Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS ΕΣΚΑΝΑ 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
basket4
Μιας και τα πρωταθλήματα τελείωσαν και είμαστε σε μεταβατική περίοδο και οι ομάδες πλέον θα πρέπει να ξεκινάνε τον σχεδιασμό τους για τη νέα περίοδο, ότι αφορά μεταγραφές, ανανεώσεις παικτών και προπονητών των ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ ας γράφονται εδώ, να είναι όλα μαζεμένα.


Κάνω εγώ την αρχή με 2 ειδήσεις που αφορούν προπονητές

bball.gif Στο Ελληνικό νέος προπονητής , ο Ρουμπελάκης
bball.gif Ο Αδάμ θα προπονεί τη νέα χρονιά τον Φοίνικα Πειραιά
magickaminia
Γραφτηκε σημερα στο ΦΩΣ οτι ο Λειβαδης αποχωρησε απο τους Κυριαρχους.
Επισης προ ημερων γραφτηκε οτι ο Βατιστας ανελαβε τον Πειραικο.
Τελος γραφτηκε οτι συζηταει επιτελους η ΕΣΚΑΝΑ για δημιουργια Β κατηγοριας. Παλι καλα εστω και αργα. Προταση μου στην κατηγορια αυτη να μπορουν να συμμετεχουν και ομαδες Νεανιδων για να παιρνουν παραστασεις τα νεα κοριτσια. Ουτως ή αλλως οπως αποδειχθηκε φετος περιτρανα το επιπεδο των γυναικειων ομαδων της ΕΣΚΑΝΑ ηταν τοσο υψηλο που τελικα νεανιδες πηραν το Κυπελλο και αν παιζαν και στο Πρωταθλημα σιγουρα θα το παιρναν και αυτο. Το να υπαρχει πρωταθλημα για να λες οτι συμμετεχεις ταχα , νομιζω οτι ειναι ματαιοδοξια οταν αυτο ειναι επιπεδου σχολικου μπασκετ. Πρεπει να το μελετησουν καλυτερα το θεμα και τα σωματεια και η ΕΣΚΑΝΑ. Καλυτερα να υπαρχουν Ακαδημιες εκμαθησης καλαθοσφαιρισης παρα ομαδες που χανουν με 60 ποντους απο αλλους αντιπαλους. Δεν προσφερουν τιποτα ουτε στο αθλημα ουτε στην αξιοπιστια του. blove.gif
leonkalf
Ξαναφτιάχνει γυναικείο τμήμα ο Φοίνιξ Αγίας Σοφίας!

Μια από τις ιστορικές ομάδες του Πειραιά, ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας, επαναδραστηριοποιεί το γυναικείο του τμήμα μπάσκετ από την νέα σεζόν και θα κατέβει στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ. Ο περιαϊκός σύλλογος που είχε κατακτήσει το πρωτάθλημα της ενωμένης ΕΣΚΑ τη σεζόν 1990-91 οργανώνει και πάλι τις υποδομές του με αρκετά κοριτσάκια ενώ την στελέχωση του γυναικείου τμήματος θα αναλάβει ο Κυριάκος Αράπης, που ήταν προπονητής στους Κυρίαρχους όταν βρίσκονταν στην Α2 πριν από τέσσερα χρόνια ενώ τα τελευταία δύο χρόνια είναι τεχνικός στα τμήματα υποδομής του Παλαιού Φαλήρου.


πηγή: weplayball.gr
leonkalf
Με Ρουμπελάκη στον πάγκο το φιλόδοξο Ελληνικό

Ψηλά τον πήχη για τη νέα σεζόν βάζει το Ελληνικό, που θέλει να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα των νοτίων προαστίων έλυσε τη συνεργασία της με τον Πέτρο Αναγνωστόπουλο, που ήταν στο τιμόνι τα τελευταία χρόνια και έδωσε τις τύχες της ομάδας στον Γιώργο Ρουμπελάκη. Ο νεαρός τεχνικός τη χρονιά που μας πέρασε, ήταν βοηθός προπονητή στον Ατρόμητο Πειραιά μέχρι να αποχωρήσει ο Αγγελος Γεωργάκης.

Στόχος του Ελληνικού από τις πρώτες του κινήσεις στο παζάρι είναι να αποκτήσει έμπειρες και καταξιωμένες παίκτριες με σκοπό να κερδίσει την άνοδο στην Α2 κατηγορία. Για το λόγο αυτό έχει χτυπήσει την πόρτα αρκετών παικτριών από ομάδες Α1 και Α2 κατηγορίας. Μάλιστα, ο χρηματοδότης που έχει αναλάβει να βοηθήσει την ομάδα φέτος δείχνει διάθεση να βάλει το χέρι στην τσέπη για να προσελκύσει το ενδιαφέρον των αθλητριών. Τις επόμενες μέρες θα υπάρξουν περισσότερες λεπτομέρειες για τις κινήσεις του συλλόγου στο παζάρι αλλά προς το παρόν θεωρείται δεδομένη η απόκτηση της Αννας Ρουμπελάκη (29χρ, 1.77μ, γκαρντ), αδερφής του προπονητή Γιώργου, από τον Ατρόμητο Πειραιά.


Ισως ένα απρόβλεπτο εμπόδιο στις φιλοδοξίες της ομάδας μπορεί να αποτελέσει το γεγονός ότι η ΕΣΚΑΝΑ σκέφτεται φέτος σοβαρά τη δημιουργία και πάλι Β' κατηγορίας με τη συμμετοχή των νέων ομάδων του πρωταθλήματος (πχ Φοίνιξ Αγ. Σοφίας), τις ομάδες νεανίδων που παίζουν σε εθνικές κατηγορίες (ώστε να παίρνουν σημαντικές εμπειρίες) και τις ομάδες που κατέλαβαν τις τελευταίες θέσεις στον όμιλο 9-17 της περσινής περιόδου. Σε αυτή την περίπτωση το Ελληνικό που πέρσι κατετάγη 15ο απειλείται άμεσα με συμμετοχή στην Β' κατηγορία, κάτι που πιθανό να αλλάξει τα πλάνα του συλλόγου.


πηγή: weplayball.gr
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 2 2010, 17:56 ) *
Με Ρουμπελάκη στον πάγκο το φιλόδοξο Ελληνικό

Ψηλά τον πήχη για τη νέα σεζόν βάζει το Ελληνικό, που θέλει να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα των νοτίων προαστίων έλυσε τη συνεργασία της με τον Πέτρο Αναγνωστόπουλο, που ήταν στο τιμόνι τα τελευταία χρόνια και έδωσε τις τύχες της ομάδας στον Γιώργο Ρουμπελάκη. Ο νεαρός τεχνικός τη χρονιά που μας πέρασε, ήταν βοηθός προπονητή στον Ατρόμητο Πειραιά μέχρι να αποχωρήσει ο Αγγελος Γεωργάκης.

Στόχος του Ελληνικού από τις πρώτες του κινήσεις στο παζάρι είναι να αποκτήσει έμπειρες και καταξιωμένες παίκτριες με σκοπό να κερδίσει την άνοδο στην Α2 κατηγορία. Για το λόγο αυτό έχει χτυπήσει την πόρτα αρκετών παικτριών από ομάδες Α1 και Α2 κατηγορίας. Μάλιστα, ο χρηματοδότης που έχει αναλάβει να βοηθήσει την ομάδα φέτος δείχνει διάθεση να βάλει το χέρι στην τσέπη για να προσελκύσει το ενδιαφέρον των αθλητριών. Τις επόμενες μέρες θα υπάρξουν περισσότερες λεπτομέρειες για τις κινήσεις του συλλόγου στο παζάρι αλλά προς το παρόν θεωρείται δεδομένη η απόκτηση της Αννας Ρουμπελάκη (29χρ, 1.77μ, γκαρντ), αδερφής του προπονητή Γιώργου, από τον Ατρόμητο Πειραιά.


Ισως ένα απρόβλεπτο εμπόδιο στις φιλοδοξίες της ομάδας μπορεί να αποτελέσει το γεγονός ότι η ΕΣΚΑΝΑ σκέφτεται φέτος σοβαρά τη δημιουργία και πάλι Β' κατηγορίας με τη συμμετοχή των νέων ομάδων του πρωταθλήματος (πχ Φοίνιξ Αγ. Σοφίας), τις ομάδες νεανίδων που παίζουν σε εθνικές κατηγορίες (ώστε να παίρνουν σημαντικές εμπειρίες) και τις ομάδες που κατέλαβαν τις τελευταίες θέσεις στον όμιλο 9-17 της περσινής περιόδου. Σε αυτή την περίπτωση το Ελληνικό που πέρσι κατετάγη 15ο απειλείται άμεσα με συμμετοχή στην Β' κατηγορία, κάτι που πιθανό να αλλάξει τα πλάνα του συλλόγου.


πηγή: weplayball.gr

Φιλε Λεο με ολο το σεβασμο , το συγκεκριμενο δημοσιευμα βριθει ασαφειων. Πρωτον ο Γ.Ρουμπελακης δεν αποχωρησε απο τον παγκο του Ατρομητου μαζι με τον Α.Γεωργακη αλλα πολυ νωριτερα ητοι στις αρχες του Β γυρου. Το θεμα δε της δεδομενης αποκτησης της αδελφης του Αννας εγω το βρισκω μαλλον αποκυημα φαντασιας. Η παικτρια ανηκει στον Ατρομητο Π. προερχεται απο δυο πολυ καλες χρονιες μια στο Γαλατσι και μια στον Ατρομητο και δεν νομιζω οτι θα φυγει χωρις οικονομικα ανταλλαγματα , αλλωστε οπως ακουω ο Ατρομητος εχει προχωρησει σε συνενωση να το πω με τον Πειραικο και με κοουτς το Λειβαδη εχει βλεψεις ακομη και για ανοδο. Ετσι ακουγεται. Οσον αφορα την Β κατηγορια οπως γνωριζω πρωταθλημα με λιγοτερες απο 10 ομαδες στην Α κατηγορια δεν γινεται. Εισαι σιγουρος οτι υπαρχουν 10 ομαδες για να σχηματισουν Β κατηγορια; blove.gif
leonkalf
Μιχάλη,
όπως βλέπεις το κείμενο είναι από το site weplayball.gr (το αναφέρω στο τέλος του post σαν την πηγή του κειμένου). Μην ρωτάς λοιπόν εμένα πως θα πάρει την Άννα από τον Ατρόμητο και με τι αντάλλαγμα, και αν είμαι σίγουρος ότι θα γίνει πρωτάθλημα Β' κατηγορίας...
Δεν είναι δικές μου πληροφορίες και εκτιμήσεις.
leonkalf
Ανέλαβε τους Κυρίαρχους η Χατζηδάκη

Η Κατερίνα Χατζηδάκη ανέλαβε τους Κυρίαρχους στη θέση του Γιώργου Λειβάδη που αποχώρησε μετά από τρία χρόνια στον σύλλογο. Η Ελληνίδα προπονήτρια θα παραμείνει στο πόστο της ως ασίσταντ κόουτς στην Παιανία έστω και με μειωμένες αρμοδιότητες λόγω φόρτου εργασίας και όπως τόνισε αποκλειστικά στο WePlayBall, θα φτιάξει μια ομάδα που θα παίζει καλό μπάσκετ και θα παλεύει για το καλύτερο δυνατό στην κατηγορία.

Αναλυτικά όσα δήλωσε η νέα προπονήτρια των Κυριάρχων στο WePlayBall: «Ευχαριστώ τον πρόεδρο που μου εμπιστεύεται τις τύχες της ομάδας. ΘΑ προσπαθήσουμε με σχεδόν μηδενικό μπάτζετ μιας και οι καιροί ατό υποδεικνύον, να φτίαξουμε ένα αξιόλογο και ανταγωνιστικό σύνολο χωρίς να θέτουμε αρχικά στόχο ανόδου. Πάμε για ό,τι καλύτερο και πάνω απ' όλα θέλουμε να παίξουμε καλό μπάσκετ. Πρόθεσή μου είναι να παραμείνει ο βασικός κορμός της ομάδας και να κάνουμε 3-4 καλές προσθήκες. Από την επόμενη βδομάδα θα δοκιμαστούν κάποιες παίκτριες και αν ταιριάζουν με την φιλοσοφία μας, θα γίνουν κινήσεις να αποκτηθούν».


πηγή: weplayball.gr
leonkalf
Στον Πειραϊκό ο Λειβάδης

Τις τύχες του Πειραικού θα αναλάβει ο Λειβάδης. Αν και πρόσφατα αποχώρησε από τους Κυρίαρχους, θα παραμείνει στην κατηγορία, αφού ο Πειραικός υποβιβάστηκε από την Α2 στην Ά Εσκανά.
Μετά από δύο επιτυχημένες χρονιές στους Κυρίαρχους με παρουσία στους τελικούς ανόδου της Ένωσης, κάνει νέα αρχή στην Πειραϊκή ομάδα.

πηγή: weplayball.gr
air jordan
QUOTE(leonkalf @ Jun 4 2010, 13:32 ) *
Στον Πειραϊκό ο Λειβάδης

Τις τύχες του Πειραικού θα αναλάβει ο Λειβάδης. Αν και πρόσφατα αποχώρησε από τους Κυρίαρχους, θα παραμείνει στην κατηγορία, αφού ο Πειραικός υποβιβάστηκε από την Α2 στην Ά Εσκανά.
Μετά από δύο επιτυχημένες χρονιές στους Κυρίαρχους με παρουσία στους τελικούς ανόδου της Ένωσης, κάνει νέα αρχή στην Πειραϊκή ομάδα.

πηγή: weplayball.gr

Κατ'αρχην συμφωνω με τον magic πως φετος η συνενωση του Ατρομητου και του Πειραικου μπορει να χτυπησει και ανοδο και σχετικα με τον προπονητη Λειβαδη, ανελαβε την ενωση αυτον τον δυο σωματειων του Ατρομητου & του Πειραικου,αν δεν το γνωριζεις!!!
tatr6
QUOTE (air jordan @ Jun 4 2010, 19:01 ) *
Κατ'αρχην συμφωνω με τον magic πως φετος η συνενωση του Ατρομητου και του Πειραικου μπορει να χτυπησει και ανοδο και σχετικα με τον προπονητη Λειβαδη, ανελαβε την ενωση αυτον τον δυο σωματειων του Ατρομητου & του Πειραικου,αν δεν το γνωριζεις!!!



Στο κάτω κάτω μέρος του post του leonkalf μπορεις να διαβάσεις ότι γράφει πως πηγή αυτών που ποστάρει είναι το weplayball, πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι δικιά του πληροφορία αλλά ποστάρει κάτι που έχει δημοσιεύσει ένα site που ασχολείται με το γυναικείο μπάσκετ. Οπότε την όποια αντίρρηση σου καλό θα ήταν απλά την εκφράσεις και όχι να κρίνεις κάποιον για κάτι που δεν το έγραψε ο ίδιος.
leonkalf
Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω κι εγώ, με πρόλαβε η tatr6.
Kαλό θα είναι να διαβάζετε πιο προσεκτικά τα posts. Το είχα γράψει και πριν λίγες μέρες στον magickaminia, σχετικά με το ότι όταν γράφεται πηγή στο τέλος του post είναι από κάποιο άλλο site και όχι λέξεις του poster.

air jordan (ή αλλιώς Αγγελική?), καλή αρχή με τον coach Λειβάδη και να τον ακούς.
Αν έχεις πληροφορίες και νέα που ξέρεις, γράφε τα να τα μαθαίνουμε και όλοι εμείς..



bball.gif Όπως έμαθα, ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου μάλλον δεν θα κατεβάσει ομάδα του χρόνου, και έτσι θα μείνουν ελεύθερες όλες οι παίκτριές του.
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 7 2010, 12:15 ) *
Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω κι εγώ, με πρόλαβε η tatr6.
Kαλό θα είναι να διαβάζετε πιο προσεκτικά τα posts. Το είχα γράψει και πριν λίγες μέρες στον magickaminia, σχετικά με το ότι όταν γράφεται πηγή στο τέλος του post είναι από κάποιο άλλο site και όχι λέξεις του poster.

air jordan (ή αλλιώς Αγγελική?), καλή αρχή με τον coach Λειβάδη και να τον ακούς.
Αν έχεις πληροφορίες και νέα που ξέρεις, γράφε τα να τα μαθαίνουμε και όλοι εμείς..



bball.gif Όπως έμαθα, ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου μάλλον δεν θα κατεβάσει ομάδα του χρόνου, και έτσι θα μείνουν ελεύθερες όλες οι παίκτριές του.

Λεο εχω την εντυπωση οτι η φετινη ΕΣΚΑΝΑ οσον αφορα το γυναικειο τμημα της θα ειναι το πιο τραγικο πρωταθλημα απο την συσταση της. Θα τριζουν τα κοκκαλα του Καπαγερωφ. Οχι μονο αμφιβαλλω για το αν θα υπαρχει Β κατηγορια , αλλα αμφιβαλλω ακομα και για τον τροπο διεξαγωγης του νεου πρωταθληματος. Μπορει να παιζει τον ρολο της η οικονομικη κριση αλλα θεωρω οτι παιζει μεγαλο ρολο και η ανυπαρξια των ανθρωπων που ασχολουνται με τον χωρο. Αν εξαιρεσεις ελαχιστες περιπτωσεις τα τελευταια χρονια με τον χωρο ασχοληθηκαν ή καιροσκοποι ή μικροαπατεωνες ή γονεις που σαν στοχο εβαζαν την σιγουρη συμμετοχη των παιδιων τους. Για εμενα φωτεινες εξαιρεσεις αποτελουν ανθρωποι σαν τον κ.Καρανικολα στο Καλαμακι 'η ακομα και τους γονεις στον Αρη Γλ. και την Ευρυαλη που δουλευουν με τα παιδια των περιοχων τους με κινητρο το μερακι για το αθλημα. Δεν ριχνω βεβαια φραγκελιο σε κανεναν γιατι ολοι ξεκινουν απο ενα βασικο κινητρο την ματαιοδοξια τους για διακριση της ομαδας. Κλεινοντας θελω να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου σε ενα εργατη της Δυτ. Περιφερειας το Γ.Διολετη που κρατα ψηλα τη σημαια στην Μανδρα και του ευχομαι να εχει την δυναμη και την βοηθεια απο τους ανθρωπους του ΓΑΣ να συνεχισει το εργο του . blove.gif
kasper7
QUOTE(magickaminia @ Jun 7 2010, 14:47 ) *
Κλεινοντας θελω να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου σε ενα εργατη της Δυτ. Περιφερειας το Γ.Διολετη που κρατα ψηλα τη σημαια στην Μανδρα και του ευχομαι να εχει την δυναμη και την βοηθεια απο τους ανθρωπους του ΓΑΣ να συνεχισει το εργο του . blove.gif


Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά άκουσα κάποιες φήμες πως δεν θα συνεχίσει την Μάνδρα ο Διολέτης. Ελπίζω να μην ισχύει, γιατί παρά το γεγονός πως δεν τον γνωρίζω προσωπικά, ξέρω πως είναι άνθρωπος που ασχολείται και έχει να επιδείξει και έργο στις ομάδες της περιοχής.
gdio
Να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια, είναι αλήθεια όμως ότι δεν θα συνεχίσω την συνεργασία μου με τον σύλογο της Μάνδρας. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω την πρόεδρο κα Δούκα Μαρία και όλες τις παίκτριες που έπαιξαν στην ομάδα αυτό το διάστημα για την συνεργασία τους και τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε όλα αυτά τα χρόνια. Εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα και επιτυχίες. Ελπίζω ο φίλος Μιχάλης να διαψευστεί για το μέλλον του γυναικείου μπάσκετ στην ΕΣΚΑΝΑ. Ξέρω ότι κι αυτός θα χαρει αν συμβει αυτό. blove.gif
magickaminia
QUOTE(gdio @ Jun 7 2010, 14:50 ) *
Να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια, είναι αλήθεια όμως ότι δεν θα συνεχίσω την συνεργασία μου με τον σύλογο της Μάνδρας. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω την πρόεδρο κα Δούκα Μαρία και όλες τις παίκτριες που έπαιξαν στην ομάδα αυτό το διάστημα για την συνεργασία τους και τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε όλα αυτά τα χρόνια. Εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα και επιτυχίες. Ελπίζω ο φίλος Μιχάλης να διαψευστεί για το μέλλον του γυναικείου μπάσκετ στην ΕΣΚΑΝΑ. Ξέρω ότι κι αυτός θα χαρει αν συμβει αυτό. blove.gif

Μακαρι να βγω ψευτης Γιωργο. Εγω σου ευχομαι καλη συνεχεια με οτι κι αν καταπιαστεις στην προπονητικη σου καριερα. Εγω προσωπικα δεν θα ξανασχοληθω διοικητικα και θερμα με τα πεπραγμενα της ΕΣΚΑΝΑ και του Ατρομητου Π ή οπως αλλιως αυτος θα λεγεται εφ εξης. Θα παρακολουθω τα νεα απο το Φως καθε Τριτη και απο το φορουμ. blove.gif
magickaminia
QUOTE(coachzach @ Jun 8 2010, 15:13 ) *
εχω ακουσει πως αφορα μονο το γυναικειο αλλα ο χρονος θα δειξει πιο σιγουρα

Κοουτς μας προλαβε ο ιδιος ο Πειραικος Συνδεσμος με τον κ.Λιβιερατο με το δημοσιευμα στο Φως. Κριμα για το Γιωργο Λειβαδη που βρεθηκε ξαφνικα χωρις ομαδα. Ποιος ξερει αραγε τι συνολο θα κατεβασει στους αγωνστικους χωρους τοσο ο Πειραικος οσο και ο Ατρομητος στο γυναικειο μπασκετ. Τελος για το φιλο Γιωργο θελω να ξερει οτι του χρωσταω ενα τραπεζι και οταν ερθει με οποιοδηποτε ομαδα οποιουδηποτε αθληματος στον Πειραια θα τον περιμενω με την οικογενεια μου δηλ. την συζυγο και τα δυο παιδια μου. blove.gif
leonkalf
bball.gif H EA Νικαίας θα κατεβάσει γυναικείο τμήμα την νέα χρονιά, με προπονητή τον Ισίδωρο Σκούφαλο.

Ήδη κάνει προπονήσεις και στελεχώνει το ροστερ της.
tatr6
Δεν θα συνεχίσει φέτος στον Πορφύρα η Ντορίτα Δέδε.

Η συνεργασία της με την ομάδα του Πειραιά λύθηκε διατηρώντας όμως πολύ καλές σχεσείς με την διοίκηση της ομάδας.
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 9 2010, 16:44 ) *
bball.gif H EA Νικαίας θα κατεβάσει γυναικείο τμήμα την νέα χρονιά.

Ήδη κάνει προπονήσεις και στελεχώνει το ροστερ της.

Λεο μπορεις να μας πεις ποσες σε αριθμο τελικα ειναι οι ομαδες που θελουν να συμμετασχουν στο Γυναικειο πρωταθλημα; Αν το γνωριζεις βεβαια , και ποτε θα οριστικοποιηθει ο τροπος διεξαγωγης του πρωταθληματος; blove.gif
leonkalf
Μιχάλη, που να ξέρω εγώ αυτά που ρωτάς? Τι είμαι, στο ΔΣ της εσκανα???? blink.gif

Τις απαντήσεις μπορεί να στις δώσει μόνο η διοργανώτρια αρχή.
Αν ποτέ είμαι εκεί, τότε μπορείς να με ρωτήσεις.. laugh.gif
eco
bball.gif Η Ντορίτα Δέδε πράγματι δε θα συνεχίσει στον Πορφύρα. Ξέρω πως δε συμφώνησε με το σχεδιασμό και τα πλάνα της ομάδας τη νέα σεζόν και αποχώρησε..


jsoiler
Μεγάλες μεταγραφές στην Εσκανα φέτος όχι μόνο από το ελληνικό αλλά και από ομάδα του Πειραιά που έχει πάρει αρκετές παίκτριες από Α2......
kat
QUOTE (jsoiler @ Jun 11 2010, 02:26 ) *
Μεγάλες μεταγραφές στην Εσκανα φέτος όχι μόνο από το ελληνικό αλλά και από ομάδα του Πειραιά που έχει πάρει αρκετές παίκτριες από Α2......


Απλώς ο Αδαμ έχει παραμηθιάσει κ έχει πάρει το μισό παγράτι..Μέχρι να φύγουν και απο εκεί όλοι μαζί.....
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 10 2010, 17:32 ) *
Μιχάλη, που να ξέρω εγώ αυτά που ρωτάς? Τι είμαι, στο ΔΣ της εσκανα???? blink.gif

Τις απαντήσεις μπορεί να στις δώσει μόνο η διοργανώτρια αρχή.
Αν ποτέ είμαι εκεί, τότε μπορείς να με ρωτήσεις.. laugh.gif

Σορι ρε Λεο αλλα εχει φτασει 11 ο μηνας και η μοναδικη πηγη ενημερωσης το ΦΩΣ δεν αναφερει τιποτα. Τι σκατα μαγειρεματα γινονται παλι; Παντως μ αρεσει που ενω στις μεγαλες κατηγοριες Α1 και Α2 εχουν τρελαθει στα λουκετα στην ΕΣΚΑΝΑ φαινεται οτι θα ειναι η μπασκετικη Ιθακη για ολες τις μπασκεμπολιστριες που εχουν να δουν το χρωμα του χρηματος εκει που παιζαν τουλαχιστον 1 χρονο, το ιδιο ισχυει και για τους προπονητες. blove.gif
leonkalf
ΟΚ, κανένα πρόβλημα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου για το τι θα γίνει από ενδιαφέρον στα τεκταινόμενα. Μην αγχώνεσαι.. κάποια στιγμή όλο και κάποια ανακοίνωση θα βγει.

Εκτός αν μας ενημερώσουν νωρίτερα κάποιοι που μπαίνουν εδώ και διαβάζουν αλλά δεν γράφουν τίποτα...

Αυτό που λες για παίκτριες που βρήκαν μπασκετική Ιθάκη στην εσκανα πως προκύπτει? Πες μας τις πληροφορίες σου περί μεταγραφών. Μόνο για το Ελληνικό έχουμε μάθει ότι κάνει κινήσεις.. Για πες μας ονόματα και ομάδες λοιπόν.
coachzach
QUOTE(leonkalf @ Jun 11 2010, 15:19 ) *
ΟΚ, κανένα πρόβλημα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου για το τι θα γίνει από ενδιαφέρον στα τεκταινόμενα. Μην αγχώνεσαι.. κάποια στιγμή όλο και κάποια ανακοίνωση θα βγει.

Εκτός αν μας ενημερώσουν νωρίτερα κάποιοι που μπαίνουν εδώ και διαβάζουν αλλά δεν γράφουν τίποτα...

Αυτό που λες για παίκτριες που βρήκαν μπασκετική Ιθάκη στην εσκανα πως προκύπτει? Πες μας τις πληροφορίες σου περί μεταγραφών. Μόνο για το Ελληνικό έχουμε μάθει ότι κάνει κινήσεις.. Για πες μας ονόματα και ομάδες λοιπόν.


ναι πολυ καλο θα ηταν να μαθουμε ομαδες και παιχτριες που εχουν κανει μεταγραφες γιατι ονοματα δεν εχουν βγει... blove.gif
BBfun
QUOTE(eco @ Jun 11 2010, 03:55 ) *
bball.gif Η Ντορίτα Δέδε πράγματι δε θα συνεχίσει στον Πορφύρα. Ξέρω πως δε συμφώνησε με το σχεδιασμό και τα πλάνα της ομάδας τη νέα σεζόν και αποχώρησε..



Το Δ.Σ. του Πορφύρα θα ήθελε να ευχαριστήσει την Ντορίτα Δέδε για τα 3 χρόνια μιας πολύ καλής συνεργασίας και ιδιαίτερα ο έφορος του γυναικείου τμήματος ο κύριος Γιάννης Βασιλείου.Της ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην πορεία και καριέρα της,κάτι για το οποίο γνωρίζοντας το χαρακτήρα της και τη δουλειά της,είναι βέβαιο.
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 11 2010, 15:19 ) *
ΟΚ, κανένα πρόβλημα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου για το τι θα γίνει από ενδιαφέρον στα τεκταινόμενα. Μην αγχώνεσαι.. κάποια στιγμή όλο και κάποια ανακοίνωση θα βγει.

Εκτός αν μας ενημερώσουν νωρίτερα κάποιοι που μπαίνουν εδώ και διαβάζουν αλλά δεν γράφουν τίποτα...

Αυτό που λες για παίκτριες που βρήκαν μπασκετική Ιθάκη στην εσκανα πως προκύπτει? Πες μας τις πληροφορίες σου περί μεταγραφών. Μόνο για το Ελληνικό έχουμε μάθει ότι κάνει κινήσεις.. Για πες μας ονόματα και ομάδες λοιπόν.

Γι αυτο θετω επιμονα το θεμα των προκηρυξεων. Ακουγεται οτι με την ελλειψη χρηματων πολλες και καλες παικτριες θα πανε σε χαμηλοτερες κατηγοριες για να εισπραξουν επιτελους κανενα Ευρο. Ακουγεται εντονα οτι τοσο στην Α1 οσο και στην Α2 ελαχιστα σωματεια τακτοποιησαν τις οικονομικες τους εκκρεμοτητες και τα περισσοτερα προτεινουν μειωση αποδοχων ανω του 30 τοις εκατο. Οποτε αν σωματειο ΕΣΚΑΝΑ προτεινει λεμε τωρα 700 Ε και παρει κανα 2.000 Ε προκαταβολη η παικτρια με τα χιλια θα πηγαινε οποιαδηποτε αθλητρια να παιξει. Απο πληροφοριες ξερω οτι ομαδες της Α2 περσι δεν εδωσαν ουτε 2ο μισθο στις παικτριες και στην Α1 ακομη και τωρα υπαρχουν ομαδες που χρωστανε την μιση χρονια. blove.gif
coachzach
QUOTE(magickaminia @ Jun 12 2010, 11:55 ) *
Γι αυτο θετω επιμονα το θεμα των προκηρυξεων. Ακουγεται οτι με την ελλειψη χρηματων πολλες και καλες παικτριες θα πανε σε χαμηλοτερες κατηγοριες για να εισπραξουν επιτελους κανενα Ευρο. Ακουγεται εντονα οτι τοσο στην Α1 οσο και στην Α2 ελαχιστα σωματεια τακτοποιησαν τις οικονομικες τους εκκρεμοτητες και τα περισσοτερα προτεινουν μειωση αποδοχων ανω του 30 τοις εκατο. Οποτε αν σωματειο ΕΣΚΑΝΑ προτεινει λεμε τωρα 700 Ε και παρει κανα 2.000 Ε προκαταβολη η παικτρια με τα χιλια θα πηγαινε οποιαδηποτε αθλητρια να παιξει. Απο πληροφοριες ξερω οτι ομαδες της Α2 περσι δεν εδωσαν ουτε 2ο μισθο στις παικτριες και στην Α1 ακομη και τωρα υπαρχουν ομαδες που χρωστανε την μιση χρονια. blove.gif


δυστυχως φιλε ματζικ σε βρισκω αρκετα αισιοδοξο.πιστευω πως ομαδες α1 και α2 οπως λες και δε μπορεσαν να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις τους.θα ειναι οι ομαδες της εσκανα.....??????και ειδικα με κατι τρελα λεφτα που εχω ακουσει για κανα 2 σωματεια....?κανα ευρω θα εισπραξουν.ολα οσα θα τους ταξουν για να ερθουν πιστευω πως οχι.μακαρι να βγει αληθινη η δικη σου προβλεψη... blove.gif
WATCHER
QUOTE(coachzach @ Jun 12 2010, 13:01 ) *
δυστυχως φιλε ματζικ σε βρισκω αρκετα αισιοδοξο.πιστευω πως ομαδες α1 και α2 οπως λες και δε μπορεσαν να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις τους.θα ειναι οι ομαδες της εσκανα.....??????και ειδικα με κατι τρελα λεφτα που εχω ακουσει για κανα 2 σωματεια....?κανα ευρω θα εισπραξουν.ολα οσα θα τους ταξουν για να ερθουν πιστευω πως οχι.μακαρι να βγει αληθινη η δικη σου προβλεψη... blove.gif


Έχεις απόλυτο δίκιο. Πάλι θα μείνουν απλήρώτες οι παίχτριες. Τα σωματεία που είναι σοβαρά και πληρώνουν τις υποχρεώσεις τους είναι λίγα και πιστεύω γνωστά. Με πυροτεχνήματα και ταξίματα δεν γινονται ομαδες. Και 8α ήθελα να προσθέσω και τον προβληματισμό μου πως παίτριες που μπορούν να πρωταγωνιστήσουν στην Α2 ή να παίξουν με αξιοπρέπεια στην Α1 (από τα ονοματα τουλαχιστον που ακούγονται) στα 24-25 τους χρόνια, πάνε σε τοπικό πρωτάθλημα, χαμηλής ποιότητας με μοναδική φιλοδοξία να πάρουν χρήματα... Προσωπικά το θεωρώ κατάντια. Θα το δεχόμουν για αθλήτριες στη δύση της καριέρας τους αλλά στη καλυτερη ηλικία σου, νομίζω ότι πρέπει να έχεις αλλα κίνητρα.
magickaminia
QUOTE(WATCHER @ Jun 12 2010, 19:21 ) *
Έχεις απόλυτο δίκιο. Πάλι θα μείνουν απλήρώτες οι παίχτριες. Τα σωματεία που είναι σοβαρά και πληρώνουν τις υποχρεώσεις τους είναι λίγα και πιστεύω γνωστά. Με πυροτεχνήματα και ταξίματα δεν γινονται ομαδες. Και 8α ήθελα να προσθέσω και τον προβληματισμό μου πως παίτριες που μπορούν να πρωταγωνιστήσουν στην Α2 ή να παίξουν με αξιοπρέπεια στην Α1 (από τα ονοματα τουλαχιστον που ακούγονται) στα 24-25 τους χρόνια, πάνε σε τοπικό πρωτάθλημα, χαμηλής ποιότητας με μοναδική φιλοδοξία να πάρουν χρήματα... Προσωπικά το θεωρώ κατάντια. Θα το δεχόμουν για αθλήτριες στη δύση της καριέρας τους αλλά στη καλυτερη ηλικία σου, νομίζω ότι πρέπει να έχεις αλλα κίνητρα.

Μα ειναι απλο παιδια. Τρεχεις , κουραζεσαι , ματωνεις απο 14 χρονων για να παιξεις Α1 και Εθνικη ομαδα και για να εχεις διακρισεις Κυπελλα, πρωταθληματα και να παρεις και 2 δραχμες συγνωμη Ευρο σαν ανταποδοση για το μοχθο σου. Αντ αυτου λοιπον δεν ερχεται τιποτα απο αυτα και παιζεις και τσαμπα. Οποτε αν πας εστω ΕΣΚΑΝΑ παρεις πρωταθλημα και Κυπελλο που τοσο σου λειπουν στο παλμαρε σου , παρεις και καποια Ευρο που χρονια δεν εχεις δει στην τσεπη σου, αποκτας ενα καταπληκτικο κινητρο. Δεν ειναι καταντια λοιπον κατ εμε η επιλογη να παιξεις χαμηλα ειναι αναγκη να ξαναδεις το παιχνιδι σαν χομπι σαν χαρα και να μην εχεις το καθε ψωνιο να σε τρεχει πανικοβλητη για να εκπληρωσεις τους στοχους της ομαδας και οταν χτυπας στο τελος να παιρνεις και την κλωτσια σου. blove.gif
WATCHER
QUOTE(magickaminia @ Jun 14 2010, 08:50 ) *
Μα ειναι απλο παιδια. Τρεχεις , κουραζεσαι , ματωνεις απο 14 χρονων για να παιξεις Α1 και Εθνικη ομαδα και για να εχεις διακρισεις Κυπελλα, πρωταθληματα και να παρεις και 2 δραχμες συγνωμη Ευρο σαν ανταποδοση για το μοχθο σου. Αντ αυτου λοιπον δεν ερχεται τιποτα απο αυτα και παιζεις και τσαμπα. Οποτε αν πας εστω ΕΣΚΑΝΑ παρεις πρωταθλημα και Κυπελλο που τοσο σου λειπουν στο παλμαρε σου , παρεις και καποια Ευρο που χρονια δεν εχεις δει στην τσεπη σου, αποκτας ενα καταπληκτικο κινητρο. Δεν ειναι καταντια λοιπον κατ εμε η επιλογη να παιξεις χαμηλα ειναι αναγκη να ξαναδεις το παιχνιδι σαν χομπι σαν χαρα και να μην εχεις το καθε ψωνιο να σε τρεχει πανικοβλητη για να εκπληρωσεις τους στοχους της ομαδας και οταν χτυπας στο τελος να παιρνεις και την κλωτσια σου. blove.gif


Αν το βλέπει κάποια απλά σαν χόμπυ, το καταλαβαίνω. 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα και 3-4 δυνατά παιχνίδια το χρόνο, (για τα υπόλοιπα δεν συζητάμε), προπονητές περιορισμένης δυνατότητας, πανυγηρισμοί τίτλων και στο βάθος μια υπόσχεση αμοιβής και καλής μάλιστα. Καλό ακούγεται!
Θέλω να επαναλάβω ΄και πάλι ότι τα σοβαρά σωματεία είναι λίγα είτε είναι Α1, είτε Α2, είτε ΕΣΚΑΝΑ. Και παραμένουν σοβαρά επειδή δεν τάζουν λαγους με πετραχίλια, αλλά αυτά που μπορούν να δώσουν. Πολλές όμως παίχτριες γοητεύονται από τις σειρίνες κάποιων που εμφανίζονται σαν αλεξιπτωτιστές στο χώρο (και μπορώ να θυμίσω αρκετούς τέτοιους παράγοντες σε όλες τις κατηγορίες) και στο τέλος πίσω τους αφήνουν συντρήμια και απλήρωτες υποχρεώσεις. Εγώ προσωπικά θα συμβούλευα τις παίχτριες να μην τρελένονται από τα υψηλά ταξίματα, να προσπαθήσουν να εξασφαλίσουν τα χρήματα τους (εκεί να δεις πως θα αντιδράσουν οι ταξιματίες) και να παίζουν σε πρωταθλήματα που θα διατηρήσουν την μπασκετική τους αξία και στο μέλλον. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε, και στην πορεία και στο τέλος του πρωταθλήματος.
magickaminia
QUOTE(WATCHER @ Jun 14 2010, 14:05 ) *
Αν το βλέπει κάποια απλά σαν χόμπυ, το καταλαβαίνω. 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα και 3-4 δυνατά παιχνίδια το χρόνο, (για τα υπόλοιπα δεν συζητάμε), προπονητές περιορισμένης δυνατότητας, πανυγηρισμοί τίτλων και στο βάθος μια υπόσχεση αμοιβής και καλής μάλιστα. Καλό ακούγεται!
Θέλω να επαναλάβω ΄και πάλι ότι τα σοβαρά σωματεία είναι λίγα είτε είναι Α1, είτε Α2, είτε ΕΣΚΑΝΑ. Και παραμένουν σοβαρά επειδή δεν τάζουν λαγους με πετραχίλια, αλλά αυτά που μπορούν να δώσουν. Πολλές όμως παίχτριες γοητεύονται από τις σειρίνες κάποιων που εμφανίζονται σαν αλεξιπτωτιστές στο χώρο (και μπορώ να θυμίσω αρκετούς τέτοιους παράγοντες σε όλες τις κατηγορίες) και στο τέλος πίσω τους αφήνουν συντρήμια και απλήρωτες υποχρεώσεις. Εγώ προσωπικά θα συμβούλευα τις παίχτριες να μην τρελένονται από τα υψηλά ταξίματα, να προσπαθήσουν να εξασφαλίσουν τα χρήματα τους (εκεί να δεις πως θα αντιδράσουν οι ταξιματίες) και να παίζουν σε πρωταθλήματα που θα διατηρήσουν την μπασκετική τους αξία και στο μέλλον. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε, και στην πορεία και στο τέλος του πρωταθλήματος.

Συγνωμη αλλα γνωριζεις εσυ ομαδα της Α1 εξαιρουμενου του Αθηναικου που να κανει διπλες προπονησεις, να εχει χωρισμενη την ομαδα σε γκρουπ που να κανουν εναλλαξ βαρη, σαουνα, μασαζ, φυσιοθεραπεια, στιβο, ασκησεις τακτικης και ασκησης βελτιωσης ατομικης τεχνικης; Και κυριως να πληρωνονται τελος του μηνα ; Εχω ασχοληθει με την ΑΚΑΗ απο το 2000 εως το 2007 και με τον Αθηναικο απο το 2007 εως σημερα σαν παρατηρητης οπως ειναι το παρατσουκλι σου και εχω να σου πω οτι αν δεν το εβλεπαν τα κοριτσια κυριως σαν χομπι και σαν αγαπη και περιμεναν να ζησουν απο τα λεφτα που επαιρναν θα ειχαν παρατησει το αθλημα . Οι ουρανοκατεβατοι παραγοντες κανουν κακο στα σωματεια, αλλα υπαρχουν και παραγοντες που πληγωνουν τα σωματεια με την παρουσια τους ολα αυτα τα χρονια. Τελος θα σου πω οτι σχολια περι ουρανοκατεβατου ειχε ακουσει και ο ταλαιπωρος Νικ.Χαρδαλιας και παρ ολο που εχει κανει οτι εχει κανει ο Αθηναικος ακομα δινει εξετασεις ο ανθρωπος στους καχυποπτους φιλους του χωρου. Ειδαμε που εφτασε ο Σπορτιγκ, που ο Αστερας Εξ. , που στο φιναλε ο Πειραικος που πριν 5 χρονια επαιζε Α1 και φαιναλ φορ Κυπελλου και τωρα φυτοζωει. blove.gif
patousa
Καλησπέρα σε όλους.
Έχω την εντύπωση πως σε αυτό το τόπικ γράφουμε σχετικά με τις μεταγραφές στον όμιλο της ΕΣΚΑΝΑ και ΟΧΙ για τις προσωπικές απόψεις του καθενός γύρω από το γυναικείο μπάσκετ και το μέλλον του. Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε, αν και πιστεύω πως είναι δεδομένα και πως απλά επαναλαμβάνεστε.

Καλύτερα ανοίξτε καινούργιο τόπικ όπου θα μπορείτε ελεύθερα να εκφράζετε τους προβληματισμούς σας.
Και κάτι άλλο. Είμαι στα γήπεδα από πολύ μικρή και έχω δει και ακούσει πολλούς ειδήμονες. Αντί να υπογραμμίζουμε τα αρνητικά, μήπως είναι η ώρα να το βοηθήσουμε όσο μπορούμε ώστε να προοδεύσει? Δε μου αρέσει καθόλου η τροπή που έχει πάρει σε σχέση με το παρελθόν.

Αυτά και ευχαριστώ
jsoiler
Τελικά ο Λειβάδης ανέλαβε τον Ατρόμητο..... bball.gif
basket4
ο Κλεάνθης Βουκουβαλίδης αντικατέστησε τον Γιωργο Διολέτη στην τεχνική ηγεσία του ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ.

Το Ελληνικό απέκτησε την Ελεάνα Παραγιού από την Αμαρυλλιδα και την Σισσυ Ευμορφοπούλου απο το παγκρατι.
magickaminia
QUOTE(patousa @ Jun 15 2010, 17:46 ) *
Καλησπέρα σε όλους.
Έχω την εντύπωση πως σε αυτό το τόπικ γράφουμε σχετικά με τις μεταγραφές στον όμιλο της ΕΣΚΑΝΑ και ΟΧΙ για τις προσωπικές απόψεις του καθενός γύρω από το γυναικείο μπάσκετ και το μέλλον του. Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε, αν και πιστεύω πως είναι δεδομένα και πως απλά επαναλαμβάνεστε.

Καλύτερα ανοίξτε καινούργιο τόπικ όπου θα μπορείτε ελεύθερα να εκφράζετε τους προβληματισμούς σας.
Και κάτι άλλο. Είμαι στα γήπεδα από πολύ μικρή και έχω δει και ακούσει πολλούς ειδήμονες. Αντί να υπογραμμίζουμε τα αρνητικά, μήπως είναι η ώρα να το βοηθήσουμε όσο μπορούμε ώστε να προοδεύσει? Δε μου αρέσει καθόλου η τροπή που έχει πάρει σε σχέση με το παρελθόν.

Αυτά και ευχαριστώ

Συγνωμη αν σε κουρασα με την φλυαρια μου. Υπαρχει οντως τοπικ για το γυναικειο και τη μοιρα του. Απλα επειδη σε ομαδα της ΕΣΚΑΝΑ και δη το Ελληνικο ρεει αφθονο χρημα εστω και προσωρινα ανταλλαξαμε καποιες αποψεις . Δεν θα κουρασω αλλο και αφου ευχηθω καλη επιτυχια στο φιλο Γ.Λειβαδη στην προσπαθεια του στον Ατρομητο Π θα παρακαλουσα να μας πει καποιος που γνωριζει τι γινεται με τις ομαδες του Πειραια γιατι ακουγονται φημες οτι το γυναικειο μπασκετ στον Πειραια καταρρεει. blove.gif
magickaminia
Επειδη απο οτι βλεπω την ΕΣΚΑΝΑ την εχουμε ολοι χεσμενη καλο καλοκαιρι παληκαρια μου. Ενα ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που θα παιξουν φετος στην γυναικεια ΕΣΚΑΝΑ να μην εχουν τραυματισμους, γιατι ουτως ή αλλως λεφτα λιγα κοριτσια θα δουν και ειδικα φετος με την οικονομικη συγκυρια. blove.gif
leonkalf
bball.gif Προπονητής στην Ελευθερία Μοσχάτου ο Άγγελος Φουντουλάκης.
lion
μποτου και ιωαννου στους κυριαρχους απο αστερα αγ.δημητριου blove.gif
EKDHKHTHS
QUOTE(magickaminia @ Jun 15 2010, 14:40 ) *
Συγνωμη αλλα γνωριζεις εσυ ομαδα της Α1 εξαιρουμενου του Αθηναικου που να κανει διπλες προπονησεις, να εχει χωρισμενη την ομαδα σε γκρουπ που να κανουν εναλλαξ βαρη, σαουνα, μασαζ, φυσιοθεραπεια, στιβο, ασκησεις τακτικης και ασκησης βελτιωσης ατομικης τεχνικης; Και κυριως να πληρωνονται τελος του μηνα ; Εχω ασχοληθει με την ΑΚΑΗ απο το 2000 εως το 2007 και με τον Αθηναικο απο το 2007 εως σημερα σαν παρατηρητης οπως ειναι το παρατσουκλι σου και εχω να σου πω οτι αν δεν το εβλεπαν τα κοριτσια κυριως σαν χομπι και σαν αγαπη και περιμεναν να ζησουν απο τα λεφτα που επαιρναν θα ειχαν παρατησει το αθλημα . Οι ουρανοκατεβατοι παραγοντες κανουν κακο στα σωματεια, αλλα υπαρχουν και παραγοντες που πληγωνουν τα σωματεια με την παρουσια τους ολα αυτα τα χρονια. Τελος θα σου πω οτι σχολια περι ουρανοκατεβατου ειχε ακουσει και ο ταλαιπωρος Νικ.Χαρδαλιας και παρ ολο που εχει κανει οτι εχει κανει ο Αθηναικος ακομα δινει εξετασεις ο ανθρωπος στους καχυποπτους φιλους του χωρου. Ειδαμε που εφτασε ο Σπορτιγκ, που ο Αστερας Εξ. , που στο φιναλε ο Πειραικος που πριν 5 χρονια επαιζε Α1 και φαιναλ φορ Κυπελλου και τωρα φυτοζωει. blove.gif

MAKARI NA YPIRHAN POLOI HARDALIADES STO HORO!O ATHROPOS ASHOLEITAI OLI TIN IMERA ME TON ATHINAIKO K OHI MONO ME TIN GYNAIKEIA OMADA ALLA K ME TIS YPODOMES!
eco
bball.gif Μετά την αποχώρηση της Ντορίτας Δέδε από τον πάγκο του Πορφύρα, το παράδειγμά της ακολούθησαν και οι παίχτριες Κάππου, Σολωμού, Λεκάκη, αφού ούτε αυτές συμφώνησαν με τα πλάνα που έχει η ομάδα για τη νέα χρονιά.


wos_sport3.gif
coachzach
τελικα ο πειραικος θα κατεβασει ομαδα στην α εσκανα?μετα την ενωση που δεν εγινε με τον ατρομητο δεν εχει ακουστει τιποτα?ξερει κανεις κατι νεοτερο?????????????????
tatr6
”Βόμβα” τελευταίας στιγμής... Τελικά στο Ελληνικό η Ρουμπελάκη!!!
balou
οταν θα ειναι ετοιμα τα rosters των ομαδων θα μπορεί καποιος να τα ποσταρει???θεωρώ πως φέτος το πρωτάθλημα θα ειναι ισάξιο με της ΕΣΚΑ...επιτέλους blove.gif smiley.gif
magickaminia
QUOTE(tatr6 @ Jul 11 2010, 12:37 ) *
”Βόμβα” τελευταίας στιγμής... Τελικά στο Ελληνικό η Ρουμπελάκη!!!

Θελω να ευχηθω ολοψυχα στην Αννα καλη επιτυχια στη καριερα της στην νεα της ομαδα και να πανηγυρισει την ανοδο που δεν μπορεσε να πετυχει περσι. Επισης να ευχηθω καλη συνεχεια και στην Τωνια που συνεχιζει στην ομαδα του Παγκρατιου. Καλη πορεια δε και σ ολες τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ γιατι τελικα καποιες μεταξυ αυτων και ο Ατρομητος ενισχυθηκαν αρκετα και ισως γινει πιο ανταγωνιστικο σε σχεση με περσι το πρωταθλημα. Υγεια σε ολα τα κοριτσια. blove.gif
AIR1
Καλημερα και καλη εβδομαδα. Πληροφοριες λενε οτι η Καλοπητα θα παιξει φετος στο καλαμακι (απαντηση σε αυτο που ειπε ο κυριος Καρανικολας οτι θα μεινει απλα στο τεχνικο team) αν ξερει καποιος κατι ας αναφερει.
leonkalf
Στο φύλλο της εφημερίδας "ΦΩΣ" στις 13/7 (εμείς εδώ αναφέρουμε τις πηγές μας...) και κατόπιν και στο site weplayball.gr γράφτηκαν οι μεταγραφές και οι ανανεώσεις/αποχωρήσεις της ομάδας του Ατρόμητου.
Στις νέες μεταγραφές αναφέρεται και το όνομα της Ασημίνας Σαλπέα. Για όποιους το διάβασαν (και διαβάζουν και εδώ), να τους ενημερώσω ότι η κοπέλα έχει αποχωρήσει από την ενεργό δράση (μετά το σοβαρό χειρουργείο στο γόνατο) εδώ και 1,5 χρόνο και επιπλέον είναι έγγυος.. Οπότε δεν υπάρχει τέτοια μεταγραφή στην ουσία. Μάλλον τυπικό θέμα ήταν με την ομάδα στην οποία έπαιζε όταν χτύπησε (Γαλάτσι) και τη συμφωνία ανάμεσα στις 2 ομάδες και τώρα το δελτίο της γύρισε στον Ατρόμητο.



Χθεσινή πληροφόρησή μου από πλευράς Ατρόμητου ανέφερε ότι η μεταγραφή της Άννας Ρουμπελάκη στο Ελληνικό έγινε χωρίς οικονομικά ανταλλάγματα ύστερα από μεγάλες πιέσεις που ασκήθηκαν. Από την άλλη πλευρά, άκουσα για ένα αρκετά σεβαστό ποσό που έβαλε ο Ατρόμητος στα ταμεία του..
Προς τα που να γέρνει άραγε η αλήθεια....?? 7.gif



Προκαλεί εντύπωση σε εμένα (και ίσως και σε όσους άλλους γνωρίζουν) το πως κάνει μεταγραφές ο Ατρόμητος (και κάθε άλλη ομάδα που είναι στην ίδια κατάσταση) έχοντας ακόμα οφειλές και υπόλοιπα από την προηγούμενη σεζόν. Η λογική και η ηθική προστάζουν ότι πρώτα τακτοποιείς τις εκκρεμότητές σου και μετά πας παρακάτω. Στο σπίτι του ο καθένας νομίζω αυτό κάνει..
Όπως μου έλεγε πρόσφατα διοικητικό στέλεχος μέγάλης ομάδας του Πειραιά (αντρικό) με μεγάλη ιστορία, πρότεινε η ομάδα του να μην κατέβει στο πρωτάθλημα αν δεν εξοφλήσει όπου χρωστάει. Και όταν το κάνει αυτό τότε να ξαναξεκινήσει.. επειδή θεωρεί ντροπή να προχωράς και να κλείνεις καινούργιους παίκτες αν πρώτα δεν έχεις ξεκαθαρίσει τις οφειλές σου στους παλιούς.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την άποψη, πόσο μάλλον όταν έχεις να κάνεις με αθλητές οι οποίοι έχουν προσφέρει πολλά και πολλάκις στο σωματείο και θα περίμεναν καλύτερης αντιμετώπισης..


Μου προκαλεί αηδία η συμπεριφορά και η στάση ανθρώπων που θέλουν να λένε ότι ασχολούνται με το χώρο του μπάσκετ, που εγώ τόσο αγαπώ και λατρεύω! Έχω μάλλον υψηλά στάνταρ που κάποιοι δεν μπορούν να πιάσουν... δυστυχώς. Και όσο θα βρίσκονται στο χώρο άνθρωποι με τέτοιες νοοτροπίες, το μπάσκετ δε θα προοδεύει..


Και επειδή έχω τόσο ξενερώσει με όσα άκουσα, βλέποντας το πως λειτουργούν και τι απόψεις εκφράζουν, με το ξεκίνημα της νέας σεζόν δεν θα με πείραζε να μην γράφεται εδώ στο χώρο μας ΤΙΠΟΤΑ για την ομάδα του Ατρόμητου Πειραιά. Ούτε καν τα αποτελέσματα της ομάδας!Σαν να μην υπάρχει. Για μένα δεν υπάρχει τέτοιο σωματείο πλέον. Αδιαφορώ παντελώς... Τόσο πολύ, ειλικρινά δε με πειράζει καθόλου σαν moderator να μην γραφτεί ούτε ένα σχόλιο (αγωνιστικό ή μη).
Σε όποιον δεν αρέσει αυτό που λέω, να μην ξαναμπεί στο basketforum ποτέ, να διαβάζει άλλα sites αν θέλει να ενημερώνεται γι' αυτή την ομάδα, να φτιάξει αν θέλει κάποιος δικό του site να γράφει ότι θέλει.


Λυπάμαι για τα κορίτσια που έμειναν και παίζουν στον Ατρόμητο, που πραγματικά τα συμπαθώ πολύ μιας και όλη τη χρονιά τα έζησα από κοντά (και τον τελευταίο μήνα ήμουν και μαζί με τον Μάνο Τσαπάκη προπονητής τους), που θα συνεχίσουν να προσφέρουν το εγώ τους εκεί και με την παραπάνω παράγραφο (σχετικά με τα γραφόμενα για την ομάδα τους στο forum) ίσως στεναχωρήθηκαν. Να ξέρουν ότι δεν έχει να κάνει καθόλου με εκείνες και πραγματικά τους εύχομαι να παίξουν καλό μπάσκετ και φέτος.

Να ξέρουν τα κορίτσια επίσης, ότι στη διοίκησή τους θεωρούν ότι έκατσαν και έχασαν στο παιχνίδι με τους Κυρίαρχους στα play off.. ότι είχαν μειωμένη απόδοση επίτηδες και δεν τους ένοιαξε το αν αποκλειστούν..
Αυτό είναι πολύ άσχημο, να ξέρεις ότι κάποιοι πιστεύουν αυτό το πράγμα. Και στεναχωριέμαι διπλά, γιατί ξέρω ότι αυτό δεν έγινε ποτέ. Εγώ ξέρω πόσο πολύ ήθελε όλη η ομάδα την πρόκριση και το να πάει όσο το δυνατόν πιο ψηλά. Εγώ είδα τα πρόσωπά τους μετά τον αποκλεισμό στα αποδυτήρια, όπου εκεί δεν βρέθηκε κανείς από τη διοίκηση να τα δει και μετά έξω αυτοί που κυκλοφορούσαν με χαμόγελο ήταν άλλοι, και όχι οι παίκτριες.. Λυπάμαι που μαζί με τον Μάνο τον Τσαπάκη και τα κορίτσια δώσαμε ψυχή στο γήπεδο, και αυτό είναι το ευχαριστώ σε όλους.. Κρίμα.. Κρίμα που κάτι τέτοιες συμπεριφορές και πρακτικές απομακρύνουν κόσμο από το μπάσκετ και τον κάνουν να ξενερώνει.. για κάτι που λατρεύει.


Αυτά και τέλος ο Ατρόμητος από εδώ μέσα, για όσο θα τον διοικούν άνθρωποι με το πρόσωπο που μου έδειξαν τις τελευταίες μέρες.
Δεν έχω νοιώσει έτσι ούτε όταν είχα τη "διαμάχη" με τον Φοίνικα, που είχα αναγκαστεί να σταματήσω να παίζω από Φλεβάρη μήνα (πρώτη και μοναδική φορά στα όσα χρόνια έπαιξα μπάσκετ) και πραγματικά είχα θυμώσει πολύ...
magickaminia
Αποτελει ευχαριστη ειδηση οτι η Αση περιμενει να παιξει τον καλυτερο ρολο στη ζωη μιας γυναικας δηλαδη να γινει μητερα γιατι για μενα το μπασκετ ειναι απλη ενασχοληση για μια κοπελα ειτε σε ερασιτεχνικο ειτε σε επαγγελματικο επιπεδο. Μαζι με την Αση θα ευχηθω καλα γεννητουρια και στην Ιωαννα Ζαβαντη που φορεσε και αυτη την φανελλα του Ατρομητου και την Σοφια Οικονομου που και αυτη προσφερε απο πολλα ποστα στον Ατρομητο. Ειναι μεγαλη χαρα για μενα που αυτα και αλλα κοριτσια απο πιο παλια οπως η Μ.Κουρκουτα , η Μ.Βυθουλκα , Η Γ.Κουτσουμπα, η Β.Βατση εκαναν παιδακια και ευτυχισμενες οικογενειες. Ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι το γυναικειο μπασκετ δεν καταστρεφει την θηλυκοτητα των κοριτσιων και δεν αποτελει ανασταλτικο παραγοντα για τον γαμο και την δημιουργια οικογενειας. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.