Help - Search - Members - Calendar
Full Version: βοηθεια σχετικα με το υψος και το βαρος μου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
batistapao13
γεια σας ειμαι νεο μελος εδω... smiley.gif
μεχρι στιγμης παιζω στον ποσειδωνα νεου ψυχικου οπου μεχρι στιγμης ηττα δεν εχουμε δει καθως η μικροτερη διαφορα με αντιπαλο ηταν στους 40 ποντους...
ειμαι 14 εχω 1,90 υψος και βαρος 111 κιλα...οταν ρωτησα τον προπονητη αν πρεπει να χασαω καποια κιλα μου ειπε οχι γιατι λογο του σωματος μου παιζω 5αρι και χαρη στο σωμα μου κανεις δν μπορει να με παιξει...παραλληλα να πω οτι καρφωνω στις ,μπασκετες rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
η πλακα παντως ειναι οτι φαινονται και οι κοιλιακοι και γενικοτερα ολοι οι μυς που εχω...
λοιπον τι πρεπει να κανω>να χασω καποια κιλα η οπως μου λεει να μεινω εκει που ειμαι?
ευχαριστω για την βοηθεια
ComingUpRoses
αποψη μου να χασεις ...εισαι ακομα πολυ μικρος για να βρισκεσαι σε τετοιο βαρος! ακομα δεν ξερεις ? μπορει να παρεις αλλους 5 ποντους και να καταληψεις να παιζεισ 2-3 σε 4 χρονια .... σιγουρα να ακουσεις και καποιους μεγαλυτερους απο εμενα .. εγω λεω την αποψη μου biggrin.gif
batistapao13
Παντως για να πω την αληθεια ο γιατρος της ομαδας μου ειπε οτι λογο γονιδιων(Δεν πολυκαταλαβα τι εννουσε αλλα τεσπα)8α περασω το 1,98 και θα φτασω μεχρι 2,02
ComingUpRoses
λεγοντας λογω γονιδιων ενο συμφωνα με τα γονιδια τον γονιων σου (το υψος τους) θα πας περιπου τοσο ... αλλα και παλι 110 κιλα δεν ειναι αρκετα για ενα 14χρονο? και σκεψου τωρα 110 με 1,90 οταν θα ψιλωσεις τα κοκαλα θα βαρυνουν το ιδιο και εσυ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.