Help - Search - Members - Calendar
Full Version: οι απληρωτοι του αθηναικου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
ΜJ23
θα παρακαλεσω να γραψουν μονο οι αθλητες που περασαν απο τον αθηναικο.
κ ξεκιναω πριν το τελος της χρονιας δωθηκε μια επιχωρηγηση απο τον δημο 3.000 σε επιταγη την πηρε ο <κ>..... και την εσπασε και μας εδωσε τα 1.500 και τα υπολοιπα μας ειπε σε λιγες μερες και ακομα περιμενουμε...........................που πηγαν οεο icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
dizzy_fingers
Στοιχεία, αποδείξεις, κι όλα αυτά επώνυμα παρακαλώ, ειδάλλως το τόπικ θα κλειδώσει και μαζί του θα φύγει και ο οποιοδήποτε επιλέξει να παίξει το παιχνίδι του δημιουργού του τόπικ.




Ως εδώ κύριοι!
Το basketforum δεν πρόκειται να παίξει το ρόλο του μεσάζοντα σε προσωπικές διαμάχες, ούτε πρόκειται να καταντήσει χώρος αναπόδεικτων καταγγελιών σαν μεταμεσονύκτια ραδιοφονική εκπομπή.
Ο κύριος λόγος ύπαρξής του είναι η ανταλλαγή απόψεων κι όχι καταγγελιών ή προσωπικών επιθέσεων.




Το δηλώνω για τελευταία φορά:
Όποιος επιθυμεί, "για το καλό του μπάσκετ", να κάνει καταγγελίες για δημόσια (ή απλά επώνυμα) πρόσωπα:
- χωρίς να καταθέτει αποδείξεις
- και χωρίς να δημοσιοποιεί τα προσωπικά του στοιχεία στους αναγνώστες ή στους διαχειριστές
καλό είναι να το ξανασκεφτεί πριν ανοίξει παρόμοιο τόπικ ειδάλλως θα αποτελέσει παρελθόν για το φόρουμ, ενώ θα κρατηθεί και η ip διεύθυνσή του, για την απευκταία περίπτωση που ο θιγόμενος αποφασίσει να κινηθεί νομικά κατά του γράφοντα τις καταγγελίες και του διαχειριστή του τόπου στον οποίο δημοσιεύονται.



Δεν τίθεται θέμα λογοκρισίας, όπως πολύ εύκολα μπορεί να γραφτεί, αλλά υπευθυνότητας και στήριξης του λόγου μας με γεγονότα.
Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, όπως μπορεί να υποστηρίξει κανείς ότι υπήρξε παρανομία από πλευράς διοίκησης Αθηναϊκού έτσι μπορεί να στηρίξει πως και ο MJ23 είναι συκοφάντης με κύριο σκοπό την πλήξη της απέναντι πλευράς για δικούς του σκοπούς.
Αν δεν πέφτουν αποδείξεις στο τραπέζι, έτσι έχουν τα πράγματα.



Επομένως, αγαπητέ MJ23 σου δίνω 2 επιλογές:
- Είτε να σβήσεις οτιδήποτε μετά την πρώτη γραμμή του ποστ σου (ζήτα μου να το κάνω εγώ, γιατί μετά από 15' χάνεις τη δυνατότητα να κάνεις edit το ποστ σου).
- Είτε να το στηρίξεις με γεγονότα κι επώνυμα - όπως ακριβώς ζητάς κι εσύ από την απέναντι πλευρά να απαντήσει.

Σου δίνω 24 ώρες να απαντήσεις είτε εδώ είτε με πμ.
ΜJ23
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 14 2008, 16:28 ) *
Στοιχεία, αποδείξεις, κι όλα αυτά επώνυμα παρακαλώ, ειδάλλως το τόπικ θα κλειδώσει και μαζί του θα φύγει και ο οποιοδήποτε επιλέξει να παίξει το παιχνίδι του δημιουργού του τόπικ.
Ως εδώ κύριοι!
Το basketforum δεν πρόκειται να παίξει το ρόλο του μεσάζοντα σε προσωπικές διαμάχες, ούτε πρόκειται να καταντήσει χώρος αναπόδεικτων καταγγελιών σαν μεταμεσονύκτια ραδιοφονική εκπομπή.
Ο κύριος λόγος ύπαρξής του είναι η ανταλλαγή απόψεων κι όχι καταγγελιών ή προσωπικών επιθέσεων.
Το δηλώνω για τελευταία φορά:
Όποιος επιθυμεί, "για το καλό του μπάσκετ", να κάνει καταγγελίες για δημόσια (ή απλά επώνυμα) πρόσωπα:
- χωρίς να καταθέτει αποδείξεις
- και χωρίς να δημοσιοποιεί τα προσωπικά του στοιχεία στους αναγνώστες ή στους διαχειριστές
καλό είναι να το ξανασκεφτεί πριν ανοίξει παρόμοιο τόπικ ειδάλλως θα αποτελέσει παρελθόν για το φόρουμ, ενώ θα κρατηθεί και η ip διεύθυνσή του, για την απευκταία περίπτωση που ο θιγόμενος αποφασίσει να κινηθεί νομικά κατά του γράφοντα τις καταγγελίες και του διαχειριστή του τόπου στον οποίο δημοσιεύονται.
Δεν τίθεται θέμα λογοκρισίας, όπως πολύ εύκολα μπορεί να γραφτεί, αλλά υπευθυνότητας και στήριξης του λόγου μας με γεγονότα.
Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, όπως μπορεί να υποστηρίξει κανείς ότι υπήρξε παρανομία από πλευράς διοίκησης Αθηναϊκού έτσι μπορεί να στηρίξει πως και ο MJ23 είναι συκοφάντης με κύριο σκοπό την πλήξη της απέναντι πλευράς για δικούς του σκοπούς.
Αν δεν πέφτουν αποδείξεις στο τραπέζι, έτσι έχουν τα πράγματα.
Επομένως, αγαπητέ MJ23 σου δίνω 2 επιλογές:
- Είτε να σβήσεις οτιδήποτε μετά την πρώτη γραμμή του ποστ σου (ζήτα μου να το κάνω εγώ, γιατί μετά από 15' χάνεις τη δυνατότητα να κάνεις edit το ποστ σου).
- Είτε να το στηρίξεις με γεγονότα κι επώνυμα - όπως ακριβώς ζητάς κι εσύ από την απέναντι πλευρά να απαντήσει.

Σου δίνω 24 ώρες να απαντήσεις είτε εδώ είτε με πμ.


φιλε μου δεν σε ξερω ουτε με ξερεις για να με κρινεις,δεν βλεπω την ιδια μεταχηριση παντως. οταν βγουν οι κυριοι επωνυμα που λενε οτι στον αθηναικο περσυ δεν φταιγαν αυτοι και τους εξαπατησε ο δημαρχος τοτε θα βγω και εγω επωνυμα.και αυτο το τοπικ το ανοιξα για το λογο οτι ολοι μα ολοι τους υποστηριζετε και θελω να μαζευτουν οι αθλητες που περασαν απο τον αθηναικο αυτα τα χρονια και να πουν τι γνωμη τους απλα πραγματα.τωρα εσυ αμα τα βλεπεις τα πραγματα περιεργα κλειστο................
THAMAR
Υποτιθεται οτί στον αθηναικο εχουν να πάρουν τις επιχορηγήσεις απο πρόπερσυ.Ποιός μπορεί να απαντήσει υπευθυνα αν εχουν δοθεί τελικά ή όχι και αν τελικά τις πάρουν φέτος τα λεφτά αυτά που θα καταλήξουν?
dizzy_fingers
QUOTE(ΜJ23 @ Jul 15 2008, 14:34 ) *
φιλε μου δεν σε ξερω ουτε με ξερεις για να με κρινεις,δεν βλεπω την ιδια μεταχηριση παντως. οταν βγουν οι κυριοι επωνυμα που λενε οτι στον αθηναικο περσυ δεν φταιγαν αυτοι και τους εξαπατησε ο δημαρχος τοτε θα βγω και εγω επωνυμα.και αυτο το τοπικ το ανοιξα για το λογο οτι ολοι μα ολοι τους υποστηριζετε

Ξαναδιάβασε το ποστ μου. Δε σε κρίνω πουθενά.
Όπως εσύ χωρίς αποδείξεις μπορείς να υποστηρίξεις το οτιδήποτε, έτσι κι εγώ μπορώ να υποστηρίξω το οτιδήποτε για σένα.
Αυτό προσπαθώ να σου μεταφέρω.

Το φόρουμ δεν παίρνει κανενός το μέρος, το μόνο που ζητάμε είναι να γράφετε υπεύθυνα αυτά που γράφετε για να έχουμε εμείς, σαν basketforum, το κεφάλι μας ήσυχο αλλά κι εσείς να μπορέσετε να πετύχετε κάτι επί της ουσίας.

Αν πέρσι είχαν βγει κάποιοι και υποστηρίζανε πως δε φταίγανε, λογικά θα υπήρχαν και κάποιοι που τους κατηγορήσανε (πως αλλιώς θα βγαίναν στο φόρουμ να υπερασπιστούν τον εαυτό τους?).
Επομένως, κάνε μου τη χάρη και μην αρχίζεις το τριπάκι "αφήσατε περισσότερο αυτούς και μαλώσατε περισσότερο εμάς" γιατί αν συμπεριφέρεσαι σαν μικρό παιδί έτσι θα σε αντιμετωπίσω κι εγώ.


QUOTE
και θελω να μαζευτουν οι αθλητες που περασαν απο τον αθηναικο αυτα τα χρονια και να πουν τι γνωμη τους απλα πραγματα.τωρα εσυ αμα τα βλεπεις τα πραγματα περιεργα κλειστο................

Αυτό, εφόσον οι αθλητές δηλώσουν επώνυμα πως "ο τάδε μου χρωστά λεφτά", είναι θεμιτό.
Αλλά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έγραψες στο πρώτο σου ποστ:
QUOTE
κ ξεκιναω πριν το τελος της χρονιας δωθηκε μια επιχωρηγηση απο τον δημο 3.000 σε επιταγη την πηρε ο <κ>..... και την εσπασε και μας εδωσε τα 1.500 και τα υπολοιπα μας ειπε σε λιγες μερες και ακομα περιμενουμε...........................που πηγαν οεο

και το οποίο είναι ο λόγος για τον οποίο γράφτηκε το πρώτο μου ποστ.


Γι'αυτό αν συνεχίσεις να υποστηρίζεις κάτι για το οποίο είναι πιθανόν (αν όχι σε αυτή την περίπτωση, αλλά σε οποιαδήποτε παρόμοια τύχον υπάρξει στο μέλλον) ο στόχος σου να κινηθεί νομικά ενάντια στο "συκοφάντη" (όπως αυτός θα υποστηρίξει, δε μελετάμε ποιός είναι και ποιός όχι) αλλά και σε εμάς που επιτρέπουμε σε αυτόν να γράφει αυτά που γράφει στο φόρουμ μας, τότε να σε παρακαλέσω να το κάνεις επώνυμα ειδάλλως αυτό το κομμάτι από το ποστ σου θα σβηστεί.
Δεν ξέρω πόσο πιο λιανά μπορώ να στο κάνω...
ALEKOS
Ως πρωην παιχτης του Αθηναικου νομιζω οτι το εχουμε κουρασει το θεμα.Δεν εχει κανενα νοημα να καθομαστε να ασχολουμαστε με ανθρωπους που μονο κακο εχουνε κανει στο αθλημα.Οι κυριοι οι συγκεκριμενοι κανουνε το κομματι τους πανω στις δικες μας πλατες και το παιζουνε μαγκες μονο με τα δικα μας παντελονια.Σαν και αυτους υπαρχουν δεκαδες που εκμεταλευονται την αγαπη μας για το αθλημα και μας πουλανε φυκια με μεταξωτες κορδελες.Δεν πρεπει να ειναι αυτοι πιο ενταξει στις υποχρεωσεις τους αλλα εμεις πιο υποψιασμενοι και πιο απαιτητικοι σε αυτα που μας διασφαλιζουν.Σας αναφερω οτι μονο ενας παιχτης μαλλον θα παρει τα χρηματα του,εστω και δια της νομικης οδου,καθοτι ειχε τα απαραιτητα εγγραφα.Ισως τελικα αυτος να ειναι ο μονος δρομος.Εμενα που μου χρωστανε απο την προηγουμενη χρονια(συνολο 6000) και των υπολοιπων ΠΑΙΔΩΝ χωρις καθολου τυψεις περηαφανοι που σωσαν την ομαδα απλα ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ.
Για τους λογους αυτους θα παρακαλουσα τους πρωην συμπαιχτες μου να μην ξανασχοληθουν με αυτους τους παραγοντες γιατι τους δινουν αξια που δεν πρεπει.Και φυσικα να μην περιμενουν καμια ευαισθησια επι του θεματος.
Και τελος προς τους τριτους μην τους επιδοκιμαζεται για τις ταχα αγνες προθεσεις τους και την καποια αγαπη τους για το αθλημα.Τα πραγματα δεν ειναι ετσι και αφηστε εμας που τα ξερουμε απο μεσα να γνωριζουμε την αληθεια για τα οσα ακουσαμε και περασαμε.
Ευχαριστω και καλο σας βραδυ.
Lepida
Οπου υπαρχει λογος υπαρχει και αντιλογος.Γι αυτο λοιπον ρωτησα και εμαθα (και απο την πλευρα του Δημου) τι χρηματα μπηκαν περυσι στο ταμειο της ομαδας basket.Αυτα που θα αναφερω ειναι πληρως τεκμηριωμενα και καταγεγραμενα στο βιβλιο εσοδων -- εξοδων του Τμηματος.Χορηγια αλυσιδας καταστηματων 3500e με επιταγη η οποια στην ληξη της μοιρασθηκε στους αθλητες .3500e επιχ. του Δημου ετους 2006--2007 σε δυο δοσεις των 1750e η πρωτη εδοθη στους παικτες και η δευτερη στον προπονητη.Με τα εσοδα των Ακαδημιων εξοφληθη ο προπονητης αγορασθηκε Αθλ.υλικο,παπουτσια στους παικτες,καποια χρηματα σε παικτες , εξοφληση υποσχετικης 1500 e και καλυφθηκαν ολα τα εξοδα των αγωνιστικων Ομαδων (Γραμματειες--νερα--μπαλες)και τελος πληρωθηκε η συμμετοχη των τμηματων υποδομης σε Τουρνουα και οι αμοιβες των προπονητων αυτων των τμηματων.Οπως βλεπετε εγινε ενας μινι απολογισμος των τεραστιων εσοδων του τμηματος και το που κατασπαταληθηκαν αυτα.Τελος παντων η ουσια ειναι οτι οι ανθρωποι με τους οποιους μιλησα εχουν στην διαθεση καθε ενδιαφερομενου τα στοιχεια των 3ων τελευταιων ετων και οτι σκεπτονται επισης να καταφυγουν στην δικαιοσυνη εαν αυτες οι ανωνυμες συκοφαντιες συνεχιστουν.
ΜJ23
QUOTE(Lepida @ Jul 16 2008, 20:16 ) *
Οπου υπαρχει λογος υπαρχει και αντιλογος.Γι αυτο λοιπον ρωτησα και εμαθα (και απο την πλευρα του Δημου) τι χρηματα μπηκαν περυσι στο ταμειο της ομαδας basket.Αυτα που θα αναφερω ειναι πληρως τεκμηριωμενα και καταγεγραμενα στο βιβλιο εσοδων -- εξοδων του Τμηματος.Χορηγια αλυσιδας καταστηματων 3500e με επιταγη η οποια στην ληξη της μοιρασθηκε στους αθλητες .3500e επιχ. του Δημου ετους 2006--2007 σε δυο δοσεις των 1750e η πρωτη εδοθη στους παικτες και η δευτερη στον προπονητη.Με τα εσοδα των Ακαδημιων εξοφληθη ο προπονητης αγορασθηκε Αθλ.υλικο,παπουτσια στους παικτες,καποια χρηματα σε παικτες , εξοφληση υποσχετικης 1500 e και καλυφθηκαν ολα τα εξοδα των αγωνιστικων Ομαδων (Γραμματειες--νερα--μπαλες)και τελος πληρωθηκε η συμμετοχη των τμηματων υποδομης σε Τουρνουα και οι αμοιβες των προπονητων αυτων των τμηματων.Οπως βλεπετε εγινε ενας μινι απολογισμος των τεραστιων εσοδων του τμηματος και το που κατασπαταληθηκαν αυτα.Τελος παντων η ουσια ειναι οτι οι ανθρωποι με τους οποιους μιλησα εχουν στην διαθεση καθε ενδιαφερομενου τα στοιχεια των 3ων τελευταιων ετων και οτι σκεπτονται επισης να καταφυγουν στην δικαιοσυνη εαν αυτες οι ανωνυμες συκοφαντιες συνεχιστουν.


1)Τα νερα και τα gatorade ηταν χορηγια απο γνωστο του κοουτς.2)μετα παλια λεγομενα στον χωρο ξεραμε οτι ο κοουτς δεν ειναι εξοφλημενος,τωρα αμα αλλαξε κατι δεν το ξερω και γιαυτο δεν ειμαι καθετος.3)προπονητες ενοουμε τα παιδια τον δικοουντων........για να ξερω;και αμα οι ανθρωποι του αθηναικου βαλανε στην ιδια ζυγαρια αυτα τα παιδια που εχουν μηδενικες υποχρεωσεις με τους παιχτες τους μπραβο μεγαλη κινηση.........απλα βολευουν αυτους που θελουν..........4)η επιταγη που λες ηταν δωρο του δημαρχου προς του παιχτες μιας και μεχρι τον μαρτιο δεν ειχαν παρει τιποτα........γιατι λεγετε οτι ουτε καν ηθελε να τους μιλησει γιατι αραγε.................και μην θυμηθουμε πως κανανε σαν τρελοι οταν πηραν οι παιχτες την επιταγη στα χερια τους γιατι αραγε παλι......................5)δεν ειπαν σε κανενα οτι τα υπολοιπα λεφτα απο την χορηγια θα πηγεναν στον κοουτς ειχαν πει θα πανε στους παιχτες γιατι δεν ενημερωσαν................6)παπουτσια απο τους 12 παιχτες πηραν 3....... icon_wave.gif τελος παντων εσεις προσπαθητε να μας κανετε ολους να λεμε οτι πεταει ο γαιδαρος....αααααααααα αυτοι οι ρωσοι που εναι βρε παιδια 19.gif και οπως βλεπεις φιλε μου αμα κατι απο αυτα ειναι ψεματα θα χαρω να με διορθωσεις biggrin.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Lepida @ Jul 16 2008, 20:16 ) *
να καταφυγουν στην δικαιοσυνη εαν αυτες οι ανωνυμες συκοφαντιες συνεχιστουν.

Όπως ανώνυμα γράφεις κι εσύ, όμως.
Καταλαβαίνω πως συνήθως στην επιτιθέμενη πλευρά πέφτει η υποχρέωση της δημοσίευσης των προσωπικών και αποδεικτικών στοιχείων, αλλά όσο και η υπερασπιζόμενη πλευρά τηρεί την ίδια γραμμή τότε δεν αλλάζει κάτι και διαιωνίζεται αυτός ο κύκλος ανώνυμης συκοφαντίας - αναποτελεσματικής υπεράσπισης.
Είναι, πιστεύω, ολοφάνερο πια μετά από τόσες συζητήσεις σχετικά με την ομάδα του Αθηναϊκού.


Λυπάμαι, αλλά όσο δεν καταλαβαίνετε πως δεν πρόκειται να βγει άκρη έτσι - να επιλέγετε δηλαδή, μεγάλοι άνθρωποι, να λύνετε τις διαφορές σας πίσω από ένα ψευδώνυμο τόσο δεν πρόκειται κι εγώ να σας αφήσω να εκμεταλλεύεστε το χώρο που σας δίνεται για να γράφετε τις απόψεις σας πάνω στο μπάσκετ.


Το τόπικ κλειδώνει και πλέον ότι παρόμοιο ανοίγεται θα κλείνει με τη γέννησή του.



* Αν, ωστόσο, επιθυμεί οπωσδήποτε κάποιος να διαμαρτυρηθεί, να πει την ιστορία του και ίσως να καταγγείλει κάτι επώνυμα, μπορεί να μας δώσει μία συνέντευξη στο σωστό τόπικ, ούτως ώστε να καταδείξουμε το πρόβλημα - όχι όμως να το λύσουμε, είναι ουτοπικό να πιστεύουμε πως κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει εξ'ολοκλήρου μέσα από ένα διαδικτυακό φόρουμ.
Πρώτα, ας επικοινωνήσει μαζί μας, όμως, μέσω πμ.
dizzy_fingers
* Όσο έγραφα το τελευταίο ποστ, έκανε το δικό του και ο MJ23.
Δεν αλλάζει, ωστόσο, τίποτα σε αυτά που γράφω - το ανέφερα απλά για να μην υπάρξει παράπονο από οποιαδήποτε πλευρά για άνιση αντιμετώπιση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.