Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
il postino
QUOTE(Nik7 @ Jan 26 2010, 18:35 ) *
παιδια εχετε αγνοησει μια παραμετρο ιδιαιτερα σημαντικη στις πολυ καλες αναλυσεις σας.
εχετε συνειδητοποιησει οτι η ελληνικη οικονομια βρισκεται σε τροχια χρεωκοπιας;
που θα βρεθουν οι ποροι για τετοιες επενδυσεις;
ακομη κι αν οι αγγελοπουλοι διατηρησουν ελεω ναυτιλιας τα εισοδηματα τους, για φετος κ του χρονου οι φαρμακευτικες αναμενουν μειωση κυκλου εργασιων της ταξεως του 10-20%
πραγματικα δε συμμεριζομαι την αισιοδοξια σας για μεγαλες μεταγραφες.
η συγκριση με ρεαλ, μπαρτσα, ΤΣΣΚΑ ειναι αδοκιμη, διοτι αυτες οι ομαδες διαθετουν εντελως αλλη οπαδικη βαση (διεθνη), ενω η ΤΣΣΚΑ ειναι η launderete της ρωσικης ελιτ.
πως θα βγουμεεεε;
τα ονειρα περι μανου-πετζα κ νοβιτσκι ειναι κατα τη γνωμη μου εντελως ανεδαφικα για την παρουσα περιοδο.

βαλε και το οτι σχεδιαζουν να διπλασιασουν την εφορια (απο 20% αυτοτελως σε 40% σε φορ.κλιμακα) και εχει ακομα μεγαλυτερη βαση αυτο που λες!!!!!!!!
GMlls
να πω επειδή τυγχάνει να γνωρίζω κάτι παραπάνω, οτι ο peja είχε ζητήσει να λυθεί το συμβόλαιό του φέτος το καλοκαίρι αλλά δεν τον άφησαν. τελειωμένος δεν είναι όπως αναφέρθηκε παραπάνω. φέτος έχει κάνει αρκετα καλά παιχνίδια μετά την αλλαγή του προπονητή.
122001
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 26 2010, 18:06 ) *
Περαν του χρηματικου σκελους,υπαρχουν & αλλοι λογοι-θελγητρα-κινητρα-κριτηρια που ο Αργεντινος θα λαμβανε υποψιν,αν αποφασιζε-σει να επιστρεψει στην Ευρωπη...
Ο ΠΑΟ μπορει να καλυψει τα περισσοτερα απ'αυτα...η Ρεαλ για π.χ. θα μπορουσε να του τα καλυψει σχεδον ολα..
Επιμενω παντως πως ο ΠΑΟ δεν θα πρεπει να μεινει ασυγκινητος...& οτι θα πρεπει να καταβαλλει καθε δυνατη προσπαθεια,σε πολλαπλα επιπεδα..
Απο-Για καθαρα αγωνιστικους λογους,δεν θα πω γιατι μια ενδεχομενη ελευση του Μανου,θα ταιριαζε γαντι στον ΠΑΟ...
Οπως επισης & απο επικοινωνιακη αποψη,αλλα & μαρκετινγκ...


Επίσης υπάρχει και η παράμετρος πως στην ελλάδα μπορεί να βγει με φορείο από το γήπεδο!!! ugly1.gif
Πράγματι το δίλλημα είναι μεγάλο: ACB και Ρεάλ ή Α1???
Μετά από τόσα συμβόλαια στο ΝΒΑ το οικονομικό αποκλείεται να είναι ο πιο καθοριστικός παράγοντας.
Ginobili
QUOTE(122001 @ Jan 26 2010, 19:57 ) *
Επίσης υπάρχει και η παράμετρος πως στην ελλάδα μπορεί να βγει με φορείο από το γήπεδο!!! ugly1.gif
Πράγματι το δίλλημα είναι μεγάλο: ACB και Ρεάλ ή Α1???
Μετά από τόσα συμβόλαια στο ΝΒΑ το οικονομικό αποκλείεται να είναι ο πιο καθοριστικός παράγοντας.

Αυτό λέω κι εγώ....άρα θα μείνει στην οικογένεια του,στο Σαν Αντόνιο με μειωμένες αποδοχές.... 69.gif
Εξάλλου το 2005 ήταν ένας από τους παίκτες που δέχτηκε μια μικρή μείωση στις αποδοχές του,προκειμένου να μπορέσουν οι Σπερς να πάρουν τον Φίνλει....
cryptic
Τίμπεργουλφς για Πέκοβιτς

http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/6894...%B9%CF%84%CF%82

"Σύμφωνα με αμερικανικά δημοσιεύματα, η Μινεσότα εξετάζει το ενδεχόμενο να φέρει τον Πέκοβιτς στο ΝΒΑ την επόμενη σεζόν. Επιβεβαιώνετε αυτές τις φήμες; Αν όχι, τι ισχύει στην περίπτωση αυτή αφού έχουμε ακούσει διάφορα σενάρια το τελευταίο διάστημα στην Ελλάδα.
Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονούμε να αρχίσουμε συζητήσεις με τον Νίκολα και τους εκπροσώπους του σχετικά με το ενδεχόμενο να παίξει στους Μινεσότα Τίμπεργουλβς."
SotDan
Αν και νωρίς για συμπεράσματα , πιστεύω πως η καινούρια μας μεταγραφη τελικά δεν πολυ-κολλαει στο συνολο. Τόσο σε επιθεση όπου παίρνει κατι τρελα σουτακια που δεν είναι και πολύ του στυλ μας (ειδικα για ψηλο) , όσο και σε αμυνα όπου δεν αντιμετωπίζει καλα τα πικ εν ρολ. Έχουμε καιρο ακόμα όμως.Αρχη είναι ακόμα.
Σαν μοναδα είναι παιχταρας ταπες , εφεση ριμπαουντ, καρφώματα απλα έχω ενα ενδοιασμο για το αν θα μπορέσει να προσαρμοστεί .Δύσκολο.
misa
Eλεος παιδια!!!!Ο Χεισλιπ θα αποδωσει !!!!!!!.Ουτε μηνα δεν συμπληρωσε...τι να πουνε και αλλοι με Ουεφερ και Μπεβερλυ??????
misa
ΚΛΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΑΙΜΑΚΟΓΛΟΥ!!!!!!!!! 77.gif
ntelakos
QUOTE(misa @ Feb 7 2010, 23:32 ) *
ΚΛΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΑΙΜΑΚΟΓΛΟΥ!!!!!!!!! 77.gif


Εχω διαβασει και εχει γραφτει και στο φορουμ οτι εχει ηδη κλεισει για το καλοκαιρι!!Δεν το δενω και κομπο απλως το αναφερω......
lakersdynasty
ηδη εχουν γινει συζητησεις με τον Καιμακογλου αλλα δεν προχωρησε διοτι ηθελε περισοτερα χρηματα αλλα κυριως μεγαλητερο ρολο.

Αν ο Τσαρτσαρης δεν μπορει να παιξει πια εννοειται οτι ειναι καλη λυση αν και ειναι διαφρετικα τα χαρακτιριστικα τους.

ntelakos
Σιγουρα θα ηταν καλη προσθηκη ο Καιμακογλου αλλα και να φυγει ο Τσαρτσαρης αν μεινει ο Χεισλιπ θα ειναι 5ος ψηλος....εκτος κι αν τον παμε στο 3 αλλα εκει χανει πολυ απο την αξια του κατα την γνωμη μου!!
lakersdynasty
QUOTE(ntelakos @ Feb 8 2010, 00:21 ) *
Σιγουρα θα ηταν καλη προσθηκη ο Καιμακογλου αλλα και να φυγει ο Τσαρτσαρης αν μεινει ο Χεισλιπ θα ειναι 5ος ψηλος....εκτος κι αν τον παμε στο 3 αλλα εκει χανει πολυ απο την αξια του κατα την γνωμη μου!!

Αν ερθει και εχουμε τους 4 ψηλους που εχουμε τωρα δεν θα ειναι 5ος ψηλος θα ειναι ενας απο τους 5 ψηλους. Αυτο ειναι διαφορετικο.


Εχουμε καλη φροντ λαιν οταν ειναι πληρης αλλα ειναι και ευθραυστη.

Πιστευω οτι ενδεχομενη προσθηκη του θα ηταν ιδανικη.

ntelakos
Σιγουρα και εγω θα ηθελα πολυ να τον παρουμε γιατι εκτος του οτι ειναι παιχταρας ειναι και Ελληνας!
SotDan
Ποιος Καιμακογλου ρε παιδιά ??? Έλεος
lakersdynasty
QUOTE(SotDan @ Feb 8 2010, 22:08 ) *
Ποιος Καιμακογλου ρε παιδιά ??? Έλεος


ε μη μας αφηνεις ετσι...


καανε και εσυ καμια προταση  smiley.gif

SotDan
Τι προταση? Ομαδαρα έιμαστε . Υπερπληρεις σε ολα τα επιπεδα.
Παντως δεν θα με χαλαγε του χρονου να είχαμε τριπλετα στο 2-3-4 . Μανού -Πετζα-Ντιρκ.
Όσο για Καιμακογλου πολυ "τιμιος" παιχτης αλλα δεν μου φαινεται μπασκετοφατσα.
apkat
Επειδη ο Ομπραντοβιτς προωθει τον Σερμαντινι δεν θα εχει θεσεις ξενων και για τους 3..Ασε που ο Ντιρκ θα του τρωει και χρονο..
Marciulionis
QUOTE(SotDan @ Feb 9 2010, 04:55 ) *
Τι προταση? Ομαδαρα έιμαστε . Υπερπληρεις σε ολα τα επιπεδα.
Παντως δεν θα με χαλαγε του χρονου να είχαμε τριπλετα στο 2-3-4 . Μανού -Πετζα-Ντιρκ.
Όσο για Καιμακογλου πολυ "τιμιος" παιχτης αλλα δεν μου φαινεται μπασκετοφατσα.


Εντάξει... Ούτε κι εμένα θα με χάλαγε να είχαμε τριπλέτα αμερικάνων Ουέηντ, Κόμπε, Ντάνκαν και τις θέσεις ξένων να συμπληρώνουν αυτοί που λες, rolleyes.gif

Αλλά μετά οι τελικοί της ανατολής δεν θα είχαν και πολύ ενδιαφέρον tongue.gif

Οι θέσεις των ξένων είναι 6, οπότε αν θες να είσαι στη κορυφή χρειάζεσαι οπωσδήποτε και πολύ καλούς Έλληνες. Και δεν είναι και πάρα πολλοί...
Paris87
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 05:05 ) *
Επειδη ο Ομπραντοβιτς προωθει τον Σερμαντινι δεν θα εχει θεσεις ξενων και για τους 3..Ασε που ο Ντιρκ θα του τρωει και χρονο..

Aς ερθει ο Ντιρκ και βλεπουμε μετα rolleyes.gif
Ο Καιμακογλου καλος αλλα νομιζω εχει φτασει στο ταβανι του...θα δειξει
apkat
QUOTE(Paris87 @ Feb 9 2010, 14:28 ) *
Aς ερθει ο Ντιρκ και βλεπουμε μετα rolleyes.gif


Αφου ο Ομπραντοβιτς δημιουργει τον νεο Νοβιτσκι..Τι να τον κανεις τον παλιο;; smiley.gif
giannis_
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 18:19 ) *
Αφου ο Ομπραντοβιτς δημιουργει τον νεο Νοβιτσκι..Τι να τον κανεις τον παλιο;; smiley.gif

ο παλιος ειναι αλλιως ρε απκατ smiley.gif
apkat
Nαι αλλα δεν ξερει καλα την Ευρωπαικη πραγματικοτητα..Ασε που μπορει να μπερδευτει και με τα πολυπλοκα συστηματα του Παναθηναικου και να μην πιασει..Ασε αφου εχεις τον Σερμαντινι σιγουρο κρατα τον και ασε Ντιρκ και ιστοριες.. laugh.gif
giannis_
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 18:51 ) *
Nαι αλλα δεν ξερει καλα την Ευρωπαικη πραγματικοτητα..Ασε που μπορει να μπερδευτει και με τα πολυπλοκα συστηματα του Παναθηναικου και να μην πιασει..Ασε αφου εχεις τον Σερμαντινι σιγουρο κρατα τον και ασε Ντιρκ και ιστοριες.. laugh.gif

και στον παγκο να καθεται να τρωει φυστικια εμας πιστευω δεν μας χαλαει ,αντε να ανεβαινει και στην κερκιδα να βαραει σχιζοφρενειεςsmiley.gif
περα απο την πλακα για μενα σημαντικοτερο ειναι να ανανεωσουν οι παιχτες π ληγει το συμβολαιο τους(και ειναι πολλοι αυτοι) και μετα βλεπουμε για τις προσθηκες!

επισης φερτε πισω τον σακοτα ειναι πολυ γουρλης,δυο τριπλ καναμε μαζι του 69.gif

Igor
Aν και ειναι ακομα παρα πολυ νωρις, και η ομαδα το μονο που δεν πρεπει ειναι να εχει το μυαλο της στην επομενη χρονια, ελπιζω να μου επιτρεπεται να κανω εγω απο τωρα τα δικα μου πλανα.

Θεωρω δεδομενο οτι ο μπασκεμπολιστας Σαρουνας Γιασικεβιτσιους θα αποτελεσει παρελθον απο τον Παναθηναικο. Επισης, ο Πεκοβιτς θα επιλεξει να καθησει αλλα 2 χρονια ωστε να δουλεψει πριν μετακομισει στο ΝΒΑ. Μπατιστ, Διαμαντιδης και Σπανουλης ειναι σιγουρη για ανανεωση και παιζεται ο Νικολας.

Ο Ομπραντοβιτς πιστευω να καταλαβει το πειραμα με την ομαδα χωρις τριαρι δεν μπορει να παει μπροστα. Επισης ειναι γνωστο οτι θελει να εχει μια τετραδα στα γκαρντ που θα ειναι η κινητηρια δυναμη της ομαδας.
To 2009 ηταν: ΔΔ13, V-Span, Saras και Drew.
To 2007 ηταν: ΔΔ13, Becirovic, Χατζηβρεττας και θεωρητικα Delk-Vujanic, ασχετα εαν ο Σισκα πηρε ΚΑΙ τον ρολο αυτο.
Το 2006: ΔΔ13, Σπανουλης, Λακοβιτς και Χατζηβρεττας

Επομενως πρεπει να βρουμε τον αντικαταστατη του Σαρας, ο οποιος πρεπει να ειναι πρωτοκλασσατος κατα τη γνωμη μου. Ο Τερελ ΜακΙνταιρ θα ηταν σιγουρα η καλυτερη επιλογη στην Ευρωπη, αλλα η ηλικα του ειναι ενα τεραστιο μειονεκτημα. Απο εκει και περα παμε σε ονοματα οπως Ρουντι που ειναι απλησιαστα. Εγω αμα ημουν Ζοτς θα κοιταγα πολυ σοβαρα τον Τζαμοντ Γκορντον της Τσιμπονα. Στα 23 του χρονια ειναι ενας ωριμος παιχτης, με παρα πολυ ενεργεια, που μπορει να λειτουργησει και στην αμυνα. Επιπλεον δειχνει οτι μπορει πολλες φορες να παρει την κατασταση στα χερια του με ατομικες ενεργειες και να ξεκολλησει την επιθεση. Το μονο προβλημα ειναι οτι παμε στους 4 Αμερικανους, αλλα για ονομα του Θεου, καποια φορα πρεπει και εμεις να κανουμε την "μοντα" και να βαφτισουμε καποιον απο ολους Βουλγαρο ή Σκοπιανο ή τον Μπατιστ Ελληνα επιτελους..

Τωρα στην θεση 3 πιστευω οτι ο Σατο θα ηταν η καλυτερη επιλογη, εαν και εφοσσν διαθετει Ιταλικο διαβατηριο, πραγμα που νομιζω πως δεν ισχυει. Σε τετοια περιπτωση, το μονο που μπορω να σκεφτω (εφ'οσον ο Σισκα δεν γυρισει.. rolleyes.gif ) ειναι ενα: Jan Vesely. Και τους στελνουμε τον Μιλενκο πισω...

Εχουμε μεχρι στιγμης στην περιφερεια:

Διαμαντιδης
Σπανουλης
ΜακΙνταιρ ή Γκορντον
Νικολας
Καλαθης

Βεσελι
Περπερογλου

Παμε τωρα στους ψηλους. Πεκοβιτς-Μπατιστ σταθεροι. Και Χαισλιπ, Φωτσης επισης σταθεροι. Και απο εκει και περα, απο πισω τους ο Τσαρτσαρης εκτος αμα γινει καμια εκπληξη με τον Μαυροειδη.. Μακαρι.

Φωτσης
Χαισλιπ
Μπατιστ
Πεκοβιτς
Τσαρτσαρης ή Μαυροειδης
il postino
οι σημαντικοτεροι λογοι των πολλαπλων τραυματισμων φετος που εκτροχιασαν την ομαδα μας φετος ειναι η καταπονηση βασικων παικτων μας απο τα συνεχη παιχνιδια (χειμωνα-καλοκαιρι) και το γεγονος οτι αρκετοι εξ αυτων εχουν μπει σε επικινδυνες ηλικιες (29-30+).

οποτε πρεπει να προσθεσουμε ποιοτητα+φρεσκαδα , δηλαδη παικτες σε ηλικια ετοιμη για πρωταθλητισμο και ετοιμοι αγωνιστικα. να αποκτησουμε παικτες , με αλλα λογια , σε καλη ηλικια (γυρω στα 25) και ποιοτικα ετοιμους για τετοιο επιπεδο.

η ανανεωση του παο εχει ηδη ξεκινησει με την αποκτηση παικτων οπως ο περπε , ο πεκο , ο τεπιτς , ο καλαθης , ο μπογρης , ο σερμα , παικτες που , πλην πεκο , δε μπορουν αυτη τη στιγμη να πρωταγωνιστησουν και αυτο οφειλεται ειτε στην ηλικια , ειτε στην προσαρμογη , ειτε στην ποιοτητα τους. μεσομακροπροθεσμα μονο οφελος θα εχει η ομαδα απο αυτους τους παικτες , οι οποιοι ομως για να τραβηξουν θελουν δυνατα στηριγματα διπλα τους , τουτεστιν παικτες ετοιμους και πρωταγωνιστες. τετοιους εχουμε αλλα τους θελουμε πιο φρεσκους και επισης θελουμε και αλλους αλλα μονο αν ειναι σε καλη ηλικια!



παικτες τυπου μακινταιρ δε μας κανουν! μπαλωματα για μια σεζον ειναι .

Paris87
QUOTE(Igor @ Feb 13 2010, 04:12 ) *
Παμε τωρα στους ψηλους. Πεκοβιτς-Μπατιστ σταθεροι. Και Χαισλιπ, Φωτσης επισης σταθεροι. Και απο εκει και περα, απο πισω τους ο Τσαρτσαρης εκτος αμα γινει καμια εκπληξη με τον Μαυροειδη.. Μακαρι.

Φωτσης
Χαισλιπ
Μπατιστ
Πεκοβιτς
Τσαρτσαρης ή Μαυροειδης

Ο ΜΑυροειδης για 4αρι δεν εχει σουτ αρα ξεχνα τον...εκτος και αν εννοεις για 5 με μειωμενο χρονο Μπατιστ
(Εμενα ο Λορμπεκ μου αρεσει, ποσα χρονια συμβολαιο εχει? (ειναι κ ξενος βεβαια)
Igor
QUOTE(Paris87 @ Feb 13 2010, 20:14 ) *
Ο ΜΑυροειδης για 4αρι δεν εχει σουτ αρα ξεχνα τον...εκτος και αν εννοεις για 5 με μειωμενο χρονο Μπατιστ
(Εμενα ο Λορμπεκ μου αρεσει, ποσα χρονια συμβολαιο εχει? (ειναι κ ξενος βεβαια)


Για 5ο ψηλο. Ναι κυριως να παιζει στο 5, αφου και ο Μπατιστ γερναει..
Alexandris Eleftherios
Μετά και απο τον χαμένο τελικό πιστεύω πως...

Γιασικεβίτσιους (λογω ηλικίας οχι πως δεν ειναι παιχτουρα.)
Τσαρτσαρής (Πολλοι τραυματισμοι. Έχει να παίξει καλο μπασκετ απο περυσι.)
Περπέργογλου. (Σχεδον 3 χρονια στην ομάδα. Αποδειξε πως δεν μπορεί. Πόσα πρεπει να κάτσει ακόμη δηλ?)
Τέπιτς. (Ισως βιαζόμαστε αλλα ο ΠΑΟ θέλει έτοιμους παίκτες και έχει το budget να τους πάρει. Εμένα δεν μου αρέσει ο Τεπιτς)
Βεργίνης. (Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατι τον πήραμε? Για τις προπονήσεις?)

Πιστεύω λοιπον πως πρέπει να αποχωρήσουν.

Παραμένουν οι...

Μπατιστ (Που παρα τα 33 χρονια του είναι σταθερή αξία)
Χάισλιπ. (Θα προσφέρει.)
Πέκοβιτς. (Εννοείται πως αν δεν παει ΝΒΑ ειναι μεγαλο κεφαλαιο για τον ΠΑΟ.)
Διαμαντιδης. (Χωρις λογια)
Σπανουλης. (Χωρις λογια)
Φωτσης (Ακόμα και στα χειροτερά του θα κατεβάσει τα ριμπαουντ που χρειάζονται και ειναι ακομα σε καλη ηλικια)
Νικολα. (Πιστεύω στο σουτ του. Καλός ρολίστας που σε άλλη ομάδα θα ήταν βασικότατος)
Καλάθης. (Του χρόνου πρέπει να ειναι σαφως καλύτερος)
Σερμαντίνη. (Ίσως του κάνει καλό να δωθει δανεικός. Ακόμα δεν έχει δειξει τίποτα. Είναι ταλεντο και μικρός)

Όπως καταλαβαίνετε η ομάδα χρίζει απαραιτήτως 5 μεταγραφών.

Δεν ξέρω ποσο δύσκολο ειναι να βρεθεί στην Ευρώπη και στο ΝΒΑ ο Αντικλέιζα που τόσο μας λείπει στις θέσεις 3-4. Ας προσπαθήσει η ομάδα να τον βρεί.

Αν όμως ο ΠΑΟ εξακολουθήσει τον εγωισμό τύπου ΄΄με αυτους πηραμε το Ευρωπαικο΄΄ και συνεχίσει να στηρίζει και να πιστεύει παίκτες όπως Περπε Τεπιτς κτλ τότε θα το πληρώσουμε και του χρόνου.

Μην μου την πέσουν οι φίλοι της ομάδος με την γνωστή απαντηση τους ΄΄μηδενίζεις την ομάδα που έκανε το τριπλό περυσι.) Μην εθελοτυφλούμε όπως ίσως κάνει ο Ομπράντοβιτς. Η ομάδα θελει μεταγραφές υψηλού επιπέδου. Σε καμία περιπτωση ο ΠΑΟ δεν θα γίνει ΟΣΦΠ κανοντας μεταγραφες τυπου ΝΒΑ.
Βλέπουμε πως για να φτιάξεις καλη ομάδα στην Ευρωλιγκα χρειάζονται παικτες που να γνωρίζουν την Ευρωπαικη πραγματικότητα.

Ο ΟΣΦΠ με ολους αυτους τους ΝΒΑ'ers τόσα χρόνια δεν κάνει τίποτα.

Δεν είναι τυχαίο πως οι καλύτεροι προπονητές της Ευρώπης Ομπραντοβιτς Μεσινα κτλ φτιάχνουν ομάδες κυρίως με Ευρωπαίους παίκτες, και χρειάζονται και παίκτες γρανάζια πολλές φορές για να βγαίνουν τα συστήματα και οι άμυνες.

Έτσι θα κινηθεί και ο ΠΑΟ του χρόνου. Έτσι θέλω και γώ.
Όμως πρέπει να καταλάβουν στην ΚΑΕ πως η ομάδα πλην όλων αυτών χρειάζεται και 1-2 παικτούρες για να συμπληρώσουν αυτο το καλοργανωμένο παζλ που απαιτεί μια Ευρωπαική ομάδα.
Αυτό φέτος δεν το κάναμε και το πληρώσαμε.

Περιμένω 5 μεταγραφές λοιπόν. Αν δεν γίνουν θα έχουμε προβλήματα.
RED 90'S

QUOTE(Alexandris Eleftherios @ Feb 21 2010, 16:39 ) *
Ο ΟΣΦΠ με ολους αυτους τους ΝΒΑ'ers τόσα χρόνια δεν κάνει τίποτα.

Δεν είναι τυχαίο πως οι καλύτεροι προπονητές της Ευρώπης Ομπραντοβιτς Μεσινα κτλ φτιάχνουν ομάδες κυρίως με Ευρωπαίους παίκτες, και χρειάζονται και παίκτες γρανάζια πολλές φορές για να βγαίνουν τα συστήματα και οι άμυνες.

Aν θες εξηγησε μου τι εννοεις οτι ο οσφπ τοσα χρονια με αυτους τους νβαερς δεν κανει τιποτα. Αν εννοεις την περυσινη χρονια, φτασαμε μεχρι και 3 τελικους πραγμα αγνωστο τα πιο προηγουμενα χρονια. Φετος τα βλεπεις rolleyes.gif Αν εννοεις nbaερς τον ακερ και κατι αλλους απιθανους τοτε οκ παω πασο. Μαλλον αυτο εννοεις γι'αυτο μιλησες και για αντι-κλειζα
ΟΙ ΚΛΕΙΖΑ-ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ δεν ειναι δυο απλοι nbaερς που τους φεραμε για να συμπληρωσουν το ροστερ..Ο ΚΛΕΙΖΑ ηταν ενας παικτης 25 χρονων σουπερ σταρ του nba και ο ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ επισης πολυ μικρος σε ηλικια ηταν ο καλυτερος 6ος παικτης του nba σε μια καλη ομαδα,που τον ηθελαν ακομη και οι ΛΕΙΚΕΡΣ και οι SAN ANTONIO SPURS και για να ερθει στην ελλαδα εγινε ο πιο ακριβοπληρωμενος παικτης της ευρωπης ever bball.gif Oποτε σημασια εχει οταν ομαδες οπως ο παο - ο οσφπ- η μπαρτσα, αποφασισουν να φερουν nbaερς, τοτε αυτοι πρεπει να ΚΑΝΟΥΝ την διαφορα και να εχουν ΔΥΝΑΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ καθως βλεπουμε οτι και οι αποστασεις μεταξυ ΕΥΡΩΠΗΣ και nba εχουν μικρυνει σε σχεση με παλαιοτερες εποχες...
red pyramid88
QUOTE(RED 90'S @ Feb 21 2010, 16:22 ) *
ΟΙ ΚΛΕΙΖΑ-ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ δεν ειναι δυο απλοι nbaερς που τους φεραμε για να συμπληρωσουν το ροστερ..Ο ΚΛΕΙΖΑ ηταν ενας παικτης 25 χρονων σουπερ σταρ του nba και ο ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ επισης πολυ μικρος σε ηλικια ηταν ο καλυτερος 6ος παικτης του nba σε μια καλη ομαδα,που τον ηθελαν ακομη και οι ΛΕΙΚΕΡΣ και οι SAN ANTONIO SPURS και για να ερθει στην ελλαδα εγινε ο πιο ακριβοπληρωμενος παικτης της ευρωπης ever bball.gif


Ποιος ήταν ο καλύτερος 6ος παίκτης και σε ποια ομάδα? Οι Hawks με τα χίλια ζόρια βγήκανε 8οι στην Ανατολή τη τελευταία χρονιά του Childress (τις υπόλοιπες άστο καλύτερα). Όταν έφυγε γίναν μία εκ των καλύτερων ομάδων. Απο εκεί και πέρα και ο ίδιος ο josh δεν ήταν ποτέ καλύτερος 6ος παίκτης του πρωταθλήματος. Καλός ναι, στους καλύτερους όχι.

Ούτε ο Kleiza ήταν αυτό που περιγράφεις. Και αυτός απο το πάγκο ερχόταν και αν και έκανε πολλά τρομερά μάτς δεν μπορεί να πεί κανείς ότι ήταν στο επίπεδο του superstar.

Όχι ότι δεν είναι παικτούρες ή ότι δεν κάνουν τη διαφορά εδώ. Ας μην λέμε ότι θέλουμε όμως tongue.gif

Όσο για το μάτς, το πρώτο ημίχρονο που είδα μου φάνηκαν ίσες οι ομάδες, απλά ο Ολυμπιακός κατάφερε να ξεφύγει στο τέλος με ένα ξέσπασμα και υποθέτω αυτό έκανε τη διαφορά αργότερα. Οι άμυνες ήταν αρκετά σκληρές (π.χ. θυμάμαι μία φάση που ο Πεπέρογλου έρειξε κάτω τον Childress), αλλά παρόλα αυτά και καρφώματα είδαμε και όποτε μπορούσαν τρέχαν οι ομάδες. Δεν ήταν τρομερός αγώνας, αλλά περίμενα πολύ χειρότερα. Το κάρφωμα του Josh ήταν όντως α-π-ί-θ-α-ν-ο.

Όσο για τον εθνικό ύμνο στην αρχή του αγώνα, έχω δύο ενστάσεις:

-όταν ακουλουθείς ένα μοτίβο, κάτι που το έχει κάνει κάποιος άλλος πριν απο εσένα, πρέπει να είσαι σίγουρος ότι δίνεις το δικό σου ξεχωριστό στοιχείο σε αυτό και δεν το αντιγράφεις. Ο εθνικός ύμνος των ΗΠΑ ακούγετε το ίδιο γνώριμος είτε με μία σόλο φωνή, είτε με μία ορχήστρα, κτλ. Κάτι τέτοιο δεν το έχει ο μέσος έλληνας δεχτεί για το δικό του ύμνο πιστεύω και για αυτό φενόταν κάπως περίεργο σε όλους.

-ο εθνικός ύμνος στις ΗΠΑ παίζετε πριν τους αγώνες επειδή εκεί ο αθλητισμός είναι ένας οικογενειακός, αλλά και κερδοσκοπικός θέσμος. Όταν θεατής στους αγώνες είναι ο μέσος πολίτης που πάει για να ξεσκάσει απο τη καθημερινότητα του, τότε με τον εθνικό ύμνο του δείχνεις και ένα κάποιο σεβασμό. Όταν το κοινό σου είναι 1500 κάφροι, τότε τι σχέση έχει ο εθνικός ύμνος με αυτούς?
RED 90'S
QUOTE(red pyramid88 @ Feb 21 2010, 18:08 ) *
Ποιος ήταν ο καλύτερος 6ος παίκτης και σε ποια ομάδα? Οι Hawks με τα χίλια ζόρια βγήκανε 8οι στην Ανατολή τη τελευταία χρονιά του Childress (τις υπόλοιπες άστο καλύτερα). Όταν έφυγε γίναν μία εκ των καλύτερων ομάδων. Απο εκεί και πέρα και ο ίδιος ο josh δεν ήταν ποτέ καλύτερος 6ος παίκτης του πρωταθλήματος. Καλός ναι, στους καλύτερους όχι.

Ούτε ο Kleiza ήταν αυτό που περιγράφεις. Και αυτός απο το πάγκο ερχόταν και αν και έκανε πολλά τρομερά μάτς δεν μπορεί να πεί κανείς ότι ήταν στο επίπεδο του superstar.

Όχι ότι δεν είναι παικτούρες ή ότι δεν κάνουν τη διαφορά εδώ. Ας μην λέμε ότι θέλουμε όμως tongue.gif

Όσο για το μάτς, το πρώτο ημίχρονο που είδα μου φάνηκαν ίσες οι ομάδες, απλά ο Ολυμπιακός κατάφερε να ξεφύγει στο τέλος με ένα ξέσπασμα και υποθέτω αυτό έκανε τη διαφορά αργότερα. Οι άμυνες ήταν αρκετά σκληρές (π.χ. θυμάμαι μία φάση που ο Πεπέρογλου έρειξε κάτω τον Childress), αλλά παρόλα αυτά και καρφώματα είδαμε και όποτε μπορούσαν τρέχαν οι ομάδες. Δεν ήταν τρομερός αγώνας, αλλά περίμενα πολύ χειρότερα. Το κάρφωμα του Josh ήταν όντως α-π-ί-θ-α-ν-ο.

Όσο για τον εθνικό ύμνο στην αρχή του αγώνα, έχω δύο ενστάσεις:

-όταν ακουλουθείς ένα μοτίβο, κάτι που το έχει κάνει κάποιος άλλος πριν απο εσένα, πρέπει να είσαι σίγουρος ότι δίνεις το δικό σου ξεχωριστό στοιχείο σε αυτό και δεν το αντιγράφεις. Ο εθνικός ύμνος των ΗΠΑ ακούγετε το ίδιο γνώριμος είτε με μία σόλο φωνή, είτε με μία ορχήστρα, κτλ. Κάτι τέτοιο δεν το έχει ο μέσος έλληνας δεχτεί για το δικό του ύμνο πιστεύω και για αυτό φενόταν κάπως περίεργο σε όλους.

-ο εθνικός ύμνος στις ΗΠΑ παίζετε πριν τους αγώνες επειδή εκεί ο αθλητισμός είναι ένας οικογενειακός, αλλά και κερδοσκοπικός θέσμος. Όταν θεατής στους αγώνες είναι ο μέσος πολίτης που πάει για να ξεσκάσει απο τη καθημερινότητα του, τότε με τον εθνικό ύμνο του δείχνεις και ένα κάποιο σεβασμό. Όταν το κοινό σου είναι 1500 κάφροι, τότε τι σχέση έχει ο εθνικός ύμνος με αυτούς?

Απο τον παγκο ερχοταν ο κλειζα?/!@ blink.gif Εγω αλλα ξερω.. Αλλα και ετσι να ειναι ειχε 25 λεπτα Μ.Ο. ανα παιχνιδι οποτε μονο παγκιτη δεν τον λες...Δεν λεω οτι ειναι στο επιπεδο τω 5 αστερων του ΚΟΜΠΙΜΠΡΑΙΑΝΤ Η ΤΟΥ ΛΕΜΠΡΟΝ ΤΖΕΙΜΣ..Ηταν ομως στο αμεσως πιο κατω επιπεδο των 4 αστερων.Μην ξεχνας οτι ειναι ευρωπαιος και οχι αμερικανος...Εχει υπαρξει τα τελευταια χρονια καλυτερος παικτης στην θεση του σε ολη την ευρωπη??...Μπες και σε μπλογκ των οπαδων των ναγγετς να δεις τι λενε που εφυγε.. Οσο για τον τσιλντρες κανεις λαθος φιλε μου.Το μισο nba τον ηθελε για 6ο παικτη.Μεχρι και ο ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΚΟΥΝΤΗΣ το εχει πει και το εχει γραψει στο all starbasket
Ginobili
QUOTE(RED 90'S @ Feb 21 2010, 14:22 ) *
Ο ΚΛΕΙΖΑ ηταν ενας παικτης 25 χρονων σουπερ σταρ του nba

Θεέ και Κύριε....ήρεμα βρε παιδιά,ένα κύπελλο πήρατε....
RED 90'S
QUOTE(Ginobili @ Feb 21 2010, 18:28 ) *
Θεέ και Κύριε....ήρεμα βρε παιδιά,ένα κύπελλο πήρατε....

Καλα σβησε το σουπερ και κρατα το σταρ. Οταν βγει 1ος σκορερ σε ελλαδα και ευρωπη εσεις θα εχετε τον χαισλπ smiley.gif
red pyramid88
QUOTE(RED 90'S @ Feb 21 2010, 17:20 ) *
Απο τον παγκο ερχοταν ο κλειζα?/!@ blink.gif Εγω αλλα ξερω.. Οσο για τον τσιλντρες κανεις λαθος φιλε μου.Το μισο nba τον ηθελε για 6ο παικτη.Μεχρι και ο ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΚΟΥΝΤΗΣ το εχει πει και το εχει γραψει στο all starbasket


Βγαίνουμε οφ τόπικ, αλλά απο αυτά που γνωρίζω ο Kleiza έπαιζε κυρίως 3άρι, στη θέση δηλαδή του Carmelo Anthony. Το λογικό είναι λοιπόν να ερχόταν απο το πάγκο tongue.gif Δεν ήμουν ποτέ βέβαια κανάς τρελός οπαδός των Nuggets, οπότε και οι αγώνες τους που έχω παρακουλουθήσει είναι λίγοι.

Όσο για το τι ήθελε το μισό NBA (αλήθεια ποιο αμερικάνικο άρθρο ή δήλωση επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο? Γιατί το λέει ο Σκουντής σόρρυ αλλά δεν το θεωρώ ότι πιο αξιόπιστο), απέχει απο το τι ήταν. Μπορεί κανείς να σου αναφέρει πολλούς παίκτες στην ίδια θέση που ήταν καλύτεροι, σε ομάδες που φτάσαν ψηλότερα. Υπάρχουν και πιο ειδικοί εδώ μέσα περί NBA, αλλά οι πρώτοι που μου έρχονται στο νού είναι οι Jr Smith, Terry των Mavs, κτλ.

Το ζήτημα -και γενικότερο νόημα- είναι ότι και στις ΗΠΑ και στην Ευρώπη ο ΠΑΟ μπορεί να βρεί παίκτες που να του κάνουν ώστε να δυναμώσει. Και δεν είναι ανάγκη να πάρει 5 παίκτες επειδή πιθανότατα δεν του βγήκε μία χρονιά -μιάς και η χρονιά ακόμη δεν έχει τελειώσει δεν μπορεί κανείς να είναι απόλυτος-, ούτε να ψάξει αστέρια. Τουλάχιστον το καλοκαίρι θα έχει ενδιαφέρον στις μεταγραφές όπως φαίνεται απο τώρα smile.gif
Germany96
QUOTE(Ginobili @ Feb 21 2010, 17:28 ) *
Θεέ και Κύριε....ήρεμα βρε παιδιά,ένα κύπελλο πήρατε....

Καποιοι παραειναι ενθουσιωδεις ασχετα απο τους τιτλους, απλα λογω χαρακτηρα. Στην τελικη και διαγαλαξιακο πρωταθλημα να επαιρνε ο Ολυμπιακος παλι ο Kleiza δεν θα μετατρεποταν σε super-star (ενας average προς καλος παικτης ηταν) στην εν ΝΒΑ καριερα του, ουτε ο Josh καλυτερος 6ος παικτης (6ος ειχε καταταγει στην εν λογω ψηφοφορια). Για τα ευρωπαικα δεδομενα, ειναι super-star κι οι δυο τους δεν εχω αντιρρηση αλλα μεχρι εκει.
kseplenhs
QUOTE(Germany96 @ Feb 21 2010, 17:56 ) *
Καποιοι παραειναι ενθουσιωδεις ασχετα απο τους τιτλους, απλα λογω χαρακτηρα. Στην τελικη και διαγαλαξιακο πρωταθλημα να επαιρνε ο Ολυμπιακος παλι ο Kleiza δεν θα μετατρεποταν σε super-star (ενας average προς καλος παικτης ηταν) στην εν ΝΒΑ καριερα του, ουτε ο Josh καλυτερος 6ος παικτης (6ος ειχε καταταγει στην εν λογω ψηφοφορια). Για τα ευρωπαικα δεδομενα, ειναι super-star κι οι δυο τους δεν εχω αντιρρηση αλλα μεχρι εκει.



6oς καλύτερος 6ος παίχτης.και αν οι χοκς ήταν η 6η ομάδα του nba...ρε μήπως ο τσίλι είναι ο ιερός τράγος? 56.gif
a bullet for your head
QUOTE(Igor @ Feb 13 2010, 04:12 ) *
Εχουμε μεχρι στιγμης στην περιφερεια:

Διαμαντιδης
Σπανουλης
ΜακΙνταιρ ή Γκορντον
Νικολας
Καλαθης

Βεσελι
Περπερογλου

Παμε τωρα στους ψηλους. Πεκοβιτς-Μπατιστ σταθεροι. Και Χαισλιπ, Φωτσης επισης σταθεροι. Και απο εκει και περα, απο πισω τους ο Τσαρτσαρης εκτος αμα γινει καμια εκπληξη με τον Μαυροειδη.. Μακαρι.

Φωτσης
Χαισλιπ
Μπατιστ
Πεκοβιτς
Τσαρτσαρης ή Μαυροειδης

Το προτεινομενο σου ροστερ εχει 4 Αμερικανους(οπως και αυτο που ειχα προτεινει & εγω πριν λιγο καιρο)..
Που σημαινει οτι πολλα ισως & να εξαρτηθουν απ το εαν ο Μαικ μπορεσει να αποκτησει Ελληνικο η' Κοινοτικο διαβατηριο..
Θα ηταν κατι που θα βοηθουσε τον σχεδιασμο-προγραμματισμο να εχει μια μεγαλυτερη ευελιξια..

Απο κει & περα θα συμφωνησω με τον Μακινταιρ...ειναι η πλεον ενδεδειγμενη & ιδανικη λυση,μιας & ειναι εμπειρος,ποιοτικος & συμβατος στο pick n' roll game...
Δεν στεκομαι τοσο στην ηλικια του...διοτι ειναι καλος αθλητης & χωρις βεβαρυμενο ιατρικο ιστορικο,που σημαινει πως εχει ακομη τουλαχιστον μια 2ετια πολυ υψηλου επιπεδου μπροστα του...

Οργανικα θα επαιρνε τη θεση του Σαρας...ομως ειναι Αμερικανος...& αν υποθεσουμε πως ερχοταν & με δεδομενη τη παραμονη του Χεισλιπ,τοτε θα γινοταν ''μυλος'' η κατασταση στη περιπτωση που ο Μαικ δεν μπορεσει να αποκτησει το απαραιτητο διαβατηριο...συν οτι ληγει & το συμβολαιο του Νικολας..

Εχω τονισει επισης οτι ειναι απαραιτητη 100% & μια μεταγραφικη αποκτηση ''μεγατονων''...τοσο για αγωνιστικους λογους,οσο & για επικοινωνιακους & εντυπωσιασμου-πρεστιζ..
Και δεν μπορω να σκεφτω αλλον απ τον Μανου Τζινομπιλι...
Τωρα αν δεν καταστει δυνατο ο Μαικ να ''Ελληνοποιηθει''..τοτε θα θεωρουσα υπερβολικο οι 4 απ τους 6 Ξενους & οι 2 απ τους 3 Αμερικανους να βρισκονται στη φροντ-λαιν...(Πεκοβιτς,Μπατιστ,Χεισλιπ,Σερμαντινι)
..

Και καταληγοντας θα προτεινα το εξης ροστερ:

-Μακινταιρ
-Διαμαντιδης
-Καλαθης
-Σπανουλης
-Τζινομπιλι

-Τεπιτς
-Περπερογλου

-Χεισλιπ
-Φωτσης
-Τσαρτσαρης
-Πεκοβιτς
-Σερμαντινι

Εφοσον ο παικτης που χρειαζομασταν στη θεση 4,αποκτηθηκε μεσουσης της φετινης σεζον,τοτε για του χρονου μονο 2 προσθηκες θα ηθελα...
Η παρουσια του Τερελ Μακινταιρ θα ηταν ενα ''αντιδοτο'' στη καταπονηση & υπερχρηση των Διαμαντιδη & Σπανουλη,συν οτι με αυτον στο παρκε θα μπορουσε ο ΠΑΟ να αξιοποιησει & το ανοικτο γηπεδο(ξερουμε ολοι οτι ειναι ισως & ο καλυτερος PG στην Ευρωπη στο open court)..

Ενω η περιπτωση του Μανου,εκτος οτι θα ηταν η καλυτερη απαντηση για τους Τζος-Κλειζα σε επικοινωνιακο επιπεδο,θα εδινε τη δυνατοτητα στο ΠΑΟ να εξακολουθει να εφαρμοζει τα χαμηλα σχηματα με 3 G,χωρις ομως να υπολοιπεται σε υψος & χωρις να υπαρχει καποια τρανταχτη αμυντικη αδυναμια καποιου παικτη, που θα πρεπει συνεχως να ''κρυβεται''(οπως συνεβαινε & συμβαινει με τον Σαρας)..πλην του χαμηλου υψους του Μακινταιρ...
Επιθετικα δε,το σχημα με τα 3 G,θα ειχε παρα πολλες δυνατοτητες & θα ηταν πολυ δυσκολα αντιμετωπισιμο...
Ginobili
QUOTE(RED 90'S @ Feb 21 2010, 16:33 ) *
Καλα σβησε το σουπερ και κρατα το σταρ. Οταν βγει 1ος σκορερ σε ελλαδα και ευρωπη εσεις θα εχετε τον χαισλπ smiley.gif

Σούπερ σταρ στο ΝΒΑ είναι ο Λεμπρον,ο Κόμπε...ο Ουεντ..ο Ντάνκαν...ο Κάρτερ...ο Μπίλαπς...ο Ρόι......ο Γκασόλ...
Σταρ σκέτο είναι ο Τζέφερσον..ο Τούρκογλου....ο Λι...ο Λιούις...ο Χάμιλτον...ο Οκαφόρ....ο Όλτριτζ....
Ο Κλέιζα είναι κάτι πιο κάτω....
il postino
καποιες σκεψεις παντα με την προυποθεση οτι οι γιαννακοπουλοι θα συνεχισουν να ασχολουνται , οπως μονο αυτοι ξερουν , με το αγαπημενο μας τμημα μπασκετ:


θεωρω οτι ο διαμαντιδης θα ανανεωσει με την ομαδα. θα κανω μια προβλεψη , πιστευω οτι ο μητσος απο την επομενη χρονια θα καθιερωθει ως εκτος παικτης και πρωτη αλλαγη. θα παρει το ρολο που εχει ο παπαλουκας την τελευταια 5ετια! ενας παικτης που θα ξεκιναει απο τον παγκο και θα τελειωνει το παιχνιδι. πλεον εφθασε σε μεγαλο επιπεδο μπασκετικης ολοκληρωσης , τοσο σωματικα , τοσο τεχνικα , οσο και πνευματικα! σαν αρχηγος πλεον (μαζι με σπαν) πρεπει πλεον να παιρνει περισσοτερο παιχνιδι πανω του. ισως λιγοτερος χρονος συμμετοχης αλλα σε πολυ μεγαλυτερη ενταση σε αμυνα και επιθεση ταυτοχρονα.

και ο σπαν ΠΡΕΠΕΙ να κανει καινουριο συμβολαιο! μαζι με τον μητσο αποτελει το διδυμο που θα στηριχτει πανω του ο παο της επομενης τριετιας τετραετιας. εδω και 2 χρονια ειναι σουπερ , απλα φετος ειναι κουρασμενος. ειναι νικητης , ειναι παικταρα , ειναι ψυχακιας-ανεκφραστος , ειναι η κολωνα μας! θελει μονο ενα καλο δυαρι πισω του με ΣΤΑΘΕΡΗ αποδοση για να τον καλυπτει οταν θα γινεται rotation για να προστατευεται απο την κουραση. καλος ο νικολας αλλα ασταθης στην επιθεση! δε ξερω αν μπορει να βρεθει καποιος καλυτερος!


τεπιτς-περπερογλου να ΜΕΙΝΟΥΝ στην ομαδα!!!! τον τεπιτς τον πιστευω παρα πολυ , εχει απιστευτα χαρακτηριστικα και θα αποδωσει. το παιδι ειναι σερβος και οι σερβοι δεν ειναι στοιχημα , λεφτα στην τραπεζα ειναι. απλα φετος ειναι χεσμενος , απο την παρτιζαν πηγε στον παο. αλλη φανελα η μια αλλη η αλλη (και μη μου πει κανεις για το ενδοξο παρελθον-οι προσδοκιες ειναι πολυ διαφορετικες). φαινεται ο εκνευρισμος του οταν σηκωνεται για σουτ! ουτε βολες δε μπορει να βαλει το παιδι. οσο για τον περπε , ειναι εργαλειο ο τυπος. δεν ειναι σισκα σε καμια περιπτωση αλλα και το οτι ειναι τριτη σεζον στην ομαδα κατι λεει! αν τον διωξουν σημαινει οτι ολος αυτος ο χρονος πηγε τσαμπα.


ο καλαθης του χρονου αναμενεται αρκετα καλυτερος. θεωρω οτι θα βελτιωθει στο σουτ και στα μυικα. ειναι κεφαλαιο για την ομαδα.

η ομαδα θελει ενα βασικο ποιντ! ο σαρας δε θα συνεχισει. εφθασε το πληρωμα του χρονου , ειναι μεγαλος σε ηλικια και οι τραυματισμοι πλεον κρινονται απαγορευτικοι για τετοιο επιπεδο. αντε να βρεις ομως ποιντ κλασης σε καλη ηλικια! πραγματικο ερωτηματικο! ουερτας , πλανινιτς , ισως καποιο παιδι απο νβα , πολυ δυσκολη αποφαση. οχι μακ ινταιρ εκτος και αν θελουμε μετα απο 1 σεζον να ξαναψαχνουμε !

ο τσαρτσαρης εκτος απο τους συνεχομενους τραυματισμους απο τη σεζον 07-08 εχει κατα συνεπεια και το αναμενομενο ντεφορμαρισμα. δε ξερω κατα ποσο μπορει να συνεχισει. ματσβαν , καιμακογλου , κριαπα , σατο!!!!!!

απο κει και περα , φωτσης -χαισλιπ (πολυ καλος χθες) οπωσδηποτε στην ομαδα!!

απο κει και περα , εχουμε τα εξης δεδομενα. απο τη μια πρεπει να γεμισουμε τη ρακετα και απο την αλλη ο πεκο δεν ειναι σιγουρος και ο μαικ εχει θεματα με το κορμι του. ρισκο μεγαλο να αντικαταστησεις τον μαικ! με εναν αντερσεν ομως? αν την κανει ο πεκο με ποιον θα καλυψουμε το κενο? καλος ο μοζγκοφ αλλα δεν απειλεις στην επιθεση. μεγαλο ερωτηματικο!

αλλο ερωτηματικο ειναι η ενισχυση στο 5! θα μεινουμε με σερμα ή θα παμε σε κατι πιο ετοιμο?





Consultant
QUOTE(ilpostino @ Feb 21 2010, 18:43 ) *
τεπιτς-περπερογλου να ΜΕΙΝΟΥΝ στην ομαδα!!!! τον τεπιτς τον πιστευω παρα πολυ , εχει απιστευτα χαρακτηριστικα και θα αποδωσει. το παιδι ειναι σερβος και οι σερβοι δεν ειναι στοιχημα , λεφτα στην τραπεζα ειναι. απλα φετος ειναι χεσμενος , απο την παρτιζαν πηγε στον παο. αλλη φανελα η μια αλλη η αλλη (και μη μου πει κανεις για το ενδοξο παρελθον-οι προσδοκιες ειναι πολυ διαφορετικες). φαινεται ο εκνευρισμος του οταν σηκωνεται για σουτ! ουτε βολες δε μπορει να βαλει το παιδι. οσο για τον περπε , ειναι εργαλειο ο τυπος. δεν ειναι σισκα σε καμια περιπτωση αλλα και το οτι ειναι τριτη σεζον στην ομαδα κατι λεει! αν τον διωξουν σημαινει οτι ολος αυτος ο χρονος πηγε τσαμπα.


Kαλα μιλας σοβαρα?Αμα παραμεινουν αυτοι οι 2 αυτοματων μπαινει η ταφοπλακα στις ελπιδες σας.Σε μια κοντρα αιωνιων που οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα η χαωτικη διαφορα του Τσιλντρες με αυτους τους παιχτες ειναι η διαφορα των 2 ομαδων..Και το επιχειρημα σου να τον κρατησουμε για να μην πανε χαμενα τοσο χρονια τι ειναι?Ε κρατηστε τους...Ο πελατης εχει παντα δικιο..(Με χιουμορ το λεω ε).. peace.gif
il postino
QUOTE(Consultant @ Feb 21 2010, 18:48 ) *
Kαλα μιλας σοβαρα?Αμα παραμεινουν αυτοι οι 2 αυτοματων μπαινει η ταφοπλακα στις ελπιδες σας.Σε μια κοντρα αιωνιων που οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα η χαωτικη διαφορα του Τσιλντρες με αυτους τους παιχτες ειναι η διαφορα των 2 ομαδων..Και το επιχειρημα σου να τον κρατησουμε για να μην πανε χαμενα τοσο χρονια τι ειναι?Ε κρατηστε τους...Ο πελατης εχει παντα δικιο..(Με χιουμορ το λεω ε).. peace.gif

φιλε μου οταν θα βελτιωσεις το υφακι σου θα μπορεσουμε να κανουμε διαλογο. στο εχω ξαναπει αλλωστε! γινεσαι κουραστικος.

nicolicius
Aν ο Κλέιζα ηταν super star η έστω star στα 25 του χρόνια θα ήταν στο nba και οχι ευρώπη. Χωρίς να θέλω να τον μειώσω μιας και θεωρώ πως είναι πολύ καλος παίκτης!

Οσο για τις μεταγραφές αν και νωρίς ακόμα πιστεύω οτι λόγω και Ζοτς αλλα κυρίως λόγω ηλικίας ο Σάρας θα φύγει..
Δεν τον πιστεύει πια και δυστυχώς θα είναι μεγάλη απώλεια για την ομάδα. Αντικατάσταση Σάρας = παικταράς τύπου Τζινόμπιλι κτλ...

Αλλιώς δεν πάμε πουθενά.. Απο κει και πέρα ο Χάισλιπ έδειξε οτι θα προσφέρει πολλά όταν προσαρμοστεί!
Εχει φοβερά σωματικά προσόντα και ο Ζότς πρέπει να το εκμεταλευτεί.

Ο Φώτσης, ο Διαμαντίδης και ο Σπανούλης φέτος ειναι πολύ κουρασμένοι. Αλλα πρέπει οπωσδήποτε να μείνουν!
Νίκολας ερωτηματικό???
Τον Τέπιτς δεν τον πιστεύω αλλα μακάρι να με διαψεύσει, αλλα αν παμε με Στράτο και Τεπιτς του χρόνου είναι μεγάλο ρίσκο..

QUOTE(Consultant @ Feb 21 2010, 18:48 ) *
Ο πελατης εχει παντα δικιο..(Με χιουμορ το λεω ε).. peace.gif


Για να το λες εσυ κάτι παραπάνω θα ξέρεις! Το χούμορ που έλεγες.. tongue.gif
ReDragon
Η λογική λέει οτι ένας απο τους δύο θα φύγει. Πάντως δεν είναι και τόσο εύκολο να βρεθούν παίκτες ισάξιοι του Τσίλι και του Σίσκα, πχ Σάτο, Ναχμπάρ, Ντελφίνο κλπ αλλά και πάλι ισάξιοι με τους προαναφερθέντες δεν ξέρω αν είναι, πέρα απο τα τρίποντα που τα έχεις ούτως η άλλως από Πέρπε που παίζει να είναι καλύτερος και απο τους τρείς για το συγκεκριμένο μαρκάρισμα, πρώτον γιατί ο Ναχμπαρ δεν είναι για άμυνα και γιατί οι άλλοι είναι "κοντοί" και να πείς οτι έχει τρομερά αθλητικά προσόντα ο Σάτο, μπροστά στο Τσίλι φένεται λίγος, περισσότερο χρειάζεται ενα πρωτοκλασάτο άσσο, άλλα άντε να βρείς τον νέο Σάρας η καλύτερο του ΔΔ, μάλλον θα πάτε για Μακινταιρ(ίσως και εμείς) και Πλανισιτς(δεν ξερω αν τελειώνει το συμβόλαιο του) και απο εκεί και μετά είναι το χάος, οι επιλογές σε αυτο το επίπεδο ειναι περιορισμένες, δηλαδή άντε να πάρεις ενα καλό αμερικάνο στο 3, γιατι κακός ήταν ο Ουίνστον, η ήταν πολυ καλύτερος απο τον Πέρπε;

Ο Ολυμπιακός έχει ήδη τον καλύτερο παίκτη της εθνικής Σερβίας(Τεόντοσιτς) και τον ηγέτη της εθνικής Λιθουανίας(Κλέιζα), ο πήχης έχει ανέβει πάρα πολύ και μέτα απο κάποιο σημείο αρχίζεις να κοιτάς NBA για παίκτες που μπορούν να κάνουν την διαφορά, η περιορίζεσαι σε λογικές επιλογές και δουλεύεις με αυτά που έχεις, όπου θεωρώ οτι ούτως η αλλως ο Παο έχει το πιό πλήρες ρόστερ στην Eυρώπη και τα πραγματικά του προβλήματα σε σχέση με την σύγκριση των αιωνίων θα ξεκινήσουν στην περίπτωση που φύγει ο Πέκοβιτς για ΝΒΑ, γιατί δεν υπάρχουν ψηλοί αυτού του επιπέδου στην Ευρώπη.

Επισής θεωρώ οτι θα είναι μεγάλο λάθος να φύγει ο Χάισλιπ γιατί πολύ δύσκολα μπορεί να βρεθεί καλύτερος.

Απο εδώ και πέρα οι ισορροπίες στα ρόστερ το δυο ομάδων θα είναι λεπτές, δεν θα μπορεί μια ομάδα να έχει καθολική υπεροχή όπως τα προηγούμενα χρόνια.

QUOTE
Aν ο Κλέιζα ηταν super star η έστω star στα 25 του χρόνια θα ήταν στο nba και οχι ευρώπη. Χωρίς να θέλω να τον μειώσω μιας και θεωρώ πως είναι πολύ καλος παίκτης!


Καλύτερη παρούσια απο τον Σάρας είχε στο NBA και εύκολα θα μπορούσε να μείνει εκεί, δεν είναι Νοβίτσκι, αλλά σίγουρα για τα Ευρωπαϊκά δεδομένα είναι πρώτο όνομα και σε πολύ καλή ηλικία.
Hoff
Πω πω, δε γίνεται να παρακολουθήσεις τη συζήτηση, 15 θέματα έχετε αναπτύξει ταυτοχρόνως!!! cool.gif
Το μόνο που θέλω να σχολιάσω είναι αυτό:

QUOTE(RED 90'S @ Feb 21 2010, 18:20 ) *
Απο τον παγκο ερχοταν ο κλειζα?/!@ blink.gif Εγω αλλα ξερω.. Αλλα και ετσι να ειναι ειχε 25 λεπτα Μ.Ο. ανα παιχνιδι οποτε μονο παγκιτη δεν τον λες...Δεν λεω οτι ειναι στο επιπεδο τω 5 αστερων του ΚΟΜΠΙΜΠΡΑΙΑΝΤ Η ΤΟΥ ΛΕΜΠΡΟΝ ΤΖΕΙΜΣ..Ηταν ομως στο αμεσως πιο κατω επιπεδο των 4 αστερων.Μην ξεχνας οτι ειναι ευρωπαιος και οχι αμερικανος...Εχει υπαρξει τα τελευταια χρονια καλυτερος παικτης στην θεση του σε ολη την ευρωπη??...Μπες και σε μπλογκ των οπαδων των ναγγετς να δεις τι λενε που εφυγε.. Οσο για τον τσιλντρες κανεις λαθος φιλε μου.Το μισο nba τον ηθελε για 6ο παικτη.Μεχρι και ο ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΚΟΥΝΤΗΣ το εχει πει και το εχει γραψει στο all starbasket


Πεντάδα Nuggets: Billups, Jones, Carmelo, Martin, Nene.

Ο Κλέιζα ερχόταν από τον πάγκο και έπαιζε και σαν 4αρι. Επειδή είχα παρακολουθήσει τη σειρά Lakers-Nuggets έχω μια κάποια εικόνα.
Και για του λόγου το αληθές ιδού και τα στατιστικά του:

http://www.basketball-reference.com/players/k/kleizli01.html

Πολύ καλή παρουσία στο Denver, ενώ και στα παιχνίδια με τους Lakers έπαιξε σχετικά καλά, με καλύτερό του παιχνίδι το 2ο ματς στο ΛΑ (το οποίο πήραν οι Nuggets) όπου έβαλε 16 πόντους, με 4 τρίποντα ενώ μάζεψε και 8 ριμπάουντ.

Πολύ καλός παίκτης, σίγουρα από τις πρώτες επιλογές του πάγκου - κάτι που σημαίνει ότι μπορούσε να παίζει και βασικός - αλλά επ'ουδενί δεν ανήκει στο πιο κάτω επίπεδο. Αν στην κατηγορία 5 Αστέρων ανήκουν Κόμπι, Λεμπρόν κλπ, τότε στην επόμενη ανήκουν Γκασόλ, Άλεν, Τζινόμπιλι κλπ και στην επόμενη Αρτέστ, Όντομ, Τούρκογλου κλπ. Όλα αυτά με βάση τα στατιστικά του έτσι? Αν ποτέ του δινόταν η ευκαιρία να παίξει βασικός σε μία ομάδα - έστω και όχι από τις κορυφαίες - ίσως να έφτανε τα νούμερα του Τούρκογλου π.χ. Αλλά με βάση τα δεδομένα που έχουμε, δε νομίζω ότι μπορούμε να τον κατατάσσουμε τόσο ψηλά.
cryptic
- Θεωρώ ότι ο Περπέρογλου πρέπει να μείνει. Ρολίστας είναι και όπως έχουν πεί και άλλοι αν οι υπόλοιποι περιφερειακοί δεν ανέβουν δε θα είναι αυτός που θα πάρει την ομάδα στις πλάτες του. Αν η περιφέρεια έβαγζε φωτιές σίγουρα θα ήταν και αυτός πιο θετικός.
- Τέπιτς δεν μου αρέσει αλλά αν κάποιοι τον εμπιστεύονται (Ζότς) θα ακολουθήσω την κρίση τους.
- Ο Καλάθης πρέπει να μείνει και θα είναι μεγάλο κεφάλαιο για τον Παναθηναϊκό. Τρέχει πολύ καλά το γήπεδο, έχει πάσα στυλ Σάρας αλλά πρέπει να βελτιώσει το σούτ του. Θεωρώ ότι έχει τα αθλητικά και σωματικά προσόντα να βγάλει άμυνα τύπου Ρούμπιο σε αντίπαλα guard, κάτι που είναι πολύ βασικό (σφιχτή άμυνα στην μπάλα).
- ΔΔ, Σπαν μένουν οπσωδήποτε όπως και Μπατίστ, Πέκοβιτς.
- Πιστεύω ότι πρέπει να αποκτηθούν παίχτης ή παίχτες στο 3/4 που να είναι στύλ Κλέιζα/Τσίλντρες, δηλαδή αθλητικοί, ψηλοί και δυνατοί που να μπορούν να δώσουν παιχνίδι στη ρακέτα και να κατεβάσουν ριμπάουντ. Νομίζω έχει φανεί ότι απαιτείται plan B που δε θα περιέχει pick n roll αλλά δυναμικό παιχνίδι εσωτερικά και καλύτερος έλεγχος των ριμπάουντ. Ίσως ένας απο αυτούς να είναι ο Χάισλιπ αν προσαρμοστεί. Αν έχουν και αξιόπιστο σούτ ακόμα καλύτερα (πολλά ζητάμε).
- Μάλλον δε θα ανανεώσουν Σάρας και Νίκολας.
- Ένας ακόμα guard ο οποίος θα μπορεί να κατεβάσει την μπάλα και θα έχει πολύ καλό σούτ στην περιφέρεια όπως και αμυντική συμπεριφορά. Ο Σπανούλης θα πρέπει να κατέβει στο 2 ώστε να χρησιμοποιεί τα δυνατά του στοιχεία (σούτ, έκρηξη) και να μην αναλώνεται στην οργάνωση. Αυτό μπορεί να το κάνει ο ΔΔ, ο Καλάθης και ο νέος guard.

Τώρα αν θέλουμε να παίξουμε παιχνίδι με 3 guard ίσως χρειαστεί να αποκτήσουμε 2 περιφερειακούς ακόμα (ή να μείνει ο Τέπιτς).

ReDragon
QUOTE
Μάλλον δε θα ανανεώσουν Σάρας και Νίκολας.


Ναι, συμφωνώ, άλλωστε που να ψάχνουμε τώρα για δυάρι. Στα 28 είναι, επένδυση για το μέλλον και κλείσαμε και στο δύο.
Igor
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 21 2010, 18:07 ) *
Το προτεινομενο σου ροστερ εχει 4 Αμερικανους(οπως και αυτο που ειχα προτεινει & εγω πριν λιγο καιρο)..
Που σημαινει οτι πολλα ισως & να εξαρτηθουν απ το εαν ο Μαικ μπορεσει να αποκτησει Ελληνικο η' Κοινοτικο διαβατηριο..
Θα ηταν κατι που θα βοηθουσε τον σχεδιασμο-προγραμματισμο να εχει μια μεγαλυτερη ευελιξια..

Απο κει & περα θα συμφωνησω με τον Μακινταιρ...ειναι η πλεον ενδεδειγμενη & ιδανικη λυση,μιας & ειναι εμπειρος,ποιοτικος & συμβατος στο pick n' roll game...
Δεν στεκομαι τοσο στην ηλικια του...διοτι ειναι καλος αθλητης & χωρις βεβαρυμενο ιατρικο ιστορικο,που σημαινει πως εχει ακομη τουλαχιστον μια 2ετια πολυ υψηλου επιπεδου μπροστα του...

Οργανικα θα επαιρνε τη θεση του Σαρας...ομως ειναι Αμερικανος...& αν υποθεσουμε πως ερχοταν & με δεδομενη τη παραμονη του Χεισλιπ,τοτε θα γινοταν ''μυλος'' η κατασταση στη περιπτωση που ο Μαικ δεν μπορεσει να αποκτησει το απαραιτητο διαβατηριο...συν οτι ληγει & το συμβολαιο του Νικολας..

Εχω τονισει επισης οτι ειναι απαραιτητη 100% & μια μεταγραφικη αποκτηση ''μεγατονων''...τοσο για αγωνιστικους λογους,οσο & για επικοινωνιακους & εντυπωσιασμου-πρεστιζ..
Και δεν μπορω να σκεφτω αλλον απ τον Μανου Τζινομπιλι...
Τωρα αν δεν καταστει δυνατο ο Μαικ να ''Ελληνοποιηθει''..τοτε θα θεωρουσα υπερβολικο οι 4 απ τους 6 Ξενους & οι 2 απ τους 3 Αμερικανους να βρισκονται στη φροντ-λαιν...(Πεκοβιτς,Μπατιστ,Χεισλιπ,Σερμαντινι)
..

Και καταληγοντας θα προτεινα το εξης ροστερ:

-Μακινταιρ
-Διαμαντιδης
-Καλαθης
-Σπανουλης
-Τζινομπιλι

-Τεπιτς
-Περπερογλου

-Χεισλιπ
-Φωτσης
-Τσαρτσαρης
-Πεκοβιτς
-Σερμαντινι

Εφοσον ο παικτης που χρειαζομασταν στη θεση 4,αποκτηθηκε μεσουσης της φετινης σεζον,τοτε για του χρονου μονο 2 προσθηκες θα ηθελα...
Η παρουσια του Τερελ Μακινταιρ θα ηταν ενα ''αντιδοτο'' στη καταπονηση & υπερχρηση των Διαμαντιδη & Σπανουλη,συν οτι με αυτον στο παρκε θα μπορουσε ο ΠΑΟ να αξιοποιησει & το ανοικτο γηπεδο(ξερουμε ολοι οτι ειναι ισως & ο καλυτερος PG στην Ευρωπη στο open court)..

Ενω η περιπτωση του Μανου,εκτος οτι θα ηταν η καλυτερη απαντηση για τους Τζος-Κλειζα σε επικοινωνιακο επιπεδο,θα εδινε τη δυνατοτητα στο ΠΑΟ να εξακολουθει να εφαρμοζει τα χαμηλα σχηματα με 3 G,χωρις ομως να υπολοιπεται σε υψος & χωρις να υπαρχει καποια τρανταχτη αμυντικη αδυναμια καποιου παικτη, που θα πρεπει συνεχως να ''κρυβεται''(οπως συνεβαινε & συμβαινει με τον Σαρας)..πλην του χαμηλου υψους του Μακινταιρ...
Επιθετικα δε,το σχημα με τα 3 G,θα ειχε παρα πολλες δυνατοτητες & θα ηταν πολυ δυσκολα αντιμετωπισιμο...


*Eαν διαβασεις ολο το ποστ μου θα δεις οτι αναφερομαι στους 4 Αμερικανους και στη πιθανοτητα να παρει καποιος απο αυτους ενα διαβατηριο να αγωνιζεται ως κοινοτικος.

*Αυτο που δεν ειχα σκεφτει θα ηταν να φυγει ο Νικολας. Ειναι αληθεια οτι στο 2 βρισκεις ευκολα πολυ καλο κοινοτικο να τον αντικαταστησει, ενω στη θεση του Σαρας δυσκολα.

Αρα θα μπορουσε η γραμμη των "κοντων" να ηταν καπως ετσι:

Διαμαντιδης
Σπανουλης
ΜακΙνταιρ (ως αντι-Σαρας)
________(κοινοτικος)
Καλαθης

Βεσελι ή καποιος αλλος. Πραγματικα δεν ξερω. Ειναι δυσκολη η θεση '3'..
Περπερογλου

Στην θεση Χ του κοινοτικου παιχτη που θα συμπληρωσει την αγια τετραδα που οραματιζεται ο Ζοτς, δεν το συζητω οτι αν υπηρχε περιπτωση Μανου θα πρεπει να μπουμε δυνατα. Αλλα επειδη δεν πιστευω στα θαυματα, ας μην κοιταμε εκει. Εαν ο Ρουντι αποφασισει να επιστρεψει (παλι δεν το νομιζω) θα πρεπει να τον κοιταξουμε. Στην Ευρωπη δεν ξερω αμα αγωνιζεται καποιος παιχτης που να πληρει τα ζητουμενα.
Consultant
QUOTE(nicolicius @ Feb 21 2010, 19:41 ) *
Για να το λες εσυ κάτι παραπάνω θα ξέρεις! Το χούμορ που έλεγες.. tongue.gif


Xτες παντως κατι παραπανω ηξερα ε..Οποτε ποιος κανει after sales τωρα? smiley.gif

Τεσπα,να μην βγαινουμε off topic,πιστευω οτι η παραμονη Περπερογλου-Τεπιτς ειναι μια φτηνη λυση μετριοτητας..+ Επιπλεον ο Περπερογλου τοσα χρονια που εντρυφησε στον Παναθηναικο δεν εδειξε καμμια βελτιωση.Ηταν και παραμενει ενας μετριος παιχτης με καρδια.

Επιλογες ειναι αυτες παιδια..
cryptic
QUOTE(Consultant @ Feb 21 2010, 21:54 ) *
Xτες παντως κατι παραπανω ηξερα ε..Οποτε ποιος κανει after sales τωρα? smiley.gif

Τεσπα,να μην βγαινουμε off topic,πιστευω οτι η παραμονη Περπερογλου-Τεπιτς ειναι μια φτηνη λυση μετριοτητας..+ Επιπλεον ο Περπερογλου τοσα χρονια που εντρυφησε στον Παναθηναικο δεν εδειξε καμμια βελτιωση.Ηταν και παραμενει ενας μετριος παιχτης με καρδια.

Επιλογες ειναι αυτες παιδια..


Μπορείς να μου εξηγήσεις ποιά είναι η τόσο μεγάλη διαφορά του Βασιλόπουλου ή του Πελεκάνου με τον Περπέρογλου; Ή μήπως έχει υπερπαραγωγή 3αριών η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια και εμείς επιλέξαμε το χειρότερο; Ρολίστας είναι ο άνθρωπος και σαν τέτοιος δεν πρέπει να έχεις την απαίτηση να γίνει ο ηγέτης όταν η ομάδα είναι μέτρια. Ως ρολίστας πάντως έχει και τις καλές βραδιές του τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά. Η χθεσινή σίγουρα μετράται στις θετικές.
ReDragon
Πέρα απο την πλάκα, αν τελειώνει το συμβόλαιο του Νίκολας θα είναι ο πλέον περιζήτητος παίκτης στην Ευρώπη μαζί με τον Μακιντάιρ και για να τον κρατήσετε θα πρέπει να δώσετε κάτι παραπάνω. Γιατί το θέμα δεν είναι αν είναι καλός σουτέρ, αυτό όλοι το γνωρίζουν, το θέμα είναι οτι ο προβληματικός Νίκολας, στον Παναθηναϊκό έμαθε να παίζει άμυνα και να είναι ρολίστας εκεί που χρειάζεται, συν του γεγονότος οτι εχει εμπειρία φ4 και ειναι πρωταθλητής Ευρώπης. Και το θέμα είναι το κατά πόσον θα θέλει να μείνει στον Παο του Σπανούλη, εκεί όπου μπορεί να πάει σε μια άλλη ομάδα και να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.

Εμείς πάντως με Μακιντάιρ(αντί Πεν), Νίκολας(αντί Χάλπεριν) κλείσαμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.