Help - Search - Members - Calendar
Full Version: τραυματισμός δακτύλου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
boo_boo
Σε αγώνα μπάσκετ που είχα προχτές τραυματιστηκα στο δάκτυλο άνω άκρου (παράμεσο) . Έχει πρηστεί και μελανιασει αρκετα. Το έχω ξαναπάθει και μάλιστα την προηγούμενη εβδομαδα αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Θα πρέπει να ανησυχώ;;; Τι μου προτείνετε να κάνω ;;
shtarkws
QUOTE(boo_boo @ Nov 1 2017, 12:53 ) *
Σε αγώνα μπάσκετ που είχα προχτές τραυματιστηκα στο δάκτυλο άνω άκρου (παράμεσο) . Έχει πρηστεί και μελανιασει αρκετα. Το έχω ξαναπάθει και μάλιστα την προηγούμενη εβδομαδα αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Θα πρέπει να ανησυχώ;;; Τι μου προτείνετε να κάνω ;;


Θα σου προτεινα να βγαλεις μια ακτινογραφια ωστε να διαπιστωσεις αν υπαρχει καταγμα και να απευθυνθεις σε εναν ορθοπεδικο
boo_boo
Έβγαλα ακτινογραφία και ευτυχώς δεν είναι κάταγμα. Θα το ξεκουράσω δένοντας το και ελπιζω να υποχωρήσει σιγά σιγά το πρήξιμο και το μελανιασμα.
natouralistis
QUOTE (boo_boo @ Nov 1 2017, 12:53 ) *
Σε αγώνα μπάσκετ που είχα προχτές τραυματιστηκα στο δάκτυλο άνω άκρου (παράμεσο) . Έχει πρηστεί και μελανιασει αρκετα. Το έχω ξαναπάθει και μάλιστα την προηγούμενη εβδομαδα αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Θα πρέπει να ανησυχώ;;; Τι μου προτείνετε να κάνω ;;


Φίλε σοβαρά τώρα, χτύπησες και αντί να πας σε γιατρό μπαίνεις και ρωτάς σε ένα φόρουμ που δεν είναι καν ιατρικό τι να κάνεις για το τραυματισμό σου; Δηλαδή στον αγώνα που έπαιζες, ο προπονητής σου, οι συμπαίχτες σου, οι δικοί σου άνθρωποι δεν σου είπαν τι πρέπει να κάνεις και θεώρησες πως το να απευθυνθείς σε ένα φόρουμ για μπάσκετ θα σου λύσει το πρόβλημα;

Δεν στο λέω για να σε επικρίνω απλά εκπλήσσομαι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.