Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-ΤΣΣΚΑ Μοσχας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs
Τεταρτη 18/1 21.45 NovaSports3

Μετα απο 1 μηνα αναμονης, 2 μεταγραφες και καμποσα σεναρια μεταγραφολογιας επανερχομαστε στα αγωνιστικα. Πρωτος αντιπαλος στο top 16 η αηττητη ως τωρα ΤΣΣΚΑ Μοσχας με τα πολλα γνωριμα προσωπα. Για του λογου το αληθες και για οποιον ξεχναει κανενα(σε οσους βλεπετε προσθεστε και το Σφαιροπουλο που ειναι ασισταντ του Καζλαουσκας):
No. Player Country Pos. Height Born
4 TEODOSIC, MILOS Serbia Guard 1.95 1987
7 LAVRINOVIC, DARJUS Lithuania Center 2.12 1979
8 SISKAUSKAS, RAMUNAS Lithuania Forward 1.98 1978
11 MEJIA, SAMMY Dominican Republic Guard 1.98 1983
12 KRSTIC, NENAD Serbia Center 2.12 1983
15 KIRILENKO, ANDREI Russia Forward 2.06 1981
18 VORONOV, EUGENY Russia Guard 1.94 1986
20 VORONTSEVICH, ANDREY Russia Forward 2.04 1987
23 SHVED, ALEXEY Russia Guard 1.95 1988
24 KAUN, SASHA Russia Center 2.13 1985
30 SOKOLOV, DMITRY Russia Center 2.14 1985
31 KHRYAPA, VIKTOR Russia Forward 2.03 1982
33 PONKRASHOV, ANTON Russia Forward 2.00 1986
41 KURBANOV, NIKITA Russia Forward 2.02 1986
44 GORDON, JAMONT USA Guard 1.94 1987
Head Coach
KAZLAUSKAS, JONAS Lithuania

Ο στοχος: Οσο καλυτερη ομαδα κι αν ειναι η ΤΣΣΚΑ, στοχος μεσα στο ΣΕΦ δεν πρεπει να ειναι αλλος απο τη νικη.
Η δυσκολια: Η μεγαλυτερη απο οσα παιχνιδια εχει παιξει ο Ολυμπιακος ως τωρα στην Ευρωλιγκα.
Η συνταγη για τη νικη: Αν το ηξερα, δε θα ημουν εδω, αλλα στο ΣΕΦ για να το πω και στον Ιβκοβιτς!
Η ερωτηση: Σε τι κατασταση θα ειναι ο Σπανουλης?
Δεν ξερω ποτε και αν εχει επιστρεψει στους αγωνες της ΤΣΣΚΑ ο Κιριλενκο. Σιγουρα ο δικος του βαθμος ετοιμοτητας θα παιξει σημαντικο ρολο, αλλα αυτος δεν ειναι τοσο μονος του οσο ο Σπανουλης. Η αληθεια ειναι παντως οτι ο παγκος της ΤΣΣΚΑ εχει διαφορα απο την πρωτη πενταδα. Κατι Καουν, Σοκολοφ, Πονκρασοφ και Βορονοφ δεν τρομαζουν κιολας, ενω κι ο Μεχια περιοριζεται συνηθως στο κουνημα της πετσετας. Υπαρχουν βεβαια κι οι Σβεντ, Χριαπα, Βορονσεβιτς, Λαβρινοβιτς Γκορντον και Σισκαουσκας, 3 απ τους οποιους ξεκινανε το παιχνιδι απο τον παγκο, αλλα την πραγματικη διαφορα την κανει ο Κιριλενκο.

Το προγραμμα ειναι ασχημο, γιατι βρισκομαστε με την αναγκη μιας νικης που δεν καταφερε κανενας αλλος(συμπτωματικα ο "κανενας αλλος" ειναι στην ουσια μονο ο Παναθηναικος) μεχρι τωρα, αλλα θα ξαναπω κατι που ειχα γραψει και στον πρωτο γυρο πριν το ματς με την Καντου. Το οφελος απο ενδεχομενη νικη ειναι μεγαλυτερο απο τη ζημια της ενδεχομενης ηττας...
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 16 2012, 16:52 ) *
Δεν ξερω ποτε και αν εχει επιστρεψει στους αγωνες της ΤΣΣΚΑ ο Κιριλενκο.


εχει επιστρεψει

http://www.vtb-league.com/en/player/andrey...o.htm?sid=14733

αλλα μην ανησυχεις...θα τον πιασει κεφαλοκλειδωμα ο τζοι και δεν θα μας ενοχλησει καθολου tongue.gif
duncan21
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 16 2012, 16:52 ) *
Δεν ξερω ποτε και αν εχει επιστρεψει στους αγωνες της ΤΣΣΚΑ ο Κιριλενκο. Σιγουρα ο δικος του βαθμος ετοιμοτητας θα παιξει σημαντικο ρολο, αλλα αυτος δεν ειναι τοσο μονος του οσο ο Σπανουλης. Η αληθεια ειναι παντως οτι ο παγκος της ΤΣΣΚΑ εχει διαφορα απο την πρωτη πενταδα. Κατι Καουν, Σοκολοφ, Πονκρασοφ και Βορονοφ δεν τρομαζουν κιολας, ενω κι ο Μεχια περιοριζεται συνηθως στο κουνημα της πετσετας. Υπαρχουν βεβαια κι οι Σβεντ, Χριαπα, Βορονσεβιτς, Λαβρινοβιτς Γκορντον και Σισκαουσκας, 3 απ τους οποιους ξεκινανε το παιχνιδι απο τον παγκο, αλλα την πραγματικη διαφορα την κανει ο Κιριλενκο.

Δεν παίζουν μόνο αυτοί στη ΤΣΣΚΑ tongue.gif .

Η λογική λέει ότι δεν υπάρχει σωτηρία στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Για να γίνει το θαύμα πρέπει να πάμε το παιχνίδι σ' όσο χαμηλότερο ρυθμό γίνεται,να ελέγξουμε τα ριμπάουντ(απίθανο μάλλον) και να πάρουμε όσο περισσότερο σκορ γίνεται από την περιφέρεια καθώς στο ζωγραφιστό της ΤΣΣΚΑ κανείς δεν έκανε πάρτι,πόσο μάλλον ο Χάινς,ο Γλύνιας κι ο Ντόρσευ.Η αθλητικότητα των Πρίντεζη και Παπανικολάου είναι υπερ-χρήσιμη στα ματς απ με Κιριλένκο-Κριάπα-Βοροντσέβιτς αλλά κι εκεί χαμένοι από χέρι είμαστε προφανώς.Ο Ντούντα πρέπει να κρύψει τον Γκετσεβίτσιους όσο είναι στο παρκέ είτε παίζει ο Σβεντ στο 2 καθώς θα τον πηγαίνει στο 1vs1 είτε ο Σισκάουσκας που θα επιδιώξει να τον πάει χαμηλά στο ποστ.Περιμένω κάποια σχήματα με Air Mike στο 2 ή χρήση ζώνης για κάποιο διάστημα.Θα μ' άρεσε επίσης να δω τον Σπανούλη πάνω στο Μίλος αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτοιμος να πιέσει για κάποια λεπτά τον Σέρβο καθώς πρέπει να δώσει και το 100% στην επίθεση για 30-35 λεπτά.Γενικά είναι τρομακτικά δύσκολο παιχνίδι(ναι είμαι τελείως απαισιόδοξος) και θεωρώ ότι πρέπει να συνωμοτήσει το σύμπαν για να νικήσουμε.Αυτά.
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Jan 16 2012, 18:14 ) *
Δεν παίζουν μόνο αυτοί στη ΤΣΣΚΑ tongue.gif .


Δε βλεπω και κανεναν αλλο... tongue.gif
Τυχερος εισαι που δε μαγειρεψα το ροστερ οταν εγραφα το ποστ. Αποφασισα να το παιξω δημοκρατικος mod και να μη λογοκρινω. Αλλα αν χασουμε, στο δευτερο γυρο μπορει να μην εχουν αυτη την τυχη οι παιχτες του κοουτς Γιονας!
Κανονικα θα πρεπε να ριξω φαουλ στον εαυτο μου για το περιεχομενο του ροστερ. Ελπιζω να μη δειξει υπερβαλλοντα ζηλο κανενας super mod...

edit: Τωρα καταλαβα. Τον Κουρμπανοφ εννοεις. Ενταξει μωρε, τον Κουρμπανοφ φοβασαι. Εδω εχουμε να αντιμετωπισουμε ολοκληρο Κιριλενκο... 69.gif
damian
Παιδιά όλοι ΣΕΦ να στηρίξουμε την ομάδα...όσο για τον Μίλος οκ έπαιξε 4 χρόνια στην ομάδα τον αγαπήσαμε και ίσως μας αγάπησε, όμως ήθελε και έφυγε, δεν τον κατηγορώ απλά αυτή είναι η αλήθεια....θα τον χειροκροτήσω μία φορά στην παρουσίαση και τέλος.....
tzagasdog
20 αρα θα φαμε αλλα θα δουμε ωραιο μπασκετακι.....
pete7
ποτε δεν ξερεις ισως βρεθουν σε δυσκολη βραδια κ νικησουμε-μια νικη θα ανεβασει το ηθικο στα υψη
LFO
Αγαπαμε Μιλος Τεοντοσιτς αλλα μονο οσο δεν παιζει εναντιον μας. Αυριο λοιπον με το τζάμπολ θα εχει την ιδια αντιμετωπιση με καθε αλλο αντιπαλο μας.

Στο φιναλε, δεν ειναι παρα ενας ξενος παικτης που επαιξε καποια χρονια στην ομάδα.
tzagasdog
η νικη θα μας βαλει στο τοπ 8 αλλα έχουμε λιγότερο απο 5% Η μία λύση ειναι να παίξουμε μπάσκετ run and gun και να μπουν ολα αλλα για αυτο λεώ οτι έχουμε <5%
T.W.Is.M.
QUOTE(tzagasdog @ Jan 17 2012, 15:08 ) *
η νικη θα μας βαλει στο τοπ 8 αλλα έχουμε λιγότερο απο 5% Η μία λύση ειναι να παίξουμε μπάσκετ run and gun και να μπουν ολα αλλα για αυτο λεώ οτι έχουμε <5%


95% πιθανοτητες για νικη σημαινει(με μια γκανιοτα 7-8% που ειναι φυσιολογικη για ενα online γραφειο) αποδοση μικροτερη της μοναδας. Αν λοιπον θελουν να προσφερουν το ματς, θα πρεπει να δωσουν 1.01. Αντι γι αυτο δινουν 1.33-1.38 και καλυτερη τιμη ολων το 1.41 στη betfair. Θα εβαζες ενα τοσο μεγαλο ποσο για 1.41(αν αφαιρεσουμε την προμηθεια τους παμε στο 1.39 καθαρο), που να βγαζεις σημαντικο κερδος, αν θεωρεις το καθαρο κερδος που σου προσφερουν 39 φορες μεγαλυτερο απο το αναμενομενο? cool.gif
il postino
μ αρεσουν αυτα τα "σιγουρα" ματς!!!αυτα που ο αντιπαλος ειναι (και καλα) 34500 κλασεις καλυτερος απο σενα και αν σου πεταξει κανα 20ρικο στο κεφαλι θα σου κανει και χαρη, εστω και αν παιζεις στο γηπεδο σου!!!

αν ο σπανουλης ειναι καλα και κανει τα δικα του ο οσφπ θα το χτυπησει το ματς.αλλωστε, δε θυμαμαι καν ποτε εχασε τελευταια φορα στο χαλαρο η ομαδα μεσα στο σεφ για την ευρωλιγκα!στα λογια ευκολο ειναι να λες οτι ερχονται οι σουπερντουπερ ρωσοι να σε διαλυσουν, αντε καντο ομως , ειδικα αν το σεφ ειναι πιτα!!και μαλιστα οταν ολοι, εκ των προτερων, εχουν χρισει αδιαφιλονικητο φαβορι τον φιλοξενουμενο!!

η αληθεια ειναι παντως οτι η φετινη ομαδα δεν εχει δοκιμαστει σε αλλο ματς τετοιων απαιτησεων (πλην οακα)!!καλες οι φενερ και η καχα αλλα οχι απο το πρωτο ραφι, οπως η μπαρτσα, η τσσκα, η σιενα, η ρεαλ, η μακαμπι. αυριο θα κληθει ο ολυμπιακος να αποδειξει οτι μπορει να κοιταξει (τουλαχιστον ) στα ματια και αυτες τις ομαδες.

οπως και να χει ομως, ενδεχομενη ηττα δε λεει πολλα, ενδεχομενη νικη ομως θα ισουται με μιση προκριση και αυτο ειναι μεγα κινητρο.



j-kidd13
Eχω την διαισθηση οτι ο Ολυμπιακος δεν θα πεσει αμαχητι...Ουτε οτι θα διασυρθει με 20π διαφορα και τα λοιπα...
Εκ πρωτης οψεως η ΤΣΣΚΑ ειναι το φαβορι οπως και με οποιαδηποτε ομαδα σχεδον,η ομαδα φοβητρο,με τους σταρ μπλα μπλα μπλα,και απο την αλλη ο Ολυμπιακος δεν δειχνει και κανα προσωπο αξιοπιστο φετος,αλλα ειναι η πρωτη αγωνιστικη του τοπ 16,ειναι μεσα στο σεφ το οποιο θα ειναι και γεματο,κατι οι ταλιμπανιες του Σπανουλη,πιστευω οτι το ματς θα ειναι αμφιρροπο...

Κλειδι για μενα ειναι η γραμμη των ψηλων...Πρεπει Χαινς,Αντιτς,Παπαδοπουλος και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις να ειναι σε επιφυλακη...Κυριως στο αμυντικο κομματι και στα ριμπαουντ,να μην αφησει ο Ολυμπιακος δευτερες και τριτες επιθεσεις στην ΤΣΣΚΑ...Απο κει και περα,λογικα θα δουμε πολυ Πριντεζη πανω στον Κιριλενκο,ενω οπωσδηποτε πρεπει να εχει σκορ απο τη γραμμη του 3ποντου ο Ολυμπιακος και αυτη τη στιγμη ο Γκετσεβιτσιους πρεπει να θυμηθει οτι ειναι εξαιρετικος σουτερ....


Ο Λο δεν ειναι στην αποστολη για τον αγωνα ε???
tzagasdog
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 17 2012, 15:32 ) *
95% πιθανοτητες για νικη σημαινει(με μια γκανιοτα 7-8% που ειναι φυσιολογικη για ενα online γραφειο) αποδοση μικροτερη της μοναδας. Αν λοιπον θελουν να προσφερουν το ματς, θα πρεπει να δωσουν 1.01. Αντι γι αυτο δινουν 1.33-1.38 και καλυτερη τιμη ολων το 1.41 στη betfair. Θα εβαζες ενα τοσο μεγαλο ποσο για 1.41(αν αφαιρεσουμε την προμηθεια τους παμε στο 1.39 καθαρο), που να βγαζεις σημαντικο κερδος, αν θεωρεις το καθαρο κερδος που σου προσφερουν 39 φορες μεγαλυτερο απο το αναμενομενο? cool.gif


39% ειναι το κερδος και δεν ξερω τι διαφορα πόντων δίνει. Δεν λεω οτι θα μας ξευτελίσουν αλλα οτι θα χάσουμε άνετα.
Reggie Miller #31
Το λοιπόν,τον Μίλος θα τον χειροκροτήσω,όπως κάνω και για κάθε παίκτη του Ολυμπιακού που φεύγει από την ομάδα με όμορφο τρόπο.Φυσικά και του έχω μια αδυναμία,αλλά μέχρι εκεί.Αν πάλι βγάλει καμιά τρελή πάσα από αυτές που βγάζει συνήθως,πάλι θα χειροκροτήσω,γαιτί πάνω απ' όλα μας αρέσει το μπάσκετ(όπως αποθεώναμε και τα καρφώματα του Γουντς με την Προκόμ).

Από ΄κει και πέρα εγώ πιστεύω πως ο Ολυμπιακός μπορεί να κλέψει το ματσάκι.Σίγουρα έχει καλύτερες μονα΄δες από εμα΄ς,σίγουρα είναι ακλύτερη ομάδα,αλλά εγώ προσωπικα΄πιστεύω πως δεν είναι η ομάδα φόβητρο που θα μπει και θα σε απτήσει όπως έκανε άλλες χρονιές ή όπως έκανε ο Μπάρτσα ή ο ΠΑΟ.
Νομίζω ότι αν βρεθούμε σε καλό βρα΄δυ και τους πιέσουμε,μπρούμε αν το κλέψουμε.Αυτή την εντύπωση έχω...
damian
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την επιστροφή της*ιστορικής μασκότ στο ΣΕΦ.*
Ο Θρυλέων θα είναι και πάλι παρών στους εντός έδρας αγώνες της ομάδας μας, από την πρεμιέρα του Τοπ-16 με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.
H KAE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θέλει να ευχαριστήσει την ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και τον Πρόεδρο της,
κ. Βαγγέλη Μαρινάκη, για την παραχώρηση των δικαιωμάτων της Θρυλικής μασκότ, στην ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού.


ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ
Weekendman
QUOTE(damian @ Jan 17 2012, 17:51 ) *
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την επιστροφή της*ιστορικής μασκότ στο ΣΕΦ.*

Η πιο ηχηρή φετινή μεταγραφή(επιστροφή) είναι αυτή θα έλεγα!

βέβαια άλλο αυτο ,και άλλο οι Παναθηναικοί να παρουσιάζονται πιο αισιόδοξοι απο εμάς τους ίδιους τους οπαδούς του ΟΣΦΠ ενόψει ΤΣΣΚΑ...
berry
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 17 2012, 16:27 ) *
Eαλλα ειναι η πρωτη αγωνιστικη του τοπ 16,ειναι μεσα στο σεφ το οποιο θα ειναι και γεματο

Ο Λο δεν ειναι στην αποστολη για τον αγωνα ε???


εγω παλι με αυτα που εχω δει φετος δεν θα εκπλαγω αν εχει μονο 4-5000 στο ΣΕΦ.

εδω λεει οτι ο Λο θα παιξει

http://www.olympiacos24.gr/basket/153444-%...F-%CE%BB%CE%BF/

QUOTE(damian @ Jan 17 2012, 17:51 ) *
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την επιστροφή της*ιστορικής μασκότ στο ΣΕΦ.*
Ο Θρυλέων θα είναι και πάλι παρών στους εντός έδρας αγώνες της ομάδας μας, από την πρεμιέρα του Τοπ-16 με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.
H KAE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θέλει να ευχαριστήσει την ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και τον Πρόεδρο της,
κ. Βαγγέλη Μαρινάκη, για την παραχώρηση των δικαιωμάτων της Θρυλικής μασκότ, στην ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού.


ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!

thumbsup.gif
vastravoud
Άραγε η επιστροφή αυτή σημαίνει και την εξαφάνιση του πατατοκέφαλου Mr Green? tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(tzagasdog @ Jan 17 2012, 16:42 ) *
39% ειναι το κερδος και δεν ξερω τι διαφορα πόντων δίνει. Δεν λεω οτι θα μας ξευτελίσουν αλλα οτι θα χάσουμε άνετα.


Αυτο λεω κι εγω, οτι ειναι 39% το κερδος. Σε σχεση με το 1% κερδος που θα πρεπε να δωσουν αν οι πιθανοτητες νικης της ΤΣΣΚΑ ειναι περιπου 95%(κι αυτο χαριστικα) ειναι 39 φορες μεγαλυτερο.
Το πλεονεκτημα ειναι γυρω στους 6. Ο ΟΠΑΠ δινει 6,5 ποντους και μονο αποδεκτο.
Zephyr
Ξέρετε αν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη ή θα φάμε άκυρο πάλι λόγω απεργιών?
T.W.Is.M.
QUOTE(Zephyr @ Jan 18 2012, 16:34 ) *
Ξέρετε αν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη ή θα φάμε άκυρο πάλι λόγω απεργιών?


Θα εχει απο το NovaSports 3! 68.gif
tzagasdog
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 18 2012, 00:41 ) *
Αυτο λεω κι εγω, οτι ειναι 39% το κερδος. Σε σχεση με το 1% κερδος που θα πρεπε να δωσουν αν οι πιθανοτητες νικης της ΤΣΣΚΑ ειναι περιπου 95%(κι αυτο χαριστικα) ειναι 39 φορες μεγαλυτερο.
Το πλεονεκτημα ειναι γυρω στους 6. Ο ΟΠΑΠ δινει 6,5 ποντους και μονο αποδεκτο.


τεσπα σε λιγο την κανω για γηπεδο. Μακαρι να κερδίσουμε!
Air Kef
Όποιος το βλέπει για -20 να παει να το παίξει στο στοίχημα.
Μια χαρά ντέρμπυ θα είναι το ματς, με την ΤΣΣΚΑ να εχει σαφές προβάδισμα λόγο βάθους και ποιότητας ορισμένων παικτών.

Πλην Κιριλένκο που δεν εχουμε καθαρή εικόνα μετά τον τραυματισμό του, δεν ξερω πόσο καλύτερος είναι ο Κριάπα απο τον φετινο Πρίντεζη, ή ο Τεοντό απο τον φετινό Σπανούλη, ώστε να γίνει σφαγή μεσα στο ΣΕΦ. Αμα δεν τους μπαίνουν τα σουτ, θα δούμε πολύ κλειστό ματς, και στο τέλος με μια προσευχή στον Άγιο Βασίλη (Σπανούλη) εχουμε πολλές ελπιδες.
(Στον Κριστις ξύλο, ομαδικό.)
xristos_metal
Εγω δε βλεπω να γινεται derby . Η Τσσκα εχει πολυ μεγαλυτερη ποιοτητα απο τον Ολυμπιακο, και πιστευω οτι ενα 5λεπτο να ανεβασει την αποδοση της, αρκει για να παρει το παιχνιδι. Εξαλλου δε προβλεπω κανενα Σεφ καμινι, που θα τρομαξει τους Ρωσους. Θαναι τεραστια εκπληξη αν νικησει ο Ολυμπιακος, και αυτο μπορει να γινει μονο αν εμφανιστει σουπερ ο Ολυμπιακος και εντελως χαλια η Τσσκα!
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ Jan 18 2012, 18:48 ) *
(Στον Κριστις ξύλο, ομαδικό.)


Προλαβαινουμε να παρουμε για μια μερα το Varejao?
spursforthe5
μπαινουν τα τριποντα μεχρις στιγμης γ ολυμπιακο
Zoys
QUOTE(spursforthe5 @ Jan 18 2012, 22:10 ) *
μπαινουν τα τριποντα μεχρις στιγμης γ ολυμπιακο

Ναι να μην μας ματιάσω! 4/4 για Ολυμπιακό είναι κάτι παραπάνω από κατόρθωμα. Καλό ξεκίνημα και ελπίζω να συνεχίσουμε το ίδιο και πιο δυνατά.
plo koon
Καλά τα πάμε, αλλά το να νικήσουμε είναι έξω από κάθε μπασκετική ανάλυση του ματς sad.gif
kseplenhs
κάιλ αρρώστια κάνε και finger wag με τόσο γλέντι που τους ρίχνεις... 56.gif icon_workout.gif
jovan
link???pls!
lakersdynasty
QUOTE(plo koon @ Jan 18 2012, 22:21 ) *
Καλά τα πάμε, αλλά το να νικήσουμε είναι έξω από κάθε μπασκετική ανάλυση του ματς sad.gif


Οι Ρωσσοι εξακολουθουν να μην εχουν προπονητη. Αρα αν παιζεις αισθητα καλητερα στην εδρα σου ολα γινονται.
T.W.Is.M.
QUOTE(kseplenhs @ Jan 18 2012, 22:32 ) *
κάιλ αρρώστια κάνε και finger wag με τόσο γλέντι που τους ρίχνεις... 56.gif icon_workout.gif


Την ταπα στον Κρ**ιτς(μη φαμε και κανενα μπαν για βωμολοχιες) την πανηγυρισα σαν νικητηριο καλαθι. wink.gif
duncan21
Συγκρατημένος ενθουσιασμός(αναμένεται να φάω κράξιμο αν νικήσουμε) προς το παρόν.Πήραμε το σκορ από τη περιφέρεια που χρειαζόμασταν για να μπούμε δυνατά,ελέγχουμε τα ριμπάουντ και ξέρουμε ότι ο Σπανούλης θα είναι σίγουρα καλύτερος στο δεύτερο ημιχρόν(ι)ο(που θα 'λεγε και ο Τάσος ο Μητρόπουλος).Δηλώνω ντεμί-αισιόδοξος.Ηines θεούλης.Αααα,άρρωστη η πρώτη ασίστ του Μίλος για να μην ξεχνιόμαστε tongue.gif .
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Jan 18 2012, 22:42 ) *
.Αααα,άρρωστη η πρώτη ασίστ του Μίλος για να μην ξεχνιόμαστε tongue.gif .


To ιδιο και το πρωτο του λαθος! 19.gif
GreekNick
φτου φτου μην μας ματιασω
spursforthe5
παιδια κανα λινκ γτ τα παιξε τ δικο μ
GreekNick
Ωρες ωρες το παρακανει ο Ιβκοβιτς χανει και το δικιο του
Manu7
Ο Λο θα περάσει και αυτός καψώνια τύπου Σλούκα να μπαίνει στο τελευταίο 10λεπτο?
T.W.Is.M.
Οταν περασει ολοκληρη επιθεση της ΤΣΣΚΑ χωρις φαουλ, στειλτε μου pm.
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 18 2012, 23:34 ) *
Οταν περασει ολοκληρη επιθεση της ΤΣΣΚΑ χωρις φαουλ, στειλτε μου pm.


Check your PM.
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 18 2012, 23:34 ) *
Οταν περασει ολοκληρη επιθεση της ΤΣΣΚΑ χωρις φαουλ, στειλτε μου pm.

Έλα εντάξει...Όλα φάουλ ήταν σχεδόν και καθόλου υπερβολικά.Αφού με το που αλλάζανε τα μαρκαρίσματα η επιλογή του φάουλ ήταν η καλύτερη επιλογή μπας και χάσουν καμιά βολή.

Ο Σπανούλης στο τέλευταίο 3λεπτο γιατί έφαγε τέτοιο πάγκο?
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Jan 18 2012, 23:37 ) *
Check your PM.


Σιγουρα? Μηπως νομισε ο Κιριλενκο οτι δοθηκε το καθιερωμενο φαουλ και γι αυτο πεταξε την μπαλα?
lamar
Ετσι ειναι, για να σε παιξουν σωστα, πρεπει να το "καψεις" σε καμια καφετερια!!!

Κατι αλλο τωρα...

Εχω ορισμενες αποριες, και θα τις θεσω...

α. Εμπνευση δευτερου ημιχρονου, να ξεκινησουμε στο 4-5 με Αντιτς - Ντορσι, οταν Πριντεζης - Χαινς ειναι σαφως εντος αγωνα, ειδικα ο αμερικανος παιρνει εσωρουχα και απο +4 παμε -7!!! Γιατι???

β. Αυτο με τον Acie Law, τι ηταν ακριβως??? Αυτο το εργο που εχει παιχτει και εγω δεν το ειδα???

γ. Εμεις ζωνουλα, δεν παιζουμε ποτε???

Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 18 2012, 23:41 ) *
Σιγουρα? Μηπως νομισε ο Κιριλενκο οτι δοθηκε το καθιερωμενο φαουλ και γι αυτο πεταξε την μπαλα?


Τι να σε πω τώρα εγώ? Ιδέα δεν έχω tongue.gif
lamar
QUOTE(Manu7 @ Jan 18 2012, 23:41 ) *
Έλα εντάξει...Όλα φάουλ ήταν σχεδόν και καθόλου υπερβολικά.Αφού με το που αλλάζανε τα μαρκαρίσματα η επιλογή του φάουλ ήταν η καλύτερη επιλογή μπας και χάσουν καμιά βολή.

Ο Σπανούλης στο τέλευταίο 3λεπτο γιατί έφαγε τέτοιο πάγκο?


20 βολες σε μια περιοδο!!!! Ξεπερναει καθε φαντασια!!!
pantaloni
Εκανε μπαμ οτι ηθελε ζωνη το ματς. Κακο παιχνιδι παντως για να το ξεχνας ειναι
duncan21
Δεν χρίζει ιδιαίτερης ανάλυσης το παιχνίδι.Στο δεύτερο ημίχρονο,παρότι ήμασταν κοντά στο σκορ είτε ήταν ισόπαλο,ένιωθα ότι βγάζουν μια σιγουριά οι Ρώσοι και δύσκολα θα έχαναν το παιχνίδι.Δε νομίζω να ζορίστηκαν ιδιαίτερα.Κιριλένκο,Κριάπα και Κρστιτς χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερο έδωσαν λύσεις(κυρίως με τις βολές) όταν έπρεπε κι αυτό είναι το μεγάλο συν της φετινής ΤΣΣΚΑ.Δύσκολα σου δίνει την εντύπωση ότι μπορεί να χάσει,ακόμα κι αν βρίσκετε σε μετριότατη βραδιά όπως η σημερινή.Άπειρες λύσεις,τι να λέμε.Από την άλλη με τέτοιο Σπανούλη δεν μπορούσαμε να έχουμε μεγαλύτερες απαιτήσεις απ' αυτό το παιχνίδι.Τη θεωρώ ήττα εντός προγράμματος,οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι...

@lamar
Δύσκολα θα απαντηθούν ποτέ τα ερωτήματα σου... wink.gif
kseplenhs
QUOTE(lamar @ Jan 18 2012, 23:41 ) *
α. Εμπνευση δευτερου ημιχρονου, να ξεκινησουμε στο 4-5 με Αντιτς - Ντορσι, οταν Πριντεζης - Χαινς ειναι σαφως εντος αγωνα, ειδικα ο αμερικανος παιρνει εσωρουχα και απο +4 παμε -7!!! Γιατι???


Σχώρα με αλλά ο πρίντεζης σήμερα μου φάνηκε σαν χρυσόψαρο που το πέταξαν ξαφνικά σε ενυδρείο με καρχαρίες.Δικαιολογημένο σε κάποιο βαθμό γιατί στα πόδια τον κιριλένκο και τον κριάπα δεν τους παίζει με την ίδια ευκολία που έπαιζε αλλους φέτος και οργίαζε.
Οσο για την άμυνα,απλά αδικεί τον εαυτό του.Πρέπει κάποιος να του πεί πως δεν αρκεί απλά να κυνηγάει τον άλλο.Ο οποιοσδήποτε με το κορμί και τα αθλητικά προσόντα του πρίντεζη έπρεπε να είναι blocking machine στην άμυνα.Είτε πάνω σε βοήθεια,είτε όταν τον έχουν στην απομόνωση.Ο ίδιος μου δίνει την εντύπωση πως νιώθει οτι κάνει το (αμυντικό) χρέος του όταν απλά δεν αφαιρείται.Το να ολοκληρώσει αμυντική προσπάθεια δεν το έχει κατακτήσει ακόμα.

anyway...επίσης αυτό με τον law στο τέλος παραήταν ρίσκο για να του πιάσει.Απο εκεί που μετά τις αλλαγές στα σκριν πέρναγαν τη μπάλα μέσα και έπαιρναν σε κάθε επίθεση βολές,έβαλε τον law ο οποίος τον πέτυχα σε μια φάση (δεν έχω πλήρη εικόνα γιατί κόλλαγε το streaming) να έχει σκαλώσει στο σκριν και να αφήνει ένα στρέμα χώρο στον τεόντοσιτς να το κάνει ότι θέλει(μέχρι και πικ νικ έστηνε εκεί).

Επίσης και ο σλούκας μου έκανε περίεργη εντύπωση όταν με τη διαφορά στους 5 πόντους με το να μένουν 40 δευτερόλεπτα κατέβαινε με τη μπάλα ψιλοχαλαρός για 24αρα επίθεση.

Τέλος πάντων.3 νίκες νομίζω θα τις κάνουμε.Το θέμα είναι αν είναι αρκετές για πρόκριση.

T.W.Is.M.
QUOTE(kseplenhs @ Jan 19 2012, 00:29 ) *
Τέλος πάντων.3 νίκες νομίζω θα τις κάνουμε.Το θέμα είναι αν είναι αρκετές για πρόκριση.


3 νικες νομιζω θα ειναι αρκετες αν παρουμε και τη διαφορα με την ομαδα που θα κανουμε 1 νικη-1 ηττα. Δεν πιστευω οτι η ιδια ομαδα θα καταφερει να κανει 2 νικες με την αλλη τουρκικη και ταυτοχρονα νικη με την ΤΣΣΚΑ. Αρα με 3 νικες και κερδιζοντας την ισοβαθμια ειμαστε απο πανω.
lamar
QUOTE(kseplenhs @ Jan 19 2012, 00:29 ) *
Σχώρα με αλλά ο πρίντεζης σήμερα μου φάνηκε σαν χρυσόψαρο που το πέταξαν ξαφνικά σε ενυδρείο με καρχαρίες.Δικαιολογημένο σε κάποιο βαθμό γιατί στα πόδια τον κιριλένκο και τον κριάπα δεν τους παίζει με την ίδια ευκολία που έπαιζε αλλους φέτος και οργίαζε.
Οσο για την άμυνα,απλά αδικεί τον εαυτό του.Πρέπει κάποιος να του πεί πως δεν αρκεί απλά να κυνηγάει τον άλλο.Ο οποιοσδήποτε με το κορμί και τα αθλητικά προσόντα του πρίντεζη έπρεπε να είναι blocking machine στην άμυνα.Είτε πάνω σε βοήθεια,είτε όταν τον έχουν στην απομόνωση.Ο ίδιος μου δίνει την εντύπωση πως νιώθει οτι κάνει το (αμυντικό) χρέος του όταν απλά δεν αφαιρείται.Το να ολοκληρώσει αμυντική προσπάθεια δεν το έχει κατακτήσει ακόμα.

anyway...επίσης αυτό με τον law στο τέλος παραήταν ρίσκο για να του πιάσει.Απο εκεί που μετά τις αλλαγές στα σκριν πέρναγαν τη μπάλα μέσα και έπαιρναν σε κάθε επίθεση βολές,έβαλε τον law ο οποίος τον πέτυχα σε μια φάση (δεν έχω πλήρη εικόνα γιατί κόλλαγε το streaming) να έχει σκαλώσει στο σκριν και να αφήνει ένα στρέμα χώρο στον τεόντοσιτς να το κάνει ότι θέλει(μέχρι και πικ νικ έστηνε εκεί).

Επίσης και ο σλούκας μου έκανε περίεργη εντύπωση όταν με τη διαφορά στους 5 πόντους με το να μένουν 40 δευτερόλεπτα κατέβαινε με τη μπάλα ψιλοχαλαρός για 24αρα επίθεση.

Τέλος πάντων.3 νίκες νομίζω θα τις κάνουμε.Το θέμα είναι αν είναι αρκετές για πρόκριση.


Δεν σε σχωρναω καθολου... First half που λεμε και στη Τριπολη στο χωριο μου, Πριντεζης - Χαινς με τις αλλαγες στα πικ και τα κλεψιματα μας εχουν φερει μπροστα με 4!!!

3 περιοδο, αναλαμπη, Τζο Ντορσι - Περο Αντιτς, και καπακι -7!!!

Με την Τσσκα παιζεις, οχι τον κολοκοτρωνη πετρομαγουλας!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.