Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προυποθέσεις συμμετοχής ομάδας μπάσκετ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Coach K
Θα ήθελα να ρωτήσω τι χρειάζεται για να συμμετάσχει μια καινούργια ομάδα σε πρωτάθλημα (Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. ή Ε.Σ.Κ.Α. - ανάλογα με την περιοχή), αντρικό ή γυναικείο (αν υπάρχουν διαφορές).
Coach K
... κανείς δε γνωρίζει; sad.gif
dizzy_fingers
Απ'ότι φαίνεται όχι.

Είχε ρωτήσει κάτι παρόμοιο ένα μέλος κάποια στιγμή, ωστόσο ακριβή απάντηση δεν είχε κανείς.
Στα γενικά γνωρίζω πως χρειάζεται να έχεις απλά μερικές υπογραφές, ένα δικηγόρο, γήπεδο και παιδικά τμήματα για να δηλώσεις μία ομάδα.


Για περισσότερες λεπτομέρειες, όμως, θα πρέπει να απευθυνθείς στις αρμόδιες αρχές.
Αλήθεια, έχεις δοκιμάσει να επικοινωνήσεις στα:

ΕΣΚΑΝΑ:
eskana@otenet.gr - info@eskana.gr
210 4825981- 210 4825982

ΕΣΚΑ:
eska@otenet.gr
210 2932908 - 210 2933808

?
Coach K
Όσον αφορά ανδρικό ή γυναικείο, την πρώτη φορά που θα συμμετάσχουν μπορούν να έχουν παίκτες παρθένους (να μην έχουν βγάλει ξανά δελτίο), παίκτες ανανεργούς (να έχουν βγάλει δελτίο παλιά το οποίο πλέον δε δηλώνεται) ή και παίκτες που την προηγούμενη περίοδο έπαιζαν σε άλλη ομάδα;
Live strong
QUOTE(Coach K @ Aug 23 2007, 12:35 ) *
Όσον αφορά ανδρικό ή γυναικείο, την πρώτη φορά που θα συμμετάσχουν μπορούν να έχουν παίκτες παρθένους (να μην έχουν βγάλει ξανά δελτίο), παίκτες ανανεργούς (να έχουν βγάλει δελτίο παλιά το οποίο πλέον δε δηλώνεται) ή και παίκτες που την προηγούμενη περίοδο έπαιζαν σε άλλη ομάδα;



νομίζω ότι αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
νομίζω είναι καθαρά θέμα ομάδας και ποιες είναι οι προσδοκίες που έχει γιατο πρωτάθλημα!
μπορεί να έχει ότι παίχτες θέλει, και με δελτίο από άλλη ομάδα και χωρίς δελτίο.
Coach K
QUOTE(Live strong @ Aug 23 2007, 15:46 ) *
νομίζω ότι αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
νομίζω είναι καθαρά θέμα ομάδας και ποιες είναι οι προσδοκίες που έχει γιατο πρωτάθλημα!
μπορεί να έχει ότι παίχτες θέλει, και με δελτίο από άλλη ομάδα και χωρίς δελτίο.

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί είχα ακούσει ότι την πρώτη χρονιά δεν επιτρέπονται οι μεταγραφές
Air Kef
Το εχω ακουσει κι εγω αυτο,αλλα νομιζω οτι ισχυει στα τμηματα υποδομης.Δν ξερω για αντρικο.
Coach K
QUOTE(Air Kef @ Aug 24 2007, 00:04 ) *
Το εχω ακουσει κι εγω αυτο,αλλα νομιζω οτι ισχυει στα τμηματα υποδομης.Δν ξερω για αντρικο.

Με αυτή τη λογική, να έχει δικούς της αθλητές από τις υποδομές (την πρώτη χρονια).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.