Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ/Η ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ/ΡΙΑ Α ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
C05
Άνοιξα το τόπικ για τους προπονητές. Όποιος ψηφίζει καλό θα είναι να λέει και το λόγο που ψηφίζει κάποιον.
BASKETBALL#6
Ψηφισα Νανακο γιατί η απουσια του φάνηκε πάρα πολύ και αφότου γύρισε το Παγκράτι μεταμορφώθηκε και άρχισε να παίζει μπάσκετ! Επίσεις μου αρέσει πολύ η άμυνα που παίζει το Παγκράτι και οτι χρησιμοποιεί ελάχιστα τη ζώνη! bball.gif
goldfinger80
Εγω απο την μερια μου θα ψηφισω τον κ.Χριστο Τζαμαλη.Πιστευω οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους προπονητες που υπαρχουν αυτη την στιγμη στο χωρο.Ειναι ενας προπονητης που εχει την ικανοτητα και το ταλεντο να δημιουργει μια ομαδα απο την αρχη.Το εχει αποδειξει στο παρελθον και συνεχιζει να το αποδεικνυει ακομα και τωρα......
lord7
δεσποτακης.....

η αξια του και η ιστορια του τα λενε ολα....περιεργο που πηγε σε μια τετοια ομαδα....
nikefalin
QUOTE(lord7 @ Dec 17 2007, 18:00 ) *
δεσποτακης.....

η αξια του και η ιστορια του τα λενε ολα....περιεργο που πηγε σε μια τετοια ομαδα....

Είχε την επίβλεψη και όσο ήταν στη Χίο, από τότε που έφυγε από εκεί ανέλαβε κανονικά
soouza
Eγώ πάλι ψήφισα το Βασίλη το Μαρίνο μία σταθερή μπασκετική αξία!Είναι έμπειρος!Συμπαθώ κι άλλους που είναι γνώστες και δείχνουν καλά στοιχεία! bball.gif
kopa5
QUOTE(lord7 @ Dec 17 2007, 18:00 ) *
δεσποτακης.....

η αξια του και η ιστορια του τα λενε ολα....περιεργο που πηγε σε μια τετοια ομαδα....

Καλησπέρα παιδιά.
Συμφωνώ για τον Δεσποτάκη και είναι σημαντικό να βρίσκεται ένας τέτοιος προπονητής στην ΕΣΚΑ.
Η αλήθεια πάντως είναι οτι βοηθάει τον Λιαπάκη στο προπονητικό του ξεκίνημα και βρίσκεται στον πάγκο γιατί ο Λιαπάκης δεν έχει ακόμα κάρτα προπονητή. Ο Δεσποτάκης επιβλέπει τις προπονήσεις της ομάδας και συμβουλεύει όπου χρειάζεται.
Στην εξέδρα χτες στο παιχνίδι άκουσα τους παράγοντες της ΑΕΚ να λένε οτι μάλλον θα φύγει μετά τις γιορτές γιατί είναι έτοιμος να συμφωνήσει σε αντρικό εθνικής κατηγορίας. Μάλιστα παρατήρησα οτι δεν ήταν όρθιος στο πάγκο.
Ότι και να συμβαίνει πάντως είναι πράγματι πολύ άξιος προπονητής και του αξίζει να βρίσκεται σε υψηλό επίπεδο.
Από τους υπόλοιπους θα ξεχωρίσω τη Ζέρβα και τον Τσαμάλη, οι οποίοι είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους και αυτό φαίνεται και από την πορεία της ομάδας τους αλλά και από το παρελθόν τους στις ομάδες που δούλεψαν, ειδικά η Ζέρβα. Είναι πολυ σημαντικό να δουλεύουν τέτοιοι καλοί προπονητές στα τοπικά πρωταθλήματα.
dionyssis
QUOTE(soouza @ Dec 17 2007, 18:49 ) *
Eγώ πάλι ψήφισα το Βασίλη το Μαρίνο μία σταθερή μπασκετική αξία!Είναι έμπειρος!Συμπαθώ κι άλλους που είναι γνώστες και δείχνουν καλά στοιχεία! bball.gif


Αυτός ήταν στο ΖΑΟΝ πέρισυ;
soouza
QUOTE(dionyssis @ Dec 17 2007, 19:52 ) *
Αυτός ήταν στο ΖΑΟΝ πέρισυ;

Ναι αυτός είναι.Επειδή φοβάμαι ότι ξέρω που το πάτε οι του ΖΑΟΝ περιμένω το σχόλιο σου χωρίς να ξεχνάς τα χρόνια που ήταν εκεί.Συνολικά πρέπει να κριθεί κι όχι ελληνικά...... bball.gif
elpidoforos
Γεια σας!

Ψηφίζω τον Ραλφ Μπρόμπεργκερ γιατί είναι προπονητής με γνώσεις,στόχους και ξέρει να βγάζει τον καλό εαυτό τον αθλητριών του. Θεωρώ ότι το μέλλον στους πάγκους του ανήκει!
dionyssis
QUOTE(soouza @ Dec 17 2007, 19:58 ) *
Ναι αυτός είναι.Επειδή φοβάμαι ότι ξέρω που το πάτε οι του ΖΑΟΝ περιμένω το σχόλιο σου χωρίς να ξεχνάς τα χρόνια που ήταν εκεί.Συνολικά πρέπει να κριθεί κι όχι ελληνικά...... bball.gif


Δεν το πάω πουθενά φίλε μου. Απλώς την χρονιά που ήταν η ομάδα στην Ά ΕΣΚΑ φάνηκε λίγος ώστε να κρατήσει τις ισορροπίες. Είχε τσακωθεί με όλες τις παίχτριες και συν τις άλλοις νομίζω πως ήταν και προπονητικά μη ικανός να διαχειριστεί μια ομάδα Α΄ΕΣΚΑ
soouza
QUOTE(dionyssis @ Dec 17 2007, 20:33 ) *
Δεν το πάω πουθενά φίλε μου. Απλώς την χρονιά που ήταν η ομάδα στην Ά ΕΣΚΑ φάνηκε λίγος ώστε να κρατήσει τις ισορροπίες. Είχε τσακωθεί με όλες τις παίχτριες και συν τις άλλοις νομίζω πως ήταν και προπονητικά μη ικανός να διαχειριστεί μια ομάδα Α΄ΕΣΚΑ

Θα σεβαστώ αυτό που λες αλλά δε θα συμφωνήσω μαζί σου smile.gif .Ο Μαρίνος ανέβασε την ομάδα έχοντας ένα πολύ αξιόλογο ρόστερ.Για κάποιους λόγους έφυγαν η Μπέλλα και η Παγώνα με αποτέλεσμα να διαφοροποιηθεί το παιχνίδι.Κατά συνέπεια εκτός της παραμονής τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε?Ξαφνικά δεν ήτο ικανός σε ομάδα Α έσκα?Τι άλλαξε?Δεν κλήθηκε δα σε Α1..... bball.gif
dionyssis
Δες για ποιους λόγους φύγανε και ξανασυζητάμε. Με αυτό το υλικό στη Β ΕΣΚΑ και εγώ θα ανέβαζα την ομάδα. Είπα δεν είναι ικανός για Α ΕΣΚΑ. Αποδεικνύεται και φέτος. Αν έκανε μια οργανωμένη επίθεση με αυτόν πέρισυ ο ΖΑΟΝ ζήτημα ήταν! Τέσπα έχεις μια άποψη και εγώ διαφορετική δεν θα τα χαλάσουμε.
soouza
QUOTE(dionyssis @ Dec 18 2007, 16:07 ) *
Δες για ποιους λόγους φύγανε και ξανασυζητάμε. Με αυτό το υλικό στη Β ΕΣΚΑ και εγώ θα ανέβαζα την ομάδα. Είπα δεν είναι ικανός για Α ΕΣΚΑ. Αποδεικνύεται και φέτος. Αν έκανε μια οργανωμένη επίθεση με αυτόν πέρισυ ο ΖΑΟΝ ζήτημα ήταν! Τέσπα έχεις μια άποψη και εγώ διαφορετική δεν θα τα χαλάσουμε.

Δηλαδή είναι 20 χρόνια προπονητής και δεν έκανε τη σεζόν 2006-2007?Βρε Διονύσση(πολύχρονος για εχτές) μήπως είναι υπερβολικό αυτό?Εχει ξανακοουτσάρει Α έσκα Ο Μαρίνος.
dionyssis
Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά. Δεν ξέρω αν είναι 20 χρόνια προπονητής αλλά εφόσον το λες είναι. Θα πρέπει να ξέρεις όμως πως το basket έχει αλλάξει πάρα πολύ τα τελευταία 20 χρόνια και αυτό που είδα εγώ την περσινή χρονιά είναι πως δεν μπορεί να ανταποκριθεί. Αφού θες να το συνεχίσουμε πες μου ποια ήταν η πορεία των ομάδων με τις οποίες δούλεψε;
coach13
Γεια σας και απο μένα...
Το έχω ξαναπεί και στο παρελθον σε παρόμοιο τόπικ...
Επιμένω Γιασεμή Σαμαντούρα. Είναι η μόνη γυναίκα προπονητρια που έχει πάρει Πρωτάθλημα
και Κύπελλο ΕΛΛΑΔΑΣ!
Κάποια πράγματα δεν είναι τυχαία.Η δουλεία που έκανε στον Πρωτέα Βούλας φαίνεται ακόμα κ τώρα ,όπως θα φανούν κ στην πορεία τα όσα κάνει φέτος στην Παιανία.
gasol#4#
QUOTE(coach13 @ Dec 18 2007, 22:49 ) *
Γεια σας και απο μένα...
Το έχω ξαναπεί και στο παρελθον σε παρόμοιο τόπικ...
Επιμένω Γιασεμή Σαμαντούρα. Είναι η μόνη γυναίκα προπονητρια που έχει πάρει Πρωτάθλημα
και Κύπελλο ΕΛΛΑΔΑΣ!
Κάποια πράγματα δεν είναι τυχαία.Η δουλεία που έκανε στον Πρωτέα Βούλας φαίνεται ακόμα κ τώρα ,όπως θα φανούν κ στην πορεία τα όσα κάνει φέτος στην Παιανία.
Συμφωνώ μαζί σου coach13..H Σαμαντούρα είναι πολύ καλή προπονήτρια.Όταν κάνει προπόνηση,κάνει ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!Τέλος.Και όσοι δουλεύουν μαζί της κερδίζουν μπασκετικές εμπειρίες.
tsops
Πολύ ωραίο τόπικ παιδιά και βλέπω και καλή συμμετοχή από τα μέλη. Μόνη μου παράκληση είναι να μείνετε στη ψηφοφορία όπως μέχρι τώρα και όχι στην κριτική των αποτελεσμάτων όταν αυτά βγουν. Επίσης, θα πρότεινα και μία ημερομηνία λήξης στη ψηφοφορία wink.gif

Άντε να δω τους καλύτερους. Πέρυσι στο αντίστοιχο πηγαίναμε χέρι - χέρι laugh.gif
myrto8
Δεν ξερω ποια ειναι η καλυτερη προπονητρια ΕΣΚΑ το μονο που ξερω ειναι οτι η χειροτερη ειναι η Αργυριου του Ζωγραφου.Ειναι ενα απο τα χειροτερα ατομα στο χωρο......
basket4
QUOTE(myrto8 @ Dec 20 2007, 22:01 ) *
Δεν ξερω ποια ειναι η καλυτερη προπονητρια ΕΣΚΑ το μονο που ξερω ειναι οτι η χειροτερη ειναι η Αργυριου του Ζωγραφου.Ειναι ενα απο τα χειροτερα ατομα στο χωρο......

η γνωμη σου ειναι σεβαστη.
απλα θα θελα να σου πω καποια πραγματα...
πρωτον,αν δεν κανω λαθος εχεις ξανααναφερθει σε αυτη την προπονητρια με ασχημο τροπο αλλα ποτε δεν μας αιτιολογεις την αποψη σου...ολο και καποιος λογος θα υπαρχει...!
το να μπαινει καποιος και να γραφει για καποιον κατι το τοσο αρνητικο χωρις να το στηριζει καπου δεν αρμοζει σε αυτο το φορουμ.η αποψη σου ειναι σεβαστη κ εννοειται εχεις δικαιωμα να τη λες αλλα να τη στηριζεις καπου οπως ολοι σε αυτο το τοπικ.εγω εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτην την προπονητρια που λες εσυ και σαν προπονητρια και σαν ανθρωπο.για αυτο θα ηθελα να μου αιτιολογησεις καπως αυτην σου τη γνωμη.
και δευτερον...ειμαστε λιγακι off topic γιατι εδω ειναι ψηφοφορια για τον-την καλητερο-η προπονητη-τρια.
smile.gif
dolly12
μυρτουλα γραφε τα σωστα ονοματα....

αν λες την αργυριου μαρθα οντως τοτε εισαι πολυ ΦΑΟΥΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Δεν υπαρχει καλυτερο παιδι απο αυτην για αυτο κοφτο σε παρακαλω
ok!!
νανακος μακραν κανει σκληρες προπονησεις απο οσο ξερω και βελτιωνει κατα πολυ τισ ομαδες ποθ κατα καιρους εχει με την δοθλεια που κανει,αμεσως καλυτερη η ζερβα σκληρη προπονητρια και αυτη σκληρες και οι ομαδες της..
ball
Aς γινει και ενα γκαλοπ για προπονητη της Α2 ?

τι λετε? 41.gif
myrto8
Dolly12 ξερεις την Μαρθα Αργυριου ?Επειδη την ξερω κι εγω γι αυτο τα λεω αυτα,,,,,,,,Προσωπικα δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για αυτη ........απλα δεν θελω να αναλυσω εδω στο φορουμ λεπτομερειες......
Θεωρω ομως οτι επρεπε να το δηλωσω......
play8
QUOTE(myrto8 @ Dec 21 2007, 19:25 ) *
Dolly12 ξερεις την Μαρθα Αργυριου ?Επειδη την ξερω κι εγω γι αυτο τα λεω αυτα,,,,,,,,Προσωπικα δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για αυτη ........απλα δεν θελω να αναλυσω εδω στο φορουμ λεπτομερειες......
Θεωρω ομως οτι επρεπε να το δηλωσω......



Παιδια εδω καποιο λαθος γινεται.....Sorry myrto8 αλλα αυτη που περιγραφεις δεν ειναι η μαρθα αργυριου του ζωγραφου.....μαλλον καποια αλλη θα εννοεις......Γιατι η μαρθα αργυριου του ζωγραφου ειναι πολυ καλη προπονητρια και βοηθαει την ομαδα πραγματικα παρα πολυ.......Και σε λιγα χρονια που θα αναλαβει ομαδες ως πρωτη προπονητρια ειμαι σιγουρη πως σε μια ψηφοφορια σαν κι αυτη θα βγει πρωτη.......Εγω τουλαχιστον την ψηφιζω απο τωρα !!! 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif
kopa5
QUOTE(play8 @ Dec 22 2007, 05:54 ) *
Παιδια εδω καποιο λαθος γινεται.....Sorry myrto8 αλλα αυτη που περιγραφεις δεν ειναι η μαρθα αργυριου του ζωγραφου.....μαλλον καποια αλλη θα εννοεις......Γιατι η μαρθα αργυριου του ζωγραφου ειναι πολυ καλη προπονητρια και βοηθαει την ομαδα πραγματικα παρα πολυ.......Και σε λιγα χρονια που θα αναλαβει ομαδες ως πρωτη προπονητρια ειμαι σιγουρη πως σε μια ψηφοφορια σαν κι αυτη θα βγει πρωτη.......Εγω τουλαχιστον την ψηφιζω απο τωρα !!! 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif

Μήπως εννοείτε την Σκεύη Γεωργίου? Νόμίζω οτι έτσι λέγεται η βοηθός της Ζέρβα, διορθώστε με αν κάνω λάθος.
myrto8
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΜΑΡΘΑ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ....ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ,ΟΣΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΙΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ....ΑΛΛΑ ΑΣ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ....
sch
QUOTE(myrto8 @ Dec 22 2007, 14:47 ) *
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΜΑΡΘΑ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΩΣ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ....ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ,ΟΣΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΙΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ....ΑΛΛΑ ΑΣ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ....

φαντάσου και να μην ήθελες να λήξει...Είσαι σίγουρη ότι ξέρεις για ποιά μιλάς ή μήπως την μπερδεύεις?
dolly12
να σου πω μυρτουλα η κοπελα που λες εσυ τι ομαδες προπονει????

οχι ονομαστικα εννοω γυναικειο, κορασιδες, νεανιδες τι????
MELAS11
Εγω παιδια ψηφισα Μαλαμα. Εχει κανει πολυ καλη δουλεια με την ομαδα μας , ασχετα που εμεις ειμαστε στον κοσμο μας. Κανει φοβερη προπονηση και εχουμε μαθει παρα πολλα απο αυτην. 41.gif 41.gif
myrto8
Dolly 12 η προπονητρια αυτη προπονει κορασιδες αλλα μεχρι περσι ηταν βοηθος προπονητριας στο γυναικειο.Προφανως αρχισαν σιγα σιγα να καταλαβαινουν οτι δεν κανει για πολλα - πολλα και την εβαλαν να αναλαβει μονο κορασιδες ....Δεν λεω οτι η ομαδα της δεν παει πολυ καλα ουτε μιλησα αρνητικα για τις μπασκετικες τις γνωσεις ....Απλα εθιξα το χαρακτηρα της .Μπορει να μην ταιριαζει με το τοπικ το θεμα "χαρακτηρας" αλλα με αυτο που ειπα θελω να τονισω οτι πολλοι προπονητες στενοχωρουν και πληγωνουν φριχτα καποιους παιχτες .....εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου για αυτο το λεω .....κι επειδη ξερω καλυτερα καποια πραγματα που εχουν γινει ηθελα απλα να το πω ......Κι επειδη οπως υπαρχουν οι καλυτεροι προπονητες ετσι υπαρχουν και οι χειριστοι θεωρησα οτι πρεπει να το πω .ΑΥΤΑ.
jsoiler
Εγώ λέω κάποια στιγμή να σταματήσετε αυτό το θέμα.Οι admin τώρα που πρέπει να μιλήσουν και να λήξουν το θέμα δεν κάνουν τίποτα!Έλεος πια......
dolly12
Ρε μυτρω να σου πω κατι....

αν και θα φαω ban τωρα....

αντε κοπελα μου να βρεις κανα αλλο χομπι γιατι μαλλον εφαγες παγκο και σου κατσε βαρυ......
γιατι η συγκεκριμενη κοπελα ειναι το καλυτερο παιδι που κυλοφορει κ καμια φορα δεν εχει αδικησει παικτρια της... εχει ιοβια υπομονη και μερικες φορες περισσοτερο απο οσο χρειαζεται για αυτο και την πατανε.... και ολα τα κοριτσια που εχει αναλαβει μιλανε με τα καλυτερα και την αγαπανε πολυ....

και αν εσυ η οποιος υπερασπιζεσαι δεν εχει αυτογνωσια η δεν μπορει να αντεξει την κριτικη καλη η κακη τοτε καλα θα κανεις / κανει να μην ασχοληθει με το μπασκετ.... γιατι αυτο το αθλημα ειναι για ανθρωπους με πολυ γερα νευρα... και ετσι χαλασανε οι αθλητριες γιατι τις κανακεβουνε..... γιατι η μαρθα συγκεκριμενα δεν εχει κανει ποτε τιποτα παραπανω απο συναινεση / συμβουλη / φωνη ενδοαγωνιστικα!!!! για αυτο σε παρακαλω πολυ ΛΗΧΤΟ!!!!!

οσο για το γιατι δεν ειναι στο γυναικειο εφοσον δεν ξερεις καλυτερα να μη μιλας.... γιατι εισαι εντελως ΛΑΘΟΣ...

και καλα θα κανεις να μην βγαζεις συμπερασματα και χαρακτηρισμους με βαση κατι που δε σ αρεσε εσενα... επειδη λοιπον την εχω 3 χρονια ξερω πολυ καλυτερα ποια ειναι η μαρθα και τι κανει.


ΚΟΦΤΟ λοιπον!!! γιατι κουρασες ολο το φορουμ και στη τελικη εισαι και off topic

δεν ειναι καν η Μαρθα στην ψηφοφορια!!!

ΤΟ ΠΙΑΣΕΣ!!!!???
Κ αν θες να πεις τιποτε αλλο πες το με ονομα και οχι πισω απο ενα ψευδωνυμο

ΝΤΟΡΙΝΑ

Υ.Γ. συγνωμη στους υπολοιπους αλλα οι χαρακτηρισμοι στο φορουμ επειδη ειναι ανωνυμοι εχουν πια φτασει στο απροχωρητο.....
basket4
Myrto8 και dolly12
σας παρακαλω να μη υσνεχιστει το θεμα.
αν ειναι τελειωστε το μεσω πμ.
δεν γινεται αυτο το πραγμα.

ειναι η πρωτη και τελευταια προειδοποιηση γιατι το αφησαμε πολυ χαλαρο το θεμα και λαθος μας.

σας παρακαλω δωστε τελος peace.gif
myrto8
Dolly 12 δινεις την εντυπωση οτι εσυ εισαι η Μαρθα Αργυριου ...........Αν οντως εισαι αποκαλυψε το για να αποκαλυψω κι εγω την ταυτοτητα μου ......
basket4
bball.gif τελευταια φορα θα πω να μην συνεχιστει το θεμα.
εισαι εκτος θεματος του τοπικ.υπαρχουν και τα πμ.
χρονιαρες μερες.

το θεμα τελειωνει εδω!!!! bball.gif
stalker
Παιδια , εγω , ψήφισα Μάλαμα. Φοβερή προπονήτρια. 77.gif Mάλαμα 4ever. 77.gif
dirk41
Μία λέξη παιδιά 41.gif 41.gif ΜΑΛΑΜΑ 41.gif 41.gif
basket4
βρε παιδια....(αναφερομαι στα μελη που ψηφιζουν Μαλαμα...)

νομιζω οτι υπαρχει ενα τραγικο λαθος και ειστε λιγακι εκτος θεματος.
η Μαλαμα ΔΕΝ ειναι προπονητρια του ΜΕΛΑΣ....
εγω ξερω οτι τις προπονησεις τις κανει ο αντρας της και πως αυτος καθεται στον παγκο.
οποτε η Μαλαμα τι σχεση εχει με τη θεση της προπονητριας????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
jsoiler
Στο Μελά υπάρχει προπονητής και είναι ο άντρας της Μάλαμα.Δεν ξέρω αν είναι επειδή η Μάλαμα είναι (ήταν) έγκυος αλλά και πέρσυ αυτός έκανε κουμάντο τουλάχιστον στα παιχνίδια.....
MELAS11
QUOTE(basket4 @ Dec 26 2007, 23:05 ) *
βρε παιδια....(αναφερομαι στα μελη που ψηφιζουν Μαλαμα...)

νομιζω οτι υπαρχει ενα τραγικο λαθος και ειστε λιγακι εκτος θεματος.
η Μαλαμα ΔΕΝ ειναι προπονητρια του ΜΕΛΑΣ....
εγω ξερω οτι τις προπονησεις τις κανει ο αντρας της και πως αυτος καθεται στον παγκο.
οποτε η Μαλαμα τι σχεση εχει με τη θεση της προπονητριας????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif



basket4 , η Μάλαμα μαζί με τον άντρα της κάνουν τς προπονήσεις. Στα πιο μικρά τμήματα (κορασίδες , παγκορασίδες) , προπονήτρια είναι η Μάλαμα, και στο γυναικείο , προπονήσεις κάνει και η Μάλαμα και ο άντρας της.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Η Μάλαμα προπονεί και επομένως έχει άμεση σχέση με τη θέση της προπονήτριας.

Υ.Γ : Εαν δε με πιστεύεις , έλα και δες ένα παιχνίδι γυναικών της ομάδας μας και θα δείς εκείνη στον πάγκο , και τον άντρα της στις κερκίδες να φωνάζει για τα λάθη που κάνει ο διαιτητής smile.gif (Στις κορασίδες , που είμαι εγώ , γίνονται όλα τα παραπάνω εκτός από το μέρος του κραξίματος του διαιτητή peace.gif )
MELAS11
QUOTE(jsoiler @ Dec 27 2007, 04:51 ) *
Στο Μελά υπάρχει προπονητής και είναι ο άντρας της Μάλαμα.Δεν ξέρω αν είναι επειδή η Μάλαμα είναι (ήταν) έγκυος αλλά και πέρσυ αυτός έκανε κουμάντο τουλάχιστον στα παιχνίδια.....


Τώρα είναι εκείνη προπονήτρια biggrin.gif . Έγκυος ήταν (πριν 2-3 μήνες )και γέννησε ένα αγοράκι
kopa5
Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Επέστρεψα από Αράχωβα όπου πέρασα τέλεια!
Σήμερα ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα πολλά ενδιαφέροντα θέματα και μάλιστα στο site του Δεσποτάκη (www.despotakis.gr) διάβάσα το παρακάτω κείμενο, το οποίο είναι πράγματι πολύ ξεκάθαρο, έντιμο και επαγγελματικό από την πλευρά του coach.
(Πάντως δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με τις ταυτότητες των προπονητών, ποιοί έχουν δικαίωμα να γίνονται προπονητές κτλ. θυμάμαι οτι κάποτε υπήρχαν πολλές ενστάσεις για κάποιους τέτοιους λόγους. Ας μας διαφωτίσει όποιος γνωρίζει το θέμα).

"Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ"
ΑΕΚ Περιστερίου
"Με αφορμή τις διάφορες συζητήσεις που γίνονται για τον ρόλο μου στην ΑΕΚ Περιστερίου θα ήθελα να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, ώστε να γνωρίζουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται, τι ακριβώς κάνω εγώ εκεί. Δεν είναι σωστό για κανέναν να υπάρχουν ασάφειες και λανθασμένες εντυπώσεις και επίσης είναι αντιεπαγγελματικό να χρεώνομαι εγώ την πολύ καλή δουλειά κάποιου συναδέλφου, ο οποίος μοχθεί πολύ για την ομάδα του.
Το περασμένο καλοκαίρι, 2-3 ημέρες πριν τελειώσουν οι μεταγραφές δέχτηκα μια πρόταση συνεργασίας από την ΑΕΚ και συγκεκριμένα από τον κύριο Μάρκο. Του εξήγησα ότι δεν με ενδιέφερε η θέση του προπονητή για δύο λόγους. 1ον επειδή δούλευα στον Παγχιακό και 2ον επειδή στην ομάδα υπήρχε ήδη προπονητής, ο Γιάννης Λιαπάκης. Συμφωνήσαμε λοιπόν να έχω τον ρόλο του "τεχνικού σύμβουλου", να ελέγχω τη δουλειά όλων των τμημάτων υποδομής και να βοηθήσω τον Λιαπάκη στο προπονητικό του ξεκίνημα.
Η ΕΣΚΑ είναι ο ιδανικός τόπος για να ξεκινήσει ένας προπονητής την καριέρα του. Υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των ομάδων, αρκετές καλές παίκτριες και κάποιος που έχει όρεξη για δουλειά μπορεί να δημιουργήσει. Έχω δουλέψει αρκετά χρόνια σε αυτές τις κατηγορίες και είχα την τύχη να ζήσω πολύ καλές στιγμές, τις οποίες τιμώ και σέβομαι και φυσικά δεν ξεχνώ ποτέ!
Προπονητής λοιπόν της γυναικείας ομάδας είναι ο Λιαπάκης, ο οποίος θα δηλώνεται και επίσημα στο φύλλο αγώνα μόλις τελειώσει την σχολή προπονητών και αποκτήσει το δίπλωμα και την απαιτούμενη ταυτότητα. Εγώ είμαι ο "τεχνικός σύμβουλος" στο τμήμα και αυτό θα είμαι μέχρι να τελειώσει η σεζόν. Μάλιστα η παρουσία μου στο γήπεδο δεν είναι απαραίτητη καθημερινά, βάσει συμφωνίας με την διοίκηση.

Όσο για το ανδρικό τμήμα, έχω αναλάβει την τεχνική ηγεσία του εδώ και τέσσερις εβδομάδες, μετά την παραίτηση του προηγούμενου προπονητή για προσωπικούς λόγους.
Πρόκειται για μια αξιόλογη, νεανική ομάδα, που αν δουλέψει με συνέπεια και σοβαρότητα θα μπορέσει να κάνει πολλά πράγματα στο άμεσο μέλλον, αφού έχει πάρα πολλά περιθώρια βελτίωσης. Δεν ξέρω αν οι μπασκετικές μου υποχρεώσεις, μου επιτρέψουν να είμαι μαζί τους μέχρι το τέλος της σεζόν, όμως σίγουρα αυτό το τμήμα αξίζει ιδιαίτερης προσοχής και αυτό πρέπει η διοίκηση της ΑΕΚ Περιστερίου να το λάβει πολύ σοβαρά υπ’όψιν της."
nikefalin
QUOTE(kopa5 @ Dec 27 2007, 10:58 ) *
Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Επέστρεψα από Αράχωβα όπου πέρασα τέλεια!
Σήμερα ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα πολλά ενδιαφέροντα θέματα και μάλιστα στο site του Δεσποτάκη (www.despotakis.gr) διάβάσα το παρακάτω κείμενο, το οποίο είναι πράγματι πολύ ξεκάθαρο, έντιμο και επαγγελματικό από την πλευρά του coach.
(Πάντως δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με τις ταυτότητες των προπονητών, ποιοί έχουν δικαίωμα να γίνονται προπονητές κτλ. θυμάμαι οτι κάποτε υπήρχαν πολλές ενστάσεις για κάποιους τέτοιους λόγους. Ας μας διαφωτίσει όποιος γνωρίζει το θέμα).

Εως και την Α ΕΣΚΑ οι προπονητές οφείλουν να δείχνουν την ταυτότητα τους και να αναγράφεται ο αριθμός της στο φύλλο αγώνα (την ταυτότητα του συνδέσμου τους που πιστοποιεί την ιδιότητα τους και την κατηγορία που ανήκουν). Από κει και κάτω δεν είναι υποχρεωτικό
kopa5
QUOTE(nikefalin @ Dec 27 2007, 11:11 ) *
Εως και την Α ΕΣΚΑ οι προπονητές οφείλουν να δείχνουν την ταυτότητα τους και να αναγράφεται ο αριθμός της στο φύλλο αγώνα (την ταυτότητα του συνδέσμου τους που πιστοποιεί την ιδιότητα τους και την κατηγορία που ανήκουν). Από κει και κάτω δεν είναι υποχρεωτικό

Αν κάποιος δεν έχει ταυτότητα τι γίνεται? Και γιατί στις πιο κάτω κατηγορίες δεν είναι υποχρεωτικό? Εκεί δεν χρειάζονται αναγνωρισμένοι προπονητές? Δεν πρέπει εκεί να γίνεται σωστή και επαγγελματική δουλειά? bball.gif

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το τόπικ είναι σχετικό με τους προπονητές, έτσι βρήκα την ευκαιρία να ρωτήσω κάποια πράγματα. bball.gif
vlade_divac
Kαλησπέρα σας! Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ και φαίνεται εξαιρετικο.
Το πρώτο τόπικ που είδα και το θεώρησα ενδιαφέρον ήταν αυτό εδώ.
Ψήφισα Μάλαμα για 2 λόγους:
1) Φοβερός άνθρωπος
2)Είδωλό μου

Μία λέξη και....2 emoticons
77.gif Μ-Α-Λ-Α-Μ-Α 77.gif
basket4
QUOTE(MELAS11 @ Dec 27 2007, 11:16 ) *
basket4 , η Μάλαμα μαζί με τον άντρα της κάνουν τς προπονήσεις. Στα πιο μικρά τμήματα (κορασίδες , παγκορασίδες) , προπονήτρια είναι η Μάλαμα, και στο γυναικείο , προπονήσεις κάνει και η Μάλαμα και ο άντρας της.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Η Μάλαμα προπονεί και επομένως έχει άμεση σχέση με τη θέση της προπονήτριας.

Υ.Γ : Εαν δε με πιστεύεις , έλα και δες ένα παιχνίδι γυναικών της ομάδας μας και θα δείς εκείνη στον πάγκο , και τον άντρα της στις κερκίδες να φωνάζει για τα λάθη που κάνει ο διαιτητής smile.gif (Στις κορασίδες , που είμαι εγώ , γίνονται όλα τα παραπάνω εκτός από το μέρος του κραξίματος του διαιτητή peace.gif )


ωπ...να το.
μηπως εκει ειναι το λαθακι?
εδω αναφερομαστε για προπονητη γυναικειου τμηματος της α εσκα.
για κορασιδες μπορει να προπονει εκεινη...δεν ξερω...για γυναικειο μιλησα.
παιχνιδια γυναικων της ομαδας εχω δει πολλα...και αυτο που εχω παρατηρησει ειναι μια γυναικα να καθεται στον παγκο και εναν αντρα ορθιο να φωναζει και να γκρινιαζει σε καθε φαση (πχ στον αγωνα εννατιον της δαφνης στη δαφνη.)

τεσπα...
στις 13-1 αντιπαλοι παιζουμε(γυναικειο)...θα το δουμε τοτε peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
icon_wave.gif
MELAS11
QUOTE(basket4 @ Dec 27 2007, 14:15 ) *
ωπ...να το.
μηπως εκει ειναι το λαθακι?
εδω αναφερομαστε για προπονητη γυναικειου τμηματος της α εσκα.
για κορασιδες μπορει να προπονει εκεινη...δεν ξερω...για γυναικειο μιλησα.
παιχνιδια γυναικων της ομαδας εχω δει πολλα...και αυτο που εχω παρατηρησει ειναι μια γυναικα να καθεται στον παγκο και εναν αντρα ορθιο να φωναζει και να γκρινιαζει σε καθε φαση (πχ στον αγωνα εννατιον της δαφνης στη δαφνη.)

τεσπα...
στις 13-1 αντιπαλοι παιζουμε(γυναικειο)...θα το δουμε τοτε peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
icon_wave.gif



Επειδή έγινε κάποιο μπέρδεμα...Ο άντρας που φωνάζει στους διατητές , είναι ο άντρας της. Αυτή που είδες στον πάγκο , ήταν η Μάλαμα π.χ στο ματς με την ΑΕΚ ή με το Ζωγράφο(Στον αγώνα με τη Δάφνη δεν ήμουν ,αλλά αυτό συμβαίνει) Στις 13-1 παίζουμε στην έδρα μας ή στην έδρα σας για να ξέρω να έρθω , και να σου αποδείξω πως κάνεις λάθος
basket4
QUOTE(MELAS11 @ Dec 27 2007, 16:48 ) *
Επειδή έγινε κάποιο μπέρδεμα...Ο άντρας που φωνάζει στους διατητές , είναι ο άντρας της. Αυτή που είδες στον πάγκο , ήταν η Μάλαμα π.χ στο ματς με την ΑΕΚ ή με το Ζωγράφο(Στον αγώνα με τη Δάφνη δεν ήμουν ,αλλά αυτό συμβαίνει) Στις 13-1 παίζουμε στην έδρα μας ή στην έδρα σας για να ξέρω να έρθω , και να σου αποδείξω πως κάνεις λάθος


στο περιστερι νομιζω παιζουμε smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
soouza
QUOTE(kopa5 @ Dec 27 2007, 11:21 ) *
Αν κάποιος δεν έχει ταυτότητα τι γίνεται? Και γιατί στις πιο κάτω κατηγορίες δεν είναι υποχρεωτικό? Εκεί δεν χρειάζονται αναγνωρισμένοι προπονητές? Δεν πρέπει εκεί να γίνεται σωστή και επαγγελματική δουλειά? bball.gif

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το τόπικ είναι σχετικό με τους προπονητές, έτσι βρήκα την ευκαιρία να ρωτήσω κάποια πράγματα. bball.gif

Ρευστό το συγκεκριμένο θέμα.Ουσιαστικά και στη Γ γυναικών απαιτείται η κάρτα προπονητή βάσει κανονισμού του ΣΕΠΚ.Αν λοιπόν γίνει ένσταση για μη υπόδειξη ταυτότητας προπονητή,τότε εντός τριών ημερών ο coach που δέχτηκε την ένσταση οφείλει να παραστεί στην ένωση προσκομίζοντας την διαπίστευση του.Σε αντίθετη περίπτωση η ομάδα μηδενίζεται για τον αγώνα αυτό.Το κακό είναι πως οι κανόνες δεν τηρούνται και οι ενστάσεις μένουν πάντα στο ράφι. bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.