Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GM για ΟΣΦΠ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
berry
http://www.olympiacos24.gr/basket/157094-%...BF%CF%81%CE%B1/

εχουμε εκφρασει και εμεις πολλες φορες την αναγκη για υπαρξη GM στον ΟΣΦΠ (δεν θεωρω οτι εχει τετοιο ρολο ο Σταυροπουλος)

μαλιστα το καλοκαιρι υπηρχε εντονη φημολογια για ενα τετοιο σχημα με τον Φασουλα σε αναλογη θεση κατα τα προτυπα του ΝΒΑ

παλιοτερα ειχε ακουστει μεχρι και ο Πιτσιλκας (?!!!)

πολλοι υποστηριζουν οτι με αυτον τον τροπο θα ειχαμε καλυτερη διαχειρηση χρηματων,πιο προσεγμενες επιλογες παικτων και κατ'επεκταση δεν θα γινομασταν ερμαιο στις ορεξεις του καθε μανατζερ

εγω θα ηθελα να ηταν σε θεση να στησει και ενα ικανο τμημα σκαουτιν κατι στο οποιο υστερουμε εμφανως

μετα τιθεται το ερωτημα τι εμπειρια πρεπει να εχει καποιος σε τετοια θεση . θα πρεπει να ειναι τεχνοκρατης ? πρωην παικτης ? προπονητης ? μανατζερ σε ομαδα ? πρωην μανατζερ παικτων ? σκαουτερ ομαδας ? δημοσιογραφος ?

εσεις τι γνωμη εχετε ?

Υ.Γ οι επιλογες μου ειναι λιγο οτι να ναι ομολογουμενως χεχε σορι αμπαουτ δατ που θα λεγε και ο Στηβ

ψηφισα

Γιατζογλου,Ροδοπουλο, & Πανι με την προυποθεση οτι εχει μια αξια ομαδα σκαουτιν διπλα του

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΑΣΚΕΤΦΟΡΟΥΜ ΤΙΜ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ !
rankin
No1 επιλογή, φυσικά, Παναγιώτης Γιαννάκης
Και μετά Στιβ Γιατζόγλου, Μάικ Φρατέλο, Σκούνι Πεν...
Αλλα Νο1 ο Παναής με κόουτς τον Σφαιρόπουλο και μπαίνουμε στην νέα εποχή της ομάδας!!
Air Kef
Kριτήρια: αριστη γνωση αγοράς, καλός διαπραγματευτής, διπλωμάτης με κοουτς.

Στιβ Γιατζόγλου και τα μυαλά στα κάγγελα, αν και δεν ξερω ποσο Γιουροκαπ μπορεί να παρακολουθει ωστε να φερνει κανα λαυράκι. Στα υπόλοιπα νομίζω είναι ιδανικός και τρομερά αγαπητός στον κόσμο.


Κι ο Ελληνιάδης, μια χαρά επιλογή, και νομίζω ότι είναι έξυπνος ώστε να απαντάει στον Παπαδόπουλο χωρίς να γίνεται κατίνα.

Ο Πιτσίλκας δεν ξέρω πόσο καλός GM θα ηταν, αλλά πιστεύω ότι κανείς μα κανεις δεν μπορεί να ελέγξει την διαιτησία με άλλο τρόπο απο το να καίει, πχ., το μαγαζί του γιου του Ρήγα.
rankin
QUOTE(Air Kef @ Jan 28 2012, 14:39 ) *
Ο Πιτσίλκας δεν ξέρω πόσο καλός GM θα ηταν, αλλά πιστεύω ότι κανείς μα κανεις δεν μπορεί να ελέγξει την διαιτησία με άλλο τρόπο απο το να καίει, πχ., το μαγαζί του γιου του Ρήγα.


έλα τώρα!
Κακοήθειες!!!

**Where's the money Lebowski ????
SG3ptshooter
Εμένα.
1.Θα κονόμαγα.
2.Θα σου χα φέρει πάση θυσία το Slaughter.

smiley.gif
berry
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 28 2012, 14:45 ) *
Εμένα.
1.Θα κονόμαγα.
2.Θα σου χα φέρει πάση θυσία το Slaughter.

smiley.gif



BASKETFORUM TEAM τοτε

QUOTE(rankin @ Jan 28 2012, 14:13 ) *
Μάικ Φρατέλο


και εγω θα θελα φρατελο να χαμε και ακρες στην αμερικανικη αγορα

ειναι ακομα προπονητης της εθνικης ουκρανιας ? blink.gif
SG3ptshooter
QUOTE(berry @ Jan 28 2012, 14:53 ) *
BASKETFORUM TEAM τοτε



και εγω θα θελα φρατελο να χαμε και ακρες στην αμερικανικη αγορα

ειναι ακομα προπονητης της εθνικης ουκρανιας ? blink.gif

Δε μπορώ να λειτουργήσω καλά στα πλαίσια ομάδας.

Γι' αυτό την έριξα στον Pete Papadakos.
berry
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 28 2012, 14:54 ) *
Γι' αυτό την έριξα στον Pete Papadakos.


εχει πολλα πλεονεκτηματα αυτη η επιλογη γι αυτο και τον εβαλα

μαζι με την @@ πατερα θα προεβλεπαν αν εχουμε τυχη για πρωταθλημα και ευρωλιγκα και αναλογα θα καθοριζαν το μπατζετ μας

επισης θα ηξεραν εκ των προτερων ποιοι θα τραυματιστουν , ποιοι θα αποδωσουν καλα κλπ

μια μεστη επιλογη ιν ενι κεις δηλαδη
kurtz
Στιβ χαλαρά θα μας έβρισκε κανένα λαβράκι από Αμερική που θα ήξερε μπασκετ και θα μπορουσε να δώσει και καμιά φάπα στον σοφο μπας και ξυπνήσει.
berry
QUOTE(rankin @ Jan 28 2012, 14:13 ) *
No1 επιλογή, φυσικά, Παναγιώτης Γιαννάκης

Αλλα Νο1 ο Παναής με κόουτς τον Σφαιρόπουλο και μπαίνουμε στην νέα εποχή της ομάδας!!


γιατι "φυσικα Γιαννακης" ?

εχεις εμπιστοσυνη στις επιλογες του και τις διαχειριστικες του ικανοτητες ?

παντως απο αυτα που ακουγονται δεν τα καταφερε και πολυ καλα στα αποδυτηρια του ΟΣΦΠ
Nuntius
Basketforum team και Μίσκο.
T.W.Is.M.
Στιβ Γιατζογλου
Γιατι ξερει την αμερικανικη αγορα οσο κανενας, εχει προυπηρεσια ως παιχτης και θα γινει αποδεκτος απο τον κοσμο και γιατι θα θελα να ακουσω δηλωσεις και σχολια του για τις μεταγραφες με την κλασικη του ελληνοαμερικανικη προφορα! smiley.gif
Basketforum team
Η ομαδικη προσπαθεια παντα υπερτερει της ατομικης γνωσης. Επιλεκτα μελη οπως ο berry και ο spysta θα εφερναν ενα καραβι παιχτες και οι υπολοιποι θα τους αξιολογουσαμε. Φυσικα πολυ σημαντικο βαρος θα ειχε η δικη μου γνωμη για να μη γινει κανενα λαθος και φερουμε κανενα Σερβικο παλτο! smiley.gif
Last but not least που λενε και στο χωριο μου...Βαγγελας Ιωαννου
Θα εφερνε τους καλυτερους μακρινους ριμπαουντερ, τους καλυτερους μεσαιους παιχτες εναντιον ζωνης και με τους παιχτες του δε θα ειχαμε ποτε χαμενα παιχνιδια! Φανταστειτε τι μεγαλειωδεις στιγμες που θα ειχαμε με το Χατζη στην αντιστοιχη θεση στον Παναθηναικο... smiley.gif
Zoys
Μπακατσιάς;! blink.gif Μου φάνηκε τόσο κουφό που... τον ψήφισα! icon_drunk.gif όπως και τον Πιτ Παπαδάκο γιατί απ' ότι φαίνεται θα ήταν αποτελεσματικότερος όλων όσων ανέλαβαν το κομμάτι αυτό τα τελευταία χρόνια.

Όχι ότι θεωρώ άστοχες όλες τις επιλογές, αλλά λίγο η ατυχία, λίγο οι συγκυρίες λίγο άλλοι παράγοντες (π.χ. τραυματισμοί) έπαιξαν ρόλο για να μην δούμε ποτέ όσα προσδωκούσαμε από πολλούς παίκτες που παρέλασαν από το λιμάνι τα τελευταία χρόνια (Ματσιγιάουσκας, Βασιλειάδης, Τσίλντρες, Βασιλόπουλος κ.ά.)

Φυσικά υπήρξαν και επιλογές τύπου Τσακαλίδη, Νίλσεν, Έρτσεγκ, Κέσελ, Χάουαρντ... shot.gif

berry
QUOTE(Zoys @ Jan 28 2012, 19:16 ) *
Μπακατσιάς;! blink.gif Μου φάνηκε τόσο κουφό που... τον ψήφισα! icon_drunk.gif


ειχε διοικητικο ποστο για ενα φεγγαρι wink.gif

κριμα που δεν θυμομουν και τον σταματη

QUOTE
Το γεγονός πως σήμερα έλαβαν τα δεδουλευμένα, οι συνεργάτες του Ντράγκαν Σάκοτα, αλλά και του Μίλαν Τόμιτς μέχρι το τέλος των φετινών υποχρεώσεων, αποδεικνύει πως ο Σωκράτης Κόκκαλης προτίθεται να εξοφλήσει όλες τις οφειλές της ΚΑΕ που δημιουργήθηκαν επί των ημερών του, ποσό που ανέρχεται στα περίπου 3 εκατ. ευρώ ή 1 δισ. δραχμές.

Οι Δημήτρης Τζιάλλας και Σωτήρης Γραικός συναντήθηκαν με τους Αντώνη Σταμάτη και Ευθύμη Μπακατσιά στα γραφεία της ΚΑΕ και πληρώθηκαν μισθούς έξι μηνών, έστω και καθυστερημένα.



http://sports.in.gr/article/?aid=554084
Zoys
Η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα αυτό. Ο Σκούνι Πεν πάντως δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί με τα διοικητικά της ομάδας. smile.gif
berry
QUOTE(Zoys @ Jan 28 2012, 19:28 ) *
Η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα αυτό. Ο Σκούνι Πεν πάντως δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί με τα διοικητικά της ομάδας. smile.gif


οχι αυτος και ο ριβερς ηταν απο τις ασχετες επιλογες

ο σκουνι μαλιστα δεν εχει σταματησει ακομα αλλωστε

περιμενει πρωτα να του κανουμε προταση για να αναλαβει GM tongue.gif

θα πρεπε να βαλω τον εντνι τελικα
Nuntius
Μίσκο ρε. Θα μας φέρει και τον Ακάκιο για μεταγραφή.
damian
Ο Χάτζη γιατί θα έφερνε Μπτίιιιιιιιμ ΤεΠε Αλί με υπόγεια σουτ και θανατηφόρα χουκ σατ με τα οποία εδώ και πολλά χρόνια βγάζει το παντεσπάνι του στα ευρωπαικά γήπεδα ενώ μπορεί να άλλαζε και όνομα από Ολυμπιακός->INSEP.....

α και θα κρέμαγε και ένα λάφυρο προς τιμή του Τυριάφ που είναι ο μοναδικός αθλητής στην ιστορία που επέστρεψε μετά από εγχείριση καρδιάς......

edit: Αυτοί που προτείνουν Μίσκο μάλλον να το ξανασκεφτούν διότι ο Σέρβος πρέπει ήδη να έχει αναλάβει ένα παραπλήσιο πόστο smile.gif
apkat
Γκερσον δεν υπαρχει στις επιλογες ε?? Για μενα ο καλυτερος σε αυτον τον ρολο..
Zephyr
Νάτσουραλι Στηβ Γιαντζόγλου, ο μέγας ψαράς της αμερικάνικης αγοράς!!
Βέβαια η BASKETFORUM TEAM θα ήταν ιδανική επιλογή αλλά θα πρέπει να υπάρξει ξεχωριστή ψήφος για τα μέλη αυτής!
tzagasdog
Γκερσον και γαμω τις επιλογές για gm κατά τα άλλα μόνο basketforum team θα εμπιστεομουν
Nuntius
Ρε μην είστε θύματα. Μία είναι η λύση. Misko. Θα έχουμε τις καλύτερες μακαρονάδες.
Reggie Miller #31
Συρίγος!Μάλιστα!Για φαντάσου!
Εκεί είναι που δεν θα πήγαινε κανείς γήπεδο!

Εγώ θα προτιμούσα κάποιον που έχει τελειώσει πρόσφατα την καριέρα του,δεν έχει απρατήσει το άθλημα(Φασούλας) και του κόβει από μπάσκετ.
Δε θέλω μανατζαρέους που θα φέρονουν παίκτες για μίζες και τα σχετικά.
Θα προτιμούσα ίσως Σταυρόπουλο ή Σφαιρόπουλο αν γούσταρε.
Αλλιώς Καρνισόβας ή κάτι ανάλογο σε προσωπικότητα.
vastravoud
Το τελευταίο πράγμα που ο Φασούλας διαχειρίστηκε ήταν ο Δήμος Πειραιά. Enough said.......
berry
QUOTE(vastravoud @ Jan 31 2012, 19:07 ) *
Το τελευταίο πράγμα που ο Φασούλας διαχειρίστηκε ήταν ο Δήμος Πειραιά. Enough said.......


καλα ετσι που ειναι ο δημος και με τα χρεη που εχει δεν υπαρχει σωτηρια γενικως
jovan
Η ομάδα θέλει καλτ πρόσωπα γι αυτό...
Μπακατσιάς-Συρίγος Ντουέτο με τον Φίλιπα να την λεεί συνεχώς στον δύσμοιρο Ευθύμη!!! hammer.gif hammer.gif
berry
QUOTE(jovan @ Jan 31 2012, 22:46 ) *
Η ομάδα θέλει καλτ πρόσωπα γι αυτό...
Μπακατσιάς-Συρίγος Ντουέτο με τον Φίλιπα να την λεεί συνεχώς στον δύσμοιρο Ευθύμη!!! hammer.gif hammer.gif



ετσι

μ'αρεσουν οι νιουμπηδες που εχουν ριζοσπαστικες αποψεις

παντως οσο το χωνευω τοσο τεινω προς γιατζογλου (αδιαφιλονικητο φαβορι ΟΚ ) και φρατελο
Weekendman
-θα ήθελα των Πρίφτη αν όχι σαν προπονητή σαν άνθρωπος που βρίσκει αυτούς τους παίκτες στην Καβάλα με λίγα χρήματα

-Γιατζόγλου εμπιστεύομαι και εγώ


-Γκέρσον που λεει ο apkat και o tzagasdog, με τίποτα ,όχι τόσο για την αμφιλεγόμενη πορεία του ως κόουτς στον ΟΣΦΠ,παίκτη μπορεί να φέρει καλό ,προσωπικότητα ενδιαφέρουσα έχει ,αλλά με τα λεφτά που διαθέτει ο Ολυμπιακος το να έχεις αυτόν σαν GM θα είναι σαν να είσαι φτωχός να κυκλοφορείς με μερσεντές ,και να τρως χαβιαρι...

-Σφαιρόπουλος καλός για κοουτς ,στην Ρόδο δεν έκανε όμως πάντα πετυχημενές επιλογές ξένων εκεί,για βοηθός προπονητή με Ζούρο θα ήταν καλή μελλοντική ιδεα...


-Φασούλας για δήμο Πειραία έχω υπόψη ,αλλά περισσότερο το γεγονός ότι δεν είναι δοκιμασμένος ως μάνατζερ δεν ξέρω πόσο βοηθάει αλλιώς ας φέρναμε και τον Σιγάλα σε αυτόν τον ρόλο...

BASKETFORUM TEAM Ναι με κάτι σκάουτερ όπως εγω o benchwarmer η ο SG3ptshooter(παρόλου το οπαδικό μειόνεκτημα του) που βλέπουν απο ΝΒΑ μέχρι Πανασιατικό και Παναφρικανικό Πρωτάθλημα ,και έχουν λιγοστές οικονομικές απαιτήσεις θα ήταν μια λύση ,δεν ξέρω πόσο μετράει το πτυχίο Οργάνωσης και διοικήσης επιχειρήσεων που έχω εγω για την θέση αυτή...


Βλέπω τους παλιούς(Σαλλονίκη,Γιάννη Γιαννάκη) δεν τους εκτιμάτε ,ο Ιωαννίδης δύσκολο να κάνει τέτοιο πισογύρισμα ,αν επανέλθει στο μπάσκετ μόνο σαν προπονητής ,την τελευταία χρόνια ως κόουτς συλλόγου είχε 4-1 υπέρ με τους Ομπράντοβιτς και Ίβκοβιτς δεν ξέρω αν στο μεταξύ σκούριασε προπονητικά...


μια πιο καλή και σίγουρη επιλογή για εμένα φουλ εξουσία στον προπονητή ,αρκεί να είναι λιγότερο απασχολημένος τα καλοκαίρια απο ότι ο Ντούντα ,η λιγότερο επιρρεπής σε συνεργασίες με συγκεγκριμένους μάνατζερ...


δηλαδή αν είναι προσεκτικός ένας προπονητής στον Ολυμπιακο ,και έπαιρνε για φέτος η του χρόνου μια τριάδα σαν π χ τους Ντόμινικ Τζειμς,Πι Τζει Τάκερ(ως παίκτη στη θέση 3 που είναι μαύρη τρύπα για την ομάδα μας αρκετές φορές) και Στίβενσον(του Πανιώνιου) πόσο ακριβότερη η λιγότερη αποτελεσματική απο την τρέχουσα τριάδα Αμερικάνων θα ήταν;


δεν θα χρειαζόταν να ψάξεις και όλη την γη για τους Τάκερ και Τζειμς(αν θεωρήσουμε ότι ο Χάινς βγαίνει αρκετά)..
apkat
QUOTE(Weekendman @ Feb 1 2012, 16:32 ) *
-Γκέρσον που λεει ο apkat και o tzagasdog, με τίποτα ,όχι τόσο για την αμφιλεγόμενη πορεία του ως κόουτς στον ΟΣΦΠ,παίκτη μπορεί να φέρει καλό ,προσωπικότητα ενδιαφέρουσα έχει ,αλλά με τα λεφτά που διαθέτει ο Ολυμπιακος το να έχεις αυτόν σαν GM θα είναι σαν να είσαι φτωχός να κυκλοφορείς με μερσεντές ,και να τρως χαβιαρι...


Διαφωνω καθετα..Ο Γκερσον εχει δειξει οτι μπορει να κανει πολυ καλες μεταγραφες και με χαμηλο μπατζετ..Την Αμερικανικη αγορα την ξερει καλα και αν ασχολειται ακομα πιστευω οτι ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη..
Weekendman
QUOTE(apkat @ Feb 1 2012, 17:17 ) *
Διαφωνω καθετα..Ο Γκερσον εχει δειξει οτι μπορει να κανει πολυ καλες μεταγραφες και με χαμηλο μπατζετ..Την Αμερικανικη αγορα την ξερει καλα και αν ασχολειται ακομα πιστευω οτι ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη..

Μα όπως είπα προηγουμένως δεν με προβληματίζει ούτε τι έκανε προπονητικά στον Ολυμπιακό(πλην ματς με ΠΑΟ) ,ούτε αν μπορεί να φέρει καλό παίχτη σε εφικτή τιμή που το πιστεύω και εγώ ότι το έχει...

περισσότερο με προβληματίζει τι μίσθο θα θέλει ο ίδιος ,εκτός αν έχει στην καρδία του τον ερυθρόλευκο έφηβο και δεν ξέρω...

όπως και οτι θα καπελώσει και τον πραγματικό προπονητή του Ολυμπιακού ,και εδώ δεν είναι ακριβώς Ισραήλ για να ξέρουμε αν γίνεται...
apkat
A ok νομιζα οτι ελεγες οτι θα ψαχνει παικτες πιο ακριβους απο αυτους που μπορουμε να παρουμε...Τωρα για Gm ειλικρινα δεν νομιζω να θελει και τοσα πολλα λεφτα( οσα πχ επαιρνε ως προπονητης)..Ασε που θα μας γλιτωνε απο πολλα πεταμενα λεφτα σε αχρηστους ξενους..Τεσπα αυτα φυσικα οχι με κοουτς τον Ιβκοβιτς..Το σχημα Σφαιροπουλος πρωτος κοουτς με Γκερσον απο πισω δεν θα ηταν κακο κατα την γνωμη μου και θα ειχε και πολυ πλακα... tongue.gif

Βεβαια ολα αυτα με δεδομενο οτι ο Γκερσον αποδεχεται οτι εχει τελειωσει απο πρωτος προπονητης και εχει ορεξη να ασχοληθει με το μπασκετ απο αλλο ποστο..
PanosIlio
Τώρα συγνώμη, λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό, τι άλλο πρέπει να κάνει ο Σλούκας για να του προτείνει ΤΩΡΑ νέο, τουλάχιστον 3ετές, συμβόλαιο ο Ολυμπιακός??????? Ε???

Πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει η χρονιά πρώτα κ.κ. Αγγελόπουλοι?????
vastravoud
Και ο Σλούκας γιατί να δεχτεί τωρα ανανέωση;
duncan21
QUOTE(vastravoud @ Feb 2 2012, 16:18 ) *
Και ο Σλούκας γιατί να δεχτεί τωρα ανανέωση;

+1.Πρέπει να σκιστεί πρώτα για να πάρει καινούργιο και κυρίως μεγαλύτερο συμβόλαιο.Μετά μπορεί να καθίσει πάνω σ' αυτό και να μη δουλέψει,όπως θα 'κανε κάθε σωστός-Έλληνας-επαγγελματίας(το γνωστό τρίπτυχο) αθλητής που σέβεται τον εαυτό του cool.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.