Help - Search - Members - Calendar
Full Version: New York Knicks
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
morfi
New York Knicks




Τα ίδια...


Προηγούμενο Ρεκόρ (2012-13): 54-28
Leaders (2012-13):
Πόντοι: Καρμέλο Άντονι 28,7
Ριμπάουντ: Τάισον Τσάντλερ 10,7
Ασσίστ: Ρέιμοντ Φέλτον 5,5

Πιθανή 5άδα:
Πιθανή 5άδα:

PG:FeltonSG:SchumpertSF:Anthony
PF:BargnianiC:Chandler


Πάγκος:
PG’s: Πάμπλο Πριτζιόνι, Μπένο Ούντριχ, Κρις Σμιθ
SG’s: Τζ. Αρ. Σμιθ, Τιμ Χάρνταγουει Τζ. , Τούρ Μάρει
SF’s: Μέττα Γουόρλντ Πις
PF’s: Αμάρε Στάνταμαιρ, Κένιον Μάρτιν
C’s: Κόουλ Άλντριτς

Offseason moves
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Αντρέα Μπαρνιάνι (Τορόντο Ράπτορς), Τιμ Χάρνταγουει Τζ. (Ρούκι), Μπένο Ούντριχ ( Ορλάντο Μάτζικ), Μέττα Γουόρλντ Πις (Λ.Α. Λέικερς)

Έφυγαν: Έρλ Μπάρρον, Μάρκους Κάμπι (Χιούστον Ρόκετς), Κρις Κόπλεντ (Ιντιάνα Πέισερς), Τζέισον Κιντ, Στιβ Νόβακ (Τορόντο Ράπτορς), ΚΟυεντίν Ρίτσανρτσον, Τζέιμς Γουάιτ

Προπονητής: Μάικ Γούντσον
Και μόνο που κατάφερε να βάλει σε τάξη αυτό το συνονθύλευμα του αξίζουν συγχαρητήρια. Με λίγο καλύτερη νοοτροπία (βλ. Καρμέλο Άντονι) και λίγο ανώτερο υλικό, θα μπορούσε να τους οδηγήσει στον τίτλο. Προς το παρόν, αφού αυτά διαθέτει, μάλλον θα μας δείξει μία από τα ίδια..

Σχόλιο:
Πέρσι οι Νικς την βγάλανε με τον Καρμέλο στο τέσεσερα, φέτος ο Μπαρνιάνι ενδέχεται να δώσει αρκετές λύσεις. Είναι η μοναδική κίνηση που μπορεί να δώσει θάρρος για κάτι καλύτερο στους Νικς. Από εκεί και πέρα, περιμένω να δω το ίδιο αποτέλεσμα. Καμία ωρίμανση σε κανέναν τομέα, ο Καρμέλο θα σουτάρει με άσχημα ποσοστά, θα έχουν μία αρκετά καλή κανονική περίοδο και στην πρώτη σοβαρή ομάδα που θα βρουν στα πλέι οφ (βλ. Ιντιάνα Πέισερς) θα αποκλειστούν.

Πρόβλεψη: 52-30
Conference rank:
Division rank:


geo82
QUOTE (morfi @ Oct 27 2013, 16:40 ) *
θα έχουν μία αρκετά καλή κανονική περίοδο και στην πρώτη σοβαρή ομάδα που θα βρουν στα πλέι οφ (βλ. Ιντιάνα Πέισερς) θα αποκλειστούν.


Δυστυχώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Ελπίζω να διαψευστώ.
thanath
QUOTE (geo82 @ Oct 29 2013, 00:24 ) *
Δυστυχώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Ελπίζω να διαψευστώ.

Δυστυχώς ούτε εγώ βλέπω να κάνουμε κάτι παραπάνω... Πάλι δυστυχώς οι Knicks σαν ομάδα ανήκουν σε μια κατηγορία ομάδων που ομάζονται μεγάλοι λούζερ και άτυχοι συνάμα... Την δεκαετία του 90 πχ που είχαμε συνέχεια καλή ομάδα είχαμε πέσει πάνω στον MJ και τον Olajuwon και δεν πήραμε τίτλο.... Μακάρι βέβαια να πάει όσο καλύτερα γίνεται η ομάδα φέτος γιατί το καλοκαίρι μας βλέπω να μένουμε αμάνατι με Αμαρε και Μπαρνιάνι και χωρίς Καρμέλο....
geo82
Ο Καρμέλο δύσκολα θα φύγει. Και δεν το λέω αυτό επειδή δήλωσε ότι θέλει να αποσυρθεί ως Knick. Γουστάρει τη Νέα Υόρκη και θα πάρει και καλά λεφτά με το νέο συμβόλαιο. Όσον αφορά τη φετινή χρονιά, κρατάω μικρό καλάθι. Είδα το παιχνίδι με τους Μπουλς. Στην αρχή κάναμε πολλά λάθη αλλά μετά στρώσαμε. Ίσως κάνουμε κάποιες εκπλήξεις αν δέσουμε, αλλά για να φτάσουμε μέχρι το τέρμα δύσκολο. Συμφωνώ με τον όρο "άτυχοι" που είπες. Πάλι έχουμε καλή ομάδα τη λάθος στιγμή
jasonick
Γελάει ο κόσμος με την άμυνα στο transition των Knicks. Δε θυμάμαι και εγώ πόσες φορές πήραν ριμπάουντ οι Love/Rubio και με μία πάσα βγάλανε ελεύθερο layup.
Πολύ καλός ο Love με 18 πόντους και ωραίες πάσες, είναι ο καλύτερος μέχρι τώρα, Pekovic θηρίο κάτω από το καλάθι και ο Martin παίζει πολύ καλά το ρόλο του scorer. Βοήθησε και προς το τέλος ο Williams μιας και χωρίς αυτόν οι Wolves δεν έχουν δυνατά κορμιά να ρίξουν στους MWP και Melo.
Από τους Knicks μέτριος ο Melo (λογικό αφού τον έδωσε ο Κουτς στο fantasy tongue.gif) και καλοί οι MWP, Bargnani.
Άντε να δούμε τι θα γίνει στο δεύτερο τώρα.
geo82
Δεν ήταν μόνο η άμυνα κακή στο πρώτο ημίχρονο. Οι Νικς υπέπεσαν σε πολλά λάθη. Προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο για την ανατροπή, έφτασαν μεχρι το -2 αλλά ως εκεί. Θέλει δουλειά ακόμα η ομάδα. Τη Μινεσότα τη βλέπω καλή φέτος. Για να δούμε πόσο θα αντέξει.
captain charisma
ο σμιθ για 10 ματς ειναι τιμωρημενος?για ποιο λογο γτ δ θυμαμαι
Pierce
QUOTE (yahoo)
New York Knicks guard J.R. Smith – the NBA's reigning Sixth Man of the Year – has been suspended five games for a violation of the league's substance abuse policy, league sources told Yahoo Sports.

The NBA formally announced the suspension Friday afternoon.

Smith tested positive for marijuana, a source with direct knowledge of the result told Yahoo Sports.

jasonick
QUOTE(geo82 @ Nov 4 2013, 16:39 ) *
Δεν ήταν μόνο η άμυνα κακή στο πρώτο ημίχρονο. Οι Νικς υπέπεσαν σε πολλά λάθη. Προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο για την ανατροπή, έφτασαν μεχρι το -2 αλλά ως εκεί. Θέλει δουλειά ακόμα η ομάδα. Τη Μινεσότα τη βλέπω καλή φέτος. Για να δούμε πόσο θα αντέξει.


Όντως, σε κάποια φάση πρέπει να είχαν 6 λάθη πριν τελειώσει το πρώτο δεκάλεπτο νομίζω.
Πάντως μόλις μπήκε ο MWP, κάπως στρώσανε τα πράγματα. Είναι καλύτερα για τους Knicks να ξεκινάει αυτός και να έρχεται από τον πάγκο ο Bargnani παίζοντας max 20 λεπτά, αφού δεν ταιριάζει ο Ιταλός καλά με τον Melo.
geo82
Δεύτερη σερί ηττα στο Γκάρντεν αυτή τη φορά από τους Μπομπκατς. Η άμυνα πάλι μέτρια ως χάλια. Δυστυχώς χτύπησε και ο Τσάντλερ στο γόνατο.

Edit post: Τώρα το είδα http://www.slamonline.com/online/nba/2013/...ture-in-fibula/

Έξω ο Τσάντλερ για 4-6 εβδομάδες. Αυτό μας έλειπε. Αλλά δε φοβάμαι! Θα αναλάβουν ο Μπαρνιάνι και ο Αμάρε (λέμε και καμιά μ.... για να περνά η ώρα mellow.gif )
thanath
Για άλλη μια χρονιά ο σχεδιασμός της ομάδας μου φαίνεται αστείος... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, από την στιγμή που και η αγορά της ΝΥ πουλάει αλλά και χρήμα έχει η ομάδα και κίνητρο μπορεί να δώσει σ όλους τους παίχτες να φέρουν στην κορυφή μια από τις πιο ιστρορικές ομάδες και με πολύ κόσμο, δεν μπορεί να βρεθεί ένας άνθρωπος να στρώσει την ομάδα... Μάλλον ο Ντόλαν θέλει να πετάει κάθε χρόνο τα λεφτά του και να μην βλέπει όχι τίτλο αλλά ούτε τελικό περιφέρειας...
geo82
Κάθισα και είδα το ματς με τους Σπερς (όσο άντεξα τέλος πάντων). Απλά ΤΡΑΓΙΚΟΙ. Μας έκαναν ότι ήθελαν τα Σπιρούνια. Σίγουρα είναι πολύ καλή ομάδα, αλλά εμείς τους κάναμε να φαίνονται διαστημικοί. Για άλλη μια φορά η ομάδα βγήκε "κοιμισμένη" από τα αποδυτήρια και βρέθηκε να κυνηγά νωρίς στο σκορ. Καμία διάθεση σε άμυνα και επίθεση. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει , πάντως αυτό το χάλι δεν οφείλεται μόνο στην απουσία του Τσάντλερ.
Air Kef
Γενικά φαίνεται οτι το πλάνο του Γούντσον για την επίθεση καταλήγει και βασίζεται σχεδόν αποκλειστηκά το τρίποντο. Πέρσι σούταραν με το 2ο καλύτερο ποσοστό στο ΝΒΑ, αυτη την στιγμή έχουν κατω από 30%.

Από κει και πέρα φαίνονται άλλη ομάδα σε πολλά μη καθαρά μπασκετικά επίπεδα, όπως η συγκέντρωση, το determination για τον στόχο, η δίψα κτλ.

Θεώρησα ότι μετά τον τραυματισμό του Τσάντλερ θα υπήρχε κάποια συσπείρωση και θα λειτουργούσε θετικά, αλλά προς το παρών μιλάμε για μια πολύ λάθος υπόθεση.
captain charisma
παικτης αμαρε δεν υπαρχει πλεον..και ειναι κριμα..γιατι ειναι μολις 31 χρονων...αλλα οι τραυματισμοι τον φαγαν οπως το μακγκρειντι...
geo82
Πραγματικά λυπάμαι κι εγώ γι' αυτόν. Μου τη δίνει όταν ένας παίκτης "μαραζώνει" εξαιτίας των ταυματισμών. Θυμάμαι τι έκανε στο Φοίνιξ και στην πρώτη του χρονιά στη Νέα Υόρκη και δε μ' αρέσει έτσι όπως κατάντησε.
jvalin
QUOTE (captain charisma @ Nov 11 2013, 20:55 ) *
παικτης αμαρε δεν υπαρχει πλεον..και ειναι κριμα..γιατι ειναι μολις 31 χρονων...αλλα οι τραυματισμοι τον φαγαν οπως το μακγκρειντι...

QUOTE (geo82 @ Nov 11 2013, 21:00 ) *
Πραγματικά λυπάμαι κι εγώ γι' αυτόν. Μου τη δίνει όταν ένας παίκτης "μαραζώνει" εξαιτίας των ταυματισμών. Θυμάμαι τι έκανε στο Φοίνιξ και στην πρώτη του χρονιά στη Νέα Υόρκη και δε μ' αρέσει έτσι όπως κατάντησε.


Wallace, Bass, Lee για Amar’e

Ο Ainge πετάει τη σκούφια του. Αν θέλετε τόσο πολύ να τον ξεφορτωθείτε εδώ είμαστε 6.gif
D-Wade
QUOTE(jvalin @ Nov 11 2013, 23:14 ) *
Wallace, Bass, Lee για Amar’e

Ο Ainge πετάει τη σκούφια του. Αν θέλετε τόσο πολύ να τον ξεφορτωθείτε εδώ είμαστε 6.gif

Τι λε ρε φίλε επειδή θέλεις εσύ να φουντάρεις για να είσαι ψηλά στο draft πρέπει να μας φορτώσεις τα παρτάλια σου? tongue.gif
geo82
http://www.slamonline.com/online/nba/2013/...h-faried-trade/

http://espn.go.com/new-york/nba/story/_/id...th-faried-trade

Μάλλον συζητιέται ανταλλαγή Shumpert - Faried
JR_Swish
QUOTE(geo82 @ Nov 13 2013, 22:08 ) *


Αληθεύει ότι οι Νάγκετς ψάχνουν μια καλή ανταλλαγή για τον Faried, κάπου πήρε το μάτι μου πριν λίγο καιρό ότι περίμεναν να είχε βελτιωθεί πολύ περισσότερο στο παιχνίδι του και γενικά δεν είναι αυτό που ψάχνει ο Shaw.
Με δεδομένο ότι χρειάζεται μια αναβάθμιση στους sg (βλ. Foye),o υγιής Σούμπερτ είναι μια πολύ καλή και εξελίξιμη λύση, αλλά νομίζω ότι αν είναι να γίνει θα έρθει πακέτο και με κάτι άλλο.
captain charisma
κατι διαβασα οτι οι νικς θελουν να δωσουν φελτον,σαμπερτ και αμαρε στους κελτες για τον ροντο
D-Wade
QUOTE(captain charisma @ Nov 18 2013, 11:25 ) *
κατι διαβασα οτι οι νικς θελουν να δωσουν φελτον,σαμπερτ και αμαρε στους κελτες για τον ροντο

Και γιατί να συμφωνήσουν οι Celtics?
thanath
QUOTE (D-Wade @ Nov 18 2013, 13:33 ) *
Και γιατί να συμφωνήσουν οι Celtics?

Απλά για να πατώσουν και να πάρουν κανένα καλό πικ στο ντραφτ.. Το μόνο κακό είναι το συμβόλαιο του Αμάρε και για το μέγεθός του αλλά και επειδή δεν λήγει το καλοκαίρι...
Igor
QUOTE(thanath @ Nov 18 2013, 12:59 ) *
Απλά για να πατώσουν και να πάρουν κανένα καλό πικ στο ντραφτ.. Το μόνο κακό είναι το συμβόλαιο του Αμάρε και για το μέγεθός του αλλά και επειδή δεν λήγει το καλοκαίρι...


Λογικα θα πρεπει να προσθεσουνε οι Κελτες G. Wallace και Lee αλλιως δεν βγαζει νοημα. Πρεπει να ξεφορτωθουν και αυτοι καποια κακα συμβολαια. Αν και απο οτι εχω καταλαβει ο Ροντο δεν ειναι available για trade.
thanath
QUOTE (Igor @ Nov 18 2013, 17:25 ) *
Λογικα θα πρεπει να προσθεσουνε οι Κελτες G. Wallace και Lee αλλιως δεν βγαζει νοημα. Πρεπει να ξεφορτωθουν και αυτοι καποια κακα συμβολαια. Αν και απο οτι εχω καταλαβει ο Ροντο δεν ειναι available για trade.


Δεν ξέρω αν θα γίνει τελικά αυτό το trade η αυτό που λένε με τον Φαριντ, αλλά η ομάδα θέλει αλλαγές... Αυτό δείχνουν και τα αποτελέσματα! Θα μου άρεσε να δω πάντως τον Ροντο με τον Μέλο!
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Nov 18 2013, 11:25 ) *
κατι διαβασα οτι οι νικς θελουν να δωσουν φελτον,σαμπερτ και αμαρε στους κελτες για τον ροντο



QUOTE(Igor @ Nov 18 2013, 15:25 ) *
Λογικα θα πρεπει να προσθεσουνε οι Κελτες G. Wallace και Lee αλλιως δεν βγαζει νοημα. Πρεπει να ξεφορτωθουν και αυτοι καποια κακα συμβολαια. Αν και απο οτι εχω καταλαβει ο Ροντο δεν ειναι available για trade.


Να σας παρακαλεσω να τους αποκαλειτε Σελτικς?
Δε θα ηθελα να συγχεεται το μεγαλειωδες Κινημα με την κατα τ αλλα μεγαλη ομαδα απο τη Βοστωνη. Εκτος κι αν υπονοειτε οτι Rondo, Wallace και Lee ειναι ηδη μελη του Κινηματος και συμπαρατασσονται διπλα μας στον ανενδοτο εναντιον...ξερετε ποιου! smiley.gif
geo82
Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ανταλλαγή αλλά αυτό που έχω να πω είναι πως το πράγμα πάει κατά διαόλου. Από πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω; Από την έλλειψη διάθεσης; Την κακή αμυντική λειτουργία; Την επίθεση που τα περιμένουν όλα από τον Καρμέλο, λες και είναι υπεράνθρωπος και οι υπόλοιποι χτίζουν νέες πτέρυγες στο Μάντισον; Οι Νικς νομίζουν πως επειδή πέρσι τα πήγαν καλά , δε χρει'άζεται να προσπαθούν ιδιαίτερα για να κερδίσουν. Αλλά δεν είναι έτσι.Από πέρυσι φάνηκε ότι η ομάδα χρειαζόταν ενίσχυση στη ρακέτα (βλ. σειρά με Πέισερς) και η ενίσχυση ήταν ο Μπαρνιάνι. Μπορεί να σκοράρει, αλλά αμυντικά δεν... Μόλις τραυματίστηκε ο Τσάντλερ φάνηκε η γύμνια της ομάδας. Ο Αρτεστ και ο Μάρτιν προσπαθούν αλλά δεν βρίσκονται στην πρώτη τους νιότη. Ο Αμάρε δε μπορεί να βρει ρυθμό και δεν πιστεύω ότι φταίει αποκλειτικά ο ίδιος. Με δεκάλεπτες συμμετοχές και συμμετοχή σε αγώνα παρά αγώνα ποιος θα μπορούσε να βρει; Σίγουρα οι τραυματισμοί τον έχουν επηρεάσει σε μεγάλο βαθμό αλλά θεωερώ ότι φταίει και το προπονητικό τιμ σε ό,τι αφορά τη μεταχείρισή του.
Πάμε στα γκαρντ. Ο Φέλτον είναι πεσμένος σε σχέση με πέρσι, ο Σάμπερτ έκανε κρυφά επέμβαση στο γόνατο και δεν είναι πλήρως φορμαρισμένος και ο Σμιθ είναι μόνο για λεκτικές διενέξεις με τους πάιχτες των Νετς και τσιγαριλίκια. Το ξαναλέω όμως ότι το πιο ενοχλητικό είναι η έλλειψη διάθεσης στην άμυνα. Ο λόγος για τον οποίο άρχισα να υποστηρίζω την ομάδα της δεκαετίας του 90 ήταν αυτός. Ήταν προσηλωμένη αμυντικά, πάντα πάλευε τα παιχνίδια και τα καθάριζε χάρη στη σκληράδα της. Αλλά μετά την εποχή του Γιούιν όλα άλλαξαν προς το χειρότερο. Πρώτα ζήσαμε τη φαρσοκωμωδία του Αϊζέια και εκεί που είπαμε ότι κάτι πάει να γίνει φτάσαμε στο φετινό χάλι. Ο Καρμέλο αν πραγματικά θέλει να κερδίσει έναν τίτλο καλά θα κάνει να φύγει το καλοκαίρι. Και θα διατυπώσω και ένα ερώτημα που αρχίζει να εμφανίζεται και σε αμερικάνικα φόρουμ. Υπάρχει λόγος ώστε να υποστηρίζουν ακόμα κάποιοι παλιοί οπαδοί της αυτή την ομάδα;Πραγματικά όχι.
geo82
Μετά από μια ακόμη φανταστική εμφάνιση οι Νικς θα παίξουν σήμερα με την Ιντιάνα. Περιμένω κάτι ανάλογο με το παιχνίδι εναντίον των Σπερς. 20-30 πόντους στο κεφάλι.
thanath
QUOTE (geo82 @ Nov 19 2013, 17:21 ) *
Και θα διατυπώσω και ένα ερώτημα που αρχίζει να εμφανίζεται και σε αμερικάνικα φόρουμ. Υπάρχει λόγος ώστε να υποστηρίζουν ακόμα κάποιοι παλιοί οπαδοί της αυτή την ομάδα;Πραγματικά όχι.


Μπορεί να έχουν ένα κακό ξεκίνημα φέτος και γενικά στην μετά Ewing εποχή να μην έχουν καταφέρει τίποτα, αλλά οι Knicks από το όνομά τους και μόνο είναι η ομάδα των Νεουορκέζων... Εϊναι η ομάδα που υπήρχε από την αρχή στην λίγκα και να μην έχει αλλάξει όνομα και πόλη, που έχει μόνο 2 τίτλους στην ιστορία της, κουβαλάει έναν σκασμό αποτυχίες και όμως έχει sold out αν όχι όλα σίγουρα τα περισσότερα παιχνίδια της! Είναι άρικτα συνδεδεμένοι με τους κατοίκους της πόλης και θεωρώ ότι μετράει και αυτό πολύ στους φιλάθλους! Το λέω γιατί έχω ζήσει κ όλας εκεί για λίγο και από τότε έγινα φίλαθλος της και ερωτεύθηκα και παράφορα την πόλη.

ΥΓ. Πιστεύω ότι αν βρεθεί ένας σοβαρός GM με έναν καλό (όχι ότι δεν είναι ο woodsoon,απλά τον θεωρώ κάπως λίγο για τους Knicks) προπονητή τότε θα μπορέσουν να στήσουν κάτι καλό, γιατί είναι τεράστια η αγορά της NY!

ΥΓ1. Απορώ αυτός ο Ντόλαν δεν ενδιαφέρεται για τα λεφτά του? Έναν πακτωλό χαλάει κάθε χρόνο και αποτέλεσμα μηδέν....
D-Wade
QUOTE(thanath @ Nov 20 2013, 23:06 ) *
Μπορεί να έχουν ένα κακό ξεκίνημα φέτος και γενικά στην μετά Ewing εποχή να μην έχουν καταφέρει τίποτα, αλλά οι Knicks από το όνομά τους και μόνο είναι η ομάδα των Νεουορκέζων... Εϊναι η ομάδα που υπήρχε από την αρχή στην λίγκα και να μην έχει αλλάξει όνομα και πόλη, που έχει μόνο 2 τίτλους στην ιστορία της, κουβαλάει έναν σκασμό αποτυχίες και όμως έχει sold out αν όχι όλα σίγουρα τα περισσότερα παιχνίδια της! Είναι άρικτα συνδεδεμένοι με τους κατοίκους της πόλης και θεωρώ ότι μετράει και αυτό πολύ στους φιλάθλους! Το λέω γιατί έχω ζήσει κ όλας εκεί για λίγο και από τότε έγινα φίλαθλος της και ερωτεύθηκα και παράφορα την πόλη.

ΥΓ. Πιστεύω ότι αν βρεθεί ένας σοβαρός GM με έναν καλό (όχι ότι δεν είναι ο woodsoon,απλά τον θεωρώ κάπως λίγο για τους Knicks) προπονητή τότε θα μπορέσουν να στήσουν κάτι καλό, γιατί είναι τεράστια η αγορά της NY!

ΥΓ1. Απορώ αυτός ο Ντόλαν δεν ενδιαφέρεται για τα λεφτά του? Έναν πακτωλό χαλάει κάθε χρόνο και αποτέλεσμα μηδέν....

+1
Δε γίνεται το μεγαλύτερο brand name(οικονομικά) στο μπάσκετ να έχει μόνο δύο πρωταθλήματα.Απλά δεν γίνεται.Οργάνωση θέλουν για να τα σαρώσουν όλα με το budget που μπορούν να διαθέσουν.Αλλά δεν το βλέπω . . .
Gravedigger
Έκατσα να δω το ματς NY-Indiana και πόνεσαν τα μάτια μου οπότε το άλλαξα στο Atlanta-Detroit και τα αποτελείωσα. Δυτικές ομάδες από εδώ και πέρα.
sacarame
QUOTE(Gravedigger @ Nov 21 2013, 02:54 ) *
Έκατσα να δω το ματς NY-Indiana και πόνεσαν τα μάτια μου οπότε το άλλαξα στο Atlanta-Detroit και τα αποτελείωσα. Δυτικές ομάδες από εδώ και πέρα.



Συνεχίζουν στο ίδιο στυλ με την περσινή σειρά. Ξύλο, δυνατές μονομαχίες και κακό ματς...

Χάιλαιτ το μπαζερ-τρίποντο του Χίμπερτ στο τέλος της 1ης περιόδου..
Nuntius
Ξέχασα να γράψω πως πήγε το πρώτο ημίχρονο ρε παιδιά tongue.gif

Λοιπόν, το σκορ ήταν 37-42 υπέρ των Knicks. Δεν παίζουμε καλό μπάσκετ μέχρι στιγμής. Ειδικά στην αρχή του αγώνα ήμασταν πολύ κακοί.
Nuntius
Τέλος τρίτης περιόδου στο MSG. Το σκορ στον αγώνα ανάμεσα στους Indiana Pacers και τους New York Knicks είναι 58-62 υπέρ των Knicks.

Συνεχίζουμε να μην παίζουμε καλά. Οι Knicks βγάζουν ψυχή και εμείς δεν έχουμε καταφέρει να ματσάρουμε την ενέργεια τους.
Nuntius
89-89 στο τέλος της τετάρτης περιόδου. Πάμε παράταση.
Nuntius
Παλικαρίσια νίκη με 103-96 επί των Knicks μέσα στο MSG.

Το παιχνίδι ήταν για πολύ νεύρα αλλά τελικά το πήραμε.
geo82
Ωραίο φάουλ έδωσαν στον George στο τέλος της κανονικής διάρκειας...
pete7
δυστηχως μας εχουν στην φαπα διατηττες.
δυστηχως μελο κ ειδηκα νικς δεν εχουν σεβασμο.
αν ηταν μελο στην θεση τζορτζ σιγα μην δινοταν φαουλ οπως εγινε με μελο τελευταιο ματς που αντι τετραποντο μας εδωσαν μονο βολες.
aegeansheed
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ίσως θα έπρεπε να πάρουν κάποιον coach που τα πάει καλά με τους διαιτητές τώρα που μπορεί να φύγει ο Goatee ειδικά πχ τον JVG!

Που είσαι ρε Pete!!! Welcome Back, τα threads των ομάδων της NY σε περιμένουν!
jvalin



Δε θυμάμαι να έχω δει χειρότερο! 24.gif 24.gif Η αντίδραση του Amare όλα τα λεφτά αλλά κι ο Bargnani δεν πάει πίσω icon_drunk.gif
Johanvil
Ηταν φαουλ στο τελος πανω στον Τζορτζ. Να δεχθω οτι δεν φαινεται καθαρα αλλα οτι υπηρχε επαφη στον δεξιο αγκωνα που σουταρει, υπηρχε.

Ο Joey εχει δωσει γελοια σφυριγματα αριστερα και δεξια, αυτο ηταν σωστο.
aegeansheed
Αυτό που πόσταρε ο john valiniades είναι ήδη μακράν το πιο λατρεμένο! Δεν ξέρεις αν κοιτάει τις μαζορέτες, το χρονόμετρο ή κάτι άλλο άσχετο. Επίσης (o τύπος που τα ανεβάζει πρέπει να τον αγαπάει!!!) έχουμε και αυτά:





captain charisma


η φαση του φαουλ ηταν παρομοια με αυτην..
aegeansheed
H φάση για την οποία μιλάμε είναι αυτή?



Δε βλέπω foul από το replay (και μάλλον και από την κανονική λήψη). Και ο George φαίνεται να μην πιστεύει στο δώρο, νομίζω.

Charisma, ήθελες δεν ήθελες, πάλι "Dirk και τα μυαλά στα κάγκελα" πόσταρες...

H φάση θυμίζει λίγο και αυτό:
Johanvil
Ναι αυτη ειναι και του χτυπαει οπως ειπα (εστω και ελαφρα) τον αγκωνα. Το σουτ ειναι airball σαφεστατα λογω της επαφης. Το ειπε κατα την διαρκεια και ο Collins και το παραδεχτηκε ο goatee μετα το ματς.

http://espn.go.com/video/clip?id=espn:10009208
geo82
Μάπα φάουλ ήταν. Είνaι τόσο ανεπαίσθητη η επαφή που δε νομίζω ότι επηρεάζει το σουτ, το οποίο πήγε στο γάμο του καραγκιόζη, δεν πλησίασε καν τη στεφάνη, ώστε να πούμε ότι επηρεάστηκε από το "χάιδεμα". Παίζω μπάσκετ 20 χρόνια και ποτέ δεν έχει επηρεαστει σουτ μου από τόσο ανεπαίσθητη επαφή, είτε είναι πετυχημένο είτε όχι. Επιπλέον, σε ένα ματς που έπεφτε το ξύλο της αρκούδας είναι καραγκιοζιλίκι να δίνεις τέτοιο φάουλ , ειδικά στο φινάλε. Και για να μη νομίζεις ότι μεροληπτώ, όσο ήταν φάουλ η φάση του 1999 με το τετράποντο του Larry Johnson, άλλο τόσο ήταν κι αυτό.
Johanvil
Ναι, επειδη ειχα παιξει και γω μπασκετ αρκετο καιρο, πιστευω οτι εκει που τον ακουμπαει (εστω και λιγο) στον αγκωνα ειναι το σημειο που 'στρετσαρει' οταν γινεται το release και ανετα επηρεαζεται ενα σουτ. Επισης, πρεπει να παει στεφανι για να πουμε οτι τον επηρεασε?
Τεσπα, μονο ο George μπορει να ξερει ποσο τον εμποδισε η επαφη του Σαμπερτ.

Τελος, ωραια τα βηματα του Ουντριχ στο φρικιαστικο τριποντο που εβαλε προς το τελος. Εχει σταματησει την ντριπλα και κουναει τουλαχιστον μια φορα το σταθερο για να φερει το σωμα του σε καλυτερη θεση ωστε να σουταρει. Απορω αν βλεπουν αυτα τα πραγματα οι διαιτητες. Ιδιαιτερα σε αυτες τις καταστασεις (που εχει σταματησει η ντριπλα) που ειναι πιο ευνοικες γι'αυτους.
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Nov 22 2013, 16:11 ) *
Αυτό που πόσταρε ο john valiniades είναι ήδη μακράν το πιο λατρεμένο! Δεν ξέρεις αν κοιτάει τις μαζορέτες, το χρονόμετρο ή κάτι άλλο άσχετο. Επίσης (o τύπος που τα ανεβάζει πρέπει να τον αγαπάει!!!) έχουμε και αυτά:







Ειναι χειροτερος κι απο τον Τζος τον Παουελ!!! smiley.gif
Air Kef
Αν καταφέρουν να εκμεταλευτούν Αμάρε/Σάμπερτ για τον Ρόντο θα αλλάξει η μοίρα αυτής της ομάδας. Πιστεύω πως ούτε ο Γούντσον φταίει, ούτε οι τραυματισμοί, ούτε ο Μέλο πετάει χαρταετό.
Αυτή τρύπα στο 1 με Φέλτον/Ούντριχ και 5 λεπτά Πάμπλο πρέπει να είναι η μεγαλύτερη του ΝΒΑ φέτος.
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Nov 24 2013, 14:11 ) *
Αν καταφέρουν να εκμεταλευτούν Αμάρε/Σάμπερτ για τον Ρόντο θα αλλάξει η μοίρα αυτής της ομάδας. Πιστεύω πως ούτε ο Γούντσον φταίει, ούτε οι τραυματισμοί, ούτε ο Μέλο πετάει χαρταετό.
Αυτή τρύπα στο 1 με Φέλτον/Ούντριχ και 5 λεπτά Πάμπλο πρέπει να είναι η μεγαλύτερη του ΝΒΑ φέτος.


Και πόσο κορόιδο είναι η Βοστώνη να δώσει το κορυφαίο περιουσιακό της στοιχείο για να πάρει τον αρχι-σάπακα Αμάρε, σε μια θέση που έχει αρκετές επιλογές και ο Στίβενς δεν ξέρει ποιον να πρωτοβάλει, και τον Σάμπερτ που οκ είναι μια καλή λύση αλλά δεν θα αλλάξει και τον ρου της περιφέρειας των Κελτών;;

Εντιτ: Επίσης δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι ο Μέλο θα μπορέσει να συνυπάρξει με τοπ άσσο, καθώς ο ίδιος θέλει να περνάει όλο το παιχνίδι από τα χέρια του...
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Nov 24 2013, 14:19 ) *
Εντιτ: Επίσης δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι ο Μέλο θα μπορέσει να συνυπάρξει με τοπ άσσο, καθώς ο ίδιος θέλει να περνάει όλο το παιχνίδι από τα χέρια του...


Το εχει κανει με Iverson στο Ντενβερ για 2,5 χρονια,και τα νουμερα του ηταν τα γνωστα νουμερα Καρμελο...(αν και οκ τον Αλεν δεν τον λες και ασο...tongue.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.