Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 14/5/2005 Ολυμπιακός-Παο=74-77
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Geo7
Αν και ο παναθηναϊκός είναι το φαβορί για την επόμενη φάση
λέω να κατεβώ καμία βόλτα ως το σεφ να θυμηθούμε λίγο τα παλιά

Ξέρει κανείς αύριο τι ώρα παίζουμε?
Warrior
Aυριο στις 6.30μμ. ειναι ο αγωνας(ΕΤ1).

Αναμενεται πολυ κοσμος στο γηπεδο φανταζομαι..
harris
και τα φτηνα εισιτηρια των 5 ευρω απο οτι εμαθα εξαντληθηκαν.....φανταζομαι οτι θα εχει καπου στις 10-12 χιλιαδες....δυνατα ολοι μας για την νικη
Geo7
QUOTE (harris @ May 13 2005, 05:23 PM)
και τα φτηνα εισιτηρια των 5 ευρω απο οτι εμαθα εξαντληθηκαν.....φανταζομαι οτι θα εχει καπου στις 10-12 χιλιαδες....δυνατα ολοι μας για την νικη

Μην μου λες τέτοια harris sad.gif
Ελπίζω να βρω εισιτήριο αύριο
harris
ποιοι θα πανε γηπεδο???

εγω εχω ηδη τικετ wink.gif
Anxel
Ολόκληρο ΣΕΦ αποκλείεται να μην βρείς εισιτήριο...Συμφωνώ οτι θα έχει κόσμο αλλά αποκλείεται να είναι κατάμεστο...

Και κάτι άλλο τώρα...Ο Παναθηναικός είναι πολλά σκαλιά παραπάνω στο επίπεδο...Συμφωνώ οτι είναι ένα ντέρμπυ που παλιότερα γίνονταν σφαγή...Αλλά αυτά που ακούω από την Τετάρτη κυριολεκτικά δεν στέκουν...Έβλεπα την εκπομπή Όποιος Άντεξει και περνούσαν από κάτω κάτι μηνύματα τα οποία σε έκαναν να σκεφτείς οτι κάποιοι είναι γελοίοι...Το να μου γράφει ο άλλος...Όλοι στο ΣΕΦ να υποδεχτούμε τους αποτυχημένους της Μόσχας είναι τελείως γελοίο...Δείχνει οτι ο συγκεκριμένος είτε δεν καταλαβαίνει είτε είναι εκτός τόπου και χρόνου γενικά...

Πως θεωρεί μια ομάδα που βρέθηκε στο Φάιναλ Φορ και μάλιστα κέρδισε και την διοργανώτρια αποτυχημένη?Την στιγμή που η δικιά του ομάδα μπήκε τελευταία αγωνιστική στα play off,έκανε 4-10 στον πρώτο γύρο της Ευρωλίγκα,έχασε με 51 πόντους διαφορά και άλλα τέτοια...Να μην πάω πιο παλιά και να πώ οτι ο γαύρος από το 1999 και μετά που έχασε από την Ζαλγκίρις στον ημιτελικό είναι απών...Οπότε να σκεφτόμαστε και λίγο πριν στείλουμε κάτι...

Τέλος να γράψω ένα πράγμα...Καλό είναι να περιμένετε οτι θα γίνει κάποιο θαύμα αύριο αλλά η ομαδάρα μας θα περάσει σαν σίφουνας από το ΣΕΦ και θα προκριθεί στον επόμενο γύρο με ένα πολύ άνετο 2-0...!!! 41.gif
harris
μπραβο ,συγχαρητηρια αν χαρειτε που θα κανετε 2-0 με αυτο τον Ολυμπιακο......θα ειναι φοβερο κατορθωμα.....αυτη η αλαζονια ισως στοιχισει........κρατηστε ΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ ΛΕΩΩΩΩΩ.....!!!!!
greece4
αγγελε, δε θα το θεωρησω επιτυχια το να προκριθεις με 2-0. μαλλον κατι αναμενομενο θα ειναι.. καλο ειναι ομως να μην πανηγυριζεις πριν καν ξεκινησει το παιχνιδι... μεχρι τωρα ηθελα ο οσφπ να χασει κ με διαφορα, μπας κ ταρακουνηθουν λιγακι.. με τα ποστσ σου ομολογω οτι θα μου αρεσε να σε κερδισω, οχι οτι θ'αλλαξει κατι στη συμπεριφορα σου, αφου παλι θα θυμηθεις καποια νικη παλια, η οτι πηγες μοσχα η οτι εχεις 3 κουπες η οτιδηποτε...

σου ευχομαι παντως καποτε να ανοιξεις λιγακι το μυαλο σου και να μπορεσεις να δεις λιιιιιιιιιγο πιο αντικειμενικα τα πραγματα... ειλικρινα σου το ευχομαι αυτο!...
harris
tongue.gif tongue.gif tongue.gif

laugh.gif laugh.gif

77.gif 77.gif
Anxel
Γιατί μίλησα εγώ για επιτυχία εφόσον προκριθούμε με 2-0;Σαφώς και δεν είναι επιτυχία για ομάδα σαν τον Παναθηναικό να κερδίζει 2 φορές μια ομάδα που φέτος παραπέει και μόλις στην τελευταία αγωνιστική κατάφερε να μπεί στα Playoffs...Μια απλή σειρά ρουτίνας θα είναι...

Το μόνο που θέλουμε είναι η ομάδα να μπεί στο γήπεδο και να νικήσει τον γαύρο με μια ξεγυρισμένη διαφορά(τώρα το πόσο θα είναι,θα δούμε) έτσι για να κλείσουν κάποια στοματάκια που άνοιξαν ξαφνικά και ενώ τόσους μα τόσους μήνες ήτανε κλειστά...

Χριστίνα με κάνει χαρούμενο που μόνο και μόνο για αυτά που λέω εγώ έχεις αλλάξει άποψη για το τι θέλεις να γίνει στη σειρά αυτή...Γουστάρω πραγματικά που θέλεις έτσι να μου την σπάσεις...

Τέλοσπαντων... peace.gif και τα λέμε το απόγευμα μετά το ματς...
papas
2 eukoles nikes pisteuo.

kai me megali diafora malista.....

ti egine re paidia?tora to thimithikate na pate sto sef na voithisete tin omada sas....?
peka
Prwti niki tou pao me 3 pontous diafora. Gyrise to paixnidi apo 17 pontous o olympiakos...alla ton perimene sti gwnia o pao!
Kataplikti eustoxia o pao eksw apo ta 6.25 gia alli mia fora!!!
Mpravo ston pao... Pame gia to 2-0!!!

yg. Telika den gemise to gipedo opws elegan kapoioi apo gaurous...
harris
καταρχην ,καλως ηρθες φιλε .....
Λοιπον ,θες να σου πω σε ποσα και σε ποια ματς (φετινα παντα) το ΣΕΦ ειχε πανω απο 6000 κοσμο???Προς τι η ειρωνια????μηπως ο ΠΑΟ μαζευει περισσοτερο???εξαλλου παιζαμε με τον πρωταθλητη Ελλαδας και ειχαμε ενα επιπλεον κινητρο......υπαρχει καμια αντιρρηση σε οσα λεω???
harris
- Μιαμιση ωρα πριν το ματς εμφανιστηκε στο παρκε ο Μαρκι Περρυ και εκανε σουτακια φορωντας ακουστικα στα αυτια , ενω απο την πλευρα του ΠΑΟ πρωτος βγηκε ο Γιακα Λακοβιτς και μετα ο Λοννυ Μπαξτερ .Ο Αλβερτης μπηκε περιπου μια ωρα πριν και τα ακουσε για τα καλα απο τους φιλαθλους του Ολυμπιακου..

- Ο Δημητρης Παπανικολαου ηταν αυτος που ακουσε τα περισσοτερα απο τους Ολυμπιακους ,καθως αυτοι δεν ξεχασαν την "προδοσια" του..ακουγοντας το συνθημα "Παπανικολαου εισαι .... γιος ,..... εσυ και ο Παναθηναικος."

- Στην εισοδο του Γιονας Καζλαουσκας 13' πριν το τζαμπολ ,κανενας σχεδον δεν χειροκροτησε........

- 1' πριν το τζαμπολ ,οι τρεις διαιτητες ,μαζεψαν τους ανθρωπους των δυο ομαδων κανοντας μια "μινι συσκεψη" ,ωστε να κυλησουν ολα ομαλα.

- Ο διαιτητης Τομι Σχοινας ,φαινοταν ιδιαιτερα νευρικος κατα την διαρκεια του ματς ,φωναζοντας σε παικτες και προπονητες οταν εκεινοι διαφωνουσαν με τις αποφασεις του....

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ....
papas
QUOTE (harris @ May 14 2005, 10:31 PM)
καταρχην ,καλως ηρθες φιλε .....
Λοιπον ,θες να σου πω σε ποσα και σε ποια ματς (φετινα παντα) το ΣΕΦ ειχε πανω απο 6000 κοσμο???Προς τι η ειρωνια????μηπως ο ΠΑΟ μαζευει περισσοτερο???εξαλλου παιζαμε με τον πρωταθλητη Ελλαδας και ειχαμε ενα επιπλεον κινητρο......υπαρχει καμια αντιρρηση σε οσα λεω???

ksereis poio einai to provlima....

oti eprepe monoi sas na voithisete tin omada sas na einai kaliteri fetos.

kai xtes pou o agonas itan toso krisimos den eida kai para poli kosmo....
Anxel
Πάντως το γελοίο της υπόθεσης είναι οτι εφημεριδα φιλα προσκειμενη στον Ολυμπιακο σήμερα κυκλοφορεί με τίτλο...Σφάγη...Τώρα να ρωτήσω εγώ που την είδαν την σφαγή??Μήπως μπερδεύτηκαν και νόμιζαν οτι η ομάδα τους φορούσαν πράσινα??Γιατί εγώ αυτή την ομάδα θυμάμαι χτες να σφαγιάζεται από την διαιτησία...Μια ομάδα να προηγείται με 17 πόντους μετά να χαλαρώνει και να αρχίζουν τα σφυρίγματα από τους Κορομηλά,Ταβουλαρέα,Σχοινά που έφεραν τον γαύρο μέσα στο παιχνίδι...Οι ελεύθερες βολές και η διαφορά των φάουλ στο παιχνίδι τα λένε όλα...Κάτι σφυρίγματα πραγματικά να γελάς...Όσο για την περιγραφή...Ο Χατζηγεωργίου είναι για πολλές μπάτσες...Ντροπή του...Όταν κάτι φαίνεται ολοκάθαρα δεν προσπαθείς να βγάλεις τους τηλεθεατές τυφλούς...Σκοπεύω να στείλω mail στην ΕΡΤ γιατί έχει παραγίνει αυτή η δουλειά με την γαυροσύνη που πουλάει αυτός ο άνθρωπος...

Όπως και να έχει για μια ακόμα φορά χασατε...Σας περιμένουμε τώρα στο ΟΑΚΑ για να κάνουμε μια πολύ καλή προπόνηση για τα play off του πρωταθλήματος...

***********

This post has been edited by Warrior
harris
λοιπον :
Με Κλιμαμιο - 6000
Με Προκομ - 4000
Με Τσιμπονα - 5000
Με Ρεαλ - 3000
Με Ηρακλη - 7000
Με ΑΕΚ - 6000
Με Μακεδονικο - 4000
Με Πανελληνιο(με ποιον?) - 3000
Με ΠΑΟ - 9000
harris
ενω ο ΠΑΟ που εχει και καλη ομαδα μαζευει περισσοτερο κοσμο ε??? laugh.gif
τι να μας πειτε για κοσμο????αν δεν ηταν τα ματς με την Εφες θα ησασταν τελευταιοι ....
harris


Ανχελ για εσενα.....και για την αλαζονεια που σε διακρινει.....
Anxel
Ο Παναθηναικός είχε αρκετό κόσμο με Ταού x2,Cska,Μπενετόν,Κλιμαμίο,Εφές Πίλσεν Χ2...Και σε άλλα ματς θα μπορούσαν να είναι περισσότεροι αλλά και πάλι ήτανε ικανοποιητικός αριθμός...Α ναι,ήτανε και το ματς με κάποιον αλλο αντιπαλο που έχασε με 31 πόντους αν θυμάμαι καλά...Μήπως θυμάσαι ποια ηταν αυτη η ομαδα ? tongue.gif

This post has been edited by Warrior
harris
icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif
greece4
λοιπον... κατ'αρχας, υπαρχουν mods και admin σε αυτο το thread?... αν θεωρειται κοσμιος ο τροπος εκφρασης του αγελου δεν ξερω αν πρεπει να συνεχισω να γραφω εδω κ να συζητω μαζι του...

κανεις στον γαυρο (εκτος απο καποιους φανατικους που φορουν παρωπιδες σαν τις δικες σου) αγγελε δεν ενθουσιαστηκε ουτε για την εισοδο στα play off ουτε για τιποτα...
ειμαι μια απο τουσ πολλους νομιζω που θα ηθελαν να μη μπουμε play off μπας κ γινει ενα γερο ταρακουνημα στην ομαδα... το οτι καταφεραμε κ χασαμε μονο με 3, για τα ατομα που απαρτιζουν την ομαδα μου ειναι επιτυχια... δυστυχως ομως δε μου αρεσε καθολου ως παιχνιδι.. πολλα φαουλ(καθε επαφη σφυριζοταν..), κανενας ρυθμος, χαλια... ισω η διακυμανση του σκορ να με κρατησε στην tv να το δω, ισως το οτι συγχρονως μιλουσα στο τηλ κ ψιλοσχολιαζα καποιες φασεις (και συζητωντας τη χαοτικη διαφορα με το ευρωπαικο μπασκετ..), τι να πω... αλλαξα πολλες φορες καναλι παντως, κατι που στην euroleague δεν το κανω πουτε οταν δεν παιζει η ομαδα μου κ η διαφορα ειναι στα υψη!

τπ. θεωρω οτι η εκφραση πελατες δεν αρμοζει σε νοημονες ανθρωπους (που ελπιζω οτι ολοι ειμαστε) κ ειναι απλα κριμα...

χαρη, εκπλησσομαι με την ψυχραιμια σου!! lol
greece4
oso για τηις αποδοκιμασιες στον παπ, καθε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ΅παικτης εχει δικαιωμα κ υποχρεωση ισως να πηγαινει εκει οπου ου προσφερουν τις καλυτερες συνθηκες.. δν ξερω με ποιο σκοπο τον πηρε τον παπ ο παο, αλλα για τον ιδιο ισως φαινοταν ως η καλυτερη κινηση για την καριερα του εκεινη τη χρονικη περιοδο..
οχι οτι δν το περιμενα, απλα δν το καταλαβαινω... (δεν ειναι ουτε ο πρωτος, ουτε ο τελευταιος ετσι κ αλλιως...) ας παραδειγματιζομασταν λιγακι, ακομη κ απο χωρες που θεωρουμε "κατωτερες" (κ φυσικα ειναι πολυ ανωτερες σε πολλες περιπτωσεις..)
harris
κατι πρεπει να γινει με τον Ανχελ.....εινα ο μοναδικος εδω μεσα που προκαλει και δυστυχως παρασυρει και εμας....εχουμε αποδειξει την αντικειμενικοτητα μας και δεν θα ανεχτουμε αλλο αυτο το βιολι......

εγω απλα θα σου πω σαν πελατης σου ,οτι οταν αρχισαμε να χανουμε επαφη με το σκορ ,εκατσα πισω και μεχρι το τελος ,αν και ολοι ειχαν ξεσηκωθει ,δεν εβγαλα κουβεντα.ηξερα οτι ακομα και αν νικουσαμε ,που μπορουσαμε καλλιστα να το κανουμε ,δεν θα αλλαζε η τραγικη μας εικονα ,με τον Γιουρκοβιτς να βριζει συμπαικτες και προπονητη και συνεχομενα τριποντα στο βροντο....ΟΚ ΑΝΧΕΛ?

χριστινα δεν θελω να χαλασω το επιπεδο του φορουμ,απλα αν συνεχισει ο Ανχελ ,θα σταματησω να ποσταρω και θα ζητησω να με διαγραψει ο Σπυρος απο μελος.....μεχρι εδω και μη παρεκει.....
Warrior
Αντιμετωπιζω χοντρα προβληματα με τον υπολογιστη ρε παιδια,πολλες φορες τα
ποστ βγαινουν με αιμα!!

Αυτο για να μην πεις Αγγελε οτι παρασυρομαι απο τα παραπανω ποστ των παιδιων.
Απο πριν ηθελα να επεμβω.

Αγγελε δεν μου αρεσει να επεμβαινω στα ποστ των αλλων!Γι'αυτο εχεις λιγο χρονο
να διορθωσεις,αλλαξεις,σβησεις ή δεν ξερω και εγω τι αλλο κανεις τα ποστ σου!Οκ??

Επισης πανω δεξια στην αρχικη σελιδα,υπαρχει ο κανoνισμος του Basketforum.
Πηγαινε διαβασε λοιπον την παραγραφο 1 και αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να την
σεβαστεις...υπαρχουν πολλα αλλα φορουμ να πας να γραφεις αυτα που θες!ΟΚ??

Δεν γινεται ολη την ωρα να κανεις ανω κατω ολα τα topic,προκαλωντας τους παντες.

Σχεδον 10 μηνες εχουμε κλεισει που υπαρχουμε ως forum και εχουμε κρατησει οσο
μπορουμε το επιπεδο υψηλο.Δεν θα τα διαλυσεις ολα φιλε μου...

Αν δεν μπορεις να σεβαστεις τις αποψεις των αλλων και τον αντιλογο και να μιλησεις
με κοσμιο τροπο,ειπαμε υπαρχουν πολλα οπαδικα forum,μιας και σε τετοια δειχνεις
οτι ανηκεις αποκλειστικα!!

Καμπανα δεν μπορω να ριξω εγω παιδια..
greece4
συμφωνω χαρη!
thanx warrior!
harris
ευχαριστω γουοριορ ,ελπιζω κατι να αλλαξει.....

ξερω οτι ο Σπυρος λειπει εκτος Αθηνων ,αλλα και παλι δεν θελω να του ριξει κανενα ban ,ειμαι τελειως αντιθετος με αυτο....

δεν ειναι δυνατον να φοβομαστε εγω και η χριστινα να γραψουμε για τον Ολυμπιακο επειδη θα εχει ο Ανχελ αντιρρηση.μεχρι πριν λιγο καιρο ολα ηταν οκ....

που εισαι ρε Ira ,σε κατι τετοιες καταστασεις φαινεται η απουσια σου..
Warrior
Eπειδη απο οτι καταλαβα,με εγραψες στα @@ σου..τα τροποποιησα εγω.

Και επειδη δεν μπορω καθε φορα να ψαχνω να βρω πως θα αλλαξω αυτα που γραφεις
χωρις να αλλαζω το νοημα τους...την επομενη φορα,απλα θα τα σβησω!

Το κανω απλα για να σου δειξω οτι υπαρχουν πολλοι τροποι να γραψεις καποια
πραγματα,χωρις να προκαλεις τους αλλους και να τους σπας τα νευρα.

Το θεμα βεβαια δεν ειναι να βρεις τροπους να την σπας στους αλλους κοσμια,αλλα
να μπορουμε να συζηταμε σαν ανθρωποι και να βγαινει και κατι στην τελικη! wink.gif

Γιατι αν εισαι εδω μεσα για να πικαρεις ολο τον κοσμο και να ειρωνευεσαι αυτα που
λενε ή την ομαδα τους μπορεις να το κανεις καλλιστα με τους φιλους σου..για να μην
λεω τα ιδια με πιο πανω...
Dj_Zygor
μπραβο στον 41.gif παο νικησε δικαια οι διαιτητες μπορει να καναν καποια λαθη αλλα δεν επηρεασαν το ματς. οι αμερικανοι του οσφπ σιγουρα ηταν σε κακη μερα
εκτος αγωνα κ οι δυο
greece4
thanx warrior! νομιζω εκανες το καλυτερο..
harris
σωστος ......
ισως να μην ειναι ωραιο ,αλλα πρεπει να τηρουμε καποιες ισορροπιες...

ας επανελθουμε ομως....
δεν ειχα δει απο την τηλεοραση το ματς ,καθως ημουν εκει, αλλα σημερα ειδα την τελευταια φαση και ομολογω οτι ο Σχινας που ηταν διπλα μπορουσε να δωσει φαουλ υπερ του Περρι,καθως ο Αλβερτης τον μαρκαρε με τα χερια οχι ορθια ,αλλα κατεβασμενα.....βεβαια ,για εμενα και να νικουσαμε δεν θα σημαινε τπτ ,αλλα για λογους σασπενς ,θα ηταν ιδιαιτερα σημαντικη μια ητα του ΠΑΟ απο την 8η ομαδα του πρωταθληματος...
παντως με την εξελιξη του ματς ,ο ΠΑΟ καλλιστα θα μπορουσε να εχει χασει ,καθως τα ψιλοπαρατησε στην τελευταια περιοδο....
Geo7
Ας γυρίσουμε στα του topic
Εγώ είδα έναν Καζλαουσκα που με μια τέτοια ομάδα λίγο έλειψε να κερδίσει αυτή την ομάδα του Πάο.

Επίσης είχα ακούσει και διαβάσει εδώ μέσα ότι ο παο θα έκανε περίπατο μέσα στο σεφ. Ακόμα και για 50νταρα άκουσα.

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα

Υγ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα Warrior wink.gif
dizzy_fingers
Κάτι πρέπει να κάνουμε με τα τόπικ των playoffs...
Πρέπει να ανοίγουν στο σωστό φόρουμ καθώς είδα ότι υπάρχουν δύο του ίδιου θέματος σε δύο διαφορετικά φόρουμ...
Θα το κανονίσω αύριο γιατί τώρα είμαι χώμα...

Όσον αφορά το παιχνίδι, δεν το είδα.
Άκουσα κάτι λίγα για το τι συνέβη αλλά δεν έχω δει ούτε στιγμιότυπα, οπότε θα προσπεράσω το πρώτο ματς και θα περιμένω να γίνει το δεύτερο (μπορεί να πάω ΟΑΚΑ..).


QUOTE
ξερω οτι ο Σπυρος λειπει εκτος Αθηνων ,αλλα και παλι δεν θελω να του ριξει κανενα ban ,ειμαι τελειως αντιθετος με αυτο....


Θέλεις μήπως να διορθώνεις εσύ τα ποστ του Άγγελου?
Ή μήπως νομίζεις ότι ο warrior τη βρίσκει με το να διορθώνει τα ποστ των άλλων (πάλι ευχαριστώ bro) ?
Από την άλλη, μπορώ να σε διαγράψω ως μέλος - όπως έγραψες ότι θα μου ζητήσεις - και να αφήσω τον anxel ατιμώρητο (αν θυμάστε έχει μία κίτρινη κάρτα...ο κανονισμός λέει ότι μετά την κίτρινη κάρτα έχει τιμωρία..) να συνεχίσει να γράφει τα δικά του...και αν μείνει κανένας άλλος στο φόρουμ εκτός από εμένα και τον Anxel τότε θα αλλάξω το όνομα του φόρουμ και θα το κάνω kafroforum.gr.
Τι λέτε?

Αυτή τη φορά, όμως, δε θα κάνω τίποτα.
Αποφάσισα να αλλάξω τη στάση μου σε αυτές τις καταστάσεις και να είμαι πιο διαλλακτικός και συζητήσιμος και να μην εφαρμόζω αμέσως τον κανονισμό.
Όχι από αδράνεια ή για κάποιον άλλο λόγο, αλλά γιατί μπορεί τόσο καιρό η στάση μου προς το Δημήτρη (που αυτός ήταν ο κύριος δοκιμαστής του συστήματος ban του φόρουμ) να ήταν λανθασμένη.
Μπορεί μόνο εγώ να έβλεπα παραβίαση των κανονισμών και να ήμουν υπερβολικά αυστηρός με την πάρτη του.

Για πες μου λοιπόν, Χάρη, τι να κάνω τώρα με τον Anxel?(και δεν έχω τίποτα με τα όσα είπες, απλά τα παίρνω ως αφορμή για τα παραπάνω. wink.gif )
Αν όχι εσύ, πείτε μου οι υπόλοιποι.

Γιατί κάποιοι εδώ μέσα νομίζουν ότι το να έχω τη δυνατότητα να τιμωρώ κάποιον σημαίνει ταυτόχρονα ότι μου είναι απαραίτητο κάθε πρωί που ξυπνάω, να τιμωρώ ένα δυο μέλη για να πάει καλά η μέρα μου!

Περιμένω λοιπόν, προτάσεις.
Είτε εδώ, είτε με πμ...
harris
ο γκεο το ανοιξε στο σωστο φορουμ......

εγω δεν ειπα τπτ... sad.gif γιατι με αποπαιρνεις ετσι?????
dizzy_fingers
Δες αυτό:

QUOTE
και δεν έχω τίποτα με τα όσα είπες, απλά τα παίρνω ως αφορμή για τα παραπάνω.


και το πμ σου έστειλα μόλις βρε wink.gif.

Όσον αφορά το τόπικ, απλά είχα αρχικά την σκέψη να ανοίγεται ένα τόπικ για όλους τους αγώνες του ζευγαριού και όχι για κάθε αγώνα χωριστά....
Αλλά βλέποντας ότι έχει κίνηση το κάθε τόπικ και ότι οι αποστάσεις μεταξύ των αγώνων είναι μεγάλες (2-3 μέρες), λέω να το αφήσω έτσι (όπως το έκανε ο "vroum vroum" geo tongue.gif ).
Ένα τόπικ για κάθε αγώνα wink.gif.
Warrior
Ρε παιδια εχω ξενερωσει τελειως.......

Εχουμε να συζητησουμε τοσα πραγματα και εχουμε αναλωθει σε μαλακιες!

Ουτε τα ban ουτε οι διορθωσεις ευχαριστουν κανεναν.Και ειναι κριμα να μπαινουμε
σε τετοιες διαδικασιες..

Πρεπει και να προσεχουμε ολοι τι γραφουμε...και να αφηνουμε και καμια κουβεντα
να πεσει κατω!!Ισως και να αγνοουμε καποιες φορες ορισμενα πραγματα! wink.gif

Και αυτοι ισχυει και για μενα..

QUOTE (Warrior)
Kαμπανα dεν μπορω να ριξω εγω παιδια..

Sorry dizzy...

Ευχομαι να μην επαναληφθουν τετοια στο μελλον..
Geo7
QUOTE (dizzy_fingers @ May 16 2005, 01:44 AM)
Δες αυτό:

(όπως το έκανε ο "vroum vroum" geo tongue.gif )

κάτι ξέρει, κάτι ξέρει 39.gif ......για να προσέχω λίγο blech.gif
Anxel
QUOTE (Warrior @ May 15 2005, 06:21 PM)
Eπειδη απο οτι καταλαβα,με εγραψες στα @@ σου..τα τροποποιησα εγω.

Και επειδη δεν μπορω καθε φορα να ψαχνω να βρω πως θα αλλαξω αυτα που γραφεις
χωρις να αλλαζω το νοημα τους...την επομενη φορα,απλα θα τα σβησω!

1)Δεν σε έγραψα στα @@ μου...Απλά δεν είχα χρόνο να μπώ για να διορθώσω...

2)Από την άλλη νομίζω οτι αφού έχω γράψει κάτι δεν πρέπει μετά να το αλλάξω...

3)Για ποιό λόγο σας χαλάει ο χαρακτηρισμός πελάτες?Αυτός δεν είναι ο χαρακτηρισμός που είχε χρησιμοποιήσει σε συνεντεύξη τύπου μάλιστα κάποιος που θέλει να λέγεται οτι είναι και σοβαρός επιχειρηματίας και τυγχάνει πρόεδρος του Ολυμπιακού;

4)Μόνο τα δικά μου θεωρήθηκαν προσβλήτικα...Από οτι είδα η φωτογραφία με το ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ και το διεγραμμένο τριφύλλι έχει παραμείνει...

5)Εφόσον το αφεντικό του forum με θεωρεί κάφρο τότε εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο εκτός του να σταματήσω να γράφω εδώ...Αν θεωρεί οτι μπορεί να μιλάει για καφρόforum τότε τι να πώ...

6)Εφόσον θέλει ο Χάρης και η Χριστίνα να γράψουν κάτι για τον Ολυμπιακό ας το κάνουνε ελεύθερα...

Και βάζω και εγώ έναν κανόνα...Αν φυσικά ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ(ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΕΡΙ ΚΑΦΡΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ) σκοπεύω να τηρήσω...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ...ΟΠΩΣ ΒΑΖΕΛΟΣ,ΓΑΥΡΟΣ,ΧΑΝΟΥΜΙ ΚΤΛ ΚΤΛ...

Είστε μέσα? smile.gif
greece4
οχι βεβαια!! δεν ειναι καθολου προσβλητικοι κατ'εμε οι χαρακτηρισμοι αυτοι! αν βεβαια ενοχλουν κ αλλους δεν εχω προβλημα! αλλο το "πελατες"!!
dizzy κ warrior, συμφωνω, αλλα οταν τα προσβλητικα ποστς ειναι συνεχη, χωρις επιχειρηματα κ χωρις διαθεση να ακουσει τι λεει ο αλλος, λογικο ειναι καποιες φορες να τα παιρνουμε καποιοι...

συμφωνω οτι το ban δεν ειναι η λυση, αλλα πιστευω οτι θα επρεπε ολοι να προσπαθουν να σεβονται τους αλλους!!
harris
φυσικα και δεν συμφωνω ,καθως εγω πρωτος απο ολους με χαρακτηριζω γαυρο (στα αρχαια σημαινει "περηφανος") και ολοι το λεμε με καλη διαθεση.....

εαν σε πειραζει το διεγραμμενο τριφυλλι ,το αντικαθιστω με τον πινακα και το σκορ απο εκεινο τον αγωνα wink.gif δεν υπαρχει προβλημα απο μερους μου....

και τελος ,εγω και η Χριστινα ,μονιμως κατηγορουμε την ομαδα μας και ΟΥΔΕΠΟΤΕ δεν εχουμε προκαλεσει με την συμπεριφορα μας....κατανοητο???ελπιζω ναι.....
dizzy_fingers
Ζητάω συγνώμη Άγγελε αν προσβλήθηκες από το σχόλιό μου για το "kafroforum".
Παρασύρθηκα και -παρόλο που δεν ήταν ευθύς ο χαρακτηρισμός- δεν έπρεπε να υπονοήσω κάτι τέτοιο για κάποιο από τα μέλη του φόρουμ.


Μην κρύβεσαι όμως πίσω από αυτό το λάθος μου για να δικαιολογηθείς για την απρεπή συμπεριφορά σου.
Αναρωτιέμαι, έλαβες υπ'όψιν σου αυτά που σου είχα πει ιδιαιτέρως?
Θυμάσαι εκείνο το σημείο που σου έλεγα πως όσο δίκιο και να έχεις, αν δεν εκφραστείς με το σωστό τρόπο δεν πρόκειται να ακουστείς ποτέ? Ούτε θα σε σέβονται, ούτε θα κάτσουν ποτέ να δουν αν έχεις δίκιο, ίσα ίσα θα ψάχνουν να στην πουν με την πρώτη ευκαιρία.

Ποιός είναι ο σωστός τρόπος έκφρασης? Αυτός με τον οποίο οι άλλοι θα κάτσουν να διαβάσουν αυτά που γράφεις και θα προβληματιστούν, θα κάτσουν να απαντήσουν, θα συζητήσουν....και όχι αυτός με τον οποίο θα σταματήσουν να διαβάζουν στη δεύτερη λέξη, θα τσαντιστούν και στην καλύτερη θα σηκωθούν να φύγουν...στη χειρότερη θα αρχίσουν να γράφουν με τον ίδιο τρόπο που γράφεις κι εσύ (κάτι το οποίο σίγουρα δε θα σου αρέσει να σου κάνουν, έτσι?).

Κοίτα λοιπόν τώρα στα προηγούμενά σου ποστ και σκέψου...με ποιόν τρόπο διάλεξες να εκφραστείς?



Όσον αφορά τον κανονισμό των "γαύρων", "βάζελων" κλπ ...είναι μία ιδέα που είχε ρίξει επίσης ο ΜΖ στο παρελθόν, αλλά ασφαλώς δεν απέδωσε.
Όχι επειδή θεωρούμε πως πρέπει να αναφερόμαστε στους άλλους με αυτόν τον τρόπο, αλλά επειδή έχει καταντήσει πια φυσιολογικό να αποκαλεί ο ένας τον άλλον έτσι, ακόμη και φιλικά.
Οπότε, τι να κάναμε?
Να κάναμε παρατήρηση στη greece4 ή στον harris ή σε οποιονδήποτε άλλο χρησιμοποιούσε κάθε φορά αυτούς τους χαρακτηρισμούς?
Ε, τότε μόνο συζήτηση δε θα κάναμε...
Οι mods συνεχώς θα κάναμε παρατηρήσεις και εσείς συνεχώς θα τσινάγατε...αν μάλιστα συνεχίζατε να γράφετε στο φόρουμ ύστερα από τις πρώτες 5-6 παρατηρήσεις wink.gif.



Έγραψε κάτι ο warrior προηγουμένως που πέρασε στο ντούκου...

QUOTE
και να αφηνουμε και καμια κουβεντα
να πεσει κατω!!Ισως και να αγνοουμε καποιες φορες ορισμενα πραγματα!


Καταλάβετε όλοι πως είναι πολύ λεπτή η ισορροπία που πρέπει να κρατήσουμε οι mods ανάμεσα στη σωστή διαχείρηση της συζήτησης με τον κίνδυνο να γίνουμε πολύ αυστηροί...και στο να είμαστε κάπως ελαστικοί με κάποιες κουβέντες, ακριβώς για να μη γίνονται οι συζητήσεις ένα ποινολόγιο με παρατηρήσεις και τιμωρίες.
Οπότε αν δείτε κάτι που σας ενοχλεί...το να γυρίσουμε και να τα χώσουμε δεν είναι πάντα και η καλύτερη ιδέα.
Καμία φορά, να προσπερνάμε κάποια πράγματα...


ΥΓ: Και να μην ξαναδιαβάσω κανά χαρακτηρισμό του στυλ "αφεντικό του φόρουμ"...
Σε ένα μέρος όπου όλοι συζητάμε ως ίσοι, απλά σε κάποιους έχει πέσει η ευθύνη(και όχι εξουσία...sorry για τα καρφιά παιδιά...) να προσπαθούν να κρατούν την τάξη, δεν έχουν θέση τέτοιοι χαρακτηρισμοί.
Αν όμως διαφωνείς και όντως πιστεύεις ότι πρέπει να με αποκαλείς έτσι...
...τότε φρόντισε να λάβεις υπ'όψιν αυτά που σου έγραψα (δυο φορές με τη σημερινή), όπως θα έκανες με το αληθινό "αφεντικό" σου και φρόντισε να μη με απογοητεύσεις.
LEFTERIS733
QUOTE (Anxel @ May 16 2005, 07:10 PM)
3)Για ποιό λόγο σας χαλάει ο χαρακτηρισμός πελάτες?Αυτός δεν είναι ο χαρακτηρισμός που είχε χρησιμοποιήσει σε συνεντεύξη τύπου μάλιστα κάποιος που θέλει να λέγεται οτι είναι και σοβαρός επιχειρηματίας και τυγχάνει πρόεδρος του Ολυμπιακού;

4)Μόνο τα δικά μου θεωρήθηκαν προσβλήτικα...Από οτι είδα η φωτογραφία με το ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ και το διεγραμμένο τριφύλλι έχει παραμείνει...

5)Εφόσον το αφεντικό του forum με θεωρεί κάφρο τότε εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο εκτός του να σταματήσω να γράφω εδώ...Αν θεωρεί οτι μπορεί να μιλάει για καφρόforum τότε τι να πώ...

3) Ο συγκεκριμενος ειναι απλα ενας γελοιος που θελει να ξεσηκωνει τον κοσμο για να εξυπηρετει τους σκοπους του και να χρησιμοποιει τον κοσμο του ολυμπιακου σαν ασπιδα στις βρωμοδουλειες του.Μην ασχολεισαι μαζι του και μην πεφτεις στο επιπεδο του.Αν και το "πελατες" δεν ειναι και τιποτα το τραγικο.(δεν ξερω αν ειπες κατι αλλο καθως δεν εχω διαβασει το αρχικο σου ποστ).

4) Βαλε και εσυ μια 86-55 η 110-59.

Αλλα αν θες την πραγματικα καλυτερη βαλε μια 53-62.Ποναει τους ολυμπιακους οσο ποναει και εμας η 35αρα...

5) Σε ενα μπασκετικο και οχι οπαδικο φορουμ δεν μπορεις να προκαλεις η να βριζεις τις αλλες ομαδες.Εχε υποψη σου οτι ενα γραπτο κειμενο χτυπαει πιο ασχημα απο μια καθημερινη κουβεντα μας οπου μπορουμε να πουμε κατι παραπανω και δεν τρεχει τιποτα.

Προσπαθησε να εισαι λιγο πιο συγκρατημενος.Δεν σου λεω να αυτολογοκριθεις αλλα μην γραφεις ολα τα μπινελικια οπως τα σκεφτεσαι.Βαλε και κανενα μπιπ.Η κουακ οπως βαζουν στους singles...
LEFTERIS733
Ξεχασα να πω οτι η μεταδοση ηταν ΑΘΛΙΑ...

Κορυφαια στιγμη τα βηματα που εδωσε στον γκουλιας και εβλεπαν και ξαναβλεπαν το ριπλει και δεν μπορουσαν να δουν οτι σηκωνει το δεξι (σταθερο) ποδι.Α ρε πετροπουλε προπονητη της εθνικης... icon_wave.gif
harris
QUOTE (LEFTERIS733 @ May 17 2005, 04:57 PM)
Βαλε και κανενα μπιπ.Η κουακ οπως βαζουν στους singles...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif xaxaxaxa,,,,,ολα τα λεφτα...
hagi
Παιδιά παρατηρώ αρκετή φασαρία.Μήπως να χαλαρώσουμε λίγο.

Εδώ μέσα ανταλλάσουμε απόψεις ο καθένας έχει την ομάδα του και είμαστε χαλαροί.
Θα πρέπει να είμαστε συγκρατημένοι σε ότι λέμε και να μην κοντραριζόμαστε σε έντονο βαθμό.

Άντε .... angry_red.gif angry_red.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.