Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Α2 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
taraboura
QUOTE(kojito @ Jun 24 2009, 22:22 ) *
Πλουσια ηταν η σημερινη μερα στο μεταγραφικο παζαρι:

Τομαρας στην Δαφνη(καλη μεταγραφη για μας.Πιστευω οτι στα χερια του Σορωτου ο Τομαρας θα ειναι ενας παικτης που θα προσφερει πολυτιμες λυσεις απο τον παγκο)
Μπουτσι στο Περαμα(μετα τον Λιακοπουλο αλλη μια πολυ καλη μεταγραφη για το Περαμα.Οι ''νεοφωτιστοι'' δειχνουν οτι θα το παλεψουν για την παραμονη)
Κακιουζης και Βαρδαβας στο Παγκρατι(2 μεγαλες μεταγραφες για το Παγκρατι.Μεχρι τωρα εχουν κλεψει τις εντυπωσεις στο μεταγραφικο και παζαρι και μαλλον την νεα χρονια χτυπανε ανοδο.Ειδικα ο Κακιουζης θα ισχυροποιησει πολυ την ομαδα)
Κουρτης στην Ολυμπιαδα(μια μεταγραφη εμπειρου παικτη για την Ολυμπιαδα.Δεν ξερω κατα ποσο αυτος ο παικτης ειναι αυτος που θα βοηθησει την Ολυμπιαδα στους στοχους της,παντως ειναι μια καλη λυση για να βοηθαει 10-15 λεπτα).

Ακριβώς όπως το φανταζόμουν. Για ακόμη μία χρονιά οι ομάδες της Αθήνας θα είναι πρωταθλήτριες των μεταγραφών! Οι ομάδες πάντως που δεν κινούνται καθόλου όσον αφορά τις μεταγραφές παικτών είναι αρκετές: ο Ηρακλής, η Ξάνθη, οι Ίκαροι Σερρών, ο Απόλλων Πατρών, η ΑΕΛ, ο Αμύντας, ο ΚΑΟΔ και το Αιγάλεω.

ΥΓ: Ο Μπούτσι ανακοινώθηκε επίσημα;
taraboura
κ.Σμύρη τι έχετε να πείτε τώρα που ο Κούρτης ανακοινώθηκε και επίσημα; Μήπως τελικά επειδή φάγατε πόρτα από την Ολυμπιάδα, τώρα προσπαθείτε να ρίξετε λάσπη κατά της ομάδας; Πού είναι ο παίκτης που ήρθε και έφυγε χωρίς να υπογράψει; ο Κούρτης και υπέγραψε και ανακοινώθηκε. Ορίστε ποιοί συκοφαντούν την Ολυμπιάδα, χρησιμοποιώντας την τεράστια φαντασία τους και βλέποντας φαντάσματα, επειδή τα κορόιδα ξύπνησαν. Χαίρετε.

QUOTE(bek @ Jun 24 2009, 23:40 ) *
1ον: δεν είμαστε φίλοι, 2ον: μου το είπε παικτης που ηρθε να μιλήσει αλλα δεν πηρε τισ απαραιτητες εγγυησεις και φυσικα δεν υπεγραψε και 3ον: συνεχιζε να εχεις φαντασματα. η ολυμπιαδα δεν βγαζει καλη εικονα προσ τα εξω. καλο σου βραδυ

Τι καλή εικόνα να βγάλει που όλη την ημέρα βασανίζεστε για να επινοήσετε τρόπους να "εκδικηθείτε" και να συκοφαντήσετε την Ολυμπιάδα επειδή, όταν κατάλαβε το ποιόν σας, σας σούταρε;
taraboura
Το Παγκράτι ενδιαφέρεται για τον Παπαργυρόπουλο του Δούκα.
rover6
QUOTE(taraboura @ Jun 25 2009, 11:06 ) *
Το Παγκράτι ενδιαφέρεται για τον Παπαργυρόπουλο του Δούκα.

τον εκλεισε χθες βραδυ θα ανακοινωθει σημερα αυριο
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 24 2009, 14:26 ) *
κ δεν ειναι κ ο μονος εδω που τα λεμε.καθε χρονο ολο κ καποιος προεκυπτε.

για αυτο το κομματι της δηλωσης σου μιλαω που εχει δοση ειρωνιας απεναντι στην διοικηση της ομαδας και τον προπονητη για καποιες αλλαγες παικτων που εγιναν και οι πραγματικοι λογοι δεν εχουν ειπωθει.ο καθενας λεει τα δικα του.
pasas4
Κανενα νεο με τον προπονητη στον ΚΑΟΔ? Τι γινεται με τον Τακιανο? Πρεπει να κλεισει αμεσα το θεμα.... οι περισσοτερες ομαδες εχουν αρχισει να κινουνται στην αγορα και εμεις ακομα τιποτα.
kesariani 4ever
QUOTE(ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ @ Jun 25 2009, 12:38 ) *
για αυτο το κομματι της δηλωσης σου μιλαω που εχει δοση ειρωνιας απεναντι στην διοικηση της ομαδας και τον προπονητη για καποιες αλλαγες παικτων που εγιναν και οι πραγματικοι λογοι δεν εχουν ειπωθει.ο καθενας λεει τα δικα του.

φιλε μου την πρωτια χρονια στην β'εθνικη ειχατε τσακωθει με τον παπουλιδη κ δεν αγωνιζοταν καθολου κ στην θεση του επαιζε ο Ραλλατος,περυσι ειχε φυγει ο σκουταρης κ ο γεωργαρος κ στην ιδια μοιρα ηταν κ ο συριστατιδης.φετος διωξατε στην αρχη της χρονιας τον πετρακη επειδη τραυματιστηκε στην προπονηση σας κ τον θαλασσινο κ μετα οταν ξεκινησε η χρονια εφυγε κ ο λουπος!!θελεις να σου πω κ αλλους δηλαδη??ολοι αυτοι ειναι ασχημοι χαρακτηρες??
taraboura
QUOTE(pasas4 @ Jun 25 2009, 12:49 ) *
Κανενα νεο με τον προπονητη στον ΚΑΟΔ? Τι γινεται με τον Τακιανο? Πρεπει να κλεισει αμεσα το θεμα.... οι περισσοτερες ομαδες εχουν αρχισει να κινουνται στην αγορα και εμεις ακομα τιποτα.

Είχε ακουστεί ότι σήμερα θα έκλεινε το θέμα του προπονητή για την ομάδα σας. Ακόμα όμως δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα.
ikarosbc
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 12:55 ) *
φιλε μου την πρωτια χρονια στην β'εθνικη ειχατε τσακωθει με τον παπουλιδη κ δεν αγωνιζοταν καθολου κ στην θεση του επαιζε ο Ραλλατος,περυσι ειχε φυγει ο σκουταρης κ ο γεωργαρος κ στην ιδια μοιρα ηταν κ ο συριστατιδης.φετος διωξατε στην αρχη της χρονιας τον πετρακη επειδη τραυματιστηκε στην προπονηση σας κ τον θαλασσινο κ μετα οταν ξεκινησε η χρονια εφυγε κ ο λουπος!!θελεις να σου πω κ αλλους δηλαδη??ολοι αυτοι ειναι ασχημοι χαρακτηρες??

Πατριδα, με τη Near τι γινεται;

Υπαρχει κανενα νεο;

Μπορεις σε παρακαλω να μου γραψεις τη διευθυνση του site της ομαδας;
bek
τι ειναι αυτος ο γιατρασ του αιγιου; πηρε τον γραμματικο μεσα απο τα χερια της ολυμπιαδας! και να φανταστεις οτι ειχε βγει στο ραδιο ο προπονητησ τησ και ειχε πει οτι ανανεωσε! και ο κεραυνος ειναι β' εθνικη. σκεφτείτε να ηταν α2, τι θα γινοταν!
taraboura
QUOTE(bek @ Jun 25 2009, 14:37 ) *
τι ειναι αυτος ο γιατρασ του αιγιου; πηρε τον γραμματικο μεσα απο τα χερια της ολυμπιαδας! και να φανταστεις οτι ειχε βγει στο ραδιο ο προπονητησ τησ και ειχε πει οτι ανανεωσε! και ο κεραυνος ειναι β' εθνικη. σκεφτείτε να ηταν α2, τι θα γινοταν!

Λοιπόν κόψε τις επιθέσεις κατά της Ολυμπιάδας, γιατί σε έχουν καταλάβει όλοι. Εγώ πλέον δεν απαντώ ξανά στις προκλήσεις σου. Συνέχισε να ζορίζεσαι μόνος σου... Στενοχωρήθηκες πολύ που περέμεινε η Ολυμπιάδα και δεν έπεσε όπως ο Σπόρτινγκ. Περαστικά... icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
kesariani 4ever
QUOTE(ikarosbc @ Jun 25 2009, 13:18 ) *
Πατριδα, με τη Near τι γινεται;

Υπαρχει κανενα νεο;

Μπορεις σε παρακαλω να μου γραψεις τη διευθυνση του site της ομαδας;

φιλε μεσα στην βδομαδα θα υπαρχουν ανακοινωσεις.απο περυσι εμειναν ο μιχαλος,ο κουτρουλιας,0 βαβατσικος,ο ζουκας,ο κοκκαλιας κ μαλλον ο νικου.
ANTIRISIAS
QUOTE(bek @ Jun 25 2009, 14:37 ) *
τι ειναι αυτος ο γιατρασ του αιγιου; πηρε τον γραμματικο μεσα απο τα χερια της ολυμπιαδας! και να φανταστεις οτι ειχε βγει στο ραδιο ο προπονητησ τησ και ειχε πει οτι ανανεωσε! και ο κεραυνος ειναι β' εθνικη. σκεφτείτε να ηταν α2, τι θα γινοταν!

Ελπίζω να θύμασαι πως έπαιξε ο γραμματίκος φέτος! Σιγά την απώλεια, δηλαδή.... Μιάς και βλέπεις και οργάνωση στο Αίγιο, δεν στέλνεις και κανένα βιογραφικό; Βιογραφικό, που θα λέέι τι λέγατε πέρσι, στο Μπόγδανο, και τι άποψη είχατε για τον Κεραυνό. Και άντε αγωνιστικά ολυμπιάδα και κεραυνός, είχαν κόντρα λόγω βαθμολογικής θέσης, τι δουλειά είχαν διάφοροι παράγοντες να σπέρνουν εξωαγωνιστικά ζιζάνια και στις δύο πλευρές; Και μιλάμε για άνεργους παράγοντες, που έψαχναν δουλειά! Εξαφαναστείτε και αφήστε να χαρούμε το άθλημα στο παρκέ! 68.gif
taraboura
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 25 2009, 14:52 ) *
Ελπίζω να θύμασαι πως έπαιξε ο γραμματίκος φέτος! Σιγά την απώλεια, δηλαδή.... Μιάς και βλέπεις και οργάνωση στο Αίγιο, δεν στέλνεις και κανένα βιογραφικό; Βιογραφικό, που θα λέέι τι λέγατε πέρσι, στο Μπόγδανο, και τι άποψη είχατε για τον Κεραυνό. Και άντε αγωνιστικά ολυμπιάδα και κεραυνός, είχαν κόντρα λόγω βαθμολογικής θέσης, τι δουλειά είχαν διάφοροι παράγοντες να σπέρνουν εξωαγωνιστικά ζιζάνια και στις δύο πλευρές; Και μιλάμε για άνεργους παράγοντες, που έψαχναν δουλειά! Εξαφαναστείτε και αφήστε να χαρούμε το άθλημα στο παρκέ! 68.gif

Πέστα ρε μεγάλε γιατί κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ποιά είναι η θέση και η ποιότητά τους... 68.gif
kesariani 4ever
QUOTE(taraboura @ Jun 25 2009, 15:03 ) *
Πέστα ρε μεγάλε γιατί κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ποιά είναι η θέση και η ποιότητά τους... 68.gif

ρε φιλε μου taraboura γιατι ασχολεισαι με το αιγιο??αστους να φτιαξουν την ομαδα τους για β'εθνικη.καλα εκαναν κ πηραν τον γραμματικο,αμα θελει ο προεδρος σου παιρνει παιχτη 10 φορες καλυτερο!!σιγα δηλαδη αν τον θελατε πραγματικα να μην σας τον εκλεβε το αιγιο.εμεις εδω μιλαμε για Α2....
akatalhlos
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 15:11 ) *
ρε φιλε μου taraboura γιατι ασχολεισαι με το αιγιο??αστους να φτιαξουν την ομαδα τους για β'εθνικη.καλα εκαναν κ πηραν τον γραμματικο,αμα θελει ο προεδρος σου παιρνει παιχτη 10 φορες καλυτερο!!σιγα δηλαδη αν τον θελατε πραγματικα να μην σας τον εκλεβε το αιγιο.εμεις εδω μιλαμε για Α2....

ΠΟΙΟΝ ΒΡΥΝΑ ΠΗΡΑΤΕ ?ΑΠΟ ΛΕΥΚΑΔΑ ?ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
taraboura
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 15:11 ) *
ρε φιλε μου taraboura γιατι ασχολεισαι με το αιγιο??αστους να φτιαξουν την ομαδα τους για β'εθνικη.καλα εκαναν κ πηραν τον γραμματικο,αμα θελει ο προεδρος σου παιρνει παιχτη 10 φορες καλυτερο!!σιγα δηλαδη αν τον θελατε πραγματικα να μην σας τον εκλεβε το αιγιο.εμεις εδω μιλαμε για Α2....

Φίλε μου, δεν εννοώ το Αίγιο! Για συγκεκριμένα άτομα που τα τελευταία 3 χρόνια συκοφαντούν και ρίχνουν λάσπη παντού για την Ολυμπιάδα μιλάω! Δεν ανήκουν ούτε στην Ολυμπιάδα ούτε στον Κεραυνό. Ο νοών νοείτο... Και ακριβώς όπως τα λες είναι. Είναι δυνατόν κάποιος να μπαίνει στο φόρουμ και αν λέει "σας έκλεψε το Γραμματικό ο Κεραυνός"; Λες και έχουμε ανάγκη ένα νεαρό για να πετύχουμε τους στόχους μας. Τρομερή απώλεια. Και τον ξεσκέπασα για το ποιός είναι στην πραγματικότητα και αυτός συνεχίζει να ρίχνει λάσπη... Το 80% των δημοσιεύσεών του, αν δεις, είναι αρνητικα και ειρωνικά σχόλια για την Ολυμπιάδα.

Πέρα από αυτά πάντως, βλέπω να τα πηγαίνεται πολύ καλά και φέτος, ειδικά αν κρατήσετε την τριάδα Νίκου-Μίχαλο-Κουτρούλια. Πάρτε άλλο ένα πεντάρι, ένα τριάρι και έναν άσο και να με θυμηθείς ότι μπορεί να πετύχετε και την άνοδο.

QUOTE(akatalhlos @ Jun 25 2009, 15:14 ) *
ΠΟΙΟΝ ΒΡΥΝΑ ΠΗΡΑΤΕ ?ΑΠΟ ΛΕΥΚΑΔΑ ?ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Φίλε για νεαρό σαν το Θεοδωράκο, το Γραμματικό και τον Περούλη τον πήραμε. Προφανώς και ο Κούρτης άχρηστος σου φαίνεται. Εγώ ειρωνεύτηκα ποτέ κάποιον εδώ μέσα; Δεν είμαστε καλά μου φαίνεται...
Orange Club
QUOTE(akatalhlos @ Jun 25 2009, 15:14 ) *
ΠΟΙΟΝ ΒΡΥΝΑ ΠΗΡΑΤΕ ?ΑΠΟ ΛΕΥΚΑΔΑ ?ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Και τον Bryant να παρει η Ολυμπιαδα, παλι θα βρεις κατι να πεις... Βγαλτον κουτσο!
taraboura
Ο Βασίλης Αγγέλης θα είναι ο βοηθός του Σιγάλα στον πάγκο του Ερμή Λαγκαδά.
ikarosbc
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 14:50 ) *
φιλε μεσα στην βδομαδα θα υπαρχουν ανακοινωσεις.απο περυσι εμειναν ο μιχαλος,ο κουτρουλιας,0 βαβατσικος,ο ζουκας,ο κοκκαλιας κ μαλλον ο νικου.

Eυχαριστω για την ενημερωση.
Αν μπορεις σε παρακαλω και τη διευθυνση του site.
Μην παρεξηγεις το πατριδα. Μεχρι τα 30 μου χρονια εμενα Καισαριανη.
Ειχα <ματωσει> για Νηαρ, Αστερα, Αετο κλπ.
Θελω να ενημερωνομαι οσο καλυτερα γινεται.
CAMPEON
Για μενα η Νηαρ Ηστ του χρονου ειναι ενα απο τα πιο σοβαρα φαβορι για ανοδο. Εχει κρατησει εναν καλο κορμο(Μιχαλος και Κουτρουλιας ειναι παρα πολυ καλοι παικτες)και αν προσθεσουμε και αυτους που θα ερθουν τοτε μπορει απο το επομενο καλοκαιρι να μην ειναι παλι στην Α2 αλλα στην Α1!!!!
ikarosbc
QUOTE(CAMPEON @ Jun 25 2009, 17:41 ) *
Για μενα η Νηαρ Ηστ του χρονου ειναι ενα απο τα πιο σοβαρα φαβορι για ανοδο. Εχει κρατησει εναν καλο κορμο(Μιχαλος και Κουτρουλιας ειναι παρα πολυ καλοι παικτες)και αν προσθεσουμε και αυτους που θα ερθουν τοτε μπορει απο το επομενο καλοκαιρι να μην ειναι παλι στην Α2 αλλα στην Α1!!!!

Αναλογα τι στοχους εχει η διοικηση.
Θα ενημερωθουμε φανταζομαι.
Φιλε kesariani 4ever, ειναι ακομη προεδρος καποιος (συγγνωμη μου διαφευγει τ΄ονομα του) που εχει επιχειρηση στη περιοχη της Νεας Σμυρνης;
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
[quote name='kesariani 4ever' date='Jun 25 2009, 11:55 ' post='317294']
φιλε μου την πρωτια χρονια στην β'εθνικη ειχατε τσακωθει με τον παπουλιδη κ δεν αγωνιζοταν καθολου κ στην θεση του επαιζε ο Ραλλατος,περυσι ειχε φυγει ο σκουταρης κ ο γεωργαρος κ στην ιδια μοιρα ηταν κ ο
taraboura
Ο Φωτίου αποτελεί παρελθόν από τη Νήαρ Ηστ.
dinnit
QUOTE(taraboura @ Jun 25 2009, 22:06 ) *
Ο Φωτίου αποτελεί παρελθόν από τη Νήαρ Ηστ.


Μπά υπάρχει Κούρτης και πιθανόν Σπανούλης ας πάει στο καλό και αυτός
taraboura
QUOTE(dinnit @ Jun 25 2009, 22:51 ) *
Μπά υπάρχει Κούρτης και πιθανόν Σπανούλης ας πάει στο καλό και αυτός

Μέτρια χρονιά έκανε φέτος ο Φωτίου...
CAMPEON
Ειναι ομως καλος παικτης και αμα βρεθει σε καλη μερα δυσκολα σταματιεται!!!!!
dinnit
QUOTE(taraboura @ Jun 25 2009, 22:06 ) *
Ο Φωτίου αποτελεί παρελθόν από τη Νήαρ Ηστ.



Υπάρχει ο Κούρτης και πιθανόν ο Σπανούλης ας πάει στο καλό και αυτός
kesariani 4ever
QUOTE(taraboura @ Jun 25 2009, 22:53 ) *
Μέτρια χρονιά έκανε φέτος ο Φωτίου...

Δυστηχως για εμας φετος ο Δημος δεν εκανε και την καλυτερη του χρονια.Εαν και τον πιστεψαμε και του δωσαμε αρκετες ευκαιριες δεν εδεσε με την ομαδα και κινηθηκε σε ρηχα νερα.Του ευχομαστε καλη επιτυχια με την καινουρια του ομαδα και να πετυχει οτι πραγματικα ο ιδιος επιθυμει.
kesariani 4ever
QUOTE(ikarosbc @ Jun 25 2009, 17:36 ) *
Eυχαριστω για την ενημερωση.
Αν μπορεις σε παρακαλω και τη διευθυνση του site.
Μην παρεξηγεις το πατριδα. Μεχρι τα 30 μου χρονια εμενα Καισαριανη.
Ειχα <ματωσει> για Νηαρ, Αστερα, Αετο κλπ.
Θελω να ενημερωνομαι οσο καλυτερα γινεται.

Καταρχιν καλησπερα φιλε.Επειδη εμενες Καισαριανη και εβλεπες τις ομαδες που προανεφερες βλεπωντας τοσα χρονια την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειτε Α'1 με παιχτες(Χιλ,Γκιμπερτ,Τσαρτσαρης,Ταπουτος,Π
νταζοπουλος,Τσιριγωτακης,Εσπινοζα,Βον,Αντρ
εου,Βουρτζουμης,Καραγκουτης,Μαγλος,Νακιτς,Κ
αιμακογλου,Ξανθοπουλος,Σοφογιαννης,Αντε Μενσα,Κουπιδης,Μπενσον,Γκριρ) ειτε Α΄2 ,Β'Εθνικη(Σκαραφιγκας,Αριδας,Παργας,Μπιλλια
ς,Ζωντος,Παπαδοπουλος Γ,Κισκυρας,Ζαφειροπουλος,Ευθυμιου,Χουγκαζ) και πολλους αλλους που ξεχναω και μη αναφεροντας τους πιο παλιους διοτι θα γραφω πολλες σελιδες μου κανει πολυ οξυμωρο πως για αγαπημενη ομαδα εχεις τον Ικαρο Καλλιθεας.Δεν ειναι λιγο περιεργο?Χωρις να θελω να υποτιμησω την συγκεκριμενη ομαδα.
dream-player
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 23:52 ) *
Καταρχιν καλησπερα φιλε.Επειδη εμενες Καισαριανη και εβλεπες τις ομαδες που προανεφερες βλεπωντας τοσα χρονια την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειτε Α'1 με παιχτες(Χιλ,Γκιμπερτ,Τσαρτσαρης,Ταπουτος,Π

�νταζοπουλος,Τσιριγωτακης,Εσπινοζα,Βον,Αν
ρ
εου,Βουρτζουμης,Καραγκουτης,Μαγλος,Νακιτς,

αιμακογλου,Ξανθοπουλος,Σοφογιαννης,Αντε Μενσα,Κουπιδης,Μπενσον,Γκριρ) ειτε Α΄2 ,Β'Εθνικη(Σκαραφιγκας,Αριδας,Παργας,Μπιλλια
ς,Ζωντος,Παπαδοπουλος Γ,Κισκυρας,Ζαφειροπουλος,Ευθυμιου,Χουγκαζ) και πολλους αλλους που ξεχναω και μη αναφεροντας τους πιο παλιους διοτι θα γραφω πολλες σελιδες μου κανει πολυ οξυμωρο πως για αγαπημενη ομαδα εχεις τον Ικαρο Καλλιθεας.Δεν ειναι λιγο περιεργο?Χωρις να θελω να υποτιμησω την συγκεκριμενη ομαδα.


Σωστός ο kesariani 4ever!! Με αυτούς τους παίχτες που προανέφερες στην Α1 είχα γίνει εγώ near-east που δεν είμαι από Καισαριανη. Πάντως μερικούς από αυτούς 8α ήθελα να τους ξαναδώ με τη near. Δε λέω αυτούς που είναι στο top αλλά 8α ήθελα να δω Σοφογιάννη με φανέλα Near να τελιώνει καριέρα με άνοδο σε Α1 όπως ήταν και πριν από 12 χρόνια που είχε πρωτοανεβεί η ομάδα..Θα ήθελα να δω και άλλους από αυτούς που είπες αλλά το χουν κόψει η δεν ήταν τόσα πολλά χρόνια που να δέθηκαν και τόσο πολύ με την ομάδα....
Εσύ που ασχολείσαι και πιο πολύ με την ομάδα τι λες??
ikarosbc
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 25 2009, 23:52 ) *
Καταρχιν καλησπερα φιλε.Επειδη εμενες Καισαριανη και εβλεπες τις ομαδες που προανεφερες βλεπωντας τοσα χρονια την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειτε Α'1 με παιχτες(Χιλ,Γκιμπερτ,Τσαρτσαρης,Ταπουτος,Π

�νταζοπουλος,Τσιριγωτακης,Εσπινοζα,Βον,Αν
ρ
εου,Βουρτζουμης,Καραγκουτης,Μαγλος,Νακιτς,

αιμακογλου,Ξανθοπουλος,Σοφογιαννης,Αντε Μενσα,Κουπιδης,Μπενσον,Γκριρ) ειτε Α΄2 ,Β'Εθνικη(Σκαραφιγκας,Αριδας,Παργας,Μπιλλια
ς,Ζωντος,Παπαδοπουλος Γ,Κισκυρας,Ζαφειροπουλος,Ευθυμιου,Χουγκαζ) και πολλους αλλους που ξεχναω και μη αναφεροντας τους πιο παλιους διοτι θα γραφω πολλες σελιδες μου κανει πολυ οξυμωρο πως για αγαπημενη ομαδα εχεις τον Ικαρο Καλλιθεας.Δεν ειναι λιγο περιεργο?Χωρις να θελω να υποτιμησω την συγκεκριμενη ομαδα.

Θα συνεχισω στο τοπικ ΓΕΝΙΚΑ, μολις βρω την ευκαιρια.
profitisilias9
Εμ, έτσι είναι! Οταν ο Γραμματικός τους έπαιρνε το παιχνίδι με το ICBS έξω (είδα το DVD), ήταν καλός. Ενώ τώρα: 'σιγά τον παίκτη που χάσαμε' για να δικαιολογηθεί η απώλεια του από ομάδα Β' Εθνικής! icon_wave.gif
ANTIRISIAS
QUOTE(profitisilias9 @ Jun 26 2009, 01:05 ) *
Εμ, έτσι είναι! Οταν ο Γραμματικός τους έπαιρνε το παιχνίδι με το ICBS έξω (είδα το DVD), ήταν καλός. Ενώ τώρα: 'σιγά τον παίκτη που χάσαμε' για να δικαιολογηθεί η απώλεια του από ομάδα Β' Εθνικής! icon_wave.gif

Επειδή πιστεύω ότι οι παίκτες, δεν κρίνονται από ένα παιχνίδι, είναι λάθος να συζητάμε για έναν τέτοιο παίκτη. Δεν είναι, πρός θεού άσχετος, αλλά αν έκρινε η ολυμπιάδα ότι της ήταν τόσο πολύτιμος,απλα θα τον κράταγε. Δεν συγκρίνονται τα οικονομικά μεγέθη των δύο ομάδων.Έχεις εμπάθεια με την ολυμπιάδα, απλα αν μπορείς εξήγησε το λόγο
bek
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 26 2009, 01:14 ) *
Επειδή πιστεύω ότι οι παίκτες, δεν κρίνονται από ένα παιχνίδι, είναι λάθος να συζητάμε για έναν τέτοιο παίκτη. Δεν είναι, πρός θεού άσχετος, αλλά αν έκρινε η ολυμπιάδα ότι της ήταν τόσο πολύτιμος,απλα θα τον κράταγε. Δεν συγκρίνονται τα οικονομικά μεγέθη των δύο ομάδων.Έχεις εμπάθεια με την ολυμπιάδα, απλα αν μπορείς εξήγησε το λόγο



πάντωσ, εξυπνο αυτο που εχεις κανει, να εχεις δημιουργησει πολλουσ λογαριασμουσ για να θολωνεισ τα νερα. δυστυχωσ σε πηραμε χαμπαρι. συνεχισε ετσι.
ikarosbc
QUOTE(dream-player @ Jun 26 2009, 00:15 ) *
Σωστός ο kesariani 4ever!! Με αυτούς τους παίχτες που προανέφερες στην Α1 είχα γίνει εγώ near-east που δεν είμαι από Καισαριανη. Πάντως μερικούς από αυτούς 8α ήθελα να τους ξαναδώ με τη near. Δε λέω αυτούς που είναι στο top αλλά 8α ήθελα να δω Σοφογιάννη με φανέλα Near να τελιώνει καριέρα με άνοδο σε Α1 όπως ήταν και πριν από 12 χρόνια που είχε πρωτοανεβεί η ομάδα..Θα ήθελα να δω και άλλους από αυτούς που είπες αλλά το χουν κόψει η δεν ήταν τόσα πολλά χρόνια που να δέθηκαν και τόσο πολύ με την ομάδα....
Εσύ που ασχολείσαι και πιο πολύ με την ομάδα τι λες??

Μπορω να πω εγω κατι;
Βγαζεις μια νοτα ρομαντισμου για το μπασκετ και μ' αρεσει.
Υπαρχει ομως σημερα σ' αυτες τις κατηγοριες;
Για παραδειγμα να παρουμε ενα παικτη, οχι της Νηαρ-Ηστ, οποιασδηποτε ομαδας που παιζει στην ομαδα του 3-4 χρονια και διαλαλει συνεχως το ποσο αγαπα την ομαδα, το ποσο δεμενος ειναι λογω της πολυχρονης παρουσιας και προσφορας του.
Μιλαμε για τον παικτη που μετα απο καθε κρισιμο, θεαματικο ή παλληκαρισιο καλαθι χτυπαει μ' ολη του τη δυναμη το στερνο του στο σημειο της καρδιας.
Σ'αυτον τον παικτη λοιπον θα του κανουμε μια προταση να παιξει μια χρονια δωρεαν ή με τα μισα χρηματα για να βοηθησει στην ανακαμψη της ομαδας για φετος μονο, λογω της κρισης που υπαρχει και του χρονου η ομαδα θα τον ανταμειψει αναλογα. Ποια θα ειναι λετε η απαντηση του. Να πω εγω;
Πιστευω οτι θα κανει Πανευρωπαικο ρεκορ στα 100m φευγοντας.
Δεν τον κακολογω ομως, ετσι ειναι τα πραγματα σημερα. Οι παικτες οσο βελτιωνονται τοσο αυξανουν το εισοδημα τους.
Και εδω στον αθλητισμο τα παντα κινουνται και λειτουργουν αναλογα με τη ρευστοτητα.
Τωρα αν ενας παικτης γυρισει βετερανος στην ομαδα του για να <κλεισει> την καριερα του και αντι για 40.000 παιρνει 33.000 ευρω δεν νομιζω οτι βοηθαει στο να ξεπεταχτει ο ρομαντισμος που κραταμε μεσα μας για το αθλημα.
Δυστυχως οι παλιοι εχουμε χασει. Αλλες εποχες σημερα.
Ας με συγχωρεσει οποιος του τη χαλασα, κοινως του την εσπασα.
dinnit
QUOTE(profitisilias9 @ Jun 26 2009, 01:05 ) *
Εμ, έτσι είναι! Οταν ο Γραμματικός τους έπαιρνε το παιχνίδι με το ICBS έξω (είδα το DVD), ήταν καλός. Ενώ τώρα: 'σιγά τον παίκτη που χάσαμε' για να δικαιολογηθεί η απώλεια του από ομάδα Β' Εθνικής! icon_wave.gif


Εντάξει τους έπαιρνε το παιχνίδι με το ICBS με τα υπόλοιπα παιχνίδια τι έκανε όμως?.Πιστεύω ότι εάν είχε την ίδα απόδοση και στα άλλα παιχνίδια εκτός του ICBS ο προπονητής να τον κράταγε.Μήπως όμως προσπάθησε ο συγκεκριμένος παίχτης να φτιάξει το ονομά του εις βάρος της Ολυμπιάδας?Για σκέψου και αυτήν την πιθανότητα
kesariani 4ever
QUOTE(ikarosbc @ Jun 26 2009, 08:33 ) *
Μπορω να πω εγω κατι;
Βγαζεις μια νοτα ρομαντισμου για το μπασκετ και μ' αρεσει.
Υπαρχει ομως σημερα σ' αυτες τις κατηγοριες;
Για παραδειγμα να παρουμε ενα παικτη, οχι της Νηαρ-Ηστ, οποιασδηποτε ομαδας που παιζει στην ομαδα του 3-4 χρονια και διαλαλει συνεχως το ποσο αγαπα την ομαδα, το ποσο δεμενος ειναι λογω της πολυχρονης παρουσιας και προσφορας του.
Μιλαμε για τον παικτη που μετα απο καθε κρισιμο, θεαματικο ή παλληκαρισιο καλαθι χτυπαει μ' ολη του τη δυναμη το στερνο του στο σημειο της καρδιας.
Σ'αυτον τον παικτη λοιπον θα του κανουμε μια προταση να παιξει μια χρονια δωρεαν ή με τα μισα χρηματα για να βοηθησει στην ανακαμψη της ομαδας για φετος μονο, λογω της κρισης που υπαρχει και του χρονου η ομαδα θα τον ανταμειψει αναλογα. Ποια θα ειναι λετε η απαντηση του. Να πω εγω;
Πιστευω οτι θα κανει Πανευρωπαικο ρεκορ στα 100m φευγοντας.
Δεν τον κακολογω ομως, ετσι ειναι τα πραγματα σημερα. Οι παικτες οσο βελτιωνονται τοσο αυξανουν το εισοδημα τους.
Και εδω στον αθλητισμο τα παντα κινουνται και λειτουργουν αναλογα με τη ρευστοτητα.
Τωρα αν ενας παικτης γυρισει βετερανος στην ομαδα του για να <κλεισει> την καριερα του και αντι για 40.000 παιρνει 33.000 ευρω δεν νομιζω οτι βοηθαει στο να ξεπεταχτει ο ρομαντισμος που κραταμε μεσα μας για το αθλημα.
Δυστυχως οι παλιοι εχουμε χασει. Αλλες εποχες σημερα.
Ας με συγχωρεσει οποιος του τη χαλασα, κοινως του την εσπασα.

Καταρχιν κατι αλλο σε ρωτησα και εσυ μου απαντησες σε εντελως διαφορετικη βαση.Τωρα οσον αφορα το κομματι που αναφερεις βεβαια και εχεις δικιο διοτι και σε εσενα εαν βρισκεσαι σε μια δουλεια και παιρνεις 10 δραχμες και σου κανουν προταση απο αλλου με διπλασια χρηματα θα προτιμησεις αυτη με τα πολλα χρηματα.Μπιζνες ειναι ολα αυτα.
Επισης για το θεμα του ρομαντισμου το θετεις λαθος διοτι εγω μιλαω για ομαδα με παρα πολλα χρονια ιστοριας και παιχτες αμετρητους και παρα πολυ καλους και εσυ μου αναφερεις τα χρηματα.Θελω την γνωμη σου για το θεμα που σε ρωταω το οποιο ειναι οτι ενω εβλεπες τοσα χρονια ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειτε Α'1 ειτε Α'2,Β'Εθνικη πως για αγαπημενη σου ομαδα τοποθετεις τον Ικαρο.Απλα πραγματα.
ikarosbc
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 26 2009, 09:48 ) *
Καταρχιν κατι αλλο σε ρωτησα και εσυ μου απαντησες σε εντελως διαφορετικη βαση.Τωρα οσον αφορα το κομματι που αναφερεις βεβαια και εχεις δικιο διοτι και σε εσενα εαν βρισκεσαι σε μια δουλεια και παιρνεις 10 δραχμες και σου κανουν προταση απο αλλου με διπλασια χρηματα θα προτιμησεις αυτη με τα πολλα χρηματα.Μπιζνες ειναι ολα αυτα.
Επισης για το θεμα του ρομαντισμου το θετεις λαθος διοτι εγω μιλαω για ομαδα με παρα πολλα χρονια ιστοριας και παιχτες αμετρητους και παρα πολυ καλους και εσυ μου αναφερεις τα χρηματα.Θελω την γνωμη σου για το θεμα που σε ρωταω το οποιο ειναι οτι ενω εβλεπες τοσα χρονια ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειτε Α'1 ειτε Α'2,Β'Εθνικη πως για αγαπημενη σου ομαδα τοποθετεις τον Ικαρο.Απλα πραγματα.

Δεν ειναι η απαντηση μου αυτη.
Απλα ενα σχολιο εκανα στα λεγομενα του dream player.
Mια προσπαθεια εκανα ν' απαντησω χτες το βραδυ.
Σου εγραψα στο τοπικ ΓΕΝΙΚΑ για να μη κουραζουμε τους υπολοιπους.
Σ' ενημερωσα γι'αυτο.
Jabar
QUOTE(bek @ Jun 26 2009, 01:48 ) *
πάντωσ, εξυπνο αυτο που εχεις κανει, να εχεις δημιουργησει πολλουσ λογαριασμουσ για να θολωνεισ τα νερα. δυστυχωσ σε πηραμε χαμπαρι. συνεχισε ετσι.

Aπό αυτό που βλέπουμε e-mail και ip ο χρήστης ταραμπούρα έχει ένα και μοναδικό λογαριασμό.Θα σε παρακαλούσα να μην επαν΄λθεις επί του θέματος γιατί θα το θεωρήσω δυσφήμηση.
taraboura
Ξέρει κανείς τι έγινε τελικά με το θέμα προπονητή στον ΚΑΟΔ;
profitisilias9
QUOTE(dinnit @ Jun 26 2009, 09:07 ) *
Εντάξει τους έπαιρνε το παιχνίδι με το ICBS με τα υπόλοιπα παιχνίδια τι έκανε όμως?.Πιστεύω ότι εάν είχε την ίδα απόδοση και στα άλλα παιχνίδια εκτός του ICBS ο προπονητής να τον κράταγε.Μήπως όμως προσπάθησε ο συγκεκριμένος παίχτης να φτιάξει το ονομά του εις βάρος της Ολυμπιάδας?Για σκέψου και αυτήν την πιθανότητα


Νομίζω ότι είσαι υπερβολικός! Οχι και να φτιάξει ο Γραμματικός το όνομα του εις βάρος της Ολυμπιάδας! Ο Γραμματικός ήθελε περισσότερο χρόνο συμμετοχής και για αυτό επέλεξε το Αίγιο με τα ίδια μάλιστα χρήματα. Οσο για το 'νεαρός παίκτης' που γράφτηκε, δεν ισχύει γιατί πολύ απλά το παιδί είναι 23-24 ετών. Δηλαδή πότε θα παίξει; Οταν φτάσει 30; Και κάτι τελευταίο: πέρσι το καλοκαίρι η Ολυμπιάδα τον απέκτησε,΄έχοντας κάνει το παιδί πάρα πολύ καλό πρωτάθλημα με τον Αμύντα (ομάδα Β' εθνικής και από τις διεκδικήτριες της ανόδου). Με αυτό θέλω να τονίσω ότι δεν αποκτήθηκε ένας νεαρός παίκτης ίσα για να συμπληρώνει τη 12άδα.
akatalhlos
QUOTE(taraboura @ Jun 26 2009, 12:36 ) *
Ξέρει κανείς τι έγινε τελικά με το θέμα προπονητή στον ΚΑΟΔ;

τακιανος
CrossoverOnE
QUOTE(akatalhlos @ Jun 26 2009, 15:13 ) *
τακιανος

Τακιανος μολις υπεγραψε.Καλη επιτυχια ευχομαι και καλως ορισε πισω σαν προπονητης αυτη τη φορα.Συμφνωησε για 3 χρονια.Οπως ειχα πει η διοικηση του ειχε δηλωσει οτι προχωραει με 3ετες πλανο.Για να δουμε.
yiagos
QUOTE(akatalhlos @ Jun 26 2009, 15:13 ) *
τακιανος


Aκομα ομως δεν εχει βγει ανακοινωση....
profitisilias9
QUOTE(akatalhlos @ Jun 26 2009, 15:13 ) *
τακιανος


Εξαιρετική επιλογή! 77.gif
akatalhlos
QUOTE(yiagos @ Jun 26 2009, 15:15 ) *
Aκομα ομως δεν εχει βγει ανακοινωση....

ειναι σιγουρο
CrossoverOnE
Ο Φώτης Τακιανός θα είναι ο προπονητής του ΚΑΟΔ για τα επόμενα τρία χρόνια, όπως συμφώνησαν πριν λίγη ώρα οι δύο πλευρές. Ο Έλληνας τεχνικός κατά το παρελθόν έχει δείξει αξιόλογα δείγματα γραφής κερδίζοντας πριν δύο χρόνια την άνοδο στην Α1 με το διαλυμένο Πανόραμα, ενώ την περσινή χρονιά κάποια ατυχή αποτελέσματα δεν του επέτρεψαν να κάνει το ίδιο και με το Ρέθυμνο.

superbasket.gr
pasas4
QUOTE(CrossoverOnE @ Jun 26 2009, 15:21 ) *
Ο Φώτης Τακιανός θα είναι ο προπονητής του ΚΑΟΔ για τα επόμενα τρία χρόνια, όπως συμφώνησαν πριν λίγη ώρα οι δύο πλευρές. Ο Έλληνας τεχνικός κατά το παρελθόν έχει δείξει αξιόλογα δείγματα γραφής κερδίζοντας πριν δύο χρόνια την άνοδο στην Α1 με το διαλυμένο Πανόραμα, ενώ την περσινή χρονιά κάποια ατυχή αποτελέσματα δεν του επέτρεψαν να κάνει το ίδιο και με το Ρέθυμνο.

superbasket.gr

Στο τελευταιο παιχνιδι του πρωταθληματος φετος ΚΑΟΔ-ICBS ο Τακιανος (προπονητης του κολλεγιου τοτε μετα τη φυγη Τσουτσουμανου) ειχε πολυ περιεργη συμπεριφορα απεναντι στους παικτες του και τους διαιτητες (σε πολυ κοσμια πλαισια εννοειται). Εδειχνε να θελει το παιχνιδι σαν τρελος λες και ειχε να αποδειξει κατι, σε ενα παιχνιδι που ηταν ισως το πιο αδιαφορο απ' ολα.
Πραγματικα μου αρεσε αυτο το γεγονος που για εμενα δειχνει ανθρωπο που γουσταρει αυτο με το οποιο ασχολειται.
Πιστευω πως ειναι εξαιρετικη επιλογη για την ομαδα μας γιατι η ικανοτητα του ειναι αποδεδειγμενη και το μονο που μενει ειναι να φανει στο γηπεδο.

yiagos
Eπιτελους τελειωσε το θεμα του προπονητη.Για να δουμε τωρα για παικτες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.