Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Β' ΕΘΝΙΚΗΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
gspara
Μεταγραφες παιχτων-προπονητων για την αγωνιστικη περιοδο 2017-18.Εδω θα σχολιαζουμε τα παντα.......
margiou3
Ξεκινάει η αγαπημένη περίοδος κάποιων εδώ μέσα...
mono maroussi
QUOTE(margiou3 @ May 26 2017, 00:33 ) *
Ξεκινάει η αγαπημένη περίοδος κάποιων εδώ μέσα...

icon_drunk.gif
Gkos
QUOTE (margiou3 @ May 26 2017, 00:33 ) *
Ξεκινάει η αγαπημένη περίοδος κάποιων εδώ μέσα...



Δεν ξερω αλλον χωμενο στα μεταγραφικα πιο πολυ αποτι εσυ wink.gif

Δωσε μας κατι μην τα κρατας για την παρτη σου wink.gif
marousara
Gspara Α1 ο παιχταράς.. http://basketa.gr/%ce%b5%cf%80%ce%b5%ce%bd...81%ce%b9%ce%bf/
gspara
QUOTE (marousara @ May 26 2017, 14:30 ) *

Ψηνομαι για διαρκειας Λαυριαρα 69.gif .........ευγε κοουτς Σερελη 41.gif
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 26 2017, 14:36 ) *
Ψηνομαι για διαρκειας Λαυριαρα 69.gif .........ευγε κοουτς Σερελη 41.gif

Συνεχίζει την σωστή φιλοσοφία το Λαύριο που το κρατά άνετα στην Α1... Μπράβο!
fedia
Προς παραμονή ο Τσαουσίδης στην Ελευσίνα



basketa.gr
gratipa1929
Παρελθόν από τη Δάφνη Δαφνίου ο κόουτς Δεσποτάκης
Gkos
Εχει γραψει ενα στατους απο το μεσημερι.
Οσοι τον εχετε φιλο μπειτε να διαβασετε σχολια .
Αυτο ,τιποτα αλλο.Θα με θυμηθειτε.
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ May 31 2017, 00:21 ) *
Εχει γραψει ενα στατους απο το μεσημερι.
Οσοι τον εχετε φιλο μπειτε να διαβασετε σχολια .
Αυτο ,τιποτα αλλο.Θα με θυμηθειτε.

Α μάλιστα ο γνωστός εύσωμος "κύριος" smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Μηχανολόγος
“Η Επιτροπή Μπάσκετ του Α.Ο. Ιωνικός Νικαίας Barista Brothers ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Μάριο Γούναρη.

Είναι το πρώτο βήμα ενός σχεδιασμού που θα συμπεριλάβει όλες εκείνες τις κινήσεις που θα επιτρέψουν στον Ιωνικό να διαδραματίσει τον πρωταγωνιστικό ρόλο που του αρμόζει και πάντα με την σκέψη μας να βρεθεί η Ομάδα μας ακόμα ψηλότερα”.

http://www.ionikosbc.gr/
fastbreak70
QUOTE(Μηχανολόγος @ Jun 6 2017, 11:12 ) *
“Η Επιτροπή Μπάσκετ του Α.Ο. Ιωνικός Νικαίας Barista Brothers ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Μάριο Γούναρη.

http://www.ionikosbc.gr/

αν βγαλει τον 1ο γυρο θα ειναι επιτυχια του...και σαφως οχι γιατι θα φταιει η ομαδα....
margiou3
QUOTE(fastbreak70 @ Jun 6 2017, 15:35 ) *
αν βγαλει τον 1ο γυρο θα ειναι επιτυχια του...και σαφως οχι γιατι θα φταιει η ομαδα....


Εγώ προτείνω να έρθεις να πάρεις ένα διαρκείας για να δεις τι θα κάνει ο Ιωνικός...
Ελα Και θα στο κάνω δώρο εγώ...!
marousara
Αν τελικά "κλείσει" και τους δύο νομίζω ψάξτε την δεύτερη ομάδα που θα ανέβει..
http://basketa.gr/%cf%83%cf%80%ce%ac%ce%b5...9-%ce%ba%ce%b1/
fastbreak70
QUOTE(margiou3 @ Jun 6 2017, 20:51 ) *
Εγώ προτείνω να έρθεις να πάρεις ένα διαρκείας για να δεις τι θα κάνει ο Ιωνικός...
Ελα Και θα στο κάνω δώρο εγώ...!

μην προτρεχεις ρε φιλε...η ομαδα ειναι σουπερ και λογω νοοτροπιας. και λογω μπασκετοπεριοχης ,και λογω κοσμου, μετα λογου γνωσεως...ο προπονητης ειναι μετριος εως λουζερ...
RAPTOR
Και στο βαθος....Τσαπας‼️
gratipa1929
QUOTE (marousara @ Jun 7 2017, 11:04 ) *
Αν τελικά "κλείσει" και τους δύο νομίζω ψάξτε την δεύτερη ομάδα που θα ανέβει..
http://basketa.gr/%cf%83%cf%80%ce%ac%ce%b5...9-%ce%ba%ce%b1/

Προσωπικά θεωρώ τον Καράμπουλα ως τον καλύτερο παίκτη της Α2 την τελευταία δεκαετία, με στατιστικά που αγγίζουν το όριο της υπερβολής συν άνοδο σε όποια ομάδα πηγαίνει! smiley.gif
Gkos
QUOTE (RAPTOR @ Jun 7 2017, 12:36 ) *
Και στο βαθος....Τσαπας‼️������



Καραμπουλας και Βασιλοπουλος μονο αυτον φωτογραφιζουν....
RAPTOR
QUOTE(Gkos @ Jun 7 2017, 14:11 ) *
Καραμπουλας και Βασιλοπουλος μονο αυτον φωτογραφιζουν....

Ο Συμεωνιδης που ειναι ομως smiley.gif
RAPTOR
Καποιος φιλος απο Νικαια μερια θα μας πληροφορησει πως τετοια ονοματα παικτων απασχολουν τον Ιωνικο με δεδομενο οτι μεχρι προσφατα οι επιλογες τους ηταν....κανονικες?
Εγω απ την μερια μου να πω....φοβου τους Βαρουξακηδες και δωρα φεροντες!
Καθε χρονο ζουμε τον παραλογισμο ανθρωπων που βαζουν καποια χρηματα? και την επομενη εξαφανιζινται
αναζητωντας τον επομενο σταθμο της....καριερας τους!
Ο Ιωνικος το εζησε στο πετσι του προσφατα οπως και αλλες ομαδες!
Εαν αυτοσκοπος ειναι η ανοδος τοτε οκ!
Αλλα μετα τι?
Gkos
Δεν νομιζω να μπει στην διοικηση ο Τσαπας,απλως δωρακια θα κανει χωρις να υπαρχουν υποχρεωσεις προς το προσωπο του...
Ετσι ,να περναει η ωρα !
PetranG3
Προβλεπεται φοβερο καλοκαιρι...
Μεσημεριανη σιεστα, βουτιες στη θαλασσα, μπασκετφορουμ, ποπ κορν... 41.gif 24.gif
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Jun 7 2017, 21:57 ) *
Προβλεπεται φοβερο καλοκαιρι...
Μεσημεριανη σιεστα, βουτιες στη θαλασσα, μπασκετφορουμ, ποπ κορν... 41.gif 24.gif

Εγω παντως είμαι απογοητευμενος με τα ονόματα που διαβαζω tongue.gif ........περιμενω ανακοινωση για Λιακο ώστε να παρω το διαρκειας μου smilie_schal1.gif
PetranG3
QUOTE(gspara @ Jun 7 2017, 22:28 ) *
Εγω παντως είμαι απογοητευμενος με τα ονόματα που διαβαζω tongue.gif ........περιμενω ανακοινωση για Λιακο ώστε να παρω το διαρκειας μου smilie_schal1.gif



Προφητικος παντως ο Gkos...
Είχε πει καιρό πριν πως ο Ιωνικος θα ψωνισει απο το πανω ραφι... Ειτε κατι ηξερε ειτε ειχε προαισθημα...

By the way, στην επιλογη αγαπημενη ομαδα, με τετοια διευρυνση που εχεις κανει, μας παιρνει να μας βαλει για 5η... smiley.gif

Και τον Λιακο να μην παρουμε παντως, με σενα στον Πλατωνα, δεν χασαμε ποτε... cool.gif
margiou3
Σεμνά και ταπεινά...
Gkos
Παρέα στον Ιωνικό Κατούφας, Παπαδόπουλος και Κουντουράς



Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Ιωνικός Νικαίας, ο οποίος μετά την διαφαινόμενη συμφωνία με τους Φώτη Βασιλόπουλο και Βαγγέλη Καράμπουλα, είναι κοντά σε τρεις ακόμα παίκτες που αγωνίζονταν πέρυσι στον Φάρο Κερατσινίου.

Έτσι, σύμφωνα με πληροφορίες του basketa.gr στο κλειστό του Πλάτωνα αναμένεται να αγωνίζονται τη νέα αγωνιστική περίοδο οι Σωτήρης Κατούφας, Ανδρέας Παπαδόπουλος και Γιώργος Κουντουράς, δυναμώνοντας τα μέγιστα το ρόστερ της ομάδας του Μάριου Γούναρη.

Ο 38χρονος πολύπειρος φόργουορντ, Σωτήρης Κατούφας είχε την φετινή σεζόν 4,5 πόντους σε 31 παιχνίδια, και μετά από πέντε χρόνια στο Κερατσίνι, επιστρέφει στην Β’ Εθνική μετά την σεζόν 2014-2015. Ο 37χρονος γκαρντ, και αρχηγός του Φάρου, Ανδρέας Παπαδόπουλος αποχωρεί από την ομάδα, στην οποία βρίσκεται από την σεζόν 2012-2013 και από τις κατηγορίες της ΕΣΚΑΝΑ, ενώ από το ίδιο χρονικό σημείο βρισκόταν στο Κερατσίνι και ο 25χρονος Γιώργος Κουντουράς. Και οι τρεις έχουν γευτεί όλες τις επιτυχίες του Φάρου, και πλέον είναι έτοιμοι να μεταδώσουν την εμπειρία τους και στον Ιωνικό, ο οποίος δεν σταματάει και θα συνεχίσει την ενίσχυση του.

 


QUOTE (margiou3 @ Jun 8 2017, 02:16 ) *
Σεμνά και ταπεινά...


Κόλλησε η βελόνα wink.gif

QUOTE (PetranG3 @ Jun 8 2017, 01:06 ) *
Προφητικος παντως ο Gkos...
Είχε πει καιρό πριν πως ο Ιωνικος θα ψωνισει απο το πανω ραφι... Ειτε κατι ηξερε ειτε ειχε προαισθημα...



Όνειρο καλοκαιρινό χαχαχα.
Απλά αν ενθυμούμαι καλώς το είχα σχολιάσει στο φουμπου ,στο προφίλ κοινού μας φίλου χεχε.
komazec
Μια χαρά. Συγχώνευση δια της μεταγραφικής οδού. Το είδαμε κι αυτό. Άντε και με manager Δημήτρη Καρβέλα.
Blue1965White
QUOTE(komazec @ Jun 8 2017, 11:24 ) *
Μια χαρά. Συγχώνευση δια της μεταγραφικής οδού. Το είδαμε κι αυτό. Άντε και με manager Δημήτρη Καρβέλα.


Τα μανατζερικά μας τελείωσαν φέτος. Όσοι παρεξηγήθηκαν ξυδάκι. Τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία.
margiou3
Τα μανατζερακια σε ρολο γυμνοσάλιαγκα χτυπούν όλη μέρα τα τηλέφωνα...

Κλαααααααμα!
Gkos
QUOTE (margiou3 @ Jun 8 2017, 13:26 ) *
Τα μανατζερακια σε ρολο γυμνοσάλιαγκα χτυπούν όλη μέρα τα τηλέφωνα...

Κλαααααααμα!


Γι αυτο δεν απαντας που σε καλω ;
Εισαι στο τηλ κεντρο ; wink.gif
Basketpinezas13
QUOTE (Gkos @ Jun 8 2017, 14:01 ) *
Γι αυτο δεν απαντας που σε καλω ;
Εισαι στο τηλ κεντρο ; wink.gif

Το πρώτο στοίχημα του να τον ψήσουν να τους φέρει τους παίχτες στην Νικαια το πέτυχαν .
Το θέμα είναι αν τον κάνουν να νιώσει ζεστά ώστε να μπει ενεργά στο παιχνίδι .
PetranG3
Ξυδακι παιδια...Βρειτε να κανετε καμια κανονικη δουλεια και οχι να κοροιδευετε τον κοσμο...Προς τους μανατζερς, ιδιως αυτους που πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες...

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.. (ακομα δεν εχουμε ξεκινησει για να δειτε, βασικα - Ειναι μολις Ιουνιος)..
Ethnikaras
Ένα μεγάλο μπράβο στον Ιωνικό για τις κινήσεις που κάνει, φαίνεται από τώρα (αρχές Ιουνίου) οτι χτίζει ομάδα ανόδου, με έμπειρους παίκτες που είναι πολύ δυνατά χαρτιά, και για παραπάνω κατηγορία.
Όπως φαίνεται προσέγγισαν τον Τσάπα, χωρίς όμως να εμπλακούν σε σενάρια .... άλλου τύπου, και αυτό είναι και η μαγκιά, γιατί η δουλειά μιας διοίκησης είναι η εύρεση πόρων που θα χρησιμοποιηθούν προς όφελος της ομάδας, και θα την δυναμώσουν, χωρίς να δημιουργούνται άβολες καταστάσεις.
Μπράβο σε όσους τρέχουν την ομάδα εκεί στην Νίκαια, πάμε ρε Ιωνικέ, έχουμε 5, τον Γούναρη, και να δούμε ποιά παιδιά θα μείνουν από πέρσι, γιατί έχει αξιόλογους παικτες το ρόστερ, αλλά και ποιοί άλλοι θα έρθουν.
Μεγάλη δουλειά να ξεκινάει ο σχεδιασμός τόσο νωρίς πάντως, η αρχή είναι το ήμισυ του παντός.
Doctor-J
Υποθέτω δεν τους πληρώνει ο Ιωνικός αυτούς τους παίκτες που έρχονται μαζικά από το Κερατσίνι... shot.gif
gate14
QUOTE(Doctor-J @ Jun 9 2017, 08:14 ) *
Υποθέτω δεν τους πληρώνει ο Ιωνικός αυτούς τους παίκτες που έρχονται μαζικά από το Κερατσίνι... shot.gif


Τους πληρωνει δεν τους πληρωνει που ειναι το κακο ?
Το ζητουμενο για την ομαδα της Νικαιας ειναι να ξεκολλησει απο την Β' Εθνικη .
Αν λοιπον εχουν βαση τα οσα λενε τα διαφορα σαιτ για Βασιλοπουλο Καραμπουλα και τους τρεις παλιους του Φαρου ο Ιωνικος ειναι απο τωρα το ΑΠΟΛΥΤΟ φαβορι για πανω .

Basketpinezas13
Και Αγγελοπουλος Νικαια .
Ομάδα play off A2 .
Νομίζω ότι ψάχνουμε τον 2ο
Περιστεριfan
QUOTE (Basketpinezas13 @ Jun 10 2017, 20:15 ) *
Και Αγγελοπουλος Νικαια .
Ομάδα play off A2 .
Νομίζω ότι ψάχνουμε τον 2ο

Aπιστευτο ροστερ οντως.
Gkos
QUOTE (Basketpinezas13 @ Jun 10 2017, 20:15 ) *
Και Αγγελοπουλος Νικαια .
Ομάδα play off A2 .
Νομίζω ότι ψάχνουμε τον 2ο



Να τους μεταφερουμε στο τοπικ της Α2 ; wink.gif
PetranG3
QUOTE(Gkos @ Jun 11 2017, 01:40 ) *
Να τους μεταφερουμε στο τοπικ της Α2 ; wink.gif



Σατανα.. 19.gif
Basketpinezas13
Το στοίχημα είναι αν ο Γούναρης αντέχει το βάρος των ίδιο ρυθμών παιχτών .
Ethnikaras
Λέγονται πάντως για την Α2 πολλά, όχι για τον Ιωνικό μόνο, αλλά και για άλλες ομάδες που μπορούν να ανέβουν.
Το θέμα ειναι τι θα γινει.....
Είπαμε, το μεγαλύτερο στοίχημα του καλοκαιριού ειναι να μπορέσει κάποιος να μαντέψει ποιές ομάδες θα ειναι Α2 του χρόνου.
Υπομονή και θα δούμε.
Είτε Β' είτε Α2 ο Ιωνικός με την ομάδα που φτιάχνει, μια χαρά θα ειναι.
Όλοι οι υπόλοιποι, αναλόγως τα βαλάντια, θα προσαρμοστούν.
margiou3
Καλή η πλάκα τόσο καιρό, αλλά πρέπει να βάλουμε σε μια σειρά τα πράγματα.

bball.gif Αρχικά, παίκτης του Ιωνικού θεωρείται όποιος ανακοινώνεται επίσημα από την ομάδα. Οπότε καλό θα είναι να κάνουμε όλοι υπομονή μέχρι η ομάδα να ανακοινώσει τις μεταγραφές της.

bball.gif Ο Ιωνικός την νέα αγωνιστική περίοδο θα πρωταγωνιστήσει κι αυτό θα συμβεί γιατί ο Ιωνικός, πάντα όπου κι αν αγωνίζεται, βάση ονόματος και ιστορίας έχει την υποχρέωση να κατέχει πρωταγωνιστικό ρόλο.

bball.gif Όποιος θεωρεί και πιστεύει ότι οι άνοδοι (και οι κάθοδοι) κρίνονται το καλοκαίρι, έχει μαύρα μεσάνυχτα. Όσες μεταγραφές και να γίνουν, ο Ιωνικός θα συμμετάσχει σε ένα δύσκολο πρωτάθλημα το οποίο θα πρέπει να ΜΑΤΩΣΕΙ για να το κατακτήσει.

bball.gif Για κάποιους εδώ πέρα, που γράφουν ένα σωρό... ομορφιές, επισημαίνω ότι ποτέ δεν τους υπολογίζαμε και ποτέ δεν θα το κάνουμε. Ο δρόμος που έχουμε χαράξει όλα αυτά τα χρόνια ως ομάδα είναι μοναχικός.


bball.gif Αυτό που αξίζει να σημειωθεί πάντως, είναι πως ο λαός του Ιωνικού είναι ήδη τρελαμένος και προβλέπεται μια καυτή χρονιά στον "Πλάτωνα"...







Gkos
Κραταει και Βουγιουκα ο Ιωνικος...
Μηχανολόγος
Κίνηση-ματ με Κατιάκο ο Διαγόρας.

http://basketa.gr/%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7...81%CE%B1%CF%82/
Μηχανολόγος
Ανανέωσε με Παπάγο ο Σορώτος

http://www.basketblog.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B...E%BF%CF%82.html
gspara
Ο Τριτωνας ανακοινωσε την παραμονή Κουτουλα-Ντιμπ.
basketikos
Στον Ιωνικό και επίσημα πλέον ο Βαγγέλης Καράμπουλας, μετά απο Φωτη Βασιλόπουλο, Αλεξ Βουγιούκα και Σωτήρη Κατούφα - με μόνο στόχο, "να κάνουμε το 'Ονειρο πραγματικότητα"
komazec
QUOTE (basketikos @ Jun 19 2017, 21:49 ) *
Στον Ιωνικό και επίσημα πλέον ο Βαγγέλης Καράμπουλας, μετά απο Φωτη Βασιλόπουλο, Αλεξ Βουγιούκα και Σωτήρη Κατούφα - με μόνο στόχο, "να κάνουμε το 'Ονειρο πραγματικότητα"


Να το ξανακάνουμε δλδ, απλά με άλλη φανέλα...
margiou3
QUOTE
Μια χαρά. Συγχώνευση δια της μεταγραφικής οδού. Το είδαμε κι αυτό. Άντε και με manager Δημήτρη Καρβέλα.


QUOTE(komazec @ Jun 21 2017, 14:54 ) *
Να το ξανακάνουμε δλδ, απλά με άλλη φανέλα...



Εσένα σε πονάει πολύ η Νίκαια...

Ξυδάκι μάγκα μου! Ξυδάκι!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.