Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague ή Champions League για τον Παναθηναικό;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
shtarkws
Το παρών τόπικ ανοίγει, και με την μορφή poll, για να γίνει μια σφυγμομέτρηση αλλά κυρίως για να συγκεντρωθούν σε ένα σημείο οι απόψεις και οι εξελίξεις ενός τόσο σημαντικού θέματος, χωρίς να μονοπωλούνται τα υπόλοιπα νήματα

Όλες οι απόψεις ευπρεπώς διατυπωμένες είναι δεκτές
rahxephon13
Στο δεύτερο poll που γράφεις υποχώρηση τι εννοείς? μήπως ήθελες να πεις αποχώρησης?
RidersOnTheStorm
Ο Παναθηναικος ανηκει στο υψηλοτερο επιπεδο και αυτο ειναι δεδομενο.Με το να κατεβασεις την ομαδα στο Τσαμπιονς Λιγκ αυτοματα την κανεις ομαδα δευτερης ταχυτητας και αυτο δεν αρμοζει στην ιστορια του συλλογου.Δεν ταιριαζει σε εναν τετοιο συλλογο το "καλυτερα πρωτος στο χωριο παρα δευτερος στην πολη".Ο Παναθηναικος εχει δειξει οτι μπορει το βημα παραπανω,παρολο που δεν εγινε φετος.Η απαντηση δεν ειναι φευγω,η απαντηση ειναι φτιαχνω καλυτερη ομαδα και διεκδικω αυτα που μου αναλογουν.Οπως και να το κανουμε απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ(και δεν σου αξιζει) να πας Φαιναλ Φορ η να παρεις Ευρωλιγκα χωρις καποιες σοβαρες εκτος εδρας νικες,και σε αυτο αν θελουν ας το αντικρουσουν οι φιλοι Παναθηναικοι.Γι'αυτο φτιαχνεις μια ομαδα που μπορει να παιξει παντα και παντου και οχι μονο στην "ανεση" του καυτου ΟΑΚΑ,και πας για το καλυτερο.
shtarkws
QUOTE(rahxephon13 @ May 5 2018, 13:03 ) *
Στο δεύτερο poll που γράφεις υποχώρηση τι εννοείς? μήπως ήθελες να πεις αποχώρησης?


Ναι, fixed
Redoctor
Αρχικα εδινα ενα 90% να παραμεινει ο dpg στην ευρωλιγκα. Πλεον ο αλγοριθμος (sic) δινει 70% γιατι το χει παρατραβηξει στο ινσταγκραμ. Και κωλοτουμπα να κανει εν τελει θα ναι δυσκολο να τον κρατησουν οι υπολοιποι με ολα τα υβριστικα που χει ποσταρει.

Ενα ερωτημα ειναι αν υπαρχει αλλο μελος της οικογενειας να αναλαβει. Επισης αν δεν υπαρχει καποιος ισχυρος παραγοντας ακομα και με τα εσοδα απο εισιτηρια-διαρκειας-τηλεοπτικα-χορηγους μπορει να φτιαχτει μια αξιομαχη ομαδα που εκμεταλλευολενη το οακα να χτυπαει 8αδα οριακα (οπως πχ το 2015 με Ιβανοβιτς)

Χοντρικα απο τηλεοπτικα α1+ ευρωλιγκα υπαρχουν 4 εκ
Κανα 2αρι απο διαφορες χορηγιες. Κανα 600αρι απο νικες ευρωλιγκα

+ εσοδα απο διαρκειας εισιτηρια: τουλαχιστον 5-6εκ (με τις αυξημενες κιολας τιμες απο περυσι)
Βγαινει χοντρικα τουλαχιστον 12 εκ εσοδα
-2 τα λειτουργικα μενουν 10 εκ-> τα μισα κανονικα ειναι φορολογια οποτε 5 εκ για αγωνιστικο μπατζετ. Λογικα θα μπορει να βρεθει εστω ενας επιχειρηματιας/η καποιο αλλο μελςο της οικογενειας να βαλει κατι ακομα.

** Νομιζω το καθαρα αγωνιστικο φετινο μπατζετ ειναι στα 10 εκ. Αλλα υπαρχει το ερωτηματικο ποσα χρηματα δινονται για τους φορους γιατι ειναι περιεργο που η καε ΠΑΟ εχει θετικους ισολογισμους. (Λεγεται οτι "επιτρεπεται" λογω των χρηματων που χρωσταει το κρατος στη ΒΙΑΝΕΞ)
montgomery
Καλησπερα σε ολους!Σας παρακολουθω πολυ καιρο αλλα αυτο ειναι το πρωτο μου post στο φορουμ και ο λογος που κινητοποιηθηκα τωρα να συμμετασχω ενεργα ειναι τo οτι βλεπω ξεκαθαρα πως το μελλον του Παναθηναικου κινδυνευει να υποβαθμιστει,ανεπανορθωτα ισως,πηγαινοντας σε μια διοργανωση οπως η fiba basketball champions league...οπως πολυ σωστα αναφερει ο φιλος "RidersOnTheStorm",το να φυγουμε επειδη υπαρχει αυτη η κοντρα(γιατι αυτος ειναι ο κυριος λογος) και οχι τοσο τα θεματα με διαιτησιες και τα οικονομικα της euroleague,δεν ειναι λυση...Λυση λογικη ειναι να παραμεινουμε και να φτιαξουμε μια καλυτερη ομαδα για του χρονου...Να διατηρησουμε τον κορμο που εχουμε και να κανουμε δυο-τρεις ποιοτικες προσθαφαιρεσεις...Aν παμε στη fiba,αναποφευκτα θα χασουμε τους καλυτερους παικτες,θα αναγκαστουμε να αγορασουμε παικτες μετριους που δεν θα γνωριζουν την ομαδα και θα καταντησουμε να εχουμε ενα ροστερ που θα προσπαθει να ανταγωνιστει τις υπολοιπες ομαδες της fiba...Ισαξια το επιπεδο μας στο ελληνικο πρωταθλημα θα πεσει πολυ,με οτι και αυτο συνεπαγεται...Τα εσοδα απο τα εισιτηρια και τα διαρκειας θα πεσουν κατα πολυ,οπως και απο τα τηλεοπτικα....Μετα δεν ξερω ποσο ευκολη θα ειναι η ενδεχομενη επιστροφη στο υψηλοτερο επιπεδο....Ο κ.Δ.Γιαννακοπουλος οφειλει να σκεφτει το καλο της ομαδας και να βαλει νερο στο κρασι του οπως και η διοικηση της euroleague...
thanath
Δε νομίζω ότι υπάρχουν διλήμματα... Είναι ξεκάθαρο ότι ο Παναθηναϊκός ανήκει εκεί που είναι οι καλύτεροι! Και οι καλύτεροι είναι στην Ευρωλίγκα. Τώρα αν έχει θέματα με το management ο Γιαννακόπουλος να κάτσει με τους άλλους μετόχους και να βρούνε λύση. Όλος αυτός ο κλεφτοπόλεμος γίνεται εις βάρος όλων όσων αγαπάμε πραγματικά την ομάδα και θέλουμε να την βλέπουμε να πρωταγωνιστεί ανάμεσα στους καλύτερους και όχι ανάμεσα στις Μονακό, Μούρθια, ΑΕΚ και Λιουνβιγκσμπουργκ. Χωρίς να θέλω να θίξω τις 4 του φετινού ch.l. αλλά απέχουν έτη φωτός από τις Φενέρ, ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ και Ζαλγκίρις.

Δυστυχώς όμως, αν και ψήφισα ότι δεν θα φύγει ο ΠΑΟ από την EL, ο μόνος τρόπος που βλέπω τελικά αυτό να επιτυγχάνεται είναι να φύγει ο Μπερτομέου και να έρθει ένας καινούργιος CEO μέσα από κάποιου είδους ψηφοφορία, και να ζητήσει συγγνώμη για όλα όσα έχει κάνει, και τα απαρίθμησε πολύ σωστά ο yorgos στο άλλο τόπικ. Τίποτα από τα 2 δεν θα γίνει και δεν ξέρω που θα καταλήξουμε τελικά....
shtarkws
Εγώ βλέπω ότι Παύλος και Θανάσης φαίνεται να ασχολούνται ενεργά με το θέμα. Σύμφωνα με δήλωση τους ζητούν να δείξει σεβασμό ο Μπερτολομεου στην οικογένεια, αλλιώς ο Παναθηναικος θα αποχωρήσει από την διοργάνωση. Το βλέπω και σαν ευκαιρία ανακωχής. Δηλαδή να δοθούν αμοιβαίες εξηγήσεις και να κάνουν όλοι ένα βήμα πίσω
Kalispera
QUOTE (shtarkws @ May 5 2018, 16:05 ) *
Εγώ βλέπω ότι Παύλος και Θανάσης φαίνεται να ασχολούνται ενεργά με το θέμα. Σύμφωνα με δήλωση τους ζητούν να δείξει σεβασμό ο Μπερτολομεου στην οικογένεια, αλλιώς ο Παναθηναικος θα αποχωρήσει από την διοργάνωση. Το βλέπω και σαν ευκαιρία ανακωχής. Δηλαδή να δοθούν αμοιβαίες εξηγήσεις και να κάνουν όλοι ένα βήμα πίσω

Το θέμα είναι οτι και να υπάρξει έστω κάποιος συμβιβασμός,ποιός μας εγγυάται οτι ο δγ δεν θα επαναλάβει αντίστοιχες συμπεριφορές στο μέλλον?Αν μιλούσαμε για κάποιον φυσιολογικό άνθρωπο θα έλεγα οτι θα μάθει απο τα λάθη του,αλλά ο συγκεκριμένος έχει αποδείξει επανειλλημένως οτι όταν αισθανθεί οτι δεν του κάνουν τα χατίρια συμπεριφέρεται με τον ίδιο τοξικό τρόπο.Τι να πω μακάρι ν'αλλάξει,αλλά αλλάζει ο άνθρωπος στα 40φεύγα του,ειδικά όταν μέχρι σήμερα δεν έχει δείξει την παραμικρή διάθεση να συνειδητοποιήσει τα λάθη του(με εξαίρεση τα μπινελίκια στον Σπανούλη που αλίμονο και αν δεν το έκανε)?
lefpan
QUOTE(shtarkws @ May 5 2018, 15:05 ) *
Εγώ βλέπω ότι Παύλος και Θανάσης φαίνεται να ασχολούνται ενεργά με το θέμα. Σύμφωνα με δήλωση τους ζητούν να δείξει σεβασμό ο Μπερτολομεου στην οικογένεια, αλλιώς ο Παναθηναικος θα αποχωρήσει από την διοργάνωση. Το βλέπω και σαν ευκαιρία ανακωχής. Δηλαδή να δοθούν αμοιβαίες εξηγήσεις και να κάνουν όλοι ένα βήμα πίσω

Να ζητήσει συγγνώμη ο Μπερτομέου επειδή ο ΔΠΓ του είπε F*** YOU, ή επειδή ο ΔΠΓ τον είπε μαφιόζο, ή επειδή ο ΔΠΓ του αφιέρωσε ένα @ρχίδι μελάτο;
Μάλλον ο Μπερτομέου δεν έχει αρχίσει καν τις ενέργειές του. Μάλλον αναμένεται εξέλιξη στα πολιτικά δικαστήρια με αποζημιώσεις τεράστιες για προσβολή προσωπικότητας και συκοφαντική δυσφήμηση.
Ακόμα και κωλοτούμπα να κάνει ο ΔΠΓ, ευρωλίγκα δεν μένει ο ΠΑΟ με αυτόν ιδιοκτήτη. Τον έχουνε ήδη σουτάρει οι υπόλοιποι.
Η μόνη λύση είναι, η μεγάλη μάζα των φιλάθλων του ΠΑΟ να ζητήσει την άμεση αλλαγή ιδιοκτησιακού καθεστώτος στην ΚΑΕ.

Από ό,τι διάβασα, η παρέμβαση των Γιαννακόπουλων προς τον Τζόρντι, ήταν του τύπου "εκεί που μας χρωστούσανε μας πήραν και το βόδι" ή "φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης".
Μιλάνε για ασέβεια απέναντι στην οικογένειά τους και απέναντι στην ομάδα. Τέτοιο θέμα δεν υφίσταται. Όλες οι τιμωρίες και τα πρόστιμα είναι εναντίον προσωπικά του ΔΠΓ και μόνο.
Εγώ νομίζω ότι οι παρέμβαση των γερόντων έχει σκοπό να καταστήσει σαφές στην ευρωλίγκα ότι "αν δεν γίνουν τα χατίρια του ΔΠΓ, ο ΠΑΟ φεύγει και το εννοούμε". Δυστυχώς, οι γέροντες ρίχνουν νερό στο μύλο του ανεγκέφαλου, και ουσιαστικά λειτουργούν και αυτοί σε βάρος της ομάδας.
jonaldidhs
QUOTE(lefpan @ May 5 2018, 16:25 ) *
Να ζητήσει συγγνώμη ο Μπερτομέου επειδή ο ΔΠΓ του είπε F*** YOU, ή επειδή ο ΔΠΓ τον είπε μαφιόζο, ή επειδή ο ΔΠΓ του αφιέρωσε ένα @ρχίδι μελάτο;
Μάλλον ο Μπερτομέου δεν έχει αρχίσει καν τις ενέργειές του. Μάλλον αναμένεται εξέλιξη στα πολιτικά δικαστήρια με αποζημιώσεις τεράστιες για προσβολή προσωπικότητας και συκοφαντική δυσφήμηση.
Ακόμα και κωλοτούμπα να κάνει ο ΔΠΓ, ευρωλίγκα δεν μένει ο ΠΑΟ με αυτόν ιδιοκτήτη. Τον έχουνε ήδη σουτάρει οι υπόλοιποι.
Η μόνη λύση είναι, η μεγάλη μάζα των φιλάθλων του ΠΑΟ να ζητήσει την άμεση αλλαγή ιδιοκτησιακού καθεστώτος στην ΚΑΕ.

Πολυ κουραστικος..Πααααρα πολυ...

http://www.sport-fm.gr/article/basket/kodo...anapoun/3519533

Παρε μια ενημερωση απο εδω...
lefpan
QUOTE(jonaldidhs @ May 5 2018, 15:33 ) *
Πολυ κουραστικος..Πααααρα πολυ...

http://www.sport-fm.gr/article/basket/kodo...anapoun/3519533

Παρε μια ενημερωση απο εδω...

Φίλε μου, δεν περιμένω να μου πεις εσύ από πού να ενημερώνομαι.
Αν εσύ θέλεις να πιστεύεις όσα σου σερβίρουν με διάφορα "ρεπορτάζ" ατεκμηρίωτα, δικαίωμά σου.
Εγώ, διάβασα την ανακοίνωση των 10 ιδιοκτητών, ότι με ΔΠΓ στην ιδιοκτησία δεν υπάρχει θέμα παραμονής ΠΑΟ στην ευρωλίγκα. Τον έχουν ήδη διώξει.
Kalispera
QUOTE (lefpan @ May 5 2018, 16:43 ) *
Φίλε μου, δεν περιμένω να μου πεις εσύ από πού να ενημερώνομαι.
Αν εσύ θέλεις να πιστεύεις όσα σου σερβίρουν με διάφορα "ρεπορτάζ" ατεκμηρίωτα, δικαίωμά σου.
Εγώ, διάβασα την ανακοίνωση των 10 ιδιοκτητών, ότι με ΔΠΓ στην ιδιοκτησία δεν υπάρχει θέμα παραμονής ΠΑΟ στην ευρωλίγκα. Τον έχουν ήδη διώξει.

Προσωπικά δεν διαφωνώ οτι ο Μπερτομέου δεν οφείλει καμία εξήγηση και καμία συγγνώμη προς τον Γιαννακόπουλο,αλλά το ρεπορτάζ περί ανακωχής βγήκε πρώτα απο το sportando και έπειτα αναπράχθηκε απο τα ελληνικά ΜΜΕ
aegeansheed
+1 φάουλ σε λεφπαν και +1 σε τζοναλντίδη.

Συνεχίστε χωρίς προσβολές και με κόσμιες εκφράσεις
sarounas
το σενάριο (καφενειακή συζήτηση) για ενασχόληση του Γιαννακόπουλου με την ΠΑΕ και προσπάθεια απεμπλοκής από την euroleague για να ξεφορτωθεί τα οικονομικά βάρη ενός μεγάλου μπάτζετ που είναι απαραίτητη προυπόθεση για να είναι ανταγωνιστικός στην λίγκα θεωρείτε ότι στέκει;
jonaldidhs
QUOTE (sarounas @ May 5 2018, 17:17 ) *
το σενάριο (καφενειακή συζήτηση) για ενασχόληση του Γιαννακόπουλου με την ΠΑΕ και προσπάθεια απεμπλοκής από την euroleague για να ξεφορτωθεί τα οικονομικά βάρη ενός μεγάλου μπάτζετ που είναι απαραίτητη προυπόθεση για να είναι ανταγωνιστικός στην λίγκα θεωρείτε ότι στέκει;

Συμφωνα με ΔΓ αν γινει αυτο το ντιλ ο μπασκετικος Παναθηναικος θα γινει πολυ μεγαλυτερος απο τωρα,και με πολυ καλυτερο γηπεδο..
sarounas
QUOTE(jonaldidhs @ May 5 2018, 17:20 ) *
Συμφωνα με ΔΓ αν γινει αυτο το ντιλ ο μπασκετικος Παναθηναικος θα γινει πολυ μεγαλυτερος απο τωρα,και με πολυ καλυτερο γηπεδο..

thanks, οπότε κατά τα φαινόμενα δεν ισχύει...
jonaldidhs
QUOTE (sarounas @ May 5 2018, 17:26 ) *
thanks, οπότε κατά τα φαινόμενα δεν ισχύει...

Κατα τα φαινομενα ναι..Αυτο στηριζεται απτην αποψη οτι ο ιδιος ο ΔΓ εχει πει οτι ετσι οπως ειναι ο μπασκετικος Παναθηναικος ειναι πολυ δυσκολο να στηριχτει οικονομικα μονο απτον ιδιο..Η εξοδος απτην Ευρωλιγκα,ισως εχει να κανει με οτι το Athens alive δεν παει και τοσο καλα,καθως το ποδοσφαιρικο τμημα αποτι φαινεται θα πωληθει στην Pan Asia..
rahxephon13
QUOTE (jonaldidhs @ May 5 2018, 16:33 ) *
Πολυ κουραστικος..Πααααρα πολυ...

http://www.sport-fm.gr/article/basket/kodo...anapoun/3519533

Παρε μια ενημερωση απο εδω...

Καλά από κοντο ενημερώνεστε ρε παιδιά? ορίστε τι έγινε http://www.gazzetta.gr/basketball/rest-of-...esa-tin-aseveia http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...yloy-mpertomeoy https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...in-bolonia-pic/ τρεις διαφορετικές πήγες οπού όλοι λένε το ίδιο πάνω κάτω όποτε δύσκολο όλοι να ψεύδονται σε αντίθεση με των κοντο που έδωσε την δίκη του εκδοχή με κάτι μικρές αλλαγουλες για να προκαλέσει εντυπώσεις.

Επίσης επειδή δεν πολυασχολουμαι με τα ποδοσφαιρικά αυτός ο ταιλανδος δεν έχει σχέση με την προσπάθεια που έκανε πρόσφατα ο δ.γ. για να πάρει την παε?
jonaldidhs
QUOTE (rahxephon13 @ May 5 2018, 17:48 ) *
Καλά από κοντο ενημερώνεστε ρε παιδιά? ορίστε τι έγινε http://www.gazzetta.gr/basketball/rest-of-...esa-tin-aseveia http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...yloy-mpertomeoy https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...in-bolonia-pic/ τρεις διαφορετικές πήγες οπού όλοι λένε το ίδιο πάνω κάτω όποτε δύσκολο όλοι να ψεύδονται σε αντίθεση με των κοντο που έδωσε την δίκη του εκδοχή με κάτι μικρές αλλαγουλες για να προκαλέσει εντυπώσεις.

Επίσης επειδή δεν πολυασχολουμαι με τα ποδοσφαιρικά αυτός ο ταιλανδος δεν έχει σχέση με την προσπάθεια που έκανε πρόσφατα ο δ.γ. για να πάρει την παε?

Περιπου τα ιδια λεει,με την διαφορα οτι ο Κοντος τα λεει λιγο πιο ομορφα για τον ΔΓ..Το θεμα ειναι οτι ο Τζορντι ζητησε να επικοινωνησουν ξανα..

Οχι αποσο ξερω, ο Ταιλανδος ειναι ακυρος οσον αφορα την προσπαθεια του ΔΓ..Χωρις να ασχολουμαι ουτε γω με τα ποδοσφαιρικα,καθαρα μονο και μονο για να δω αν θα γινει το Athens alive..
thanath
QUOTE (lefpan @ May 5 2018, 16:43 ) *
Φίλε μου, δεν περιμένω να μου πεις εσύ από πού να ενημερώνομαι.
Αν εσύ θέλεις να πιστεύεις όσα σου σερβίρουν με διάφορα "ρεπορτάζ" ατεκμηρίωτα, δικαίωμά σου.
Εγώ, διάβασα την ανακοίνωση των 10 ιδιοκτητών, ότι με ΔΠΓ στην ιδιοκτησία δεν υπάρχει θέμα παραμονής ΠΑΟ στην ευρωλίγκα. Τον έχουν ήδη διώξει.


Μετά την παταγώδη αποτυχία στις προβλέψεις σου για την πορεία της ομάδας σου στην EL, στην θέση σου θα ήμουν λίγο πιο συγκρατημένος στις δηλώσεις μου γενικότερα.
john wick
Είμαστε πολύ δυσαρεστημένοι με την Ευρωλίγκα. Δεν μας αντιμετωπίζει με σεβασμό τόσο αγωνιστικά όσο και πειθαρχικά. Ελπίζω να βρεθεί λύση και να διορθώσει την κατάσταση ο κ. Μπερτομέου. Απαραίτητη δεν είναι η παραίτηση, αλλά η αλλαγή στάσης στον Παναθηναϊκό. Εμείς απαιτούμε αλλαγή συμπεριφοράς και να σταματήσει η ασέβεια προς την οικογένειά μας».

Για το εάν έχει κάνει λάθη στον τρόπο που χειρίστηκε το θέμα με την Ευρωλίγκα: «Είμαι ένας άνθρωπος που δουλεύω 18 ώρες το 24ωρο. Κάνω πολλά λάθη, αλλά στο τέλος θέλω το πρόσημο να είναι θετικό».

Για το ποιο θα είναι το κόστος για τον Παναθηναϊκό εάν αποχωρήσει από τη διοργάνωση: «Μεγάλο το κόστος οικονομικά αν φύγουμε από την Ευρωλίγκα, αλλά και γενικά. Πάνω απ’ όλα όμως είναι αξιοπρέπειά μας και ο σεβασμός. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα φτάσουμε εκεί. Το θέμα είναι να αλλάξει η δράση και τότε θα αλλάξει και η αντίδραση».

Newsit.gr


Και καπου εδω πιστευω ειναι η ωρα να φτιαχνουμε ροστερ για EL για του χρονου.. ...... 69.gif
jazz thrilos
Για ακόμα μια φορά τελικά αποδεικνύεται οτι το πρόβλημα είναι προσωπικό και όχι οικονομικό. Μ' αρέσει που γίνονταν και αναλύσεις (κι εδώ μέσα) για κακοδιαχείριση, υποψίες για το που πάνε τα λεφτά, για αποτυχία προσέλκυσης χορηγειών. Όχι το πρώτο, αλλά μάλλον το τελευταίο είναι το οικονομικό θέμα για τον Γιαννακόπουλο, γιατί πιθανόν ξέρει οτι δεν υπάρχει κάτι μεμπτό εκεί. Δεν μπορεί 10 ομάδες να μην έχουν πάρει χαμπάρι τίποτα και μόνο ΔΓ να βλέπει οικονομικές ατασθαλίες.

Πιστεύω οτι αν συναντηθεί με Τζόρντι μετά το f4 και ο Ισπανός του "εγγυηθεί" οτι τα αμέσως επόμενα 1-2 χρόνια ο Πανθηναικός θα βρίσκεται μέσα στην "σούπα" για τετράδα και τίτλο, τότε όλα καλά. Θα καθαριστεί άμεσα η "λίγδα" απο την διοργάνωση.
john wick
rolleyes.gif
Πρεπει ομως να το κανουν να φανει σαν ατυχημα.... smiley.gif
Τωρα ολες οι ομαδες θα ειναι στην τσιτα.....
jonaldidhs
Ειναι φως φαναρι οτι μετα την τελευταια συνομιλια Τζορντι-Δγ επιτευχθηκε συμφωνια,και φανταζομαι οτι μεσα στην συμφωνια θα ηταν και η σημερινη συνεντευξη..Λογικα θα επακολουθησει και απαντηση στο ιδιο μηκος κυματος και απτην Ευρωλιγκα..
john wick
Παιρνεις Delayne ,Dandston κ Shenghelia και shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
RipCity
Απίστευτα πράγματα.
john wick
QUOTE (RipCity @ May 7 2018, 10:52 ) *
Απίστευτα πράγματα.





icon_wave.gif κανε instagram να φτιαξεις καινουριο συκωτι απο τα γελια...
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ May 7 2018, 14:51 ) *
Παιρνεις Delayne ,Dandston κ Shenghelia και shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Ντιλεινι,Ντανστον και Χεζονια..
akratacity
Τελικα το θεμα θα λυθει με ενα φαιναλ φορ-δωρακι απο οτι καταλαβα εγω. smiley.gif

Ρε παιδια ομως τωρα τι θα γινει με τους πρωταθλητες Πολωνιας, Τσεχιας και Λουξεμβουργου που δεν θα παιζουν στην Ευρωλιγκα;

Περα απο την πλακα η φαινομενικη παραμονη του Παναθηναικου στην Ευρωλιγκα ειναι μακραν η καλυτερη λυση για ολους. Ειδικα στο σεναριο που επιτελους συνετιστει (οσο γινεται αυτο) ο δγ, ο ΠΑΟ μπορει να βγει πιο δυνατος μεσα απο αυτη την υποθεση.
john wick
QUOTE (jonaldidhs @ May 7 2018, 11:50 ) *
Ειναι φως φαναρι οτι μετα την τελευταια συνομιλια Τζορντι-Δγ επιτευχθηκε συμφωνια,και φανταζομαι οτι μεσα στην συμφωνια θα ηταν και η σημερινη συνεντευξη..Λογικα θα επακολουθησει και απαντηση στο ιδιο μηκος κυματος και απτην Ευρωλιγκα..



Δεν νομιζω οτι ακομα εχουμε συμφωνια...
Ισως αυτα που ακουσε απο τους Fibaιους να μην ηταν οπως τα περιμενε ,ισως να ριχνει γεφυρες κατοπιν ωριμου σκεψεως...Παντως οτι εχει γινει δεν σβηνεται ετσι απλα....π.χ δεν βλεπω πως θα γλυτώσει αλλον 1 χρονο τιμωρια...
RipCity
QUOTE
Θα πρέπει να τραβηχτούν πίσω όλες οι ποινές και εγώ τότε όχι μόνο θα ρίξω νερό στο κρασί μου, αλλά θα το αραιώσω πάρα πάρα πολύ


πω ρε φίλε δεν μπορώ, έχω πεθάνει από τα γέλια biggrin.gif biggrin.gif
jonaldidhs
QUOTE (akratacity @ May 7 2018, 15:03 ) *
Τελικα το θεμα θα λυθει με ενα φαιναλ φορ-δωρακι απο οτι καταλαβα εγω. smiley.gif

Ρε παιδια ομως τωρα τι θα γινει με τους πρωταθλητες Πολωνιας, Τσεχιας και Λουξεμβουργου που δεν θα παιζουν στην Ευρωλιγκα;

Περα απο την πλακα η φαινομενικη παραμονη του Παναθηναικου στην Ευρωλιγκα ειναι μακραν η καλυτερη λυση για ολους. Ειδικα στο σεναριο που επιτελους συνετιστει (οσο γινεται αυτο) ο δγ, ο ΠΑΟ μπορει να βγει πιο δυνατος μεσα απο αυτη την υποθεση.

Οταν θα υπαρχει σεβασμος απτην Ευρωλιγκα,θα υπαρξει συνετισμος και απτον ΔΓ..Φανταζομαι οτι διαιτητικα και Φ4ορικα θα βγει πιο δυνατος ο Παναθηναικος..
nvip13
Καλος η κακως ο ΔΓ δεν ειναι χαζος (τρελος ειναι),ξερει που ειναι η θεση της ομαδας.

Ωραία συμφωνουν ολοι να παμε ch.l αλλα να τους δω αν αυτο γινει ποσοι θα πανε στο γηπεδο. Πιστευω να τελειώνει αμεσα αυτο το θεμα και να τα βρουν, γιατι εχουμε και δουλιτσα με το ροστερ. rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ May 7 2018, 15:05 ) *
Δεν νομιζω οτι ακομα εχουμε συμφωνια...
Ισως αυτα που ακουσε απο τους Fibaιους να μην ηταν οπως τα περιμενε ,ισως να ριχνει γεφυρες κατοπιν ωριμου σκεψεως...Παντως οτι εχει γινει δεν σβηνεται ετσι απλα....π.χ δεν βλεπω πως θα γλυτώσει αλλον 1 χρονο τιμωρια...

Νομιζω οτι υπαρχει συμφωνια απλα πρεπει να γινουν αυτα που εχουν ηδη συμφωνηθει..
Janjuri
Κωλοτούμπα πιο αναμενόμενη και από την ανατολή του ηλίου.
akratacity
QUOTE (jonaldidhs @ May 7 2018, 15:08 ) *
Οταν θα υπαρχει σεβασμος απτην Ευρωλιγκα,θα υπαρξει συνετισμος και απτον ΔΓ..Φανταζομαι οτι διαιτητικα και Φ4ορικα θα βγει πιο δυνατος ο Παναθηναικος..

Ειχα ακουσει καποτε οτι ο σεβασμος κερδιζεται...
jonaldidhs
QUOTE (akratacity @ May 7 2018, 15:15 ) *
Ειχα ακουσει καποτε οτι ο σεβασμος κερδιζεται...

Και εγω..Αλλα μετα εμαθα οτι ολα με τα λεφτα γινονται..
akratacity
QUOTE (jonaldidhs @ May 7 2018, 15:17 ) *
Και εγω..Αλλα μετα εμαθα οτι ολα με τα λεφτα γινονται..

Και δεν εχει ο δγ ο καημενος λεφτα και δεν τον σεβονται... smiley.gif

Ο σεβασμος κερδιζεται και δεν θα επρεπε να θεωρειται δεδομενος με τα προηγουμενα καμωματα του δγ. Οποτε αυτοματα αυτο που λες οτι οταν τον σεβαστουν, θα συνετιστει και ο ιδιος δεν ειναι και τοσο λογικο. Υπαρχουν και προηγουμενα στην υποθεση Τζορντι-δγ...
jonaldidhs
QUOTE (akratacity @ May 7 2018, 15:23 ) *
Και δεν εχει ο δγ ο καημενος λεφτα και δεν τον σεβονται... smiley.gif

Ο σεβασμος κερδιζεται και δεν θα επρεπε να θεωρειται δεδομενος με τα προηγουμενα καμωματα του δγ. Οποτε αυτοματα αυτο που λες οτι οταν τον σεβαστουν, θα συνετιστει και ο ιδιος δεν ειναι και τοσο λογικο. Υπαρχουν και προηγουμενα στην υποθεση Τζορντι-δγ...

Η Φενερ δηλαδη που εχει ολο αυτον τον σεβασμο τα τελευταια χρονια ποτε προλαβε και τον κερδισε?Απλα υπαρχουν μεγαλυτεροι επενδυτες στην Ευρωλιγκα που κερδιζουν τον σεβασμο..
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ May 7 2018, 15:36 ) *
Η Φενερ δηλαδη που εχει ολο αυτον τον σεβασμο τα τελευταια χρονια ποτε προλαβε και τον κερδισε?Απλα υπαρχουν μεγαλυτεροι επενδυτες στην Ευρωλιγκα που κερδιζουν τον σεβασμο..

Η Φενερ εδω και πολλα χρονια ριχνει λεφτα και ειχε πολλα ναυαγια με τεραστια μπατζετ προ Ζοτς (με Πιανιτζιανι κτλ) αλλα και με Ζοτς την πρωτη του σεζον
Τον σεβασμο τον κερδισε οταν πηρε Ζοτς και εφτιαξε ομαδα
Μεχρι τοτε ηταν μια ομαδα τυπου Αρμανι που απλα πεταγε λεφτα
thanath
Με τον όρο σεβασμό τι εννοούμε για να καταλάβω. Ευνοϊκές διαιτησίες? Ασυδοσία? Χουλιγκανισμοί? Να μπορεί να σχολιάζει διαιτητές? Αυτά δεν πάνε μόνο στον ΔΓ, αλλά και τον Ομπράντοβιτς και τον Σάρας και όλους όσους έχουν κάνει κάτι...

Τα πράγματα είναι απλά. Για να σε σέβονται πρέπει να σέβεσαι και εσύ. Ο πρόεδρός μας δεν έχει μάθει να σέβεται... Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η Ευρωλίγκα δείχνει τον σωστό σεβασμό και όχι αυτόν που αγοράζεται....
Kalispera
Για να κάνει ο Γιαννακόπουλος μια τόσο διπλωματική συνέντευξη σημαίνει οτι βρέθηκε σημείο επαφής με τον Μπερτομέου.Μην ακούω οτι κότεψε και οτι γυρνάει πίσω με την ουρά στα σκέλια,εδώ μιλάμε για άνθρωπο με ένα εγώ τόσο τονωμένο στα όρια της ψύχωσης,που πανεύκολα θα πήγαινε στην Fiba για να αποδείξει οτι "με τον dpg δε θα παίζετε".Απο τη μια χαίρομαι που ο Μπερτομέου ενέδωσε γιατί αυτό σημαίνει οτι θα παραμείνουμε στην κορυφαία ευρωπαική διοργάνωση,απο την άλλη τσαντίζομαι γιατί ο δγ για μια ακόμη φορά δεν θα υποστεί κυρώσεις για την κακομαθημένη συμπεριφορά του.
mephisto22
Ο ΔΓ φαίνεται ειναι έτοιμος να κάνει πίσω -- οι άλλοι, αντίστοιχα, θα είναι το ίδιο υποχωρητικοί Θυμίζω ότι έβγαλαν ομόφωνη απόφαση εναντίον του ΔΓ. Τι μας κάνει να πιστεύουμε ότι θα κάνουν πίσω, όταν ο πρόεδρος εχει δωσει τόσα δικαιώματα; Είναι άραγε διατεθειμένοι να τον ανεχτούν ;
D-Wade
QUOTE(Kalispera @ May 7 2018, 15:55 ) *
Για να κάνει ο Γιαννακόπουλος μια τόσο διπλωματική συνέντευξη σημαίνει οτι βρέθηκε σημείο επαφής με τον Μπερτομέου.Μην ακούω οτι κότεψε και οτι γυρνάει πίσω με την ουρά στα σκέλια,εδώ μιλάμε για άνθρωπο με ένα εγώ τόσο τονωμένο στα όρια της ψύχωσης,που πανεύκολα θα πήγαινε στην Fiba για να αποδείξει οτι "με τον dpg δε θα παίζετε".Απο τη μια χαίρομαι που ο Μπερτομέου ενέδωσε γιατί αυτό σημαίνει οτι θα παραμείνουμε στην κορυφαία ευρωπαική διοργάνωση,απο την άλλη τσαντίζομαι γιατί ο δγ για μια ακόμη φορά δεν θα υποστεί κυρώσεις για την κακομαθημένη συμπεριφορά του.

Αν οι ρητρες ειναι τοσο μεγαλες οσο λενε τα ρεπορταζ ακόμα και ο Jeff Bezos μπορεί να το σκεφτόταν παραπάνω. Πόσο μάλλον ο Ντιπιτζης που φαντάζομαι δε θέλει/μπορεί να πληρώσει πολλά μύρια έτσι για την πλάκα
akratacity
QUOTE (D-Wade @ May 7 2018, 16:03 ) *
Αν οι ρητρες ειναι τοσο μεγαλες οσο λενε τα ρεπορταζ ακόμα και ο Jeff Bezos μπορεί να το σκεφτόταν παραπάνω. Πόσο μάλλον ο Ντιπιτζης που φαντάζομαι δε θέλει/μπορεί να πληρώσει πολλά μύρια έτσι για την πλάκα

Ακριβως καλες οι "μαγκιες" αλλα αμα δεν προσεχεις που βαζεις την υπογραφη σου, δεν μπορεις να το παρατραβηξεις...
Kalispera
QUOTE (D-Wade @ May 7 2018, 16:03 ) *
Αν οι ρητρες ειναι τοσο μεγαλες οσο λενε τα ρεπορταζ ακόμα και ο Jeff Bezos μπορεί να το σκεφτόταν παραπάνω. Πόσο μάλλον ο Ντιπιτζης που φαντάζομαι δε θέλει/μπορεί να πληρώσει πολλά μύρια έτσι για την πλάκα

Aν ο Παναθηναικός έφευγε,έχοντας στο νου και την εντεινόμενη δυσαρέσκεια απο τους περισσότερους εκρποσώπους των ομάδων,θα το έκανε με κάποιου είδους συμβιβαστική διακοπή/λύση του συμβολαίου του.Απλώς αν διαβάσεις πίσω απο τις δηλώσεις και τις διαρροές,το sportando(αρκετά εως πολύ έγκυρο σαιτ) που μέχρι πρόσφατα ήταν ο κύριος εκφραστής της δυσαρέσκειας κατά του δγ,μίλησε για ανακωχή πριν 3-4 μέρες,πρωτού δημοσιεύσει κάτι αντίστοιχο οποιοδήποτε ελληνικό ΜΜΕ.
john wick
Που κλεινουμε εισιτηρια για το Athens F4 2019???

smile.gif
Nemesakos
Το έχω ξαναγράψει και θα το πω ξανά.

Οι άνθρωποι είναι ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ και το μπάσκετ είναι BUSINESS.

Όπου πέφτουν πολλά λεφτά εκεί πάνε.

Εγώ δεν αγχωνόμουν καθόλου για να μαι ειλικρινής τόσο καιρό. Ήταν αναμενόμενο πως θα υπάρχει μια παύση πυρός και μια ειρήνη. Όπως όλοι λέτε παίζουν λεφτά στη μέση. Ούτε να φύγει μόνος με 10 εκ ρήτρα ήθελε, αλλά και οι άλλοι προφανώς δεν ήθελαν να τον διώξουν και να χάσουν τα 10 εκ.

Τώρα στον πόλεμο που θα γινόταν ήταν λογικό να τραβηχτούν καταστάσεις στα άκρα. Οπότε διαρροές σε ισπανικά μέσα ή σε ελληνικά μέσα επίσης ήταν αναμενόμενες. Το θέμα είναι ότι καμία από αυτές τις διαρροές δεν είπε ποτέ τίποτα στην ουσία. Μόνο ότι ήθελαν να περάσουν οι αντιμαχόμενες πλευρές.

Anyway γνώμη μου είναι ότι όντως ο ΔΓ προσπάθησε να σπάσει την Ευρωλίγκα. Πίστεψε ότι θα έχει συμμάχους και συγκεκριμένα Μακάμπι και ΤΣΣΚΑ. Τελικά δεν είχε και τώρα πάμε για συμβιβασμό. Απλά πράγματα...

Ας χαρακτηριστεί κωλοτούμπα δεν με ενοχλεί. Εγώ σαν Παναθηναϊκός τον ευχαριστώ για αυτή την κωλοτούμπα..
pan24
Πιστευω οτι ρολο σε ολο αυτο επαιξε η εμπλοκη των Θαναση-Παυλου
Ξερουν καλυτερα απο τον καθενα το συμφερον της ομαδας και απο την αλλη αν αρχει καποιος που μπορει να μαζεψει τον ΔΓ ειναι αυτοι
Επισης οι υπολοιπες 10 ομαδες με συμβολαιο τους σεβονται σε αντιθεση με τον ΔΓ

Πιστευω η ιστορια θα κλεισει με ενα Final 4 στην Αθηνα το 2019 η το 2020 και με συμφωνια η μεν Ευρωλιγκα να μην επιβαλλει επιπλεον τιμωρια στον ΔΓ,ο δε ΔΓ να σταματησει να τους βριζει
Ισως και να υπαρξει καμια μειωση των προστιμων αφου ο αποκλεισμος απο το γηπεδο ουσιαστικα εχει τελειωσει(εχουμε αποκλειστει απο την συνεχεια της διοργανωσης και η τιμωρια εκπνεει το καλοκαιρι)

Σημασια εχει οτι θα γινει το καλυτερο για την ομαδα.Απο την στιγμη που κανενας δεν θα ακολουθουσε οπως φανηκε σε πολλες περιπτωσεις αν πηγαιναμε μονοι μας στο Champions League δεν θα ανεβαζαμε το επιπεδο της διοργανωσης,θα μας εριχνε αυτη στο επιπεδο της
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.