Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Μaccabi Electra
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
vs

To ρόστερ της Μακάμπι

Τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης,με τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Μακάμπι.Την προηγούμενη αγωνιστική,με αντίπαλο την Κουμπάν στη Ρωσία,ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε την καλύτερη του φετινή εμφάνιση και επικράτησε με το εμφατικό 63-82,όντας πολύ καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.Η νίκη αυτή σε συνδυασμό με την ήττα της Λαμποράλ απο τον Ερυθρό Αστέρα έφεραν τον Παναθηναϊκό στην 3η θέση της βαθμολογίας,και με νίκη του κόντρα στην Μακάμπι,και ταυτόχρονη ήττα της Κουμπάν απο την Λαμποράλ,ο Παναθηναϊκός τερματίζει 2ος.
Τα σενάρια τα εχει γραψει ο twism και είναι τα εξής
Σε περίπτωση που βγεί 2ος,πέφτει σε πολύ δύσκολο όμιλο με Οσφπ,Φενερ και Μπαρτσελόνα.Οποτε η 3η θεση που οδηγει σε Ρεαλ και ΤΣΣΚΑ ειναι το καλύτερο πλασάρισμα.

Τα highlights του πρώτου αγώνα



Σχόλια για το παιχνίδι.
yorgos
Εν τέλει το μέλλον μας δεν εξαρτάται από μας, αλλά αυτή η πρεμούρα να αποφύγουμε τη Φενέρ δε με βρίσκει σύμφωνο. Δεν έχει ρόστερ αντάξιο των Ρεάλ, ΟΣΦΠ, ΤΣΣΚΑ ούτε καν Μπάρτσα. Άσε που δε με χαλάει καθόλου να δω τον Πέδου να δίνει μαθήματα στο Ζοτς w00t.gif
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Dec 16 2013, 17:30 ) *
Εν τέλει το μέλλον μας δεν εξαρτάται από μας, αλλά αυτή η πρεμούρα να αποφύγουμε τη Φενέρ δε με βρίσκει σύμφωνο. Δεν έχει ρόστερ αντάξιο των Ρεάλ, ΟΣΦΠ, ΤΣΣΚΑ ούτε καν Μπάρτσα. Άσε που δε με χαλάει καθόλου να δω τον Πέδου να δίνει μαθήματα στο Ζοτς w00t.gif


rolleyes.gif rolleyes.gif

μια παροιμία που λέει "εκεί που κράμαγε ο Αγάς το σπαθί κρεμάει ο γύφτος το νταούλι " την ξέρεις?

ε, κάπως έτσι wink.gif
manj13
QUOTE(bbplayer @ Dec 16 2013, 21:39 ) *
rolleyes.gif rolleyes.gif

μια παροιμία που λέει "εκεί που κράμαγε ο Αγάς το σπαθί κρεμάει ο γύφτος το νταούλι " την ξέρεις?

ε, κάπως έτσι wink.gif



Kι ΑΝ σου κατσει???? icon_drunk.gif
bbplayer
ti? να κερδίσουμε τη Φενέρ?? μα δεν αποκλείεται. δεν είμαστε δα και συγκρίσιμα μεγέθη. Δεν υπάρχει καμια Φενέρ στον μπασκετικο χάρτη μέχρι τώρα.

Αρκεί να παίξουμε μπάσκετ.
Vagrant
QUOTE(bbplayer @ Dec 16 2013, 21:24 ) *
ti? να κερδίσουμε τη Φενέρ?? μα δεν αποκλείεται. δεν είμαστε δα και συγκρίσιμα μεγέθη. Δεν υπάρχει καμια Φενέρ στον μπασκετικο χάρτη μέχρι τώρα.

Αρκεί να παίξουμε μπάσκετ.


Ακόμα και να την κερδίσουμε, ποτέ δε θα γίνει ο "γιούφτος"... "αγάς"!!!

Την Ηλέκτρα πάντως θα την κερδίσουμε...
Quincy
Εγώ στη θέση σας θα την ήθελα την Φενέρ. Μια νίκη τουλάχιστον την έχετε στο τσεπάκι σας 69.gif

Ο αγώνας με την Μακάμπι πάντως έχει ελάχιστο ενδιαφέρον, για τα ονόματα των συλλόγων τουλάχιστον. Εκτός κι αν είναι χαλαρές οι ομάδες και δούμε τουλάχιστον λίγο θέαμα, αν και αμφιβάλω
ALdaperan
Επειδή έκλεισα εισιτήριο για τον αγώνα αυριο και δεν έχω ξαναπάει οακκα (όντας από επαρχεία)
Ποια είναι η θύρα 3 ακριβώς ρε παιδιά ; Μόλις βγω από τον ηλεκτρικό είναι φάτσα στο οακκα ή από την πίσω πλευρά του γηπέδου ; icon_drunk.gif
Stefanos T.
QUOTE (ALdaperan @ Dec 18 2013, 15:28 ) *
Επειδή έκλεισα εισιτήριο για τον αγώνα αυριο και δεν έχω ξαναπάει οακκα (όντας από επαρχεία)
Ποια είναι η θύρα 3 ακριβώς ρε παιδιά ; Μόλις βγω από τον ηλεκτρικό είναι φάτσα στο οακκα ή από την πίσω πλευρά του γηπέδου ; icon_drunk.gif


Δές αυτό να προσανατολιστείς (ΗΣΑΠ,κολυμβητήριο, Σπύρου Λούη, δεξιά το γήπεδο της μπάλας blove.gif )




δεν θα έχεις πρόβλημα, σε λίγα λεπτά κάνεις τον γύρο περπατώντας
ALdaperan
Ευχαριστώ από ότι βλέπω η θύρα 3 είναι φάτσα, μόλις βγείς λοιπόν απο ΗΣΑΠ απέναντι στο οακκα smile.gif
sni79per
θα τη βρεις την ακρη,μοναχα κοιτα μην χασουμε γιατι θα ξερουμε τον κατσικοποδαρο. 69.gif
ALdaperan
QUOTE (sni79per @ Dec 18 2013, 16:52 ) *
θα τη βρεις την ακρη,μοναχα κοιτα μην χασουμε γιατι θα ξερουμε τον κατσικοποδαρο. 69.gif

Δεν χάνουμε μωρεε, τώρα παίρνει μπρος η ομάδα.. unsure.gif
belalik
Ρε παιδιά, ο ΔΔ άραγε θα παίξει στο ματσάκι; .. Εννοώ, θα παίξει κανονικά, ή θα τον βάλει κανα 5λεπτο.. ?

Ρωτάω γιατί αν έχω καταλάβει καλά είναι εντελώς αδιάφορο το ματς ενώ τη Δευτέρα είναι το νοκ-αουτ παιχνίδι του κυπέλλου, σωστά; Και εφόσον κουβαλάει έστω και ελαφρύ τραυματισμό (wink.gif, δεν θα ήταν λογικό να τον ξεκουράσει;

Μη μου πείτε για τον Κολοσσό - εκεί έπρεπε να κερδίσει ο ΠΑΟ, ενώ εδώ από ότι έχω καταλάβει, ίσως και να βολεύει η ήττα. Όχι οτι θα παίξει για να χάσει, αλλά ..καταλαβαίνετε τι εννοώ..


Βέβαια, και με ποια γκαρντ να βγάλει το ματσάκι - και ο Κάρυ και ο Ούκιτς δεν είναι ακριβώς τέρατα υγείας τον τελευταία καιρό..


Τέσπα, εγώ για το fantasy ρωτάω, να τον πουλήσω άραγε τον ΔΔ - ή όχι; rolleyes.gif


Σόρρυ για το ελαφρώς off-topic, νομίζω αφορά τον αγώνα με τη Μακάμπι, αφού σε αυτόν αναφέρομαι. Αν οι διαχειριστές διαφωνούν, ας το μεταφέρουν στο fantasy ...
thanath
QUOTE (belalik @ Dec 18 2013, 20:01 ) *
Ρε παιδιά, ο ΔΔ άραγε θα παίξει στο ματσάκι; .. Εννοώ, θα παίξει κανονικά, ή θα τον βάλει κανα 5λεπτο.. ?

Ρωτάω γιατί αν έχω καταλάβει καλά είναι εντελώς αδιάφορο το ματς ενώ τη Δευτέρα είναι το νοκ-αουτ παιχνίδι του κυπέλλου, σωστά; Και εφόσον κουβαλάει έστω και ελαφρύ τραυματισμό (wink.gif, δεν θα ήταν λογικό να τον ξεκουράσει;

Μη μου πείτε για τον Κολοσσό - εκεί έπρεπε να κερδίσει ο ΠΑΟ, ενώ εδώ από ότι έχω καταλάβει, ίσως και να βολεύει η ήττα. Όχι οτι θα παίξει για να χάσει, αλλά ..καταλαβαίνετε τι εννοώ..


Βέβαια, και με ποια γκαρντ να βγάλει το ματσάκι - και ο Κάρυ και ο Ούκιτς δεν είναι ακριβώς τέρατα υγείας τον τελευταία καιρό..


Τέσπα, εγώ για το fantasy ρωτάω, να τον πουλήσω άραγε τον ΔΔ - ή όχι; rolleyes.gif


Σόρρυ για το ελαφρώς off-topic, νομίζω αφορά τον αγώνα με τη Μακάμπι, αφού σε αυτόν αναφέρομαι. Αν οι διαχειριστές διαφωνούν, ας το μεταφέρουν στο fantasy ...


Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα παίξει και μάλιστα αρκετά! Εδώ τον έβαλε χωρίς προπόνηση και χτυπημένο με την Κολοσσό.... Δεν θα τον βάλει με την Μακάμπι! Όπως είπα προσωπική άποψη είναι αυτή οπότε μην σε πάρω στο λαιμό για το fantasy!
thanath
QUOTE (belalik @ Dec 18 2013, 20:01 ) *
Ρε παιδιά, ο ΔΔ άραγε θα παίξει στο ματσάκι; .. Εννοώ, θα παίξει κανονικά, ή θα τον βάλει κανα 5λεπτο.. ?

Ρωτάω γιατί αν έχω καταλάβει καλά είναι εντελώς αδιάφορο το ματς ενώ τη Δευτέρα είναι το νοκ-αουτ παιχνίδι του κυπέλλου, σωστά; Και εφόσον κουβαλάει έστω και ελαφρύ τραυματισμό (wink.gif, δεν θα ήταν λογικό να τον ξεκουράσει;

Μη μου πείτε για τον Κολοσσό - εκεί έπρεπε να κερδίσει ο ΠΑΟ, ενώ εδώ από ότι έχω καταλάβει, ίσως και να βολεύει η ήττα. Όχι οτι θα παίξει για να χάσει, αλλά ..καταλαβαίνετε τι εννοώ..


Βέβαια, και με ποια γκαρντ να βγάλει το ματσάκι - και ο Κάρυ και ο Ούκιτς δεν είναι ακριβώς τέρατα υγείας τον τελευταία καιρό..


Τέσπα, εγώ για το fantasy ρωτάω, να τον πουλήσω άραγε τον ΔΔ - ή όχι; rolleyes.gif


Σόρρυ για το ελαφρώς off-topic, νομίζω αφορά τον αγώνα με τη Μακάμπι, αφού σε αυτόν αναφέρομαι. Αν οι διαχειριστές διαφωνούν, ας το μεταφέρουν στο fantasy ...


Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα παίξει και μάλιστα αρκετά! Εδώ τον έβαλε χωρίς προπόνηση και χτυπημένο με την Κολοσσό.... Δεν θα τον βάλει με την Μακάμπι! Όπως είπα προσωπική άποψη είναι αυτή οπότε μην σε πάρω στο λαιμό για το fantasy!
bbplayer
λίγο φλώρικο το χρώμα της σημερινής εμφάνισης. δεν το έχω συνηθίσει
pinkfloyd
Ο Πεδουλακης είναι στο γηπεδο...;
bbplayer
δυο τρια λεπτά να κρατούσε ακόμα η 1η περίοδος και θα με είχε πάρει ο ύπνος...
yorgos
To Σοφοκλή πώς τον υποδέχτηκαν;
bbplayer
νορμάλ. ούτε κρύο ούτε ζέστη
yorgos
Κι από κόσμο πώς πάμε; (γιατί από μπάσκετ...)
t0ny3
Εγω αυτο το μπασκετ δεν μπορω να το παρακολουθησω... Βαλαμε τις λαχανι πιτζαμες και βαρανε τριποντα απο το κρεβατι τους οι παικτες, γιατι για ενα ακομα βραδυ κοιμουνται.

Υ.Γ. Να δουμε ποτε το παθημα θα μας γινει μαθημα με τους τραυματισμους, ο Ουκιτς εχει και παλι ενοχλησεις στο ποδι.

Καληνυχτα Αρτζι...
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Dec 19 2013, 22:29 ) *
Κι από κόσμο πώς πάμε; (γιατί από μπάσκετ...)


ψιλοψόφια πράγματα...κάτι γκαγκαδιασμένα ασχολούνται με τον Ολυμπιακό. Αλλά δεν ανησυχώ. Με τέτοιες εμφανίσεις θα τιγκάρει το ΟΑΚΑ στο τοπ 16...
pinkfloyd
QUOTE (t0ny3 @ Dec 19 2013, 22:31 ) *
Εγω αυτο το μπασκετ δεν μπορω να το παρακολουθησω... Βαλαμε τις λαχανι πιτζαμες και βαρανε τριποντα απο το κρεβατι τους οι παικτες, γιατι για ενα ακομα βραδυ κοιμουνται.

Υ.Γ. Να δουμε ποτε το παθημα θα μας γινει μαθημα με τους τραυματισμους, ο Ουκιτς εχει και παλι ενοχλησεις στο ποδι.

Καληνυχτα Αρτζι...

Σςςςς θα τον ξυπνήσεις
lightday
αν και σχεδόν αδιάφορος αγώνας, πιστεύω ότι πρέπει να αρχίσουν να πέφτουν λίγα καντήλια μέσα στα αποδυτήρια , γιατί ακόμα έχουν εικόνα ομάδας σεπτέβρη και ετοιμότητα προετοιμασίας ....
Boom Dizzle
Τραυματιστηκε ο Ουκιτς...Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!
bbplayer
για πολύ γέλιο η κατάσταση...για πολύ λέμε...ήθελα να'ξερα τι είπαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Αν ήταν μια κακή βραδιά ρε Μέμο δε θα έτρεχε κάστανο...
Anubis
Αργυρη βρισκεσαι στο ΟΑΚΑ σημερα η ο διδυμος αδερφος σου προπονει?
nickagian
QUOTE(bbplayer @ Dec 19 2013, 22:54 ) *
για πολύ γέλιο η κατάσταση...για πολύ λέμε...ήθελα να'ξερα τι είπαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Αν ήταν μια κακή βραδιά ρε Μέμο δε θα έτρεχε κάστανο...


Μήπως απλά δεν πολυκαίγεται ο ΠΑΟ για να κερδίσει? Εδώ που τα λέμε, δεν έχει και τόσο σημασία σε ποιο όμιλο θα βρεθεί... Και τη Δευτέρα έρχεται και ο ημιτελικός...
kostas b
Υπάρχει κάποιος λόγος που επιμένει να βάζει τον ΔΔ? Δηλαδή παίζει να αλλάξει κάτι ή νομίζει πως αν γυρίσει το παιχνίδι θα αλλάξει γνώμη για αυτόν ο κόσμος ή ο ΔΓ?

Παράτα ρε Πεδου το αδιάφορο παιχνίδι κοίτα το επόμενο και απλά φρόντισε να κρατήσεις τη διαφορά σε αξιοπρεπή επίπεδα...
TROGGS
QUOTE(bbplayer @ Dec 19 2013, 23:54 ) *
για πολύ γέλιο η κατάσταση...για πολύ λέμε...


φοβαμαι οτι μετα τα γελια σημερα που δεν ειναι για γελια.. στις 23 θα εχουμε και πολυ κλαμα...πολυ ξεφτιλικη το σημερινο...τι να πω ...εδω ισως να μιλαμε για αλλαγη 5-6 παικτων...
TakeshyKurosawa
Απαράδεκτη η εικόνα του ΠΑΟ σήμερα. Δεν είναι μόνο οι τίτλοι που μετράνε. Παίζεις και για μία από τις πιο βαριές φανέλες της Ευρώπης. Απαράδεκτη αυτή η αδιαφορία και η έλλειψη πάθους.
Quincy
Ρε παιδιά άλλο βαθμολογικά αδιάφορος, κι άλλο αυτό που βλέπουμε, που για να πω την αλήθεια δεν έχω τη λέξη να το περιγράψω.

35 πόντους σε 30 λεπτά, 8 στο 3ο δεκάλεπτο, ο κόσμος πανυγιρίζει τα καλάθια της Μακάμπι

Μόνο και μόνο που σηκώθηκαν 6-7 χιλιάδες άτομα να πάνε γήπεδο, και βλέπουν αυτή την εικόνα και το χειρότερο αυτή την παθητικότητα, πρέπει να το σεβαστείς και να κάνεις κάτι καλύτερο απ αυτό.

Το παλικάρι που ρωτούσε σήμερα πως θα βρει το γήπεδο σκέφτομαι που κατέβηκε από επαρχία για να στηρίξει την ομάδα του. Και βλέπει αυτό.

Πάντως αν το σχέδιο ηταν να υπνωτιστεί η Μακάμπι νομίζω ότι το πέτυχε ο ΠΑΟ. Μέχρι κι αυοί βαρέθηκαν και δεν βλέπουν την ώρα να πάνε στο ξενοδοχείο
t0ny3
Σαν να βλεπω τον Αρτζι να λεει παλι για τραυματισμους και για κουραση. ΟΧΙ μεγαλε απλα η ομαδα δεν βλεπεται κι εσυ μαλλον δεν μπορεις.&-

2/16 3ποντα

Ναι τωρα εχουμε την αλλη καραμελα "βαθμολογικα αδιαφορος", δηλαδη στα προηγουμενα παιχνιδια τι ημασταν;
a.car
θα εχει γουστο ο αγωνας τη Δευτερα. Η μια ομαδα παει τρενο και η αλλη

παραπαιει.
bbplayer
QUOTE (nickagian @ Dec 19 2013, 23:01 ) *
Μήπως απλά δεν πολυκαίγεται ο ΠΑΟ για να κερδίσει? Εδώ που τα λέμε, δεν έχει και τόσο σημασία σε ποιο όμιλο θα βρεθεί... Και τη Δευτέρα έρχεται και ο ημιτελικός...


τέτοιου επιπέδου ομάδες (σαν όνομα μιλάω όχι για το φετινό χάλι) δεν έχουν την δικαιολογία αυτή. πρέπει να είναι ισοπεδωτικές πάντα και παντού. μόνο έτσι κρατιέσαι σε ψηλό επίπεδο και χτίζεις χαρακτήρα. δε νομίζω ότι χαλάστηκε ο Ολυμπιακός με το 10-0.εδώ ο άλλος , ρίξαμε καμια 20αριά στην Πρόκομ και βγήκε και τους "έβριζε"...τι να λέμε τώρα..Δυστυχώς οι συγκρίσεις είναι μοιραίες.

Τώρα όσο γι' αυτό που γράφεις , ότι δεν έχει σημασία σε ποιο όμιλο θα παίξουμε, δεν ξέρω τι εννοείς αλλά συμφωνώ μαζί σου, ότι και να εννοείς. Χωριό που φαίνεται άλλωστε...
nickagian
QUOTE(bbplayer @ Dec 20 2013, 00:17 ) *
τέτοιου επιπέδου ομάδες (σαν όνομα μιλάω όχι για το φετινό χάλι) δεν έχουν την δικαιολογία αυτή. πρέπει να είναι ισοπεδωτικές πάντα και παντού. μόνο έτσι κρατιέσαι σε ψηλό επίπεδο και χτίζεις χαρακτήρα. δε νομίζω ότι χαλάστηκε ο Ολυμπιακός με το 10-0.εδώ ο άλλος , ρίξαμε καμια 20αριά στην Πρόκομ και βγήκε και τους "έβριζε"...τι να λέμε τώρα..Δυστυχώς οι συγκρίσεις είναι μοιραίες.

Τώρα όσο γι' αυτό που γράφεις , ότι δεν έχει σημασία σε ποιο όμιλο θα παίξουμε, δεν ξέρω τι εννοείς αλλά συμφωνώ μαζί σου, ότι και να εννοείς. Χωριό που φαίνεται άλλωστε...


Κοίτα, κι εγώ μαζί σου είμαι 1000%. Πρέπει να παίζεις πάντα και παντού για τη νίκη αν θέλεις να λέγεσαι μεγάλη ομάδα. Και δεν πιστεύω ότι κι ο ΠΑΟ μπήκε αδιάφορος στο ματς. Απλά λέω -θέτοντάς το πιο σωστά- ότι το ματς ψιλοστράβωσε από την αρχή (τα σουτ δεν έμπαιναν με την καμία, εν αντιθέσει με την άλλη πλευρά) οπότε από τη στιγμή που το ματς δεν ήταν ζωής ή θανάτου λίγο ίσως χαλαρώσανε οι παίχτες πνευματικά. Εν πάσει περιπτώσει, εγώ απλά προσπάθησα λίγο να δώσω κάποια ελαφρυντικά.

Από ΄κει και πέρα, αυτό για τους ομίλους δεν το πήγαινα ακριβώς εκεί, όπως το θέτεις εσύ!! Λέω απλώς ότι αφού δε μεταφέρεται το σκορ στην επόμενη φάση, δεν έχει και τόση σημασία σε ποιο γκρουπ θα πέσεις. Αν έχεις υψηλές φιλοδοξίες για τη σαιζόν πρέπει να κερδίσεις τους πιο δυνατούς αντιπάλους που υπάρχουν. Αυτό. Μπορεί να είμαι λάθος, αλλά έτσι το βλέπω.
whaler
Καλησπέρα, η γνώμη μου είναι πως υπάρχει βαθύ πρόβλημα ψυχολογίας, βλέπω πως δεν παίζουν καθόλου άμυνα. Τα περισσότερα τρίποντα ήταν ελεύθερα και υπό πολύ καλές προϋποθέσεις. Δε γίνεται να κάνεις σερί στην 4η περίοδο και να μη μπορείς να το κάνεις στοιχειωδώς σε 3 περιόδους. Απλά ΔΕΝ παίζουν άμυνα, όταν θελήσουν και παίξουν θεωρώ πως θα μπούν και τα σούτ, θα υπάρξει και ψυχολογία.
Αυτό που φαίνεται καθαρά πάντως είναι πως δεν έχουν το μυαλό τους στο παιχνίδι και κυρίως πως και να κάνουν λάθη δε τους βάζει χέρι κανένας. Που είναι οι φωνές, το τρίξιμο των δοντιών;
Πρέπει να συνέλθουν άμεσα και γρήγορα γιατί τα περιθώρια στενεύουν επικίνδυνα και θα καταλήξουμε να αναρωτιόμαστε τι έφταιγε και τι έπρεπε να αλλάξει, αλλά τότε θα είναι αργά. Προς θεού, 2-3 κακές εμφανίσεις είναι μέσα στο παιχνίδι, όταν η εικόνα όμωςείναι αυτή που παρουσιάζεται, τότε υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να αλλάξουν ΠΟΛΛΑ.
badder
Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα του ΠΑΟ είναι το μονοδιάστατο παιχνίδι του. Έχει 4-5 παίκτες οι οποίοι τα κάνουν όλα και οι υπόλοιποι απλά παρακολουθούν. Ο μοναδικός που κάποιες φορές έδινε πρωτοτυπία έφυγε τραυματίας σήμερα. Οι αντίπαλοι προπονητές έχουν καταλάβει πλεον τι να κάνουν και ο Αρτζι δεν έχει καθόλου φαντασία.

Το υλικό της ομάδας δεν είναι κακό. Μια χαρά είναι οι παίκτες και επιπέδου τουλάχιστον για τις 8 καλύτερες ομάδες αλλά η ομάδα έχει πρόβλημα χημείας και δημιουργίας. Και για αυτό φταίει αποκλειστικά ο Αρτζι. Θεωρώ ότι εαν χαθεί ο ημιτελικός την Δευτέρα, ο νέος χρόνος θα έχει άλλον προπονητή για δώρο.
ice-wolf
To αν ήταν ή όχι αδιάφορο ματς, το ακούω βερεσέ
Η εμφάνιση ήταν μακράν η χειροτερη στην πρώτη φάση. Και με τέτοια μυαλά, ο γαύρος θα κάνει πάρτι την Δευτέρα.

Πεδουλάκη, πάρε μαθήματα από τον Μπλατ... Στο τέλος της 3ης περιόδου, οι Μακαμπαίοι κέρδιζαν 23(!) πόντους και μπήκαν στην τέταρτη με σκοπό να διασύρουν τον ΠΑΟ. Πού θα έβρισκαν τέτοια ευκαιρία πάλι....

Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζει ο Αρτζι.
JPK1
QUOTE (ice-wolf @ Dec 19 2013, 23:49 ) *
To αν ήταν ή όχι αδιάφορο ματς, το ακούω βερεσέ
Η εμφάνιση ήταν μακράν η χειροτερη στην πρώτη φάση. Και με τέτοια μυαλά, ο γαύρος θα κάνει πάρτι την Δευτέρα.

Πεδουλάκη, πάρε μαθήματα από τον Μπλατ... Στο τέλος της 3ης περιόδου, οι Μακαμπαίοι κέρδιζαν 23(!) πόντους και μπήκαν στην τέταρτη με σκοπό να διασύρουν τον ΠΑΟ. Πού θα έβρισκαν τέτοια ευκαιρία πάλι....

Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζει ο Αρτζι.



Παιδιά όποια από τις ΤΑΟΥ ή ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ κερδίσει αύριο πάει στον όμιλο του ΟΣΦΠ, άρα θα θέλουν και οι δύο να χάσουν... Εχει να πέσει πολύ γέλιο αύριο, για αυτό πιστεύω ότι ο ΠΑΟ δεν πολύ καιγόταν σήμερα, αφού έτσι απέκλεισε την δεύτερη θέση....
whaler
QUOTE (JPK1 @ Dec 20 2013, 00:02 ) *
Παιδιά όποια από τις ΤΑΟΥ ή ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ κερδίσει αύριο πάει στον όμιλο του ΟΣΦΠ, άρα θα θέλουν και οι δύο να χάσουν... Εχει να πέσει πολύ γέλιο αύριο, για αυτό πιστεύω ότι ο ΠΑΟ δεν πολύ καιγόταν σήμερα, αφού έτσι απέκλεισε την δεύτερη θέση....



Να μην πολυκαίγεσαι , να το δεχτώ. Να παίζεις σαν να μην έχεις ένα πλάνο και να μην παιζεις άμυνα είναι απαράδεκτο...
ice-wolf

Τουλάχιστον, ας προμετρήσουμε στα θετικά την αντίδραση τους τελευταίου δεκαλέπτου. Ωστόσο, ο χρόνος τρέχει γρήγορα και ο Άρτζι πρέπει να βρει λύσεις. Την Δευτέρα έχουμε τον ημιτελικό, ενώ 2/1 ξεκινάει το ΤΟΠ-16.
A.CAB
Με διαφορά το χειρότερό μας παιχνίδι σήμερα και αυτό λέει πολλά. Ντάξει παίξαμε στο 4ο δεκάλεπτο. Μπράβο παλικάρια πάρτε ένα λουκούμι. Φοβερά εκνευριστικό παιχνίδι. Ένοιωσα σαν να μου έκλεψαν τα λεφτά του εισιτηρίου. Οι παίχτες μας είχαν μηδέν νεύρο και μηδέν συγκέντρωση για 30 λεπτά. Πάμε πάλι να μιλήσουμε για το πόσα παιχνίδια αφήνουμε να ξεφύγουν και μετά κυνηγάμε. ΟΚ δεν κρινόταν κάτι φοβερό απόψε αλλά λίγο σεβασμό ρε μάγκες σε μας τους περίεργους που ήρθαμε να σας δούμε. Αν ήταν φιλικό ή προπόνηση να βάζατε τσάμπα είσοδο. 6 αστέρια έχετε στη (λαχανί!) φανέλα. Κρίμα κι άδικο δηλαδή. Η μπάλα εννοείται πως παίρνει και τον Πεδουλάκη για το συνοθίλευμα που κατέβασε.
Και μέσα σ' όλα, πέρα από την τραγική σχεδόν κωμική αστοχία μας, την πατάει και πάλι ο Ούκιτς. Όμορφα πράγματα. Πάμε τώρα για ντέρμπι με 2 33+ στην περιφέρεια και τον κακόμοιρο τον Αποστολίδη που είδε παρκέ σε ματς Ευρολίγκας και έχανε τη μπάλα απ' τα χέρια.
Αν κάτι μπορεί να κρατηθεί από το σημερινό χάλι είναι η αντίδραση στην άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ενεργοποίηση έστω και με το ζόρι του Γιάνκοβιτς που δείχνει πως μπορεί να σταθεί και να βρει χρόνο, η παρουσία του Λάσμε, τα 8 ριμπάουντ του Μπράμου και οι 9 ασιστ του ΔΔ από τις 12 όλες κι όλες.
Χάιλαιτ σε μια φάση που τρέχουμε το σερί στο φινάλε και έχουμε φτάσει στους 11 από τους 23 νομίζω και σε ημιτρανσίσιον ο Μήτσος βγάζει άλει ουπ στο Φώτση ο οποίος εννοείται πως δεν νοιώθει τη γκρίνια, την κακοδαιμονία, την κάκιστη μέρα σε όλους τους τομείς και πάει στα 32 να κάνει κάρφωμα πιάνοντάς την στον αέρα με το ένα χέρι. Δεν ξαναπλησιάσαμε ποτέ.
Επίσης βλέπω το Μπατίστ να μην μπορεί ούτε αυτά τα λίγα τα οποία ήλπιζα ενώ ο Μαυροκεφαλίδης πλέον είναι φουλ εκνευριστικός. Πάει καρφί για τη χειρότερη μεταγραφή μας φέτος και μία από τις χειρότερες για παίχτη που παίρνει πάνω από 750χιλιάρικα.

Για να δούμε πόσοι θα 'χουμε μείνει για τη Δευτέρα (αν και κόβω και το Ρόκο και το Γιόνας κουτσούς και στραβούς να παίζουν). Για το Τοπ16 ας μην μπούμε από τώρα σε διαδικασία του τι μας συμφέρει. Έτσι όπως πάμε δεν έχει καμία απολύτως σημασία.
bbplayer
http://euroleague.sport24.gr/article/25606...s_paixnidi.html

ντάξει ο άνθρωπος μας δουλεύει. ειδικά αυτή την καραμέλα της νευρικότητας την ακούω 3 μήνες τώρα. καραγκιοζιλίκια
roko
Μπραβο στην Μακαμπι και σε αυτον τον πολυ μεγαλο προπονητη τον Μπλατ. Ισοπεδωσε τον Παναθηναικο ο οποιος οτι μπασκετ επαιζε περυσι ακριβως το ιδιο παιζει και φετος. Χατζηγεωργιου περαστικα σου αγορι μου. icon_wave.gif
ptstein
Το προβλημα της ομαδας ειναι επιθετικο,οπως ηταν και περυσι.Ο Πεδουλακης συνεχιζει στο ιδιο μονοτονο μοτιβο των 60-65 ποντων,αγγιζοντας πλεον τα ορια του παραλογου.Δημιουργια 0,το transition αγνωστη λεξη,και τπτ αλλο εκτος απο συνεχομενα σκριν στη μπαλα σε ενα συνεχες γυρω γυρω ολοι.
Θα διαφωνησω με τους φιλους που λενε για Μαυροκεφαλιδη και Μπατιστ,καθως ειδικα ο δευτερος στα παιχνιδια που πηρε χρονο ήταν σχετικα καλος.Ο Μαυροκεφαλιδης ειναι ξεκαθαρο οτι δεν εχει συγκεκριμενο ρολο,αν κ οι χρονοι που παιζει μαλλον ειναι καψωνι προς το προσωπο του.Το αλλο το ανεδοτο με τον Γκιστ στο 5 εδω κ καμποσα παιχνιδια το ξερετε?
Κατα τη γνωμη μου η χρονια πλεον δεν μαζευεται.Η αλλαγη προπονητη θα μπορουσε να φερει ηρεμια και σταδιακη βελτιωση,αλλα εννοειται χωρις ιδιαιτερες αξιωσεις για τα play off της Ευρωλιγκας και το πρωταθλημα.
Τη Δευτερα ειναι ενα αλλο ματς,και κανενας δεν μπορει να προβλεψει πως θα εξελιχθει.Όπως και να χει αντιμετωπιζουμε την καλυτερη ομαδα στην ευρωπη αυτη τη στιγμη,διανυοντας τη χειροτερη μας σεζον ισως μετα το 1996-97.
Τελος σε οποιο ομιλο και αν παει ο ΠΑΟ στην Ευρωλιγκα,δεν νομιζω οτι πιστευει καποιος οτι εχει τυχη οπως ειναι τωρα.Οποτε παμε και βλεπουμε...
j-kidd13
Δεν το ειδα το ματς ολοκληρο γιατι ειχα δουλειες,αλλα απο οσο κοιταγα την τηλεροραση,με επιανε απελπισια...
Το ελεγα,οταν μετα τη νικη στη Ρωσια καποιοι βγηκαν και αρχισαν τα που ειναι τωρα οσοι εκραζαν και αποθεωστε την ομαδα κλπ,να μην παιρνουμε θαρρος γιατι μια καλη εμφανιση με αλλες 8 τραγικες δεν λεει τιποτα...Η ομαδα εχει προβλημα...
Μακαρι να βελτιωθει στην πορεια,οπως συνεβει και περσυ.Αυτο που εχω να πω οτι η οαμδα χρειαζεται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ πλευ μεικερ αξιας,και εναν σεντερ.Μαυροκεφαλιδης δεν γινεται να υπαρχει στο ροστερ,με την παρουσια που εχει ως τωρα.
roko
QUOTE (ptstein @ Dec 20 2013, 01:35 ) *
Το προβλημα της ομαδας ειναι επιθετικο,οπως ηταν και περυσι.Ο Πεδουλακης συνεχιζει στο ιδιο μονοτονο μοτιβο των 60-65 ποντων,αγγιζοντας πλεον τα ορια του παραλογου.Δημιουργια 0,το transition αγνωστη λεξη,και τπτ αλλο εκτος απο συνεχομενα σκριν στη μπαλα σε ενα συνεχες γυρω γυρω ολοι.
Θα διαφωνησω με τους φιλους που λενε για Μαυροκεφαλιδη και Μπατιστ,καθως ειδικα ο δευτερος στα παιχνιδια που πηρε χρονο ήταν σχετικα καλος.Ο Μαυροκεφαλιδης ειναι ξεκαθαρο οτι δεν εχει συγκεκριμενο ρολο,αν κ οι χρονοι που παιζει μαλλον ειναι καψωνι προς το προσωπο του.Το αλλο το ανεδοτο με τον Γκιστ στο 5 εδω κ καμποσα παιχνιδια το ξερετε?
Κατα τη γνωμη μου η χρονια πλεον δεν μαζευεται.Η αλλαγη προπονητη θα μπορουσε να φερει ηρεμια και σταδιακη βελτιωση,αλλα εννοειται χωρις ιδιαιτερες αξιωσεις για τα play off της Ευρωλιγκας και το πρωταθλημα.
Τη Δευτερα ειναι ενα αλλο ματς,και κανενας δεν μπορει να προβλεψει πως θα εξελιχθει.Όπως και να χει αντιμετωπιζουμε την καλυτερη ομαδα στην ευρωπη αυτη τη στιγμη,διανυοντας τη χειροτερη μας σεζον ισως μετα το 1996-97.
Τελος σε οποιο ομιλο και αν παει ο ΠΑΟ στην Ευρωλιγκα,δεν νομιζω οτι πιστευει καποιος οτι εχει τυχη οπως ειναι τωρα.Οποτε παμε και βλεπουμε...


Tην Δευτερα ερχεται ο Χαρος με το δρεπανι μην το ψαχνεις smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(roko @ Dec 20 2013, 01:42 ) *
Tην Δευτερα ερχεται ο Χαρος με το δρεπανι μην το ψαχνεις smiley.gif

Ποιος ειναι ο χαρος με το δρεπανι?Δεν νομιζω να παιζουμε με τους Ιντιανα Πεισερς..
Οκ με το χιουμορ,αλλα προσεξτε λιγο πως εκφραζεστε γιατι δεν θελει πολυ να αναψουν τα αιματα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.