Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Lokomotiv Kuban
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
a.car
Γιατί φάουλ?
j-kidd13
Προσοχη με τις εκφρασεις παιδια....βαλτε τελιτσες στα ενδιαμεσα γραμματα, συμβολα κλπ.Μη γραφουμε βρισιες, δεν ειναι ωραιο...
louie
QUOTE (Anubis @ Nov 7 2013, 23:02 ) *
Ελεος ρε λασμε..


κανει το αντιαθλητικο, χανει το ριμπαουντ μεσα απο τα χερια του και μετα δεν μπορει να βαλει λει απ μπροστα στον κοντο τους... τι να πεις
keraynopoylos
QUOTE(Anubis @ Nov 7 2013, 21:02 ) *
Ελεος ρε λασμε..


Ηταν η επιλογη μας σε αυτο το σημειο Λασμε παιχνιδι με πλατη...;
Really;
Anubis
Τελος buzzer beater η κουμπαν...Τι να κανει και ο διαμαντιδης με αυτο τον αχρηστο στον παγκο!
Quincy
WTF
louie
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marciulionis
Δε γίνεται αυτό! smiley.gif

Ο Διαμαντίδης δεν υπάρχει... Όσα μπάζερ βάζουν οι κοινοί θνητοί στη ζωή τους, αυτός τα βάζει σε μια βδομάδα...

Άμα παίζουμε κάθε ματς στη παράταση θα βγούμε και καλύτερη επίθεση στην Ευρωλίγκα στο τέλος tongue.gif

Τα στριμ μου μέσα! πότε το φάγαμε?

Τεσπά, όπως είπαμε... Στην επόμενη προπόνηση ξεκινάμε από τα πολύ βασικά... Μπάσιμο πρέπει να θυμηθούν να κάνουν όλοι...
keraynopoylos
Ε, οκ, βαλαμε το κουλο, βαλανε το κουλο. Two can play that game.

Το θεμα ειναι γιατι το αφησαμε να φτασει εκει.
qwerty1984
Εντυπωσιακό !!!
Ginobili
Κρίμα...ξενέρα...αλλά δεν πειράζει....Ήταν πάλι μεγάλη ανατροπή..αλλά θα την παθαίναμε.Χρειαζόμαστε βελτίωση στην ρακέτα,ο Λάσμε δεν δίνει αυτά που έδινε..και μεγαλύτερη συγκέντρωση.Το καλό ότι σιγά σιγά βλέπω η άμυνα να βελτιώνεται.
1η φάση είναι ακόμα...έχουμε ακόμα πολλά περιθώρια.Τους έχουμε στην Ρωσία.
thanath
Δεν μπορώ να καταλάβω τον Πεδουλάκη.... Εκεί που ο Γκιστ τα έβαζε σχεδόν όλα (μόνο την βολή έχασε) μου αφήνει μέσα τον Λάσμε που ήταν νευρικός και δεν βοηθούσε καθόλου και βγάζει τον πρώτο έξω... Στο τρίτο δεκάλεπτο βγάζει τον Παππά όταν αρχίζει και παίρνει μπρος και αφήνει τον Γκιστ για 7 λετπά χωρίς να βοηθάει ούτε μπροστά ούτε πίσω.... Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το κοουτσάρισμά του!
D-Wade
Τελικά βρέθηκε παίχτης πιο clutch από τον ΔΔ στον ίδιο αγώνα . . .
louie
QUOTE (Marciulionis @ Nov 7 2013, 23:06 ) *
Δε γίνεται αυτό! smiley.gif

Ο Διαμαντίδης δεν υπάρχει... Όσα μπάζερ βάζουν οι κοινοί θνητοί στη ζωή τους, αυτός τα βάζει σε μια βδομάδα...

Άμα παίζουμε κάθε ματς στη παράταση θα βγούμε και καλύτερη επίθεση στην Ευρωλίγκα στο τέλος tongue.gif


βαζει το τρελο 3ποντο με την λιετουβος, παμε στην παραταση και χανουμε. βαζει το σημερινο και μετα κανει αυτο ο γιασαιτις... τι να πεις;
Gino_Bill
δε γίνεται δυστυχώς να κερδίζεις με τσολιάδικα τρίποντα κάθε βδομάδα. Τεράστιο πρόβλημα η τραγική κατάσταση του Λάσμε. Δεν έχουμε που δεν έχουμε inside game, χωρίς και το p&r γινόμαστε προβλέψιμοι.
bbplayer
Ο Πασούτιν έβαλε ένα παίχτη των 2 λεπτών μο μέχρι τώρα και των 0 πόντων , οχύρωσε τη ρακέτα του και πήρε το ματς.

Αυτό το πράμα που παίζουμε δεν είναι μπάσκετ…δεν ξέρω τι είναι αλλά μπάσκετ δεν το λες.

Τρελή ξενέρα…τι να γράψεις τώρα….

ευτυχώς που είναι Νοέμβρης και ευτυχώς που παίζουμε με ομάδες της πλάκας αλλιως θα πήγαινε η 20άρα σύννεφο
AKRG
Είχαμε δεν είχαμε ... Πάλι ματσάρα είδαμε !!
Ο Μήτσος πρέπει να είναι από άλλον πλανήτη δεν εξηγείται αλλιώς η περίπτωσή του , από μεγάλο καλάθι σε μεγάλο καλάθι πάει !!

katharop
ποσες φορες να σε ξελασπωσει ο μητσος ποια ρε πεδουλακη?Μας εχει κανει τα νευρα τσαταλια.Κανε μας την χαρη και παραιτησου μονος σου.
kotzito
Τρελο ματς με απιθανο τελος.Ο ΠΑΟ επι 30' ηταν σχεδον απων απο το γηπεδο και τελικα αυτο ηταν που του στοιχισε στο τελος μαλλον και οχι το χαμενο καλαθι του Λασμε στα 30'' ή η βομβα των Ρωσων στο τελος.Εκανε και αρκετα λαθη σημερα στο κοουτσαρισμα ο Πεδουλακης.
Ηττα εκτος προγραμματος αυτη.Τωρα ακολουθει ενα δυσκολο ματς με την Μακαμπι,οπου χρειαζεται την νικη ο Παναθηναικος για να μεινει στο κυνηγι της πρωτης θεσης.
bbplayer
QUOTE (andykrg @ Nov 7 2013, 23:10 ) *
Είχαμε δεν είχαμε ... Πάλι ματσάρα είδαμε !!
Ο Μήτσος πρέπει να είναι από άλλον πλανήτη δεν εξηγείται αλλιώς η περίπτωσή του , από μεγάλο καλάθι σε μεγάλο καλάθι πάει !!


πες ότι κάνεις πλάκα smile.gif


louie
τι να πρωτοσχολιασεις τωρα; για τον λασμε που μας εκαψε με καθε πιθανο τροπο;; για τον πεδουλακη και τα λαθη που εκανε και ειναι παρα πολλα;; για το ποσο προβλεψιμοι ειμαστε;; για το τι τρελα ηταν αυτο στο τελος που να κοπανας το κεφαλι σου;

να σταθουμε μηπως στα θετικα, οτι η ομαδα εχει φτιαξει χαρακτηρα και γυρναει απιστευτες διαφορες; για το οτι ο παππας ηταν πολυ καλος αλλη μια φορα; για τον διαμαντιδη που ειναι ο πιο clutch παιχτης του πλανητη; για το οτι μπορει να σερνεται ο λασμε αλλα φαινεται να επιστρεφει ο γκιστ;

τρελα το σημερινο, παρανοια εντελως...
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Nov 7 2013, 23:14 ) *
πες ότι κάνεις πλάκα smile.gif


ως προς το χιτσκοκικό φινάλε εννοώ ματσάρα!! smiley.gif
redleg7
παιζει ρολο η επομενη φαση και πολυ σημαντικο.Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες (να δουμε και τι ομαδες θα τυχουν στην επομενη φαση) .Η μπαρτσελονα πχ περσι ξεκινησε απ το 2-0 στην β φαση και οι αλλη ειχαν μια νικη λιγοτερη.Απ αυτο παραλιγο να καει περσι ο Ολυμπιακος που ετρεχε να συμμαζεψει τα ασυμμαεζευτα οταν εχασε απ την Σιενα στο σεφ.
Quincy
QUOTE(bbplayer @ Nov 7 2013, 21:14 ) *
πες ότι κάνεις πλάκα smile.gif


Τι του λειπε;; Πάθος είχε, θέαμα είχε, come back είχε, buzzer beater είχε... Εγώ σαν ουδέτερος το είδα μια χαρά (αν εξαιρέσεις τα λεπτά που έπαιζε ο Μαύρος)
louie
QUOTE (redleg7 @ Nov 7 2013, 23:18 ) *
παιζει ρολο η επομενη φαση και πολυ σημαντικο.Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες (να δουμε και τι ομαδες θα τυχουν στην επομενη φαση) .Η μπαρτσελονα πχ περσι ξεκινησε απ το 2-0 στην β φαση και οι αλλη ειχαν μια νικη λιγοτερη.Απ αυτο παραλιγο να καει περσι ο Ολυμπιακος που ετρεχε να συμμαζεψει τα ασυμμαεζευτα οταν εχασε απ την Σιενα στο σεφ.


παιζουμε ευρωλιγκα, οχι ευρωμπασκετ...
pinkfloyd
ο Πεδουλακης δεν προλαβαινει να στησει την ομαδα με δυο παιχνιδια την εβδομαδα ειναι ΛΙΓΟΣ...μην περιμενετε ευρωλιγκα δυσκολο...
Τα περσινα παιχνιδια που κερδισε με τον ολυμπιακο ειχε πολλες μερες προετοιμασιας

Τον Μπατιστ τον ξεχασε σημερα χαλαρα θα εβαζε το χαμενο καλαθι του Λασμε
Marciulionis
QUOTE(andykrg @ Nov 7 2013, 23:10 ) *
Είχαμε δεν είχαμε ... Πάλι ματσάρα είδαμε !!
Ο Μήτσος πρέπει να είναι από άλλον πλανήτη δεν εξηγείται αλλιώς η περίπτωσή του , από μεγάλο καλάθι σε μεγάλο καλάθι πάει !!


Σοβαρά τώρα φίλος, αν εξαιρέσεις την αγωνία για την ανατροπή, τσούξαν τα μάτια μας... Προβλέψιμοι, αργοί, άστοχοι... Και άστοχοι σε εύκολα καλάθια κάτω από το στεφάνι...

Δυστυχώς δε βλέπω καμιά μεταγγραφή πλην του Παππά να βοηθάει ουσιαστικά πουθενά...
Όσο μπορεί ο Μπατίστ κάτι κάνει άλλα εμφανέστατα είναι πολύ αργός πια γι αυτό το επίπεδο...
Ο Μαυροκεφαλίδης, μακάρι να με διαψεύσει, αλλά ούτε στην ομάδα ταιριάζει, ούτε νομίζω ότι έχει θέση στην Ευρωλίγκα γενικά.
Ο Φώτσης τι ακριβώς ρόλο έχει στην ομάδα?
Ο Γιάνκοβιτς είναι τραυματίας?
Ο Πινγκ Σανγκ?

Μούφα οι μεταγγραφές μου φαίνεται... Αέρα κοπανιστό κι ένδοξο παρελθόν πλήρωσε ο Δημητράκης. Από τους έξι παίζει ενάμισης...

Ευελπιστώ ότι θα βελτιωθούμε στη πορεία, γιατί και οι παλιοί αποδίδουν πολύ άσχημα (Λάσμε, Ούκιτς) άλλα από Μαύρο - Φώτση - Μπατίστ δε πιστεύω ότι έχουμε πολά περισσότερα να πάρουμε...
rchos
QUOTE(redleg7 @ Nov 7 2013, 23:18 ) *
παιζει ρολο η επομενη φαση και πολυ σημαντικο.Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες (να δουμε και τι ομαδες θα τυχουν στην επομενη φαση) .Η μπαρτσελονα πχ περσι ξεκινησε απ το 2-0 στην β φαση και οι αλλη ειχαν μια νικη λιγοτερη.Απ αυτο παραλιγο να καει περσι ο Ολυμπιακος που ετρεχε να συμμαζεψει τα ασυμμαεζευτα οταν εχασε απ την Σιενα στο σεφ.


Κάτι έχεις μπερδέψει μέσα σου.

Εγώ πάντως αυτά που λες για πέρσι τα έχω ξεχάσει...
ή μήπως δεν έγιναν? icon_drunk.gif
doctorjekil
QUOTE(kotzito @ Nov 7 2013, 23:12 ) *
Τρελο ματς με απιθανο τελος.Ο ΠΑΟ επι 30' ηταν σχεδον απων απο το γηπεδο και τελικα αυτο ηταν που του στοιχισε στο τελος μαλλον και οχι το χαμενο καλαθι του Λασμε στα 30'' ή η βομβα των Ρωσων στο τελος.Εκανε και αρκετα λαθη σημερα στο κοουτσαρισμα ο Πεδουλακης.
Ηττα εκτος προγραμματος αυτη.Τωρα ακολουθει ενα δυσκολο ματς με την Μακαμπι,οπου χρειαζεται την νικη ο Παναθηναικος για να μεινει στο κυνηγι της πρωτης θεσης.

Η πρωτη θεση δεν παιζει και μεγαλο ρολο στην 1η φαση,αλλα ετσι οπως τα καναμε και με την εικονα που δειχνει η ομαδα δεν ξερω μηπως κινδυνευσουμε να περασουμε,ευτυχως που κερδισαμε τον αστερα γιατι με δυο ηττες απο λιετουβος και αστερα και μετα το σημερινο διπλο των σερβων δεν θα ηθελε και πολυ να γινει η ζημια...το πιο ανυσηχητικο απ ολα βεβαια ειναι η εικονα που δειχνει η ομαδα...βεβαια ειναι νωρις ακομα και υπαρχει χρονος αλλα νομιζω εχουμε θεμα με την διαχειρηση του ροστερ
akratacity
QUOTE (redleg7 @ Nov 7 2013, 23:18 ) *
παιζει ρολο η επομενη φαση και πολυ σημαντικο.Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες (να δουμε και τι ομαδες θα τυχουν στην επομενη φαση) .Η μπαρτσελονα πχ περσι ξεκινησε απ το 2-0 στην β φαση και οι αλλη ειχαν μια νικη λιγοτερη.Απ αυτο παραλιγο να καει περσι ο Ολυμπιακος που ετρεχε να συμμαζεψει τα ασυμμαεζευτα οταν εχασε απ την Σιενα στο σεφ.

δεν νομιζω οτι μεταφερονται στην επομενη φαση τα αποτελεσματα της πρωτης...περυσι δεν ισχυσε κατι τετοιο παντως
T.W.Is.M.
QUOTE(redleg7 @ Nov 7 2013, 23:18 ) *
παιζει ρολο η επομενη φαση και πολυ σημαντικο.Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες (να δουμε και τι ομαδες θα τυχουν στην επομενη φαση) .Η μπαρτσελονα πχ περσι ξεκινησε απ το 2-0 στην β φαση και οι αλλη ειχαν μια νικη λιγοτερη.Απ αυτο παραλιγο να καει περσι ο Ολυμπιακος που ετρεχε να συμμαζεψει τα ασυμμαεζευτα οταν εχασε απ την Σιενα στο σεφ.


Που το ειδες αυτο για μεταφορα νικων? Δεν ισχυει! Ολοι απο το 0-0 ξεκινανε και το μονο που μετραει ειναι η θεση στον ομιλο για να σχηματιστουν οι καινουριοι ομιλοι. Μαλλον καπου εχεις μπερδεψει το που ξεκινησε η δευτερη φαση περσι.
redleg7
QUOTE (louie @ Nov 7 2013, 23:20 ) *
παιζουμε ευρωλιγκα, οχι ευρωμπασκετ...

σοβαρα?οι ομαδες δεν ξεκινανε απ το 0 αυτο θελω να πω.ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ εχουν το πλεονεκτημα.

***αν ισχυει οτι πανε απο το 0 τοτε εχω αδικο...νομιζω παντως οτι η μπαρτσα περσι ειχε μια νικη συν απο εμας.
MaJesty23
QUOTE(Marciulionis @ Nov 8 2013, 00:06 ) *
Δε γίνεται αυτό! smiley.gif

Ο Διαμαντίδης δεν υπάρχει... Όσα μπάζερ βάζουν οι κοινοί θνητοί στη ζωή τους, αυτός τα βάζει σε μια βδομάδα...

Άμα παίζουμε κάθε ματς στη παράταση θα βγούμε και καλύτερη επίθεση στην Ευρωλίγκα στο τέλος tongue.gif

Τα στριμ μου μέσα! πότε το φάγαμε?


Και γω το βλέπα απο το ιδιο streaming και είδα μετα σε replay το τρίποντο.

Σκόρπιες σκέψεις βάσει όσων έχω δεί φέτος:

-O Μήτσος θέλει βοήθεια και ανάσες!Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας εδώ και 2 χρόνια.Η απουσία Κάρυ σήμερα ,ήταν καταλυτική.

-Ο Λάσμε δεν έχει επανέλθει ούτε καν στο 50%.Βέβαια φταίει και η κούραση του ΔΔ ,που τον ρίχνει 2 επίπεδα.Μπασκετικά στην επίθεση ο Λάσμε ,χωρίς ΔΔ,είναι τουλάχιστον μέτριος.Επίσης έχει πού κακά χέρια(υποδοχή της μπάλας) και έχω βαρεθεί να τον βλέπω να την χάνει μέσα απο τα χέρια του.Τραγική επιλογή σήμερα στο τέλος να ποστάρει και να πάρει επίθεση στο τελευταίο λεπτό.Το κακό είναι ότι δεν είναι το περσινό φόβητρο (προς το παρόν).

-Ρόκο where are you man? smiley.gif

-Πολύ κακές και αργές περιστροφές στην άμυνα.Βγήκανε τρίποντα στα φτερά ,σε 3 συνεχόμενες φάσεις.
-Ο Πεδουλάκης μου δείχνει πελαγωμένος.Δεν ξέρω γιατι...Γενικά κάνω υπομονή και δεν θ ασκήσω παραπάνω κριτική.Ξέρω ότι ειναι τύπος που δεν ησυχάζει και θα βρεί τι φταιεί.Μερίδιο ευθύνης έχει σαφώς αλλά...

-Νίκος Παππάς ,κύριοι...τον έλεγα φαρδοκώλη ( ε ειναι!!!!!!! tongue.gif ) και τώρα ήρθε η ώρα να πώ κάποια πράγματα.Δεν περίμενα τόσο γρήγορα να λέω ,ότι την επίθεση του Λάσμε ,έπρεπε να την πάρει ο Παππάς και απόρησα που δεν τον είχε ο Αρτζι μέσα.Δεν φοβάται να πάρει ευθύνες ,πρωτοβουλίες,ζητάει μπάλα.Έχει αυτοπεποίθηση που δεν υπάρχει και σε αυτο βοηθάει το ότι ειναι τσογλανάκος και εγωιστάκος.Δείχνει τρελή αυταπάρνηση στην άμυνα και αυτό ειναι κάτι που δεν το περίμενα απο αυτόν!

Υ.Γ:Πιστεύω στην ομάδα ,αλλά για μένα ο Ολυμπιακός ,είναι το μεγάλο φαβορί για 3 συνεχόμενο ευρωπαικό. blink.gif


-
PARISINOS
Καλα αυτα που κανει ο ΔΔ εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι τα εχω ξαναδει.

Εχει βαλει 6-7 τριποντα στην ευρωλιγκα (βαριεμαι να ψαξω ακριβως ) σε 30 τοσες προσπαθειες, εκ των οποιων 3 ειναι μπαζερ μπιτερ.

Δηλαδη εχει σουταρει σε κανονικα τριποντα περιπου 15 τις εκατο (3-4 στα 26 περιπου) και στα μπαζερ εχει 100.

Ασε που αν μετρησω, το 70 % του ρανκινγ του πρεπει να το εχει στο 4ο δεκαλεπτο. Οτι ναναι.

Για το ματς, τι να πεις. Οτι και για τα προηγουμενα. Ματσαρες, ψυχη, ανατροπες , μερικα καλα στοιχεια, αλλα γενικα θελουμε πολλη δουλεια γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.

pinkfloyd
QUOTE (Marciulionis @ Nov 7 2013, 23:22 ) *
Σοβαρά τώρα φίλος, αν εξαιρέσεις την αγωνία για την ανατροπή, τσούξαν τα μάτια μας... Προβλέψιμοι, αργοί, άστοχοι... Και άστοχοι σε εύκολα καλάθια κάτω από το στεφάνι...

Δυστυχώς δε βλέπω καμιά μεταγγραφή πλην του Παππά να βοηθάει ουσιαστικά πουθενά...
Όσο μπορεί ο Μπατίστ κάτι κάνει άλλα εμφανέστατα είναι πολύ αργός πια γι αυτό το επίπεδο...
Ο Μαυροκεφαλίδης, μακάρι να με διαψεύσει, αλλά ούτε στην ομάδα ταιριάζει, ούτε νομίζω ότι έχει θέση στην Ευρωλίγκα γενικά.
Ο Φώτσης τι ακριβώς ρόλο έχει στην ομάδα?
Ο Γιάνκοβιτς είναι τραυματίας?
Ο Πινγκ Σανγκ?

Μούφα οι μεταγγραφές μου φαίνεται... Αέρα κοπανιστό κι ένδοξο παρελθόν πλήρωσε ο Δημητράκης. Από τους έξι παίζει ενάμισης...

Ευελπιστώ ότι θα βελτιωθούμε στη πορεία, γιατί και οι παλιοί αποδίδουν πολύ άσχημα (Λάσμε, Ούκιτς) άλλα από Μαύρο - Φώτση - Μπατίστ δε πιστεύω ότι έχουμε πολά περισσότερα να πάρουμε...

Ο Φωτσης αν παρει πολλα λεπτα συμετοχης θα ανεβει ειχε δυο νεκρες χρονιες θελει χρονο.
Το ιδιο ισχυει και για τον Μπατιστ με μια νεκρη χρονια.
Μαυρος 21.gif
louie
QUOTE (redleg7 @ Nov 7 2013, 23:26 ) *
σοβαρα?οι ομαδες δεν ξεκινανε απ το 0 αυτο θελω να πω.ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ εχουν το πλεονεκτημα.


τα ακριβη σου λογια ηταν "Μην ξεχναμε οτι κουβαλανε τις νικες τους οι ομαδες" το οποιο συμβαινει στο ευρωμπασκετ. στην ευρωλιγκα οχι. και δεν υπαρχει πλεονεκτημα(εδρας;;;) για καμια ομαδα στο τοπ 16
sbonats
Το πιο σημαντικό είναι να μην αρχίσουμε την γκρίνια και την εσωστρέφεια για τον Πεδουλάκη κτλ... Αυτά ας τα αφήσουμε για το ποδόσφαιρο ( η εικόνα μας φέτος δείχνει ποια τα αποτελέσματα αυτής της τακτικής). Καλό είναι να χάσεις τώρα που δεν παίζει τόσο ρόλο για να μην ξαναγίνει.. Η ομάδα μπαίνει χαλαρά στην άμυνα και δίνει την ευκαιρία στους άλλους να προηγηθούν.. Αυτό πρέπει να σταματήσει εδώ και τώρα. Με το που σφίγγει η άμυνα επιστρέφουμε αμέσως στα παιχνίδια. Λάσμε ακόμα δεν πατάει καλά(χαρακτηριστική φάση το χαμένο κάρφωμα στην αρχή αλλά και πολλές τάπες που δεν έγιναν σε φάσεις που πέρυσι το ξέραμε απο πριν), αλλά κάποια στιγμή θα είναι καλύτερα. Παππάς αν συνεχίσει έτσι τον βλέπω βασικό στην εθνική(τη βουτιά του στα τελευταία λεπτά χάρηκα περισσότερο). Λουκάς εκτός κλίματος, δεν τον βοηθάει και ο τρόπος και τα λεπτά χρησιμοποίησης του.. Φώτσης, Μπράμος, 3D άστοχοι. Γκιστ προσπάθησε πολύ, Ούκιτς αργός ακόμα σε σχέση με οτι ξέρουμε.. Μπατιστ βαρύς όπως κάθε χρόνο τετοια εποχή αν και δεν είμαι σίγουρος φέτος οτι θα βελτιωθεί πολύ. Μασιούλις πάλι θετικος

Υ.Γ Αυτό με τον Διαμαντίδη στο τλεος δεν μπορεί να εξηγηθεί!!! Respect!!!
D-Wade
QUOTE(PARISINOS @ Nov 7 2013, 23:27 ) *
Καλα αυτα που κανει ο ΔΔ εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι τα εχω ξαναδει.

Εχει βαλει 6-7 τριποντα στην ευρωλιγκα (βαριεμαι να ψαξω ακριβως ) σε 30 τοσες προσπαθειες, εκ των οποιων 3 ειναι μπαζερ μπιτερ.

Δηλαδη εχει σουταρει σε κανονικα τριποντα περιπου 15 τις εκατο (3-4 στα 26 περιπου) και στα μπαζερ εχει 100.

Ασε που αν μετρησω, το 70 % του ρανκινγ του πρεπει να το εχει στο 4ο δεκαλεπτο. Οτι ναναι.

Για το ματς, τι να πεις. Οτι και για τα προηγουμενα. Ματσαρες, ψυχη, ανατροπες , μερικα καλα στοιχεια, αλλα γενικα θελουμε πολλη δουλεια γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.

Βασικά κανένα δεν είναι buzzer beater. Μπορεί να είναι πολύ σημαντικά, clutch ή ότι άλλο θες να βάλεις αλλά δεν είναι buzzer beater rolleyes.gif
bbplayer
Eγώ πάντως παρά τη δεδομένη "αρρώστια" μου για το Μήτσο (όπως και όλοι μας άλλωστε) θα συμφωνήσω με αυτούς που υποστηρίζουν ότι με αυτή την (κατα)χρηση, εκτίθεται και μάλιστα πολύ.

Αν θες 37λεπτα (από τα οποία 30 είναι περίπου αόρατος) του ΔΔ για πάρεις τον Ερ. Αστέρα και να χάσεις από την Κούμπαν και την Ρίτας κάτι δεν πάει καλά
T.W.Is.M.
QUOTE(PARISINOS @ Nov 7 2013, 23:27 ) *
Καλα αυτα που κανει ο ΔΔ εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι τα εχω ξαναδει.

Εχει βαλει 6-7 τριποντα στην ευρωλιγκα (βαριεμαι να ψαξω ακριβως ) σε 30 τοσες προσπαθειες, εκ των οποιων 3 ειναι μπαζερ μπιτερ.

Δηλαδη εχει σουταρει σε κανονικα τριποντα περιπου 15 τις εκατο (3-4 στα 26 περιπου) και στα μπαζερ εχει 100.

Ασε που αν μετρησω, το 70 % του ρανκινγ του πρεπει να το εχει στο 4ο δεκαλεπτο. Οτι ναναι.

Για το ματς, τι να πεις. Οτι και για τα προηγουμενα. Ματσαρες, ψυχη, ανατροπες , μερικα καλα στοιχεια, αλλα γενικα θελουμε πολλη δουλεια γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.


Φαντασου λοιπον ενα παραλληλο συμπαν, στο οποιο ο Διαμαντιδης που μεταμορφωνεται στα τελευταια λεπτα παιζει στον Ολυμπιακο που ανατρεπει τα εις βαρος του σκορ. Θα εδιναν και 10-15 ποντους πλεονεκτημα στον αντιπαλο για να εχει ενδιαφερον το ματς... smiley.gif
redleg7
μια κουβεντα ειπα κ μ πουλησες ειρωνεια.ΕΝΝΟΩ πλεονεκτημα οτι ΠΙΣΤΕΥΑ οτι οι ομαδες που ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΥΝ πρωτες εχουν αβαντζο μια νικη παραπανω απ τους αλλους.
thanath
Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι απορείτε με τον τρισμέγιστο Διαμαντίδη! Πραγματικά ο άνθρωπος είναι ηγέτης και winner! Δεν τα πάει καλά με την ήττα! Δυστυχώς φέτος παίρνει ελάχιστες βοήθειες από συμπαίχτες, εχεί μεγαλύτερο χρόνο συμμεντοχής από πέρυσι, γι αυτό και η αστοχία του γενικά και ακόμα λιγότερη βοήθεια από τον πάγκο! Ο Παναθηναικός έχει πολύ άσχημο ξεκίνημα! Παίχτες όπως ο Λάσμε κ ο Ούκιτς ελπίζω να βελτιωθούν στην πορεία γιατί είναι απαραίτητοι! Δεν πρέπει να προδικάζουμε!

Όμως όπως έγραψα και σε προηγούμενο σχόλιο μέχρι στιγμής έχουμε δει και πολύ κακό κοουτσάρισμα! Φέτος είναι η χρονιά που θα κριθεί ο Πεδουλάκης και μόνο καλά δεν ξεκίνησε... Η συνέχεια θα δείξει
louie
QUOTE (PARISINOS @ Nov 7 2013, 23:27 ) *
Καλα αυτα που κανει ο ΔΔ εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι τα εχω ξαναδει.

Εχει βαλει 6-7 τριποντα στην ευρωλιγκα (βαριεμαι να ψαξω ακριβως ) σε 30 τοσες προσπαθειες, εκ των οποιων 3 ειναι μπαζερ μπιτερ.

Δηλαδη εχει σουταρει σε κανονικα τριποντα περιπου 15 τις εκατο (3-4 στα 26 περιπου) και στα μπαζερ εχει 100.

Ασε που αν μετρησω, το 70 % του ρανκινγ του πρεπει να το εχει στο 4ο δεκαλεπτο. Οτι ναναι.

Για το ματς, τι να πεις. Οτι και για τα προηγουμενα. Ματσαρες, ψυχη, ανατροπες , μερικα καλα στοιχεια, αλλα γενικα θελουμε πολλη δουλεια γιατι ετσι δεν παμε πουθενα.


δεν εχω ξαναδει παιχτη τοσο clutch οσο ο διαμαντιδης. ειναι μυθος ο ανθρωπος τι να λεμε... και οντως το ρανκινγκ του επειδη το εβλεπα στα live στατιστικα(λογω φαντασυ) ηταν νομιζω 2 οταν ξεκινησε το τελευταιο δεκαλεπτο και εφτασε το 16...

αλλα το θεμα ειναι οτι τα απιστευτα clutch σουτ του διαμαντιδη ή η εμφανιση του παππα ή του γκιστ πανε στραφη απο χαζομαρες. απο το 3ποντο στα μηδεν του σιμον, απο τα απιστευτα λαθη του λασμε. απο τα λαθη του πεδουλακη(ακομα τον πιστευω αλλα πιστευω οτι αγχωνεται πολυ και κολλαει το μυαλο του). και ειχαμε κανει παλι αθλο στο τελευταιο δεκαλεπτο γι αυτο ειναι τοσο κριμα
sbonats
¨οντως αυτό μου φαίνεται λάθος κίνηση γιατί φαίνεται σαν να καίγεσαι για τη νίκη και μόνο.. ΑΝ τον χειαστείς τόσο στους 8 ή πιο μετά καλώς αλλά όχι τώρα.... Και κουράζεται και ρισκάρεις τραυματισμό και εκτίθεσαι... Αλλά ακόμα δυστυχώς δεν έχει ο Αρτζι το αλάθητο του Ζοτς και φοβάται οτι με μια ήττα θα τον κράξουν. Πρέπει να το αποβάλλει αυτό και να κοουτσάρει όπως πιστεύει.....
bbplayer
QUOTE (thanath @ Nov 7 2013, 23:36 ) *
Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι απορείτε με τον τρισμέγιστο Διαμαντίδη! Πραγματικά ο άνθρωπος είναι ηγέτης και winner! Δεν τα πάει καλά με την ήττα! Δυστυχώς φέτος παίρνει ελάχιστες βοήθειες από συμπαίχτες, εχεί μεγαλύτερο χρόνο συμμεντοχής από πέρυσι, γι αυτό και η αστοχία του γενικά και ακόμα λιγότερη βοήθεια από τον πάγκο! Ο Παναθηναικός έχει πολύ άσχημο ξεκίνημα! Παίχτες όπως ο Λάσμε κ ο Ούκιτς ελπίζω να βελτιωθούν στην πορεία γιατί είναι απαραίτητοι! Δεν πρέπει να προδικάζουμε!

Όμως όπως έγραψα και σε προηγούμενο σχόλιο μέχρι στιγμής έχουμε δει και πολύ κακό κοουτσάρισμα! Φέτος είναι η χρονιά που θα κριθεί ο Πεδουλάκης και μόνο καλά δεν ξεκίνησε... Η συνέχεια θα δείξει


o Oυκιτς για να βελτιωθεί πρέπει να πέσει για ύπνο απόψε και να ξυπνησει τα Χριστούγεννα . είναι "καμμένος" και φαίνεται. δεν πατάει στο γήπεδο
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Nov 7 2013, 23:35 ) *
μια κουβεντα ειπα κ μ πουλησες ειρωνεια.ΕΝΝΟΩ πλεονεκτημα οτι ΠΙΣΤΕΥΑ οτι οι ομαδες που ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΥΝ πρωτες εχουν αβαντζο μια νικη παραπανω απ τους αλλους.

Ρε άνθρωπε στο έχουν πει 10 άτομα. ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΟΛΟΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ 0 ΒΑΘΜΟΥΣ. Το πλεονέκτημα που έχει ο πρώτος κάθε ομίλου είναι ότι στον νεο όμιλο θα πάρει 1 πρώτο 2 δεύτερους 2 τρίτους και 2 τέταρτους. Ενώ αν ο ΠΑΟ βγει δεύτερος θα πάρει 2 πρώτους 1 δεύτερο 2 τρίτους και 2 τέταρτους
AKRG
Ας μη αρχίσουμε ρε παιδιά πάλι τους αφορισμούς όπως είχαμε κάνει πέρσι τέτοιο καιρό και μετά κάναμε όλοι μας κάτι θεαματικές κωλοτουμπες !!
Η ομάδα δεν είναι έτοιμη, και πως να είναι αφού ο ΔΔ είναι κουρασμένος γιατί Κάρυ και Ούκιτς δεν είναι έτοιμοι ακόμα, Η περιφέρεια μας είναι η αδυναμία μας και μέχρι να επιστρέψουν αυτοί οι δύο θα περνάμε δύσκολες ώρες. Σε αυτά τα προβλήματα βάλε και την ανετοιμότητα του Λάσμε σε κύριο λόγο και μετά των υπολοίπων (Μαύρος-Φώτσης-Μπατιστ). Η ομάδα ειναι πολύ δύσκολο να είναι συνέχεια τόσο χάλια, θα επιστρέψουν και οι άλλοι και θα βρει σιγά-σιγά το δρόμο της, ας είμαστε και λίγο αισιόδοξοι δεν είναι κακό..
doctorjekil
QUOTE(pinkfloyd @ Nov 7 2013, 23:28 ) *
Ο Φωτσης αν παρει πολλα λεπτα συμετοχης θα ανεβει ειχε δυο νεκρες χρονιες θελει χρονο.
Το ιδιο ισχυει και για τον Μπατιστ με μια νεκρη χρονια.
Μαυρος 21.gif

Ο Φωτσης κι ο Μπατιστ θελουν λεπτα συμμετοχης ενω ο Μαυρος δεν θελει?πως θα βρει ρυθμο αν παιζει 5 λεπτα?δεν νομιζω να του δινουμε 800 χιλ για να παιζει 5 λεπτα...σιγουρα θα βοηθησει περισσοτερο αν ομως παιζει και περισσοτερο
louie
QUOTE (redleg7 @ Nov 7 2013, 23:35 ) *
μια κουβεντα ειπα κ μ πουλησες ειρωνεια.ΕΝΝΟΩ πλεονεκτημα οτι ΠΙΣΤΕΥΑ οτι οι ομαδες που ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΥΝ πρωτες εχουν αβαντζο μια νικη παραπανω απ τους αλλους.


τεσπα δεν ηθελα να σου πουλησω ειρωνεια, για πλακα τα ειπα αυτα για το ευρωμπασκετ. μην αρπαζεσαι τοσο ευκολα.
redleg7
QUOTE (D-Wade @ Nov 7 2013, 23:38 ) *
Ρε άνθρωπε στο έχουν πει 10 άτομα. ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΟΛΟΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ 0 ΒΑΘΜΟΥΣ. Το πλεονέκτημα που έχει ο πρώτος κάθε ομίλου είναι ότι στον νεο όμιλο θα πάρει 1 πρώτο 2 δεύτερους 2 τρίτους και 2 τέταρτους. Ενώ αν ο ΠΑΟ βγει δεύτερος θα πάρει 2 πρώτους 1 δεύτερο 2 τρίτους και 2 τέταρτους



αναφερθηκα πουθενα στο ατομο σου?ΕΙΠΑ οτι ΠΙΣΤΕΥΑ.εκει ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ story.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.