Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ-Αρης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
EXPLOITED ARIS
Τις καταστασεις των ομαδων πιστευω πανω-κατω τις ξερουμε ολοι.
Αυτο που με ψιλοστενοχωρησε ηταν πως σε αλλες εποχες αυτο το τοπικ θα ειχε ανοιξει πριν απο καμια δεκαρια μερες!
Μακαρι να δουμε ενα παιχνιδι ανταξιο του τιτλου του.
Πιστευω πως η εικονα του ΠΑΟΚ ξεγελαει και ο Αρης δε θα πρεπει να την πατησει.Οσα προβληματα κ αν εχει ο ΠΑΟΚ ειναι παντα υπολογισιμος και ακρως επικινδυνος και με τιποτα δε θα πρεπει να τον υποτιμησουμε.Κ μην ξεχναμε οτι ειναι στην εδρα του.Το οτι ειναι καθημερινη δε λεει τιποτα.Το γηπεδο μαλλον θα γεμισει.
CHATZI
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Feb 16 2009, 16:26 ) *
Αυτο που με ψιλοστενοχωρησε ηταν πως αυτο το τοπικ θα ειχε ανοιξει πριν απο καμια δεκαρια μερες!


Δυστυχώς φίλε μου, είναι θέμα όρεξης και πιστεύω πως μετά και τα φετινά "ωραία" που συνέβησαν στον ΠΑΟΚ,ελάχιστοι έχουν την όρεξη να ασχοληθούν με ένα παιχνίδι που μόνο για τον Άρη έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον...
Οι περισσότεροι έχουν ξενερώσει και όχι άδικα...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(CHATZI @ Feb 16 2009, 22:46 ) *
Δυστυχώς φίλε μου, είναι θέμα όρεξης και πιστεύω πως μετά και τα φετινά "ωραία" που συνέβησαν στον ΠΑΟΚ,ελάχιστοι έχουν την όρεξη να ασχοληθούν με ένα παιχνίδι που μόνο για τον Άρη έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον...
Οι περισσότεροι έχουν ξενερώσει και όχι άδικα...


Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο και το λεω με φιλαθλο πνευμα και καμια σχεση με οπαδιλικι κ αλλες τετοιες ανοησίες!Το φετινο λαθος σας ηταν τεραστιο οσον αφορα τον Δροσο αλλα δεν ειναι επι του παροντος,ουτε επι του θεματος.
Στα αγωνιστικα τωρα, ο Ραιτ παλι δε θα παιξει γιατι ειναι ανετοιμος και θελουν οι γιατροι να αποφυγουν ενδεχομενο τραυματισμο...Τοσο αδυναμο τον πηραμε;Απο ποτε εχει να παιξει τελικα;
hagi
Μπορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω για τον Ράιτ.Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάρει παιχνίδια.Και με το να μένει έξω δεν μας βοηθάει.Ειδικά σε ένα τέτοιο ματς που όπως και να έχει είναι ντέρμπι και συνήθως δεν κρίνεται εύκολα.
Θεωρητικά ο Άρης είναι καλύτερος αλλά και ο ΠΑΟΚ παρόλο τα προβλήματά του θα τα δώσει όλα για τη νίκη.Και γω πιστεύω ότι θα έχει κόσμο αφού είναι το κλασικό ντέρμπι και για όλα αυτά ο Αρης πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός.
Άλλωστε με νίκη του Άρη και ήττα του Πανελληνίου από τον Παναθηναϊκό περνάει και πάλι στην τρίτη θέση.

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό ματς χωρίς παρατράγουδα..
diaskedastis
QUOTE(hagi @ Feb 17 2009, 23:56 ) *
Μπορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω για τον Ράιτ.Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάρει παιχνίδια.Και με το να μένει έξω δεν μας βοηθάει.Ειδικά σε ένα τέτοιο ματς που όπως και να έχει είναι ντέρμπι και συνήθως δεν κρίνεται εύκολα.
Θεωρητικά ο Άρης είναι καλύτερος αλλά και ο ΠΑΟΚ παρόλο τα προβλήματά του θα τα δώσει όλα για τη νίκη.Και γω πιστεύω ότι θα έχει κόσμο αφού είναι το κλασικό ντέρμπι και για όλα αυτά ο Αρης πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός.
Άλλωστε με νίκη του Άρη και ήττα του Πανελληνίου από τον Παναθηναϊκό περνάει και πάλι στην τρίτη θέση.

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό ματς χωρίς παρατράγουδα..




αν η ομαδα μου ΠΑΟΚ ΑΝΤΕΞΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΑΡΗ(ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΜΑΤΖΟΝ)θαχουμε μεγαλη πιθανοτητα να παρουμε το παιχνιδι ...για ψυχολογικους και αγωνιστικους λογους
a bullet for your head
QUOTE(diaskedastis @ Feb 19 2009, 02:05 ) *
αν η ομαδα μου ΠΑΟΚ ΑΝΤΕΞΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΑΡΗ(ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΜΑΤΖΟΝ)θαχουμε μεγαλη πιθανοτητα να παρουμε το παιχνιδι ...για ψυχολογικους και αγωνιστικους λογους

Ο ΠΑΟΚ ξεκινα με ενα ντεζαβανταζ...ειναι ηδη καταβεβλημενος ψυχολογικα,απ την διοικητικη ασταθεια κ απ τα οικονομικα προβληματα,συν τις σερι ηττες που εχει κανει(τα παλαιψε παντως τα ματς)..
Δεν ειναι ευκολο,οι παικτες κ ο προπονητης να επιχειρουν παντοτε την οποια υπερβαση,οταν βιωνουν καθημερινα εδω και καιρο αυτο το χαλι...νομιζω οτι καθε ειδους κινητρο,αρχιζει και εξανεμιζεται...
Go Aris
Απαράδεκτο παιχνίδι και από τις δύο πλευρές..αυτό το τρίτο δεκάλεπτο δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι. Άντε να σοβαρευόμαστε γιατί έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για τα πλέι οφ. Τουλάχιστον περάσαμε στιν τρίτη θέση...
celtic_pride
Καταρχήν, συγχαρητήρια στην ομάδα!! Μεγάλη νίκη ψυχολογίας (και επαναφορά στην 3η θέση).. Παρ'όλα αυτά ο αγώνας ήταν "φόλα".. Κρατάμε τη νίκη, και συνεχίζουμε....
themoss
Πρεπει να ειναι το χειροτερο παιχνιδι που εχω δει...
Alexmei
παλι καλά που κέρδισε ο Άρης, όντως ένα κάκιστο παιχνίδι, εγώ άλλαξα κανάλι δν άντεχα άλλο 4 λεπτά χωρίς σκορ στο 3ο δεκάλεπτο (όταν άνοιξα την τηλεόραση από το 6:00 μέχρι το 2:00 26-38)
benchwarmer
Σκορ 3ου δεκαλεπτου: 5-9

Δεν ξερω αν εχει υπαρξει χαμηλοτερο σκορ απο τους 14 συνολικα ποντους σε ενα δεκαλεπτο στην Α1....
EXPLOITED ARIS
Moνο η νικη μενει...
με 8/30 διποντα!!!(γυναικες επαιζανwink.gif δεν παμε πουθενα.Ελπιζω και με την εισοδο του Ραιτ(επιτελους) να βελτιωθουμε επιθετικα.
Παντως ειμαστε και παλι στην τριτη θεση και αυτο ειναι πολυ σημαντικο.
thrylos7
QUOTE
Σκορ 3ου δεκαλεπτου: 5-9

Δεν ξερω αν εχει υπαρξει χαμηλοτερο σκορ απο τους 14 συνολικα ποντους σε ενα δεκαλεπτο στην Α1....


Εκ των οποίων, οι 12 μπήκαν στα τελευταία 100"...

Νομίζω πρώτη φορά πόνεσαν τόσο πολύ τα μάτια μου σε αγώνα μπάσκετ... Εκεί που λες ότι στο πρώτο δεκάλεπτο τα χεις δει όλα, έρχεται το τρίτο και σε κάνει να ξεχάσεις ότι ήξερες...

Δεν υπήρχε και ατμόσφαιρα στο γήπεδο (δεν το κατάφερε ο Πανελούδης αυτό, το πέτυχε ο Δρόσος... ) και το ματς ήταν τραγικό, ενώ υπήρχαν και οι κλασικοί κάφροι, ως το κερασάκι στην (δηλητηριασμένη 69.gif ) τούρτα. Να μη πούμε και για το κρύο που φάγαμε για να δούμε αυτό το παιχνίδι... 40.gif
Πολύ θετική η ύπαρξη πυροσβεστικού οχήματος έξω από το γήπεδο (αν και δε θα μου φανεί περίεργο αν απλώς έτυχε να βρίσκεται εκεί), αλλά απ' τη στιγμή που δεν πραγματοποιείται οποιοσδήποτε έλεγχος στον κόσμο πριν μπει στο γήπεδο, έστω, για το τυπικό της υπόθεσης τότε η κατάσταση είναι για τα πανηγύρια... Όχι ότι συνέβη κάτι το συνταρακτικό, για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά αυτή η καφρίλα αηδιάζει... σε σημείο αηδίας! icon_drunk.gif

Όσο για το ματς, πήγε να γίνει ντέρμπι προς το τέλος, το καθάρισε όμως ο Ηλιάδης με τον πονηρό πανηγυρισμό του (απόλυτα αθλητικός, αλλά σίγουρα γνώριζε ότι ο κόσμος θ' αντιδρούσε, όπερ και εγένετο), μετά το τρίποντο του, στο 42-43, όπως και το λάθος του Κυρίτση, που το ακολούθησε αντιαθλητικό φάουλ, ως πλήγμα, όχι στο σκορ, αλλά στην ψυχολογία του ΠΑΟΚ. Τα δύο αυτά γεγονότα έκοψαν τη φόρα των γηπεδούχων, που είχαν το momentum, για πρώτη φορά στο παιχνίδι κι έτσι ο Άρης παίζοντας σ' ένα πιο γνώριμο στυλ παιχνιδιού, πήρε την πιο εύκολη νίκη του στην Πυλαία, εδώ και πολύ καιρό. Ευστόχησε σε περισσότερα μακρινά σουτ, πήρε πολλά επιθετικά ρημπάουντ (ο Μπετς 7;!! ), ενώ ο ΠΑΟΚ λειτουργούσε μόνο με τον (εξαιρετικό στο πρώτο ημίχρονο) Χαρίση, στη θέση του πλέι μέικερ.

Όχι κύριοι, το ματς αυτό ήταν τόσο κακό, που τελικά δεν ξεχνιέται εύκολα... biggrin.gif

Μεγαλύτερος κάφρος βέβαια ήμουν εγώ, που πέρασα δίπλα από τον Μπάνε, έξω από το γήπεδο, αλλά το συνειδητοποίησα μερικές στιγμές αργότερα, λόγω βιασύνης από το κρύο... hammer.gif

Και μερικές ιστορικές στιγμές...

Click to view attachment
(χωρίς ούτε καν φάουλ... !!!)

Click to view attachment


(28-34 ημίχρονο)

Click to view attachment
valsam
Ενταξη ρε παιδια τι μπασκετ θελατε να παιξουν αφου ο Παοκ ξεκινησε με αμυνα "κατς" και μετα το συνεχισε και ο Αρης!
Δεν προσεξε κανεις σας οτι το hand checking σημερα δεν ισχυε?
Παντως αν μπει και ο Ραιτ η ομαδα θα ειναι ετσι πως επρεπε να ειναι απο την αρχη!
Δηλ. το φαβορι για την 3 θεση!
hagi
Συγχαρητήρια για τη νίκη θα πω..Όντως ήταν άθλιο παιχνίδι.Διέκρινα και πάλι πολλά τρίποντα από τον Άρη που γενικά δεν ήταν καλός αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν τραγικός και δεν μπορούσε να κερδίσει το παιχνίδι.Περιμένω και γω με αγωνία την επιστροφή των τραυματιών για να δούμε πως θα λειτουργήσει ο Άρης πλήρης.Σίγουρα όλοι περιμένουμε πολλα από τον Ράιτ.
Ο ΠΑΟΚ πρέπει να παλέψει για να μην έχει πρόβλημα στην συνέχεια..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.