Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΣΚΑΒΔΕ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ερασιτεχνικά Υπόλοιπης Ελλάδας
keltis999
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ....ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΕΡΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ...ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΘΗΜΕΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΣ ΕΡΘΕΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!!
minas gr
Πρωταθλήτρια ομάδα εφήβων ΕΣΚΑ ΒΔΕ:
Η Δόξα Λευκάδας (νίκησε τον ΑΓΣΙ στον τελικό)
http://www.basket247.gr/index.php/ellada/p...-doksa-leukadas

Στα παίδων τι έχουμε; παλι ΑΓΣΙ και Λευκάδα απότι κατάλαβα ειναι οι δυνατοι
keltis999
QUOTE (minas gr @ Mar 29 2016, 12:10 ) *
Πρωταθλήτρια ομάδα εφήβων ΕΣΚΑ ΒΔΕ:
Η Δόξα Λευκάδας (νίκησε τον ΑΓΣΙ στον τελικό)
http://www.basket247.gr/index.php/ellada/p...-doksa-leukadas

Στα παίδων τι έχουμε; παλι ΑΓΣΙ και Λευκάδα απότι κατάλαβα ειναι οι δυνατοι

Στο παιδων φιλε τα πραγματα ειναι πιο ενδιαφερον!! Εχουμε τρεις που καλες ομαδες ΑΓΣΙ,ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ,ΠΡΕΒΕΖΑ, και ενα outsider..τον Αιολο Aστακου.... ΑΓΣΙ-ΔΟΞΑ και ΠΡΕΒΕΖΑ-ΑΣΤΑΚΟΣ τα ζευγαρια...Φαβορι απο οτι λενε ειναι η ΛΕΥΚΑΔΑ αλλα για να δουμε...


Δοξα Λευκαδας: Υποτιθεμενο φαβορι,μια ομαδα που χει αρκετα καλου κοντους,κυριως περιφερακη ομαδα με καλους περιφεριακους (Σολδατος,Σολδατος Π.,Ζαβιτσανος,Κονιδαρης) αλλα μεχρι εκει...απο ψηλους λιγα πραγματα...αλλα παραμενει φαβορι

ΑΓΣ Ιωαννινων: Μια ομαδα με εναν πολυ καλο παιχτη και βασικο στελχος της εθνικης παιδων Πολυχρονη Τσιγκα...ισως τον καλυτερο μακραν παιχτη αυτης της ενωση...και μια υπολοιπη καλουτσικη ομαδα θα λεγαμε

Πρεβεζα: Eνα αρκετα καλο συνολο με καλους παιχτες, και καλους ψηλους αλλα και κοντους,κυνηγανε και αυτοι τον τιτλο

Αστακος: Aπλα θα πρεπει να ειναι απολυτα ευχαριστημενοι με την τετραδα που φτασαν...απο κει και περα..ομαδα με δυο παιχτες και λιγα πραγματα...φανερα outsider

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!!

keltis999
QUOTE (keltis999 @ Apr 3 2016, 16:50 ) *
Στο παιδων φιλε τα πραγματα ειναι πιο ενδιαφερον!! Εχουμε τρεις που καλες ομαδες ΑΓΣΙ,ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ,ΠΡΕΒΕΖΑ, και ενα outsider..τον Αιολο Aστακου.... ΑΓΣΙ-ΔΟΞΑ και ΠΡΕΒΕΖΑ-ΑΣΤΑΚΟΣ τα ζευγαρια...Φαβορι απο οτι λενε ειναι η ΛΕΥΚΑΔΑ αλλα για να δουμε...


Δοξα Λευκαδας: Υποτιθεμενο φαβορι,μια ομαδα που χει αρκετα καλου κοντους,κυριως περιφερακη ομαδα με καλους περιφεριακους (Σολδατος,Σολδατος Π.,Ζαβιτσανος,Κονιδαρης) αλλα μεχρι εκει...απο ψηλους λιγα πραγματα...αλλα παραμενει φαβορι

ΑΓΣ Ιωαννινων: Μια ομαδα με εναν πολυ καλο παιχτη και βασικο στελχος της εθνικης παιδων Πολυχρονη Τσιγκα...ισως τον καλυτερο μακραν παιχτη αυτης της ενωση...και μια υπολοιπη καλουτσικη ομαδα θα λεγαμε

Πρεβεζα: Eνα αρκετα καλο συνολο με καλους παιχτες, και καλους ψηλους αλλα και κοντους,κυνηγανε και αυτοι τον τιτλο

Αστακος: Aπλα θα πρεπει να ειναι απολυτα ευχαριστημενοι με την τετραδα που φτασαν...απο κει και περα..ομαδα με δυο παιχτες και λιγα πραγματα...φανερα outsider

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!!

ΕΣΚΑΒΔΕ: Παιδικό: Πρωταθλήτρια η Δόξα Λευκάδας

Νησιώτικό χρώμα είχε και ο τελικός των Παίδων (μετά από αυτόν των εφήβων) της ΕΣΚΑΒΔΕ. Η Δόξα Λευκάδας μετά το εφηβικό κατέκτησε και το παιδικό πρωτάθλημα της Ένωσης επικρατώντας στον τελικό που έγινε στην Βόνιτσα της Νικόπολης Πρέβεζας με 49-60. Άλλος ένας τίτλος για τους μικρούς της Δόξας και για τον προπονητή της Δημήτρη Κόγκα που κάνει εξαιρετική δουλειά στις ακαδημίες της ομάδας και γεμίζει αισιοδοξία τους διοικούντες της ομάδας ότι υπάρχει παρών (Α2 η ανδρική ομάδα) αλλά και μέλλον. Στα του παιχνιδιού η ομάδα της Λευκάδας ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και με τους αδελφούς Σολδάτου και τον Κονιδάρη σε πολύ καλή μέρα επιθετικά προηγήθηκε με 24-39 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Σπύρου Πολίτη (που και αυτός παίρνει τα εύσημα για την πορεία των παιδιών της Νικόπολης) αντέδρασε και με καλή άμυνα και τον Μπακάλη σε ανοιχτή επαφή με το αντίπαλο καλάθι μείωσε στους έξι πόντους, για να κλείσει η διαφορά στους εννέα με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών αγώνα 39-48. Από εκείνο το σημείο και μετά η διαφορά κυμαινόταν μεταξύ 6-12 πόντων για να έρθει για την ομάδα της Λευκάδας το τελικό 49-60 και ο τίτλος. Ο Τρίτος τίτλος για την ομάδα της Δόξας στις μικρές ηλικίες και τον προπονητή Δημήτρη Κόγκα την φετινή χρονιά μιας και ήδη κατακτηθεί το Εφηβικό, αλλά και η άνοδος στην Β ΕΣΚΑΒΔΕ Ανδρών από την Γ’ με την δεύτερη ομάδα του συλλόγου που δεν είναι άλλη από τα παιδιά των ακαδημιών. Για τους νικητές ο Γιώργος Σολδάτος είχε 19 πόντους και ο Παναγιώτης Σολδάτος 17 ενώ ο Κονιδάρης πρόσθεσε 13. Από την Νικόπολη Πρέβεζας που πραγματοποίησε εξαιρετική πορεία παρά την ήττα ο Μπακάλης είχε 20 πόντους και ο Σίσκας 12.

*Σε επικοινωνία μαζί μας οι άνθρωποι της Νικόπολης Πρέβεζας μας εξέφρασαν τα έντονα παράπονα για την διαιτησία στο δεύτερο ημίχρονο των Γαλήνα και Τσώνου λέγοντας χαρακτηριστικά ότι οι πρωταγωνιστές πρέπει να είναι οι παίκτες και όχι οι διαιτητές η οι προπονητές.

*Για την έγκυρη και αξιοκρατική ενημέρωση επικοινωνήσαμε και με τους ανθρώπους της Λευκάδας οι οποίοι δεν θέλησαν να κάνουν κανένα σχόλιο πάνω στο θέμα αυτό.

Δεκάλεπτα:Α:16-20 Β:8-19 Γ:15-09 Δ: 10-12

Νικόπολη Πρέβεζας(Πολίτης): Σουλιώτης Α.5, Παπαχρήστος, Φίφης, Σίσκας 12(1), Δώνος 3, Μπέλλος 5, Τρομπούκης, Βαβέτσης 4(1), Αυδίκος, Αθανασίου, Μπακάλης 20, Παυλίδης

Δόξα Λευκάδας(Κόγκας): Σολδάτος Π. 17(1), Θέρμος, Αθανίτης, Αθανίτης, Κοντοπριάς, Ζαβιτσάνος 5(1), Χτένας, Λάμπρης 6, Σολδάτος Γ. 19(1), Ζακυνθινός, Βαγενάς, Λάζαρης, Κονιδάρης 13(1)

Gkos
QUOTE (keltis999 @ Apr 3 2016, 16:50 ) *
ΑΓΣ Ιωαννινων: Μια ομαδα με εναν πολυ καλο παιχτη και βασικο στελχος της εθνικης παιδων Πολυχρονη Τσιγκα.



Οταν λες βασικο στελεχος στην εθνικη παιδων τι εννοεις;
Γιατι περυσι παμπαιδων,ουτε στην 20αδα δεν ηταν...!
keltis999
QUOTE (Gkos @ Apr 20 2016, 15:11 ) *
Οταν λες βασικο στελεχος στην εθνικη παιδων τι εννοεις;
Γιατι περυσι παμπαιδων,ουτε στην 20αδα δεν ηταν...!

Καταρχην δεν μιλαω για παμπαιδων..περσυνη κιολας...μιλαω για φετινη παιδων...που οπως εχεις δει εχουν γινει σημαντικες αλλαγες..και μαλιστα πολλα παιδια (εχω μετρισει τουλαχιστον 25 ) που περσυ δεν ηταν καν ουτε σ ενα κλιμακιο...φετος ειναι και με πολλη συμμετοχη μαλιστα,που αυτο ειναι το σωστο. Στα της κουβεντας μας τωρα, οταν εννοω βασικο μελος της εθνικης εννοω πως σε καθε κλιση του κλιμακιου βορρα της εθνικης παιδων ειναι παντα μεσα και εχει κλιθει μαζι με αλλο ενα παιδι απο εσκαβδε σε δυο φιλικα του κλιμακιου αυτου της εθνικης.Σε καποια σάιτ το ειδα.Τωρα νταξη ρε φιλε δεν ξερω δυο φορες το εχω δει το παιδι μονο ,οτι πληροφορουμε, οτι ακουω και οτι πιστευω λεω!

ΥΣ : Εσεις αγαπητε εχετε καποια σχεση με εσκαβδε ή εχετε παρακολουθησει αγωνες τις ενωσεις κτλ??
Gkos
Καμια ,μα καμια ομως!

Αν με ρωτουσες ποια ενωση ειναι η ΕΣΚΑΒΔΕ πριν δω αυτο το ποστ ,δεν θα ηξερα καν!
ΕΣΚΑ ΒορειοΔυτικης Ελλαδας σημαινει να υποθεσω;

Και το παιδι δεν το ξερω καν!
Βασικα το εχω δει στην κεντρικη μου στο fb οταν περυσι για μια περιοδο εκανε αιτημα φιλιας σε οποιον παιζει μπασκετ στην Ελλαδα και εβλεπα τις φιλίες
να εμφανιζονται στην κεντρικη!

Κατα τα αλλα με καλυψες.
Μακαρι να ναι παικταρας το παιδι,αλλα αυτο το "βασικο στελεχος εθνικης παιδων" ακουστηκε καπως.
Γραψε ενα "Βορρα" να συνεννοηθουμε καλυτεραwink.gif
keltis999
QUOTE (Gkos @ Apr 21 2016, 22:22 ) *
Καμια ,μα καμια ομως!

Αν με ρωτουσες ποια ενωση ειναι η ΕΣΚΑΒΔΕ πριν δω αυτο το ποστ ,δεν θα ηξερα καν!
ΕΣΚΑ ΒορειοΔυτικης Ελλαδας σημαινει να υποθεσω;

Και το παιδι δεν το ξερω καν!
Βασικα το εχω δει στην κεντρικη μου στο fb οταν περυσι για μια περιοδο εκανε αιτημα φιλιας σε οποιον παιζει μπασκετ στην Ελλαδα και εβλεπα τις φιλίες
να εμφανιζονται στην κεντρικη!

Κατα τα αλλα με καλυψες.
Μακαρι να ναι παικταρας το παιδι,αλλα αυτο το "βασικο στελεχος εθνικης παιδων" ακουστηκε καπως.
Γραψε ενα "Βορρα" να συνεννοηθουμε καλυτεραwink.gif

Νταξη ρε φιλε πανω στην βιασηνη μου και γω το εγραψα ετσι, εννοουσα των προπονησεων της εθνικης παιδων.Εγω ασχολουμαι με εσκαβδε γι αυτο τα ξερω αυτα τα παιδια και ισως ξερω πεντε πραγματα περισσοτερα απο τους αλλους.Πολυχρονης Τσιγκας (ΑΓΣ Ιωαννινων, οπως λεμε τοσην ωρα) και Βατσιος Βυρωνας(ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ) ειναι τα δυο παιδια που κληθηκαν στην εθνικη παιδων φετος απο εσκαβδε. Τον Πολυχρονη τον εχω δει δυο φορες φετος,μου αφησε αρκετες καλες εντυπωσεις για το μελλον, και τον Βυρωνα μια στο μπαραζ σωτηριας της Α εσκαβδε...Αυτα τα ολιγα...Τωρα ναι σωστα μαντεψες για τον τιτλο ΕΣΚΑΒΔΕ,αυτο σημαινει...Τωρα σε βλεπω και του φβ και οτι συγκρατεις πολλα, και θα θελα να μαθω ποιος εισαι biggrin.gif wink.gif
Gkos
QUOTE (keltis999 @ Apr 21 2016, 22:34 ) *
Τωρα σε βλεπω και του φβ και οτι συγκρατεις πολλα, και θα θελα να μαθω ποιος εισαι biggrin.gif wink.gif


Δεν εισαι και ο μονος που με ψανχει να ξερεις
χαχαχαwink.gif

(Μα τον εβλεπα επι μια βδομαδα στην κεντρικη μου,οποτε δεν αντεξα και ρωτησα ποιος ειναι αυτος,και η απαντηση ηταν οτι κανεις δεν ξερει,κανει αιτηματα και τα αποδεχοντανwink.gif )


Συνεχισε να μας ενημερωνεις φιλε μου,και οποιος αλλος παρακολουθει (και αλλες ενωσεις) μπορει να γραφει,δεν εχουμε κατι να χωρισουμε! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.