Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Superfoods vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
pan24
Πέμπτος τελικός στην Stoiximan Basket League με την σειρά να επιστρέφει στο ΟΑΚΑ(sold out) για το τελευταίο παιχνίδι.
Η σειρά αποδείχθηκε πιο ανταγωνιστική από όσο περίμεναν οι περισσότεροι με δυο break και τις δυο ομάδες να εμφανίζονται σε παρόμοιο επίπεδο.

Ο Παναθηναϊκός από την μια που θέλει να δείξει ότι είναι κυρίαρχος και να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά που τον ήθελαν πρωταθλητή πριν την έναρξη της σειράς.
Ο Ολυμπιακός από την άλλη,μια πιο δεμένη ομάδα με μεγαλύτερη προσωπικότητα, θέλει να ξανακάνει το break για να χαλάσει την φιέστα τίτλου του Παναθηναϊκού και να δείξει για άλλη μια φορά ότι κανένας δεν μπορεί να τον ξεγράψει.

Όμως νικητής μπορεί να είναι μόνο ένας


YΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.

Παραθέτω τα λινκ για το τόπικ το οποίο σας ενημέρωσε για την αλλαγή, όπως και για τον κανονισμό λειτουργίας που πλέον περιλαμβάνει την νέα παράγραφο για τα διαιτητικά.

Τόπικ ενημέρωσης για την αλλαγή

Νέος κανονισμός λειτουργίας.

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ,ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ,ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΤΕ ΚΛΠ.ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΕΔΩ,ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΤΕ ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟΥ.
ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΩΝ 2 ΑΙΩΝΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΟΒΑ ΣΤΟ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΘΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ.
ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΘΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ.
jazz thrilos
Μερικά πρόχειρα στατιστικά που βρήκα σε ένα άρθρο και πραγματικά με ξένισαν. Στα τεσσερα παιχνίδα ο Ολυμπιακος έχει:

Περισσότερους πόντους (291 έναντι 285)
Περισσότερες ασίστ (58 έναντι 46)
Περισσότερα ριμπάουντ (138 έναντι 118)
Και καλύτερα ποσοστά ευστοχίας. Ο Ολυμπιακός σουτάρει με 50% δίποντα, 33% τρίποντα και 72% βολές την ώρα που ο Παναθηναϊκός έχει 46%δ, 30%τρ και 61%β

Είναι φανερό οτι ο Ολυμπιακός διέψευσε σε αυτή την σειρά αγώνω όσους πιστεύαμε οτι η ομάδα δεν έχεις τις δυνάμεις να παλέψει σοβαρά για τον τίτλο. Δεν έπαιξε και καμιά μπασκετάρα, αλλά ανεξάρτητα τι θα γίνει απόψε, νομίζω στάθηκε αρκετά καλά με δεδομένα τα προβλήματα όλης της χρονιάς.

Απο την άλλη ο Παναθηναικός κάνει μια μέτρια σειρά. Επίσης δεν περίμενα τον Παναθηναικό να είναι τόσο πεσμένος. Όχι οτι δεν είναι καλή ομάδα. Απλά με δεδομένο οτι δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα, τραυματισμούς, αποκλείστηκε παλεύοντας αξιοπρεπώς απο την μετέπειτα πρωταθλήτρια Ευρώπης, περίμενα οτι θα είναι πολύ πιο συγκεντρωμένος και θα έπαιζε καλύτερο μπάσκετ.

Το αποψινό παιχνίδι είναι μεγάλο αίνιγμα. Αν πάμε σε κλειστό ματς νομίζω οτι ο Παναθηναικός θα έχει πρόβλημα στο τέλος. Αν εμείς παρουσιάσουμε τη γνωστή εικόνα και ο Παναθηναικός πάρει διαφορές στα μέσα του παιχνιδιού τότε ίσως δούμε πιο λυμένο Παναθηναικό που μπορεί να φτάσει σε εύκολη νίκη.

Πάντως όποιος και να το πάρει, έτσι που πήγε η σειρά μέχρι τώρα ούτε έκπληξη θα το πούμε, ούτε οτι δεν θα είναι ο δίκαιος νικητής.
G-arenas
QUOTE (jazz thrilos @ Jun 17 2018, 14:46 ) *
Μερικά πρόχειρα στατιστικά που βρήκα σε ένα άρθρο και πραγματικά με ξένισαν. Στα τεσσερα παιχνίδα ο Ολυμπιακος έχει:

Περισσότερους πόντους (291 έναντι 285)
Περισσότερες ασίστ (58 έναντι 46)
Περισσότερα ριμπάουντ (138 έναντι 118)
Και καλύτερα ποσοστά ευστοχίας. Ο Ολυμπιακός σουτάρει με 50% δίποντα, 33% τρίποντα και 72% βολές την ώρα που ο Παναθηναϊκός έχει 46%δ, 30%τρ και 61%β

Είναι φανερό οτι ο Ολυμπιακός διέψευσε σε αυτή την σειρά αγώνω όσους πιστεύαμε οτι η ομάδα δεν έχεις τις δυνάμεις να παλέψει σοβαρά για τον τίτλο. Δεν έπαιξε και καμιά μπασκετάρα, αλλά ανεξάρτητα τι θα γίνει απόψε, νομίζω στάθηκε αρκετά καλά με δεδομένα τα προβλήματα όλης της χρονιάς.

Απο την άλλη ο Παναθηναικός κάνει μια μέτρια σειρά. Επίσης δεν περίμενα τον Παναθηναικό να είναι τόσο πεσμένος. Όχι οτι δεν είναι καλή ομάδα. Απλά με δεδομένο οτι δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα, τραυματισμούς, αποκλείστηκε παλεύοντας αξιοπρεπώς απο την μετέπειτα πρωταθλήτρια Ευρώπης, περίμενα οτι θα είναι πολύ πιο συγκεντρωμένος και θα έπαιζε καλύτερο μπάσκετ.

Το αποψινό παιχνίδι είναι μεγάλο αίνιγμα. Αν πάμε σε κλειστό ματς νομίζω οτι ο Παναθηναικός θα έχει πρόβλημα στο τέλος. Αν εμείς παρουσιάσουμε τη γνωστή εικόνα και ο Παναθηναικός πάρει διαφορές στα μέσα του παιχνιδιού τότε ίσως δούμε πιο λυμένο Παναθηναικό που μπορεί να φτάσει σε εύκολη νίκη.

Πάντως όποιος και να το πάρει, έτσι που πήγε η σειρά μέχρι τώρα ούτε έκπληξη θα το πούμε, ούτε οτι δεν θα είναι ο δίκαιος νικητής.

οσο και να σου φαινεται αστειο ειναι θεμα προπονητη και στυλ μπασκετ. εσεις οσο και να σου φαινεται περιεργο παιζεται πολυ μα πολυ πιο σωστα απο εμας. ειδικα οταν βγαινει σπανουλης εισαστε πολλα επιπεδα πανω σαν ομαδα απο μας.

εμεις παιζουμε πολυ 1vs1 και μερικες φορες χωρις ουτε δευτερη πασα. ενω εσεις υπαρχουν στιγμες που γυριζεται ομορφα την μπαλα. ειδικα στο 1ο και 4ο τελικο μια χαρα γυριζατε την μπαλα.

απλως εγω θεωρω οτι ο παο εχει μεγαλυτερη ποιοτητα σαν ομαδα οποτε εκει αντισταθμιζεται ο παραγοντας ομαδα, προπονητης και τακτικη εκει δηλαδη που ειστε κατα πολυ ανωτεροι!
kotzito
QUOTE(jazz thrilos @ Jun 17 2018, 11:46 ) *
Το αποψινό παιχνίδι είναι μεγάλο αίνιγμα. Αν πάμε σε κλειστό ματς νομίζω οτι ο Παναθηναικός θα έχει πρόβλημα στο τέλος. Αν εμείς παρουσιάσουμε τη γνωστή εικόνα και ο Παναθηναικός πάρει διαφορές στα μέσα του παιχνιδιού τότε ίσως δούμε πιο λυμένο Παναθηναικό που μπορεί να φτάσει σε εύκολη νίκη.

Πάντως όποιος και να το πάρει, έτσι που πήγε η σειρά μέχρι τώρα ούτε έκπληξη θα το πούμε, ούτε οτι δεν θα είναι ο δίκαιος νικητής.


Κι εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω. Νομίζω σε κλειστό ματς ο ΠΑΟ ίσως θα έχει μεγαλύτερο άγχος, συν ότι ο Ολυμπιακός έχει προσωπικότητες όπως ο Σπανούλης κι ο Πρίντεζης (ή ακόμα και ο Παπανικολάου) που μπορούν να διαχειριστούν μάλλον καλύτερα τέτοιες καταστάσεις από τους παίκτες του Παναθηναϊκού. Βέβαια αυτό θα εξαρτηθεί και από το πως θα παίξει ο Σπανούλης σε τέτοιο ενδεχόμενο. Θα πάει σε αρκετές hero ball φάσεις ή θα μοιράσει την μπάλα περισσότερο και θα πάρει και πιο ορθολογικές επιθέσεις;

Αντίστοιχα και για τον ΠΑΟ η λογική λέει ότι θα στηρίξει αρκετά στον Τζέιμς, με ότι αυτό συνεπάγεται. Μπορεί να τα βάλει όλα, μπορεί και να τελειώσει με ποσοστά όπως την Πέμπτη στο ΣΕΦ.
jazz thrilos
Ελπίζω ο Σφαιρό απόψε να δοκιμάσει περισσότερες φορές το σχήμα με Ρόπερτς-Στρέλνιεκς-Μάντζαρη. Και στον πρώτο και στον τέταρτο τελικό όταν το έκανε πήρε πολλά περισσότερα. Επίσης ελπίζω να εμφανιστεί ο Μακλιν του τέταρτου τελικού ξανά.

Όλα αυτά βέβαια θα αποδειχθούν επιτυχημένα ή όχι με άξονα το ποσοστό ευστοχίας του Παναθηναικού απο την περιφέρεια. Αν τα βάζει πάλι απο παντού ο Λοτζέσκι όπως στο σεφ, ή αν ο Καλάθης έχει περίπου 40% απο τα ελεύθερα τρίποντα που θα του δώσουμε ξανά, τότε δύσκολα τα πράγματα.
pan24
Οχι δεν ειναι τρολ
Με αυτη την μπλουζα πηγε στο γηπεδο ο Σπανουλης

Να δουμε αν θα γινει αυτο στο παιχνιδι tongue.gif
Conan1982
QUOTE (pan24 @ Jun 17 2018, 18:48 ) *
Οχι δεν ειναι τρολ
Με αυτη την μπλουζα πηγε στο γηπεδο ο Σπανουλης

Να δουμε αν θα γινει αυτο στο παιχνιδι tongue.gif


Μόνο εγώ θυμήθηκα άραγε τον Έντι Τζόνσον;
kotzito
Να πάρουμε και κανένα αμυντικό ριμπάουντ όμως.
jazz thrilos
Δεν περιμέναμε και κανα ματς υψηλής ποιότητας, αλλά παραείναι νευρικό και κακό το πρώτο δεκάλεπτο.

Πολύ κακά ποσοστά ο Παναθηναικός απο την περιφέρεια. Αν συνεχίσει έτσι ο Ολυμπιακός θα μένει στο ματς. Καλός Πρίντεζης.
whaler
Ματς για γερα νευρα το σημερινο. Φοβαμαι πως οσο μενει κοντα ο Ολυμπιακος, τοσο περισσοτερες πιθανοτητες θα εχει για να το παρει. Σε τετοιες περιπτωσεις μιλαει η κλαση και η προσωπικοτητα.
Αν, απο την αλλη, μας μπουν τα σουτ στο δευτερο και παρουμε μια διαφορα, θα εχουμε εμεις τυχη.
john wick
Βραβειο μπουφαμαρας στον Καλαθη για το 3ο του φαουλ..
Πολυ αγχωμενη η ομαδα, εχουν χασει τοσα λει απ, για τα 3ποντα αστο καλυτερα...
Οπως το βλεπω μεχρι τωρα 40/60 υπερ του Ολυμπιακού για να κερδισει..
Victor_Mannheim
τσαβι η ομαδα δεν βλεπεται
john wick
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jun 17 2018, 15:44 ) *
τσαβι η ομαδα δεν βλεπεται



rolleyes.gif
Conan1982
Πρόβλημα τα φάουλ του Καλάθη και του Θανάση για τον ΠΑΟ αλλά και εμείς με τον Μιλουτίνοφ, το παιδί σε 3 λεπτά κατάφερε να κάνει 4 φάουλ....
pan24
Νομιζω του Σφαιροπουλου θα του στοιχισει το 4ο του Μιλουτινοφ
Λαθος του να τον βαλει μεσα με 3 φαουλ για 2 λεπτα και βλακεια 4ο απο αυτον
Gkos
Το ματς δεν βλέπεται.
Coach Periklis
Τι έχει συμβεί παιδιά γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα στο μαγαζί χωρίς ήχο κλπ
kotzito
Τα φάουλ πάντως δεν αφήνουν τον ΠΑΟ να βρει ρυθμό. Οκ, βάζει κάποιους πόντους από τις βολές αλλά σε οργανωμένο παιχνίδι με λιγότερα φάουλ νομίζω θα μπορούσε να είχε κάνει μεγαλύτερα σερί.
Anubis
Τσαβι εχω μια απορια, τι παιζουμε?
john wick
QUOTE (Anubis @ Jun 17 2018, 15:53 ) *
Τσαβι εχω μια απορια, τι παιζουμε?



2 χρόνια εχω αυτη την απορία...
Εχει 1 χρονο συμβόλαιο ακομα, θα μαθουμε ελπιζω του χρόνου...
golitog7
Καταπληκτικός Ρόμπερτς. Προσωπικά με βάζει σε σκέψεις για το αν θα πρέπει να φύγει. Εξαιρετικό σουτ και άψογος επαγγελματίας.
Victor_Mannheim
QUOTE (john wick @ Jun 17 2018, 19:55 ) *
2 χρόνια εχω αυτη την απορία...
Εχει 1 χρονο συμβόλαιο ακομα, θα μαθουμε ελπιζω του χρόνου...

αν χασουμε σημερα τον βλεπεις να μπορει να σταθει?
θα τον διωξει ο δγ
Redoctor
Aν συνεχισουν ετσι οι 2 ομαδες μπορουμε να κερδισουμε. Επισης αν κερδισουμε αγορα φανελας ζιζι ρομπερτς αμεσα.

Πιστευω σφαιροπουλος>πασκουαλ γενικα. Αν του φυγει και το κολλημα με hero ball σπανουλη εγω δεν εχω θεμα να συνεχισουμε (αναγκαστικα θα πρεπει να παρουμε πρωταθλημα σημερα γιατι 2 χρονια ατιτλιας ειναι πολλα). Περαν Σαρας -Ζελικο δεν υπαρχει καποιος ξεκαθαρα καλυτερος στην Ευρωλιγκα. Ο μπαρτζωκας θα μπορουσε αλλα δοκιμαστηκε
john wick
Η ομαδα εχει πολυ αγχος...
Αν μπει το 1ο 3ποντο θα λυθει..
Ας παιξουμε με Βουγιουκα κ να ποσταρουμε συνεχεια το 5αρι τους...
jazz thrilos
Η χειρότερη εμφάνιση του Παναθηναικού στη σειρά φέτος. Τουλάχιστον μέχρι τώρα, μπορεί στο δεύτερο να αλλάξει εικόνα. Πάντως και ο Τσάβι δεν σκίζει απόψε, ξέχωρα απο την κακή εικόνα των περισσότερων παιχτών του. Βάζουμε Μπόγρη επειδή ο Μιλουτίνοφ έδωσε 4 φάουλ λες και είναι φυστίκια, και ο Τσάβι βάζει μέσα Όγκαστ. Για να ματσάρει σε αμπαλοσύνη με τον Μπόγρη. Ευχαριστούμε πολύ.

Περιμένω με αγωνία το τρίτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού. Το οποίο αποτελεί τραγωδία όλη την χρονιά φέτος για εμάς. Αν κρατηθούμε μπροστά ή έστω λίγο πίσω στο σκορ, στο 4ο δεκάλεπτο όλα είναι ανοιχτά.
Gkos
QUOTE (john wick @ Jun 17 2018, 19:55 ) *
2 χρόνια εχω αυτη την απορία...
Εχει 1 χρονο συμβόλαιο ακομα, θα μαθουμε ελπιζω του χρόνου...


Έτσι😂
pan24
Δεν μας βολευει αυτος ο ρυθμος
Εχουν κοψει την δημιουργια μας και με τον Καλαθη να εχει 3 φαουλ θα υστερουμε για σημαντικο διαστημα και στην περιφερειακη αμυνα
Σινγκλετον καθαριζει οτι ριμπαουντ κυκλοφορει
Ρομπερτς πολυ τιμιος και με το γνωστο καλο του σουτ
Αν μπροστα του ειχε καποιον καλυτερο απο τον Μαντζαρη ωστε να μην του ζητουνται περισσοτερα απο οσα μπορει να κανει θα ηταν πολυ καλη επιλογη
nvip13
QUOTE(Anubis @ Jun 17 2018, 19:53 ) *
Τσαβι εχω μια απορια, τι παιζουμε?


Παιζουμε το: τα κλειδια στους παικτες και οτι γινει...

t0ny3
Φτάνει με αυτό το αστείο. Πασχάλη σήκω φύγε. Η ομάδα δεν αξίζει το πρωτάθλημα με αυτό το μπάσκετ. Έχεις κλείσει το ροτεισον, έχεις χαλάσει κάθε δημιουργία και βλέπουμε ένα πράγμα που δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω. Ούτε στην έδρα μας πλέον δεν φοβιζουμε τον αντίπαλο.

Βολεύει τον Ολυμπιακό έτσι πως πάει το ματς. Ο Παναθηναϊκός σε σετ παιχνίδι δεν έχει να δείξει τίποτα και με τον Καλάθη στα τρία φάουλ δύσκολα να αλλάξει κάτι. Χρειάζονται να μπουν κάποια μακρινά σουτ και να τρέξουμε, αλλιώς θα βλέπουμε τρελές επιθέσεις από Τζέιμς μέχρι το τέλος.

Αυτό το αστείο με τις βολές πότε θα σταματήσει;
Dreamerpanos
Ότι και να πει κανείς είναι λίγο....

Τόσο για την εικόνα της ομάδας που επιεικως ΑΘΛΙΑ,όσο και για την αποχώρηση....
AJSlaughter6
Ντροπή για την ιστορία του Ολυμπιακού αυτό που συμβαίνει αυτη τη στιγμη. Προσπαθεί να εκμαιέυσει ενα ματς στα χαρτιά, και μαλιστα τη στιγμή που κερδίζει στο ημίχρονο. Σε τέτοιο ματς είναι απ΄λλυτα λογικο να υπάρξει ρψη κάποιου αντικειμένου, δεν παίρνω θεση υπέρ της ριψης προφανώς, αλλα στο ΣΕΦ δεν θα γινοταν ακριβως το ίδιο??Αν ο ολυμπιακός πάρει το πρωτάθλημα στα χαρτιά, είναι η μεγαλυτερη ξεφτιλα στην ιστορια του και είναι σαν να παραδεχεται οτι στο γηπεδο δεν μπορει να κερδισει. Στα της ομάδας, η εικονα είναι αθλια, και αν δεν αλλαξει κατι καλυτερα να το χάσουμε στα χαρτια, μη ξεφτιλιστούμε κιολας
rankin
QUOTE(AJSlaughter6 @ Jun 17 2018, 20:15 ) *
Ντροπή για την ιστορία του Ολυμπιακού αυτό που συμβαίνει αυτη τη στιγμη. Προσπαθεί να εκμαιέυσει ενα ματς στα χαρτιά, και μαλιστα τη στιγμή που κερδίζει στο ημίχρονο. Σε τέτοιο ματς είναι απ΄λλυτα λογικο να υπάρξει ρψη κάποιου αντικειμένου, δεν παίρνω θεση υπέρ της ριψης προφανώς, αλλα στο ΣΕΦ δεν θα γινοταν ακριβως το ίδιο??Αν ο ολυμπιακός πάρει το πρωτάθλημα στα χαρτιά, είναι η μεγαλυτερη ξεφτιλα στην ιστορια του και είναι σαν να παραδεχεται οτι στο γηπεδο δεν μπορει να κερδισει

Προφανως και κανείς δε σε ρωτησε να κρίνεις τι ειναι και τι δεν ειναι ντροπή για την ιστορία του αντιπάλου σου
Θα πρότεινα να επικεντρωθείς στα της ομάδας σου
Coach Periklis
Άρα μπουκάλια με νερό στους πάγκους εξακολουθουν να επιτρέπονται;;

Νιώθω μεγάλη ντροπή σαν ΟΣΦΠ, τι να σας πω

Κάθε φορά λέμε να ξεκινήσει από εμάς η κάθαρση, τιμωρίες κλπ και όταν γίνει το περιστατικό τα βάζουμε με τον αντίπαλο που κιοτεψε
nvip13
Ο Θανάσης μαλλον εταξε συμβολαιο στον Τζειμς σε περιπτωση νικης. icon_drunk.gif
AJSlaughter6
QUOTE(rankin @ Jun 17 2018, 20:17 ) *
Προφανως και κανείς δε σε ρωτησε να κρίνεις τι ειναι και τι δεν ειναι ντροπή για την ιστορία του αντιπάλου σου
Θα πρότεινα να επικεντρωθείς στα της ομάδας σου

Και εγώ θα πρότεινα να μην μεταφέρεις την κουβέντα σε προσωπικό επίπεδο.Δηλαδή οταν παίζει παναθηναικος-ολυμπιακος επιτρεπεται να μιλαω μονο για τον παναθηναϊκό? και αν παίζουν δύο ομαδες που δεν υποστηρίζω τι σημαίνει, δεν μπορω να μιλήσω για καμία?
Conan1982
Τι γίνεται παιδιά, δεν βλέπω το ματς, έχουμε φύγει;
rankin
QUOTE(AJSlaughter6 @ Jun 17 2018, 20:22 ) *
Και εγώ θα πρότεινα να μην μεταφέρεις την κουβέντα σε προσωπικό επίπεδο.Δηλαδή οταν παίζει παναθηναικος-ολυμπιακος επιτρεπεται να μιλαω μονο για τον παναθηναϊκό? και αν παίζουν δύο ομαδες που δεν υποστηρίζω τι σημαίνει, δεν μπορω να μιλήσω για καμία?

Σε παρακαλώ μη προκαλείς άλλο

Εντελώς φιλικά
AJSlaughter6
QUOTE(rankin @ Jun 17 2018, 20:23 ) *
Σε παρακαλώ μη προκαλείς άλλο

Εντελώς φιλικά

Μα το θέμα είναι πως δεν προκάλεσα εγω, είπα κατι και εσυ το πήγες σε προσωπικό επίπεδο.
Coach Periklis
QUOTE (AJSlaughter6 @ Jun 17 2018, 20:22 ) *
Και εγώ θα πρότεινα να μην μεταφέρεις την κουβέντα σε προσωπικό επίπεδο.Δηλαδή οταν παίζει παναθηναικος-ολυμπιακος επιτρεπεται να μιλαω μονο για τον παναθηναϊκό? και αν παίζουν δύο ομαδες που δεν υποστηρίζω τι σημαίνει, δεν μπορω να μιλήσω για καμία?


Ξανοίγεσαι ενώ βγήκαμε να παίξουμε smiley.gif
gerorge
Ρε παιδες να το ληξουμε 2-2 αφου ολοι σας το δινετε στον αντιπαλο σε ολη τη σειρα; biggrin.gif
Coach Periklis
Ας μιλήσουμε για μπάσκετ λοιπόν....
kotzito
Κλασσικό τρίτο δεκάλεπτο Ολυμπιακού. Πέντε λεπτά κι έχουμε βάλει μόνο ένα καλάθι κατά τύχη, έχουμε χάσει την μπάλα 3-4 φορές ήδη κι άλλες τόσες σουτ - προσευχή.
golitog7
αν τον άφηνε κανά δίλεπτο ακόμα τον Σπανούλη θα είχε πάρει διαφορά 10 πόντων ο Παο
jazz thrilos
Οκ, απαγορεύεται (ευτυχώς) να μιλάμε για διαιτησία. Για τις "ντροπές" των αντιπάλων επιτρέπεται να μιλάμε;


Ο Σφαιρό το έκανε πάλι το μαγικό του στο τρίτο δεκάλεπτο. Άφησε τον Σπανούλη να ροκανίσει την διαφορά υπέρ του αντιπάλου με επιθέσεις χωρίς καμία λογική. Ας τρέξουμε τώρα μπας και προλάβουμε....
whaler
Και τωρα James vs ΟΣΦΠ...
Coach Periklis
QUOTE (jazz thrilos @ Jun 17 2018, 20:38 ) *
Οκ, απαγορεύεται (ευτυχώς) να μιλάμε για διαιτησία. Για τις "ντροπές" των αντιπάλων επιτρέπεται να μιλάμε;



Πάλι καλά γιατί με ενδιαφέρει να δω μπασκετικό σχόλιο γι αυτά που βλέπω απ την έναρξη του 2ου ημιχρόνου

Να μιλήσουμε για μπάσκετ λοιπόν....
aegeansheed
Θα γίνει επισκόπηση όλων των δημοσιεύσεων.

Κάντε ρηπόρτ σε ότι θεωρείτε ότι ξεφεύγει.
golitog7
ένα σύστημα για ελεύθερο σουτ και τι στον κόσμο
jazz thrilos
Ανεξάρτητα τι θα γίνει απόψε και που θα καταλήξει ο τίτλος, ο Ολυμπιακός πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσει τον σχεδιασμό για τη νέα χρονιά με την προσδοκία να μπορούμε να κερδίζουμε καμιά φορά και στο τρίτο δεκάλεπτο... help.gif

Edit: Κι επειδή ο κόουτς είδε οτι χωρίς Σπανούλη απόψε δεν μπορεί να ξεφύγει πάνω απο δέκα πόντους ο αντίπαλος, τον ξαναέριξε στη μάχη με την οδηγία να συνεχίσει την "καλή" εμφάνιση του πρώτου πενταλέπτου του 2ου ημιχρόνου με τρίποντα απο το πουθενά και drive στα τελευταία δύο δευτερόλεπτα.
rankin
Αλλη μια τρίτη περίοδος-αυτοκτονία για τον Ολυμπιακό

Η ροή δειχνει πως θα παμε σε διαδικαστική τεταρτη περίοδο

29-15 επιμέρους σκορ
Μπορει να υπαρχουν δικαιολογίες, αλλα δεν επαρκούν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.