Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Β' ΕΘΝΙΚΗΣ 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3
kaukasios
σε λιγες μερες αρχιζουν μεταγραφες.ολα τα νεα εδω!!!!
kaukasios
Του Νίκου Βαγγέλη
07/06/2010 (19:40)

Η άνοδος στη Β’ Εθνική, ανέβασε σημαντικά τον... πήχη για τη Δόξα. Το συγκρότημα της Λευκάδας, καλείται να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα και κάνει όσο το δυνατόν καλύτερο προγραμματισμό. Το διοικητικό σχήμα αυξήθηκε, καθώς εισήλθαν σε αυτό κάποια νέα άτομα, τα οποία θα συνδράμουν στην προσπάθεια των ήδη υπαρχόντων.

Ο Νίκος Βουρνάς βρίσκεται σε... ανοιχτή γραμμή με τους ιθύνοντες του συλλόγου, χαράσσοντας τα πλάνα του, χωρίς να δείχνει διάθεση για πολλές αλλαγές στο περσινό του έμψυχο δυναμικό...
kaukasios
επιστροφη λιανου-καπερωνη στον απολλωνα.πολυ καλη κινηση.ελπιζω να εχουν και συνεχεια αυτες οι κινησεις.
kaukasios
κλεινει και τον δανιηλ ο απολλωνας.
Pilot_11
ΒΑΓΕΝΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΕΤΕΙΡΑ ΤΟΥ... ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ Η ΛΕΥΚΑΔΑ ΜΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
kaukasios
κοντα στον απολλωνα και ο πετροπουλος.
Pilot_11
Δε πιστευω οτι αυτη θα ειναι καλη μεταγραφη για τον απολλωνα?
lefkadian
Του Νίκου Βαγγέλη
10/06/2010 (14:37)

Ο υποβιβασμός του Κεραυνού Αιγίου στη Γ’ Εθνική δύσκολα θα κρατήσει την πλειονότητα των παικτών στο ρόστερ της ομάδας και τη νέα σεζόν, μιας και οι περισσότεροι είναι… φευγάτοι. Ένας εξ’ αυτών είναι ο Βασίλης Εκινέ, ο οποίος πραγματοποίησε πολύ καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της τρίτης τη τάξει κατηγορίας.

Ο 26άχρονος φόργουορντ ψάχνει το νέο σταθμό της καριέρας του, με τις πληροφορίες να αναφέρουν πως ένας από τους πιθανούς του προορισμούς είναι η Δόξα Λευκάδας, χωρίς -ωστόσο- να έχουν ξεκινήσει ακόμα επίσημες συζητήσεις μεταξύ των δύο πλευρών…
lefkadian
...Επισης κατι ακουγεται για Μακροπουλο και Βαγενα. Ο Μακροπουλος πιο ευκολη περιπτωση μια και ειναι μονικος κατοικος Λευκαδας. Ευκολα ή δυσκολα θα πειστει και θα κατεβει (την προηγουμενη χρονια δεν κατεβηκε λογω καποιοας παρεξηγησης με την διοικηση). Ο Βαγενας πιο δυσκολα αλλα πονταρουμε στην κριση smiley.gif
kaukasios
συμφωνησε και ο πετροπουλος.
lefkadian
Του Νίκου Βαγγέλη
13/06/2010 (19:42)

Οι επικείμενες διοικητικές εξελίξεις έχουν "τρενάρει" τα υπόλοιπα θέματα στις τάξεις της Δόξας. Κάποια παλαιότερα μέλη του ΔΣ αποχώρησαν και τη θέση τους θα μπει φρέσκο... αίμα, καθώς θα εισέλθουν στο διοικητικό σχήμα κάποια νεαρά άτομα. Εν τω μεταξύ, την πρώτη τους "μεταγραφή" ολοκλήρωσαν οι Λευκαδίτες, καθώς στο ρόστερ τους θα βρίσκεται τη νέα σεζόν ο Φώτης Μακρόπουλος.
Πρόκειται ουσιαστικά για μία προσθήκη εκ των έσω, αφού ο 28άχρονος σέντερ ανήκει στους "νεοφώτιστους" στη Β’ Εθνική και απλά τον τελευταίο καιρό ήταν ανενεργός για πολλούς και... διάφορους λόγους.Παράλληλα, ο Νίκος Βουρνάς κάνει έρευνα στην αγορά για να εντοπίσει τους μεταγραφικούς του στόχους, με τον Βασίλη Βαγενά να βρίσκεται σε πρώτο πλάνο.
Pilot_11
QUOTE(kaukasios @ Jun 13 2010, 17:21 ) *
συμφωνησε και ο πετροπουλος.

μηπως γνωριζεις περιπου που κυμαινεται το συμβολαιο του πετροπουλου γιατι στον απολλωνα κανουν σαρωτικες μειωσεις ακουω. Ακουγεται οτι ο κορωνιδης φευγει.
billups13
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 17 2010, 10:57 ) *
μηπως γνωριζεις περιπου που κυμαινεται το συμβολαιο του πετροπουλου γιατι στον απολλωνα κανουν σαρωτικες μειωσεις ακουω. Ακουγεται οτι ο κορωνιδης φευγει.

βασικα μειωση αποδοχων του προτειναν και περιμενουν να δουν τι θα κανει... δεν ειναι σιγουρο τιποτα ακομα...
zigolo7
Διπλή ανανέωση και... διάψευση
Ο σχεδιασμός του Πανερυθραϊκού εν όψει της νέας περιόδου άρχισε άμεσα. Η ομάδα μας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει πως δύο εκ των σημαντικότερων παικτών της περιόδου που πέρασε, ο Στέλιος Κοντούδης και ο Τάσος Καλλιανιώτης συμφώνησαν για ανανέωση της συνεργασίας τους. Αμφότεροι έδωσαν τα χέρια με την διοίκηση και θα παραμείνουν "ερυθρόλευκοι" και την επόμενη χρονιά. Σε ό,τι αφορά τον αρχηγό, Στέλιο Κοντούδη, προέρχεται από εξαιρετική σεζόν και παρά τα 38 του χρόνια, έδειξε να περνά... δεύτερη μπασκετική νιότη. Αναφορικά με τον Τάσο Καλλιανιώτη δίκαια χαρακτηρίζεται ως ο MVP του Πανερυθραϊκού για την σεζόν 2009-10. Η πολυποίκιλη δουλειά του στο γήπεδο (άμυνα, επίθεση, ριμπάουντ, κλεψίματα) τον κατέστησε υπερπολύτιμο εργαλείο.

Διάψευση φημών

Ο Πανερυθραϊκός Α. Σ. θέλει να δηλώσει επίσημα, πως δεν επιβεβαιώνει καμία πληροφορία σχετικά με οποιοδήποτε όνομα που αφορά υποψήφιο μεταγραφικό στόχο της ομάδας και αναφέρεται στον έντυπο και ηλεκτρονικό Τύπο. Συγκεκριμένα, διαψεύδονται οι πληροφορίες που δημοσιεύτηκαν στον Τύπο και αφορούν τα ονόματα των αθλητών Παπαντωνίου και Νικολόπουλου. Ολα τα νεότερα σχετικά με την ενίσχυση του σωματείου θα ανακοινώνονται από το γραφείο Τύπου και θα παρουσιάζονται, όπως συμβαίνει άλλωστε, στην ιστοσελίδα της ομάδας μας (www.erithreabc.gr).
lefkadian
Προβληματισμένος είναι ο Νίκος Βουρνάς από την πορεία του σχεδιασμού της ομάδας του. Ο τεχνικός της Δόξας Λευκάδας βλέπει πως ακόμα δεν έχουν ανανεώσει οι περσινοί παίκτες που θέλει να διατηρήσει στο δυναμικό του, ενώ παράλληλα δεν προχωρούν και κάποιες μεταγραφές που έχει στο μυαλό του.

Η διοίκηση είχε νέα επαφή με τον Βασίλη Βαγενά, με τον οποίο ωστόσο διαπιστώθηκε πως υπάρχει σημαντική διαφορά στο οικονομικό. Βέβαια, ο παίκτης του ΟΦΗ θα ήθελε να αγωνιστεί στην ομάδα του τόπου καταγωγής του κι έτσι αναμένεται να υπάρξει νέα επαφή.

Παράλληλα, προτάθηκε στον σύλλογο ο Δημήτρης Παπαντωνίου, ο οποίος αγωνίζεται στην ΑΕΚ Άργους, χωρίς -ωστόσο- να έχει γίνει κάποια κίνηση για την απόκτησή του.


πηγη basketblog.gr
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 21 2010, 21:09 ) *
Προβληματισμένος είναι ο Νίκος Βουρνάς από την πορεία του σχεδιασμού της ομάδας του. Ο τεχνικός της Δόξας Λευκάδας βλέπει πως ακόμα δεν έχουν ανανεώσει οι περσινοί παίκτες που θέλει να διατηρήσει στο δυναμικό του, ενώ παράλληλα δεν προχωρούν και κάποιες μεταγραφές που έχει στο μυαλό του.

Η διοίκηση είχε νέα επαφή με τον Βασίλη Βαγενά, με τον οποίο ωστόσο διαπιστώθηκε πως υπάρχει σημαντική διαφορά στο οικονομικό. Βέβαια, ο παίκτης του ΟΦΗ θα ήθελε να αγωνιστεί στην ομάδα του τόπου καταγωγής του κι έτσι αναμένεται να υπάρξει νέα επαφή.

Παράλληλα, προτάθηκε στον σύλλογο ο Δημήτρης Παπαντωνίου, ο οποίος αγωνίζεται στην ΑΕΚ Άργους, χωρίς -ωστόσο- να έχει γίνει κάποια κίνηση για την απόκτησή του.


πηγη basketblog.gr


τι περιμενουν στη λευκαδα να συμφωνησει ο βαγενας με 20 χιλιαρικα?
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 23 2010, 12:28 ) *
τι περιμενουν στη λευκαδα να συμφωνησει ο βαγενας με 20 χιλιαρικα?


Γιατι λιγα θα του πεσουν? Μπορει αλλου να βρει περισσοτερα? Αν ειναι να παει στο καλο...
Και στην Λευκαδα θα ειναι και σπιτι του και σε γνωριμο περιβαλλον. Σημασια δεν εχουν τα λεφτα που σου υποσχονται αλλα τα λεφτα που θα παρεις. Και απο την Λευκαδα κανεις δεν εχει χασει τα λεφτα του..
Pilot_11
θα πρεπει καθε ομαδα να σεβεται τον αθλητη και μαλιστα αθλητη που προερχεται απο το τοπο του. Οχι επειδη ειναι απο τη λευκαδα να ζητησει και λιγοτερα? Αυτα ανηκουν σε αλλες εποχες ρομαντικες και οχι σε επαγγελματιες αθλητες. Ο βαγενας απο οσο ξερω τα πηρε τα περισσοτερα απο τον οφη και τα λεφτα που ζηταει δε ξερω αν θα τα βρει λογω οικονομικης κρισης.
Αλλα αυτη η λογικη οτι ειναι απο τη λευκαδα να παιξει με τα μισα ειναι λογικη συμφεροντος.
lelos
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 23 2010, 13:07 ) *
θα πρεπει καθε ομαδα να σεβεται τον αθλητη και μαλιστα αθλητη που προερχεται απο το τοπο του. Οχι επειδη ειναι απο τη λευκαδα να ζητησει και λιγοτερα? Αυτα ανηκουν σε αλλες εποχες ρομαντικες και οχι σε επαγγελματιες αθλητες. Ο βαγενας απο οσο ξερω τα πηρε τα περισσοτερα απο τον οφη και τα λεφτα που ζηταει δε ξερω αν θα τα βρει λογω οικονομικης κρισης.
Αλλα αυτη η λογικη οτι ειναι απο τη λευκαδα να παιξει με τα μισα ειναι λογικη συμφεροντος.


δυσκολες εποχες για μπασκετ και ανοιγματα.................. icon_drunk.gif
zigolo7
Τέλος ο Χόμπσον
Ο Πανερυθραϊκός Α. Σ. ανακοινώνει την λήξη της συνεργασίας με τον αθλητή Φίλιππο Χόμπσον και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του.
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 23 2010, 13:07 ) *
θα πρεπει καθε ομαδα να σεβεται τον αθλητη και μαλιστα αθλητη που προερχεται απο το τοπο του. Οχι επειδη ειναι απο τη λευκαδα να ζητησει και λιγοτερα? Αυτα ανηκουν σε αλλες εποχες ρομαντικες και οχι σε επαγγελματιες αθλητες. Ο βαγενας απο οσο ξερω τα πηρε τα περισσοτερα απο τον οφη και τα λεφτα που ζηταει δε ξερω αν θα τα βρει λογω οικονομικης κρισης.
Αλλα αυτη η λογικη οτι ειναι απο τη λευκαδα να παιξει με τα μισα ειναι λογικη συμφεροντος.


Φιλε δεν ξερω αν ο Βαγενας θα μεινει στον ΟΦΗ ή θα ερθει Λευκαδα αλλα 40.000 ευρω για παικτη Β΄Εθνικης ειναι παρα πολλα. Μακαρι να τα βρει αυτα τα λεφτα και να παει. Στην Λευκαδα παντως με 20.000 συμβολαιο, με σπιτι και φαγητο πληρωμενα ειναι αρχοντας. Η προταση λοιπον της Λευκαδας ειναι ακρως τιμητικη για αυτον. Αυτα μπορει να δωσει η Δοξα, αυτα δινει και ο Βαγενας αποφασιζει. Ο καθενας σε αυτη τη ζωη κοιταει το συμφερον του και κανενας δεν βαζει το μαχαιρι στο λαιμο σε παιχτες για να συμφωνησουν...
billups13
φιλε lefkadian ποιοι εμειναν απο περυσι? ξερεις? εχει κλεισει καναν αλλο παιχτη??
lefkadian
QUOTE(billups13 @ Jun 23 2010, 21:51 ) *
φιλε lefkadian ποιοι εμειναν απο περυσι? ξερεις? εχει κλεισει καναν αλλο παιχτη??


Λογικα ο βασικος κορμος μενει. Φευγει μαλλον ο Μακης Παπαδοπουλος και ερχεται (αφου λυθηκε η παρεξηγηση με την διοικηση) ο Μακροπουλος. Δεν θα εχει πολλες αλλαγες το ροστερ. Γινονται προσπαθειες για συμβολαια στα ιδια και χαμηλοτερα επιπεδα με τα περσινα και γενικα πολυ προσεκτικες κινησεις. Ας οψεται η κριση...
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 23 2010, 18:46 ) *
[/b][/u]
Φιλε δεν ξερω αν ο Βαγενας θα μεινει στον ΟΦΗ ή θα ερθει Λευκαδα αλλα 40.000 ευρω για παικτη Β΄Εθνικης ειναι παρα πολλα. Μακαρι να τα βρει αυτα τα λεφτα και να παει. Στην Λευκαδα παντως με 20.000 συμβολαιο, με σπιτι και φαγητο πληρωμενα ειναι αρχοντας. Η προταση λοιπον της Λευκαδας ειναι ακρως τιμητικη για αυτον. Αυτα μπορει να δωσει η Δοξα, αυτα δινει και ο Βαγενας αποφασιζει. Ο καθενας σε αυτη τη ζωη κοιταει το συμφερον του και κανενας δεν βαζει το μαχαιρι στο λαιμο σε παιχτες για να συμφωνησουν...

Ο Βαγενας απο οτι μπηκα και ειδα και τα στατιστικα του ηταν πολυ καλος. Τριτος σκορερ του Οφη με πολυ καλα ποσοστα σε διποντα τριποντα για τη θεση του. Επισης 2ος στις ταπες μπροστα και απο το καρτελο (αν εχεις ακουστα), και 8ος ριμπαουντερ.
Απο την Ολυμπιαδα τελος τον θυμαμαι και Β και Α2 που ηταν αθορυβος και ουσιαστικος παικτης και στο 4ο δεκαλεπτο που τον εβαζε ο προπονητης σας εβαζε 10 ποντακια μεσα σε πενταλεπτα και ξελασπωνε μερικους. Οποτε μαλλον ισοπεδωνουμε αθλητες μερικες φορες για ψιλου πηδημα. Μανατζερ δεν ειμαι του Βαγενα ουτε και τον ξερω καλα, ενα γεια λεμε. Αλλα ημουν παλιος αθλητης και ξερω πως πολλες φορες δεν παιρνουν τα λεφτα που αξιζουν. τωρα αν ειναι υπερβολικα ή όχι για αυτο πρεπει να ρωτησεις του φιλους σας τους μανατζερ που σας επισκεφτονται συχνα εκει αλλα πηγαινουν και σε αλλες περιοχες της περιφεριειας και πλασσαρουν παικτες και προπονητες οι οποιοι δεν αξιζουν πενταρα και τους χρεωνεστε διπλασια.
αλλα για τους προπονητες που ερχονται με διπλασια απο οτι αξιζουν δε λες τιποτα. Τελος παντων ειναι μεγαλη συζητηση και ολοι εν μερη εχουν δικιο και αδικο μαζι. Ας οψεται ο Γκαλης που εδωσε ψωμι σε πολλους να τρωνε απο πιατο που δεν επρεπε να αγγιζουν.
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 24 2010, 08:37 ) *
Ο Βαγενας απο οτι μπηκα και ειδα και τα στατιστικα του ηταν πολυ καλος. Τριτος σκορερ του Οφη με πολυ καλα ποσοστα σε διποντα τριποντα για τη θεση του. Επισης 2ος στις ταπες μπροστα και απο το καρτελο (αν εχεις ακουστα), και 8ος ριμπαουντερ.
Απο την Ολυμπιαδα τελος τον θυμαμαι και Β και Α2 που ηταν αθορυβος και ουσιαστικος παικτης και στο 4ο δεκαλεπτο που τον εβαζε ο προπονητης σας εβαζε 10 ποντακια μεσα σε πενταλεπτα και ξελασπωνε μερικους. Οποτε μαλλον ισοπεδωνουμε αθλητες μερικες φορες για ψιλου πηδημα. Μανατζερ δεν ειμαι του Βαγενα ουτε και τον ξερω καλα, ενα γεια λεμε. Αλλα ημουν παλιος αθλητης και ξερω πως πολλες φορες δεν παιρνουν τα λεφτα που αξιζουν. τωρα αν ειναι υπερβολικα ή όχι για αυτο πρεπει να ρωτησεις του φιλους σας τους μανατζερ που σας επισκεφτονται συχνα εκει αλλα πηγαινουν και σε αλλες περιοχες της περιφεριειας και πλασσαρουν παικτες και προπονητες οι οποιοι δεν αξιζουν πενταρα και τους χρεωνεστε διπλασια.
αλλα για τους προπονητες που ερχονται με διπλασια απο οτι αξιζουν δε λες τιποτα. Τελος παντων ειναι μεγαλη συζητηση και ολοι εν μερη εχουν δικιο και αδικο μαζι. Ας οψεται ο Γκαλης που εδωσε ψωμι σε πολλους να τρωνε απο πιατο που δεν επρεπε να αγγιζουν.


Ουτε μανατζερ ειμαι, ουτε φιλος κανενος. Ουτε εχω καμια σχεση με την διοικηση ή με τον προπονητη. Οποτε ουτε χρεωνομαι ουτε με κοροϊδευει κανεις. Λεω την γνωμη μου και ειμαι καθετος σε αυτο. 40.000 ευρω για παιχτη Β΄Εθνικης (αυτες τις δυσκολες εποχες) ειναι παρα πολλα. Τωρα αφου δεν πληρωνω εγω ας κανουν οτι θελουν.
Εγω παντως δεν ισοπεδωσα κανενα. Οποιος δεν θελει να ερθει (ή να παραμεινει) με τα λεφτα που προσφερουν οι ομαδες ειτε ειναι ο Βαγενας, ειτε ειναι ο Σπανουλης, ειτε ειναι ο Γιασικεβιτσιους να παει στο καλο και εκει που θα τα "παρει" καλυτερα. Τοσο απλα και ξεκαθαρα...
zigolo7
Συνεχίζουν Μαντζιώρης και Πρίτσος
Ακόμη δύο παίκτες, τους οποίους ο Πανερυθραϊκός έδειξε εμπράκτως την διάθεσή του για συνέχιση της συνεργασίας, παραμένουν στο ρόστερ της ομάδας. Ο Νίκος Μαντζιώρης και ο Νίκος Πρίτσος ανανέωσαν τα συμβόλαιά τους και θα προσφέρουν τις πολύτιμες υπηρεσίες τους για έναν ακόμη χρόνο στους "ερυθρόλευκους". Αμφότεροι έδωσαν σημαντικότατες λύσεις στις θέσεις των φόργουορντ την χρονιά που πέρασε. Είτε ξεκινούσαν στο αρχικό σχήμα, είτε ερχόμενοι από τον πάγκο. Η παραμονή τους αποτελούσε επιθυμία τόσο του κόουτς Δημήτρη Χουχουλή, όσο και των διοικούντων. Οι δύο έμπειροι άσοι συμφώνησαν σε όλα και θα αποτελέσουν "κομμάτια" και του νέου Πανερυθραϊκού. Η ομάδα αποδεικνύει μέσω των κινήσεών της, στις δύσκολες τούτες εποχές, πως όποιο από τα "παιδιά" της θέλει πραγματικά να κρατήσει κοντά της, το επιτυγχάνει με λογικές και μεθοδικές κινήσεις. Και ο σχεδιασμός συνεχίζεται...
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 24 2010, 11:39 ) *
Ουτε μανατζερ ειμαι, ουτε φιλος κανενος. Ουτε εχω καμια σχεση με την διοικηση ή με τον προπονητη. Οποτε ουτε χρεωνομαι ουτε με κοροϊδευει κανεις. Λεω την γνωμη μου και ειμαι καθετος σε αυτο. 40.000 ευρω για παιχτη Β΄Εθνικης (αυτες τις δυσκολες εποχες) ειναι παρα πολλα. Τωρα αφου δεν πληρωνω εγω ας κανουν οτι θελουν.
Εγω παντως δεν ισοπεδωσα κανενα. Οποιος δεν θελει να ερθει (ή να παραμεινει) με τα λεφτα που προσφερουν οι ομαδες ειτε ειναι ο Βαγενας, ειτε ειναι ο Σπανουλης, ειτε ειναι ο Γιασικεβιτσιους να παει στο καλο και εκει που θα τα "παρει" καλυτερα. Τοσο απλα και ξεκαθαρα...


και εγω πολυ απλα θα ηθελα να σου πω οτι απο το να τα δωσεις σε κανενα ξενο που θα ερθει να τα παρει και πιθανως να φυγει, καλυτερα να τα δωσεις στο δικο σου που θα ερθει και θα παιξει και για τη πολη του και θα ειναι και ουσιαστικος. Γλιτωνεις απο πολλα ασχημα...
stantz
Ανακοινωθηκε και τυπικα η μεταγραφη του Δανιηλ στον Απολλωνα
billups13
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 28 2010, 09:56 ) *
και εγω πολυ απλα θα ηθελα να σου πω οτι απο το να τα δωσεις σε κανενα ξενο που θα ερθει να τα παρει και πιθανως να φυγει, καλυτερα να τα δωσεις στο δικο σου που θα ερθει και θα παιξει και για τη πολη του και θα ειναι και ουσιαστικος. Γλιτωνεις απο πολλα ασχημα...

ετσι θα επρεπε να ειναι φιλε μου!!! αλλα ολοι ξερουμε οτι οτι ειναι απο τον τοπο σου το εκτιμας μεν αλλα οχι και να το πληρωσεις... ενω για κανα γυρολογο παλτο ολα στα ποδια του....
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 28 2010, 08:56 ) *
και εγω πολυ απλα θα ηθελα να σου πω οτι απο το να τα δωσεις σε κανενα ξενο που θα ερθει να τα παρει και πιθανως να φυγει, καλυτερα να τα δωσεις στο δικο σου που θα ερθει και θα παιξει και για τη πολη του και θα ειναι και ουσιαστικος. Γλιτωνεις απο πολλα ασχημα...


Μακαρι να ερθει και να παιξει. Αλλα αν οπως λες θελει να παιξει για την πολη του ας παρει και κανα πεντοχιλιαρο λιγοτερο...

QUOTE(billups13 @ Jun 28 2010, 12:19 ) *
ετσι θα επρεπε να ειναι φιλε μου!!! αλλα ολοι ξερουμε οτι οτι ειναι απο τον τοπο σου το εκτιμας μεν αλλα οχι και να το πληρωσεις... ενω για κανα γυρολογο παλτο ολα στα ποδια του....


Γιατι εγγυαται κανεις οτι ενας παιχτης επιπεδου Βαγενα θα μεινει πολλες χρονιες στην Λευκαδα? Μακαρι το παλληκαρι να ερθει γιατι ειναι και παιχταρας αλλα...
Γυρολογος ξεγυρολογος ας ερθει ενας παιχτης να σου κανει την δουλεια σου. Η Δοξα τουλαχιστον περυσι οσους "ξενους" πληρωσε εκαναν την διαφορα. Αυτο προσπαθει να κανει και φετος. Και ειδικα τωρα με την οικονομικη κριση που υπαρχει οι ευκαιριες για καλους παιχτες ειναι πολλες. Σε καθε πειπτωση 40.000 ευρω με αυτες τις συνθηκες για παιχτη Β΄Εθνικης ειναι υπερβολικα λεφτα...
lefkadian
Του Νίκου Βαγγέλη
27/06/2010 (18:29)

Μετά τις διοικητικές εξελίξεις που έλαβαν χώρα τις προηγούμενες ημέρες στη Δόξα, είχαμε και τα πρώτα... μαντάτα από το αγωνιστικό κομμάτι. Συγκεκριμένα, κάτοικοι Λευκάδας θα είναι και τη νέα σεζόν τόσο ο Στράτος Παπαδόπουλος, όσο και ο Γιώργος Γιαννουκάκης, καθώς αμφότεροι αποδέχτηκαν την προσφορά του συλλόγου.

Αντίθετα, δύσκολη θεωρείται η παραμονή του Γιώργου Σκούφη, ο οποίος κατάγεται από την Κω και η απόσταση που υπάρχει με το νησί του Ιονίου είναι τεράστια, ενώ υπάρχει σημαντική διαφορά στο οικονομικό με τον Νίκο Ψωμά -Λυμπάρη, ο οποίος δύσκολα θα ανανεώσει. Πλέον, παίρνουν σειρά οι ψηλοί. Ο Νίκος Βουρνάς θα ήθελε να έχει υπό τις οδηγίες του τον Βασίλη Βαγενά, που συν τοις άλλοις είναι Λευκαδίτης και γίνονται προσπάθειες να πειστεί.

Παράλληλα, ο Πατρινός τεχνικός εξετάζει με προσοχή τις περιπτώσεις των: Θανάση Τοπούζη, Δημήτρη Γιανναλέτσου και Κώστα Τσότσου που του έχουν προταθεί. Αξίζει να σημειωθεί πως πρόκειται για τρεις παίκτες που την περασμένη αγωνιστική περίοδο έπαιξαν στο πρωτάθλημα της Α2, φορώντας τη φανέλα των Ίκαρων Σερρών, του Αμύντας και του Ερμή Λαγκαδά αντίστοιχα
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 28 2010, 14:10 ) *
Μακαρι να ερθει και να παιξει. Αλλα αν οπως λες θελει να παιξει για την πολη του ας παρει και κανα πεντοχιλιαρο λιγοτερο...



Γιατι εγγυαται κανεις οτι ενας παιχτης επιπεδου Βαγενα θα μεινει πολλες χρονιες στην Λευκαδα? Μακαρι το παλληκαρι να ερθει γιατι ειναι και παιχταρας αλλα...
Γυρολογος ξεγυρολογος ας ερθει ενας παιχτης να σου κανει την δουλεια σου. Η Δοξα τουλαχιστον περυσι οσους "ξενους" πληρωσε εκαναν την διαφορα. Αυτο προσπαθει να κανει και φετος. Και ειδικα τωρα με την οικονομικη κριση που υπαρχει οι ευκαιριες για καλους παιχτες ειναι πολλες. Σε καθε πειπτωση 40.000 ευρω με αυτες τις συνθηκες για παιχτη Β΄Εθνικης ειναι υπερβολικα λεφτα...



αυτη η νοοτροπια δεν υπαρχει οταν εισαι επαγγελματιας, αλλα αυτο οπως φαινεται δεν υπαρχει στην ελλαδα. Και εσυ μαλλον δεν εχεις πιασει το τοπι για να καταλαβεις τι ειναι να παιζεις και να σπας τα ποδια σου για τις ομαδες ειτε ειναι στο τοπο σου ειτε αλλου.
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 28 2010, 08:56 ) *
και εγω πολυ απλα θα ηθελα να σου πω οτι απο το να τα δωσεις σε κανενα ξενο που θα ερθει να τα παρει και πιθανως να φυγει, καλυτερα να τα δωσεις στο δικο σου που θα ερθει και θα παιξει και για τη πολη του και θα ειναι και ουσιαστικος. Γλιτωνεις απο πολλα ασχημα...


Εσυ εγραψες για ξενους και ντοπιους που παιζουν για την πολη τους... Εγω αυτα δεν τα πιστευω για επαγγελματιες αθλητες. Γι αυτους υπαρχει ΜΟΝΟ το ευρω.

QUOTE(Pilot_11 @ Jun 29 2010, 08:10 ) *
αυτη η νοοτροπια δεν υπαρχει οταν εισαι επαγγελματιας, αλλα αυτο οπως φαινεται δεν υπαρχει στην ελλαδα. Και εσυ μαλλον δεν εχεις πιασει το τοπι για να καταλαβεις τι ειναι να παιζεις και να σπας τα ποδια σου για τις ομαδες ειτε ειναι στο τοπο σου ειτε αλλου.


Παντως μεγαλο "ερωτα" εχεις με τον Βαγενα. Μανατζερ εισαι? Αν ναι, πηγαινε Λευκαδα να τα συζητησεις με την διοικηση και μην τα βαζεις μαζι μου. Δεν εχω καμια σχεση ουτε με τους προπονητες ουτε με την διοικηση της Δοξας. Εγω λεω την αποψη μου χωρις να υποτιμαω κανεναν αθλητη. Και η γνωμη μου ειναι οτι αυτη την εποχη 40.000 ευρω για παιχτη Β' Εθνικης ειναι προκληση.
Ευτυχως παντως που ενας υπεραθλητης σαν εσενα δινει τα φωτα του σε ασχετους σαν εμας. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου...
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 29 2010, 08:17 ) *
Εσυ εγραψες για ξενους και ντοπιους που παιζουν για την πολη τους... Εγω αυτα δεν τα πιστευω για επαγγελματιες αθλητες. Γι αυτους υπαρχει ΜΟΝΟ το ευρω.



Παντως μεγαλο "ερωτα" εχεις με τον Βαγενα. Μανατζερ εισαι? Αν ναι, πηγαινε Λευκαδα να τα συζητησεις με την διοικηση και μην τα βαζεις μαζι μου. Δεν εχω καμια σχεση ουτε με τους προπονητες ουτε με την διοικηση της Δοξας. Εγω λεω την αποψη μου χωρις να υποτιμαω κανεναν αθλητη. Και η γνωμη μου ειναι οτι αυτη την εποχη 40.000 ευρω για παιχτη Β' Εθνικης ειναι προκληση.
Ευτυχως παντως που ενας υπεραθλητης σαν εσενα δινει τα φωτα του σε ασχετους σαν εμας. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου...

α)δεν ειμαι ουτε μανατζερ ουτε προπονητης. Πρωην παικτης ειμαι αλλα δε μπορω να ακουω ασχετους να μιλανε για πραγματα που δε γνωριζουν. Ο καθενας στο αντικειμενο του φιλε μου.
β)Οταν μιλας ετσι υποτιμας οχι τους αθλητες μονο αλλα και τη νοημοσυνη μας. Γιατι αλλιως στο κοσμο το δικο σου ολοι οι αθλητες (που και κατα τη γνωμη σωστο θα ηταν) θα επρεπε να μην παιζουν για τα λεφτα. απο τη στιγμη που παιρνουν ο καθενας αξιολογει τον εαυτο του οσο θελει. Αλλωστε και εσυ αν ειχες μαγαζι τα προιοντα σου και τις υπηρεσιες σου σαν ιδιωτης θα τα πουλαγες οσο μπορουσες περισσοτερο. Οριστε που φτασαμε να κανουμε και μαθημα οικονομιας...
γ) Καλο θα ηταν να ακουγαμε ολους οσους ξερουν κατι περισσοτερο απο εμας σε ενα θεμα. Αυτο λεγεται εξιδικευση. Ισως ετσι να γινομασταν καλυτεροι. Στην Ελλαδα βεβαια τα ξερουμε ολα.
DEJAN13
QUOTE(lefkadian @ Jun 29 2010, 11:17 ) *
Εσυ εγραψες για ξενους και ντοπιους που παιζουν για την πολη τους... Εγω αυτα δεν τα πιστευω για επαγγελματιες αθλητες. Γι αυτους υπαρχει ΜΟΝΟ το ευρω.



Παντως μεγαλο "ερωτα" εχεις με τον Βαγενα. Μανατζερ εισαι? Αν ναι, πηγαινε Λευκαδα να τα συζητησεις με την διοικηση και μην τα βαζεις μαζι μου. Δεν εχω καμια σχεση ουτε με τους προπονητες ουτε με την διοικηση της Δοξας. Εγω λεω την αποψη μου χωρις να υποτιμαω κανεναν αθλητη. Και η γνωμη μου ειναι οτι αυτη την εποχη 40.000 ευρω για παιχτη Β' Εθνικης ειναι προκληση.
Ευτυχως παντως που ενας υπεραθλητης σαν εσενα δινει τα φωτα του σε ασχετους σαν εμας. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου...

λογικο δεν ειναι??η δουλεια πρεπει να πληρωνεται......εσυ εχεις χαρισει μισθους στην δουλεια σου?εις βαρος της οικογενειας σου??μην λεμε οτι θελουμε....αν δεν θες δεν τον παιρνεις τον χ παιχτη οχι ελα αλλα επειδη εισαι πατριωτης ριξε κ ενα 5000
δεν ειναι λογικη αυτη.....ολοι εχουν μια τιμη αν τα βρειτε καλως οχι ομως το πατριωτικο φιλοτιμο να ισχυει μονο για τον παιχτη κ οχι για την ομαδα που στην τελικη ειναι πιο ισχυρη οικονομικα απο ενα παιχτη οικογενειαρχη η μη.
lefkadian
QUOTE(lefkadian @ Jun 23 2010, 19:46 ) *
[/b][/u]
Φιλε δεν ξερω αν ο Βαγενας θα μεινει στον ΟΦΗ ή θα ερθει Λευκαδα αλλα 40.000 ευρω για παικτη Β΄Εθνικης ειναι παρα πολλα. Μακαρι να τα βρει αυτα τα λεφτα και να παει. Στην Λευκαδα παντως με 20.000 συμβολαιο, με σπιτι και φαγητο πληρωμενα ειναι αρχοντας. Η προταση λοιπον της Λευκαδας ειναι ακρως τιμητικη για αυτον. Αυτα μπορει να δωσει η Δοξα, αυτα δινει και ο Βαγενας αποφασιζει. Ο καθενας σε αυτη τη ζωη κοιταει το συμφερον του και κανενας δεν βαζει το μαχαιρι στο λαιμο σε παιχτες για να συμφωνησουν...


Δεν νομιζω οτι διαφωνουμε στην ουσια. Το παραπανω post το εγραψα πριν περιπου μια βδομαδα. Νομιζω οτι λεμε τα ιδια πραγματα με αλλα λογια.

QUOTE(Pilot_11 @ Jun 29 2010, 12:52 ) *
α)δεν ειμαι ουτε μανατζερ ουτε προπονητης. Πρωην παικτης ειμαι αλλα δε μπορω να ακουω ασχετους να μιλανε για πραγματα που δε γνωριζουν. Ο καθενας στο αντικειμενο του φιλε μου.
β)Οταν μιλας ετσι υποτιμας οχι τους αθλητες μονο αλλα και τη νοημοσυνη μας. Γιατι αλλιως στο κοσμο το δικο σου ολοι οι αθλητες (που και κατα τη γνωμη σωστο θα ηταν) θα επρεπε να μην παιζουν για τα λεφτα. απο τη στιγμη που παιρνουν ο καθενας αξιολογει τον εαυτο του οσο θελει. Αλλωστε και εσυ αν ειχες μαγαζι τα προιοντα σου και τις υπηρεσιες σου σαν ιδιωτης θα τα πουλαγες οσο μπορουσες περισσοτερο. Οριστε που φτασαμε να κανουμε και μαθημα οικονομιας...
γ) Καλο θα ηταν να ακουγαμε ολους οσους ξερουν κατι περισσοτερο απο εμας σε ενα θεμα. Αυτο λεγεται εξιδικευση. Ισως ετσι να γινομασταν καλυτεροι. Στην Ελλαδα βεβαια τα ξερουμε ολα.


Μαλιστα κυριε σχετικε. Και εμεις οι ασχετοι δικαιουμαστε να εκφραζουμε την γνωμη μας. Φανταζομαι και εσυ κρινεις π.χ. ποδοσφαιριστες. Με την δικη σου λογικη μπορουν να κρινουν ενα παιχτη μπασκετ μονο παιχτες. Ολο ο υπολοιπος κοσμος π.χ. δημοσιογραφοι και απλοι φιλαθλοι δεν εχουν δικαιωμα ουτε στην αποψη. Οσο για τα μαθηματα οικονομιας (καθοτι μαθηματικος) σου λεω οτι δεν σημαινει οτι οσο πιο ακριβα πουλας ενα προϊον τοσο περισσοτερα χρηματα θα βγαλεις. Το κερδος μιας επιχειρησης εξαρταται και απο το ποσες μοναδες πουλαει, οχι μονο απο το κερδος ανα μοναδα...
Εγω παντως δεν τα ξερω ολα και περιμενω με ανυπομονησια τις εξειδικευμενες αποψεις σου...
Pilot_11
QUOTE(lefkadian @ Jun 29 2010, 13:22 ) *
Δεν νομιζω οτι διαφωνουμε στην ουσια. Το παραπανω post το εγραψα πριν περιπου μια βδομαδα. Νομιζω οτι λεμε τα ιδια πραγματα με αλλα λογια.



Μαλιστα κυριε σχετικε. Και εμεις οι ασχετοι δικαιουμαστε να εκφραζουμε την γνωμη μας. Φανταζομαι και εσυ κρινεις π.χ. ποδοσφαιριστες. Με την δικη σου λογικη μπορουν να κρινουν ενα παιχτη μπασκετ μονο παιχτες. Ολο ο υπολοιπος κοσμος π.χ. δημοσιογραφοι και απλοι φιλαθλοι δεν εχουν δικαιωμα ουτε στην αποψη. Οσο για τα μαθηματα οικονομιας (καθοτι μαθηματικος) σου λεω οτι δεν σημαινει οτι οσο πιο ακριβα πουλας ενα προϊον τοσο περισσοτερα χρηματα θα βγαλεις. Το κερδος μιας επιχειρησης εξαρταται και απο το ποσες μοναδες πουλαει, οχι μονο απο το κερδος ανα μοναδα...
Εγω παντως δεν τα ξερω ολα και περιμενω με ανυπομονησια τις εξειδικευμενες αποψεις σου...

Αρα μαθηματικος που εισαι υπολογισε και τις πιθανοτητες ενας μη σχετικος με το αθλημα να κανει λαθος.
Να κρινουν μπορουν ολοι αλλα οχι αγωνιστικου τυπου θεματα και ποσο πρεπει να κοστιζει ο καθενας.
Καλα εν τω μεταξυ βαρεθηκα να ασχολουμαι με το θεμα βαγενα και τη λευκαδα. Ας παρει οποιον θελουν και με οσα λεφτα νομιζουν.
Και να εισαι σιγουρος αν θελω να λυσω κανα διπλο ολοκληρωμα θα σε ρωτησω σιγουρα.

ενα τελευταιο, ηθελα να ηξερα εαν εσυ πηγαινες σε φροντιστηριο στη λευκαδα σε φιλο σου που σε παρακαλουσε να διδαξεις με 5 ευρω την ωρα και ενα αλλο φρονιστηριο στη πρεβεζα με 10 ευρω την ωρα θα πηγαινες στο φιλο σου? smiley.gif
lefkadian
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 29 2010, 15:52 ) *
Αρα μαθηματικος που εισαι υπολογισε και τις πιθανοτητες ενας μη σχετικος με το αθλημα να κανει λαθος.
Να κρινουν μπορουν ολοι αλλα οχι αγωνιστικου τυπου θεματα και ποσο πρεπει να κοστιζει ο καθενας.
Καλα εν τω μεταξυ βαρεθηκα να ασχολουμαι με το θεμα βαγενα και τη λευκαδα. Ας παρει οποιον θελουν και με οσα λεφτα νομιζουν.
Και να εισαι σιγουρος αν θελω να λυσω κανα διπλο ολοκληρωμα θα σε ρωτησω σιγουρα.

ενα τελευταιο, ηθελα να ηξερα εαν εσυ πηγαινες σε φροντιστηριο στη λευκαδα σε φιλο σου που σε παρακαλουσε να διδαξεις με 5 ευρω την ωρα και ενα αλλο φρονιστηριο στη πρεβεζα με 10 ευρω την ωρα θα πηγαινες στο φιλο σου? smiley.gif


Παντως γνωμη μου ειναι οτι μπορουμε να κρινουμε παιχτες και ποσο περιπου αξιζουν. Δεν ειναι αναγκη ομως να συμφωνουμε σε ολα smiley.gif
Εννοειται οτι θα πηγαινα στην Πρεβεζα smiley.gif
vag1978
Που θα παιξει τελικα η Ερυθραια, Β' η' Α2?
Τι κανει με τις μεταγραφες?
RAPTOR
Τελικα ρε παιδια μπαινουμε να διαβασουμε για καμια μεταγραφη,και το μονο που βλεπουμε ειναι αντιπαραθεσεις και ξεκατινιασματα!!!!Ημαρτον.
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
QUOTE(vag1978 @ Jun 30 2010, 10:10 ) *
Που θα παιξει τελικα η Ερυθραια, Β' η' Α2?
Τι κανει με τις μεταγραφες?

απο οττι ακουγεται κανουν ροστερ για β εθνικη αλλα ακομα και αν ανεβουν α2 παλι οι ιδιοι θα ειναι και οπου βγαλει.εμειναν απο οτι ανακοινωθηκε στο σαιτ κοντουδης πριτσος μαντζιωρης καλλανιωτης ενω εφυγε ο χομπσον μετα απο 5 χρονια στην ομαδα.
Pilot_11
QUOTE(ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ @ Jun 30 2010, 08:29 ) *
απο οττι ακουγεται κανουν ροστερ για β εθνικη αλλα ακομα και αν ανεβουν α2 παλι οι ιδιοι θα ειναι και οπου βγαλει.εμειναν απο οτι ανακοινωθηκε στο σαιτ κοντουδης πριτσος μαντζιωρης καλλανιωτης ενω εφυγε ο χομπσον μετα απο 5 χρονια στην ομαδα.



ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Σειρήνες από Κύπρο για Κορωνίδη

Μόνο «κλεισμένη» δεν είναι η υπόθεση Κορωνίδη στον Απόλλωνα… Η νέα πρόταση που του έγινε, μέσω του μάνατζέρ του Τάσου Δελημπαλταδάκη από τον πρόεδρο της ομάδας Ανδρέα Μολφέτα, ήταν βελτιωμένη οικονομικά, μόνο που υπάρχει μία «ιδιαιτερότητα» και αφορά στα έξοδα του σπιτιού που θα διαμένει ο παίκτης.

Ο Απόλλωνας θέλει να εφαρμόσει μία νέα φιλοσοφία με τους παίκτες που δεν προέρχονται από την πόλη, δίνοντάς τους περισσότερα χρήματα, αλλά να αναλάβουν αυτοί τα έξοδά της διαμονής τους.

Από την πλευρά του ο παίκτης, που έχει εκφράσει κατ’ επανάληψιν την επιθυμία του να παραμείνει στην Πάτρα, θεωρεί αυτή την «ιδιαιτερότητα» με το σπίτι, αδιαπραγμάτευτη, καθώς όπως υποστηρίζει, οι υποχωρήσεις που έχουν γίνει –στο οικονομικό κομμάτι- είναι ήδη πολλές και μάλιστα, έχει διαμηνύσει στον μάνατζέρ του, να μιλήσει πάλι με τους ανθρώπους του Απόλλωνα, αλλά χωρίς να μπαίνει σαν «εμπόδιο» το θέμα της διαμονής του.

Το www.sportfmpatras.gr επικοινώνησε με τον Άρη Κορωνίδη και να τι μας είπε: «Είμαστε κοντά στο οικονομικό κομμάτι, δεν είναι μεγάλη η απόσταση, αλλά είναι 2-3 πράγματα που πρέπει να διευθετήσει η διοίκηση», για να κάνει ξεχωριστή αναφορά στον Νίκο Βετούλα. «Έχουμε σχεδόν καθημερινή επαφή με τον κόουτς που μου δείχνει το ενδιαφέρον του και αυτό το εκτιμώ αφάνταστα.»

Την ίδια στιγμή, υπάρχει ενδιαφέρον από την ΑΕ Λεμεσού στην οποία μέχρι πέρσι αγωνίστηκε ο Γιάννης Γιαννούλης. Και δεν αποκλείεται, αυτό το ενδιαφέρον να γίνει πιο έντονο το επόμενο διάστημα, όταν ο Κορωνίδης θα μεταβεί στην Κύπρο, για να λάβει μέρος στην προετοιμασία της Εθνικής ομάδας μπάσκετ της Κύπρου, για την προκριματική φάση για το επόμενο Ευρωμπάσκετ, με αντιπάλους την Ελβετία, την Τσεχία και την Σλοβακία. Μάλιστα, στις αρχές του Αυγούστου, η Κύπρος θα δώσει δύο φιλικά παιχνίδια με αντίπαλο την Εθνική Ελλάδας.

Άρθρο του/της AΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΤΟΥΒΑ
Εκδόθηκε την 21/06/2010 18:35
Διαβάστηκε 143 φορές
akel1953
[lavriobasket.gr


Γιαννακόπουλος

Να σωθούμε γρήγορα…"
lefkadian
QUOTE(RAPTOR @ Jun 30 2010, 09:39 ) *
Τελικα ρε παιδια μπαινουμε να διαβασουμε για καμια μεταγραφη,και το μονο που βλεπουμε ειναι αντιπαραθεσεις και ξεκατινιασματα!!!!Ημαρτον.

Του Νίκου Βαγγέλη
30/06/2010 (18:26)

Την περασμένη σεζόν βρέθηκε στον συνδιεκδικητή της ανόδου, τον Κόροιβο, ο οποίος τελικά νικήθηκε, στο ματς που έκρινε την πρώτη θέση στον 1ο όμιλο Νότου της Γ' Εθνικής. Ωστόσο, φέτος ο Νίκος Βουρνάς θέλει να τον έχει στο δικό του... στρατόπεδο. Ο τεχνικός της Δόξας θέλει να έχει στο ρόστερ του τη νέα χρονιά τον Στράτο Τσαμπή, με τις πληροφορίες μας να αναφέρουν πως τον έχει τοποθετήσει ψηλά στη λίστα του.

Παράλληλα, οριστικοποιήθηκε η παραμονή του Νίκου Λυμπάρη, με τον πρώην σέντερ του Κρόνου Ιωαννίνων να υπογράφει την επέκταση της συνεργασίας του με τους Λευκαδίτες.
MERLIN10
Γιάννης Καραμπάς ο άσσος της βονιτσας περυσι εκλεισε λευκαδα???????

leukadian δωσε τα φωτα σου??? tongue.gif
lefkadian
QUOTE(MERLIN10 @ Jul 1 2010, 20:43 ) *
Γιάννης Καραμπάς ο άσσος της βονιτσας περυσι εκλεισε λευκαδα???????

leukadian δωσε τα φωτα σου??? tongue.gif


Τι να σου πω φιλε μου? Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο. Αλλα μια και δεν ειμαι Λευκαδα να ξερω απο πρωτο χερι κραταω μια πισινη...
MERLIN10
Αν όντως ισχυεί είναι καλή μεταγραφή αν και είναι σχετικα άγνωστος είναι καλος παιχτης!!!Γρήγορος καλός χειριστής της μπάλας με πολυ καλο τζαμ σουτ!!!Μακάρι να κανει το αλμα έστω και σε αυτή την ηλικία!
Χ.Π
Πίνακες με τις οφειλές των ομάδων προς τους καλαθοσφαιριστές της Α1, της Α2 και της Β’ Εθνικής, έως τις 30/06/2010, έδωσε σήμερα σε δημοσιότητα ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Καλαθοσφαιριστών. Θα πρέπει να σημειωθεί πως η φετινή είναι η χειρότερη κατάσταση στους πίνακες οφειλών που υπήρξε μέχρι σήμερα. Όπως διευκρινίζεται από τον ΠΣΑΚ, στις ομάδες που έχουν οφειλές οι περισσότεροι ξένοι και κοινοτικοί αθλητές είναι πληρωμένοι, αντίθετα με ό,τι ισχύει για τους Έλληνες.

Οι λίστες κοινοποιήθηκαν στον πρόεδρο της ΕΟΚ, του ΕΣΑΚΕ, στον υπουργό Πολιτισμού, στον γενικό γραμματέα Αθλητισμού, καθώς επίσης και στις FIBA Europe, FIBA World, Euroleague, UBΕ και τις ευρωπαϊκές λίγκες.

Α1
Περιστέρι 4,5 μήνες απλήρωτοι
Άρης 5 μήνες απλήρωτοι
ΑΕΚ 5 μήνες απλήρωτοι
Ολύμπια Λάρισας 5 μήνες απλήρωτοι
Πανιώνιος 6 μήνες απλήρωτοι
Τρίκαλα 6 μήνες απλήρωτοι
ΠΑΟΚ 7 μήνες απλήρωτοι
Μαρούσι 7 μήνες απλήρωτοι
Ηλυσιακός 7 μήνες απλήρωτοι


• Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Πανελλήνιος, Κολοσσός Ρόδου, Καβάλα καμία οφειλή. Υπάρχει, βέβαια, η οφειλή της Καβάλας προς τους αθλητές της πρώην ομάδας του Πανοράματος.

Α2
Ερμής Λαγκαδά 1 μήνα απλήρωτοι κι 1 μισθό πρόστιμο
ΟΦΗ 1 μισθός πρόστιμο
Γ.Σ. Περάματος Ερμής 2 μήνες απλήρωτοι κι 1 μισθό πρόστιμο
Νήαρ Ηστ 1,5 μισθό πρόστιμο
Αρκαδικός 3,5 μήνες απλήρωτοι
Ίκαροι Σερρών 4 μήνες απλήρωτοι
Ξάνθη 4 μήνες απλήρωτοι
Δάφνη 4 μήνες απλήρωτοι
Ηρακλής 5 μήνες απλήρωτοι
Παγκράτι 5 μήνες απλήρωτοι
Ολυμπιάδα 5 μήνες απλήρωτοι
Αιγάλεω 5 μήνες απλήρωτοι

• Ίκαρος Καλλιθέας, Αμύντας, ΚΑΟΔ και ΑΓΟΡ καμία οφειλή.

Β' Εθνική
<>
Πιερικός 1 μήνα απλήρωτοι
Μέγας Αλέξανδρος 1 μήνα απλήρωτοι
Πανερυθραϊκός 2 μήνες απλήρωτοι
Απόλλων Πατρών 2 μήνες απλήρωτοι
Αναγέννηση Φλόγα 3 μήνες απλήρωτοι
Αίγιο 3,5 μήνες απλήρωτοι
Δούκας 4 μήνες απλήρωτοι
Αίας Ευόσμου 5 μήνες απλήρωτοι
ΜΕΝΤ 5 μήνες απλήρωτοι
ΑΕΚ Άργους 5 μήνες απλήρωτοι
Κομοτηνή 6 μήνες απλήρωτοι
Απόλλων Καλαμαριάς 6 μήνες απλήρωτοι

• Πανελευσινιακός, Μαντουλίδης, Λαύριο και Άγ. Παρασκευή καμία οφειλή.
Pilot_11
QUOTE(Χ.Π @ Jul 2 2010, 12:35 ) *
Πίνακες με τις οφειλές των ομάδων προς τους καλαθοσφαιριστές της Α1, της Α2 και της Β’ Εθνικής, έως τις 30/06/2010, έδωσε σήμερα σε δημοσιότητα ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Καλαθοσφαιριστών. Θα πρέπει να σημειωθεί πως η φετινή είναι η χειρότερη κατάσταση στους πίνακες οφειλών που υπήρξε μέχρι σήμερα. Όπως διευκρινίζεται από τον ΠΣΑΚ, στις ομάδες που έχουν οφειλές οι περισσότεροι ξένοι και κοινοτικοί αθλητές είναι πληρωμένοι, αντίθετα με ό,τι ισχύει για τους Έλληνες.

Οι λίστες κοινοποιήθηκαν στον πρόεδρο της ΕΟΚ, του ΕΣΑΚΕ, στον υπουργό Πολιτισμού, στον γενικό γραμματέα Αθλητισμού, καθώς επίσης και στις FIBA Europe, FIBA World, Euroleague, UBΕ και τις ευρωπαϊκές λίγκες.

Α1
Περιστέρι 4,5 μήνες απλήρωτοι
Άρης 5 μήνες απλήρωτοι
ΑΕΚ 5 μήνες απλήρωτοι
Ολύμπια Λάρισας 5 μήνες απλήρωτοι
Πανιώνιος 6 μήνες απλήρωτοι
Τρίκαλα 6 μήνες απλήρωτοι
ΠΑΟΚ 7 μήνες απλήρωτοι
Μαρούσι 7 μήνες απλήρωτοι
Ηλυσιακός 7 μήνες απλήρωτοι


• Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Πανελλήνιος, Κολοσσός Ρόδου, Καβάλα καμία οφειλή. Υπάρχει, βέβαια, η οφειλή της Καβάλας προς τους αθλητές της πρώην ομάδας του Πανοράματος.

Α2
Ερμής Λαγκαδά 1 μήνα απλήρωτοι κι 1 μισθό πρόστιμο
ΟΦΗ 1 μισθός πρόστιμο
Γ.Σ. Περάματος Ερμής 2 μήνες απλήρωτοι κι 1 μισθό πρόστιμο
Νήαρ Ηστ 1,5 μισθό πρόστιμο
Αρκαδικός 3,5 μήνες απλήρωτοι
Ίκαροι Σερρών 4 μήνες απλήρωτοι
Ξάνθη 4 μήνες απλήρωτοι
Δάφνη 4 μήνες απλήρωτοι
Ηρακλής 5 μήνες απλήρωτοι
Παγκράτι 5 μήνες απλήρωτοι
Ολυμπιάδα 5 μήνες απλήρωτοι
Αιγάλεω 5 μήνες απλήρωτοι

• Ίκαρος Καλλιθέας, Αμύντας, ΚΑΟΔ και ΑΓΟΡ καμία οφειλή.

Β' Εθνική
<>
Πιερικός 1 μήνα απλήρωτοι
Μέγας Αλέξανδρος 1 μήνα απλήρωτοι
Πανερυθραϊκός 2 μήνες απλήρωτοι
Απόλλων Πατρών 2 μήνες απλήρωτοι
Αναγέννηση Φλόγα 3 μήνες απλήρωτοι
Αίγιο 3,5 μήνες απλήρωτοι
Δούκας 4 μήνες απλήρωτοι
Αίας Ευόσμου 5 μήνες απλήρωτοι
ΜΕΝΤ 5 μήνες απλήρωτοι
ΑΕΚ Άργους 5 μήνες απλήρωτοι
Κομοτηνή 6 μήνες απλήρωτοι
Απόλλων Καλαμαριάς 6 μήνες απλήρωτοι

• Πανελευσινιακός, Μαντουλίδης, Λαύριο και Άγ. Παρασκευή καμία οφειλή.


δε νομιζω οτι πολλα απο αυτα ειναι σωστα. Το αιγιο π.χ. χρωσταει εξι μηνες.
varabas
Χωρίς να θέλω να αμφισβιτήσω τον Σύλλογο Αμοιβωμένων Καραθοσφαιριστών (ίσως εχουν λανθασμένα στοιχεία) ξέρω 3 ομάδες Α2 & Β Εθνικής που ενώ παρουσιάζονται ότι έχουν έξοφλήσει τους παίκτες στην πραγματικότητα οφείλουν 2-3 μήνες.
Ο Σύλλογος αυτός των παικτών εκπροσωπεί και τους παίκτες της ερασιτεχνικής Β Εθνικής; Και τι κάνει για όλη αυυτή την κατάσταση που επικρατεί στόν ερσιτεχνικό αθλητησμό εκτός απο 1-2 απεργίες για τα μάτια του κόσμου. Ο Σπανούλης μάλλον αυτά τα προβλήματα σκεφτεται και δεν τελειώνει το σήριαλ της μεταγραφής του.
Α ρε καΐμένοι ερασιτέχνες που αν έχετε έναν σοβαρό τραυματισμό τα προβλήματά σας λύνονται με επίσκεψη στο ΚΑΤ και απόσυρση απο το άθλημα ενώ ο επαγγελματίας ΥΓΕΙΑ, ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΘΗΝΩΝ και πάλι στα προβλήματα του αθλητισμού.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.