Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA MOSCOW - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ SUPERFOODS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
shtarkws
vs

Μετά την ''αναιμική'' νίκη της πρεμιέρας εναντίον μιας απο των,θεωρητικά, αδύναμων ομάδων του ομίλου, η δεύτερη αγωνιστική μας φέρνει αντιμέτωπους με την καλύτερη ίσως ομάδας της Ευρώπης και μάλιστα χωρίς προπονητή. Εν αναμονή του καινούργιου κόουτς, έχουμε μπροστά μας έναν αγώνα (ήδη χαμένο?) όπου μπορούμε να δοκιμάσουμε κάποια πράγματα και να δώσουμε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έχουν βρεί ρυθμό. Ή μήπως παρουσιαζόμενοι χωρίς άγχος μπορούμε να κάνουμε την έκπληξη?

Μια μίνι παρουσίαση των 2 ομάδων,αλλά και όλων των συμμετεχόντων στην διοργάνωση,μπορείτε να δείτε στο αφιέρωμα του basketforum εδώ
erasitehnis
Πάντως είναι άσχημο να παίζεις Ευρωπαϊκό αγώνα και να μην ασχολείται κανείς θεωρώντας τον χαμένο εκ προοιμίου. Σύμφωνοι είμαστε χωρίς προπονητή αλλά και πάλι δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ (στη μετά Γκάλη εποχή) να θεωρούμε αγώνα χαμένο από το αεροδρόμιο. Θέλει πολύ δουλειά για να βρεθούμε στα top class Ευρωπαϊκά συγκροτήματα.

Εγώ δεν μπορώ να παίξω κόντρα την ομάδα μου αλλά το αβαντάζ των 13,5 στην ΤΣΣΚ στο στοίχημα νομίζω ότι άνετα θα το υπερκαλύψουν οι Ρώσοι.
garou
δυστυχια
pan24
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΒΟΡΟΝΤΣΕΒΙΤΣ ΚΑΠΟΙΟΣ
Αν τον αφηνουν ελευθερο στο τριποντο θα φτασει 30 ποντους
sagatroN
Τι κανει ο ΝΙΚΟΛΣ?????
pk13
Η ομαδα ειναι τρομερα αδουλευτη...Απολυτη αναρχια..Ο Πεδουλακης 2 μηνες τι εκανε?
TakeshyKurosawa
χαχα σεληνιασμένος ο Νίκολς!
kostas b
QUOTE (pan24 @ Oct 21 2016, 20:17 ) *
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΒΟΡΟΝΤΣΕΒΙΤΣ ΚΑΠΟΙΟΣ
Αν τον αφηνουν ελευθερο στο τριποντο θα φτασει 30 ποντους


Ιτούδης: ¨Ρε παιδιά τον Νικολς κάποιος¨ biggrin.gif tongue.gif

Έπρεπε να τον πάρω στο fantasy γ@μ@το
xomitsious
Ο Δημητρος ο Νικολς ειναι ο νεος ηγετης της ομαδας.
jonaldidhs
Τι ταπιδι ηταν αυτο?
sagatroN
Μακραν η ταπα της αγωνιστικης!Χαχαχα
xomitsious
Ουτε ο Γιαννακης στον τελικο με τηε Μπαρτσα το 96 δεν ετρωγε τοσες γλιστρες....

pan24
Φοβερη σακουλα μοιρασε ο ριβερς
Αν εβαζε και καμια βολη
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Oct 21 2016, 20:36 ) *
Φοβερη σακουλα μοιρασε ο ριβερς
Αν εβαζε και καμια βολη

Και κανα τριποντο θα συμπληρωνα εγω
Dreamerpanos
Έτσι όπως παίζουμε στην επίθεση είχα να το δω από ένα Φοίνικας - Καστέλλα στο κλειστό του Σαλπέα...
garou
QUOTE (xomitsious @ Oct 21 2016, 20:33 ) *
Ουτε ο Γιαννακης στον τελικο με τηε Μπαρτσα το 96 δεν ετρωγε τοσες γλιστρες....

γλυστραει το παρκε biggrin.gif
pk13
Τι κανει ρε σεις ο Δημητρης-Νικολας?
xomitsious
QUOTE (pk13 @ Oct 21 2016, 18:46 ) *
Τι κανει ρε σεις ο Δημητρης-Νικολας?


Του ειπανε οτι κερδισαμε τον Ολυμπιακο και ειναι γεματος ατοπεποιηθηση
TakeshyKurosawa
Μακάρι να κερδίσει ο ΠΑΟ τουε υπερεκτιμημένους εκεί μέσα! Θα είναι πολύ καλή φάπα!
jonaldidhs
Κανα πιο αστειο αντιαθλητικο θα δουμε?Με μια επιθεση πηραν 4 ποντους απτο πουθενα..
Nemesakos
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 21 2016, 20:50 ) *
Κανα πιο αστειο αντιαθλητικο θα δουμε?Με μια επιθεση πηραν 4 ποντους απτο πουθενα..


είδες...το αμεσως επόμενο φάουλ...
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Oct 21 2016, 20:50 ) *
Κανα πιο αστειο αντιαθλητικο θα δουμε?

Σωστο ηταν με βαση τον καινουργιο κανονισμο
Παικτης που επιτιθεται σε πρωτο χρονο,με πορεια προς το καλαθι και την αμυνα ανοργανωτη
Nik Tepits
O Νικολς παιζει ετσι γιατι θελει να αποδειξει στον Ιτουδη οτι κακως τον εδιωξε. Εχει κινητρο, οι αλλοι? Παντως ο Φελντειν μαγκες ειναι απ τους πιο αξιοπιστους σουτερ που εχουμε. Ο Ριβερς ψιλοαπατη μου φαινεται απεναντιας.

Lazeras
O Rivers είναι καλός παίχτης. Απλώς εμείς έχουμε άλλες ανάγκες. Ο Νίκολς παίζει καλά γιατί παίζει επιτέλους στην θέση του.
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Oct 21 2016, 20:52 ) *
Σωστο ηταν με βαση τον καινουργιο κανονισμο
Παικτης που επιτιθεται σε πρωτο χρονο,με πορεια προς το καλαθι και την αμυνα ανοργανωτη

Πορεια προς το πλαι ειχε γιατι ειχε παιχτη μπροστα του..Τεσπα..Και ολη η αμυνα ειχε γυρισει..
MaJesty23
Τουρλουμπούκι...ωραίος ο Νικολς και γενικά στην άμυνα όλοι προσπαθούν, απλά η επίθεση είναι τελειώς στα τυφλά.Ουτε σκριν,ούτε κινηση.Πάμε για τίμια ήττα απο οτι φαίνεται.

Ο καινούριος κανόνας για αντιαθλητικό είναι γελοίος.
pan24
Στην επιθεση το συστημα ειναι οτι του φανει του λολοστεφανη αλλα περιεργως εχουμε καταφερει να μην μπουν στο παιχνιδι τεοντοσιτς και ντε κολο
Αν δεν μ@λ@κιζομασταν σε 2-3 φασεις ισως να ημασταν και μπροστα στο σκορ
Παλι καλα που υπεγραψε ηδη ο πασκουαλ αλλιως αν γινει καμια και κερδισουμε μπορει να βγαζαμε την χρονια με βοβορα tongue.gif
Pantel
Μονο εγω βλεπω ρεπαιδια οτι η διαθεση στην αμυνα και στα ρημπαουντ εχει ανεβει κατακορυφα; Λετε να θελανε να διωξουν τον κοουτς;
D-Wade
QUOTE(MaJesty23 @ Oct 21 2016, 20:57 ) *
Ο καινούριος κανόνας για αντιαθλητικό είναι γελοίος.

Ναι. Εφόσον ήθελαν να κάνουν αλλάγή έπρεπε να το έκαναν όπως στο ΝBA με το clear path. Αυτό που έκαναν τώρα είναι εντελώς γελοίο
A.CAB
Ρε λέτε να 'χουμε καλή ομάδα και απλά να θέλουμε χρόνο να βρούμε τα πατήματα και το ρυθμό μας;

Κουφό το ξέρω, πρωτάκουστο σχεδόν αλλά λέμε τώρα.
garou
QUOTE (pan24 @ Oct 21 2016, 20:59 ) *
Στην επιθεση το συστημα ειναι οτι του φανει του λολοστεφανη αλλα περιεργως εχουμε καταφερει να μην μπουν στο παιχνιδι τεοντοσιτς και ντε κολο
Αν δεν μ@λ@κιζομασταν σε 2-3 φασεις ισως να ημασταν και μπροστα στο σκορ
Παλι καλα που υπεγραψε ηδη ο πασκουαλ αλλιως αν γινει καμια και κερδισουμε μπορει να βγαζαμε την χρονια με βοβορα tongue.gif

το ιδιο σκεφτηκα και εγω
jonaldidhs
http://www.sdna.gr/monimes-stiles/paraskin...lo-panathinaiko

θελει παναθηναικο ο μαυροκεφαλος..
nikolas12
Τι κάνει ο Nichols πραγματικά; Όσο οι De Colo-Teodosic δεν έχουν ρυθμό και το σκορ είναι κοντά, ο Παναθηναϊκός θα έχει ελπίδα, αρκεί να μην το πάρει μόνη της η διαιτησία.
Dreamerpanos
Κάνουν αυτό που τους είπε ο ΔΓ....

Χάνουν αλλά ματώνουν....
irving
QUOTE(Pantel @ Oct 21 2016, 21:00 ) *
Μονο εγω βλεπω ρεπαιδια οτι η διαθεση στην αμυνα και στα ρημπαουντ εχει ανεβει κατακορυφα; Λετε να θελανε να διωξουν τον κοουτς;

αυτο σκεφτομουν και γω αυτες τις μερες. μηπως ο κοουτς ειχε χασει τους παιχτες του? απο το περιστατικο με τον τζειμς αρχισα να μπαινω σε υποψιες.
garou
QUOTE (irving @ Oct 21 2016, 21:06 ) *
αυτο σκεφτομουν και γω αυτες τις μερες. μηπως ο κοουτς ειχε χασει τους παιχτες του? απο το περιστατικο με τον τζειμς αρχισα να μπαινω σε υποψιες.

μα ποτε προλαβε να τους χασει?2 παιχνιδια ειχαν παιξει ολα και ολα
Miro
ποιος Ντρου "από παντου" Νίκολας.... Ο από παντού Νικολς
greenius
Tα σκριν τα απαγορεύει το σκεπτόμενο μπασκετ ή απλα κανουμε τους ηρωες στην επιθεση?
irving
QUOTE(garou @ Oct 21 2016, 21:08 ) *
μα ποτε προλαβε να τους χασει?2 παιχνιδια ειχαν παιξει ολα και ολα

ελα ντε. υποθεσεις κανουμε. δεν μπορω να σου πω οτι το πιστευω 100% αλλα μου φαινεται αρκετα πιθανο. εξαλλου 2 μηνες μαζι ηταν
garou
μπραβο
pk13
Τι παθανε οι δικοι μας ρε?Παιζουμε πολυ καλα...
Τι ταπαρα εριξε ο Γκιστ....???
Dreamerpanos
[Σκουντής mode on] Μήπως περάσουμε και μπροστάαααα? [Σκουντής mode off]
Nemesakos
οχι ρε... δεν θελανε να φάνε τον Πεδουλάκη.. οοοοοχι.... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
timmo
Αυτη η ομαδα δ ειναι του πεδουλα ειναι αλλου ...χαστε κ με 20 τωρα
Special_One
ΝΒΑ??
erasitehnis
Ο Καλάθης είναι Μάτζικ και Ησαίας μαζί απόψε.

pan24
Το πεσιμο του γκιστ μου θυμισε τον τραυματισμο του γιανγκ περσι
Μακαρι οχι
Dreamerpanos
Ψιλοδιάστρεμμα είναι αλλά έπρεπε να γυρίσει τώρα?
MaJesty23
Lefteris only splits...shoot lefteris shoot!
garou
QUOTE (pan24 @ Oct 21 2016, 21:25 ) *
Το πεσιμο του γκιστ μου θυμισε τον τραυματισμο του γιανγκ περσι
Μακαρι οχι

δεν φανηκε για τοσο σοβαρο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.