Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγραφές-Σενάρια 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Pierce
Οι Lakers καθαρισαν το πρωταθλημα σχετικα ευκολα, και ετσι μπηκαμε και επισημα στη διαδικασια αναδομησης των ομαδων, ωστε να προσπαθησουν να ριξουν το βασιλια, απο το θρονο! Ο,τι γίνεται , ή ακουγεται κατι σοβαρο το γραφουμε εδω, και οχι στα θεματα των ομαδων . Καλο καψιμο tongue.gif (αν και τετοια μερα, τετοιες λεξεις καλο θα ηταν να αποφευγονται, τον Υμηττο μου μεσα sad.gif)
red pyramid88
Αυτά τα οποία έχω ακούσει μιλάνε για

-Shaquille O'Neal στους Cavaliers
-Nash στους Blazers

γενικότερα για κάποιο λόγο δε νομίζω ότι θα γίνει χαμός φέτος σε αυτό το τομέα, γιατί πολλές είναι οι ομάδες που 1)και λεφτά δεν έχουν πολλά να δώσουν 2) έχουν κάθε λόγο να δημιουργήσουν πυρήνα με τους ήδη υπάρχοντες παίκτες (π.χ. Blazers). Έτσι, το πιο πιθανό είναι να δούμε πολλές ανανεώσεις και άντε 1-2 ενδιαφέρουσες ανταλλαγές. Οι Lakers σίγουρα πρέπει να κρατήσουν τους Odom-Ariza, αλλά ειδικά ο πρώτος δε μπορεί να παίρνει 12 εκατομμύρια πια. 6-7 αντιπροσωπεύουν ακριβώς τη προσφορά του στην ομάδα.
koutsou10
καπου διαβασα για ανταλλαγη ρεη αλεν στουσ γκριζλσ αντι των γιαριτσ,γκρεκ μπακνερ κ μιλιτσιτσ στην βοστονη...οπου ομωσ δεν θελει να παει ο ρεη...
οτι ενδιαφερονται για την περιπτωση iverson οι αγριογατεσ...
ανανεωσε ο φεσενκο με τουσ τζαζ...οπωσ κ οι ζερμεην ο νιλ κ ντιαβαρα με τουσ χιτ...
Air and King
QUOTE(koutsou10 @ Jun 16 2009, 03:11 ) *
οτι ενδιαφερονται για την περιπτωση iverson οι αγριογατεσ...

Eχει ακουστει εδω και καιρο αυτο ελεω Λαρρυ Μπραουν και ελεω Μαικλ Τζορνταν που εχει καλες σχεσεις και αλληλοεκτιμηση με τον Αιβερσον.
Elio
ακουστηκε επισης.

Σακ σε καβαλιερς,
Ρασιντ η σε σπερς η σε καβαλιερς,
Οι πιστονς μπορει να διωξουν και Ριπ, ενδιαφερονται για γκορντον, μπουζερ, μιλσαπ, χεντο.
Οι μπλειζερς ψαχνουν για ασσο κυριως αλλα και για 3αρι. Ομως διαβασα οτι μαλλον θα ανανεωσουν παρανομο και Μπλεικ.

και επεται συνεχεια και πολυ καψιμο!

καλο βραδυ
koutsou10
φημεσ λενε οτι ο T-Mac παει προσ νεα υορκη εναντι των λαρι χιουζ κ κατινο μομπλευ κ επειδη ο τελευταιοσ εχει αποσυρθει γλιτωνουν καποια λεφτα οι ρουκετεσ...
επισησ νταλεμπερτ στισ αγριογατεσ εναντι ραντμανοβιτσ κ ναζρ μοχαμεντ...
μια αλλη κινηση που εμπλεκει το κληβελαντ ειναι η ανταλλαγη των αντουαν τζεημισον,μαηκ τζεημσ εναντι των μπεν γουαλασ(που απο οτι φαινεται θα αποσυρθει) κ σασα παβλοβιτσ...κατα την γνωμη μου καλυτερη κινηση απο το να παρουν τον σακ ατακ...
Boom Dizzle
Πολυ πιθανη μου φαινεται η ανταλλαγη του ΜακΓκρειντι.Οι Ροκετς θα εξοικονομησουν χωρο στο σαλαρυ καπ ενω απαλλασσονται και απο το βαρυ συμβολαιο του Τ-Μακ που τραυματιζοταν συνεχεια.Απο την αλλη το Κλιβελαντ θα δυναμωσει
πιο πολυ αν παρει Τζειμισον και θα χτυπησει πρωταθλημα του χρονου ενω για Σακ δν νομιζω να παει στο Κλιβελαντ....πχ θεωρω πιο πιθανη ειναι η επιστροφη του στους Λεικερς(μακαρι!!) παρα η μετακινηση τ στο Κλιβελαντ.Επισης καλος προορισμος
για Σακ θα ηταν το Νταλλας!Οσον αφορα την ανταλλαγη που ακουγεται για Σιξερς και Μπομπκατς μου φαινεται ανουσια για τους Σιξερς.
Emanuel David Ginobili
Για Spurs τιποτα ε;
Παλι μονος του θα τη βγαλει ο Duncan... sad.gif
Για Spliter που ακουγοταν τελικα λενε ακυρο και κατι ακουστηκε και για Μπουρουση αλλα κι αυτο ακυρο!
giannis-hania
Αυτο που εχω ακουσει παιδια εγω ειναι ο Boozer στους Χιτ και ο Σακιλ στο Νταλλας.
koutsou10
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Jun 17 2009, 12:52 ) *
Για Spurs τιποτα ε;
Παλι μονος του θα τη βγαλει ο Duncan... sad.gif
Για Spliter που ακουγοταν τελικα λενε ακυρο και κατι ακουστηκε και για Μπουρουση αλλα κι αυτο ακυρο!


το μονο που ξερω για τα σπιρουνια φιλε ειναι οτι ζητησαν απο καποια ομαδα ανταλλαγη που εχει ψηλα lottery pick αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι κ ζητησαν αυτοι τον τζινομπιλι σαν ανταλαγμα κ οπωσ καταλαβαινεισ τελοσ οι συζητησεισ...
PanosIlio
Όρίστε και ένα χρήσιμο λίνκ Free Agents: 2009 and 2010 για να δώσει τροφή για σκέψη smiley.gif

Επίσης χρήσιμη και αυτή η σελίδα http://hoopshype.com/rumors.htm που από ότι έχω καταλάβει τόσο καιρό που τη διαβάζω μόνο φήμες δεν γράφει, πόλλα από όσα αναφέρει στο τέλος γίνονται πραγματικότητα.
Air and King
Eνδιαφερον μου ακουγεται η περηπτωση ο Μακρειντι να παει στο "Μεγαλο Μηλο".
Καποιοι τον εχουν χαρακτηρισει τελειωμενο,στους Ροκετς υπηρξε ρηξη στις σχεσει του με τον Αιντελμαν.
Πιστευω οτι και για αυτον και για τους Ροκετς ειναι καλο να γινει μια ανταλλαγη.Ο Μακρειντι θα παει να παιξει στην Μεκα του Μπασκετ και οι Ροκετς θα απαλαχτουν παιρνοντας καποια καλα ανταλλαγματα.Θεωρω οτι ο "Τ-Μac" δεν εχει τελειωσει ακομα και οι Νικς μπορουν να του δωσουν νεες προκλησεις και φιλοδοξιες.Προλαβαινει να σωσει την καριερα του.Δεν τον πηραν και τα χρονια 30 χρονων ειναι.Μην ξεχναμε οτι αυτος ο παιχτης ηταν ο καλυτερος στον πληνητη για καποιο χρονικο διαστημα και μαλιστα οταν επαιζε στο Ορλαντο θεωρουταν απο πολλους καλυτερος απο τον Κομπι εκεινη την περιοδο.Μεγαλο ταλεντο μακαρι να επανελθει και στην Νεα Υορκη γιατι οχι?Αν αυτη η ανταλλαγη γινονταν πριν 3-4 χρονια οι οπαδοι των Νικς θα επλεαν σε πελαγη ευτυχιας.Για να δουμε τωρα.Μακαρι να παει ο Μακρειντι μακαρι!
red pyramid88
QUOTE(Elio @ Jun 16 2009, 23:14 ) *
ακουστηκε επισης.

Σακ σε καβαλιερς,
Ρασιντ η σε σπερς η σε καβαλιερς,
Οι πιστονς μπορει να διωξουν και Ριπ, ενδιαφερονται για γκορντον, μπουζερ, μιλσαπ, χεντο.
Οι μπλειζερς ψαχνουν για ασσο κυριως αλλα και για 3αρι. Ομως διαβασα οτι μαλλον θα ανανεωσουν παρανομο και Μπλεικ.

και επεται συνεχεια και πολυ καψιμο!

καλο βραδυ


Απορία: ο σακ, όπου και να πάει, πάει με το minimun των βετεράνων? Αν ναί, θα είναι πολύ χρήσιμος για το Cleveland. Όχι ότι θα σώσει την ομάδα, αλλά σίγουρα δε θα είναι πια τόσο μέτριο το roster στους ψηλούς. Απ' την άλλη, ο Rasheed δε νομίζω πως μπορεί να βοηθήσει πολύ είτε τους Spurs είτε τους Cavaliers. Μόνο ως κίνηση εμπλουτισμού κάνει, όχι για να υπάρξει αισθητή βελτίωση σε κάποια θέση.
Detroit χωρίς Hamilton??? sad.gif sad.gif sad.gif
Air and King
QUOTE(red pyramid88 @ Jun 17 2009, 14:42 ) *
Απορία: ο σακ, όπου και να πάει, πάει με το minimun των βετεράνων? Αν ναί, θα είναι πολύ χρήσιμος για το Cleveland. Όχι ότι θα σώσει την ομάδα, αλλά σίγουρα δε θα είναι πια τόσο μέτριο το roster στους ψηλούς. Απ' την άλλη, ο Rasheed δε νομίζω πως μπορεί να βοηθήσει πολύ είτε τους Spurs είτε τους Cavaliers. Μόνο ως κίνηση εμπλουτισμού κάνει, όχι για να υπάρξει αισθητή βελτίωση σε κάποια θέση.
Detroit χωρίς Hamilton??? sad.gif sad.gif sad.gif

Οχι εχει ενα ακομα χρονο απο το συμβολαιο μαμουθ που ειχε υπογραψει με τους Λεικερς.Δεν ξερω αν ειναι οτι καλυτερο για το Κληβελαντ ο Σακ γιατι εχει μονο ενα χρονο μπασκετ μπροστα του παρολο που ακομα και τωρα ειναι παιχτης που κανει την διαφορα.
Ο Ρασιντ Γουαλας ειναι πολυ καλος παιχτης και αδικει τον ευατο του.Ο Μπαρκλει ειχε πει καποτε οτι "αν ηθελε ο Ρασιντ θα γινοταν ο κορυφαιος παουερ φοργουορντ ολων των εποχων".Εγω θα πω οτι εχεις ισως το κορυφαιο τερν-αραουντ σουτ στην Ιστορια του Μπασκετ.Θα ηθελα να τον δω στο πλευρο του ΛεΜπρον.
Elio
Εγω θα ηθελα πολυ να τον δω τον ρασιντ στους Σπερς. Απλα απιστευτος σε αυτη την σκληροτραχιλη ομαδα. Αν κοψει και τις μπουρδες και αποφασισει να παιζει μπασκετ θα κανει μεγαλα πραγματα στο Σαν αντονιο. τεραστιο ταλεντο ο ρασιντ.

Παλια ειχα διαβασει οτι ο Ριπ ειναι ο μεγαλος ερωτας του GM των Σανς. Και τωρα τελευταια το ξαναδιαβασα οτι ενδιαφερονται οι σανς. βεβαια στο δυο εχουν το ριτσαρντσον. Οποτε ισως δεν κολαει.

Αντε να παρουν οι Μπλειζερς Gerald wallace or Richard jefferson να τρελαθουμε ολοι.......
morrison
QUOTE(Elio @ Jun 17 2009, 16:22 ) *
Αντε να παρουν οι Μπλειζερς Gerald wallace or Richard jefferson να τρελαθουμε ολοι.......

Καλά άμα είναι να γίνει κάτι τέτοιο ετοιμαζόμαστε για συναρπαστική post seazon απ'τους Blazers του χρόνου!
Πάντως προέχει η απόκτηση pg με τον Andre Miller να είναι ο καταλληλότερος για την ομάδα κατά την άποψη μου.
Elio
Καλος ο μιλλερ, ιδανικος θα ελεγα. Τον αφηνουν ομως οι σιξερς?
morrison
QUOTE(Elio @ Jun 17 2009, 18:33 ) *
Καλος ο μιλλερ, ιδανικος θα ελεγα. Τον αφηνουν ομως οι σιξερς?

Άλλο θέμα αυτό.Θα μπορούσαν να κινήθουν εναλακτικά για γερό 3αρι και συμβατική λύση στον άσο τύπου Αντονι Τζονσον.
Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλά νομίζω ο Μπίμπι είναι ελεύθερος.Φοβερή λύση θα ήταν αλλά οι Χοκς δείχνουν διάθεση να τον κρατήσουν.
Elio
νομιζω οτι δεν τον δινουν τον bibby οι χωκς. και σε εμενα αρεσει πολυ αυτος ο παικτης. μακαρι να μπορουσαν.

Διαβαζα ομως για Johs Smith, αν και εχει εναν ορο στο συμβολαιο που οποια ομαδα τον παρει πρεπει να δωσει 6 εκ, ντουκου μετρητα στον παικτη. Και μαλλον δυσκολο ειναι αυτο στην παρουσα φαση.

Υπαρχουν και φημες οτι οι Πιστονς προτειναν 11εκατ το χρονο για Γκορντον. Αυτο σημαινει οτι δεν μπορουν να παρουν μιλσαπ, μπουζερ και οτι μαλλον φευγει ο Ριπ?
Air and King
QUOTE(Elio @ Jun 17 2009, 19:24 ) *
νομιζω οτι δεν τον δινουν τον bibby οι χωκς. και σε εμενα αρεσει πολυ αυτος ο παικτης. μακαρι να μπορουσαν.

Διαβαζα ομως για Johs Smith, αν και εχει εναν ορο στο συμβολαιο που οποια ομαδα τον παρει πρεπει να δωσει 6 εκ, ντουκου μετρητα στον παικτη. Και μαλλον δυσκολο ειναι αυτο στην παρουσα φαση.

O Μπιμπι ειναι εξαιρετηκος παιχτης αλλα στους Μπλειζερς νομιζω οτι ο πιο ιδανικος θα ηταν ο Αντρε Μιλλερ.Ο Μπιμπι οργανωτικα υστερει σε σχεση με τον Μιλλερ αλλα ειναι καλυτερος στο σκοραρησμα.

Ο Τζος Σμιθ πιστευω οτι θα μεινει στην Ατλαντα.Θα ειναι λαθος να τον αφησει η Ατλαντα.

Υ.Γ Το ΣαββατοΚυριακο ο Σμιθ θα βρισκεται στο Ο.Α.Κ.Α στα πλαισια του 5united.Aν βρω χρονο μπορει να πεταχτω μια βολτα να δω απο κοντα τον πυραυλοκινητο J-Smooth.
morrison
Με την προυπόθεση οτι οι Μπλειζερς δεν θα καταφέρουν να προσελκύσουν τους πρωτους τους στόχους τύπου Νας,Μίλερ.
Πως θα σας φαινόταν η λύση Αλστον;Λογικά θα φύγει απ'το Ορλάντο.
Πιστεύω οτί με το σχετικό καλούπωμα δεν θα ήταν άσχημος.
πχ.Ο ΜακΜιλαν θα μπορούσε να τον ξεκινάει αλλά στα κρίσιμα να εμπιστεύεται τον Μπλεηκ όπως έκανε παλιότερα ο Ντανλίβι με Στούνταμαιρ και Αντονι.
Ή αφού έτσι και αλλιώς στις περισσότερες επιθέσεις η μπάλα πάει στα χέρια του Ροι θα μπορούσε να τον έχει στα πλάγια για να εκτελέσει αν χρειαστεί.
Νομίζω οτι θα ήταν αρκετά ποιοτική λύση χωρίς βέβαια να την θεωρώ και ιδανική.
Elio
Alston??????? WTF?

Βασικα πιστευω πως δεν ειναι και τρομερη κινηση αν αναλογιστεις το επιπεδο ου μπλεικ αλλα και τον Μπειλεςς που ερχεται απο πισω. Ο αλστον εχει πολυ ασχημα ποσοστα στα πλειοφ.

Απο οτι εχω διαβασει οι μπλειζερς ψαχνουν ενα πολυ εμπειρο ασσο που θα μπορει να καθοδηγησει την ομαδα, να μοιρασει παιχνιδι και αν χρειαστει να σκοραρει. Οπως πολυ σωστα ειπες τον μιλλερ, η τον μπιμπυ.

Βασικα ο Μακμιλλαν και ο Πριτσαρντ θελουν παικτες mentally tough που σε βραχυπροθεσμο χρονο θα βοηθησουν στα πλειοφ και μακροπροθεσμα θα μαθουν στους παικτες what it takes. Αυτο αλλωστε ηταν και η βασικη αιτια που αποκλειστηκαμε φετος απο τις ρουκετες.


Γκορντον σε Πιστονς, Ρασιντ σε Σπερς? Κινησεις ιντριγκαδορικες. Κατι ακουσα και για αμαρε ισχυει?
morrison
QUOTE(Elio @ Jun 17 2009, 20:13 ) *
Alston??????? WTF?

Βασικα πιστευω πως δεν ειναι και τρομερη κινηση αν αναλογιστεις το επιπεδο ου μπλεικ αλλα και τον Μπειλεςς που ερχεται απο πισω. Ο αλστον εχει πολυ ασχημα ποσοστα στα πλειοφ.

Απο οτι εχω διαβασει οι μπλειζερς ψαχνουν ενα πολυ εμπειρο ασσο που θα μπορει να καθοδηγησει την ομαδα, να μοιρασει παιχνιδι και αν χρειαστει να σκοραρει. Οπως πολυ σωστα ειπες τον μιλλερ, η τον μπιμπυ.

Βασικα ο Μακμιλλαν και ο Πριτσαρντ θελουν παικτες mentally tough που σε βραχυπροθεσμο χρονο θα βοηθησουν στα πλειοφ και μακροπροθεσμα θα μαθουν στους παικτες what it takes. Αυτο αλλωστε ηταν και η βασικη αιτια που αποκλειστηκαμε φετος απο τις ρουκετες.


Γκορντον σε Πιστονς, Ρασιντ σε Σπερς? Κινησεις ιντριγκαδορικες. Κατι ακουσα και για αμαρε ισχυει?

Δεν διαφωνώ απλά δεν θεωρώ γενικότερα οτί ο Αλστον καταστρέφει τις ομάδες κτλ.Και σίγουρα έχει ταλέντο επιθετικά.
Και το ξαναλέω σε περίπτωση που δ ε ν έρθει ο παίχτης που θα μας ανέβαζε επίπεδο-όχι οτί θα μας ανεβάσει ο Αλστον.
Απλα απο Μπλεηκ-Μπειλες-Ροντριγκεζ προτιμώ Μπλεηκ-Μπειλες-Αλστον.
a bullet for your head
QUOTE(john morisson @ Jun 17 2009, 20:04 ) *
Με την προυπόθεση οτι οι Μπλειζερς δεν θα καταφέρουν να προσελκύσουν τους πρωτους τους στόχους τύπου Νας,Μίλερ.
Πως θα σας φαινόταν η λύση Αλστον;Λογικά θα φύγει απ'το Ορλάντο.
Πιστεύω οτί με το σχετικό καλούπωμα δεν θα ήταν άσχημος.
πχ.Ο ΜακΜιλαν θα μπορούσε να τον ξεκινάει αλλά στα κρίσιμα να εμπιστεύεται τον Μπλεηκ όπως έκανε παλιότερα ο Ντανλίβι με Στούνταμαιρ και Αντονι.
Ή αφού έτσι και αλλιώς στις περισσότερες επιθέσεις η μπάλα πάει στα χέρια του Ροι θα μπορούσε να τον έχει στα πλάγια για να εκτελέσει αν χρειαστεί.
Νομίζω οτι θα ήταν αρκετά ποιοτική λύση χωρίς βέβαια να την θεωρώ και ιδανική.

Ο Αλστον εχει μια ακομα χρονια συμβολαιο με τους Ματζικ,οπου θα λαβει 5.250.000$.Οποτε οι Μπλειζερς θα πρεπει(αν το η-θελαν-ουν),να προσφερουν κατι σαν ανταλλαγμα.
Δεν νομιζω οτι ο Αλστον θα κολλαγε και τοσο αφενος & αφετερου υπαρχει και ο Μπειλες,που πιστευω πως μπορει να εξελιχθει.
Νομιζω οτι χρειαζονται εναν εμπειρο,καθαρο & πρωτοκλασατο ποιντ-γκαρντ.
Απο κει κ περα εχει ακουστει ο Αριζα για τη θεση 3.Νομιζω οτι θα ηταν ασκοπη κινηση,απ τη στιγμη που υπαρχουν οι Ουεμπστερ,Αουτλοου,Μπατουμ,εκτος...και αν η κλινικη κατασταση του Ουεμπστερ δεν ειναι και τοσο καλη..
Οπως εχω ξαναγραψει,οι Μπλειζερς χρειαζονται και ενα καλο μπακ-απ του Αλντριτζ.Νομιζω οτι ο Ουωρρικ θα ηταν μια καλη επιλογη-περιπτωση.
koutsou10
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 17 2009, 20:27 ) *
Ο Αλστον εχει μια ακομα χρονια συμβολαιο με τους Ματζικ,οπου θα λαβει 5.250.000$.Οποτε οι Μπλειζερς θα πρεπει(αν το η-θελαν-ουν),να προσφερουν κατι σαν ανταλλαγμα.
Δεν νομιζω οτι ο Αλστον θα κολλαγε και τοσο αφενος & αφετερου υπαρχει και ο Μπειλες,που πιστευω πως μπορει να εξελιχθει.
Νομιζω οτι χρειαζονται εναν εμπειρο,καθαρο & πρωτοκλασατο ποιντ-γκαρντ.
Απο κει κ περα εχει ακουστει ο Αριζα για τη θεση 3.Νομιζω οτι θα ηταν ασκοπη κινηση,απ τη στιγμη που υπαρχουν οι Ουεμπστερ,Αουτλοου,Μπατουμ,εκτος...και αν η κλινικη κατασταση του Ουεμπστερ δεν ειναι και τοσο καλη..
Οπως εχω ξαναγραψει,οι Μπλειζερς χρειαζονται και ενα καλο μπακ-απ του Αλντριτζ.Νομιζω οτι ο Ουωρρικ θα ηταν μια καλη επιλογη-περιπτωση.


απο οτι φαινεται ο τρεβορ αριζα θα μεινει στουσ los angeles lakers κ οι οντομ κ σανον μπραουν εχουν συναντηση την πεμπτη με τουσ ιθυνοντεσ του συλλογου...
εγω οπωσ εχω ξαναδηλωσει ειναι πολυ καλεσ περιπτωσεισ για τουσ μπλεηζερσ οι ασοι των μαγων(αλστον η αντονι τζονσον)
επισησ δεν νομιζω να χρειαζονται 4αρι οσο 5αρι γιατι περα απο τον οντεν δεν υπαρχει αλλοσ...
ο λαφρεντζ που δεν επαιζε βεβαια φετοσ ειναι free agent(ειχε κ μεγαλο συμβολαιο12,722,500 κ μπορουν να παρουν πολυ καλο παιχτη σε αυτην την θεση)οπωσ κ αλλοι παιχτεσ 4αρο-5αρια michael ruffin,chaning frye που μενουν ελευθεροι...
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Jun 17 2009, 21:27 ) *
επισησ δεν νομιζω να χρειαζονται 4αρι οσο 5αρι γιατι περα απο τον οντεν δεν υπαρχει αλλοσ...
ο λαφρεντζ που δεν επαιζε βεβαια φετοσ ειναι free agent(ειχε κ μεγαλο συμβολαιο12,722,500 κ μπορουν να παρουν πολυ καλο παιχτη σε αυτην την θεση)οπωσ κ αλλοι παιχτεσ 4αρο-5αρια michael ruffin,chaning frye που μενουν ελευθεροι...

Οι Οντεν-Πρζιμπιλα ειναι ενα καλο διδυμο σεντερ.Ο 2ος εκανε μια πολυ ουσιαστικη σεζον και βοηθησε.Το ζητημα ειναι να ''ξεπεταχθει'' και ο Οντεν.
Πισω απ τον Αλντριτζ,ο Φραι απετυχε σ'αυτο το ρολο και οπως ολα δειχνουν θα αφεθει και ελευθερος.
Νομιζω οτι λειπει & χρειαζεται απαραιτητα ενα καλο μπακ-απ στο παουερ-φοργουορντ,οπως επισης θα πρεπει να κολλαει με την ολη αθλητικοτητα των Μπλειζερς.Εγω σκεφτηκα τον Ουωρρικ.
Ενα συμπληρωματικο 4-5αρι θα χρειαζοταν επισης.Ισως καποιος βετερανος(Τζουαν Χαουαρντ,ΜακΝταις),να ηταν μια καλη λυση.
koutsou10
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 17 2009, 21:41 ) *
Οι Οντεν-Πρζιμπιλα ειναι ενα καλο διδυμο σεντερ.Ο 2ος εκανε μια πολυ ουσιαστικη σεζον και βοηθησε.Το ζητημα ειναι να ''ξεπεταχθει'' και ο Οντεν.
Πισω απ τον Αλντριτζ,ο Φραι απετυχε σ'αυτο το ρολο και οπως ολα δειχνουν θα αφεθει και ελευθερος.
Νομιζω οτι λειπει & χρειαζεται απαραιτητα ενα καλο μπακ-απ στο παουερ-φοργουορντ,οπως επισης θα πρεπει να κολλαει με την ολη αθλητικοτητα των Μπλειζερς.Εγω σκεφτηκα τον Ουωρρικ.
Ενα συμπληρωματικο 4-5αρι θα χρειαζοταν επισης.Ισως καποιος βετερανος(Τζουαν Χαουαρντ,ΜακΝταις),να ηταν μια καλη λυση.

ετσι οπωσ το λεσ ναι θα συμφωνησω μαζι σου...οσον αφορα τον μακνταησ μαλλον θα μεινει στα πιστονια αφου του εχουν κανει προφορικη προταση μετα τα σεναρια που ακουγονται κ εχουν ετσι αρκετο χωρο για αυτον...για τουσ αλλουσ που λεσ θα συμφωνησω...
φιλε ελιο για που ακουγεται ο αμαρε κ δεν το εχω υποψιν μου?
Elio
koutsou στο realGM διαβαζα οτι παλι εκανε δηλωσεις οτι φευγω αν δεν με θελετε κτλ. Αυτος βεβαια ειναι και λιγο ψυχακιας με αυτες της δηλωσεις. Αντε να παει σε καμμια αλλη ομαδα μπας και παιξει και λιγο αμυνα, βασικα τον μαθουν να παιζει αμυνα..... Ο χακιμ γουωρικ οντως θα ειναι μεγαλη προσθηκη οπως και ο χασλεμ απο χιτ. Αυτοι βεβαια δεν παιζουν νομιζω καθολου και θα πρεπει να κανει τα μαγικα του ο πριτσαρντ.

Συμφωνω οτι χρειαζεται 4 οχι 5. Ο πριτζμπιλλα φετος βοηθησε πολυ, ειδικα στο αμυντικο κομματι. Αν ανεβει και ο οντεν στο 5 ολα ΟΚ.
Air and King
Ο Αλστον ειναι καλος παιχτης και φοβερος χειρηστης της μπαλας.Ομως:
Δεν ειναι καθολου μα καθολου καλος πασερ και το Πορτλαντ χρειαζεται ενα παιχτη να απελευθερωσει τον Ροι και το ταλεντο του και να περναει σωστα την μπαλα στον Οντεν και στον Ολντριτζ.Η μεγαλυτερη κινηση θα ηταν ο Αντρε Μιλλερ.

Απο εκει και περα ακομα και ετσι να μεινουν θεωρω οτι θα ειναι καλυτεροι απο οτι φετος.Περιμενω πολλα απο τον Οντεν.Αυτο θα ειναι καλοκαιρι που τον περιμενει πολυ δουλεια και πολλες ατομικες προπονησεις.Ελπιζω το χειμωνα να θυμιζει κατι απο τον παιχτη που θαυμασα στο Οχαιο Στειτ.Μακαρι να βγει τον εχει αναγκη ολο το ΝΒΑ.Μπορει να ανεβασει σε πολυ υψηλο επιπεδο το Πορτλαντ.Αντε να δουμε........

Boom Dizzle
Ο Στανταμαιρ οδευει προς Μινεσσοτα αντι του Αλ Τζεφερσον κ της 6ης επιλογης στο ντραφτ.
Αν πραγματοποιηθει αυτη η ανταλλαγη θεωρω οτι και οι 2 ομαδες ισχυροποιουνται.Οι Λυκοι παιρνουν εναν σταρ και
δυναμωνουν πολυ ενω οι Σανς παιρνουν εναν πολυ ελπιδοφορο παιχτη και μπορουν να χρησιμοποιουσουν την 6η επιλογη
παιρνοντας εναν αντικαταστατη του Νας.Ισως ο Flynn ή ο Tyreke Evans να ταιριαζαν γαντι στους Σανς!
Εν τω μεταξυ ο Αλστον φευγει πιθανοτατα απο το Ορλαντο.
Gravedigger
QUOTE (BakariosG13 @ Jun 18 2009, 16:25 ) *
Ο Στανταμαιρ οδευει προς Μινεσσοτα αντι του Αλ Τζεφερσον κ της 6ης επιλογης στο ντραφτ.
Αν πραγματοποιηθει αυτη η ανταλλαγη θεωρω οτι και οι 2 ομαδες ισχυροποιουνται.Οι Λυκοι παιρνουν εναν σταρ και
δυναμωνουν πολυ ενω οι Σανς παιρνουν εναν πολυ ελπιδοφορο παιχτη και μπορουν να χρησιμοποιουσουν την 6η επιλογη
παιρνοντας εναν αντικαταστατη του Νας.Ισως ο Flynn ή ο Tyreke Evans να ταιριαζαν γαντι στους Σανς!
Εν τω μεταξυ ο Αλστον φευγει πιθανοτατα απο το Ορλαντο.

Πόσο βλάκες πρέπει να είναι οι Λύκοι για να κάνουν τέτοιο trade?
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Jun 18 2009, 19:58 ) *
Πόσο βλάκες πρέπει να είναι οι Λύκοι για να κάνουν τέτοιο trade?

Ελα ντε..??
Ο Αμαρε εχει δικη του οψιον για την επομενη σεζον στο συμβολαιο του και σιγουρα δεν θα τον ενδιεφερε η ''επιχειρηση ανοικοδομηση'' των Γουλφς,...
Συν οτι δεν νομιζω οτι θα τους ανεβαζε και επιπεδο..
Οι Γουλφς εχουν 3 πικ πρωτου γυρου και χωρο στο σαλαρι καπ τους για να κινηθουν στην αγορα των free agent..
Αν κρατησουν τους βασικους παικτες τους και κανουν και 4 καλες προσθηκες,θα εχουν και παρον,αλλα και μελλον..
Elio
Νομιζω αρνηθηκαν και οι δυο πλευρες οποτε η ανταλλαγη πικ και τζεφερσον για αμαρε δεν γινεται. Τωρα το ποιος την πατησε δεν ξερω, αλλα οφειλω να ομολογησω πως δεν θα μου αρεσε η ιδεα του Αμαρε στου Γουλβς.

Ο Γκορντον αρνηθηκε τις φημες για Πιστονς επισης, ο Αριζα παιζει σχεδον παντου.

Boom Dizzle
O Τζεισον Ουιλλιαμς επιστρεφει στην ενεργο δραση!
Ο Αριζα ακουγεται εντονα για τους Πιστονς.
koutsou10
QUOTE(BakariosG13 @ Jun 19 2009, 10:53 ) *
O Τζεισον Ουιλλιαμς επιστρεφει στην ενεργο δραση!

πλακα κανεισ φιλε?τι παιχταρα ειναι αυτη?για που ακουγεται?πεσ μου για λεηκερσ να τρελαθω τελειωσ!!! 69.gif
απο την μια τον μπομπερ φισερ κ απο την αλλη τον κυριο ασιστμαν τζεη!!!μιλαμε για το καλυτερο διδυμο 1!!! tongue.gif
Boom Dizzle
Οχι φιλε μου δεν κανω πλακα!!!Δες αυτο:

ΝBA : Επιστρέφει στην ενεργό δράση ο Τζέισον Ουίλιαμς!

Ο 33χρονος γκαρντ αποφάσισε να αναιρέσει τη περσινή του επιλογή και να αναζητήσει κάποιο συμβόλαιο σε μια ομάδα του κορυφαίου πρωταθλήματος.

Τέτοια εποχή πέρσι ο Τζέισον Ουίλιαμς ανακοίνωνε την αποχώρηση του απο την ενεργό δράση μόλις μερικές μέρες έπειτα απο τη μεταγραφή του στους Κλίπερς. Έναν χρόνο μετά ο λευκός γκαρντ ετοιμάζεται να επανέλθει δριμύτερος στους αγωνιστικούς χώρους. Ο 33χρονος άλλοτε πρωταθλητής με τους Μαϊάμι Χιτ, αποφάσισε να αναιρέσει την περσινή του απόφαση και έτσι να επιστρέψει στο κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη, όντας φυσικά ελεύθερος να επιλέξει την ομάδα που θα αγωνιστεί. Μένει να δούμε λοιπόν κατά πόσο οι μετοχές του Ουίλιαμς παραμένουν υψηλές έτσι ώστε να δεχθεί ο ίδιος προτάσεις απο ομάδες.

Πηγη:BetSmart
C.P.3
Ρε παιδια μηπωσ εχεται ακουσει καμμια μεταγραφη για τη Νεα Ορλεανη....Ποιος θα φυγει ποιοσ θα ερθει.... bball.gif
bball.gif
red pyramid88
Λογικά ο Πέτζα και ο Chandler είναι οι πρώτοι υποψήφιοι για έξοδο.
C.P.3
QUOTE(red pyramid88 @ Jun 19 2009, 18:25 ) *
Λογικά ο Πέτζα και ο Chandler είναι οι πρώτοι υποψήφιοι για έξοδο.


Oχι ο Πετζα ρρ αλλα αν φιγει και ο τσαντλερ ποιο πσιλο θα εχουμε τοτε....
ohmy.gif
koutsou10
νομιζω πωσ ακουγεται οτι οι ιδιοκτητεσ των κληβελαντ θελουν τον γιαο μινγκ διπλα στον λεμπρον...
πολλα ακουγονται για τουσ καβσ για να δουμε ποια θα βγουν αληθινα,μπασ κ παρουν κανενα τιτλο...
παντωσ δικαιωσ ψαχνουν για σεντερ γιατι εκει ειναι το αδυνατο τουσ σημειο,ο ιλγκαουσκασ εχει μεγαλωσει κ ο βαρεχαο μαλλον θα ειναι free agent φετοσ(αν κανει πραξη τα οσα εχει πει περι option του συμβολαιου του)...
a bullet for your head
Ακουγονται φημες,οτι οι Μπλειζερς ενδιαφερονται και για Τουρκογλου & για Κιντ..(εχουν τη δυνατοτητα να προσφερουν 8-10 εκ $,για ενα συμβολαιο..)..
Προσωπικα θα ηθελα τον Τουρκο.. rolleyes.gif ..
Ποιντ-φοργουορντ,που θα απελευθερωνε τον Ροι(και οργανωτικα και στο σκορ απ τη περιφερεια),εχοντας αποδειξει οτι μπορει να ειναι υπερ-πολυτιμος σε μια ομαδα με πολλους νεαρους & ταλαντουχους παικτες,οπου ''προαγεται'' η ομαδικη δουλεια & φιλοσοφια.
Νομιζω οτι θα ηταν το ''ιδανικο γραναζι'' για τη μηχανη των Μπλειζερς για τα επομενα 4-5 χρονια..
Απο κει και περα,θα μπορουσε να αποκτηθει και καποιος πολυ καλος ποιντ-γκαρντ,μεσω καποιας ανταλλαγης(αφου το σαλαρι-καπ δεν θα αντεχε παραπανω απο μια αποκτηση free agent..)..
Παικτες για να δοθουν ως ικανοποιητικα ανταλλαγματα υπαρχουν(και ως ματσαρισμα μισθων)..
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 20 2009, 15:57 ) *
Ακουγονται φημες,οτι οι Μπλειζερς ενδιαφερονται και για Τουρκογλου & για Κιντ..(εχουν τη δυνατοτητα να προσφερουν 8-10 εκ $,για ενα συμβολαιο..)..
Προσωπικα θα ηθελα τον Τουρκο.. rolleyes.gif ..
Ποιντ-φοργουορντ,που θα απελευθερωνε τον Ροι(και οργανωτικα και στο σκορ απ τη περιφερεια),εχοντας αποδειξει οτι μπορει να ειναι υπερ-πολυτιμος σε μια ομαδα με πολλους νεαρους & ταλαντουχους παικτες,οπου ''προαγεται'' η ομαδικη δουλεια & φιλοσοφια.
Νομιζω οτι θα ηταν το ''ιδανικο γραναζι'' για τη μηχανη των Μπλειζερς για τα επομενα 4-5 χρονια..
Απο κει και περα,θα μπορουσε να αποκτηθει και καποιος πολυ καλος ποιντ-γκαρντ,μεσω καποιας ανταλλαγης(αφου το σαλαρι-καπ δεν θα αντεχε παραπανω απο μια αποκτηση free agent..)..
Παικτες για να δοθουν ως ικανοποιητικα ανταλλαγματα υπαρχουν(και ως ματσαρισμα μισθων)..

Αν υπαρξει πραγματικα εξελιξη στο σεναριο να ερθει ο Τουρκογλου στους Μπλειζερς,θα ηθελα να κινηθουν και για ποιον αλλον..??Τον Κρις Πολ.. rolleyes.gif ..η' τον Ντεβιν Χαρρις..
Και αν ο Πολ φανταζει(και ειναι..),εξαιρετικα δυσκολη περιπτωση,για τον Χαρρις,κατι θα μπορουσε να βγει..
Φετος ειναι η τελευταια του χρονια συμβολαιου και εχει να λαβει 7.800.000 $..
Οι Μπλειζερς θα μπορουσαν να προσφερουν τον Σερχιο,εναν εκ των Ουεμπστερ-Αουτλοου,το φετινο Νο 24 του ντραφτ και μια μελλοντικη επιλογη 1ου γυρου..
morrison
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 20 2009, 17:25 ) *
Αν υπαρξει πραγματικα εξελιξη στο σεναριο να ερθει ο Τουρκογλου στους Μπλειζερς,θα ηθελα να κινηθουν και για ποιον αλλον..??Τον Κρις Πολ.. rolleyes.gif ..η' τον Ντεβιν Χαρρις..
Και αν ο Πολ φανταζει(και ειναι..),εξαιρετικα δυσκολη περιπτωση,για τον Χαρρις,κατι θα μπορουσε να βγει..
Φετος ειναι η τελευταια του χρονια συμβολαιου και εχει να λαβει 7.800.000 $..
Οι Μπλειζερς θα μπορουσαν να προσφερουν τον Σερχιο,εναν εκ των Ουεμπστερ-Αουτλοου,το φετινο Νο 24 του ντραφτ και μια μελλοντικη επιλογη 1ου γυρου..

Μακάρι!!!Πεντάδα Χάρις-Ρόι-Τούρκουγλου-Άλντριτζ-Όντεν χτυπάει μέχρι και πρωτάθλημα άνετα.
Πάντως θα ήταν σημαντική ενίσχυση για τους Μπλέιζερς ακόμα και αν έπαιρναν τον έναν μόνο απ'τους δύο παίχτες που αναφέρεις.
a bullet for your head
QUOTE(john morisson @ Jun 20 2009, 17:41 ) *
Μακάρι!!!Πεντάδα Χάρις-Ρόι-Τούρκουγλου-Άλντριτζ-Όντεν χτυπάει μέχρι και πρωτάθλημα άνετα.
Πάντως θα ήταν σημαντική ενίσχυση για τους Μπλέιζερς ακόμα και αν έπαιρναν τον έναν μόνο απ'τους δύο παίχτες που αναφέρεις.

Για τον Τουρκο,διαθετουν το χωρο στο σαλαρι-καπ τους,για να του προσφερουν τα χρηματα που ζηταει.
Για μια επιπλεον πολυ καλη προσθηκη στο ποιντ-γκαρντ,θα πρεπει να προβουν σε καποια ανταλλαγη,προκειμενου να υπαρξει ματσαρισμα στους μισθους.
Μιλωντας υποθετικα παντα,νομιζω οτι και του Χαρρις ειναι μια εφικτη περιπτωση.Διαβαζω επισης οτι οι Νετς σκεφτονται και να τον ανταλλαξουν(υπαρχει ενα σεναριο που λεει Χαρρις στους Γκριζλις για το Νο 2 του ντραφτ..)..
Ουτως η' αλλως,βρισκεται στη τελευταια χρονια του συμβολαιου του και οι Νετς ειναι μια ομαδα που ανοικοδομειται.
Νομιζω οτι του χρονου,δεν θα υπαρχουν τοσες πολλες ελπιδες ο Χαρρις να ανανεωσει στους Νετς,οποτε και αυτοι,ισως εχουν αρχισει να σκεφτονται σοβαρα να τον ανταλλαξουν.
Ανεφερα σαν ανταλλαγματα τον Σερχιο,εναν εκ των Ουεμπστερ-Αουτλοου,το Νο 24 του ντραφτ και μια μελλοντικη επιλογη στο ντραφτ.
Οι μισθοι περιπου ματσαρονται,οι Νετς θα επαιρναν καλα ανταλλαγματα και οι Μπλειζερς εκτος οτι θα ισχυροποιουνταν αμεσα,θα μπορουσαν του χρονου να εχουν χωρο στο σαλαρι-καπ τους για να ανανεωσουν τον Χαρρις,καθως ληγουν τα συμβολαια των Μαιλς(εξακολουθει να επιβαρυνει το σαλαρι-καπ των Μπλειζερς),του Μπλεικ(4.9 εκ $),του Αουτλοου(αν δεν δινοταν σαν ανταλλαγμα)..
Οποτε φαντασου τη γραμμη των ποιντ-γκαρντ με Χαρρις,Μπλεικ,Μπειλες?Με τον Μπειλες να ''αναβαθμιζεται'' απ του χρονου σε 2ο ποιντ-γκαρντ?
Φαντασου διδυμο γκαρντ τους Χαρρις & Ροι?
morrison
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 20 2009, 17:58 ) *
Για τον Τουρκο,διαθετουν το χωρο στο σαλαρι-καπ τους,για να του προσφερουν τα χρηματα που ζηταει.
Για μια επιπλεον πολυ καλη προσθηκη στο ποιντ-γκαρντ,θα πρεπει να προβουν σε καποια ανταλλαγη,προκειμενου να υπαρξει ματσαρισμα στους μισθους.
Μιλωντας υποθετικα παντα,νομιζω οτι και του Χαρρις ειναι μια εφικτη περιπτωση.Διαβαζω επισης οτι οι Νετς σκεφτονται και να τον ανταλλαξουν(υπαρχει ενα σεναριο που λεει Χαρρις στους Γκριζλις για το Νο 2 του ντραφτ..)..
Ουτως η' αλλως,βρισκεται στη τελευταια χρονια του συμβολαιου του και οι Νετς ειναι μια ομαδα που ανοικοδομειται.
Νομιζω οτι του χρονου,δεν θα υπαρχουν τοσες πολλες ελπιδες ο Χαρρις να ανανεωσει στους Νετς,οποτε και αυτοι,ισως εχουν αρχισει να σκεφτονται σοβαρα να τον ανταλλαξουν.
Ανεφερα σαν ανταλλαγματα τον Σερχιο,εναν εκ των Ουεμπστερ-Αουτλοου,το Νο 24 του ντραφτ και μια μελλοντικη επιλογη στο ντραφτ.
Οι μισθοι περιπου ματσαρονται,οι Νετς θα επαιρναν καλα ανταλλαγματα και οι Μπλειζερς εκτος οτι θα ισχυροποιουνταν αμεσα,θα μπορουσαν του χρονου να εχουν χωρο στο σαλαρι-καπ τους για να ανανεωσουν τον Χαρρις,καθως ληγουν τα συμβολαια των Μαιλς(εξακολουθει να επιβαρυνει το σαλαρι-καπ των Μπλειζερς),του Μπλεικ(4.9 εκ $),του Αουτλοου(αν δεν δινοταν σαν ανταλλαγμα)..
Οποτε φαντασου τη γραμμη των ποιντ-γκαρντ με Χαρρις,Μπλεικ,Μπειλες?Με τον Μπειλες να ''αναβαθμιζεται'' απ του χρονου σε 2ο ποιντ-γκαρντ?
Φαντασου διδυμο γκαρντ τους Χαρρις & Ροι?

Mε πόνο θα αποχωριζόμουν τον ''παράνομο'' αλλά για αυτό το σενάριο με τη προοπτική που δίνει θα το έκανα.Άλλωστε ένα δίδυμο Χέντο-Μπατούμ θα ήταν θαυμάσιο.

Μια που ανέφερες τον Μαιλς θυμήθηκα τη ρούκι σεζόν του Λεμπρόν στο ΝΒΑ.Οι Καβς είχαν τότε σούπερ-τρίο με Λεμπρόν,Ρ.Ντέιβις κ Μαιλς ,τελικά θυσίασαν τους άλλους δύο για τον βασιλιά και φυσικά δεν είχαν καθόλου άδικο.Πάντως ήταν πολύ θεαματικος ο Νταριους,κρίμα που ταλαιπωρήθηκε τοσο με τους τραυματισμούς.
a bullet for your head
Επανερχεται στο προσκηνιο το σεναριο ανταλλαγης αναμεσα στους Νετς & Καβαλιερς,που αφορα τον Καρτερ για τους Ουαλλας & Παβλοβιτς.
Το μονο που θα μπορουσαν να αποκομισουν οι Νετς θα ηταν οτι θα ξεφορτωνονταν το συμβολαιο του Καρτερ,συν οτι το επομενο καλοκαιρι θα ληξουν και τα συμβολαια των Ουαλλας & Παβλοβιτς,οποτε θα ειχαν πολυ χωρο στο σαλαρι-καπ τους για να κινηθουν..
Αντιθετως οι Καβς θα αποκτουσαν ενα πολυ σημαντικο στηριγμα διπλα στον Λεμπρον,με τα συμβολαια των Ουαλλας & Παβλοβιτς να ματσαρουν το μισθο του Καρτερ,συν οτι ληγει και το συμβολαιο του Σζρερμπιακ,οποτε θα μπορουσαν να διαπραγματευθουν με τον Βαρεχαο και να κινηθουν και για καποιο επιπλεον ψηλο.
Επισης λεγεται οτι οι Μπλειζερς & οι Πιστονς ενδιαφερονται για τον Ντειβιντ Λι,που ζηταει τουλαχιστον 7εκ$ ετησιως.
basxetball
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 21 2009, 18:33 ) *
Επανερχεται στο προσκηνιο το σεναριο ανταλλαγης αναμεσα στους Νετς & Καβαλιερς,που αφορα τον Καρτερ για τους Ουαλλας & Παβλοβιτς.
Το μονο που θα μπορουσαν να αποκομισουν οι Νετς θα ηταν οτι θα ξεφορτωνονταν το συμβολαιο του Καρτερ,συν οτι το επομενο καλοκαιρι θα ληξουν και τα συμβολαια των Ουαλλας & Παβλοβιτς,οποτε θα ειχαν πολυ χωρο στο σαλαρι-καπ τους για να κινηθουν..
Αντιθετως οι Καβς θα αποκτουσαν ενα πολυ σημαντικο στηριγμα διπλα στον Λεμπρον,με τα συμβολαια των Ουαλλας & Παβλοβιτς να ματσαρουν το μισθο του Καρτερ,συν οτι ληγει και το συμβολαιο του Σζρερμπιακ,οποτε θα μπορουσαν να διαπραγματευθουν με τον Βαρεχαο και να κινηθουν και για καποιο επιπλεον ψηλο.

φιλε εγω διαβασα οτι δεν εχουν γινει καν συζητησεις απο τις 2 ομαδες για καρτερ εναντι μπεν κ σασα γιατι δεν συμφερει καμια ομαδα απο τις 2...στο οποιο συμφωνω κ εγω γιατι στο κληβελαντ χρειαζονται καλο σεντερ κατα την γνωμη μου κ οχι guard...
a bullet for your head
QUOTE(basxetball @ Jun 21 2009, 18:50 ) *
φιλε εγω διαβασα οτι δεν εχουν γινει καν συζητησεις απο τις 2 ομαδες για καρτερ εναντι μπεν κ σασα γιατι δεν συμφερει καμια ομαδα απο τις 2...στο οποιο συμφωνω κ εγω γιατι στο κληβελαντ χρειαζονται καλο σεντερ κατα την γνωμη μου κ οχι guard...

HOOPSWORLD

NBA Saturday: VC to the Cavs?
By: Yannis Koutroupis Last Updated: 6/20/09 10:07 AM ET | 5852 times read

Adjust font size:Adrian Wojnarowski of Yahoo! Sports is reporting that the Cleveland Cavaliers and New Jersey Nets have been discussing a potential trade involving Vince Carter for expiring contracts. Carter, who has two years and $33 million left on his contract, is firmly back on the trading block as ownership deals with the same financial struggles that many other teams around the league are currently experiencing.

Carter would provide the Cavaliers with some much-needed offensive firepower alongside LeBron James and Mo Williams. Always known for his highlight-reel plays and world-class athleticism, Carter has actually become very serviceable on the defensive side of the court. His presence would have undoubtedly helped prevent Rashard Lewis and Hedo Turkoglu from torching the Cavs like they did in the Eastern Conference Finals.

In order to complete the deal the Cavaliers would have to include Ben Wallace and Sasha Pavlovic along with J.J. Hickson, while the Nets would have to package someone along with Carter to get the deal to work under the CBA.

For years Cavaliers management has been on the search for a premier swingman to feature alongside LeBron James, but have been unsuccessful. In 2005 James tried to help management by making pitches to Ray Allen and Michael Redd only to see both players re-sign with their respective teams at the time. Instead the franchise settled for Larry Hughes and now currently start Delonte West at shooting guard. Although West had his moments during the 2009 playoffs, he's best suited coming off the bench.

If Carter does indeed end up a Cavalier, don't expect any more big moves to follow as the the Nets would end up with most of Cleveland's tradable assets. From there Cavs GM Danny Ferry would likely only make small tweaks to make sure he has the right group of role players around the core of LeBron, Williams, and Carter.

From the Nets perspective this is definitely a step backward for the time being, but the money it frees up would come in handy down the road. With young talented pieces like Devin Harris (who isn't going anywhere) and Brook Lopez the Nets may be better off rebuilding now around those two rather than struggling to win now with Vince's big contract on the books.

Air and King
Οντως Bullet οι τελευταιες εξελιξεις αναφερουν οτι τους Νετς δεν τους συμφερει αυτη η ανταλλαγη γιατι ο Μπεν σκεφτεται και την αποσυρση και ο Παβλοβιτς δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο οποτε το ξανασκεφτονται και στην Τελικη δεν τους συμφερει!
Δεν ειναι δελεαστικα τα αναταλλαγματα!
captain charisma
εγω παλι νομιζω οτι δεν χρειαζεται να παει περιφερειακος στους καβς αφου εχουν πολλους.μαλλον καλο σεντερ πρεπει να παρουν για να μπορει να ισοροπησει καλυτερα το παιχνιδι στη περιφερεια και στη ρακετα..γιατι με τον ιλγαουσκας δεν καταλαβαιναμε οτι επαιζε σεντερ με τα σουτακια και τα τριποντα που βαρουσε...πιστευω οτι ο σακιλ ειναι οτι καλυτερο για τους καβς και ο τζειμς θα μαθει πολλα διπλα του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.