Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 14η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Γαλατασαράι-Αναντολού Εφές 19:00
Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης 20:00
Ζαλγκίρις-Ούνικς Καζάν 20:00
Μπάμπεργκ-Ολυμπιακός 21:00

Παρασκευή
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Φενερμπαχτσέ 19:00
Νταρουσάφακα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 19:45
Παναθηναϊκός-Μπασκόνια 21:15
Μπαρτσελόνα-Αρμάνι Μιλάνο 22:00
Mr_Cadwell
Εντωμεταξύ στο παιχνίδι Ερυθρού-Ρεάλ


-ORTHODOX BROTHERS-
pan24
Ο αταμαν στο ημιχρονο πηρε εναν υπνακο στα αποδυτηρια και δεν προλαβε να φτιαξει εναν καφε πριν αρχισει το δευτερο ημιχρονο...
yorgos
Τι κοουτσάρισμα έκανε ο Αταμάν στο τρίτο ο Θεός και η ψυχή του. Τον έχω για καλό προπονητή αλλά πρέπει να είναι εντελώς σχιζοφρενής, του έρχονται κάτι ιδέες ώρες-ώρες. Ο δε Πλάις πρέπει να του έχει φάει καμιά γκόμενα.

Ο Τσακ Νόρις έπαιξε για τον Αταμάν και δεν κλείστηκε σε ψυχιατρείο.
Anubis
Αλλη μια ηττα για τη Ρεαλ και να που η 2η θεση προσφερεται για πολλους πλεον..
salonikatasos
αν χάσει και ο οσφπ σήμερα τότε όλα τα αποτελέσματα αυτή τη βδομάδα θα είναι τα ιδανικά για τον παναθηναϊκό,αφού η λογική λέει ότι θα χάσει και η φενέρ μέσα στην τσσκα. αρκεί φυσικά να κερδίσουμε εμείς την πολύ καλή λαμποράλ
yorgos
QUOTE(Anubis @ Dec 22 2016, 21:57 ) *
Αλλη μια ηττα για τη Ρεαλ και να που η 2η θεση προσφερεται για πολλους πλεον..

E τη Φενέρ νομίζω θεωρούσαμε οι περισσότεροι φαβορί για τη 2η θέση, η Ρεάλ ήταν ξεκάθαρο ότι χωρίς Τσάτσο και με τα γερόντια της ακόμη πιο γερόντια και τον Γκούφι στον πάγκο δε θα ήταν καλύτερη από πέρυσι. Στο μεταξύ όποιος πετυχαίνει ΤΣΣΚΑ χωρίς Τεό και Ντε Κολό κάνει μια νίκη από το πουθενά, αλίμονο σε όσους έχασαν εντός, όπως ο Ολυμπιακός.
Anubis
Μπορει να την ισοσκελισει αυτη την ηττα ο ολυμπιακος αν την κερδισει στη Μοσχα την τελευταια αγωνιστικη. Νομιζω οτι το ευρυτερο ροστερ της Ρεαλ θα με εκανε πιο αισιοδοξο απο οτι τη Φενερ για τη 2η θεση.
salonikatasos
QUOTE (yorgos @ Dec 22 2016, 22:11 ) *
E τη Φενέρ νομίζω θεωρούσαμε οι περισσότεροι φαβορί για τη 2η θέση, η Ρεάλ ήταν ξεκάθαρο ότι χωρίς Τσάτσο και με τα γερόντια της ακόμη πιο γερόντια και τον Γκούφι στον πάγκο δε θα ήταν καλύτερη από πέρυσι. Στο μεταξύ όποιος πετυχαίνει ΤΣΣΚΑ χωρίς Τεό και Ντε Κολό κάνει μια νίκη από το πουθενά, αλίμονο σε όσους έχασαν εντός, όπως ο Ολυμπιακός.

μόνο η νταρουσάφακα τους κέρδισε. και σε εκείνο το ματς έπαιζαν και οι 2.
για τον παναθηναϊκό το θέμα τσσκα είναι ότι την έχουμε προτελευταία αγωνιστική στην έδρα μας. θα έχει βγει πρώτη 6-7 βδομάδες πιο πριν,οπότε δεν θα ξεσκιστούν κιόλας,οπότε εκεί μπορούμε να κάνουμε μια νίκη που δεν θα κάνουν πολλοί(ζήτημα να κάνει άλλες 3-4 ήττες μέχρι το τέλος η τσσκα)
irving
QUOTE(Anubis @ Dec 22 2016, 22:19 ) *
Μπορει να την ισοσκελισει αυτη την ηττα ο ολυμπιακος αν την κερδισει στη Μοσχα την τελευταια αγωνιστικη. Νομιζω οτι το ευρυτερο ροστερ της Ρεαλ θα με εκανε πιο αισιοδοξο απο οτι τη Φενερ για τη 2η θεση.

μεγαλο ροστερ η ρεαλ αλλα στη θεση 1 εχει ενα θεμα. δεν εχει καλυψει σε καμια περιπτωση το κενο του σερχιο ροντιγκεζ. ο γιουλ δυαριζει οπως επισης και ο ντονσιτς. ο ντρειπερ στην επιθεση ειναι διακοσμιτικος.
στους ψηλους ειναι πληρεις.

απο την αλλη η φενερ πιστευω θα ανεβει και θα κανει καλο σερι. δεν ξερω ομως αμα ειναι αργα για 2η-3η θεση.
yorgos
Νομίζω ότι η Φενέρ έχει πολλές δυνατότητες για διπλό αύριο.
Οι ψηλοί της Ρεάλ δε με τρομάζουν τόσο όσο της Φενέρ. Αν τυχόν δεν κερδίσει η Μπαρτσελόνα αύριο, χάνεται.
Gkos
Ματσαρα στην Μοσχα 69-68 στο 38'
Dred11
Overtime στη Μόσχα. Δεν περίμενα να το παλέψει τόσο η Φενέρ.

Εντάξει το χει πουλήσει ο Ιτούδης με τον Τεόντοσιτς. Όποιος βλέπει το ματς καταλαβαίνει.
Δεύτερο έντιτ. Οι ομορφιές του μπάσκετ συνεχίζονται στη Μόσχα. Ευτυχώς οι Μοσχοβίτες είναι κουλ τύποι, γιατί αν ήταν τίποτε δικοί μας θα χαν μπει μέσα.
benchwarmer
Αδιανόητο να αφήνεις μέσα τον Όγκουστιν αντί του Χάινς, όταν είσαι στο +3 και πρέπει να παίξεις απλά μία άμυνα. Το αποτέλεσμα: καλάθι και φάουλ...

Πολύ σπουδαία νίκη για τη Φενέρ, δεν πιστεύω βέβαια ότι θα απειλήσει κανείς την ΤΣΣΚΑ εν τέλει.
Firnen
Ρε παιδιά ο Ιτούδης έκανε εγκλήματα σ αυτό το ματς ! ο Σλουκας επαιζε κανα 10λεπτο με 4 φαουλ , ο Ντιξον επισης, ο Ουντο ολη την παράταση με 4 !!! Δε μπορει να παει στις επαφες δηλαδη να τους βγαλει ;; Ολοι ξερουν οτι η Φενερ βαθος δεν εχει...
T.W.Is.M.
Τελικα τι εγινε στη Μοσχα; Φιλιππιδης-Χαικαλης-Μπουλας ή συμφωνια κουμπαρων;
Dinkins
Απίστευτα απωθημένα και κόμπλεξ έχουν δημιουργήσει ο Ζοτς και ο Ιτούδης τόσα χρόνια. Σ' εχθρούς και «φίλους».



Dred11
QUOTE (Dinkins @ Dec 24 2016, 06:08 ) *
Απίστευτα απωθημένα και κόμπλεξ έχουν δημιουργήσει ο Ζοτς και ο Ιτούδης τόσα χρόνια. Σ' εχθρούς και «φίλους».




Ναι, οκ. Για τα 9 λάθη του Τεόντοσιτς που έβγαλαν σε 9 αιφνιδιασμούς την Φενέρ έχεις κάτι να πεις; Με παράλληλες πάσες που ούτε παιδάκια δημοτικού δεν κάνουν. Αλλά Κυριακή κοντή γιορτή. Την άλλη βδομάδα αντί του γκαφατζή Τεόντοσιτς θα βρουν απέναντί τους τον υπερπαίκτη Μάντζαρη. Για να δούμε τί θα λες μετά την 20άρα που θα φάνε.
pan24
Κατσε αδερφε.Το να ειχε μια αθλια μερα ο τεοντοσιτς που παιζει και με τραυματισμο το αποκλειεις?
Σε συνδιασμο με πιθανο εφησυχασμο της τσσκα απο την κακη φορμα της φενερ και το παθος της φενερ να παρουν εκδικηση για τον χαμενο τελικο?
Ο ζοτς δεν χρειαζοταν να του το δωσουν και ο ιτουδης δεν θα του το εδινε τοσο νωρις(αν θα του το εδινε κιολας...).Δεν εχει εξασφαλιαει ακομα την πρωτη θεση
Μην βλεπουμε παντου φαντασματα
tuareg
στη παραταση η τσσκα ηταν σα να σταματησαν να παιζουν...
αλλα οκ αν το σεναριο ηταν να του το δωσει γιατι να το φτασουν στη παραταση?
Dred11
Είναι αλλιώς να βλέπεις τα highlights και να διαβάζεις τα στατιστικά, οπότε λες εντάξει ο Τεόντοσιτς είχε μια κακή βραδιά (την χειρότερη της καριέρας του για την ακρίβεια από άποψη λαθών) και άλλο να βλέπεις το ματς. Ήταν αυτό που λένε οι ποδοδσφαιρικοί αβαβά. Όπως είπε και ο φίλος στην παράταση σταμάτησαν να παίζουν. Η γνώμη μου είναι ότι στημένος ήταν ο Τεόντοσιτς και οι υπόλοιποι της ομάδας του όταν κατάλαβαν ότι τους δουλεύει σταμάτησαν να παίζουν. Φυσικά, δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Αν όμως στην επόμενη αγωνιστική η άθλια Φενέρ φάει εικοσάρα από τον μισό Ολυμπιακό τότε θα είμαι σίγουρος 100%.
pan24
QUOTE (Dred11 @ Dec 24 2016, 09:56 ) *
Είναι αλλιώς να βλέπεις τα highlights και να διαβάζεις τα στατιστικά, οπότε λες εντάξει ο Τεόντοσιτς είχε μια κακή βραδιά (την χειρότερη της καριέρας του για την ακρίβεια από άποψη λαθών) και άλλο να βλέπεις το ματς. Ήταν αυτό που λένε οι ποδοδσφαιρικοί αβαβά. Όπως είπε και ο φίλος στην παράταση σταμάτησαν να παίζουν. Η γνώμη μου είναι ότι στημένος ήταν ο Τεόντοσιτς και οι υπόλοιποι της ομάδας του όταν κατάλαβαν ότι τους δουλεύει σταμάτησαν να παίζουν. Φυσικά, δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Αν όμως στην επόμενη αγωνιστική η άθλια Φενέρ φάει εικοσάρα από τον μισό Ολυμπιακό τότε θα είμαι σίγουρος 100%.

Καλα δεν λεει κατι αυτο
Με την ιδια λογικη η φενερ εχασε εντος απο την ουνιξ και κερδισε καλυτερους αρα της το εδωσε το ματς
Ολοι μπορουν να εχουν ενα κακο διαστημα και αν το κακο διαστημα ειναι στην παραταση αντιο ζωη
Αν ηθελαν να το δωσουν δεν θα το πηγαιναν στην παραταση
Βασικα αν ηθελε να τους το δωσει δεν θα εβαζε τεοντοσιτς να παιξει,θα τον ξεκουραζε οπως με την μακαμπι πρριν 3 μερες
Η φενερ με ολυμπιακο (λογικα) θα εχει μπογκντανοβιτς
Dred11
QUOTE (pan24 @ Dec 24 2016, 10:00 ) *
Καλα δεν λεει κατι αυτο
Με την ιδια λογικη η φενερ εχασε εντος απο την ουνιξ και κερδισε καλυτερους αρα της το εδωσε το ματς
Ολοι μπορουν να εχουν ενα κακο διαστημα και αν το κακο διαστημα ειναι στην παραταση αντιο ζωη
Αν ηθελαν να το δωσουν δεν θα το πηγαιναν στην παραταση
Βασικα αν ηθελε να τους το δωσει δεν θα εβαζε τεοντοσιτς να παιξει,θα τον ξεκουραζε οπως με την μακαμπι πρριν 3 μερες
Η φενερ με ολυμπιακο (λογικα) θα εχει μπογκντανοβιτς

Mε την άθλια βραδιά του Τεόντοσιτς η λογική λέει ότι αν ήθελε ο Ιτούδης το ματς θα τον έβγαζε. Τον άφησε όμως μέσα κοντά 35 λεπτά μαζί με την παράταση. Το ματς είναι αλήθεια δεν το είχε ανάγκη για να σχιστεί. Γιατί δεν έβγαζε τον κακό Τεόντοσιτς για να τον ξεκουράσει;
pan24
QUOTE (Dred11 @ Dec 24 2016, 10:08 ) *
Mε την άθλια βραδιά του Τεόντοσιτς η λογική λέει ότι αν ήθελε ο Ιτούδης το ματς θα τον έβγαζε. Τον άφησε όμως μέσα κοντά 35 λεπτά μαζί με την παράταση. Το ματς είναι αλήθεια δεν το είχε ανάγκη για να σχιστεί. Γιατί δεν έβγαζε τον κακό Τεόντοσιτς για να τον ξεκουράσει;

Γιατι δεν ειχε κανεναν αλλο που να μπορει να δημιουργησει
Ο τζακσον δημιουργικα ειναι στο επιπεδο του ντιξον και οποτε εχει παιξει χωρις κανεναν απο τους ντε κολο-τεοντοσιτς η εικονα ηταν αθλια και κερδισε κυριως επειδη επαιζε με ομαδες καφενεια(αρμανι,μακαμπι)
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ειχε αποφασισει οτι δεν τον ενδιαφερει το παιχνιδι δεν θα τον εβαζε εξαρχης
Κανενας δεν θα ελεγε τιποτα πονηρο αφου ουτε με την μακαμπι ειχε παιξει και θα εγραφαν ολοι για φυσιολογικη ηττα της αποδυναμωμενης τσσκα

Στο μεταξυ η φενερ στο 4-5 με βεσελυ,καλινιτς,ουντο,αντιτς εχει πολυ καλο βαθος
Στα γκαρντ εχει θεμα ειδικα οσο λειπει ο μπογκντανοβιτς αλλα η τσσκα δεν μπορεσε να το εκμεταλλευτει οαρα και το φορτωμα με φαουλ του σλουκα
Αν ηταν ο ντε κολο θα ηταν αλλιως
Το καλο για τον ζοτς ειναι οτι τον τελευταιο μηνα ο ναναλυ δειχνει να εχει προσαρμοστει οποτε με την επιστροφη μπογκντανοβιτς θα ειναι καλα και εκει(με θεμα ωστοσο οτι μοναδικος καθαρος δημιουργος θα ειναι ο σλουκας αλλα ο ζοτς δεν φαινεται να ενδιαφερεται για προσθηκη)
Χτες ο ζοτς τζογαρε οτι απο τα τριποντα που θα φαει απο τα 4αρια της τσσκα δεν χανει και δικαιωθηκε
Παντα πηγαινε βοηθεια απο αυτον που μαρκαρε το 4 στον τεοντοσιτς και μπηκαν ελευθερα τριποντα απο εκει ομως καταφερε να χαλασει το μυαλο του και να τον παει σε λαθη και κυριως σκοτωμενα αψυχολογητα τριποντα απο τα 10 μετρα θυμιζοντας τις κακες στιγμες του προ διετιας-τριετιας τεοντοσιτς
shtarkws
Eγώ πιστεύω ότι υπάρχει συνωμοσία μεταξύ Πούτιν και Ερντογκάν ενάντια στις ελληνικές ομάδες
A.CAB
Μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας παιδιά. Εννοείται πως το έδωσε ο Ιτούδης στον Ζοτς το χθεσινό, όπως ο Ζοτς του έδωσε πέρυσι τον τελικό. Όπως ο Πασκουάλ έδωσε στο χαλαρό το ματσάκι στον Μπαρτζώκα πριν κάτι αγωνιστικές και ο Σφαιρόπουλος στον Τρινκιέρι. Καμία συνωμοσία. Έτσι είναι τα πράγματα, όλα στημένα.

Μας ψεκάζουνε λέμε και παραέχει πάρει πολλά ο Σέρβος (συν τις άπειρες κηδείες στους μεν και την χυλόπιτα στους δε) για να το ανεχτούμε. Στημένα όλα.
garou
εδω ο παναθηναικος με προπονητη τον βοβορα πηγε να κερδισει μεσα στην μοσχα,γιατι να μην κερδισει ο ζοτς?
Dred11
Διαβάστε δηλώσεις Ιτούδη και παικτών του μετά το ματς. Οι παίκτες του κάνουν αναφορά στα "χαζά λάθη" ως αιτία της ήττας και ιδίως στα πρώτα δύο πουλήματα μπάλας στην παράταση (από τον Τεόντοσιτς με παράλληλες πάσες επιπέδου νηπιαγωγείου, αν και δεν τον κατονομάζουν). Ο Ιτούδης άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, παίξαμε καλά στην κανονική διάρκεια. Εντάξει. Ο Άαρον Τζάκσον χάλια δημιουργός, ε; Δεν μπορούσε να αντικαταστήσει τον Τεόντοσιτς. Ο καθένας βέβαια τη γνώμη του λέει, αλλά για μένα αυτό το παιχνίδι μπροστά σε κάτι άλλα παιχνίδια που ερεύνησε στο παρελθόν η UEFA στο ποδόσφαιρο έκραζε 10 φορές περισσότερο και θα έπρεπε αν υπήρχε σωστή διοργάνωση να διερευνηθεί.

QUOTE (A.CAB @ Dec 24 2016, 14:03 ) *
Μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας παιδιά. Εννοείται πως το έδωσε ο Ιτούδης στον Ζοτς το χθεσινό, όπως ο Ζοτς του έδωσε πέρυσι τον τελικό. Όπως ο Πασκουάλ έδωσε στο χαλαρό το ματσάκι στον Μπαρτζώκα πριν κάτι αγωνιστικές και ο Σφαιρόπουλος στον Τρινκιέρι. Καμία συνωμοσία. Έτσι είναι τα πράγματα, όλα στημένα.

Μας ψεκάζουνε λέμε και παραέχει πάρει πολλά ο Σέρβος (συν τις άπειρες κηδείες στους μεν και την χυλόπιτα στους δε) για να το ανεχτούμε. Στημένα όλα.

Αυτά που γράφεις είναι άσχετα με το θέμα. Δεν έγραψα ότι ο Ομπράντοβιτς και ο Ιτούδης δεν είναι καλοί προπονητές, ούτε την γκόμενα μου φάγανε ούτε τους έχω άχτι για κανένα λόγο. Αλλά ότι οι Σέρβοι στο μπάσκετ (και όχι μόνο) είναι μαφία και βάζουν πάντα μπροστά τους δικούς τους ανθρώπους από ομάδες και τα συναφή είναι γνωστό σε πολύ κόσμο.
pan24
QUOTE (Dred11 @ Dec 24 2016, 15:51 ) *
Διαβάστε δηλώσεις Ιτούδη και παικτών του μετά το ματς. Οι παίκτες του κάνουν αναφορά στα "χαζά λάθη" ως αιτία της ήττας και ιδίως στα πρώτα δύο πουλήματα μπάλας στην παράταση (από τον Τεόντοσιτς με παράλληλες πάσες επιπέδου νηπιαγωγείου, αν και δεν τον κατονομάζουν). Ο Ιτούδης άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, παίξαμε καλά στην κανονική διάρκεια. Εντάξει. Ο Άαρον Τζάκσον χάλια δημιουργός, ε; Δεν μπορούσε να αντικαταστήσει τον Τεόντοσιτς. Ο καθένας βέβαια τη γνώμη του λέει, αλλά για μένα αυτό το παιχνίδι μπροστά σε κάτι άλλα παιχνίδια που ερεύνησε στο παρελθόν η UEFA στο ποδόσφαιρο έκραζε 10 φορές περισσότερο και θα έπρεπε αν υπήρχε σωστή διοργάνωση να διερευνηθεί.


Αυτά που γράφεις είναι άσχετα με το θέμα. Δεν έγραψα ότι ο Ομπράντοβιτς και ο Ιτούδης δεν είναι καλοί προπονητές, ούτε την γκόμενα μου φάγανε ούτε τους έχω άχτι για κανένα λόγο. Αλλά ότι οι Σέρβοι στο μπάσκετ (και όχι μόνο) είναι μαφία και βάζουν πάντα μπροστά τους δικούς τους ανθρώπους από ομάδες και τα συναφή είναι γνωστό σε πολύ κόσμο.

Θα ειχε λογικη να το δωσουν αν ημασταν προς το τελος με την τσσκα να εχει εξασφαλισει την πρωτη θεση και την φενερ να θελει νικη για 4αδα ή 8αδα
Τωρα ουτε εχει λογικη για τον ιτουδη να το δωσει/για τον ζοτς να το ζητησει ουτε ο τροπος(παραταση,τεοντοσιτς να παιζει τραυματιας ενω προφυλαχθηκε στο προηγουμενο) δειχνει οτι καποιος ηθελε να το δωσει
Ο τζακσον καλος δημιουργος μπορει να ειναι(και ο ντιξον βγαζει ωραιες πασες αλλα αυτο απο μονο του δεν σε κανει point guard) αλλα δεν εχει την ποιοτητα να τρεξει ως βασικος ασσος την επιθεση ομαδας που παει φαιναλ 4
Ασχετα του αν εχει ή οχι την ποιοτητα ειναι καποιοι παικτες που στα κρισιμα ακομα και στην κακη τους μερα δεν βγαινουν
Ο σφαιροπουλος σε παιχνιδι που παει στον ποντο και εχει σε κακη μερα τον σπανουλη στο τελος θα εχει μεσα αυτον ή τον γκριν?
A.CAB
QUOTE(Dred11 @ Dec 24 2016, 14:51 ) *
Αυτά που γράφεις είναι άσχετα με το θέμα. Δεν έγραψα ότι ο Ομπράντοβιτς και ο Ιτούδης δεν είναι καλοί προπονητές, ούτε την γκόμενα μου φάγανε ούτε τους έχω άχτι για κανένα λόγο. Αλλά ότι οι Σέρβοι στο μπάσκετ (και όχι μόνο) είναι μαφία και βάζουν πάντα μπροστά τους δικούς τους ανθρώπους από ομάδες και τα συναφή είναι γνωστό σε πολύ κόσμο.


Δεν νομίζω άνθρωπε. Αν αυτά που γράφω είναι άσχετα με το θέμα (το ποιό; ), αυτά που εσύ γράφεις είναι άσχετα με το μπάσκετ. Εντελώς όμως.
Α και ο Ιτούδης δεν είναι Σέρβος...
Dred11
QUOTE (A.CAB @ Dec 24 2016, 16:28 ) *
Δεν νομίζω άνθρωπε. Αν αυτά που γράφω είναι άσχετα με το θέμα (το ποιό; ), αυτά που εσύ γράφεις είναι άσχετα με το μπάσκετ. Εντελώς όμως.
Α και ο Ιτούδης δεν είναι Σέρβος...

Εσύ σχολίασες κάτι που έγραψα και ρωτάς ποιο είναι το θέμα; Κι ευχαριστώ για την πληροφορία για τον Ιτούδη. Αν κάποιοι σκόπιμα έχουν μειωμένη απόδοση, δεν έχει σχέση με το μπάσκετ; Έχει σίγουρα σχέση με τη δικαιοσύνη.
garou
QUOTE (Dred11 @ Dec 24 2016, 14:51 ) *
Διαβάστε δηλώσεις Ιτούδη και παικτών του μετά το ματς. Οι παίκτες του κάνουν αναφορά στα "χαζά λάθη" ως αιτία της ήττας και ιδίως στα πρώτα δύο πουλήματα μπάλας στην παράταση (από τον Τεόντοσιτς με παράλληλες πάσες επιπέδου νηπιαγωγείου, αν και δεν τον κατονομάζουν). Ο Ιτούδης άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, παίξαμε καλά στην κανονική διάρκεια. Εντάξει. Ο Άαρον Τζάκσον χάλια δημιουργός, ε; Δεν μπορούσε να αντικαταστήσει τον Τεόντοσιτς. Ο καθένας βέβαια τη γνώμη του λέει, αλλά για μένα αυτό το παιχνίδι μπροστά σε κάτι άλλα παιχνίδια που ερεύνησε στο παρελθόν η UEFA στο ποδόσφαιρο έκραζε 10 φορές περισσότερο και θα έπρεπε αν υπήρχε σωστή διοργάνωση να διερευνηθεί.


Αυτά που γράφεις είναι άσχετα με το θέμα. Δεν έγραψα ότι ο Ομπράντοβιτς και ο Ιτούδης δεν είναι καλοί προπονητές, ούτε την γκόμενα μου φάγανε ούτε τους έχω άχτι για κανένα λόγο. Αλλά ότι οι Σέρβοι στο μπάσκετ (και όχι μόνο) είναι μαφία και βάζουν πάντα μπροστά τους δικούς τους ανθρώπους από ομάδες και τα συναφή είναι γνωστό σε πολύ κόσμο.

για να πω την αληθεια οταν ηταν σε εμας προπονητης ο ζοτς την ηττα στο βελιγραδι απτην παρτιζαν την ειχα δεδομενη απτην αρχη της χρονιας,οπως και ημουν σιγουρος οτι το καλοκαιρι θα περναμε καποιον παιχτη απο εκει 19.gif

QUOTE (Dred11 @ Dec 24 2016, 16:56 ) *
Εσύ σχολίασες κάτι που έγραψα και ρωτάς ποιο είναι το θέμα; Κι ευχαριστώ για την πληροφορία για τον Ιτούδη. Αν κάποιοι σκόπιμα έχουν μειωμένη απόδοση, δεν έχει σχέση με το μπάσκετ; Έχει σίγουρα σχέση με τη δικαιοσύνη.

γενικα οταν μεγαλοι προπονητες αντιμετωπιζουν πρωην ομαδες τους,οι τωρινες ομαδες τους εχουν μειωμενη αποδοση
μαλλον τυχαιο θα ειναι λογω αγχους
A.CAB
QUOTE(Dred11 @ Dec 24 2016, 16:56 ) *
Εσύ σχολίασες κάτι που έγραψα και ρωτάς ποιο είναι το θέμα; Κι ευχαριστώ για την πληροφορία για τον Ιτούδη. Αν κάποιοι σκόπιμα έχουν μειωμένη απόδοση, δεν έχει σχέση με το μπάσκετ; Έχει σίγουρα σχέση με τη δικαιοσύνη.


Κανένα πρόβλημα με την πληροφορία να με ρωτάς και θα σου λέω ότι δεν ξέρεις.
Θέμα δεν υπάρχει, απλά εσύ προσπαθείς (αποτυχημένα) να το δημιουργήσεις.
Και αν θεωρείς πως έχει με τη δικαιοσύνη, κάντους μήνυση. Εκτός κι αν ότι λες δεν έχει καμία βάση και κανένα στοιχείο.
Dred11
QUOTE (A.CAB @ Dec 24 2016, 18:30 ) *
Κανένα πρόβλημα με την πληροφορία να με ρωτάς και θα σου λέω ότι δεν ξέρεις.
Θέμα δεν υπάρχει, απλά εσύ προσπαθείς (αποτυχημένα) να το δημιουργήσεις.
Και αν θεωρείς πως έχει με τη δικαιοσύνη, κάντους μήνυση. Εκτός κι αν ότι λες δεν έχει καμία βάση και κανένα στοιχείο.

Εγώ έγραψα γιατί θεωρώ ύποπτη την απόδοση του Τεόντοσιτς και το κοουτσάρισμα του Ιτούδη. Από κει και πέρα δεν είμαι εισαγγελέας να διατάξω έρευνα, παρακολουθήσεις τηλεφώνων και τα τοιαύτα. Αν ήμουν και είχε γίνει στην Ελλάδα, θα το διερευνούσα.
julius ervin
αν πιστεύεται ότι σε αυτό το επίπεδο με τα συμφέροντα που διακυδευονται κανονίζονται παιχνίδια στην βάση προσωπικών σχέσεων ,πιστεύω ότι είσαστε εκτός πραγματικότητας.για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω να πω ότι οι σχέσεις Ιτούδη-Ομπράντοβιτς δεν είναι όπως παλιά ,πέρασαν και από χειρότερη φαση,τώρα κάπως βελτιωνονται(τα έχει πει και ο καρύδας σε ανύποπτο χρόνο αλλά και πρόσφατα).και εντέλει γιατί να θέλει ο Ιτούδη την Φενέρμπαχτσε αντίπαλο σε ένα παιχνίδι στο φαιναλφορ και όχι μια πιο βολική ομάδα; αν ήθελε να χάσει πως γίνεται;λες στους παίκτες τι;ότι σήμερα είμασταν χαλαροί;δεν μας νοιάζει το παιχνίδι ;κατεβάζεις τρελλα σχήματα; οποίος ξέρει από ομάδες ,αν γίνει αυτό μια φορά ο προπονητής είναι τελειωμένος στα μάτια των παικτών ,άρα και για την ομάδα.τα ίδια λέγονται περίπου για τα ματς στο ΟΑΚΑ ΠΑΟ- Φενέρμπαχτσε .και περσυ είχε κερδίσει στην Μόσχα η Φενέρμπαχτσε.προσωπικα αυτό που βλέπω είναι να συνεχίζονται οι κατευθυνόμενες διαιτησίες ,να αβάνταρονται συγκεκριμένες ομάδες και να αδικούνται κάποιες άλλες.απλως έχει αλλάξει λίγο η ιεραρχία των ευνοημενων.οι τουρκικές πλέον είναι κάτω μόνο από την τσσκα,για τις ελληνικές η μια συνεχίζει στους ευνοημένους με μικρότερο ρόλο και η άλλη σταθερά στους ριγμένους.
A.CAB
QUOTE(Dred11 @ Dec 24 2016, 18:35 ) *
Εγώ έγραψα γιατί θεωρώ ύποπτη την απόδοση του Τεόντοσιτς και το κοουτσάρισμα του Ιτούδη. Από κει και πέρα δεν είμαι εισαγγελέας να διατάξω έρευνα, παρακολουθήσεις τηλεφώνων και τα τοιαύτα. Αν ήμουν και είχε γίνει στην Ελλάδα, θα το διερευνούσα.


Όνομα και πράγμα;



biggrin.gif


Τέλος πάντων απόψεις είναι αυτές και καταλαβαίνω μερικές φορές την ανάγκη του να κυνηγάς φαντάσματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.