τι ομάδα είναι]
Green_Fan
Πάρτε μια συνέντευξη Μάικ Μπατίστ και Κόρει Μπρούερ:

http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...16874&Itemid=93

Συνέντευξη του Στάκ (που έγινε Στικ για να χωρέσουν πολλοί Αμερικάνοι στην ομάδα):

http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...16919&Itemid=93

Kαι ο Παναθηναικός ήρθε στη Θεσσαλονίκη χωρίς Φέμερλινγκ:

http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...16922&Itemid=93

Y.Γ:Weirdo1977 έλεος που κάθησες και έγραψες όλο αυτό το πράγμα (υπογραφή) για να το δώ εγώ..Ψάξε τώρα να βρείς πόσες φορές κατουρούσαν οι παίκτες του Άρη τότε πριν μπούν στο παιχνίδι.. blink.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.